Pytanie o staż cz.II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 13:22   #1651
milkNhoney
Rozeznanie
 
Avatar milkNhoney
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 946
Dot.: Pytanie o staż cz.II

w poniedziałek wybieram się do up. Nie wiem nawet co im tam powiedzieć, żeby mnie odrazu nie spławili jak to mają w zwyczaju druki są na stronie UP i można wydrukować, ale tam jest numer umowy, miejsce na pieczątki pracodawcy i UP itp. Wydaje mi się, że mają chyba takie sprawy gdzieś w archiwum w komputerze?
Chodzi mi generalnie o przyszłego pracodawcę, pewnie zechce moje referencje ? Przecież nie uwierzy w to co wpiszę w CV bez papierka.. Czy np. mógłby sprawdzić moją wiarygodność telefonicznie?
__________________
Regeneracja ducha i ciała

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 20:09   #1652
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam pytanie odnośnie zwrotu kosztów dojazdu do miejsca stażu. Kiedy trzeba złożyć taki wniosek do UP o zwrot kosztów dojazdu? I czy jak ja jestem na stażu od 1 czerwca to czy jeszcze mogę go złożyć i czy nie jest już na to za późno? Bo na stronie swojego urzędu pracy wyczytałam, że taki wniosek składa się w terminie 5 dni od daty podjęcia stażu
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 13:42   #1653
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez milkNhoney Pokaż wiadomość
w poniedziałek wybieram się do up. Nie wiem nawet co im tam powiedzieć, żeby mnie odrazu nie spławili jak to mają w zwyczaju druki są na stronie UP i można wydrukować, ale tam jest numer umowy, miejsce na pieczątki pracodawcy i UP itp. Wydaje mi się, że mają chyba takie sprawy gdzieś w archiwum w komputerze?
Chodzi mi generalnie o przyszłego pracodawcę, pewnie zechce moje referencje ? Przecież nie uwierzy w to co wpiszę w CV bez papierka.. Czy np. mógłby sprawdzić moją wiarygodność telefonicznie?
Musisz zapytać dokładnie w UP. Pamiętaj, że zbyć można tylko osobę, która chce być "zbyta" Czasami trzeba latać po pokojach, ale w końcu się dowiesz
A nie możesz zapytać pracodawcy, u którego miałaś staż?
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 15:03   #1654
milkNhoney
Rozeznanie
 
Avatar milkNhoney
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 946
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Musisz zapytać dokładnie w UP. Pamiętaj, że zbyć można tylko osobę, która chce być "zbyta" Czasami trzeba latać po pokojach, ale w końcu się dowiesz
A nie możesz zapytać pracodawcy, u którego miałaś staż?
dziękuję za odpowiedź. Masz rację. Jestem kompletnie zielona w temacie, ale może faktycznie lepiej iść do pracodawcy by wystawił po prostu referencje
__________________
Regeneracja ducha i ciała

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 15:09   #1655
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam pytanie, otóż kiedy zaczynałam swoją pierwszą pracę, to wcześniej z UP miałam przydzielony staż, teraz chciałabym iść na studium farmaceutyczne i wiem, że tam też będę musiała iść na staż do apteki, czy w takim razie jak już jeden raz byłam na stażu to mam prawo iść raz jeszcze ??
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 19:08   #1656
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o staż cz.II

rekrut_84 a ja mam do Ciebie pytania, dużo udzielałeś się w tym wątku i pamiętam, że zmieniłeś pracę, więc ... pochwal się jak sobie radzisz ? Wkręciłeś się już na dobre, nie masz problemów ? Ludzie na poziomie czy z kosmosu ? Chętni do pomocy ? Jaka atmosfera ? Etc., etc.
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 16:00   #1657
anuteczka
Raczkowanie
 
