Kalendarzyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-29, 17:05   #1
WIKA81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23

Kalendarzyk


Witam Was dziewczyny.
Jestem w trakcie przygotowywania się do sakramentu ślubu, mam z narzeczonym już zrobiony kurs przedmałżeński, a teraz udałam się do poradni rodzinnej - no bo tak trzeba. Moje drogie jestem w szoku co te baby z poradni wyprawiają, niedość że każą ci chodzić na 3-miesięczny kurs przedślubny, to jeszcze obowiązkiem jest robienie wykresów czyli tzw. kalendarzyków. No cóż za bzdura!!! Ja rozumię, że takie metody istnieją, ale ja niekoniecznie chcę je wykjonywać na sobie.
BłAGAM JEśLI MACIE PRZYKłADOWE WYKRESY TO PROSZę PRZEśLIUJCIE MI JE NA MEILA, BęDZIE MI łATWIEJ TE GłUPIE BABY OSZUKAć. E-meil: wi.ka81@interia.pl
WIKA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:41   #2
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez WIKA81 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny.
Jestem w trakcie przygotowywania się do sakramentu ślubu, mam z narzeczonym już zrobiony kurs przedmałżeński, a teraz udałam się do poradni rodzinnej - no bo tak trzeba. Moje drogie jestem w szoku co te baby z poradni wyprawiają, niedość że każą ci chodzić na 3-miesięczny kurs przedślubny, to jeszcze obowiązkiem jest robienie wykresów czyli tzw. kalendarzyków. No cóż za bzdura!!! Ja rozumię, że takie metody istnieją, ale ja niekoniecznie chcę je wykjonywać na sobie.
BłAGAM JEśLI MACIE PRZYKłADOWE WYKRESY TO PROSZę PRZEśLIUJCIE MI JE NA MEILA, BęDZIE MI łATWIEJ TE GłUPIE BABY OSZUKAć. E-meil: wi.ka81@interia.pl
nie komentuje...
ja tylko mam nadzieje ze u mnie czegos podobnego nie wymysla!!!!
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 19:55   #3
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Pierwszy raz o czymś takim słyszę, ale jakby mnie to spotkało to pewnie odwróciłabym się na pięcie i aż by się za mną zakurzyło!!!!


__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 20:05   #4
Aniusia_O
Raczkowanie
 
Avatar Aniusia_O
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 295
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

U mnie w poradni jest dokładnie to samo, więc ja też proszę. Dziewczyny jak macie jakiś przykładowy kalendarzyk to prześlijcie na maila!!
aniusia1983@tlen.pl
Totalna głupota z tą poradnią!!
Aniusia_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 20:32   #5
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Ja nie musiałam robic wykresu na spotkaniach przedslubnych, ale pani z poradni wszystko wytłumaczyła co i jak. Natomiat kto chciał to mógł przyniesć i pokazac swój, żeby się dokładnie nauczyć jak co robic.
Jedno Wam powiem - przed slubem też się śmiałam z tych kalendarzyków a teraz musiałam się nauczyć ich robienia, bo chcę mieć dziecko.
Poszukajcie w necie a na pewno znajdziecie przykładowe wykresy.
Swoją droga nikogo nie powinno się zmuszac do mierzenia tempki czy obserwacji śluzu, więc faktycznie nie zazdroszę sytuacji...
Buziaki.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 12:35   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

a co chcesz stosowac ? przeciez kosciol nie uznaje innych metod ,prawda ?
wyspowiadasz sie z tego ?


oczywiscie uwazam to za kompletna glupote zmuszanie kogokolwiek ale z drugiej strony to taka polska podwojna morlanosc i wiara ,slub koscielny bo suknia itp a w torebce pigulki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 08:11   #7
WIKA81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a co chcesz stosowac ? przeciez kosciol nie uznaje innych metod ,prawda ?
wyspowiadasz sie z tego ?


