Kule z filcu,filcowanie wełny - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-05, 18:50   #301
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez filcmysza Pokaż wiadomość
Zamówiłam wełnę, igły i inne drobiazgi , kilka dni temu przez allegro. Napisałam maila, zadzwoniłam do nich, pani uprzejmie odpowiedziała, że zajmie się przygotowaniem przesyłki i prześle mi kwotę zamówienia i tak czekam. Dzięki za informacje i chyba zrezygnuje z zamówienia

Zadzwoń do nich spytaj się co się dzieje czy mogłabys wyjaśnić itp trzeba chyba być bardziej cierpliwym.
Ja w środe zamówiłam kolejną partie i zaczynam zabawe z ozdobami świątecznymi co lepsze dziś dostałam maila, że paczka wyszła wiec chyba powinnaś wyjaśnić.
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 00:25   #302
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Mama Muminkowa Pokaż wiadomość

Zadzwoń do nich spytaj się co się dzieje czy mogłabys wyjaśnić itp trzeba chyba być bardziej cierpliwym.
Ja w środe zamówiłam kolejną partie i zaczynam zabawe z ozdobami świątecznymi co lepsze dziś dostałam maila, że paczka wyszła wiec chyba powinnaś wyjaśnić.
Zgadzam się, to też są tylko ludzie,jak się ma dużo zamówień czy maile przychodzą w ogromnych ilościach to nie trudno o pomyłkę,może się gdzieś zawieruszyło.
Ja dużo kupuję na allegro i spotkałam się z takimi delikwentami,że nieodpisywanie na maile to był najmniejszy problem Lepiej zadzwonić i wszystko wyjaśnić.
Swoją drogą sama bym chętnie zatrudniła w takim sklepie -tyle czesanki .Chyba bym najpierw umarła ze szczęścia a potem wydałabym wszystko co zarobiłam na wełnę fajny pracownik -całą wypłatę zostawia w pracy

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2010-03-06 o 00:26
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 00:28   #303
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

cha cha cha , no dobre, dobre ale szukali włąśnie niedawno pracownika do sklepu stacjonarnego w Wawie właśnie oj, żałowałam, ze mam dzieciaki i mieszkam poza Wawą :/ bo też bym chętnie dla samego macania czesanki tam pracowała :p a swoją drogą, wełenki taniej bym miała bez marży
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 01:14   #304
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Enid Pokaż wiadomość
cha cha cha , no dobre, dobre ale szukali włąśnie niedawno pracownika do sklepu stacjonarnego w Wawie właśnie oj, żałowałam, ze mam dzieciaki i mieszkam poza Wawą :/ bo też bym chętnie dla samego macania czesanki tam pracowała :p a swoją drogą, wełenki taniej bym miała bez marży
O kurka,a ja jak zawsze dowiaduje się o wszystkim po herbacie szkoda,to jest raj na ziemi i jeszcze za to ci płacą.

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2010-03-06 o 01:16
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 08:26   #305
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
O kurka,a ja jak zawsze dowiaduje się o wszystkim po herbacie szkoda,to jest raj na ziemi i jeszcze za to ci płacą.
A nie potrzebuja tam jeszcze nikogo na blogu cos pisali ale niewim czy jest aktualne zawsze mozna zadzwonic i się zapytać.
Próbowałyście zrobić z kulki sześcian bo ja się właśnie zbieram ale niewiem od czego się zabrać którą igłą zacząć a która skończyć czy wystarczy jedną dofilcować
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:26   #306
pastelinka
Przyczajenie
 
Avatar pastelinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
GG do pastelinka
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cześć czy wie któraś z was jak się robi torebki z filcu? Bo mnie to bardzo interesuje ale nie mogę znaleźć żadnego filmu w necie:-( Biżuterie z filcu już umiem robić a teraz chce robić torebki Jeśli któraś z was zna jakaś stronkę to była bym bardzo wdzięczna! Z góry dziękuję
pastelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:20   #307
dorkabest
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

http://www.youtube.com/watch?v=u5CCfA2jLhE
__________________
Mój blog: Filcowanie i nie tylko - http://dorkabest.blogspot.com
dorkabest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 16:23   #308
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Mama Muminkowa Pokaż wiadomość
A nie potrzebuja tam jeszcze nikogo na blogu cos pisali ale niewim czy jest aktualne zawsze mozna zadzwonic i się zapytać.
Próbowałyście zrobić z kulki sześcian bo ja się właśnie zbieram ale niewiem od czego się zabrać którą igłą zacząć a która skończyć czy wystarczy jedną dofilcować


ja filcuję całe prace tylko igłą cienką Clovera- choć słyszałam, że najłatwiej najpierw grubą, a jak już nie wchodzi gruba igła, to cienką...