Avatar anuteczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Po pierwsze chcę sie pochwalić a po drugie podzielić obawami . Dziś dostałam staż w MOPSie, muszę załatwić formalności w UP, ale już wszytko jest zaklepane - hymm mam nadzieje, że w UP mi nie powiedzą, że nie mają pieniędzy, aaaaaa, dopiero teraz o tym pomyślałam,ale na razie nie ważne. Cieszę się niesamowicie! Nie potrafię opisać swojej radośći.
Staż będę miała w znanym mi miejscu i z osobami, które znam, ale jednak, mimo tego, że byłam tam przez prawie rok na wolontariacie, obaiwam się czy sobie poradzę. W końcy staż to już powazniejsza praca. Jakie WY macie doświadczenia ze stażem, a może któraś z Was miała też staż w mopsie?
Oczywiśćie obawiam się, że sobie nie poradzę, to będzie moja pietrwsza prawdziwa praca, wcześniej chytałam się mniej ambitnych zawodowo zajęć ;].
__________________
Zapraszam, kibicuj małemu Filipowi
www.facebook.com/halofilip

anuteczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 16:07   #1658
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej mam pytanko, jestem na stażu z PUPu, oprócz tego chciałabym pracować dodatkowo w weekendy, czy jeśli ktoś ''życzliwy'' powiadomił by o tym PUP to mogłyby być z tego tytułu jakieś konsekwencje? Bo za bardzo tego wszystkiego nie ogarniam i szczerze mówiąc boję się troche podjąć coś dodatkowego może któraś z Was też tak robi? czekam na odp
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 16:11   #1659
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Skiba Pokaż wiadomość
Hej mam pytanko, jestem na stażu z PUPu, oprócz tego chciałabym pracować dodatkowo w weekendy, czy jeśli ktoś ''życzliwy'' powiadomił by o tym PUP to mogłyby być z tego tytułu jakieś konsekwencje? Bo za bardzo tego wszystkiego nie ogarniam i szczerze mówiąc boję się troche podjąć coś dodatkowego może któraś z Was też tak robi? czekam na odp
a będziesz robić na czarno?? bo będąc na stażu jesteś cały czas bezrobotna zarejestrowana w UP
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 18:35   #1660
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

jeżeli pracodawca napisze we wniosku, że masz pracę w niedziele i świeta, a starosta się na to zgodzi to nie ma problemu. Potem odbiera się te dni. Musisz przepracować na tydzień 40 godzin,czyli 8 godzin dziennie.
Gdybyś chciała pracować w innym miejscu to tylko "na czarno" Jak Cię ktoś podkabluje to wylecisz ze stażu I po co Ci to?
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 20:29   #1661
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A ja mam pytanie od czego zależy na jak długo dostane staż?
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 20:58   #1662
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez iffonka7 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie od czego zależy na jak długo dostane staż?
Od "widzimisię" urzędnika PUP

A tak naprawdę od tego ile mają kasy do rozdysponowania.
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 20:59   #1663
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba
Dot.: Pytanie o staż cz.II

No niestety na stażu zarabia się takie grosze, że jeśli się ma okazje dorobić to kto by nie skorzystał ... ale skoro twierdzicie, że można za to wylecieć to może faktycznie lepiej nie ryzykować

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

właśnie chyba na czarno jak już
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 21:04   #1664
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Teraz jestem świeżo po maturze i chce iść na staż. Od października zamierzam studiować zaocznie. I czy jak skończę jeden staż mogę się starać o drugi?
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 21:28   #1665
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Skiba Pokaż wiadomość
No niestety na stażu zarabia się takie grosze, że jeśli się ma okazje dorobić to kto by nie skorzystał ... ale skoro twierdzicie, że można za to wylecieć to może faktycznie lepiej nie ryzykować

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

właśnie chyba na czarno jak już

Nie dość, że mogłabyś wylecieć, to jeszcze musiałabyś oddać im te pieniądze, które Ci na stażu wypłacili. Przynajmniej rok temu tak było, wątpię żeby coś się zmieniło. Ja bym się bała ryzykować.

Iffonka7, możesz starać się o drugi, ale zazwyczaj sobie życzą przerwy między jednym stażem a drugim trwającej rok. Czyli kończysz staż np 31 maja, to 1 czerwca następnego roku możesz zacząć kolejny. Ale bardzo często odpuszczają i można nawet jeden staż po drugim.
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2010-06-21 o 21:30
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 21:29   #1666
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja też w tym roku zdałam maturę i chcę iść na zaoczne, staż mam do połowy listopada a później chciałabym się starać o przedłużenie ... wszystko chyba zależy od funduszy UP .. no i pewnie tego ,czy pracodawca nadal mnie będzie chciał w ogóle

