Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 21:45   #1
definitionofella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6

Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę


Witam, bardzo proszę o radę, bo nie wiem już, co mam robić
Mój narzeczony przez ostatnie kilka miesięcy cały czas namawia mnie na dziecko. Sęk w tym, że ja zupełnie nie czuję się gotowa do roli matki, z resztą sądzę, że jestem jeszcze na to za młoda (mam dopiero 20 lat). Chciałabym skończyć najpierw studia i pracować zawodowo chociaż przez jakiś czas, żeby się sprawdzić... Próbowałam już wielokrotnie tłumaczyć to mojemu narzeczonemu, ale nie dało to kompletnie żadnego skutku :/ On oczekuje ode mnie, że wkrótce się pobierzemy i że będę się zajmować domem i dziećmi.
Nie mogę już tego znieść, przez te jego ciągłe naciski jestem w coraz gorszej formie psychicznej. Ostatnio posunął się nawet do tego, że wyrzucił moje tabletki antykoncepcyjne!!!
Bardzo proszę o rady, jakich argumentów mam używać, żeby do niego to dotarło... Bo czuję się jakbym nonstop walila głową w mur, bez żadnego efektu
Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi!
definitionofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 21:49   #2
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o radę, bo nie wiem już, co mam robić


Mój narzeczony przez ostatnie kilka miesięcy cały czas namawia mnie na dziecko. Sęk w tym, że ja zupełnie nie czuję się gotowa do roli matki, z resztą sądzę, że jestem jeszcze na to za młoda (mam dopiero 20 lat). Chciałabym skończyć najpierw studia i pracować zawodowo chociaż przez jakiś czas, żeby się sprawdzić... Próbowałam już wielokrotnie tłumaczyć to mojemu narzeczonemu, ale nie dało to kompletnie żadnego skutku :/ On oczekuje ode mnie, że wkrótce się pobierzemy i że będę się zajmować domem i dziećmi.


Nie mogę już tego znieść, przez te jego ciągłe naciski jestem w coraz gorszej formie psychicznej. Ostatnio posunął się nawet do tego, że wyrzucił moje tabletki antykoncepcyjne!!!


Bardzo proszę o rady, jakich argumentów mam używać, żeby do niego to dotarło... Bo czuję się jakbym nonstop walila głową w mur, bez żadnego efektu


Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi!


Po co jestes z facetem, który ma cię w d**ie i kompletnie cie nie szanuje?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 21:51   #3
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Dużo starszy?
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 21:52   #4
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Włóż sobie implant; -)
A tak serio to ja bym powiedziała ze ostatni raz mowie ze nie chce dzieci dopóki nie osiagne odpowiedniego wyksztalcenia i usamodzielnie finansowo i albo on to akceptuje albo nasze drogi muszą się rozejsc.
PS. Co on robi w życiu? Ile ma lat?ma swoje mieszkanie?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2014-12-13 o 22:53
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:08   #5
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Jakich argumentów? Ano takich, że jeszcze nie jesteś gotowa. Kropka. To do niego nie dociera? No to masz bardzo niedojrzałego partnera i ojciec z niego może być kiepski. Absolutnie nie ulegaj tej presji.
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:12   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

zmień faceta, a problem się rozwiąże. ma w tyłku to, co ty chcesz. chce cię szybko upupić, a jeszcze chwila moment i możesz być w czarnej pupie. gdyby mnie facet wyrzucił tabsy to bym przestała z nim uprawiać seks. na gumki nie ma co liczyć, bo może je dziurawić.

przemyśl sobie milion razy tez związek.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:13   #7
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Ile macie lat, jaka jest Wasza sytuacja finansowa? Czy facet pracuje?
Mieszkacie razem?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 22:15   #8
definitionofella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...
Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/
definitionofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:18   #9
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zmień faceta, a problem się rozwiąże. ma w tyłku to, co ty chcesz. chce cię szybko upupić, a jeszcze chwila moment i możesz być w czarnej pupie. gdyby mnie facet wyrzucił tabsy to bym przestała z nim uprawiać seks. na gumki nie ma co liczyć, bo może je dziurawić.

przemyśl sobie milion razy tez związek.


