Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-17, 23:43   #3781
katchia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hello ofen duzyt hy umuilokkk
katchia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 11:07   #3782
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Brua no jak kosmetyczka dyplomowana, to moze jej zaufaj. Ja napisalam to na podstawie wlasnych doswiadczen, gdzie kosmetyczka powyciskala tak, ze mialam wielka rane na calym obszarze, gdzie prosowki byly - bo sie uparla, ze trzeba je do cna wycisna bo inaczej wroca. Wrocily tak czy siak, bo maja taka tendencje, tylko z czasem coraz mniej, a ten krem tez naprawde pomogl zakonczyc meke z tymi wstretami. Dermatolog wyciskal mi po nakluciu igla tym metalowym pretem z dziurka jak na wagry maja kosmetyczki. Nie wiem czy w Polsce dermatolog sie w ogole zgodzi wycisnac, ponoc uwazaja, ze takie akcje sa dla kosmetyczek.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 17:05   #3783
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no właśnie jakoś nie widzę tego, żeby dermatolog to robił. Ale wiem, że ta "moja" kosmetyczka właśnie igiełkami robi, po rozgrzaniu twarzy
Przed świętami się wybiorę, w przypływie gotówki
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 21:42   #3784
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, czy konserwujecie czyms przyrzadzane w domu kwas? Np. glikolowy czy salicylowy?
Od tego ogromu wiedzy juz mi głowa puchnie
Jakis miesiąc temu zrobiłam sobie porcje 100ml żelu HA z kolagenem i elastyną, nie wiedziałam, ze HA wymaga konserwacji, stał sobie w zimnym pomieszczeniu a kiedy chciałam uzupełnić moją mała buteleczkę, okazało się ze z żelu zrobiła się woda i to jeszcze na dodatek niezle smierdząca i tym sposobem mój ukochany żel wylądował w koszu
i teraz tak się zastanawiam czy kwasy też nalezy konserwować- moje mają ph w granicach 1-3, jeden glikol jest czysty, i mam jeszcze glikol+mlekowy.

edit:
jeszcze jedno- obnizyłam sobie ph kwasu glikolowego do 1, bo on na mojej buzi i buzi kolezanki
( przebarwienia potradzikowe, blizny) nie robi żadnego szału- zero łuszczenia nawet przy 35% i ph ok 2-3, odtłuszczanie alkoholem, dodałam więc trochę kw. mlekowego- pomyślałam, ze przy niższym ph glikol mocniej podziała, ale w sumie wszędzie w info jest podawane ze kwasy AHA sa najbardziej skuteczne przy ph 3-4,5... to ja już nic nie rozumiem i w ogóle debil chyba jestem(

Edytowane przez Weronika1010
Czas edycji: 2010-11-18 o 21:58
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 22:25   #3785
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Weronika1010 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy konserwujecie czyms przyrzadzane w domu kwas? Np. glikolowy czy salicylowy?
Od tego ogromu wiedzy juz mi głowa puchnie
Jakis miesiąc temu zrobiłam sobie porcje 100ml żelu HA z kolagenem i elastyną, nie wiedziałam, ze HA wymaga konserwacji, stał sobie w zimnym pomieszczeniu a kiedy chciałam uzupełnić moją mała buteleczkę, okazało się ze z żelu zrobiła się woda i to jeszcze na dodatek niezle smierdząca i tym sposobem mój ukochany żel wylądował w koszu
i teraz tak się zastanawiam czy kwasy też nalezy konserwować- moje mają ph w granicach 1-3, jeden glikol jest czysty, i mam jeszcze glikol+mlekowy.