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Nie dość, że mogłabyś wylecieć, to jeszcze musiałabyś oddać im te pieniądze, które Ci na stażu wypłacili. Przynajmniej rok temu tak było, wątpię żeby coś się zmieniło. Ja bym się bała ryzykować.
Aha .. dzięki za info
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 21:46   #1667
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Nektarynka
rekrut_84 a ja mam do Ciebie pytania, dużo udzielałeś się w tym wątku i pamiętam, że zmieniłeś pracę, więc ... pochwal się jak sobie radzisz ? Wkręciłeś się już na dobre, nie masz problemów ? Ludzie na poziomie czy z kosmosu ? Chętni do pomocy ? Jaka atmosfera ? Etc., etc.
Przeszedłem z PUP do Urzędu Marszałkowskiego. Zmianą pracy automatycznie przeskoczyłem parę stanowisk w hierarchii służbowej i przy okazji parę kategorii zaszeregowania wynagrodzenia.
Obecna praca ma całkowicie inny charakter - mam samodzielne stanowisko i wymaga się ode mnie dużej odpowiedzialności i kreatywności - co akurat mi pasuje. Poprzednie stanowisko było wybitnie odtwórcze i awansować byłoby ciężko na coś samodzielnego. Atmosfera w pracy jest w porządku, co pewnie jest zasługą odmłodzonej kadry i zdrowych relacji między wydziałami. Poza tym jak to w administracji - dużo procedur i chorych przepisów prawa.
Cytat:
Napisane przez Świniaczek
Nie dość, że mogłabyś wylecieć, to jeszcze musiałabyś oddać im te pieniądze, które Ci na stażu wypłacili. Przynajmniej rok temu tak było, wątpię żeby coś się zmieniło. Ja bym się bała ryzykować.
Wylecieć tak, ale kasy nie będzie musiała oddawać.
PS. Skiba, nie zaczynaj swojego życia od przekrętów.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:54   #1668
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Skiba Pokaż wiadomość
Ja też w tym roku zdałam maturę i chcę iść na zaoczne, staż mam do połowy listopada a później chciałabym się starać o przedłużenie ... wszystko chyba zależy od funduszy UP .. no i pewnie tego ,czy pracodawca nadal mnie będzie chciał w ogóle


kurcze zazdrosne Ci ze już masz ten staż u mnie w PUP pieniądze na staż będę dopiero od września
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 14:31   #1669
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Nie dość, że mogłabyś wylecieć, to jeszcze musiałabyś oddać im te pieniądze, które Ci na stażu wypłacili. Przynajmniej rok temu tak było, wątpię żeby coś się zmieniło. Ja bym się bała ryzykować.
pieniedzy za staż się nie zwraca tylko koszty badań lekarskich jeśli takowe robiłaś prze rozpoczęciem stażu
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 15:28   #1670
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez iffonka7 Pokaż wiadomość
kurcze zazdrosne Ci ze już masz ten staż u mnie w PUP pieniądze na staż będę dopiero od września
No jakoś mi się udało... a teraz np. koleżanka szuka i też nie ma już nic niestety ... a jeśli chodzi o tą dodatkową pracę kelnerki w weekendy to może faktycznie sobie podaruje .. dzięki za odpowiedzi
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 20:34   #1671
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Skiba Pokaż wiadomość
No jakoś mi się udało... a teraz np. koleżanka szuka i też nie ma już nic niestety ... a jeśli chodzi o tą dodatkową pracę kelnerki w weekendy to może faktycznie sobie podaruje .. dzięki za odpowiedzi
...a bo to jedyna pracowałabyś na czarno:rolleyes :
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 06:20   #1672
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Znam dziewczynę, która będąc na stażu dorabia sobie na czarno Co jakiś czas stoi gdzieś tam za barem Zastępuje kogoś więc trudno byłoby jej udowodnić,że pracuje na lewo

A'propos zwracania pieniędzy za staż możecie podać link do jakiegoś przepisu dotyczącego tej kwestii? Ciekawi mnie dlaczego mój UP robi mnie w balona
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 07:17   #1673
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Smile Dot.: Pytanie o staż cz.II

