Druhny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 16:02   #1
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Smile

Druhny


Mam pytanko odnośnie drużek tzn chodzi mi tylko o te dziwczyny co pojada po mojego TŻ żeby mi go przywieź, bo inne funkcje mam obsadzone. Mój brat ma 2 córki lat 15 i 14, pasowały by mi do tej funkcji. Jedyne "ale" to ich wiek, czy nie są za młode? Co o tym sądzicie.
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:05   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Drużki?

nie znam takiego zwyczaju...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:12   #3
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Drużki?

też pierwsze słyszę, o co chodzi w tym "przywożeniu"?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:24   #4
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Drużki?

Bo u mnie jest taki zwyczaj, że 2 dziwczyny jada samochodem po młodego Pana i go przywożą do mnie- Młodej Pani. No i wtedy jest błogosławieństwo i później do kościółka
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 19:20   #5
magdulka
Raczkowanie
 
Avatar magdulka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 156
Dot.: Drużki?

Podobnie było u mojej siostry, jej obecny mąż pochodzi z Rejowca i tam podobno jest taki zwyczaj, ale u nich pana młodego przywiozła dwie jego siostry.. czyli tak jakby odddały swojego braciszka innej kobiecie...
Natomiast panna młoda (oczywiscie jeszcze bez sukni) i jej starsza druhna czekały na niego przed domem...ale ten zwyczaj chyba jest rzadko praktykowany...uwierzcie dla gosci ( prawie wszyscy zaproszeni na slub byli na tym powitaniu )to męczące i zajmuje duzo czasu...
__________________
Magda
www.17czerwca2006.prv.pl
magdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:39   #6
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Drużki?

Dobrze, ze znalazlam ten watek bo widze, ze wypowiadaly sie tu osoby, ktore jednak maja pojecie na ten temat...

Ja jestem z malopolski i tez jest tutaj taki zwyczaj.
Jutro slub mojego przyjaciela i ja jestem jego druzka, a za bardzo tez sie nie orientuje w moich funkcjach... Wiem tylko, ze mam go wyprowadzac z domu i zawiesc do Panny Mlodej. W zwiazku z tym mam pytanko. Czy ja mam jechac z nim i jedna, albo dwoma pozostalymi druzkami do Panny Mlodej ich limuzynka? (w koncu nie wiem czy ma 3 czy 2, bo nie wiedzial jak to rozwiazac) Bo kurcze wtedy nie wiem co z moim TZem bo nie wiem czy bedzie bral auto czy ktos go nie odwiezie, bo wszystko niedaleko...

Jesli wiecie jeszcze cos na temat funkcji druzki to prosze bardzo o informacje na ten temat
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:29   #7
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Drużki?

W moich okolicach tez tak jest. 2 dziewczyny jadą z panem młodym z tyłu samochodu - on siedzi na środku po bokach dziewczyny z bukietami (tym którym mają jechac do ślubu, tj. młoda para i drużbowie). Prowadzi drużba. Przed domem młodej czeka młoda w suhni druhny razem z druhną. Drużba "wykupję młodą" poprzez bombonierki itp. Jeśli już zgodzą się to drużba wykupił młodą dla młodego, teraz druhna wykupuje młodego dla młodej. I przeważnie to jest tak, że drużba daje druhnie i młodej bombonierki, a druhna drużbie i młodemu flaszki Kurde ale co z tymi dziewczynami co jechały z tyłu Kompletnie nie pamiętam I po co im te bukiety? Zaraz może mama sobie przypomni to napisze
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 20:07   #8
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Drużki?

