Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-18, 09:26   #1261
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
moim zdaniem nie wychodzi drogo: polopiryna kosztuje 5 zł za 20 tabletek.
Na jedna maseczkę daję 3, więc na prawie 7 użyć 5 zł to chyba nie dużo.
Ja robie raz w tyg, więc jedno opakowanie polopiryny wystarcza mi na półtora miesiąca.

W sprawie kwasu z mazideł niestety nie pomogę, bo nie wiem.
Evitko - przepraszam, że się wtrącę, ale już kilka razy robiłam wyliczenia maseczki aspirynowej i wychodzi drogo, nawet Sylwiasta roztrąbiła w sieci moje wyliczenia. Basia zalecała 4-5, a nawet 6 aspiryn na 1 maseczkę, a aspiryny mają po 500 mg kwasu, polopiryna tylko 300, zatem z moich wyliczeń wynika, że na jedną maseczkę powinno wychodzić co najmniej 8 polopiryn, nie 3. Już kiedys dokładnie to liczyłam dla osoby, która używała do maseczki 3 polopiryny. Moim skromnym zdaniem 3 polopiryny dają tylko efekt ścierny, biorąc pod uwagę nierozpuszczalność kwasu acetylosalicylowego w wodzie, to stężenie kwasu jest minimalne. Z moich wyliczeń dotyczących aspiryny - wychodziło mi ok. 35 zł miesięcznie za maseczkę aspirynową chyba 2 razy w tygodniu. Lepiej wtedy kupic za 38 zł Effaclar K lub za 75 zł tonik Clinique, które starczą na wiele miesięcy albo zrobić płyn z mazideł. Kwas salicylowy nie rozpuści się w jogurcie, musiałabyś rozpuścić go w oleju, a też jest to trudne, najłatwiej w rycynowym, ale ten sam wysusza buzie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:40   #1262
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, mam takie pytanie o Diroseal: czy on ma zielonkawy kolor?
Dostałam próbkę, a tam jest zielonkawy krem. Ostatnio dostałam próbkę, która była już zesputa: woda z resztkami kremu zamaist kremu i dlatego tak się zastanawiam, czy znowu jest coś nie tak.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:56   #1263
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie o Diroseal: czy on ma zielonkawy kolor?
Dostałam próbkę, a tam jest zielonkawy krem. Ostatnio dostałam próbkę, która była już zesputa: woda z resztkami kremu zamaist kremu i dlatego tak się zastanawiam, czy znowu jest coś nie tak.
Jest jak najbardziej zielonkawy Margaretka
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 10:36   #1264
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziękuję
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 10:43   #1265
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez smok
Evitko - przepraszam, że się wtrącę, ale już kilka razy robiłam wyliczenia maseczki aspirynowej i wychodzi drogo, nawet Sylwiasta roztrąbiła w sieci moje wyliczenia. Basia zalecała 4-5, a nawet 6 aspiryn na 1 maseczkę, a aspiryny mają po 500 mg kwasu, polopiryna tylko 300, zatem z moich wyliczeń wynika, że na jedną maseczkę powinno wychodzić co najmniej 8 polopiryn, nie 3. Już kiedys dokładnie to liczyłam dla osoby, która używała do maseczki 3 polopiryny. Moim skromnym zdaniem 3 polopiryny dają tylko efekt ścierny, biorąc pod uwagę nierozpuszczalność kwasu acetylosalicylowego w wodzie, to stężenie kwasu jest minimalne. Z moich wyliczeń dotyczących aspiryny - wychodziło mi ok. 35 zł miesięcznie za maseczkę aspirynową chyba 2 razy w tygodniu. Lepiej wtedy kupic za 38 zł Effaclar K lub za 75 zł tonik Clinique, które starczą na wiele miesięcy albo zrobić płyn z mazideł. Kwas salicylowy nie rozpuści się w jogurcie, musiałabyś rozpuścić go w oleju, a też jest to trudne, najłatwiej w rycynowym, ale ten sam wysusza buzie
nie wiedziałam że apsiryna i polopiryna maja inne dawki kwasu. W tej sytuacji nie sposób sie nie zgodzić .
Ja nie mam żadnych problemów ze skórą (oprócz naczynek), mam buzie jak pupka niemowlaczka, więc mi 3 polopsy z jogurtem wystarczają jako wygładzająca maseczka-peeling.
Ale przepraszam że wprowadziłam was w błąd
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 11:05   #1266
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

