to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-22, 10:52   #211
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
dobrze tez zobaczyc jakiej jakosci sa wycieraczki, coby nie zdarzyło sie ze autko kupujemy w słonce, jezdzimy nim, przychodzi pierwszy deszcz i nic nie widac
te drobiazgi skutecznie 'umilaja' zycie, mozna je oczywiscie naprawic, ale lepiej wiedziec na czym sie stoi
A jesli okaze sie, ze nie dzialaja, to rezygnujesz z zakupu?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 09:44   #212
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A jesli okaze sie, ze nie dzialaja, to rezygnujesz z zakupu?
przeczytaj dokładnie co napisałam,
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:17   #213
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
przeczytaj dokładnie co napisałam,
Napisalas co mozna, a ja pytam co zrobisz Bo widze kilka mozliwosci.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:01   #214
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja bym zrezygnowała chyba ze reszta rzeczy by była tak super, super że by mi było żal. To rozważyłabym możliwość naprawy. Ale dziwne by było, że ktoś sprzedając samochód nie naprawia takiej dupereli jaką są wycieraczki.

Niedługo znowu czeka mnie poszukiwanie samochodu... Tzn. nie tak niedługo, zacznę szukac w marcu... Ale już się nie mogę doczekać chociaż trochę się boję na co tym razem trafię.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:41   #215
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ja bym zrezygnowała chyba ze reszta rzeczy by była tak super, super że by mi było żal. To rozważyłabym możliwość naprawy. Ale dziwne by było, że ktoś sprzedając samochód nie naprawia takiej dupereli jaką są wycieraczki.

Niedługo znowu czeka mnie poszukiwanie samochodu... Tzn. nie tak niedługo, zacznę szukac w marcu... Ale już się nie mogę doczekać chociaż trochę się boję na co tym razem trafię.
A ja bym zbiła cenę o tyle, że różnica starczyłaby na naprawę. Ines1985 a o jakim autku myslisz?
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:55   #216
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja juz teraz szukam nowego auta. Tym razem najblizej mi toyoty yaris.

Ja wiem czy dziwnie z tymi wycieraczkami? Na pewno nieprofesjonalnie, ale tez nie kazdy musi byc handlowcem i miec czas na przygotowanie auta.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 10:32   #217
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
... czy wycieraczki działaja (szczegolnie tylna, bo kto to sprawdza), dobrze tez zobaczyc jakiej jakosci sa wycieraczki, coby nie zdarzyło sie ze autko kupujemy w słonce, jezdzimy nim, przychodzi pierwszy deszcz i nic nie widac
te drobiazgi skutecznie 'umilaja' zycie, mozna je oczywiscie naprawic, ale lepiej wiedziec na czym sie stoi
jezeli chodzi o jakosc wycieraczek, nie ma dla mnie to znaczenia przy kupnie samochodu, to rzecz ktora sie zuzywa i wymaga zmian, wazne po prostu zeby je sobie sprawdzic i wymienic jesli taka potrzeba
jesli nie działaja to wiekszy problem - sama kupiłam autko z niedziałajaca tylna wycieraczka (ktos poprzecinał kabelki), to duperela, nie obniza wartosci samochodu, jesli reszta nam pasuje, ale warto żądac obnizki na reperacje

a ludzie nie naprawiaja, bo moze nie umieja, nie przeszkadza im albo szkoda im kasy na reperacje i latania po mechanikach skoro i tak samochod idzie do sprzedazy

p.s. w moim obecnym samochodzie nawiewy nie działaja na 1 (chodzi mi o moc nawiewu, działaja dopiero na wiekszym nadmuchu czyli 2 i wyzej), ale nie przeszkadza mi to. jak zaczelam dopytywac i sprawdzac rozne takie 'duperele' to sam sprzedawca rzetelnie poinformował o tym.
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 14:29   #218
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez Claris Pokaż wiadomość
A ja bym zbiła cenę o tyle, że różnica starczyłaby na naprawę. Ines1985 a o jakim autku myslisz?
Jestem właściwie zdecydowana na VW Polo.