ale zależy tez od tego, jak gruba jest kulka, a przede wszystkim nalezy zacząć od tego, ze sześcian najlepiej się wykonuje już z zamiarem sześcianu ) a nie z kulki tylko od razu sześcian )

ale się zamotałam, co? ale chyba kumacie

co do toreb, to raczej n mokro! nie na sucho, bo to spora przestrzeń...
odsyłam rzecz jasna TU, bo tu KOBIETKI PISZĄ WSZYSTKO

http://www.craftladies.org/filco-filco-filcowanie-f22/


---
moje pracki najnowsze )
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:10   #309
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

ale zależy tez od tego, jak gruba jest kulka, a przede wszystkim nalezy zacząć od tego, ze sześcian najlepiej się wykonuje już z zamiarem sześcianu ) a nie z kulki tylko od razu sześcian )

Ha HA dobre teraz to mi wyjdzie taki sześcian że szok


Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 20:50   #310
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Wink Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Mama Muminkowa Pokaż wiadomość


Ha HA dobre teraz to mi wyjdzie taki sześcian że szok



tzn?? pokaż

chodziło mi o to, że wiele zależy od ttego, jak mocno kulkę ubijesz- im miększa, tym łatwiej przeistoczyć ją w inny kształt - najlepiej cienką Clovera

pozdro
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:33   #311
Hobbee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez pastelinka Pokaż wiadomość
Cześć czy wie któraś z was jak się robi torebki z filcu? Bo mnie to bardzo interesuje ale nie mogę znaleźć żadnego filmu w necie:-( Biżuterie z filcu już umiem robić a teraz chce robić torebki Jeśli któraś z was zna jakaś stronkę to była bym bardzo wdzięczna! Z góry dziękuję
Wycinasz z folii babelkowej ksztłt, jaki ma miec torebka. Ukladasz wełnę, kilka warstw na folii z około 2 cm marginesem, tzn. wełny ma być więcej niż folii. Odwracasz , folia ma byc na górze, a warstwa wełny pod spodem. I teraz na wierzch folii znowu wełna, tak by folia była w środku. I znowu z zakladem na około 2 cm. Teraz polewasz woda z mydłem o delikatnie masujesz. Nastepnie można zwinąc w rulon z folii bąbelkowej i walkowac jak ciasto. I tyle.
Hobbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 22:20   #312
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Hobbee Pokaż wiadomość
Nastepnie można zwinąc w rulon z folii bąbelkowej i walkowac jak ciasto. I tyle.
a jeszcze lepiej w roletę/matę bambusową naoglądałam się tych tutoriali kiedyś mnóstwo, ale najwiecej dowiedziałam się na Craftladies... tam jest mnóstwo linków... tzreba tylko poszukac cierpliwie
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 06:32   #313
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Enid Pokaż wiadomość
a jeszcze lepiej w roletę/matę bambusową naoglądałam się tych tutoriali kiedyś mnóstwo, ale najwiecej dowiedziałam się na Craftladies... tam jest mnóstwo linków... tzreba tylko poszukac cierpliwie
nawet nie trzeba szukać, tam wszystko jest na wierzchu

ja wczoraj się wyżywałam igłami i szalenie mnie to wciągnęło. to świetna zabawa i łatwiejsze niż myślałam mam już za sobą kulki i kwiatki, dziś przymierzam się do misia z tutorialu oli smith
się uzależniłam
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 07:06   #314
agadrag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 26
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Chyba pracujesz w Krajnie Filcu i dlatego miła opinia dla Nich. Ja zmawiałam kilkanście razy i nigdy nie dostałam w normalnym kilku dniowym terminie, tylko długo czekałam. Wełnę gatunkowo mają bardzo dobra dlatego zamawiam, pomimo długiego terminu czekania.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Polecam Wam ten sklep, wełnę Pani ma bardzo dobrą i szybko jest wysyłka. Troche drogo, bo opakowane jest 30gr. ale śliczne kolory.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

