Jak to rozumiec?:-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-28, 07:28   #1
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62

Jak to rozumiec?:-(


Dzisiaj ulyszalam coś co poraz kolejny daje mi powody do myślenia że jestem niechciana. Mama dzisiaj wspominala chwilę sprzed śmierci taty. ( alkoholika) . W skrocie mówiąc uważa że zmarnowala sobie życie przy nim. Ale nie w tym rzecz. Jedno zdanie zapadlo mi w pamięć. Powiedziała że mogła go rzucic już po pierwszej ciąży, ze teraz miałaby tylko jedno dziecko a nie 5 i byłoby lepiej. Jak mam to rozumiec? Odebralam to tak że żałuję ze urodziła reszte i mnie też. Bo jak to rozumiec? Jak wy byście to odebrali ?co o tym myślicie? Czy uslyszeliscie kiedyś coś takiego od swojej mamy? To nie pierszy raz gdy słyszę od niej taki tekst:-(
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:02   #2
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Cytat:
Napisane przez inna17 Pokaż wiadomość
Dzisiaj ulyszalam coś co poraz kolejny daje mi powody do myślenia że jestem niechciana. Mama dzisiaj wspominala chwilę sprzed śmierci taty. ( alkoholika) . W skrocie mówiąc uważa że zmarnowala sobie życie przy nim. Ale nie w tym rzecz. Jedno zdanie zapadlo mi w pamięć. Powiedziała że mogła go rzucic już po pierwszej ciąży, ze teraz miałaby tylko jedno dziecko a nie 5 i byłoby lepiej. Jak mam to rozumiec? Odebralam to tak że żałuję ze urodziła reszte i mnie też. Bo jak to rozumiec? Jak wy byście to odebrali ?co o tym myślicie? Czy uslyszeliscie kiedyś coś takiego od swojej mamy? To nie pierszy raz gdy słyszę od niej taki tekst:-(
Wiem, że odbierasz to osobiście jako jej dziecko i niedobrze się takich rzeczy słucha, ale pamiętaj, że przez nią przemawia żal za utracone lata z alkoholikiem. Chodzi tylko o tę relację między nimi, to nie ma nic wspólnego z dziećmi. Może po 1 dziecku wg niej miała jeszcze szansę, resztkę sił by odejść, a potem już ją to przerosło i tylko nie potrafi sobie jeszcze wybaczyć, że nie zawalczyła o siebie.
Nie powinna mówić tego przy Tobie, ale postaraj się nie odbierać tych słów jako brak uczucia dla Ciebie i Twojego rodzeństwa. Ty jesteś DDA, a Twoja mama to poraniona kobieta z syndromem współuzależnienia.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 09:16   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

to nie twoja wina tylko matki. zwala na ciebie swoje zyciowe wybory. to ile ma sie dzieci to wybor.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 09:49   #4
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Powiedz jej, jak to odebrałaś i zapytaj, jak to rozumieć.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 10:34   #5
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Powiedz jej, jak to odebrałaś i zapytaj, jak to rozumieć.
Popieram.
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:17   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Powiedz jej, jak to odebrałaś i zapytaj, jak to rozumieć.
Zdecydowanie tak. My Ci nie powiemy jednoznacznie, co ona ma na myśli i czy uważa tak, czy inaczej. Powinnyście o tym porozmawiać - skoro mówiła to na głos to znaczy, że masz prawo pytać.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:52   #7
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Strasznie to zabrzmiało i niefortunnie ale ja zrozumiałam ,że po prostu żałuje straconych niepotrzebnie lat. Powiedziała,że mogła go rzucić już po pierwszej ciąży a nie ,że dzieci zmarnowały jej życie.Taka prawda,jakby nie było dorosła kobieta sama odpowiada za swoje wybory.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:06   #8
Kiciaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Nie wiem, dla mnie to raczej logiczne, że jak Twoja mama mówi, że żałuje że ma więcej dzieci to znaczy samo przez się że żałuje że was urodziła. Smutne to.Ja bym powiedziała mamie co o tym stwierdzeniu myślę i nie dopytywała się co miała na myśli bo to oczywiste.
__________________
Mała Juleczka <3 !!
Kiciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:28   #9
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

Cytat:
Napisane przez Kiciaaaa Pokaż wiadomość
Nie wiem, dla mnie to raczej logiczne, że jak Twoja mama mówi, że żałuje że ma więcej dzieci to znaczy samo przez się że żałuje że was urodziła. Smutne to.Ja bym powiedziała mamie co o tym stwierdzeniu myślę i nie dopytywała się co miała na myśli bo to oczywiste.
No niekoniecznie. Mogło się jej niefortunnie sformułować myśli i tyle. Skoro autorkę to dręczy to dlaczego ma nie pytać tylko siedzieć i ciągle o tym rozmyślać? I tak już myśli że matka wolałaby żeby się nie urodziła, więc może być tylko lepiej.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:38   #10
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

No ludzie, ja rozumiem, że Wy może wszystkie jesteście z za☠☠☠iście zdrowych domów, ale takie rady coby matkę zapytać, to nie wiem co mają przynieść. Jest może jakaś szansa, że ona jej powie coś sensownego, ale kurka wodna, dysfunkcyjne rodziny tak nie działają, nie ma tam logiki. Możliwe odpowiedzi to: co za bzdury gadasz, nie powiedziałam tego, to nieprawda, wcale tak nie myślę, tak, oczywiście, że tak myślę, zajmij się swoimi sprawami, nie zawracaj mi głowy, patrz na siebie, nie będziesz mnie pouczać, jak śmiesz się tak do matki odzywać itd., itp., do wyboru, do koloru... Nie ma znaczenia co matka powie, bo to kobieta, która spędziła kilkadziesiąt lat z alkoholikiem i ma syndrom współuzależnienia, z tego się nie wychodzi, bo pijakowi się zmarło. Kobieta zapewne nie zna własnych uczuć, siebie samej i sama przyczyniła się także do toksyczności własnej rodziny.
A kiciaaaa to zapewne psychoterapeuta z 25-letnim doświadczeniem, może i ma nawet specjalizację w DDA, toć to prawda objawiona co napisała, że oczywiste jest co matka miała ma myśli
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:51   #11
Pazurka
Zakorzenienie
 
Avatar Pazurka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 201
Dot.: Jak to rozumiec?:-(

A ja myślę, że mama powiedziała to pod kątem tego, że ciężko jest jednej osobie wychować i uposażyć 5 dzieci. Bez względu na to, jak to zabrzmi: z jednym dzieckiem też nie jest łatwo, ale z piątką znacznie trudniej. Nie bierz tego do siebie, często żałuje się wyborów z przeszłości i ciężko zapomnieć o trudnych sprawach, czasem też się chlapnie coś czego wcale się nie ma na myśli. Ale jeśli cię to dręczy, to porozmawiaj z nią, może coś się wyjaśni?
__________________
"Każdy drań jest draniem, ale niektórzy dranie, to naprawdę dranie" (Terry Pratchett)
Pazurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-28 14:51:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.