evitko - nietrudno się nie zgodzić, że masz piękną cerę i buzię gładką jak pupcia niemowlaka - dokładnie widac to na zdjęciach. Tylko pozazdrościć.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 18:44   #1267
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

no zawstydziłam się ale dziękuję
(na zdjęciach mam oczywiście pełne otynkowanie, zakrywające moją czerwień policzkową )
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 20:18   #1268
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

szybkie pytanko: czy stearyl alcohol szkodzi naczynkom, jest w składzie hydraphase xl lerge i przed kupnem chce sie upewnić
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 14:48   #1269
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja też mam pytanie o alkohol. Czy tonik z alkoholem bardzo by mi zaszkodził na naczynka? Mam cerę naczynkową, tłustą skłonną do wyprysków i straszną ochotę na trzy kroki Clinique. Z tego co wiem ich toniki są z alkoholem, tylko o różnym stężeniu chyba. Czy to głupi pomysł? Co sądzicie?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:21   #1270
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

nie ryzykuj, ja uzyałam antka z alkoholem i teraz mam wielkiego pająka pod okiem, pozdrawiam
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:40   #1271
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
szybkie pytanko: czy stearyl alcohol szkodzi naczynkom, jest w składzie hydraphase xl lerge i przed kupnem chce sie upewnić
alkohol stearylowy jest jednym z emolientow;poza tym nie jest w czolowce skladu wiec nic zlego nie powinno sie dziac tymbardziej,ze nie jest typowym przykladem anty-naczynek

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie o alkohol. Czy tonik z alkoholem bardzo by mi zaszkodził na naczynka? Mam cerę naczynkową, tłustą skłonną do wyprysków i straszną ochotę na trzy kroki Clinique. Z tego co wiem ich toniki są z alkoholem, tylko o różnym stężeniu chyba. Czy to głupi pomys?Co sądzicie?
Jaki rodzaj alkoholu jest w tych tonikach?bo alkohol alkoholowi nierowny no i przede wszystkim duzo zalezy od rodzaju cery bo to,ze naczynkowa to jedno
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 19:25   #1272
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Oto skład tego toniku:
alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate,
Alkochol jest dość wyczuwalny. Lekko piecze, ale i odświerza. A ile brudu zostaje na waciku mimo mycia . . . Mam wrażenie jednak, że po nim skóra lekko się rumieni i boję się o moje naczynka.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 19:37   #1273
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Oto skład tego toniku:
alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate,
Alkochol jest dość wyczuwalny. Lekko piecze, ale i odświerza. A ile brudu zostaje na waciku mimo mycia . . . Mam wrażenie jednak, że po nim skóra lekko się rumieni i boję się o moje naczynka.
Stanowcze NIE przede wszystkim,ze to alkohol denat. przy naczynkach to tylko dodatkowe podraznienie i nic dobrego wyciag z oczaru tez moze podraznic wrazliwa,naczynkowa cere.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 19:51   #1274
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzięki! A kwas salicylowy, który jest w toniku mild, nie pgryzie się z naczynkową cerą?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 19:55   #1275
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Oczar podrażnia naczynkową cerę? Ja używam żelu przeciwtrądzikowego z oczaru (fotka) i nie zauważyłam, żeby mi jakoś strasznie podrażniał. Wogóle się dziwię, bo w opisie tego kosmetyku pisze, ma zastosowanie przy pękających naczyniach krwionośnych, więc już sama nie wiem jak to jest
Zresztą - wklejam ten opis

Oczar - żel przeciwtrądzikowy 50ml
Działanie:łagodząco-kojące, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe.
Skład: Hamamelis Virginiana L., Aqua, Ethanol, Glicerin, Cremogen, Salicylic Acid, Triethanoloamine, Carbomer.