oczywiscie uwazam to za kompletna glupote zmuszanie kogokolwiek ale z drugiej strony to taka polska podwojna morlanosc i wiara ,slub koscielny bo suknia itp a w torebce pigulki.
Paula , jestem ciekawa dlaczego mnie osądziłaś i z góry napisałaś że biorę ślub dla sukni a w torebce pigułki!!!!!!!!!
Uważaj na słowa, bo możesz kogoś tym zranić!!
Ja napisałam tylko ,że nie będę się badała i mierzyła temperaturki bo dla mnie to jest głupota, a cała reszta jest moją prywatną sprawą, ale żeby uspokoić takie jak Ty (świętoszki, które całe życie mierzą temperaturkę w ......., żeby było po Bożemu), nie stosuję antykoncepcji i jest mi z tym bardzo dobrze. TAKżE NIE OSąDZAJ JAK SAMA NIE CHCESZ BYć SąDZONA !!!!!!!!!
WIKA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-01, 08:27   #8
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Jak byliśmy w poradni to Pani zapytała co myślimy o tej metodzie i czy będziemy ją stosować. Poopowiadała o niej, wychwalając pod niebiosa, ale powiedziała, że decyzja jest nasza, jednak warto spróbować... Ja wiem, że przy moim rozregulowanym trybie życia ta metoda odpada...
__________________
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 10:16   #9
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

http://www.npr.prolife.pl/Typowy_cykl_miesiaczkowy.htm
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 17:47   #10
ewadylewska
Zadomowienie
 
Avatar ewadylewska
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 182
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez WIKA81 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny.
Jestem w trakcie przygotowywania się do sakramentu ślubu, mam z narzeczonym już zrobiony kurs przedmałżeński, a teraz udałam się do poradni rodzinnej - no bo tak trzeba. Moje drogie jestem w szoku co te baby z poradni wyprawiają, niedość że każą ci chodzić na 3-miesięczny kurs przedślubny, to jeszcze obowiązkiem jest robienie wykresów czyli tzw. kalendarzyków. No cóż za bzdura!!! Ja rozumię, że takie metody istnieją, ale ja niekoniecznie chcę je wykjonywać na sobie.
BłAGAM JEśLI MACIE PRZYKłADOWE WYKRESY TO PROSZę PRZEśLIUJCIE MI JE NA MEILA, BęDZIE MI łATWIEJ TE GłUPIE BABY OSZUKAć. E-meil: wi.ka81@interia.pl
Przeprasza, ale gdzie byłaś w tej poradnii?? I kiedy?? bo ja ostatnio tez byłam z narzeczonym i tez musze robic wykres!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
ewadylewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 18:42   #11
WIKA81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23
Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez becia_leszno Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci ślicznie

Cytat:
Napisane przez ewadylewska Pokaż wiadomość
Przeprasza, ale gdzie byłaś w tej poradnii?? I kiedy?? bo ja ostatnio tez byłam z narzeczonym i tez musze robic wykres!!!!!!!!!!!!!!!
Witam, no z tymi poradniami to sam problem, uff. My byliśmy w dwóch poradniach rzeszowskich i jedna gorsza od drugiej!!!

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-09-08 o 13:55 Powód: post pod postem
WIKA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 13:09   #12
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

raczej nie uciekniecie od tych wykresów, bo z tego co wiem we wszystkich poradniach panie mówią to samo - to takie odgórne zalecenie.

a osobiście uważam, ze to bardzo dobrze przez 3 miechy porobić sobie te wykresiki, oczywiście wspierając to dobrą lekturą na tremat cyklu i jego konsekwencji dla organizmu. dobrze nie ze względu na obcykanie sobie metody planowania rodziny, tylko ze względu na przyswojenie olbrzymiej teoretyczno-praktycznej wiedzy na temat organizmu kobiety oraz samoświadomość własnego ciała i organizmu.
oczywiście robienie tych wykresów przez dziewczyny przyjmujące taby nie ma żadnego sensu, bo przecież zahamowany jest cykl owulacyjny.
a tych wykresów i obserwacji to powinni uczyć na specjalnych lekcjach biologii dla dziewcząt w szkołach (podkreślam - biologii a nie wychowania do życia w rodzinie, BIOLOGII) żeby każda małolata wiedziała, co się z jej ciałem i organizmem dzieje oraz jak wiele zależy od fazy cyklu, w której sie znajduje.