edit:
jeszcze jedno- obnizyłam sobie ph kwasu glikolowego do 1, bo on na mojej buzi i buzi kolezanki
( przebarwienia potradzikowe, blizny) nie robi żadnego szału- zero łuszczenia nawet przy 35% i ph ok 2-3, odtłuszczanie alkoholem, dodałam więc trochę kw. mlekowego- pomyślałam, ze przy niższym ph glikol mocniej podziała, ale w sumie wszędzie w info jest podawane ze kwasy AHA sa najbardziej skuteczne przy ph 3-4,5... to ja już nic nie rozumiem i w ogóle debil chyba jestem(

mam ten sam problem nakladam na buzie kwas glikolowy o stezeniu 50% i tez nie wystepuje u mnie luszczenie .Dziewczyny na watku o kwasach napisally mi ,ze po AHA luszczenie nie jest zbyt widocznie .Ja kwas nakladam zaraz po umyciu buzi kilka warstw i intensywnie wmasowuje go w skore wtedy czuje ,ze bardziej dziala.Pozostawiony sam sobie nie daje u mnie wiekszych efektow
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 05:16   #3786
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-03 o 09:14
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:57   #3787
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przyzwyczaiłam moją skóre do serum Renew z BU na tyle , że mogę aplikować co drugą noc co czynie od ok. dwóch tygodni. Nie zauważyłam nawet minimalnego złuszczania skóry. Czy wobec tego mogę wprowadzić tonik PHA np. raz w tygodniu ? Czy grozi to już katastrofą ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 16:35   #3788
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Zaczęłam stosować zestaw Effaclar K żel + krem i co obserwuję:
1) Żel trochę ściąga mi buzię. Sama już nie wiem czy to wina żeli, skoro nawet delikatny Babydream powoduje u mnie ściągnięcie, czy może powinnam zacząć używać wody mineralnej zamiast tej z kranu? Nie ukrywam, że byłoby to dość uciążliwe.
2) Używam Effaclaru póki co raz dziennie, ale chyba przejdę do schematu 2+1 (2 dni używania, 1 dzień przerwy). Po nałożeniu skóra nie jest podrażniona, no może leciutko szczypie, ale jest to ledwo wyczuwalne. Natomiast następnego dnia rano skóra jest tak sucha, że dosłownie "pije" filtr, który dodatkowo ją strasznie podrażnia. Będę chyba jednak zmuszona nakładać najpierw krem nawilżający, a dopiero potem filtr.

Ostatnio moja cera zrobiła się mieszana w kierunku suchej. Nawet rano nie zauważam zbytniego nadmiaru sebum (kiedyś bywałam strasznie tłusta, zwłaszcza na czole i nosie). Możliwe, że to wina/zasługa tabletek anty, one powodują zmniejszenie produkcji sebum, a co za tym idzie polepszenie stanu cery.
Nie wiem jak tej mojej buzi pomóc, jak porządnie nawilżyć.
Uczucie ściągnięcia po myciu nie jest równoznaczne z brakiem nawilżenia. Nie dokładałabym kremu pod filtr. Jakiś nawilżający hydrolat albo delikatny tonik. Poza tym jesli po filtrze masz nadal uczucie nienawilżonej skóry, może to wina filtra? Ja np. teraz wróciłam po długim okresie stosowania Sorayi do Lirenki i widzę kolosalną różnicę. Po Lirence mam właśnie słabo nawilżoną skórę, pod koniec dnia wygląda na zmęczoną i ściągniętą.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 00:55   #3789
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-03 o 09:14
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 07:50   #3790
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wjosna20 mam podobnie do Ciebie, używam effaclaru duo od początku października, początkowo co 2 dzień teraz z 2 dniami przerwy w tygodniu (na noc).
Rano przecieram twarz hydrolatem geraniowym i nakładam hydraphase XL, na to minerałki
wieczorem olejek z BU, hydrolat i właśnie effaclar, czasami zamieniam na krem nawilżający-jak już czuję taką piekąca i suchą buzię,
1 raz w tyg peeling enzymatyczny i maseczka.

