Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lublina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-02, 22:47   #1
alpensilver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53

Czarne chmury S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lublina


Cytat:
W przyszłym roku zabraknie blisko 14 mld złotych w budżecie na budowę dróg. Z listy inwestycji może spaść ekspresówka z Piask do Kurowa z obwodnicą Lublina. Mieszkańcy już wysyłają listy protestacyjne do rządu.

"Jako osoba, dla której los Lubelszczyzny nie jest obojętny zdecydowanie sprzeciwiam się dalszemu opóźnianiu budowy drogi ekspresowej S12/17 wraz z obwodnicą Lublina. Ta decyzja godzi w interesy gospodarcze regionu i nie pozostanie bez konsekwencji dla jego dalszego rozwoju." - to fragment listu jaki Janusz Barnat, mieszkaniec Lublina wysłał do mediów i Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Tylko na skrzynkę mailową "Gazety" podobnych pism przyszło kilka. To część protestu przeciwko cięciom funduszy na budowę dróg.

Chodzi o projekt przyszłorocznego budżetu. Jeszcze we wrześniu resort infrastruktury przedstawił dokument zaakceptowany przez rząd. Zapisane są w nim drastyczne cięcia finansowe na drogi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oceniła, że jeśli chce w przyszłym roku zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje potrzebuje 37 miliardów zł. Tymczasem w projekcie budżetu zapisanych jest tylko 23,5 miliarda.

To oznacza, że drogowcy będą musieli rezygnować z niektórych inwestycji. Janusz Wójtowicz szef GDDKiA w Lublinie powiedział "Kurierowi Lubelskiemu", że cięcia mogą dotknąć budowy trasy S-17.

Ekspresówka od Piask do Kurowa z północno-wschodnią obwodnicą Lublina ma być gotowa w 2012 roku. Jak na razie drogowcy rozstrzygnęli przetarg na budowę odcinka od Kalinówki do istniejącej obwodnicy Piask. Budowa ma rozpocząć się w listopadzie. Ale Wójtowicz niepokoi się, że w rządowej kasie zabraknie pieniędzy i będzie trzeba wstrzymać niektóre projekty. Są więc podstawy do obaw o przyszłość S-17.

To nie koniec złych wiadomości. W przyszłym roku może nie ruszyć budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego i drugiej części obwodnicy Puław.

Obawy Wójtowicza podziela Adrian Furgalski, z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Już przed miesiącem alarmował: - Trzeba będzie ograniczyć przygotowanie inwestycji w nowe autostrady czy drogi ekspresowe. Mam informacje, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zwracało się już do Ministerstwa Infrastruktury, by nie tylko dbało o wydanie wszystkich pieniędzy z UE przeznaczonych na drogi, ale także zagwarantowało, że zbudowane będą wszystkie planowane odcinki.

Ostateczne decyzje, co do drogowych cięć mają zapaść w przeciągu kilku tygodni. Tymczasem mieszkańcy naszego województwa już protestują. Na portalu www.wykop.pl umieścili treść listu protestacyjnego, który rozsyłają do mediów i resortu Grabarczyka.

"Idą wybory to może wspólnie uratujemy ten odcinek! Mamy też w planach blokadę jakiejś ważnej ulicy przelotowej w mieście na godzinę żeby zwrócić uwagę na problem braku obwodnicy, której realizacja była dopięta na ostatni guzik i nagle taka "niespodzianka" - piszą inicjatorzy akcji.


Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Jeżeli ktoś chciałby poprzeć akcję to pod tym linkiem jest petycja do podpisania ---> klik

Dla osób korzystających z wykop.pl znalezisko do wykopania ---> klik



Edytowane przez alpensilver
Czas edycji: 2010-11-02 o 23:00
alpensilver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 22:59   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

podpisałam
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:08   #3
angel_in_the_snow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracają :P
Wiadomości: 171
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

też podpisałam, tym bardziej że jestem z tych okolic
angel_in_the_snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 11:23   #4
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

Podpisałam, uważam to za mój obowiązek... ta droga jest nam bardzo potrzebna
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 12:02   #5
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

Ja tez i rozesłałam na gg
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 16:25   #6
ergastoplazma
Raczkowanie
 
Avatar ergastoplazma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

Też podpisałam i rozsyłam innym, niech podpisują bo
ergastoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 16:10   #7
alpensilver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: Czarne chmury nad naszą S-17. Wyślij list do ministra! Walczymy o obwodnicę Lub

Podpisy będą zbierane do 12 listopada, bo minister Grabarczyk będzie otwierał budowę obwodnicy Kraśnika i właśnie wtedy organizatorzy akcji chcą mu przekazać petycję z podpisami. Czasu jest więc niewiele. Zachęcajcie znajomych!
alpensilver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.