Zastosowanie: przy: trądziku młodzieńczym i różowatym, bakteryjnym zapaleniu skóry, zaskórnikach i wykwitach zapalnych, bliznach i rozstępach skóry (po ciąży i odchudzaniu), cellulicie, pękających naczyniach krwionośnych.

Na mnie działa on w ten sposób, że koi skórę, jest przeciwbólowy, i nawet lekko zwęża pory. Ale tak jak wspomniałam - niczego mi nie podrażnia. Może to ze mną jest coś nie tak...?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zel_tradzik.jpg (62,8 KB, 21 załadowań)
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 20:30   #1276
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Dzięki! A kwas salicylowy, który jest w toniku mild, nie pgryzie się z naczynkową cerą?
Nie powinno sie nic dziac bo kwas salicylowy to rodzaj kwasu BHA-przyjaznego dla cer suchych,sklonnych do naczynek.

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Oczar podrażnia naczynkową cerę? Ja używam żelu przeciwtrądzikowego z oczaru (fotka) i nie zauważyłam, żeby mi jakoś strasznie podrażniał. Wogóle się dziwię, bo w opisie tego kosmetyku pisze, ma zastosowanie przy pękających naczyniach krwionośnych, więc już sama nie wiem jak to jest
Zresztą - wklejam ten opis

Oczar - żel przeciwtrądzikowy 50ml
Działanie:łagodząco-kojące, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe.
Skład: Hamamelis Virginiana L., Aqua, Ethanol, Glicerin, Cremogen, Salicylic Acid, Triethanoloamine, Carbomer.

Zastosowanie: przy: trądziku młodzieńczym i różowatym, bakteryjnym zapaleniu skóry, zaskórnikach i wykwitach zapalnych, bliznach i rozstępach skóry (po ciąży i odchudzaniu), cellulicie, pękających naczyniach krwionośnych.

Na mnie działa on w ten sposób, że koi skórę, jest przeciwbólowy, i nawet lekko zwęża pory. Ale tak jak wspomniałam - niczego mi nie podrażnia. Może to ze mną jest coś nie tak...?
Napisalam,ze moze podrazniac a to duza roznica,tymbardziej ze sama mam cere bardzo wrazliwa-naczynkowa,sklonna do uczulen i odczynow alergicznych i unikam jak ognia oczaru bo juz kilka kosmetykow podraznilo mnie dotkliwie a znajdowal sie w czolowce skladu.
Zreszta to nie jest regula,ze dla wszystkich wszystko jezeli Ci pasuje i wdzisz,ze dziala to tym lepiej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 20:44   #1277
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość


Napisalam,ze moze podrazniac a to duza roznica,tymbardziej ze sama mam cere bardzo wrazliwa-naczynkowa,sklonna do uczulen i odczynow alergicznych i unikam jak ognia oczaru bo juz kilka kosmetykow podraznilo mnie dotkliwie a znajdowal sie w czolowce skladu.
Zreszta to nie jest regula,ze dla wszystkich wszystko jezeli Ci pasuje i wdzisz,ze dziala to tym lepiej
A, to w takim razie jestem wyjątkiem od reguły