I tak.. początkowo pięknie po tygodniu effaclara zaczał się wysyp który do tej pory trwa!! czy to normalne>?
Jak wygląda wysyp po effaclarze, ja mam takie malutkie "pryszczyki" na na buzi które goją się na czerwono, sa małe więc pod pudrem nie widac ale po zmyciu mam twarz w plamkach, czy tez tak miałyście po tym kremie? Pierwszy raz mam takie coś...
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 09:47   #3791
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
wjosna20 mam podobnie do Ciebie, używam effaclaru duo od początku października, początkowo co 2 dzień teraz z 2 dniami przerwy w tygodniu (na noc).
Rano przecieram twarz hydrolatem geraniowym i nakładam hydraphase XL, na to minerałki
wieczorem olejek z BU, hydrolat i właśnie effaclar, czasami zamieniam na krem nawilżający-jak już czuję taką piekąca i suchą buzię,
1 raz w tyg peeling enzymatyczny i maseczka.

I tak.. początkowo pięknie po tygodniu effaclara zaczał się wysyp który do tej pory trwa!! czy to normalne>?
Jak wygląda wysyp po effaclarze, ja mam takie malutkie "pryszczyki" na na buzi które goją się na czerwono, sa małe więc pod pudrem nie widac ale po zmyciu mam twarz w plamkach, czy tez tak miałyście po tym kremie? Pierwszy raz mam takie coś...
To widzę, że pielęgnacje masz podobną do mnie (nie licząc filtru).
Też wyskoczyły mi takie małe kropeczki, widoczne pod światło nawet spod podkładu. Generalnie stan cery się polepszył więc nie narzekam.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 11:14   #3792
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Przyzwyczaiłam moją skóre do serum Renew z BU na tyle , że mogę aplikować co drugą noc co czynie od ok. dwóch tygodni. Nie zauważyłam nawet minimalnego złuszczania skóry. Czy wobec tego mogę wprowadzić tonik PHA np. raz w tygodniu ? Czy grozi to już katastrofą ?
Tak to jest jak ktoś się zamknie w świecie zasubskrybowanych wątków . Oczywiście znalazłam odpowiedź na swoje pytanie na odpowiednim wątku na Biochemii . "No widzisz , jak chcesz to potrafisz ".
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:07   #3793
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, że się tak przypomne- pytanie chyba banalne, ale na prawdę nie znam odpowiedzi konserwujecie w domu kwasy? Glikol, salicyl.... zrobiłam sobie porcje glikolu na 8-10 zabiegów, ale niczym nie zakonserwowałam, bo nawet niue wiem czy i jak to zrobić
pomocy


udało mi sie uzyskać odpowiedź- więc ku wiedzy innych:
kwasów nie trzeba konserwować, w tak niskim pH nic nie powinno się dziać

Edytowane przez Weronika1010
Czas edycji: 2010-11-26 o 07:33
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:14   #3794
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej
chciałam przedstawić swoją kombinację pielegnacyjną i spytać co on niej sądzicie. Co dodać, co odjąć? Moja cera jest typem mieszanym, mam problem z zaskórnikami, wągrami, czasami coś większego wyskoczy. Poza tym nieestetyczne blizny i przebarwienia potrądzikowe. Umyśliłam sobie taką pielęgnację:
RANO
physiogel żel do przemycia twarzy
(jakiś hydrolat jako tonik? nie wiem czy potrzebny a jeśli tak to który?)
filtr wysoki- jestem w fazie testowania różnych próbek
na to makijaż- niegryzący się fluid+puder bambusowy (chyba nie przeszkadza?)
WIECZOREM
olejek myjący z BU
tonik z kwasami AHA/BHA 10% z BU
naprzemiennie z Humektanem do nawilżenia