[QUOTE=agadrag;17687297]Chyba pracujesz w Krajnie Filcu i dlatego miła opinia dla Nich. Ja zmawiałam kilkanście razy i nigdy nie dostałam w normalnym kilku dniowym terminie, tylko długo czekałam. Wełnę gatunkowo mają bardzo dobra dlatego zamawiam, pomimo długiego terminu czekania.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Polecam Wam sklep wyszukane.pl, wełnę Pani ma bardzo dobrą i szybko jest wysyłka. Troche drogo, bo opakowane jest 30gr. ale śliczne kolory.
agadrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 11:52   #315
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

[QUOTE=agadrag;17687297]Chyba pracujesz w Krajnie Filcu i dlatego miła opinia dla Nich. Ja zmawiałam kilkanście razy i nigdy nie dostałam w normalnym kilku dniowym terminie, tylko długo czekałam. Wełnę gatunkowo mają bardzo dobra dlatego zamawiam, pomimo długiego terminu czekania.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Polecam Wam ten sklep, wełnę Pani ma bardzo dobrą i szybko jest wysyłka. Troche drogo, bo opakowane jest 30gr. ale śliczne kolory.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez agadrag Pokaż wiadomość
Chyba pracujesz w Krajnie Filcu i dlatego miła opinia dla Nich. Ja zmawiałam kilkanście razy i nigdy nie dostałam w normalnym kilku dniowym terminie, tylko długo czekałam. Wełnę gatunkowo mają bardzo dobra dlatego zamawiam, pomimo długiego terminu czekania.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Polecam Wam sklep wyszukane.pl, wełnę Pani ma bardzo dobrą i szybko jest wysyłka. Troche drogo, bo opakowane jest 30gr. ale śliczne kolory.
A to już chyba reklama Szkoda, że tego samego dnia Ci nie przysłali ale to chyba ze skargą do poczty wrrrrrrr

Zajmijmy się kręceniem kulek a nie nagonką.
Mój sześcian wyszedł niestety złamałam dwie igły chyba za siłowo do niego podeszłam jak juz będe miała chwilke podrzuce foto żeby się pochwalić.
Nie wiecie gdzie można zakupić filc dekoracyjny gruby na metry ??
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:11   #316
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

bez reklamy - filc dostaniesz w krainie ... i na Allegro - do poprzedniej wypowiedzi oczywiście się ustosunkuję - NIE< nie pracuję w Krainie Filcu, czego bardzo załuję... ale gdybym, pracowała, zamówienia na pewno byłyby na czas- no ale za pocztę Polską nikt nie odpowiada!!!

wracając do kłucia- no, no... kurcze to kułaś osttro ten sześcian... ja złamałam dwie igły przez kilka mies. kłucia, ale , jeśli nie złamałaś ich za krótko, tzn. jeśi ułamane są blisko trzonu, to dam radę, którą sama dostałam od Kasi Izydorczyk z manualnie.blogspot.com :
złamaną igłę wkładamy w oprawkę po automatycznym ołowku o srednicy 0,5mm i jazda u mnie się sprawdza!

pozdrawiam i czekam na Wasze pracki moje są TU a co tam, też się pochwalę
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:00   #317
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Przecudowne myszki.....
Mi jeszcze bardzo daleko do takiego cuda
A pomysł z igiełką sprytny bardzo sprytny
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 21:07   #318
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

dzięki myszy mają recz jasna ruchome kończyny - z drucikiem...
trening czyni mistrza, więc cały czas trenuję może kiedyś dorosnę do piętek Mistrzyń
Tu wszystko o moich pracach filcowych

pomysł z igiełką jest genialny, droga Muminkowa Mamo
podkreślam jeszcze raz, ze nie mój, ale korzystam z niego cały czas, bo moje dwie igły złamane... a filcowych misiaków było już z nich co niemiara, zamówionych chyba z 7... myszki, nawet jeden chomik (ale zdjęć w galerii nie ma...)

ale kulki w życiu nie ufilcowałam, wiecie?
w sumie nie wiem, czemu... zaczęłam od najprostszego kwiatka - z foremki... i nawet nie wiem, czy kulkę umiem, aż musze spróbować bo kulka - ŁADNA PRAWDZIWA kulka, to wcale nie jest taka prosta sprawa i żeby się nie rozpadła, jak będę przez nią przewlekać drut- do otworu

więc, jeśli potrafisz zrobić na prawdę ŁADNĄ KULKĘ, Mamo Muminka, to gratuluję, mozesz być z siebie dumna!