A ja jutro kończę swój staż Mam nadzieję,że za 3 miesiące znowu tam wrócę I że pismo imienne dyrektora,że mnie chce cosik da
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 07:44   #1674
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Znam dziewczynę, która będąc na stażu dorabia sobie na czarno Co jakiś czas stoi gdzieś tam za barem Zastępuje kogoś więc trudno byłoby jej udowodnić,że pracuje na lewo

A'propos zwracania pieniędzy za staż możecie podać link do jakiegoś przepisu dotyczącego tej kwestii? Ciekawi mnie dlaczego mój UP robi mnie w balona
Dziwne bo do tej pory myślałam, że nie trzeba zwracać stypendium na staż, ale jak wspomniałaś o przepisach to sie tym bliżej zainteresowałam i zobaczcie co znalazłam w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:

Zgodnie z art. 41 Ust. 6 Ustawy z 20 kwietnia 2004 r. (publikacja: Dz.U z 2004 r. nr 99, poz. 1001 ze zm.) osoba, która z własnej winy nie ukończyła szkolenia, jest obowiązana do zwrotu kosztów szkolenia, chyba że powodem nieukończenia szkolenia było podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej. W rozumieniu art. 53 ust.6 ustawy, gdzie „(...) przepisy art. 41 ust. 6 i art. 80 stosuje się odpowiednio.(...)”, bezrobotny, który z własnej winy nie ukończył stażu musi zwrócić pobrane stypendium, chyba że powodem przerwania stażu będzie podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.


no i ZONK
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 12:58   #1675
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

czyli miałam rację

Słyszałam też (ale to już nie od urzędnika z UP tylko o mamy), że po 3 miesiącach można zrezygnować ze stażu. Podobne prawo ma pracodawca Nie wiem ile w tym prawdyNie mam planów rezygnacji z własnego stażu
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 18:22   #1676
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
czyli miałam rację

Słyszałam też (ale to już nie od urzędnika z UP tylko o mamy), że po 3 miesiącach można zrezygnować ze stażu. Podobne prawo ma pracodawca Nie wiem ile w tym prawdyNie mam planów rezygnacji z własnego stażu
ooo ciekawe ja też raczej nie zrezygnuje jestem na stażu od tygodnia i zaczynam sie przyzwyczajać do tego co robie, zaczynam rozumieć, a w US troche tego jest
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 19:50   #1677
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Każdy staż jest zawierany na początku na okres 3 m-cy. Nie mowili Wam, tego jak podpisywałyście umowę? Chyba że w moim PUPie są inne przepisy Po tym okresie staż mogą przedłużyć, ale nie muszą.
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 19:56   #1678
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Nie siejcie błędnych interpretacji.
Nie trzeba zwracać na 100% stypendium jak z własnej winy przerwie się staż.
Niedowiarków odsyłam do art.2 ust.1 pkt. 12 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy po nowelizacji (tekst jednolity: Dz. U. 2008 Nr. 69 poz. 415 z późn. zm.). Odpowiednio należy tylko zinterpretować, bo nie ma delegacji wprost.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 20:11   #1679
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

No właśnie, mi też się wydaję, że nie trzeba zwracać tego stypendium. Z resztą ten temat był już wcześniej poruszany i wypowiedziałem swoje zdanie, ale spójrzcie...
macie staż np. na okres 5 miesięcy i po 4 miesiącach zrezygnujecie ze stażu, to nie możecie oddawać kasy za 4 miesiące, bo ona po prostu się należy za wykonaną pracę. Pomijając już fakt, że tej kasy dany stażysta może już nie mieć...
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 20:52   #1680
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Nie siejcie błędnych interpretacji.
Nie trzeba zwracać na 100% stypendium jak z własnej winy przerwie się staż.
Niedowiarków odsyłam do art.2 ust.1 pkt. 12 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy po nowelizacji (tekst jednolity: Dz. U. 2008 Nr. 69 poz. 415 z późn. zm.). Odpowiednio należy tylko zinterpretować, bo nie ma delegacji wprost.
No tak...definicja kosztów szkolenia zmienia postać rzeczy Czyli dobrze myślałam na początku

A krzysiek89 Twoje tłumaczenia, że już wydałeś kasę raczej nie miałyby nic do rzeczy nawet jesli musiałoby się zwracać to stypendium Oni Ci idą na rękę płacą za Ciebie, a Ty masz ich w nosie i przerywasz staż Jakaś sprawiedliwość musi być
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.