Ja w kwietniu byłam drużką na weselu u brata mojego TŻ. Drużek było trzy, ja, siostra pani młodej i koleżanka. Zbierałyśmy kwiaty, prowadziłyśmy pana młodego do ołtarza, wychodziłyśmy na bramy i rozdawałyśmy dzieciom cukierki Uważam, że pomysł z drużkami, który zrealizowali państwo młodzi z naszym udziałem wyszedł super . Pani młoda zafundowała nam trzy identyczne sukienki, w pięknym kroju (z Glamour upatrzonym ). Sama nie będę miała Drużki, pomagać mi będą świadkowie, ponieważ chcę mieć ślub i wesele w tradycyjnym wydaniu
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 19:00   #9
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Drużki?

w zeszłym roku na śłubie mojego brata rolę dużki pełniłam ja oraz koleżanka, ale sprowadzało się to jedynie do odwiezienia go do panny młodej (on między nami na tylnim siedzeniu limuzynki), miałyśmy bukiety panny młodej i druhny, które po wyjściu z sqamochodu przekazałyśmy młodemu i drużbie a oni swoim partnerkom
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:23   #10
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Smile druhny

Właśnie pierwszy raz w życiu zostanę druhną (tą pierwszą i najważniejszą... no dobra, zaraz po pannie młodej ) i nie mam pojęcia jakie są moje obowiążki przed slubem? Nigdy nie byłam na ślubie a tym samym nie uczestniczyłam w przygotowaniach więc czy ktoś może mnie oświecić? z góry dziękuję
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 22:05   #11
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: obowiązki druhny!

Jest już taki wątek, ciągle aktualny http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78389

Czasami warto skorzystać z wyszukiwarki, żeby nie robić bałaganu na forum tworząc wątki na tematy, które były już poruszane

__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-21, 12:02   #12
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: druhny

sprecyzuj, czy chodzi Ci o druhnę, czy o świadka.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 18:49   #13
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: druhny

smieszny zwyczaj, nie slyszalam nigdy o nim...i wysylac dwie kobeity po jeszcze swojego nie-meza??ryzykowna dezycja
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 19:45   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: obowiązki druhny!

Cytat:
Napisane przez marzka82 Pokaż wiadomość
Jest już taki wątek, ciągle aktualny http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78389

Czasami warto skorzystać z wyszukiwarki, żeby nie robić bałaganu na forum tworząc wątki na tematy, które były już poruszane

Ten wątek nie jest świeżo założony powstał ponad rok temu
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:00   #15
karoliinka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 83
druhny

Dziewczyny jak to jest z druhnami!Chce zeby mialy takie same sukienki -fason i kolor moga wybrac same we 3, ale co z kosztami?Czy to ja powinnam poniesc koszty?Wlasciwie to na pewno by kupowaly sukienki wiec poradzcie co mam zrobic?dziekuje
karoliinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:57   #16
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: druhny

Nie wiem jak to jest, ale gdyby mi ktoś kazał kupić sukienkę jaką będą miały jeszcze 2 inne dziewczyny to by mnie krew zalała . Może dobrym wyjściem byłoby jakbyś pokryła jakiś procent ceny sukienek.
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 11:32   #17
karoliinka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 83
Dot.: druhny

Ja w tym roku bede druhna u mojej kolezanki i pytalam ja wprost jak chce!Czy mamy miec jednakowe,jeden fason,jeden kolor?i maja byc w jednym kolorze i uwazam ze to nic strasznego-w koncu to rola druhny a nie bal na ktorym jedna kobieta musi byc lepiej ubrana od drugiej!raz w zyciu bede druhna i bylabym w stanie zrobic tak jak zyczy sobie panna mloda!zreszta mysle ze dziewczyny i tak beda kupowaly czy szyly sukienki,wiec zawsze moge grzecznie zapytac chyba czy odpowiadalaby im taka sytuacja!Chociaz mniej wiecej taki sam material i dlugosc a fason jaki sobie kazda wymarzy!Moze to by bylo rozsadne!Albo chociaz zblizone kolory!Jak uwazacie??!Bo jak czasami widze jak sa druhny ubrane to az zal mi tego wesela!;-)bazarowki totalne-nie mowie ze sama nie kupuje czasem rzeczy na bazarze, ale mysle ze w taki dzien swiadkowie mogliby sie jakos postarac!czy jestem osamotniona z takim pogladem?;-)
karoliinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 17:06   #18
stawczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 85
Dot.: druhny