Edytowane przez Enid
Czas edycji: 2010-03-07 o 21:11
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:49   #319
JoannaW_
Raczkowanie
 
Avatar JoannaW_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 448
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Tak jak Wam pisałam, złożyłam pierwsze zamówienie w Krainie Filcu.
W poprzednią niedzielę, czyli tydzień temu. Za jednym "zasiadem" zamawiałam też koraliki w antykwariacie, bukowcu, w świecie koralików i srebro z hopei. 4 paczki koralikowe dotarły do mnie już w środę-czwartek w zeszłym tygodniu, bardzo szybko!
Natomiast na przesyłkę z Krainy Filcu przyszło mi czekać dłużej, dostałam ją dopiero dziś... no ale nic to, przeżyłabym bez żadnego szemrania, ale otwieram przesyłkę, a tam zamiast 29 zamówionych arkuszy filcu tylko 23 sztuki!
Próbowałam od razu do nich dzwonić żeby wyjaśnić, ale nikt nie odbierał, pewnie już dziś za późno.
Jutro od rana będę próbować, mam nadzieję, że jakieś sensowne wytłumaczenie uzyskam...
Jeśli nie, to przyjdzie mi wystawić pierwszy negatyw na allegro ;/
I oczywiście więcej zakupów tam robić nie będę...
Rozumiem, pomylić się w liczeniu, z jedną sztuką. No ale 6 brakujących arkuszy? To chyba coś nie halo
JoannaW_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 21:35   #320
kajtkowa mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

naczytałam się tu ostatnio różności na temat krainy filcu i aż bałam się złożyć zamówienie.. tym bardziej,że to miało być moje zupełnie pierwsze..ale 03.03 zamówiłam, zrobiłam przelew i dziś dostałam paczkę..obyło się bez pomyłek itp..także byłam mile zaskoczona i mam nadzieję,że tak będzie za każdym razem.. pozdrawiam..
kajtkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:42   #321
kajtkowa mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

dziewczyny poratujcie..kupiłam pierwszą wełnę no i próbowałam zrobić kulki..najpierw na sucho, filcowałam i filcowałam..strasznie długo to trwało i jak już niby udało się ufilcować to kuleczka nie była gładka tylko odstawało strasznie dużo kłaczków i była na tyle miękka,że przy naciśnięciu deformowała się..:/ a gdy spróbowałam ufilcować kulkę na mokro, to po długich staraniach i tak była miękka i na dodatek niby okrągła ale z jednej strony nie dofilcowywała się..:/ nie umiem tego wytłumaczyć..chodzi o to,że jak na początku zamoczyłam wełnę i potem ją ''kulałam'' to w jednym miejscu ma ona takie jakby łączenie i ono właśnie jest widoczne, takie nie do końca ufilcowane..:/ tak nie powinno być, prawda..? i teraz nie wiem czy to znaczy,że wełna jest kiepskiej jakości czy to raczej moja "technika"..? o ile techniką to można nazwać.. trochę w ta wełnę zainwestowałam, żałowałabym bardzo gdyby okazało się,że jest niedobra..a ja jestem totalnym laikiem i nie mam pojęcia, ani porównania do innej..pozdrawiam..
kajtkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:52   #322
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Gdzie kupowałaś wełne bo jeżeli tam gdzie napisałaś to wątpie żę wełna jest kiepska. Mimo czasem małych zatrzymań w Krainiue Filcu jednego można im pozazdrościc jakości wełny
Musisz cos robić nie tak albo za krótko filcujesz niestety to troszke pochłania czasu
Ta wełna która juz zużyłaś wcale sie nie zniszczyła filcuj ja dalej
Bedzie dobrze
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:29   #323
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

wełenka o tyle jest dobra, ze nawet jak coś się "popsuje" na mokro, to na sucho można odratować...
wiele też zależy od igieł, BARDZO WIELE rzekłabym nawet, bo najlepiej jednak filcują CLOVERY!!!

