Nie mam już siły - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 18:06   #31
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nie mam już siły

Cytat:
Napisane przez inna17 Pokaż wiadomość
Bardzo intetesuja mnie książki, rolki itd. Chciałabym znalezc kiedyś jakąs prace,założyć rodzine .. wiem że muszę coś zmienić by tego dokonac. Niema nic za darmo.
Dziewczyno, współczuję Ci, ale musisz jak najprędzej wziąć się do roboty.
Bo jesteś na najlepszej (czy raczej najgorszej) drodze do tego, aby ugrzęznąć na zawsze w tym środowisku. Użalasz się nad sobą i nie próbujesz nawet niczego zmieniać w swoim życiu. Przede wszystkim, wróć do szkoły i spróbuj nadrobić zaległości. Wiem, że jest ciężko się do czegoś zmotywować po długim okresie nieróbstwa, ale zobaczysz, że jak to zrobisz, poprawisz swoją sytuację i poczujesz się lepiej. Zamiast biadolić jacy wszyscy dookoła źli, zajmij się swoim życiem. Bo masz na nie wpływ. Pomyśl, o tym co chcesz robić. Nie musisz sobie stawiać nie wiadomo, jak ambitnych celów, jeśli orłem nie jesteś, ale jakiś konkretny zawód by Ci się na pewno przydał. Bo jak będziesz samodzielna finansowo to będziesz mogła się wynieść gdzie chcesz.

No i udaj się do kogoś po pomoc, chociaż do wychowawcy/pedagoga szkolnego. Jeśli jesteś DDA, są ośrodki, gdzie można za darmo zapisać się na terapię na NFZ.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 18:56   #32
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: Nie mam już siły

Chłopak koleżanki, poznalam ją niedawno. martwi mnie właśnie ten problem który opisalam. Nie chce jednak tracic jej przez takie coś więc może lepiej jak nie będę się odzywac na ten temat? Nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim i czy traktowac ta przyjazne poważnie. .

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dlatego też o niej nie wspomnialam bo nie wiem jak mam to traktować
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 19:20   #33
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nie mam już siły

Wiesz, ja myślę, że masz dużo własnych problemów i przydałaby ci się normalna przyjaźń, a nie jakieś podchody i konspiracja, to nienormalne. Na razie powinnaś poszukać pomocy dla siebie, bo coś czuję, że to koleżeństwo nie będzie dla ciebie wsparciem.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 19:57   #34
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: Nie mam już siły

Też właśnie tak mysle śle to po części też jej wybor.
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 17:43   #35
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nie mam już siły

hmmm... chyba najlepszy sposób na wyrwanie się z domu to szkoła-zawód-praca-mieszkanie; niestety to nie będzie natychmiast...
Ale jeśli nie będziesz robić małych kroczków w tym kierunku to klops.
Małe kroki są lepsze niż żadne.
Jak z tą szkołą, dasz radę jeszcze uratować to półrocze? Może spróbuj pogadać z wychowawczynią, albo mama niech porozmawia...
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 17:53   #36
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: Nie mam już siły

Ze szkoła nie jest jeszcze tak zle. Mam zamiar wziąć się za siebie i zacząć chodzic
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 19:20   #37
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Nie mam już siły

Chodź do szkoły. Ile do końca Ci zostało? Staraj się nie izolować w szkole, może masz chodź jedną duszę do której warto zagadać? I ucz się, nie zwracaj uwagi na ludzi jeśli faktycznie nie ma tak nikogo ci bliskiego nie przejmuj się tym, myśl przede wszystkim o swojej przyszłości. Może odnów jakieś znajomości z gimnazjum? Zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia, jakieś kółko zainteresowań by poznać nowych ludzi. Staraj się nie przejmować sytuacją w domu, wiem łatwo pisać, ale musisz pomyśleć o swojej przyszłości.
Nie pozwól, żeby to co teraz dzieje się w domu na Ciebie wpływało ...
ajah mądrości prawisz? ona jest sama nie ma oparcia, co w tym dziwnego. że nawet uczyć się jej odechciewa? jak ma taką a nie inną sytuaccję?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 19:57   #38
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nie mam już siły

To dobrze, skup się na szkole. Jeśli w domu trudno wytrzymać, spróbuj zostawać po lekcjach - macie w szkole jakąś świetlicę albo jakikolwiek kącik, gdzie mogłabyś się pouczyć, odrobić lekcje? Najtrudniejszy będzie początek, później będzie już tylko lepiej
To kiedy wracasz do szkoły?
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 04:46   #39
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: Nie mam już siły

O odnowieniu znajomości niema szasns. Poprzednia klasa i szkoła to był koszmar. Byłam ponizana tylko dlatego że pochodze z biednej rodziny.