Ja bym zrezygnowala, bo nie mam ochoty zaczynać przygode z nowym samochodem od latania po mechanikach i elektrykach i doszukiwania sie przyczyny niedzialajacych wycieraczek.
U mnie tez nawiew dziala przy wiekszej mocy, ale to mi nie przeszkadza. A wycieraczki to bardzo wazna sprawa.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:10   #219
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja bym kazala naprawic sprzedawcy
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 10:22   #220
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

vw polo to dobry wybór, oby jeszcze trafic dobry egzemplarz i bedzie git
czesci sa dostepne i raczej tansze wiec w ekspolatacji nie bedzie drogi, sama mialam polo i chciałam nowsze polo, ale niestety porownujac ceny z golfem (te same parametry) to polo jest niestety drozsze (chociaz to tez plus przy sprzedazy autka)
p.s. w ogóle vw to dobry wybór bo dostepne i niedrogie (w porownaniu z konkurencja) czesci, 'niemiecka solidnosc' i wraz z audi malo traci na wartosci.

Edytowane przez _agatka
Czas edycji: 2008-11-25 o 10:26 Powód: p.s.
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 11:13   #221
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

No własnie... Tylko to "trzeba trafić na dobry egzemplarz" troche mi spać nie daje . Z moim samochodem trafiłam na raczej średni egzemplarz wszystkie najgorsze naprawy na mnie padły już następny właściciel bedzie mial znacznie łatwiej.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 07:39   #222
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

skoro tyle włozyłas w ten samochód to moze jeszcze sie wstrzymac z zakupem drugiego? - po co robic prezenty nastepnemu włascicielowi i sprzedawac odszykowane autko? a w nowe i tak bedziesz musiała włozyc pieniazki. mi generalnie srednio opłaciła sie przesiadka do lepszego, wiekszego autka. Mimo ze bezawaryjne to i tak sie uzbierało tych koniecznych wymian paski, olej, filtry, opony na zime (bo rozmiar starych nie pasował), rejestracja, ubezpieczenie, oj sporo tego i uwazam ze skoro kupowac autko to tak na ok. 3-5 lat, bo czesciej to nie ma sensu szarpac sie z tym
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 08:09   #223
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja już wyrosłam z mojego samochodu. Nie chodzi mi bynajmniej o jego rozmiar . Ale to było małe, stare autko tak do nauki do ewentualnego poobijania.
Z małym silnikiem zeby ubezpieczenie było tańsze (samochód jest zarejestrowany na mnie, a miałam same zwyżki)...
I juz mam dość . Nie czuje sie juz dobrze w tym samochodzie... A te wszystkie naprawy mnie dobijają. Z tych cięższych napraw zostalo jeszcze sprzęgło, mechanicy zapowiadali ze juz długo nie pociągnie... Wolałałbym aby mnie się to już nie trafiło a nawet jak się trafi to mimo włożonych w ten samochód pieniędzy - chcę się go jak najszybciej pozbyć.
Nawet teraz ten złom stoi w warsztacie (jeszcze nie wiem co sie zepsuło i jak mi to pojedzie po kieszeni), a ja pracuje pod Warszawą i zamiast jechac do pracy 20 minut jade godzine . Nienawiść do tego auta rośnie z każdym dniem
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 07:47   #224
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

ja miałam stłuczke - (facet wjechał na czerwonym swietle w moj tył), wiec zdecydowałam sprzedac autko i kupic drugie, tez dojezdzam sporo do pracy i zalezało mi zeby szybko cos kupic, a tu lipa w koncu kupiłam inne ale strasznie zalowałam ze sprzedałam stare autko, teraz nawet mi szkoda, i mam do niego sentyment..mimo ze nie podobalo mi sie na poczatku (nic mi sie wtedy nie podobało) to z perpsektywy czasu to byl naprawde super zadbany ładny egzemplarz, a nie grat mimo swojego wieku - ale to TZ mi wybrał ten samochód, a on ma dobra reke do samochodów
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 10:30   #225
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

To możesz mi pożyczyć swojego TŻ na czas zakupu samochodu

__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:25   #226
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

ale tylko do wybierania samochodu!!!!
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:03   #227
Natalyah
Raczkowanie
 
