Yorkshire terrier, york - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-25, 16:05   #61
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Re: Spokojnie!!!

Jeśli zakup Yorka, polecam hodowle zrzeszone w PZK, będące pod kontrolą hodowlaną, żeby nie krzyżować zbyt blisko spokrewnionych osobników. Szczenieta kosztują około 1000 zł, czasem nawet wiele więcej, w zależności od rodziców i prestiżu hodowli. To drogie pieski.
Wklejam linka do PZK z wykazem mumerów hodowli terrierów, w dole też są yorki, dużo yorków:
http://www.zkwp.pl/index_pl.htm
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:30   #62
carool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 97
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Czemu straszycie przed posiadaniem psa? To nie tylko obowiązek ale przedewszystkim radość i obdarzenie miłością stworzenia, a jak się go kocha to logiczne, że się o niego dba. niektóre wypowiedzi mocno przesadzone. Ciekawe czy jakby Was ktoś tak ganiał pół dnia po dworzu czy takie zadowolone byście były? Jeśli już mówicie o psich spacerkach to sprawdzie najpierw ile jaka rasa potrzebuje intensywnych spacerów na dzień. Bo co innego zawiązać psa na smycz i łazić z nim pół dnia a co innego zapewnić mu odpowiedni rozruch. Zależy od psa, charakteru i tego jaki plan dnia ma właściciel. Kuweta - czasem przydatna, jeden z moich yorków nienawidzi wychodzić w deszcz a siusiu zrobić musi więc się sprawdza... rodowód dla kilku pierwszych szczeniąt (liczba zależna od rasy) to było gdzieś do początku lat 90-tych. Znam hodowce, który krył innym reproduktorem a inny był wpisany w metryczki, no tak też można. Albo pani, której yorczka puściła się z ratlerkiem...ale wszystko można załatwić i teraz gdzieś tam w Polsce ludzie mają mieszańce z rodowodem. Chcesz kupić psa do domu a nie na wystawę to może być bez rodowodu ale ze sprawdzonej hodowli. zaoszczędzisz i będziesz miała swojego pupila, a jak już kupisz z rodowodem to musisz zarejstrować u siebie w mieście w związku kynologicznym i bulić im rok w rok, bo jak tego nie zrobisz to i tak ten rodowód wtedy możesz sobie w buty wsadzić...
carool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 01:41   #63
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez carool
można załatwić i teraz gdzieś tam w Polsce ludzie mają mieszańce z rodowodem. Chcesz kupić psa do domu a nie na wystawę to może być bez rodowodu ale ze sprawdzonej hodowli. zaoszczędzisz i będziesz miała swojego pupila, a jak już kupisz z rodowodem to musisz zarejstrować u siebie w mieście w związku kynologicznym i bulić im rok w rok, bo jak tego nie zrobisz to i tak ten rodowód wtedy możesz sobie w buty wsadzić...
Pies bez rodowodu ze sprawdzonej hodowli Chyba z pseudohodowli.
Pierwsze słyszę o corocznych opłatach za rodowód, to jest papier tylko i wyłącznie dla Ciebie, potwierdzający, że kupiłaś dokładnie takiego psa, jak chciałaś, nie jakiegoś mieszańca. Tym większe ma to znaczenie dla osoby szukającej rasy nieuczulającej.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:26   #64
sky
Zadomowienie
 
Avatar sky
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 1 561
Lightbulb Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Ja myślę, że najrozsądniej i najpewniej jest kupic pieska z hodowli. Z prawdziwym rodowodem. Wydaje mi się, że taka opcja tzn. KUPNO Z HODOWLI jest najrozsądniejsza i najbardziej pewna.
__________________
Na pochyłe drzewo każda koza skacze
sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 22:36   #65
goldenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 59
GG do goldenka Send a message via Skype™ to goldenka
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Pies bez rodowodu ze sprawdzonej hodowli Chyba z pseudohodowli.
Pierwsze słyszę o corocznych opłatach za rodowód, to jest papier tylko i wyłącznie dla Ciebie, potwierdzający, że kupiłaś dokładnie takiego psa, jak chciałaś, nie jakiegoś mieszańca. Tym większe ma to znaczenie dla osoby szukającej rasy nieuczulającej.
metryczka jest dla Ciebie, możesz sobie ją wsadzić do szuflady, albo wyrobić na jej podstawie rodowód. stajesz się w tym momencie członkiem ZK i płacisz coroczne składki. więc płaci się, ale nie są to duże koszta. nie więcej niż 50 zł w każdym razie.
goldenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 09:49   #66
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez Nanna
Witam,
Sama mam takiego psiaka i polecam jednak naprawde kupno psiurka z rodowodem.
popieram

