Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-23, 20:53   #4591
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Witam
Od jakis 2 tygodni mam kolczyk w pępku. Kosmetyka zaleciła mi używanie neomycyny w sprayu, przykładałam sobie tez raz dziennie okład z soli i wody( zalecenie weteranki kolczykowania). Goi się całkiem nieźle ale chyba mam uczulenie na stal chirurgiczną-wokoło pępka mam poporstu swędząca wysypkę koszmar. Poradźcie co robić.
Dziurka sie jeszcze nie zagoiła wiec nie wiem czy mogę zmienić kolczyk, pozatym mam problem ze znalezieniem srebrnego- zresztą nie wiem czy srebro mnie też nie uczuli
Poradźcie coś proszę...
a jestes pewna ,ze to owa neomecyna cie czasem nie uczula
zmien kolczyk na bioplast bądź tytan(nie żadne srebro) odstaw wszytskie specyfiki ,których uzywąlaś do pielegnacji i stosuj tylko sól fizjologiczną-to wystarczy
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 20:54   #4592
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

kolczyk tytanowy! www.wildcat.pl ---> w ich sklepie w dziale tytan G23
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:43   #4593
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziękuje za odzew
Ostawiam neomecyne,bede przemywac dziurkę sola fizjologiczną i zobacze czy to uczulenie nie jest rzeczywiscie spowodowane neomycyną Ze zmianą kolczyka narazie sie powstrzymam.
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:35   #4594
czterolistna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

przebiłam sobie kolczyk rok temu, pod koniec wakacji, wszystko było ok. Przemywałam go itp w ostatnich dniach skóra, za którą zaczepiam kolczyk stawała się BARDZO CIEńKA! Teraz dwa kawałki skóry łączy strup cieniutki, kolczyka już nie nosze, mam nadzieje, że to się zrośnie wszystko i na wiosnę sobie znowu przebije. Ale czy nie zostanie mi taka odstająca skóra?! Jeśli jest tu jakaś kosmetyczka to proszę o POMOC!!!
czterolistna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:35   #4595
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja np. jestem uczulona na nikiel który właśnie jest w stali chirurgicznej. doradzam wildcatowskie kolczyki - nawet fajne mają
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:37   #4596
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez czterolistna Pokaż wiadomość
przebiłam sobie kolczyk rok temu, pod koniec wakacji, wszystko było ok. Przemywałam go itp w ostatnich dniach skóra, za którą zaczepiam kolczyk stawała się BARDZO CIEńKA! Teraz dwa kawałki skóry łączy strup cieniutki, kolczyka już nie nosze, mam nadzieje, że to się zrośnie wszystko i na wiosnę sobie znowu przebije. Ale czy nie zostanie mi taka odstająca skóra?! Jeśli jest tu jakaś kosmetyczka to proszę o POMOC!!!
no to chyba migracje miałaś
wogóle o dziurkę i kolca trzeba dbać nie możesz mieć kolca z metalu, na który jesteś uczulona, nie przemywać pirytusem, wodą utlenioną, tribiotiku bez potrzeby nie używać, tylko sól fizjologiczna.

EDIT:
sory za dubla
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:56   #4597
czterolistna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;5082492]no to chyba migracje miałaś
wogóle o dziurkę i kolca trzeba dbać nie możesz mieć kolca z metalu, na który jesteś uczulona, nie przemywać pirytusem, wodą utlenioną, tribiotiku bez potrzeby nie używać, tylko sól fizjologiczna.

EDIT:
sory za dubla[/quote]



nie mam kolczyków z metalu tylko ze stali chirurgicznej, przemywałam woda destylowana i używałam maść tribiotic ale tylko wtedy gdy trzeba było
czterolistna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 17:51   #4598
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