nie wiem czy do tego stosować jakiś peeling/maskę?
Proszę Was o wszelkie sugestie i wskazówki I z góry serdecznie dziękuję
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:25   #3795
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
physiogel żel do przemycia twarzy
(jakiś hydrolat jako tonik? nie wiem czy potrzebny a jeśli tak to który?)
filtr wysoki- jestem w fazie testowania różnych próbek
na to makijaż- niegryzący się fluid+puder bambusowy (chyba nie przeszkadza?)
WIECZOREM
olejek myjący z BU
tonik z kwasami AHA/BHA 10% z BU
naprzemiennie z Humektanem do nawilżenia

nie wiem czy do tego stosować jakiś peeling/maskę?
Proszę Was o wszelkie sugestie i wskazówki I z góry serdecznie dziękuję
Hydrolat jaki Ci pasuje - w sklepach naturalnych masz ich dokładne opisy, zaglądnij też do biochemicznego KWC.
Poza tym ok.
Peeling jakiś delikatny conajmniej raz w tygodniu i maseczka też - może glinki?
A poza tym obserwuj jak skóra zareaguje na kwas - jak zobaczysz, że jest przesuszona to wtedy częściej humektan niż kwas, itp.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 20:47   #3796
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
filtr wysoki- jestem w fazie testowania różnych próbek
na to makijaż- niegryzący się fluid+puder bambusowy (chyba nie przeszkadza?
Puder bambusowy nie gryzie się z żadnym filtrem, ani podkładem. Poza tym nadaje się jako primer (pod podkład), a potem jako puder wykończeniowy. U mnie bardzo dobrze się sprawdza taka kombinacja doskonale matuje i trzyma się na buzi przez cały dzień.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:24   #3797
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Który tonik łagodniejszy do cery tłustej? Vichy, La roche-posay a może jeszcze inny?

Który tonik pomoże mi w walce z zaskórnikami na nosie? Vichy wydaje się bardziej agresywny, miałam go i lepiła mi się po nim twarz, a La Roche wydaję się jak zwykła woda, sama wiem, co może pomóc na zakrórniki a nie podrażni bardzo cery, proszę o pomoc, na KWC sa przeróżne opinie.
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:19   #3798
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Puder bambusowy nie gryzie się z żadnym filtrem, ani podkładem. Poza tym nadaje się jako primer (pod podkład), a potem jako puder wykończeniowy. U mnie bardzo dobrze się sprawdza taka kombinacja doskonale matuje i trzyma się na buzi przez cały dzień.
A czy wtedy można na ten primer pudrowy nałożyć podkład i filtr się nie destabilizuje?


Poproszę o pomoc w ocenie mojej pielęgnacji.
Mam 24 lata, jestem zimą, skóra wrażliwa i bardzo sucha, z wągrami na nosku i lekkimi problemami typu zaskórniki, raczej bez większych problemów poza tym.

Używam
rano
olejek myjący z BU pomarańczowy
krem Hyrativ tołpa którym wspomagam się w ciągu dnia
i ciągle myślę o filtrze...tylko już pogubiłam się który można pod mineralki itd.

wieczorem
olejek myjący z BU pomarańczowy
serum Lemon Eko z żelem hialuronowym

do tego raz na dwa dni tonik różano - mleczny AHA 8% z BU

Myślę też o jakimś peelingu enzymatycznym i maseczce ale nie wiem na co się zdecydować.

Mam problem bo skóra mimo że jest pięknie gładka, wyrównuje się koloryt, to niestety wciąż mam wrażenie suchości i ściągnięcia.
Z jednej strony chcę ujednolicić kolor i zniszczyć zaskórniki a z drugiej jest koszmarnie sucha
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:27   #3799
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Który tonik ?agodniejszy do cery t?ustej? Vichy, La roche-posay a mo?e jeszcze