pies bez rodowodu nie jest rasowy!!

słyszałam juz kilka opowieści o jorkach bez rodowodu, które miały powazne problemy zdrowotne, bo pseudohodowca krzyżuje jej jak leci, żeby tylko były szczeniaki. Czasem suka rodzi dwa, trzy razy w roku- to odbija sie i na niej i na szczeniakach.
kwestia wyglądu i usposobienia rasowych psów jest tez bardzo ważna
tylko kupując pieska z rodowodem masz pewniość, że to wyrosnie na jorka i będzie się zachowywało jak jork.

przeczytaj ten temat na dogo http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=3292
sa tam wazne linki, miedzy innymi do strony tłumaczącej, dlaczego rasowy=rodowodowy

co do ceny, to myslę, ż eokoło 1000-1500, ale to napewno zalezy od hodowcy (pieska z rodowodem, ale z wadami wykluczającymi z hodowli sprzedadza taniej)
z metryczką, nie z rodowodem. U kotów jest tylko rodowód, myli mi się
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 10:45   #67
madzia15355
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dobierzyce
Wiadomości: 58
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

.

Edytowane przez madzia15355
Czas edycji: 2008-09-12 o 15:27
madzia15355 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-15, 10:53   #68
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez madzia15355
Ja bym bardzo chciała mieć yorka, ale rodzice mówią, że to za duży wydatek Może wie ktoś gdzie na dolnym śląsku bym mogła kupić yorka(nawet bez rodowodu) tak do 600 zł??
poszukaj w schronisku
kupujac psa bez rodowodu ryzykujesz dużo wiekszy wydatek, na lekarza i tak dalej. Jesli nie stać cię na psa rodowodowego, to weź pieska ze schroniska...
http://arka.strefa.pl/rasa.html
zastanów się, dlaczego piesek bez rodowodu jest o tyle tańszy od rodowodowaego, skoro wystawienie rodowodu kosztuje ok.30 zł... Taki piesek może byc nieszczepiony, jego rodzice moga byc spokrewnieni, może byc chory i za wcześnie odłączony od matki, jego mama może rodzic co cieczkę

jeśli kochasz ta rase, to nie kupuj podróbki, tylko prawdziwego yorka.

popytaj w hodowlach- tam mogą ci taniej sprzedać pieska z wadami wykluczającymi go z hodowli, może da sie rozłozyc płatnośc na raty, jak sie chce, to wszystko sie da!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 18:47   #69
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221
Pytanie do właścicieli Yorków...

Witam serdecznie.
Bardzo proszę właścicielki Yoreczków o wypowiedzenie się w takiej oto kwestii:
Jestem już zdecydowana na pieska tej rasy, ale dzisiaj dowiedziałam się, że właśnie samczyki Yoków po prostu brzydko pachną???
To prawda???
Natomiast polecano mi suczki, które brzydkich zapachów nie produkują.
Nigdy o tym nie słyszałam, chyba że ma to związek ze znaczeniem przez pieski swojego terytorium.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 19:04   #70
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Pytanie do włąścicieli Yorków...

polecam forum http://www.dogomania.pl/forum/index.php
tam sie dowiesz wszystkiego o tej rasie
co do mnie, to wiem, że niekastrowane kocury smierdza- jak wykastrujesz jorka, to na stówę śmierdziec nie będzie, ale nie wiem, może i pełnojajeczny nie smierdzi.
Znajoma ma dwa jorki pełnojajeczne i śmierdzą jak cho**ra, ale z pyska, to chyba nie ma związku z płcią
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 19:45   #71
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