jeszcze co do higieny


co do spirytusu itribiotycu nietylko kosmetyczke ale i lekarz mowil by to stosowac. nie musisz mi gratulowac wiedzy. jak tylko zrobiłam kolczyk nastepnego dnia poszlam do lekarza aby mi powiedzial czy wszystko jest w porządku
oolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 19:47   #4599
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez czterolistna Pokaż wiadomość
nie mam kolczyków z metalu tylko ze stali chirurgicznej, przemywałam woda destylowana i używałam maść tribiotic ale tylko wtedy gdy trzeba było
no a stal chirurg to nie metal? najwyrazniej masz uczulenie na nikiel, chociaz ja widze, ze cala pielegnacja zostala zaniedbana - woda destylowana - po co niby? nie ma zadnych wlasciwosci bakterio, grzybobójczych, bez sensu calkowicie. trobiotyk, to samo - nie stosuje sie go zapobiegawczo, a tak robilas, jak widze. tylko sól fizjologiczna, zadne wody, zadne tribiotyki. ja sie nie dziwie, ze ten kolczyk uciekl. teraz bedzie go duzo ciezej utrzymac, duza szansa ze zwieje jeszcze raz.

oolaa: wybacz, ale niestety musze podkreslic, ze lekarze nie znaja sie na pielegacji kolczykow - tak samo jak reszta smiertelnikow, nie maja pojecia ze jest cos takiego jak tytan, bioplast, o teflonie wiedza tyle, ze sie patelnie nim wyklada zeby sie nalesniki nie przyklejaly.

rana po piercingu nie jest typowa rana i niewiele osob zdaje sobie z tego sprawe. dajmy ludziom zajmowac sie ich zawodem - kosmetyczkom stanem urody, lekarzom - stanem zdrowia, piercerom - stanem kolczykow.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 08:50   #4600
czterolistna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Yaza starałam się stosować do zaleceń :/
dzieki za rade, coś wymyślę
a i moja kolezanka, ktora przebijała razem ze mną pępek też sosowała wode destylowana i tribiotic i nic sie nie stalo, a czy mam uczulenie? watpie, cały rok bylo dobrze, tylko teraz w ostatnich tyg cos sie babrze
czterolistna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 09:01   #4601
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

A co myślicie o przemywaniu rumiankiem? Pytam z czystej ciekawości, bo ja dostałam zalecenie przemywać rumiankiem i smarować tribioticem Ale to już jakieś 4 lata temu było, bo tyle mam kolczyk

I jeszcze jedno: czy teraz gdy mam już dawno zagojony kolczyk i nic się z nim nie dzieje powinnam jakoś dbać o to przekłucie? Bo nic z nim nie robie, niczym nie przemywam.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 09:01   #4602
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

czasami tak jest, ze migracja zaczyna sie rok, dwa lata po przekluciu, albo nie bylas uczulona i na skutek ciaglego kontaktu z alergenem skora zaczela w koncu reagowac. teraz czekaj aż sie ta resztka skory zagoi, a jak bedziesz kluc drugi raz to popros o kolczyk z ptfe/bioplastu, kup octenisept i nie wyjmuj kolczyka przez pol roku, bo latwo wywolac druga migracje zmieniajac kolczyk przedwczesnie. i nie nos juz kolczykow ze stali chirurgicznej, kupuj tylko w sprawdzonych sklepach (wildcat itd.) i tylko tytan/ptfe/bioplast.

edit: eifersucht: rumianek ma wlasciwosci antyseptyczne, przyspiesza gojenie, dziala lagodzaco, ale czesto uczula, wiec trzeba uwazac.

powinnas dbac nawet o zagojony kolczyk, raz na jakis czas psiuknac octeniseptem albo solą fizjologiczną, coby sie zaden grzybek nie wdal.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 12:27   #4603
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

oolaa: wybacz, ale niestety musze podkreslic, ze lekarze nie znaja sie na pielegacji kolczykow - tak samo jak reszta smiertelnikow, nie maja pojecia ze jest cos takiego jak tytan, bioplast, o teflonie wiedza tyle, ze sie patelnie nim wyklada zeby sie nalesniki nie przyklejaly.




aha czyli jezeli nakłucie zacznie mi ropiec, i zczna sie dziac z nim rozne rzeczy to mam nie isc do lekarza, jesli wda mi sie zakazrzenie to mam isc do pani ktora przekowa pępki uszka itd.

wybacz ale nie zgadzam sie z Tobą
oolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 12:53   #4604
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

mylisz pojęcia. stan zapalny, ropa, ziarniny, bliznowce - to są powikłania chorobowe, którymi powinien zając sie lekarz.