No jedna mnie popiera.

Jestem w szoku, ze tylko my dwie uważamy faceta za spalonego. Przeciez to totalna olewka potrzeb partnera! Po co komu taki mąż? "narzeczony chce zbyt urodziła mu dziecko i siedziala w domu, a ja chce skończyć studia, nie jestem gotowa na ciaze... Nawet wyrzucił mi tabletki" co na to wizaż? "ma mieszkanie?"

Ja bym spytała, czy ma sie w co spakować bo po akcji z tabletkami nie miałby juz czego szukać.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...


Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/


A Ty wierzysz w tradycyjny podział obowiązków?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:20   #10
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...
Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/
A Ty nie wierzysz z tego co rozumiem i nie chcesz spełniać jego oczekiwań. Jak zatem wyobrażasz sobie Wasze wspólne życie?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:21   #11
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...
Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/

no to uważaj żeby Ci tabletek nie podmienił albo nie spowodował że są nieskuteczne (podobno da się to zrobić).

Jeżeli nie jesteś gotowa na dziecko - nie zgadzaj się, skończ studia, zdobądź doświadczenie i wtedy decyduj czy chcesz dziecko czy nie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 22:29   #12
Optimus Prime
Raczkowanie
 
Avatar Optimus Prime
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 93
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Bardzo naciska na to dziecko, a jednocześnie chce być została w domu i tym dzieckiem się zajmowała?

Niepoważny facet i niepoważne podejście w tym temacie.

Decyzja o posiadaniu dziecka musi zostać podjęta przez DWIE OSOBY, a on zachowuje się jak szczerze mówiąc nastolatek, wyrzucając tabletki anty i robiąc wszystko byś w tą ciąże zaszła.

Zachowuje się bardzo egoistycznie, typu : ja chcę dziecko i koniec! Będziesz robić to co ja Ci każe!

Nie liczy się z Twoim zdaniem.

Tradycyjny podział obowiązków tak? Czyli kobieta to kura domowa a facet zarabia na rodzinę?

Jak można mieć w tak ważnych sprawach inne poglądy?


Jedna sytuacja a tak dużo potrafi o kimś powiedzieć...

Ps. jestem facetem, ale dla mnie to jest przesada i to ogromna.
Optimus Prime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:50   #13
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez Optimus Prime Pokaż wiadomość
Bardzo naciska na to dziecko, a jednocześnie chce być została w domu i tym dzieckiem się zajmowała?





Niepoważny facet i niepoważne podejście w tym temacie.





Decyzja o posiadaniu dziecka musi zostać podjęta przez DWIE OSOBY, a on zachowuje się jak szczerze mówiąc nastolatek, wyrzucając tabletki anty i robiąc wszystko byś w tą ciąże zaszła.





Zachowuje się bardzo egoistycznie, typu : ja chcę dziecko i koniec! Będziesz robić to co ja Ci każe!





Nie liczy się z Twoim zdaniem.





Tradycyjny podział obowiązków tak? Czyli kobieta to kura domowa a facet zarabia na rodzinę?





Jak można mieć w tak ważnych sprawach inne poglądy?








Jedna sytuacja a tak dużo potrafi o kimś powiedzieć...





Ps. jestem facetem, ale dla mnie to jest przesada i to ogromna.