Ja płacę sama za sukienki druhen, chociaż ostatnio się zaoferowały, że pokryją koszty sukienek. Dodam, że nie są to duże koszty, więc tak naprawdę nie ma znaczenia kto za nie zapłaci. Ale mi było jakoś głupio poprosić je o zwrot pieniążków więc wolałam zapłacić sama.
stawczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 17:54   #19
nikozja_dg
Rozeznanie
 
Avatar nikozja_dg
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 510
Dot.: Druhny

witajcie, 26-tego kwietnia idę na ślub i będę pierwszą druhną, mam przeprowadzić wywodziny (a więc "sprzedać panią młoda panu młodemu) czy ktoś spotkał się z tym zwyczajem? a moze ktos ma jakis ciekawy tekst takich wywodzin ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187158 => książki wyd.Znak, kryminały, thrillery, religijne, powieści i wiele innych

http://czy-ten-rudy-pies-to-kot.blogspot.com/ => Co aktualnie czytam lub co odkładam na półkę





nikozja_dg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 06:10   #20
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Druhny

Cytat:
Napisane przez stawczak Pokaż wiadomość
Ja płacę sama za sukienki druhen, chociaż ostatnio się zaoferowały, że pokryją koszty sukienek. Dodam, że nie są to duże koszty, więc tak naprawdę nie ma znaczenia kto za nie zapłaci. Ale mi było jakoś głupio poprosić je o zwrot pieniążków więc wolałam zapłacić sama.
my tez bedziemy miec na swoim slubie druhny
bardzo mi sie podoba ten zwyczej no i bedziemy miec tez dziewczynke ktora bedzie rzucala kwiatki
za sukienki rowniez bedziemy placic my ... bo jakos dziwnie powiedziec zeby sobie same kupily ... chcialabym zeby mialy taki sam kroj i kolor mam nadzieje ze sie jakos dogadaj i nie bedzie wojny hehe

mniej wiecej chodzi mi o co takiego

Edytowane przez zaaaabcia
Czas edycji: 2010-09-14 o 03:52
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 16:56   #21
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Druhny

Wiecie co, pomijam ten fakt, że u mnie w regionie nie ma zwyczaju w wybieraniu druhny, ale chciałam powiedzieć, że mi się zawsze wydawało, że taką rolę pełnią malutkie dziewczynki, takie kilku latki. Ale słowa Mrowkasz obaliły mój dotychczasowy obraz, bo jak widać nawet dość duże nastolatki mogą pełnić taką funkcję.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 22:14   #22
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Druhny

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Wiecie co, pomijam ten fakt, że u mnie w regionie nie ma zwyczaju w wybieraniu druhny, ale chciałam powiedzieć, że mi się zawsze wydawało, że taką rolę pełnią malutkie dziewczynki, takie kilku latki. Ale słowa Mrowkasz obaliły mój dotychczasowy obraz, bo jak widać nawet dość duże nastolatki mogą pełnić taką funkcję.
Aktualnie chyba obecna rola druhny to wyprowadzanie pana mlodego z domu, analogicznie druzbowie wyprowadzaja pania mloda.
Moja kolezanka teraz byla druhna i jej zadaniem bylo tez przypinanie wstazek gosciom
Wiec do takiej roli jak najbardziej dorosle mlode kobiety A dziewczynki moga byc... ale do sypania kwiatkow, trzymania obraczek, czy niesienia welonu pani mlodej. Roznie to mozna zorganizowac. Zreszta teraz nie ma jakiejs jednej jasnej reguly, kazdy robi jak mu sie podoba, ale jednak jakies tradycje sa podtrzymywane

zaaabcia faktycznie fajnie to wyglada
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 11:29   #23
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Druhny