pielęgnacja przeklutego miejsca to nie powiklanie chorobowe. tym zajmują sie piercerzy.

bo lekarze nie znają sie na pielegnacji, ale na leczeniu chorób.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 18:27   #4605
xLOLAx
Przyczajenie
 
Avatar xLOLAx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
GG do xLOLAx
Smile Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć Ja kolczyk mam juz ponad tydzień i narazie jest wszystko dobrze... Urzywam mydła protex i masci tribiotic... Przy przekuwaniu nawet nie poczułam bólu, poszła szybko i łatwo. Więc jesli jakaś dziewczyna ma wątpliwości czy powinna sobie zrobic kolczyk to zachecam ja do tego, bo naprawde WARTO....
xLOLAx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 19:50   #4606
klaudynka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 610
Question Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam takie dość nietypowe pytanko-czy jest duża różnica w cenie octeniseptu i soli fizjologicznej?pytam ponieważ mam koleżankę która marzy o przebiciu pępuszka niestety ma ograniczone fundusze i samo przebicie jest już dla niej sporym wydatkiem a octensept to nie jest wcale taki tani(nie będzie ją stać).wiem że na tym nie powinno się oszczędzać ale skoro można stosować sól fizjologiczną i octenisept zamiennie to może mogłaby stosować sól?czy jest ona tańsza?ile wynosi jej cena?
Z MOIM PĘPUSZKIEM JAK NA RAZIE SUPER
klaudynka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 20:15   #4607
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jedna ampułka soli fizjologicznej kosztuje 30 GROSZY
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 22:42   #4608
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

z tym, ze sol kupuje sie dluzej niz octenisept, bo dluzej sie na niej goi. w sumie to ja wiecej wydalam na sol.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 22:52   #4609
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

sol fizjologiczna - załóżmy 2 x ampułka dziennie.
10 dni-6 zł.
A nie zagoi się w 10 dni.

Lepiej wydac na spray.Mniej wyjdzie za to.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 09:35   #4610
klaudynka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 610
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Czyli jednak polecę jej octenisept, przynajmniej zaraz po przebiciu. A czy potem może stosować(po wygojeniu, czyli do długoterminowej pielęgnacji)sól fizjologiczną?A właśnie, jak często po moim zagojeniu pepuszka mam go przemywać(niezależnie czy solą czy octeniseptem)?
klaudynka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 17:31   #4611
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
a jestes pewna ,ze to owa neomecyna cie czasem nie uczula
Hmm okazuje sie ze to nie neomycyna a jednak uczulenie na kolczyk
Czy po ponad 2 tygoniach moge zmienic kolczyk bo słyszałam ze nie powinnam.
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 19:43   #4612
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Hmm okazuje sie ze to nie neomycyna a jednak uczulenie na kolczyk
Czy po ponad 2 tygoniach moge zmienic kolczyk bo słyszałam ze nie powinnam.
jesli cię uczula to zmień na tytan bądź bioplast-i dbaj jak nigdy dotąd
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 18:35   #4613
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