Sam tonik ci nie pomo?e w walce z zaskórnikami. Odpowiednia piel?gnacja (m.in peeling), sposób od?ywiania si? i oczyszczanie twarzy u kosmetyczki.
Co do toników wybieraj te które w sk?adzie nie maj? spirytusu, a raczej kwasy owocowe o wysokim ph (jak najbardziej zbli?onym do ph skóry), cynk, siark?, dro?dze ect. Jest tutaj na wizazu ca?y w?tek o piel?gnacji skóry z zaskórnikami jak si? nie myl?.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 08:16   #3800
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Który tonik łagodniejszy do cery tłustej? Vichy, La roche-posay a może jeszcze

ja od siebie polecam tonik z kwasami AHA/BHA 10% z biochemii urody jak dla mnie, bardzo skuteczny
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 09:01   #3801
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Który tonik łagodniejszy do cery tłustej? Vichy, La roche-posay a może jeszcze

oba te toniki to prawie jak spirytus salicylowy z gliceryną, tylko drożej. pewnie lepiej wyjdziesz na samodzielnym toniku z biochemiiurody.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 11:50   #3802
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ciriness podkład moze się gryźć z filtrem i puder może się gryźć z filtrem. Wszystko zależy od składników pudru i kremu z filtrem. Puder bambusowy się nie gryzie z niczym, ale jeśli na krem z filtrem nałożysz podkład, który zawiera składniki destabilizujące filtr, to puder bambusowy nie pomoże, bo filtr nie będzie działał ze względu na podkład.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:56   #3803
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja to wszystko rozumiem, tylko chodziło mi o to czy jak na filtr nałożę puder bambusowy jaki primer i odczekam i na to jakiś lekki podkład który gryzie się z filtrem to czy zdestabilizuje filtr czy już nie

Czy ktoś pomoże w ocenie pielęgnacji?
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 15:04   #3804
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Ja to wszystko rozumiem, tylko chodziło mi o to czy jak na filtr nałożę puder bambusowy jaki primer i odczekam i na to jakiś lekki podkład który gryzie się z filtrem to czy zdestabilizuje filtr czy już nie

Czy ktoś pomoże w ocenie pielęgnacji?
Niestety destabilizuje

Co do oceny pielęgnacji, to niech się wypowiedzą ekspertki, bo ja się nie podejmuję
Sama jestem na etapie dobierania odpowiedniej pielęgnacji.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-12-02 o 15:12
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 16:17   #3805
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny poprosze was o ocene mojej pielegnacji, ktora dzieki wam wizazankom sobie ustalilam. ( od dawien dawna jest to niezmieniona pielegnacja nowosc to triacneal od 1,5 mca)
Rano
1 żel do mycia twarzy olay skin comfort (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...cia-twarzy.htm)
2 serum flavo c 15 z bu
3 a) gdy zostaje w domu- redermic dla cery suchej b) gdy wychodze avene hydrance optimale legere spf 20
4 podkład estee lauder double wear spf 10
5 puder bambusowy z bu
oraz belissa hydro
Wieczorem
1 żel do mycia twarzy olay skin comfort - demakijaż
2 hydrolat oczarowy z bu lub tonik kojący LRP physiologique
3 ystheal + a od 1,5 miesiąca triacneal. (czasami używam to a czasami to)

moja cera jest mieszana/normalna bez niedoskonałości. po triacneal sięgnęłam pełna obaw ponieważ wszelkie próby stosowania wysokich filtrów kończyły się u mnie katastrofą. narazie jestem zadowolona z spf 20 avenki. martwi mnie tylko że po nałożeniu podkładu tego filtru już na mojej buzi może nie być....
od jakiegoś czasu obserwuję u siebie wzmożone przetłuszczanie się cery. bez bibułek matujących się nie obejdzie. podejrzewam że to na skutek przesuszenia cery triacnealem. (ale nie czuję ściągnięcia , pieczenia )
ale- nie wiem czy ten krem na mnie działa- nie zaobserwowałam żadnego wysypu żadnego łuszczenia... nic.
lepszy peeling miałam po filtrach- wtedy to mi skóra odpadała...