Avatar Natalyah
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 102
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Ach dziewczyny... A ja szukałam i szukałam... Nie znalazłam tego, o co mi chodziło, choć ostatnio nawet Fiestę czerwoną oglądałam (niestety zajechana była().
Koniec końców kupiłam auto od pewnej osoby z rodziny (wiecie jak to jest- okazja się trafiła) i jest to zupałenie nieplanowany typ - Golf III TD. Zobaczymy jak się do niego przyzwyczaję...
Wymaga niestety solidnego zadbania o niego i poprawek lakierniczych, na które na razie mnie nie stać Może uda się za jakiś czas doprowadzić go do porządku, a na razie będę jeździć takim jaki jest. Ma dość dużego "kopa" który dla mnie jest zupełnie nie przydatny, za to kuleje wyglądem ech Ważne jest natomiast, że technicznie jest bdb i mi długo posłuży.
__________________
"Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia i od Ciebie tylko zależy, co z nim zrobisz"
Natalyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:03   #228
Nanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Moja kumpela z niewiadomego mi powodu na swoje pierwsze autko wybrała volvko c30, jest dentstką i wzięła go sobie na firmę. A jak jej tego pokazywałam kilka miesięcy temu, to nie bo nie taki był. Wiecie, jak kobieta nie rozumie kobiety, to już jest niedobrze.
Nanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 21:49   #229
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

swietna robota jestem w trakcie czytania. planuje zakup, ale nie wiem jeszcze co i jak...
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-31, 09:36   #230
kuba merc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 15
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Mam do was takie pytanie czy wiecie czym się różnią 2 oleje silnikowe typu Castrol GTX High Mileage 15W-40 (4L) a CASTROL GTX 15W/40 (5L). Ja tu widzę różnice w pojemności opakowań ale czy są jeszcze jakieś inne właściwości tych dwóch substancji ??
kuba merc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 11:03   #231
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez kuba merc Pokaż wiadomość
Mam do was takie pytanie czy wiecie czym się różnią 2 oleje silnikowe typu Castrol GTX High Mileage 15W-40 (4L) a CASTROL GTX 15W/40 (5L). Ja tu widzę różnice w pojemności opakowań ale czy są jeszcze jakieś inne właściwości tych dwóch substancji ??

Castrol GTX

Typ: uniwersalny mineralny olej silnikowy.

Klasa lepkości: SAE 15W-40
Klasa jakości: API SJ/CF, ACEA A2/B2
Specyfikacje: VW 505.00, MB 229.1,


Castrol GTX jest olejem silnikowym, opracowanym specjalnie do samochodów osobowych. Zalecany do stosowania w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych Był testowany w silnikach z katalizatorami i turbodoładowaniem. Castrol GTX zmniejsza zużycie oleju oraz chroni silnik przed zużyciem. Jest olejem wielosezonowym tzn. może być stosowany w każdej porze roku.
Charakterystyka:

- łatwy rozruch zimnego silnika, możliwy dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji,
- niskie zużycie oleju ze względu na niskie straty przy odparowaniu,
- optymalna wytrzymałość dzięki zastosowaniu nowoczesnej kombinacji dodatków,
- mieszalny z innymi markowymi olejami silnikowymi.

Charakterystyka fizyko-chemiczna:
Lepkość w temp. 100 st. C 15,6 mm2 /s
Lepkość w temp. 40 st. C 122,3 mm2 /s
Wskaźnik lepkości 140
Liczba zasadowa TBN: 9,4 mg KOH/g
Temperatura płynięcia (Pour Point): - 33 st. C
Temperatura zapłonu: 230 st. C
Gęstość w temp. 15 st. C 890,0 kg/m3



Castrol GTX High Mileage


Typ: niekonwencjonalny mineralny olej silnikowy do samochodów z dużym przebiegiem.