przeklulam dzis pepek nic mnie nie boli przeklucie tez nie sprawilo bolu nic sie nie saczy jest tylko zaczerwieniony do jakiego czasu jest to normalnym objawem?i jeszcze mam takie pytanie jak poznac ze kolczyk jest za plytko/gleboko wkluty?kolezanka ma taki problem i pomyslalam ze tu zapytam szukalam w neccie jakis zdjec z takimi plytkimi przekluciami niestety nic nie znalazlam;(moze ktos ma jakies by mozna bylo porownac?i jeszcze nie wiem czy to dobrze ze u mnie dolna kulka siega do pepka? nie chowa sie w nim ale tak jak by "lezy" czy to dobrze czy moze pret jest za krotki/dlugi? mam dlugosc 18 podoba mi sie ten typ kolczyka nie chce jakiegos bardziej wygietego ale nie wiem czy banan jest odpowiedni?czy przemywanie sola fizjologiczna wystarczy?(jesli nie ma saczacej sie rany?pincer mowil zebym nie zaklejala za czesto pepka PROSZE O RADE BO NIE WIEM CO ROBIC umiescilam juz ten problem w innym watku przez pomylke poprawiam sie i dopasowuje go tutaj
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 18:45   #4614
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kolczyk 18 mm jest bardzo długi. Np. na wildcat.pl można kupić dużo krótsze Także myślę, że nie masz sie o co niepokoić. Poza tym jesteś pewna, że to 18 mm ? Bo ja to 16 mm miałam w języku i jest już dla mnie dosyć długi.
Solą fizjologiczną będziesz tylko czyściła kolczyk i miejsce przekłucia ze strupków, które będą się wytwarzać z limfy. Nie jest to środek odkażający. Idź do apteki i kup środek w sprayu Octenisept. On będzie odkażał miejsce przekłucia i wszystko powinno być ok
A co do głębokości na jakiej jest kolczyk, to już zapytaj kogoś mądrzejszego w tej dziedzinie, jeśli koleżanka ma grono, to mogę podać namiary na prv do osób, które odpowiedzą jej na to pytanie
Pozdrawiam.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 18:49   #4615
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Exclamation Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
rana po piercingu nie jest typowa rana i niewiele osob zdaje sobie z tego sprawe. dajmy ludziom zajmowac sie ich zawodem - kosmetyczkom stanem urody, lekarzom - stanem zdrowia, piercerom - stanem kolczykow.
Zgadzam się z tym w 100000000 %. Idealnie powiedziane, myślę, że ludzie powinni w końcu zacząć się do tego stosować. Popieram Twoje zdanie
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 20:12   #4616
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

czesc dziewczyny
dzisiaj robiac badania musialam wyjac kolczyk z pepka a nosze go juz prawie 2 lata. po kilku godzinach jak wrocilam do domu chcialam zdezynfekowac dziurke i kolczyk i z poworotem go wlozyc ale za chiny ludowe nie moge! nie chce w ogole wejsc ani w jeden ani drugi otworek tak jakby sie juz zroslo co wydaje mi sie nie mozliwe?! Stad moje pytanie czy w ogole mozna tak chodzic bez kolczyka? czy nie wda sie jakies zakazenie? i czy to mozliwe ze by dziurka tak szybko zarastała?
dzieki i pozdrawiam
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 20:23   #4617
Verderben
Raczkowanie
 
Avatar Verderben
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Agussiek tez miałam podobne problemy, nie mogę wyjmowac kolczyka więcej niż na kilka godzin

Mój sposobób był taki, że brałam tribiotic, zeby zrobić 'poślizg' i menewrowałam kolczykiem do skutku, aż wszedł. Oczywiście tak, zeby sobie rany nie zrobić.
Verderben jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 21:03   #4618
klaudynka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 610
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ponawiam moje pytanka gdyż niestety nie uzyskałam odpowiedzi:
1.Jak wygląda zagojony pępuszek?Po czym go rozpoznać?Wiem że nie mogę zapytać po jakim czasie to następuje dlatego pytam jak to rozpoznać.
2.Jak często należy przemywać pępek octeniseptem lub solą fizjologiczną już po wygojeniu?Codziennie?Kilk a razy w tygodniu?Kilka razy w miesiącu?
klaudynka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 21:07   #4619
beata[p]
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

to nie chodzi o wiek, ale o rodzaj skóry, no i trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i goi się w innym tempie. Mój pępek przed ciążą goił sie bardzo szybko. Teraz przebiłam go ponownie (blizna bardzo brzydko wyglądała) w miejscu starego, w profesjonalnym studiu peercing NIE POLECAM INNYCH MIEJSC, a co do wieku osoby, to osoba musi być na tyle dojrzła psychicznie, aby wytrzymać ból, i powstrzymać sie przd wyjęciem kolczyka w czasie, kiedy strasznie szczypie i rwie (podczas pierwszych czyszczeń) IM MŁODSZY ORGANIZM< TYM SZYBCIEJ SIĘ GOI!!!!
beata[p] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 21:10   #4620
beata[p]
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

zagojony pępek nie ma zaczerwienionej skóry wookoło przekłucia. Zwykle gojenie się trwa ok 1 miesiąca, wtedy też można już zmienić kolczyka (najlepiej wygotować). Przez tydzień rzeba 2 razy dziennie przemyać pępek i kulki!!!!!!
beata[p] jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.