dlaczego moja cera zaczęła się świecić? przecież triacneal zapobiega takim efektom a u mnie jest odwrotnie... musze 2, 3 razy dziennie użyć bibułek- szczególnie w tej sferze koło nosa i po bokach ust. a krosty czy zaskórniki się nie pojawiają. czy to możliwe że teraz dopiero cera zaczyna się oczyszczac? (wydawało mi się że nigdy nie miałam zanieczyszczonej cery)
podejrzewam ''nieuzewnętrznione'' przesuszenie cery i zamówiłam sobie te maseczke---> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...hydratant.html, którą zamierzałam stosować raz w tyg na noc, ale co się okazało ma na drugim miejscu paraffinum liquidum (nie sprawdziłam wcześniej) i boję się jej użyć bo mam wieeeelką skłonność do zapychania. momentalnie po nocy dostaję krost po takim specyfiku
czy to możliwe ze diacneal powoduje przetłuszczanie cery? (uzywam go przeciwzmarszczkowo)
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-12-04 o 16:30
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 20:25   #3806
rusticalle
Raczkowanie
 
Avatar rusticalle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Pomoc w doborze kremu do twarzy

Witam wszystkie wizażanki

Czytam od 6 miesięcy, ale dopiero teraz odważyłam się na konto. Pierwszy mój temat (nie wiem czy dobrze umieściłam! w razie czego proszę o przeniesienie) będzie dotyczył pomocy w wyborze kremu.

Mam kłopotliwą cerę - tłusta w strefie T, policzki normalne, czasem się przesuszają. Nos i skóra (od wysokości pod oczami do spodu nosa) jest często zaczerwieniona oraz się błyszczy. Nie chcę męczyć jej pudrem ale czasem jest to nieuniknione. Do tego mam cerę wrażliwą. Źle dobrany krem i skóra się łuszczy, trzy tysiące nowych pryszczy oraz zaczerwienienie.

Nie chcę stawiać na kosmetyki do cery trądzikowej, bo są za mocne. Kremy Garniera odpadają, wszystkie, jak leci.

Chodzi mi o:
1. nawilżający krem na noc,
2. zimowy krem na dzień.

Zastanawiam się nad firmami AA (mam żel "trądzik" i jest dobrze) oraz Lirene. Co o nich myślicie? Proszę o odpowiedzi oraz propozycje kremów.

Pozdrawiam, rusticalle
__________________
WYMIANKA - kosmetyki
WYMIANKA - ciuchy

Maturzystka '15 - biol R, chem R, fiz R
rusticalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:09   #3807
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Ja teraz jestem w trakcie używania kremu Kigelia African Earth night repair. Nadaje się on do każdego typu cery, także trądzikowej. Ja mam mieszaną, wrażliwą, odwodnioną i sprawuje się on dobrze. Nie zapycha, nie wysusza. Niestety jego wadą jest dość wysoka cena. Na dzień może zwykły krem dziecięcy Bambino, ale koniecznie ten w blaszanym pudełku (nie plastikowym!). Albo - krem z filtrem do własnoręcznego ukręcenia na stronie BU czy ZSK (już nie pamiętam dokładnie gdzie). Na noc też jest bardzo dobry olej arganowy na twarz zamiast kremu. Rano buzia wygląda jak u niemowlaka.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:21   #3808
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

z bambino radzę uważać, jeśli masz skłonność do zaskórników to daruj go sobie, zapcha Cię na amen.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 22:30   #3809
rusticalle
Raczkowanie
 
Avatar rusticalle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Właśnie zaskórniki obecne, a po bambino robią mi ropne krosty. Aktualnie, żeby nie przesuszać twarzy myciem, używam klasycznego Nivea, ale wydaje mi się, że przyczynia się do nowych "niespodzianek".
__________________
WYMIANKA - kosmetyki
WYMIANKA - ciuchy

Maturzystka '15 - biol R, chem R, fiz R
rusticalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 23:40   #3810
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy filtr Babydream z Rossmana jest stabilny?
Nadaje się na zimowe dni?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.