Tez właśnie zastanawiam się na druhnami na moim weselu. Miałoby to wyglądać tak: świadkowa + jeszcze dwie dziewczyny. Oczywiście tak samo ubrane. I myślę, że nie powinno sie mylić druhen z druhenkami, małymi dziewczynkami , które sypią kwiatki czy niosą welon za młodą.
Wydaje mi się, że jest to chyba taki czysto amerykański zwyczaj (jak np. gdy młodą do ołtarza prowadzi ojciec - co tez bardzo mi się podoba) . Po zdjęciach ślubnych wnioskuję, że ten zwyczaj coraz częściej jest zapożyczany i wcielany w życie ( z sukcesem) na polskich weselach. Niestety pomysł druhen nie podoba sie za bardzo mojemu TŻowi. Jeszcze w sumie 2 lata to naszego wesela, wiec może uda mi się go namówić i przekonać A co Wy ogólnie sadzicie o tym zwyczaju? Czasem mam obawy, żeby to nie zostało odebrane tak za bardzo hm... bananowo? Tym bardziej, że pochodzę z małej miejscowości gdzie ludzie są czasami bardzo konserwatywni i zatwardziali w swoich poglądach. No nie wiem, czas pokarze, ale mi osobiście pomysł z druhnami bardzo się podoba.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:05   #24
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Druhny

Mi się nie podoba, bo nie chcę zabierać swobody wyboru moim przyjaciółkom. Ja też bez sensu bym się czuła będąc w takiej samej kiecce jak kilka innych panien. Uznaję jednolite stroje tylko na boisku no i może w dojo. Nic poza tym
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:18   #25
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Druhny

Mi sie te zwyczaje nie podobają. Druchnę będę miała jedna, będzie ona też świadkiem. Z zadan dla niej przewidzianych to przypinanie przypinek i ewentualnie będzie pośredniczyła w kontaktach miedzy mną a np orkiestra, czy tachała moje kosmetyki do poprawy makijażu.Zwyczaj panien przyprowadzających Pana Młodego znam i z nim walcze. TZ już mi musiał obiecywać, ze tego nie bedzie, mam nadzieje, ze jakaś głupia ciotka nie zechce mu wcisnąć jakiejś swojej córy, zeby sie spełniła medialnie.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 15:09   #26
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Druhny

Mnie jak już mówiłam gdzieś, pomysł bardzo się podoba. A podejście do niego zależy też od tego kogo bliskiego chciałbyś mieć przy sobie w ten dzień. Bo jeśli się ma kilka przyjaciólek i che się, żeby czynnie uczestniczyły w przygotowaniach i samej ceremonii to nie widzę lepszego rozwiązania Jest to dowód sympatii i przywiązania do nich.

A takie same suknie? Ile osób- tyle opinii- mnie się podoba
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:56   #27
stawczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 85
Dot.: Druhny

http://www.davidsbridal.com/bridesma...sales&pid=2857

A tak będą wyglądać sukienki moich druhen Już je wklejałam w innym wątku. Jutro idę na pocztę je odebrać. Mam nadzieję, że będą ładne. Moim przyjaciółkom się bardzo podoba pomysł takich samych sukienek, więc nie ma problemu. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba robić za dużo przeróbek krawieckich
stawczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 17:00   #28
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Druhny

Cytat:
Napisane przez stawczak Pokaż wiadomość
http://www.davidsbridal.com/bridesma...sales&pid=2857

A tak będą wyglądać sukienki moich druhen Już je wklejałam w innym wątku. Jutro idę na pocztę je odebrać. Mam nadzieję, że będą ładne. Moim przyjaciółkom się bardzo podoba pomysł takich samych sukienek, więc nie ma problemu. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba robić za dużo przeróbek krawieckich

sliczna sukienka a ile druhien bedziesz miala ??
ja mysle o czerwonym albo jakims zlotym ...
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 21:00   #29
stawczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 85
Dot.: Druhny

Będę miała trzy druhny
stawczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 14:19   #30
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: Druhny

A ja może 2 - bliźniaczki
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.