A racja, u psów jest inaczej z tymi rodowodami.
Najlepiej rozejrzeć się po hodowlach i popytać o opinie na ich temat na forach, na pewno polecą jakąś sprawdzoną
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 07:49   #72
goldenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 59
GG do goldenka Send a message via Skype™ to goldenka
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez esfira
poszukaj w schronisku
kupujac psa bez rodowodu ryzykujesz dużo wiekszy wydatek, na lekarza i tak dalej. Jesli nie stać cię na psa rodowodowego, to weź pieska ze schroniska...
http://arka.strefa.pl/rasa.html
zastanów się, dlaczego piesek bez rodowodu jest o tyle tańszy od rodowodowaego, skoro wystawienie rodowodu kosztuje ok.30 zł... Taki piesek może byc nieszczepiony, jego rodzice moga byc spokrewnieni, może byc chory i za wcześnie odłączony od matki, jego mama może rodzic co cieczkę

jeśli kochasz ta rase, to nie kupuj podróbki, tylko prawdziwego yorka.

popytaj w hodowlach- tam mogą ci taniej sprzedać pieska z wadami wykluczającymi go z hodowli, może da sie rozłozyc płatnośc na raty, jak sie chce, to wszystko sie da!


co masz na mysli, piszac "wystawienie rodowodu"? wyrobienie go, kiedy masz metryczke? bo to takie tanie nie jest. byłam 2 miesiące temu zarejestrować sunie i placilam za wyrobienie rodowodu poad 100 zl. 130 zl bodajze.
goldenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 10:53   #73
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez goldenka
co masz na mysli, piszac "wystawienie rodowodu"? wyrobienie go, kiedy masz metryczke? bo to takie tanie nie jest. byłam 2 miesiące temu zarejestrować sunie i placilam za wyrobienie rodowodu poad 100 zl. 130 zl bodajze.
goldenka, ja jestem kociara, a u kotów jest inaczej trochę.No chodzi mi o metryczkę, na podstawie której można sobie rodowód wyrobić- ona chyba duzo nie kosztuje/jest za darmo?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 07:50   #74
goldenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 59
GG do goldenka Send a message via Skype™ to goldenka
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

tak, metryczka za darmo. dostajesz ja przy kupnie psiaka. no i potem albo wyrobisz rodowod, albo nie.
goldenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 22:12   #75
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Pytanie do włąścicieli Yorków...

Hej wlasnie opiekuje sie parka yorków. Nie sa moje. hmm troche smierdza ale jak to pieski. samiec tak samo jak samica. Pozdrawiam
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:53   #76
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Pytanie do włąścicieli Yorków...

Hey ja mam yorczka,który ma obecnie 16 m-cy i jak do tej pory nie spotkałam się z taką opinią,że pieski śmierdzą owszem jeżeli nie dba się o jego futro to może on nie miło pachnieć...
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 18:34   #77
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

ja wrócę do tematu wychodzenia z psami na spacer''zwykłemu''psu generalnie spacer trzy razy dziennie wystarcza natomiast yorkom niestety nie ponieważ mają one bardzo mały pęcherz i powinny(wiem to z doświadczenia)wychodzić one co najmniej co 2 godz.taka jest niestety rzeczywistość są to STRASZNE LEJKI i ja właścicielom yorków wręcz zalecam uczenia psa załatwiania potrzeb do kuwety gdybym wiedziała tyle co przed kupnem mojego psa nie wiem czy bym się zdecydowała na tą rasę niestety mieszkam w bloku i tylko mała rasa wchodziła w rachubę a że są takie śliczne...
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:00   #78
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez goldenka
co masz na mysli, piszac "wystawienie rodowodu"? wyrobienie go, kiedy masz metryczke? bo to takie tanie nie jest. byłam 2 miesiące temu zarejestrować sunie i placilam za wyrobienie rodowodu poad 100 zl. 130 zl bodajze.
No,nie przesadzajmy.... w tej kwocie masz tez wliczoną składkę za cały rok

