Odpowiedzialność za manko - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-29, 16:07   #61
Salamandra29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 258
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Tak zrobię.

Edytowane przez Salamandra29
Czas edycji: 2017-10-17 o 09:13
Salamandra29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 16:49   #62
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:49   #63
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Szukasz problemow na sile

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 18:35   #64
Salamandra29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 258
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Możliwe...
Salamandra29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 08:09   #65
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Dziewczyno, czytając Twoje wątki można dojść do wniosku, że potrafisz znaleźć problem dosłownie wszędzie!
Nie masz pracy - źle.
Masz - źle.

Może załóż coś swojego? A nie, bo też będzie źle, na pewno ktoś na każdym roku będzie sabotował działalność albo nastąpi jakiś inny kataklizm...
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:49   #66
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Tak się dzieje i jest to normalne w pracy na kasie Jakie widzę rozwiązanie? Być skoncentrowanym w czasie wydawania reszty, zresztą teraz chyba jest tak, że wpisujesz kwotę jaką daje klient i maszyna sama ci wylicza ile masz oddać reszty, nie?
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 16:05   #67
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Odpowiedzialność za manko

Dlaczego zakladasz, ze bedziesz miala codziennie kilkuzlotowe manko? Przeciez kasa informuje ile wydac, wiec nie widze za duzego pola do pomylek.

Jako studentka pracowalam w markecie i wiele razy rozliczalam sie co do grosza, albo mialam cos na plus, bo klient nie chciala reszty tylko od razu odchodzil. Pamietam, ze odpowiedzialnosci materialnej nie bylo, ale za trzy pomylki od 50zl wzwyz zwalniali z pracy.

Moja rada - najlatwiej nie chowac banknotow do kasy zanim sie nie wyda reszty, zeby ktos nie sklamal ile dal np. wyzszy nominal, bo wtedy trzeba przeliczyc razem z przelozonym cala kasetke. Zwracaj uwage na wyglad banknotow, zeby nie przyjac podrobionych.

Powodzenia
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-04-05 o 16:18
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-20, 21:14   #68
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Pracuje w sklepie od ok. 2 miesięcy. Od jakiegoś miesiąca zaczęłam stawac na kasie i od tamtego czasu, bardzo często zdarza mi się mieć manko (kasę na minusie). Czasami są to kwoty ok. 4-5 złotych a raz było to prawie 40. Gdy pierwszy raz miałam manko następnego dnia pilnowałam się jak nigdy i dokładnie dwa razy sprawdzałam czy wszystko jest okej. Niestety tego dnia wyszło manko na ponad 15 zł. Dodam jeszcze, że nigdy nie pomyliłam się w drugą stronę i nie miałam nadwyżki.. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje, mysle powoli o rezygnacji z pracy nie chce całej pensji stracić na spłatę manka. Nigdy nie miałam problemów z matematyka ani liczeniem, tym bardziej że na kasie pisze mi dokładnie ile mam wydać a ja zawsze sprawdzam dwa razy, więc tym bardziej nie mogę uwierzyć ze co raz to mam do spłaty takie sumy. (Dodam jeszcze, że jestem bardzo młoda, najmłodsza z zespołu). Poradzcie coś, pozdrawiam )
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:27   #69
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
Pracuje w sklepie od ok. 2 miesięcy. Od jakiegoś miesiąca zaczęłam stawac na kasie i od tamtego czasu, bardzo często zdarza mi się mieć manko (kasę na minusie). Czasami są to kwoty ok. 4-5 złotych a raz było to prawie 40. Gdy pierwszy raz miałam manko następnego dnia pilnowałam się jak nigdy i dokładnie dwa razy sprawdzałam czy wszystko jest okej. Niestety tego dnia wyszło manko na ponad 15 zł. Dodam jeszcze, że nigdy nie pomyliłam się w drugą stronę i nie miałam nadwyżki.. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje, mysle powoli o rezygnacji z pracy nie chce całej pensji stracić na spłatę manka. Nigdy nie miałam problemów z matematyka ani liczeniem, tym bardziej że na kasie pisze mi dokładnie ile mam wydać a ja zawsze sprawdzam dwa razy, więc tym bardziej nie mogę uwierzyć ze co raz to mam do spłaty takie sumy. (Dodam jeszcze, że jestem bardzo młoda, najmłodsza z zespołu). Poradzcie coś, pozdrawiam )
Gdzie pracujesz? Jesteś zatrudniona przez firmę zewnętrzną? Jedyna masz taki problem? Czy robisz coś poza przyjmowaniem płatności?