Klasa lepkości: SAE 15W-40
Klasa jakości: API SL/CF, ACEA A3/B3
Specyfikacje: VW 505.00, MB 229.1,

Charakterystyka:

Castrol GTX High Mileage jest niekonwencjonalnym olejem silnikowym, opracowanym specjalnie do samochodów osobowych z dużym przebiegiem. Zalecany do stosowania w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych samochodów z przebiegiem powyżej 100 000 km. Jego specjalny pakiet dodatków pomaga przedłużyć „życie” twojego silnika. Zawiera specjalne dodatki przywracające elastyczność uszczelnieniom silnika. Zalecany do wszystkich silników wykazujących zwiększone zużycie oleju smarowanych dotychczas olejami syntetycznymi, półsyntetycznymi czy mineralnymi.


Zalety i korzyści

-unikalna formulacja przeciwzużyciowa zapobiega zużyciu silnika przedłużając jego żywotność
-specjalne dodatki przywracające elastyczność uszczelnieniom silnika umożliwiają mniejsze zużycie oleju i minimalizują wycieki,
- niskie zużycie oleju ze względu na niskie straty przy odparowaniu w dużych temperaturach,
- charakterystyka lepkościowa umożliwia utrzymywanie wysokiego ciśnienia smarowania we wszystkich temperaturach pracy silnika,
- mieszalny z innymi markowymi olejami silnikowymi.

Charakterystyka fizyko-chemiczna:

Lepkość w temp. 100° C 14,7 mm2 /s
Lepkość w temp. 40° C 106 mm2 /s
Wskaźnik lepkości 130
Liczba zasadowa TBN: 8,0 mg KOH/g
Lepkość strukturalna CCS w -20° C max 7000 cP
Temperatura zapłonu: 196° C
Gęstość w temp. 15° C 885 kg/m3
Popiół siarczanowy 1,0%


GTX jest rozlewany tylko w Niemczech


Pozdrawiam
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:04   #232
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja też niedługo przymierzam się do kupna nowego auta- w poniedziałek zdałam prawko
zawsze podobał mi się peugeot 206,ale po dzisiejszej lekturze internetu mam wątpliwości...podobno są częste problemy z zawieszeniem:/ no i teraz już nie wiem nic...
__________________
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:22   #233
Flexy26
Raczkowanie
 
Avatar Flexy26
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 173
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez patinka_ Pokaż wiadomość
Ja też niedługo przymierzam się do kupna nowego auta- w poniedziałek zdałam prawko
zawsze podobał mi się peugeot 206,ale po dzisiejszej lekturze internetu mam wątpliwości...podobno są częste problemy z zawieszeniem:/ no i teraz już nie wiem nic...
Jakto francuzik, delikatne autko jeśli będziesz dosyć ostrożnie jeździć (czyt. omijać dziurska których u nas nie brakuje) nie masz się co bać 206 ja pomykam od 6 lat francuzami (prawie samymi) i mam o nich dosyć dobre zdanie
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-52675.png
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły ...
Flexy26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 14:13   #234
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Ja musze używane autko kupić na swój wzrost, chodzi o dociskanie sprzegła do końca i żeby noda w korkach sie nie meczyla , bo nie zawsze tak sie da,że wrzucam na luz + reczny... mam 154wzrostu.Jezdze nexia sedan i koszmary w korkach przechodze w zwiazku z bolaca noga od sprzegla. We srode ide do Suzuki by zobaczyc swifta, ciekawe czyn pan bedzie umial mi odpowiednio co do korku i sprzegla doradzic.
A patrzycie na testy zderzeniowe? Ja patrze, bo dwa razy mialam wypadek (faceci wjezdzali albo w tylek albo w bok wjechal, bo pod proad na skrzyzowaniu jechal) i nexia mnie uratowala, chociaz sama bardzo mocno ucierpiala.