Jeśli ma to byc york - to tylkoz dobrej,sprawdzonej hodowli - z metryką rzecz jasna.
No,chyna że chcesz zaoszczędźić "na starcie"...tyle,że potem wydasz mnóstwo kasy na weta,biorąc pod uwage pęd pseudohodowców do miniaturyzacji...a co za tym idzie do produkcji psów z wieloma ogromnymi wadami...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 16:42   #79
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Re: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez a_na
No,nie przesadzajmy.... w tej kwocie masz tez wliczoną składkę za cały rok

Jeśli ma to byc york - to tylkoz dobrej,sprawdzonej hodowli - z metryką rzecz jasna.
No,chyna że chcesz zaoszczędźić "na starcie"...tyle,że potem wydasz mnóstwo kasy na weta,biorąc pod uwage pęd pseudohodowców do miniaturyzacji...a co za tym idzie do produkcji psów z wieloma ogromnymi wadami...
oj tak...(smutne tak)
dla pseudohodowcy nie ma czegos takiego jak pies z wadami, którego nie nalezy rozmnażać, bo przekazuje swoje wadliwe geny potomstwu...
liczy się tylko produkcja jakichś tam szczeniaków, które się opyli komuś na allegro
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 18:04   #80
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Po pierwsze wklejam link do strony, na której znaleźć można odpowiedź na pytanie-dlaczego z rodowodem? http://www.psy.info.pl/o/dlaczego_rodowodowy.html

Po drugie myślę, że jeśli chcesz kupić Yorka -nie musi być z Twojego miasta- często hodowca jest w stanie dowieźć pieska, albo umówić się tak aby i Tobie i jemy pasowało - wiem, co mówię, bo sama mam teraz cztery małe, czarne potworki na sprzedaż (zobacz avatar)

Często odberam telefony od ludzi, którzy mówią, że chcą Szkota BEZ rodowodu-ja tłumaczę, że Szkot BEZ rodowodu to NIE Szkot!!!
Wiele osób myśli, że rodowód to przepustka na wystawy i że dlatego psy z rodowodem są tak drogie- nie ma WIĘKSZEJ bzdury
Rodowód to potwierdzenie, że pies którego bierzemy będzie spełniał wymogi na "obywatela"danej rasy - to dotyczy i charakteru i wyglądu!
Wyrobienie metryki szczeniakom to koszt 40zl-a wiec to nie przed metryki pieski są drogie Są droższe, bo prawdziwy hodowca-nie ekspploatuje swojej suki, bo suka w czasie ciąży je najlepsze na świcie jedzonko, bo maluchy od pierwszych dni są wychuchane i wychowywane w bardzo dobrych warunkach, bo jeśli jest coś nie tak - natychmiast wzywa się lekarza i w końcu - hodowcy przez duże H-nie chcą wypchnąć szczeniaków z domu-jak najszybciej- chcą być pewni, że psie dzieci trafią w naprawdę dobre, kochające i mądre ręce
Parę dni temu jedny, z moich maluchów zainteresowało się młode małżeństwo z czteroletnią córeczką - ze smutnymi minami powiedzieli, że chcą psa-ale niestety nie ma ich po 8-10 godzin w domu!
Pomyślałam, że najlepszym dla nich rozwiązaniem byłoby kupić rybki- jednak nie wyraziłam rego na głos- po prostu powiedziałam, że teriery są bardzo temperamentne, potrzebują dużo ruchu i towarzystwa-co jest prawdą - moje dzieciaki rosną i nadal są ze mną - nie będzie mi łatwo "znaleźć im" ludzi, którzy chcą psa, a nie zabawkę-jestem jednak chora na optymizm i wierzę ,że takowi się zgłoszą

PS.Zastanawiam się dlaczego ludzie są takimi egoistami...