Kto liczy manko?

Są tacy ludzie, którzy z jakiegoś powodu zawsze robią manka. Zwykle są to straszni rostrzepańcy. Może zaliczasz się do tej grupy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:28   #70
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

A co my ci mamy na to poradzić? Nie stresowac się i liczyć dwa razy, innych rad nie ma.
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 22:18   #71
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Pierwszy raz gdy zrobiłam manko przyznaję mogłam się pomylić bo był to pierwszy dzień. Ale drugiego dnia liczyłam sobie pieniądze w ręku przed wydaniem i liczyłam je drugi raz wkładając klientowi do ręki. Drugiego dnia wyszło mi 15 zł, później miałam dzień wolnego i w trzeci dzień również uważnie wydawałam i miałam manko prawie 40zł.
Pracuję w niewielkiej sieci sklepów spożywczych, stoję tylko na kasie, inni również mają manko ale rzadko i to w ilości kilku złotych a nie kilkunastu. Rozlicza mnie kierownik zmiany. Po za przyjmowaniem płatności stoję przy alkoholu itp.
Licze zawsze dwa razy.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdzie pracujesz? Jesteś zatrudniona przez firmę zewnętrzną? Jedyna masz taki problem? Czy robisz coś poza przyjmowaniem płatności?

Kto liczy manko?

Są tacy ludzie, którzy z jakiegoś powodu zawsze robią manka. Zwykle są to straszni rostrzepańcy. Może zaliczasz się do tej grupy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
@Limonka2738
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-20, 22:18   #72
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Może wydajać pieniądze jednocześnie oddałaś te które dal ci klient, stad taka równa pomyłka na 15 zł. Wystarczy tylko jedna wpadka w ciągu całego dnia i tajemnica manka rozwiązana.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 23:15   #73
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Czy ktos Cie zastepuje na kasie w trakcie pracy ? Czy pieniadze po zmianie liczone sa przy Tobie?
Ja tez mialam ciagle manka w pierwszej pracy i tez zreygnowalam bo normalnie bylo mi wstyd. Po czasie okazalo sie ze kase podprowadzal manager. Podbieral zawsze nowym pracownikom bo takim najlatwiej wmowic ze robia bledy.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 23:35   #74
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez kasiab777 Pokaż wiadomość
Czy ktos Cie zastepuje na kasie w trakcie pracy ? Czy pieniadze po zmianie liczone sa przy Tobie?
Ja tez mialam ciagle manka w pierwszej pracy i tez zreygnowalam bo normalnie bylo mi wstyd. Po czasie okazalo sie ze kase podprowadzal manager. Podbieral zawsze nowym pracownikom bo takim najlatwiej wmowic ze robia bledy.
O tak, sąsiadka miała tak. Bardzo często manka, aż w końcu sama wpadła na to i poprosiła o podglądniecie monitoringu. I tam było widać, że osoba podliczająca bierze pieniądze dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 08:20   #75
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz gdy zrobiłam manko przyznaję mogłam się pomylić bo był to pierwszy dzień. Ale drugiego dnia liczyłam sobie pieniądze w ręku przed wydaniem i liczyłam je drugi raz wkładając klientowi do ręki. Drugiego dnia wyszło mi 15 zł, później miałam dzień wolnego i w trzeci dzień również uważnie wydawałam i miałam manko prawie 40zł.
Pracuję w niewielkiej sieci sklepów spożywczych, stoję tylko na kasie, inni również mają manko ale rzadko i to w ilości kilku złotych a nie kilkunastu. Rozlicza mnie kierownik zmiany. Poza przyjmowaniem płatności stoję przy alkoholu itp.
Licze zawsze dwa razy.
(...)
Ktoś podbiera. Jesteś nowa i wiedzą, że dasz sobie wmówić, że robisz błędy. Jakieś pewnie robisz, ale bez przesady. Jeżeli rzeczywiście, aż tak uważałaś i nadal manko, to...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 08:35   #76
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