Edytowane przez adela50
Czas edycji: 2009-04-24 o 14:14
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:57   #235
agusia199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Moim pierwszym autkiem po zdaniu prawa jazdy był Nissan Micra (1993r)-autko wspaniałe, niestety golasek (zero wspomagania, szyby na korbkę), ale służył nam dzielnie. Później kupiłam Fiata Punto z bajerami (klimatyzacja, wspomaganie, radio sterowane z kierownicy etc...) wszystko super, ale strasznie delikatne autko-każdy wybój, każdą nierówność było czuć. Niestety miałam nim wypadek (jakaś pani uderzyła mnie w tył i wbiła w samochód, który stał przede mną)-efekt:auto poszło na złom
Obecnie jeżdżę Oplem Corsą-2000 rocznik. Wspomaganie, ABS, Klimatyzacja,Welurowe siedzenia, 3-drzwiowe. Na miasto idealny samochód. Mały, zwinny, pali około 5-6l/100km. Tankuję raz na miesiąc. Jak jedziemy z mężem na zakupy to zawsze bierzemy Corsę, łatwiej nią manewrować na parkingu, a bagażnik też ma spory i zakupy spokojnie się w nim zmieszczą.
agusia199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 11:52   #236
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Pierwszy samochód- jaki i dlaczego?

Witajcie
Czytam ten wątek i mogę polecić Skodę Felicje ja sama mam 97 r w kombi ale powiem wam szczerze ze nie czuje się takiej wielkości tego auta jest dość zwinnym i bardzo dynamicznym samochodzikiem polecam .
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 17:27   #237
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Widzę, że jak większość dziewczyn ja też szukam jakiegoś małego autka do 6tys. Na razie zastanawiam się nad Matizem. Co sądzicie? Jak jest z ich awaryjnością? Zdałam prawko 2 miesiące temu no i to będzie mój pierwszy, więc na początek chcę coś małego.
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 07:14   #238
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Matiz malo pali, jest małym autkiem.
Minusy: z małą prędkościa należy wchodzić w zakręty
bo samochód ma za mały rozstaw osi w stosunku do
swojej wysokości. Branmie zakrętów z 50 km może grodzić
wywrotką autka. Ma miękkie dachy. 8-letni ma juz rdzę na
blachach. Dobre autka to corsy C.
polecam stronke www.autocentrum.pl sa opinie uzytkowników.
Małe autko osiągające ciekawe noty to hyunday Getz,Kia Picanto

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Widzę, że jak większość dziewczyn ja też szukam jakiegoś małego autka do 6tys. Na razie zastanawiam się nad Matizem. Co sądzicie? Jak jest z ich awaryjnością? Zdałam prawko 2 miesiące temu no i to będzie mój pierwszy, więc na początek chcę coś małego.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:58   #239
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Matiz malo pali, jest małym autkiem.
Minusy: z małą prędkościa należy wchodzić w zakręty
bo samochód ma za mały rozstaw osi w stosunku do
swojej wysokości. Branmie zakrętów z 50 km może grodzić
wywrotką autka. Ma miękkie dachy. 8-letni ma juz rdzę na
blachach. Dobre autka to corsy C.
polecam stronke www.autocentrum.pl sa opinie uzytkowników.
Małe autko osiągające ciekawe noty to hyunday Getz,Kia Picanto
dzięki
to już matiz odpada, jak jest taki wywrotny
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 17:40   #240
rewelkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 16
Dot.: to nie takie straszne - czyli jak dobrze kupić samochód:)

.lily,
Jak dla mnie idealnym samochodem , na pierwszy raz jest Fiat Seicento, nie zabijesz sie z prędkością, wszędzie sie zmieścisz, a gdyby nawet coś sie stało to łatwiej go odżałować niż jakiegoś nowszego Peugoeota 206 np. Ja miałam seicento rocznik 2001 czyli nie jakiś super stary , więc sie tak nie psuł, a jeśli nawet to częsci tanie, a silnik jak u malucha prawie to i za robocizne nie zapłacisz za wiele, palił też bardzo nie dużo. Wesług mnie na początek excellent dla dziewczyny i jako pierwsze auto. Nauczysz sie jeździć , bo zdanie prawka nie świadczy o tym , że juz umiesz , będziesz sie rozjeżdzać jakimś ślicznym autkiem, pozdrawiam cię serdecznie
__________________
Gloryfikuj swoją za***istość

Edytowane przez rewelkaa
Czas edycji: 2009-05-12 o 17:41 Powód: lit
rewelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 23:22:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.