rozumiem, ze sie bulwersujecie tym, ze jakaś kobiecina z siódemką dzieci mówi wam, co macie robić, ale to naprawdę nie jest głupie. to nauka, wiedza, i ich praktyczne zastosowanie.

pozdrawiam
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 10:06   #13
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez WIKA81 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci ślicznie

Proszę bardzo Pani w poradni byla zachwycona hehe
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 09:50   #14
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez WIKA81 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny.
Jestem w trakcie przygotowywania się do sakramentu ślubu, mam z narzeczonym już zrobiony kurs przedmałżeński, a teraz udałam się do poradni rodzinnej - no bo tak trzeba. Moje drogie jestem w szoku co te baby z poradni wyprawiają, niedość że każą ci chodzić na 3-miesięczny kurs przedślubny, to jeszcze obowiązkiem jest robienie wykresów czyli tzw. kalendarzyków. No cóż za bzdura!!! Ja rozumię, że takie metody istnieją, ale ja niekoniecznie chcę je wykjonywać na sobie.
BłAGAM JEśLI MACIE PRZYKłADOWE WYKRESY TO PROSZę PRZEśLIUJCIE MI JE NA MEILA, BęDZIE MI łATWIEJ TE GłUPIE BABY OSZUKAć.
Nie chce sie wtrącać, ale coś tu jest nie w porzadku - jeśli chesz wziąść ślub kościelny powonnaś sie dostowowac do wymagań kościoła w tym zakresie, a nie myśleć jak oszukać "głupe baby" które prawdopodobnie starają sie jednynie dobrze wykonac swoją pracę. Pozatym zrobienie wykresu przynajmniej jedego miesiaca napewno by Ci nie saszkodziło.

Zresztą Twoje życie, zrobiłaś co uzanałaś za suszne - inna sparawa, ze mi osobiście takie podejscie do życia sie nie podoba.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 10:13   #15
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Ale nie każdy chce od razu mieć stadko biegających po domu dzieci, więc niektórzy wolą stosować skuteczniejsze i prawdziwe metody antykoncepcyjne. Kalendarzyk na pewno nie powinien być narzucany. My na naukach wogóle nie mieliśmy takich spotkań.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 18:34   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

kosciol nie akceptuje innych metod wiec skoro ty tego nie akceptujesz to po co slub koscielny ?
skoor nie stosujesz zadnych meotd to dlaczego tego nie powiedziec ksiedzu ?
z pewnoscia bardzo sie ucieszy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2007-04-26 o 19:14
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 19:28   #17
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

nikt nikogo nie zmusza do ślubu kościelnego, więc jak ktoś bierze ślub w kościele to chyba dlatego że w ten kościół wierzy a tym samym wyznaje jego zasady. A jak ktoś nie zgadza się z naukami tegoż kościoła powinien wziąć tylko ślub cywilny - w przeciwnym razie jest to hipokryzja. A warto znać metodę kalendarzykową - jak się już pigułki odstawi żeby począć dziecko to warto wiedzieć kiedy najlepiej zacząć się się o nie starać. chyba że chcecie na chybił - trafił. Wiedzy nigdy za dużo.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 00:14   #18
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

[quote=paula78;4221140]kosciol nie akceptuje innych metod wiec skoro ty tego nie akceptujesz to po co slub koscielny ?
quote]


Ja wierze w Boga, mam zamiar wziac slub koscielny, ale kalendarzyk uwazam za metode "zacofana" i przede wszystkim niepewna. Dlatego stosuje tabletki.

To samo jest z sexem przed slubem. Wiekszosc mlodych ludzi tego nie przestrzega i mimo to bierze slub koscielny. Tez nie powinni???

Mysle, ze Kosciol powinien isc z duchem czasu...