No tak, tymbardziej, że nie są to małe kwoty tego manka więc za każdym razem wydaję bardzo dokładnie i sprawdzam, żeby znowu pod koniec zmiany niemiło się nie zaskoczyć.
Nie jestem obecna przy liczeniu pieniędzy, byłam przy tym tylko raz i wtedy pieniądze się zgadzały.
Cięzko mi uwierzyć, że mogłam zrobić manko na 38zł z groszami, tymbardziej że na popołudniowej zmianie jest sredni ruch a ja naprawdę bardzo uważałam.
W manko 2,3 złotowe jeszcze bym była skłonna uwierzyć, ale nie
prawie codziennie kwoty powyżej 10zł.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

A i niestety, tam gdzie są liczone pieniadze nie ma monitoringu, wiec nie moge podejrzeć.
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 08:58   #77
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
No tak, tymbardziej, że nie są to małe kwoty tego manka więc za każdym razem wydaję bardzo dokładnie i sprawdzam, żeby znowu pod koniec zmiany niemiło się nie zaskoczyć.
Nie jestem obecna przy liczeniu pieniędzy, byłam przy tym tylko raz i wtedy pieniądze się zgadzały.
Cięzko mi uwierzyć, że mogłam zrobić manko na 38zł z groszami, tymbardziej że na popołudniowej zmianie jest sredni ruch a ja naprawdę bardzo uważałam.
W manko 2,3 złotowe jeszcze bym była skłonna uwierzyć, ale nie
prawie codziennie kwoty powyżej 10zł.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

A i niestety, tam gdzie są liczone pieniadze nie ma monitoringu, wiec nie moge podejrzeć.
A jest możliwość, żebyś za każdym razem była przy liczeniu?
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:05   #78
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Ja też myślę że ktoś podbiera. W ogóle to dziwne jest to że Twoje pieniądze liczy się bez Ciebie. U mnie w poprzedniej pracy zawsze się pieniądze były liczone w obecności dwóch osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:09   #79
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Też obstawiam, że ktoś podbiera. Chyba, że ktoś inny kasuje kogoś na Twojej kasie i on się ciągle myli. Sama się nie liczysz na koniec zmiany? Bo jeśli policzysz i wszystko się będzie zgadzało, a wyjdzie manko to wiadomo, że osoba, która zlicza bierze dla siebie.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 09:12   #80
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

[1=36acb097cabec02316c4aae c630d441280b2f16b_63b8b62 1cf6a6;79000241]Ja też myślę że ktoś podbiera. W ogóle to dziwne jest to że Twoje pieniądze liczy się bez Ciebie. U mnie w poprzedniej pracy zawsze się pieniądze były liczone w obecności dwóch osób.
[/QUOTE]

Również mnie to dziwi.

Autorko, albo będzie liczone przy Tobie, albo szukaj innej pracy, bo cały czas będziesz na minusie, a kwoty mogą się jeszcze zacząć zwiększać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:13   #81
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Na mojej kasetce raczej nikt nie kasuje, zdarzyło się może z dwa razy gdy był duży ruch.
Nie ma możliwości, zebym była przy liczeniu juz raz mnie wyprosili. Z kasetki odliczam tylko 100zł drobnych (które dostałam pierwszego dnia), żeby mieć na następny dzień na wydawanie. Więc nawet jeżeli policzę cały utarg, nie mam pojęcia ile go być powinno, bo ten wydruk mają kierownicy, więc nie wiem czy wina jest moja czy nie.
Nie ukrywam, że jestem załamana ..bo im bardziej się staram i wolniej liczę tym inne cuda wychodzą, jednego dnia upewniałam się nawet po trzy razy, jak komuś wydałam 2gr zamiast jednego bo nie miałam to dokładałam ze swoich a i tak miałam ok. 8 złotych.
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:19   #82
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Kochana jezeli jestes rozlicxana z pieniedzy to powinnas byc przy liczniu na wieczor.

Pracowalam na kasie w duzym supermarkecie i tez mi sie zdazylo.
Ba raz mnie cyganka na 100 zl okradla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:35   #83
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Też tak sądze, że powinnam, ale zawsze muszę czekać aż policzą i dadzą mi wynik.
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:43   #84
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
Też tak sądze, że powinnam, ale zawsze muszę czekać aż policzą i dadzą mi wynik.
Zanim oddasz pieniądze do liczenia sama policz. Będziesz już wiedziała ile powinno ich być.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:48   #85
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez kasiab777 Pokaż wiadomość
Czy ktos Cie zastepuje na kasie w trakcie pracy ? Czy pieniadze po zmianie liczone sa przy Tobie?
Ja tez mialam ciagle manka w pierwszej pracy i tez zreygnowalam bo normalnie bylo mi wstyd. Po czasie okazalo sie ze kase podprowadzal manager. Podbieral zawsze nowym pracownikom bo takim najlatwiej wmowic ze robia bledy.
Dlatego pytam. Jeśli, autorko nie jesteś przy liczeniu, to ktoś może podbierać.