a jeśli chodzi o wełnę, to te tańsze gatunki, faktycznie sa cięższe w obróbce i jestem tego zdania, ze jeśli ma się kasę (ja nie mam, dlatego BARDZO JESTEM WDZIĘCZNA ZA PREZENT OD DWÓCH KOCHANYCH KOBIETEK ) - ale jeśli kase się ma - to lepiej kupić sobie 2 kolory lepszej wełny i na niej się uczyć, niż kupować 10 kolorów wełny gorszej jakości - bo próbując na niej można sie najzwyczajniej w świecie zniechęcić... a kłując igłami np. Rayher - TO W OGÓLE MOŻNA SIĘ ZAŁAMAĆ i rzucić to w kąt... coś wiem na ten temat... - najzwyczajniej igły Rayher i Guterman mają za mało i za daleko od czubka igły te haczyki/zadziory i filcują mało efektywnie i wolno i niedokładnie...

filcuj kulki, mocno je dociskając do maty/gąbki : przyciskasz najpierw z jednej strony i filcujesz, potem obracasz i ściskasz w paklcach kulkę i znów igłą ją tam maltretuj... żeby się dobrze ubiła, musisz pomagać kulce palcami i ją ściskac w trakcie filcowania...
a kłaczki wystające - najzwyczajniej obgalasz... ale najpierw igłą - owijasz na igłę te kłaczki i wfilcowujesz, owijasz i dziug, owijasz i dziug i tak po całej pracy... a potem jak już zostaną taie na prawdę, ze się ich na igłę nawinąć nie da, to golisz, jakbyś strzygła nożyczkami

o matko - ależ się naprodukowałam :p
ale myślę, ze jakoś tak obrazowo jasno Ci wyjaśniłam, ze coś pomogłam

dodam też, że NIE KAŻDĄ wełnę w ogóle da się ufilcować na KAMIEŃ i nie każdą da się tak ufilcować, aby kłaków nie było w ogóle... ale takie są, tylko drogie :/

pozdrawiam!

Edytowane przez Enid
Czas edycji: 2010-03-10 o 11:30
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:20   #324
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

"czasem my - Klienci mamy problemy z zamówieniem, ze jakimiś zmianami... jakby Firma, z której coś zamawiamy miałaby wystawić nam opinię, ciekawe, co napisałaby o każdej "

ale przecież Kraina Filcu może wystawić opinnie za pomoca komentarzy...
negatywów/meutrali ma coraz więcej i to właśnie za pomyłki, olewanie klienta i dłuuuuuuuugi (a zapewniaja, ze wysłali przesyłkę - a jak przychodzi to data na stemplu pocztowym mówi zupełnie coś innego)czas oczekiwania.
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:30   #325
JoannaW_
Raczkowanie
 
Avatar JoannaW_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 448
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Moja reklamacja w Krainie Filcu została rozpatrzona pozytywnie i bardzo szybko.
W poniedziałek faktycznie dzwoniłam zbyt późno, już mieli zamknięte.
Dodzwoniłam się we wtorek rano, dziś dostałam braki. I miły gratis
Filc jakościowo super, więc ogólnie na plus.

Edytowane przez JoannaW_
Czas edycji: 2010-03-10 o 17:40
JoannaW_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:34   #326
kajtkowa mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

no wełenkę kupiłam niestety w innym miejscu, a nie w Krainie..i to był chyba mój błąd..:/
ENID, dziękuję..igiełki mam clovera więc będę dalej próbowała znęcać się nad tą wełną..i dla porównania kupie jeden kolor w krainie..wtedy będę wiedziała,że być może wełna którą mam po prostu jest kiepska..pozdrawiam ciepło..
kajtkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:34   #327
Mama Muminkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI tak do postu dwa pietra wyżej

Ja filcuje kulki w ręku nigdy na macie i to są najlepsze kulki
Co do igieł to dobrze że podałaś nazwe ja mam niestety te gorsze chyba zmówie inne różnica ceny jest ale warto
Mama Muminkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:50   #328
Enid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Wink Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Cytat:
Napisane przez Mama Muminkowa Pokaż wiadomość
NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI tak do postu dwa pietra wyżej