Juz Cię lubię
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:54   #14
definitionofella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Niestety, on już taki jest, że naprawdę ciężko go przekonać, żeby zmienił zdanie...
Zdaję sobie sprawę z tego, że patrzymy na te kwestie trochę inaczej, ale ja z pewnością nie jestem osobą, która potrafi postawić na swoim Prawdę mówiąc, to jest jedyną sytuacja, kiedy mu nie ustąpiłam, ale naprawdę nie zamierzam tego zrobić. Mi nie chodzi o to, że ja w ogóle nie chcę mieć dzieci czy brać ślubu, tylko chciałabym poczekać jeszcze kilka lat, bo sądzę, że 20 lat to zwyczajnie ZA WCZEŚNIE na macierzyństwo! Nie wiem już jak z nim rozmawiać żeby zaczął podzielał mój punkt widzenia, a uważam, że to jest na tyle poważna kwestia, że powinien wziąć moje zdanie pod uwagę.
definitionofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:02   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...
Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/
Wiesz jakie ma poglądy, więc w sumie wiesz na co się piszesz.
Osoba oczekująca tradycyjnego związku raczej nie zmieni poglądów ot tak, z dnia nad dzień.
Szantaż czy przymuszanie jest moim zdaniem bez sensu i ociera się o przekraczanie prawa.
Jak nie odpowiada Ci jego wizja związku i o jak Cię traktuje to po prostu nie jest to facet dla Ciebie i tyle. Tak to bywa, że na pewnym etapie ze związków nastoletnich się wyrasta. Ja z moim facetem z czasów liceum raczej bym się już dziś chyba nie dogadała. Może też już z tego związku wyrosłaś?
Światopogląd to pewna podstawa związku. Jak masz jakieś określone poglądy na pewne sprawy to szukaj kogoś kto ma podobne do Twoich a nie kogoś kto się od Ciebie różni o 180 stopni w zasadniczych kwestiach.
Są szczęśliwe związki o tradycyjnym podziale ról w rodzinie, ale musi to odpowiadać obu stronom. Moja kuzynka tak wybrała i chyba jest ok, ale ja bym tak nie mogła i TŻ mam też raczej mało tradycjonalistycznego
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:03   #16
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Niestety, on już taki jest, że naprawdę ciężko go przekonać, żeby zmienił zdanie...
Zdaję sobie sprawę z tego, że patrzymy na te kwestie trochę inaczej, ale ja z pewnością nie jestem osobą, która potrafi postawić na swoim Prawdę mówiąc, to jest jedyną sytuacja, kiedy mu nie ustąpiłam, ale naprawdę nie zamierzam tego zrobić. Mi nie chodzi o to, że ja w ogóle nie chcę mieć dzieci czy brać ślubu, tylko chciałabym poczekać jeszcze kilka lat, bo sądzę, że 20 lat to zwyczajnie ZA WCZEŚNIE na macierzyństwo! Nie wiem już jak z nim rozmawiać żeby zaczął podzielał mój punkt widzenia, a uważam, że to jest na tyle poważna kwestia, że powinien wziąć moje zdanie pod uwagę.
Żyjesz mrzonkami, więc obudź się, bo się bardzo zdziwisz. To jest 27-letni facet, on ma wyrobiony światopogląd. To, że Ty zmieniasz dla niego zdanie w każdej kwestii, bądź też zwyczajnie mu się podporządkowujesz, to nie znaczy że on zrobi to samo. On ma konkretne spojrzenie na Waszą sytuację - rodzisz dziecko i siedzisz w domu. Koniec. Co więcej, jest na tyle despotyczny w swoich przekonaniach, że jest w stanie wpieprzyć Cię w dziecko, brak wykształcenia i bezrobocie wbrew Twojej woli, decydując o Tobie jak o swoim psie. To się nie zmieni, z takim człowiekiem planujesz ślub i pora, żebyś to w końcu zrozumiała.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:12   #17
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Odejdź, to przemocowiec.