Czasem też firmy zewnętrzne oszukują na kwotach manka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Żądaj liczenia pieniędzy przy tobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
Na mojej kasetce raczej nikt nie kasuje, zdarzyło się może z dwa razy gdy był duży ruch.
Nie ma możliwości, zebym była przy liczeniu juz raz mnie wyprosili.
Nie mają prawa Cię wyprosić, jeśli odpowiadasz materialnie za stan kasetki.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:48   #86
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Nie jestem zatrudniona przez firme zewnetrzna.
Bardzo Wam wszystkim dziekuje za rady, niekiedy byłam juz bardzo załamana tą pracą..dziekuje za wsparcie
I jeszcze jedno pytanie, czy jako kasjerka jestem odpowiedzialna za towar który inni np. ukradną?
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:59   #87
lika101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Witam,

Pracowałam na kasie w trzech sklepach, w ostatnim pracuję do dzisiaj. Jeśli chodzi o rozliczanie pieniędzy jest dla mnie niewyobrażalne żebyś nie mogła przy tym być i że nie jest to robione w obecności kamer. W większości przypadków rozliczałam i rozliczam się sama, jeśli nie to było to robione pod okiem kamery. Wydaję się, że Ci którzy Cię rozliczają dobrze wiedzą co robią i kombinują jak się da, szczególnie że jak mówisz gdy byłaś przy tym obecna wszystko się zgadzało. Przypadek? Nie sądzę Jest to przykre, ale niestety w sklepie często zdarza się, że pracownik okrada pracownika. Normalnemu człowiekowi do głowy by to nie przyszło, ale niektórzy się tym nie przejmują. Rozumiem, że jesteś młoda i pracujesz tam od niedawna, ale na Twoim miejscu zażądałabym co najmniej swojej obecności podczas liczenia. Jeśli się nie zgodzą, uciekaj stamtąd. Szkoda Twojego czasu.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Z tym towarem to różnie bywa, w zależności od regulaminu który podpisałaś. Nie mam pojęcia co mówi prawo na ten temat. Wydaje mi się, że obowiązkiem sklepu jest zadbać o ochronę towaru przed kradzieżą. Często, aby bardziej uczulić pracownika kas, mówią że także odpowiadamy za towar. Ale nigdy nie zdarzyło mi się płacić za skradziony towar, ani nawet za przeze mnie zniszczony (przez przypadek oczywiście )
lika101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 10:09   #88
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Nie podpisywałam żadnego regulaminu, ani nawet odpowiedzialności finansowej za manko... pracuje na umowie zleceniu, na umowie mam 2 dni w miesiącu, a pracuje normalnie na pełny etat, czyli na czarno.
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 10:20   #89
lika101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Hm... Skoro nie podpisywałaś żadnego regulaminu ani odpowiedzialności finansowej wydaje mi się, że nie mają prawa ściągać tego z Twojej pensji. Dobrze zrobisz, jeśli porozmawiasz ze swoją firmą na ten temat, zapytasz jak to jest z mankami. I jeszcze jest to na czarno... Jak dla mnie to nie powinnaś nic płacić, bo i tak się poświęcasz.

Edytowane przez lika101
Czas edycji: 2017-11-21 o 10:25
lika101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 10:21   #90
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Praca kasjerki w sklepie i manko, pomocy!

Cytat:
Napisane przez nieznajoma626 Pokaż wiadomość
Nie podpisywałam żadnego regulaminu, ani nawet odpowiedzialności finansowej za manko... pracuje na umowie zleceniu, na umowie mam 2 dni w miesiącu, a pracuje normalnie na pełny etat, czyli na czarno.
To tym bardziej wiej z tej roboty, bo może się okazać, że na koniec miesiąca ani grosza z wypłaty nie zobaczysz.
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-13 12:29:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.