---------- Dopisano o 05:46 ---------- Poprzedni post napisano o 05:43 ----------

Próbuje od poniedziałku. Tylko że jak o tym pomyśle to. . Już kieruja mną nerwy. W domu niema szans bym mogła zabrac się za naukę. Dwa pomieszczenia,tyle ludzi,zero ciszy,hałas wszędzie a co tu dopiero mówić o nauce
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 12:32   #40
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Nie mam już siły

Faktycznie masz bardzo trudną sytuację w domu... szczerze współczuję. Musisz znaleźć w sobie siłę, by się stamtąd wyrwać. Tak jak dziewczyny pisały, najlepszą drogą będzie nauka, pójście na studia i praca. Nie wiem w której klasie jesteś, ale skup się na maturze. Zastanów się co chciałabyś studiować i skup się na przedmiotach, które otworzą Ci furtkę na studia. Odrabiaj lekcje w czytelni szkolnej, tam będziesz miała spokój i pomoc pod ręką w razie czego Nie wiem w jakim mieście mieszkasz i czy masz u siebie jakieś wyższe uczelnie. Jeśli nie, wyjedź. Uwierz, że da się utrzymać, tylko trzeba dużo pracować, ale to zaprocentuje w przyszłości. W większych miastach łatwiej jest znaleźć dorywczą pracę na okres studiów. Możesz przecież zacząć nawet od kelnerki itp. W miarę możliwości odkładaj sobie jakieś pieniądze, masz może rentę po zmarłym ojcu?
Pomyśl kim chciałabyś być w przyszłości i dąż do tego Wiem, że łatwo pisać, ale pozytywne myślenie ma ogromną moc, tylko tacy ludzie odnoszą sukces i Ty możesz to zrobić W domu masz antywzorce - nie powielaj zachowań domowników! Pokaż, że można żyć inaczej. Będziesz miała lepsze życie i ogromną satysfakcję, że doszłaś do wszystkiego sama. Osoby, które miały podane wszystko na tacy przez rodziców często nie doceniają tego... Z całego serca życzę Ci powodzenia.
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 12:42   #41
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Nie mam już siły

Cytat:
Napisane przez inna17 Pokaż wiadomość
O odnowieniu znajomości niema szasns. Poprzednia klasa i szkoła to był koszmar. Byłam ponizana tylko dlatego że pochodze z biednej rodziny.

---------- Dopisano o 05:46 ---------- Poprzedni post napisano o 05:43 ----------

Próbuje od poniedziałku. Tylko że jak o tym pomyśle to. . Już kieruja mną nerwy. W domu niema szans bym mogła zabrac się za naukę. Dwa pomieszczenia,tyle ludzi,zero ciszy,hałas wszędzie a co tu dopiero mówić o nauce

Uczyć się możesz gdzie indziej. Na pewno w okolicy są biblioteki, czytelnie czy swietlice.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 13:29   #42
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: Nie mam już siły

Dzięki naprawdę za wszystkie ciepłe słowa i podniesie na duchu.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Będę próbować stanąć jakoś na nogi,chociaż wiem że będzie to bardzo trudno.
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:26   #43
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nie mam już siły

Zobaczysz, poczujesz wielką ulgę i radość jak tylko ZACZNIESZ coś robić. Dopóki nie zaczynasz, jesteś w dole.
JEDEN PIERWSZY ruch i już będzie lepiej! Obmyśl, co by to miało być.
Telefon do koleżanki z pytaniem o materiał? Prośba do mamy o rozmowę w szkole? Nie odkładaj na później, działanie jest jak lekarstwo na Twój ból
Trzymam kciuki
Napisz jak Ci idzie
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 18:26:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.