To, że Cię nie bije i "kocha" i rozpieszcza nie ma nic do tego. To nie człowiek, który wierzy w "tradycyjny model rodziny". To człowiek,który chce sprawować kontrolę nad Twoim życiem. A tacy ludzie są niebezpieczni, szkodliwy, i powinni być wyrzucani z naszego życia. Niestety, jeżeli z nim zostaniesz, to się o tym przekonasz i to bardzo boleśnie.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:14   #18
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Mój narzeczony faktycznie jest ode mnie starszy, o 7 lat, ale jesteśmy ze sobą naprawdę długo, bo poznałam go jeszcze jak on studiował, a ja byłam w liceum. Odpowiadając na twoje pytanie, xfrida, narzeczony jest lekarzem, i tak, mieszkamy razem już dwa lata (od początku moich studiów). Jestem bardzo zaangażowana w nasz związek, ale uważam, że on nie powinien wywierać na mnie aż takiej presji w tej sprawie...
Nie chciałabym w żadnym wypadku się z nim rozstawać, ale wolałabym chociaż poczekać kilka lat, bo wiem doskonale, że on wierzy w "tradycyjny" podział obowiązków i oczekuje, że to ja będę się zajmować tym dzieckiem :/
Jak dlugo? Bo w liceum to Ty bylas jeszcze chyba rok temu? A juz dwa lata ze soba mieszkacie
I on jest lekarzem. Juz? To znaczy, o ile nie jest Doogie Howserem, to raczej jest dopiero najwyzej stazysta. Za co on chce Was wszytskich utrzymac?


Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Niestety, on już taki jest, że naprawdę ciężko go przekonać, żeby zmienił zdanie...
Zdaję sobie sprawę z tego, że patrzymy na te kwestie trochę inaczej, ale ja z pewnością nie jestem osobą, która potrafi postawić na swoim Prawdę mówiąc, to jest jedyną sytuacja, kiedy mu nie ustąpiłam, ale naprawdę nie zamierzam tego zrobić. Mi nie chodzi o to, że ja w ogóle nie chcę mieć dzieci czy brać ślubu, tylko chciałabym poczekać jeszcze kilka lat, bo sądzę, że 20 lat to zwyczajnie ZA WCZEŚNIE na macierzyństwo! Nie wiem już jak z nim rozmawiać żeby zaczął podzielał mój punkt widzenia, a uważam, że to jest na tyle poważna kwestia, że powinien wziąć moje zdanie pod uwagę.
A co mowi o Twoich studiach, masz je przerwac? To po co w ogole szlas wg niego na studia?

Czy on ma w ogole jakies argumenty, do ktorych mozna byloby sie odniesc, czy tylko mowi " chce byc tata, koniec kropka"?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2014-12-13 o 23:15
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:14   #19
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

I co Ty chcesz teraz niby zrobić? Przecież, on jasno dal Ci do zrozumienia, że chce dziecka już teraz, nie licząc się z Twoim zdaniem. Dla mnie to kompletny brak szacunku i zerowe partnerstwo.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 23:14   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Nie wiem już jak z nim rozmawiać żeby zaczął podzielał mój punkt widzenia, a uważam, że to jest na tyle poważna kwestia, że powinien wziąć moje zdanie pod uwagę.
Owszem, powinien brać Twoje zdanie pod uwagę, ale nie bierze. W związku z tym Ty powinnaś brać nogi za pas. Chyba, że chcesz przez resztę życia ustępować we wszystkim swojemu facetowi.

Macie zupełnie inną wizję życia, więc na dobrą sprawę
albo któreś z Was ustąpi i będzie żyło wbrew sobie;
albo będziecie się wiecznie kłócić zamiast cieszyć się związkiem;
albo się rozstaniecie.

Według mnie sprawa jest prosta. Tylko jedno rozwiązanie może dać spokój, szczęście i szansę na życie zgodnie z własnymi planami.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:29   #21
definitionofella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Jesteśmy razem 4 lata, ja zdałam maturę mając 18 lat i wtedy też się do niego przeprowadziłam.
Narzeczony robi obecnie specjalizację, ja mam płatne staże w ramach studiów ale w razie czego zawsze mogą nam pomóc moi albo jego rodzice, więc to naprawdę nie aspektem finansowym się martwię. Raczej tym, że ciężko mi siebie wyobrazić w roli rodzica, uważam, że jestem jeszcze za młoda.
Mój narzeczony nie ma raczej żadnych obiekcji co do moich studiów, ale wiem, że oczekuje ode mnie żebym zajmowała się domem kiedy już będziemy po ślubie.
definitionofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:32   #22
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

No dobrze, on od Ciebie oczekuje - to już wiemy. Ale co Ty na to?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:45   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Duzo mlodsze partnerki wybieraja faceci dziecinni z reguly. A ten ma jeszcze mega kompleks i szukal potulnej panny.