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam

Co do Yorka to - polecam wejść Tobie na strony terierowej top listy-tam jest masa linków do hodowli: http://teriery.toplista.pl/
Pozdrawiam
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:35   #81
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

carolinascotties, nie zanudzasz, bym cię karmą pomacała, ale ni ma już karmy
jak mnie wkurzają te bujdy, co wymyslają pseudohodowcy bo nagle się okazuje, że te rasowe psy znajomych to wcale nie są rasowe, a ich hodowcy to byli tylko "hodowcy"
żeby swoje psy sprzedać- że czwarte z miotu i nie dostało rodowodu, że jeden miot na rok dostaje rodowód (to akurat prawda, ale tak jest, żeby hodowca suki nie "zajezdził")
pewnie sporo hodowców sukę kryje co cieczkę, ale rejestruje tylko tyle miotów, co można (3 na dwa lata czy coś)

a ludzie w to wierzą
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 20:04   #82
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Mimo braku karmy-czuję się pomacana uśmiechem ja również Ciebie macam

Przyznam szczerze, że ostatnio usłyszałam przerażającą wiadomość- mianowicie - wiadomo, że np. Yorki mają w miocie dwa, trzy szczeniaczki - jednak są pseudo-hodowcy ,którzy w domu mają kilka suk- jedna jest wystawowa-zdobywa tytuły-a inne rodzą - i urodzone szczeniaki "podpina się" pod Championkę
Nie wiem, jak przechodzi w Związku, że York ma nagle pięcioro dzieci- ale to kulejący system - mimo karty krycia- nikt nie sprawdza czy to suka X jest kryta
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 22:55   #83
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties
Przyznam szczerze, że ostatnio usłyszałam przerażającą wiadomość- mianowicie - wiadomo, że np. Yorki mają w miocie dwa, trzy szczeniaczki - jednak są pseudo-hodowcy ,którzy w domu mają kilka suk- jedna jest wystawowa-zdobywa tytuły-a inne rodzą - i urodzone szczeniaki "podpina się" pod Championkę
Nie wiem, jak przechodzi w Związku, że York ma nagle pięcioro dzieci- ale to kulejący system - mimo karty krycia- nikt nie sprawdza czy to suka X jest kryta
słyszałam o tym u kotów rasowych- tylko że tu można robic wieksze przekręty, bo kotka może urodzić od dwóch do ośmiu, dziewięciu młodych
więc pod jedną kotkę można ze trzy mioty podczepić
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 11:27   #84
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Yorki - gdzie kupic?

To jest coś strasznego
Myślę, że gdybym to ja miała teraz kupować dzieciaka na czterech łapkach- chciałabym być przy jego mamie od momentu, kiedy wiadomo, że jest w ciąży
Ale kto by mi na to pozwolił???Stwierdziliby , że mam nierówno pod sufitem
Tymczasem-żegnam się Tobą Esfiro ( piękny nick) i jadę zobaczyć moje małe karaluszki, które dosłownie rosna w oczach
Zajrzę tu wieczorem Miłej niedzieli
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:08   #85
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Yorkshire terrier...

Zakochałam sie w tym psiaku... Ale jak tylko zobaczyłam ile on kosztuje, to sie przerazilam.. 1500 zl to jeszze nie na moja kieszen, aby tyle wydac na psiaka..
Moje serce krwawi...
Dlatego moje pytanie do osob zorientowanych... czy jest inna mozliwosc "dostania" tego pieska? Czy jak ktos ma male psiaki to moglby oddac ? Za jakas mneijsze cene?
CHyba umre z zalu...
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:22   #86
An
Raczkowanie
 
Avatar An
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 373
Dot.: yorkshire terrier...

podajesz chyba cenę za pieska z rodowodem; taniej można kupić pieska z chodowli, tyle ze bez rodowodu
__________________
pozdr.
Ania



An jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:51   #87
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: yorkshire terrier...

właśnie też m isie tak wydaje jak napisała An ale moi sąsiedzi mają takiego ale czy to suczka to nie wiem bo młodych nigdy nie widziałam, piesek faktycznie ładny tylko wymaga starannej pielegnacji sierści ale ta kokardka na szubku łebka jest najsmieszniejsza bo taki słodki przez to jest ale musisz popatrzec na googlach bo ja widziałam tańsze na 100%
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:17   #88
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: yorkshire terrier...