Mam pytanie, bo czytałam w różnych źródłach o 2 związkach, ale w końcu mi się zrobił mętlik w głowie, i wiem tylko, że oba sa szkodliwe. Otóż mowa o Phenoxyethanolu i glikolu propylenowym. Szukam akurat jakichś żeli do mycia twarzy czy kremów, ale dosłownie w każdym jest któryś z tych związków, a najczęściej 2. Fenoxyetanol służy do konserwacji kosmetyków, jeśli się nie mylę, a glikol rozpuszcza inne składniki a w pochodnych jest rakotwórczy.
Chyba że coś pokręciłam. Mógłby mi ktoś fachowo to wytłumaczyć?
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 20:52   #1278
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mam pytanie: ta emulscja rozświetlajkąco-nawilżająca olay ma w składzie alkohol jak większość zresztą kremów nawilzających nie aptecznych.
Czy można ją stosować przy cerze naczynkowej?
Podaję skład
Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 21:17   #1279
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dziekuję Hexxano :-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 11:33   #1280
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ciocco, przejżyj skład czy nie ma alkohol denat.
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 15:19   #1281
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Alkohol denat nie ma przynajmniej pod taką nazwą. A czy tylko alkohol denat jest szkodliwy dla cery naczynkowej, czy inny także? Bo wiele z kremów nawilżających ma w swoim składzie alkohol niestety
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 16:03   #1282
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Właściwie każdego może podrażanić całkiem co innego, wiec radzę sprawdzić Alkohol denat to dentaurka - taki spirytus, wódka, i ja fgo unikam jak ognia
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 21:33   #1283
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
szybkie pytanko: czy stearyl alcohol szkodzi naczynkom, jest w składzie hydraphase xl lerge i przed kupnem chce sie upewnić
hey
ja kilka razy maznęłam nim naczynka i było ok
chociaz wolę riche, bo mam suchawe policzki a legere na strefę T
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 21:44   #1284
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Dzięki! A kwas salicylowy, który jest w toniku mild, nie pgryzie się z naczynkową cerą?
ja mam ten tonic, nie podrażnia nacyznkowej cery.... ale napewno też nie uspokaja gry naczyniowej niby przecieram nim glónie strefę T, bo mam jakieś tam syfki, ale nie wiem czy to pomaga, tzn. czy odp. oczyszcza, nei chciałam z alkoh.denat. aby mi za bardzo nei wysuszyło....
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:05   #1285
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
hey
ja kilka razy maznęłam nim naczynka i było ok
chociaz wolę riche, bo mam suchawe policzki a legere na strefę T
dziekuję
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 14:23   #1286
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Dziewczyny proszę oświećcie mnie jak to jest z uzywaniem Diroseal'u a wrażliwością na słońce. Wiem że jak się nim maziam muszę uzywać filtrów i tak też robie (LRP Fluide Extreme 50 + 2ml na twarz). Jednak jak długo po zaprzestaniu używania Dirosealu utrzymuje się wrażliwość na promieniowanie UV?
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 19:20   #1287
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę oświećcie mnie jak to jest z uzywaniem Diroseal'u a wrażliwością na słońce. Wiem że jak się nim maziam muszę uzywać filtrów i tak też robie (LRP Fluide Extreme 50 + 2ml na twarz). Jednak jak długo po zaprzestaniu używania Dirosealu utrzymuje się wrażliwość na promieniowanie UV?
Kiedyś czytałam, że skóra "odnawia się" przez ok. miesiąc i jest to czas, kiedy się pogrubi i przestaje być tak bardzo wrażliwa, jak np przy używaniu D.
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 19:57   #1288
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

28 dni trwa cykl odnowy naskórka...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 08:42   #1289
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

A używała może któraś z Was Redermic - La Roche Posay? Bo co do Rubialine SVR, to czytałam, że wysusza.
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 09:16   #1290
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
A używała może któraś z Was Redermic - La Roche Posay? Bo co do Rubialine SVR, to czytałam, że wysusza.
Redermica nie używałam, ale chcę się wypowiedzieć co do Rubialine. Po pierwszym nałożeniu na twarz piekł mnie. Przy następnych już nie, ale naczynka mam tylko w okolicach nosa. W sumie zużyłam go pod oczy i na powieki - miałam okropne podrażnienie i uczulenie od cieni i nie wiedziałam czym się ratować. Padło na Rubialine (akurat miałam pod ręką). Szybko złagodził zaczerwienienia, skóra przestała się się łuszczyć ( a w zasadzie schodzić płatami). Wrażliwe oczne okolice ładnie nawilżył. Niestety nie wiem jak sprawuje sie na całej twarzy.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.