Akurat tradycyjny podzial rodziny to bys dala rade, na studiach mozna wziasc dziekanke. Prawdziwe schody by byly przy wychowywaniu potomka a do dziecka to trzeba sporej cierpliwosci i wyrozumialosci. Tego Twoj narzeczony nie ma. Czyli byloby pieklo w domu i trauma dla dziecka.

Najskuteczniejsza metoda anty jest brak seksu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 23:57   #24
definitionofella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Prawdę mówiąc, to czuję się po prostu wyczerpana całą tą sytuacją, w której się znajduję. Ja naprawdę nie jestem osobą przyzwyczajoną do ciągłych kłótni i trzaskania drzwiami, tak jak to ma miejsce ostatnim czasem. Gdyby to była tylko sprawa pomiędzy nami dwojga, wątpię, czy tak bardzo bym walczyła o postawienie na swoim. To naprawdę nie jest tak, że moje i mojego partnera poglądy są różne od siebie o 180 stopni. Ja również chciałabym W PRZYSZŁOŚCI wziąć ślub i mieć dzieci, ale właśnie ze względu na te hipotetyczne dzieci nie chcę ulec narzeczonemu. Uważam, że nie mam prawa zostać matką ze świadomością, że nie jestem na to gotowa. Najbardziej z tego wszystkiego frustruje mnie to, że jak bardzo się nie staram, nie potrafię sprawić żeby on mnie zrozumiał
definitionofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 00:00   #25
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Jesteśmy razem 4 lata, ja zdałam maturę mając 18 lat i wtedy też się do niego przeprowadziłam.
Narzeczony robi obecnie specjalizację, ja mam płatne staże w ramach studiów ale w razie czego zawsze mogą nam pomóc moi albo jego rodzice, więc to naprawdę nie aspektem finansowym się martwię. Raczej tym, że ciężko mi siebie wyobrazić w roli rodzica, uważam, że jestem jeszcze za młoda.
Mój narzeczony nie ma raczej żadnych obiekcji co do moich studiów, ale wiem, że oczekuje ode mnie żebym zajmowała się domem kiedy już będziemy po ślubie.
Serio? Chce brać kasę na dziecko od rodziców?
Ten gość to jakiś wielki dzieciak, który będzie zły jak nie dostanie zabawki. A pokrzywdzona będziesz Ty, autorko. Odpuścisz w tej kwestii to nie będziesz miała życia, dosłownie i w przenośni.
Jeśli chcesz z kimś takim być to radziłabym albo chować tabletki, albo wstrzymać sie w ogóle z seksem, bo coś mi się wydaje, że pan lekarz może posunąć się do użycia własnych sposobów na ciążę, mimo twojego sprzeciwu. A wtedy masz już przerąbane całe życie.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 00:13   #26
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
Najbardziej z tego wszystkiego frustruje mnie to, że jak bardzo się nie staram, nie potrafię sprawić żeby on mnie zrozumiał
A nie sądzisz, że to już o czymś świadczy?
O tym, że nie potraficie rozmawiać?
O tym, że jednak w bardzo ważnych kwestiach macie odmienne zdanie? Co z tego, że w kilku się zgadzacie, jak w kilku innych zupełnie nie? Przecież to ważne sprawy, które mają wpływ na całe Wasze dalsze życie.

Poza tym, naprawdę uważasz, że warto być w związku, w którym we wszystkim trzeba ustępować?

I przede wszystkim – czy naprawdę warto być z facetem, który ma gdzieś Twoje plany życiowe i Twój rozwój zawodowy, ale właściwie siłą próbuje Cię zmusić do zajścia w ciążę i zajmowania się dziećmi?