pies bez rodowodu nie jest rasowy
rodowód to jedyna gwarancja, że kupujesz yorka, a nie jakąś mieszankę
rodowód to jedyna gwarancja, że nie kupujesz psiaka, którego ojciec jest jednoczesnie dziadkiem
bywały przypadki, gdy z takiego "yorka" bez rodowodu wyrosło coś do kolan
możesz kupic psa taniej, ale to twoje ryzyko- one nie sa tańsze bez powodu
sa tańsze bo
- ich rodzice mają wady wykluczające ich z legalnej hodowli
- ich matka rodzi za często
- nie sa szczepione i odrobaczane
- ich "hodowca" nie ma uprawnień, a psy nie pasują do wzorca yorka (czyli nie uzyskałaby dobrych ocen na wystawie i dlatego nie mają uprawnień do hodowli)
- moga byc chore
- moga byc za wczesnie odłączone od matki
i tak dalej

york za 1500 zł bedzie fantastyczny, bedzie pasował do standardu rasy i nie wyrośnie na niewiadomo co (na berneśczyka, lub przeciwnie- zostanie wielkosci świnki morskiej). Bedzie zdrowy i o prawidłowej psychice. I nie dasz zarobić komuś, kto nie powinien rozmnażac psów, bo nie jest hodowcą, tylko pseudohodowcą
http://rodowod.republika.pl/
Jeżeli zależy Ci na psie o określonym charakterze i wyglądzie, kup psa z rodowodem.
Jeśli nie zależy Ci na określonych cechach, przygarnij kundelka ze schroniska
Ostatnio pojawiło się mnóstwo handlarzy oferujących "psy rasowe bez rodowodu". Takie pseudohodowle należy omijać, ponieważ osobom rozmnażającym psy bez rodowodu, bez jakiegokolwiek dozoru, zależy tylko i wyłącznie na zysku. Szczeniaki są najczęściej trzymane w złych warunkach, suka i pieski nie są właściwie żywione, nie odrobaczone, często w ogóle nie szczepione. Małe pieski są najczęściej sprzedawane dużo wcześniej niż w licencjonowanych hodowlach, przed 7 tygodniem (w celu obniżenia kosztów), co ma duży wpływ na ich psychikę i późniejszą socjalizację z człowiekiem. Rodzice szczeniaków nie mają żadnych badań, nie zostali przez nikogo ocenieni pod względem przydatności do hodowli. W tym momencie nie możemy mieć żadnej pewności, że szczenię będzie zdrowe fizycznie i psychicznie, ani, że będzie przypominało określoną rasę


Jeżeli nie mamy aspiracji wystawowych, możemy kupić pieska, który z jakichś powodów nie nadaje się na wystawy. Część hodowców dzieli pieski na te wystawowe oraz nie wystawowe, które są nieraz połowę tańsze. Można kupić dużo taniej pieska z rodowodem (a więc w pełni rasowego), który ma np. wady w umaszczeniu, wadę zgryzu (przodozgryz, tyłozgryz), wadę ogona (kink tail - złamany ogon, za krótki ogon), brak jądra itp. Często też można kupić dużo taniej, szczeniaka starszego ok. 6-7 mies., który został w hodowli.
Jak widać bardzo często można kupić psa z rodowodem w cenie nie rodowodowego, trzeba tylko poszukać.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:58   #89
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: yorkshire terrier...

widzę,że esfira napisała już wszystko,co ważne .
Dodam tylko,że jeśli się dobrze rozejrzysz,to takie yorkopodobne pieski są w schroniskach...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 21:28   #90
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: yorkshire terrier...

dokładnie nie kombinuj bo kupując pieska bez rdowodu dopiero przepłacisz bo wydasz pieniądze na kundelka. Hodowcy, którzy sprzedaja pieski z rodowodem i taniej bez niego oszukuja, bo z jakiegos powodu tego rodowodu ich psy nie maja, rodowód to koszt koło 30 zł więc...

jak na prawde nie stac Cie poszukaj w hodowlach tańszych piesków z "wadami" wykluczajacymi z udziału w wystawach(co na pewno nie odbije sie na ich wygladzie ogólnym) lub rozejrzyj sie w schronisku. Teraz dużo ludzi z powodu mody kupuje takie yorkopodobne psy za 300 zł a pozniej jak sie znudza laduja w schroniskach.
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-15 06:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.