Tak na marginesie. Kosciol zabrania tez uzywania prezerwatyw. Podczas gdy w Afryce tysiace ludzi zaraza sie aids w wyniku kontaktow plciowych...
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 00:17   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

to poradnia rodzinna to instytucja koscielna??
dobrze wiedziec

bo rozumiem ,ze uswiadamiaja z takim zapałem tylko o kalendarzyku o niczym innym?
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 11:54   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez tinkaaa Pokaż wiadomość
Ja wierze w Boga, mam zamiar wziac slub koscielny, ale kalendarzyk uwazam za metode "zacofana" i przede wszystkim niepewna. Dlatego stosuje tabletki.
powiesz to ksiedzu ? na naukach ?ze kosciol powinnien isc z duchem czasu i poddawac sie i lamac swoje zasdy ?

Cytat:
Napisane przez tinkaaa Pokaż wiadomość
To samo jest z sexem przed slubem. Wiekszosc mlodych ludzi tego nie przestrzega i mimo to bierze slub koscielny. Tez nie powinni???.
chyba sama sobie odpowiedzialas,





Cytat:
Napisane przez tinkaaa Pokaż wiadomość
Tak na marginesie. Kosciol zabrania tez uzywania prezerwatyw. Podczas gdy w Afryce tysiace ludzi zaraza sie aids w wyniku kontaktow plciowych...

z tego co pamietam to papiez pozwolil na uzywanie gumek ludziom zarazonym i narazonym ale czy to cos zmieni? nie bo brakuje edukacji i pieniedzy .

mnie nie musisz udawadniac ze kosciol jest skostnialy bo ja nie rozumiem i nie popieram KK.
probuje zrozumiec panny mlode ,ktore na forum potrafia krzyczec o zacofaniu ale na naukach nie potrafia powiedziec prawdy dla wlasnej wygody bo fajnie jest miec biala sukienke potem dla swietego spokoju chrza dzieci,posyłaja je na religie i tak sie kreci interes kosciola w 70% naciagany,sztuczny,pelen hipokryzji.


kosciol sie nei zmieni przez najblizsze 100 lat bo ich sila tkwi wlasnei w nakazach ,zakazach i straszeniu pieklem,i obwieszczaniu iz inne metody sa szkodliwe, zabijaja dzieci i sa odpowiedzialne za cale zlo tego swiata.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:10   #21
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Paula78 Nie biore slubu w Kosciele dla bialej sukienki i nie mam zamiaru ochrzcic moich dzieci dla "swietego spokoju", lecz po to by mogly potem same wybrac.
Biore slub w Kosciele bo taka mam potrzebe i wole.
Nie jestem praktykujaca katoliczka. Wierze w Boga, ale nie przyjmuje slepo wszystkich dogmatow religii katolickiej. Mam swoje zdanie i nie mam zamiaru odmawiac sobie z tego powodu, prawa do slubu koscielnego.
Slub w Kosciele oznacza dla mnie przysiege przed Bogiem i to jest dla mnie istotne w tym wszystkim.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:19   #22
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
nie mam zamiaru ochrzcic moich dzieci dla "swietego spokoju", lecz po to by mogly potem same wybrac.
w tym zdaniu brak logiki albo ja nie zrozumialam
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:49   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez tinkaaa Pokaż wiadomość
Paula78 Nie biore slubu w Kosciele dla bialej sukienki i nie mam zamiaru ochrzcic moich dzieci dla "swietego spokoju", lecz po to by mogly potem same wybrac.
Biore slub w Kosciele bo taka mam potrzebe i wole.
Nie jestem praktykujaca katoliczka. Wierze w Boga, ale nie przyjmuje slepo wszystkich dogmatow religii katolickiej. Mam swoje zdanie i nie mam zamiaru odmawiac sobie z tego powodu, prawa do slubu koscielnego.
Slub w Kosciele oznacza dla mnie przysiege przed Bogiem i to jest dla mnie istotne w tym wszystkim.
aby dziecoi mogly wybrac ,ale co ?

przyjac chcrest mozna i wieku 50 lat a zeby mogly wybrac to musialby przyjac sakrametny we wszytskich religiach swiata bo na tym polega wybor.
chrzest KK ogranicza wybor.