Facet wyrzucił Twoje tabletki antykoncepcyjne. On uważa, że to ON ma prawo decydować o tym, czy WY macie dzieci. On w ogóle nie bierze Twojego zdania w tej kwestii pod uwagę.
Jak sobie wyobrażasz dalsze życie z osobą, która Twoje zdanie ma gdzieś?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 01:00   #27
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Facet tragedia. Ale 2 sprawy mnie zastanawiają.

1. Wiesz jakie on ma spojrzenie na podzial obowiazkow i liczysz, ze mu sie odmieni czy co?

2. Po co sie zareczalas skoro teraz wizja slubu cie przeraza? Piszesz o nim jak o odleglej przyszlosci
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 04:41   #28
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
nie potrafię sprawić żeby on mnie zrozumiał
Tego nie jesteś w stanie sprawić.

Sytuacja jest taka: Ty nie chcesz, on chce. Ty się bronisz, on nalega. W chwili obecnej przeszedł do bardziej radykalnych kroków, bo jest nawet w stanie wyrzucić Twoje prywatne rzeczy (tabletki).

Dogadaj się z rodzicami, żeby pomogli Ci w przeprowadzce. Znajdź sobie jakiś pokój, pogadaj z nim, że w obecnej sytuacji nie widzisz możliwości dalszego bycia razem, bo lekceważy Ciebie i Twoje potrzeby, bo nie liczy się z Tobą, szantażuje i bezprawnie wyrzuca Twoje rzeczy. Nie chcesz tego, ale w obecnej sytuacji nie widzisz innego wyjścia. Rodzice niech już czekają na Ciebie na dole, z walizkami w samochodzie zmieniasz lokum. Może wtedy facet coś będzie w stanie zrozumieć, bo w obecnej sytuacji nie da się normalnie funkcjonować.

Zastanów się jeszcze, czy Ty chcesz tak do końca życia? Będziecie mieć różnice zdań w wielu kwestiach, to pewne, a on co, będzie Tobą manipulował, stosował szantaże, wywierał presję, niszczył Twoje rzeczy? Chcesz w ten sposób? Skoro próbujesz wytłumaczyć, a on swoje, to innego wyjścia niż radykalne cięcie, nie widzę.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 07:32   #29
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

On nie zrozumie. Zgadzam się z Tyene - facet to przemocowiec. Albo będzie tak, jak on chce albo wcale. I model wychowywania dzieci będzie taki sam, niestety.
Teraz wyrzucił Ci tabletki. A do czego się posunie, żeby zatrzymać Cię w domu w ramach tego "tradycyjnego modelu rodziny"?
Poza tym chce zakładać rodzinę, a nie jest na to gotowy choćby finansowo. Nie zgadzacie się w fundamentalnych sprawach, a poza tym facet to terrorysta. Dobrego, zdrowego związku z tego nie będzie.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 07:42   #30
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Narzeczony wywiera na mnie presję, żebym zaszła w ciążę

Cytat:
Napisane przez definitionofella Pokaż wiadomość
(..)Chciałabym skończyć najpierw studia i pracować zawodowo chociaż przez jakiś czas, żeby się
(..)
On oczekuje ode mnie, że wkrótce się pobierzemy i że będę się zajmować domem i dziećmi.(..)
On i Ty macie zupełnie różne wizje życia razem. Nie zgadzacie się juz u samyhc podstaw budowania związku.
Widząc takie naciski na dziecko z jego strony, nie liczyłabym bardzo, że on zrozumie. Zapewne nie zrozumie i będzie Cie tak długo urabiał, aż padniesz psychicznie albo zdecydujesz się na bobo nie będąc zupełnie na to gotową.

Ja bym w tym momencie odpuściła sobie związek, bo nie zgadzacie się co do tego jak wasze życia ma wyglądać. Poza tym, on nie szanuje Twojego zdania - robi jakieś fochy, awantury, wyrzuca tabletki. Manipuluje Tobą zamiast usiąść i spokojnie porozmawiać.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-19 14:24:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.