Ja filcuje kulki w ręku nigdy na macie i to są najlepsze kulki
Co do igieł to dobrze że podałaś nazwe ja mam niestety te gorsze chyba zmówie inne różnica ceny jest ale warto

oj, taaak, igły TO PODSTAWA, na prawde, nie warto na nich oszczędzać, bo co to za oszczędność, skoro- czasu potrzeba więcej na ufilcowanie marną igłą, a poza tym, jak pisała Ola Smith u siebie na blogu - igłą inną nie ufilcujemy nic na szkielecie drucianym, bo się złamie... i nie ufilcuje, bo pierwsze zadziorki ma sporo dalej niż Clover...

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kajtkowa mama Pokaż wiadomość
no wełenkę kupiłam niestety w innym miejscu, a nie w Krainie..i to był chyba mój błąd..:/
ENID, dziękuję..igiełki mam clovera więc będę dalej próbowała znęcać się nad tą wełną..i dla porównania kupie jeden kolor w krainie..wtedy będę wiedziała,że być może wełna którą mam po prostu jest kiepska..pozdrawiam ciepło..
a GDZIE kupiłas wełny? napisz na priv, jeśli tu nie chcesz, będę uważać, teraz też nie kupiłam z Krainy, mam nadzieję,z ę nie będę żałować i nie zamówiłam z krainy tylko dlatego, że przyciągnęła mnie gama kolorów innego dostawcy...

myślę jednak, ze wełna i tak będzie gorsza :/ jeśli się bardzo zrażę, a mam juz nieco doświadczenia w suchym filcowaniu - to na pewno napiszę, gdzie nabyłam JEŚLI WEŁNA NIE BĘDZIE ZA CIEKAWA!

a wełenka z Krainy faktycznie jest świetna, trafiłam kiedyś na super promocję, każdy motek 30gr był po 1,9zł a kolorów było 12

ale zachciało mi się jakichś nowych odcieni... muszę się rozwijać, nie ;p a, ze mąż był tak kochany i na Dzień Kobiet zrobił mi prezent (i za jednym zamachem urodzinowy też, choć mam za mies. :/ )

to zaryzykowałam, dziś po 18tej odbieram list z poczty...

o i właśnie, jeden minus już mam - zapłaciłam za PACZKĘ - tak tam pisali, ale niestety przyszedł DUŻY POLECONY LIST - róznica jest pewnie w cenie też, ale głównie w tym: list duży polecony muszę odebrać na poczcie, dopiero po 18tej - a paczkę miałabym już doręczoną do domku, bo jestem w nim cały czas... :/
tym czasem dostałam awizo, listonosz mi wręczył i powiedział, ze jak zwykle "duży gabaryt" :p

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez serdelowa Pokaż wiadomość
"czasem my - Klienci mamy problemy z zamówieniem, ze jakimiś zmianami... jakby Firma, z której coś zamawiamy miałaby wystawić nam opinię, ciekawe, co napisałaby o każdej "

ale przecież Kraina Filcu może wystawić opinnie za pomoca komentarzy...
negatywów/meutrali ma coraz więcej i to właśnie za pomyłki, olewanie klienta i dłuuuuuuuugi (a zapewniaja, ze wysłali przesyłkę - a jak przychodzi to data na stemplu pocztowym mówi zupełnie coś innego)czas oczekiwania.

jeżeli się kupi w sklepie bezpośrednio, to komentarza nie wystawiają...
ale taka jest prawda, zę nikt nie jest idealny, firmy/sklepy też...
wystarczy, ze kilka osób rozłoży grypa i już jest zamieszanie w takim sklepie...

wszyscy jesteśmy tylko ludźmi...
Enid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:09   #329
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

Allegro wreszcie zrobiło dział" Rękodzieło"jest nawet poddział filcowanie teraz wszystko czytelne i można szybko znaleźć co się chce.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 16:51   #330
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Kule z filcu,filcowanie wełny

ja teraz zamówiłam po trochę wełny z innych sklepów, zobaczę jak się będzie filcowała, wzięłam jeszcze igły na zapas, bo mnie wystraszyłyście tymi opowieściami

chwalę się też swoimi pierwszymi filcowankami
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.