wiem o co ci chodzi ale pomysl wybor oznacza kilka religii a ty dajesz sakrament tylko jednej.
to jest troche nielogiczne .

wiadomo ze sam sakrament nie "obciaza" ale wychowanie w jakies religii ale jednak chrzest KK to cos juz narzuconego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:54   #24
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

czyli jednak zrozumialamChrzcząc dzieci narzucasz im swój wybór.
I to tez jest dziwne taki "chrzest na wszelki wypadek"
:/
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 19:31   #25
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Ja tez mam takie samo zadanie
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 23:56   #26
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Któras z Was pisała, że jeśli nie przyjmuje się wszystkich nakazów/zakazów kościoła katolickiego, to ślub kościelny nie ma sensu. Według mnie to mała przesada... Na pewne rzeczy trzeba patrzec z przymrużeniem oka, takie już jest życie. Mnie np. w pracy denerwuje wiele osób i organizaja. I co, powinnam rzucic pracę w imię zasady "jeśli ci coś nie odpowiada, to z tego zrezygnuj"? Albo przyjaciele: mają wady, ale akceptuję ich pomimo tych wad. I wcale ich nie odrzucam, bo coś mi tam w nich przeszkadza.
A'propos kościoła: wiele lat temu przyjmowanie komunii nie na czczo było grzechem - teraz już nie jest. Następny przykład: ostatnio Benedykt ogłosił, że jednak nieochrzczone dziecko, które umrze, jest bezgrzeszne. A jeszcze niedawno tak nie było. Nawiasem mówiąc, w Biblii chrzczono tylko dorosłych. Dopiero na soborze w Konstancji w XV w. wprowdzono chrzest niemowląt.
A gdzie w Biblii jest napisane, że środki antykoncepcyjne są grzechem?? Wiadomo, że to wymysł kościoła, który ma na celu to, aby rodziło się jak najwięcej wiernych.
Dziewczyny, nie ma co tak rygorystycznie podchodzic do nauk kościoła, bo to przecież instytucja, która - jak każda inna - czasami się myli.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 00:18   #27
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Któras z Was pisała, że jeśli nie przyjmuje się wszystkich nakazów/zakazów kościoła katolickiego, to ślub kościelny nie ma sensu. Według mnie to mała przesada... Na pewne rzeczy trzeba patrzec z przymrużeniem oka, takie już jest życie. .
no wybacz ale na wiare i religie nie powinno sie patrzec z przymruzeniem oka
Zreszta rozmowa na temat wyciagania z kościoła tego co dobre dla nas i odrzucania tego co nam nie pasuje juz była.W wątku "jak sie spowiadacie z sexu"
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 13:40   #28
justynka1980
Raczkowanie
 
Avatar justynka1980
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 32
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

ojojoj mentlik sie zrobil z tego wszystkiego. niektore z was nie powinny brac slubu koscielnego jesli to taka sama instytucja jak inne i sie myli to oznaczaloby ze sam Bog sie tez myli. tak naprawde to nikt nie jest swiety ale pewne zasady a raczej przykazania istnieja i trzeba je przestrzegac . I to nie prawda ze kosciol sie zmienia to ludzie sie zmieniaja i chca wprowadzic swoje dogmaty wmawiajac sobie ze idzie z duchem czasu, kosciol to nie technika ktora ciagle idzie do przodu. Od paru tysiecy lat mamy wciaz tego samego Boga ktory Nas stworzyl na swoje podobienstwo. Wiec sie zastanowcie nad tym co piszecie. Ja w pazdzierniku wychodze za maz i slub koscielny traktuje bardzo powaznie bo to tak jakbym przysiegala samemu Bogu ze bede z ta druga osoba poki smierc Nas nie rozlaczy.
justynka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 14:31   #29
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

Cytat:
Napisane przez justynka1980 Pokaż wiadomość
jesli to taka sama instytucja jak inne i sie myli to oznaczaloby ze sam Bog sie tez myli (...) I to nie prawda ze kosciol sie zmienia
Kościól to omylini ludzie - ani nie Bóg - to po pierwsze. Kiedyś za sprawą kościoła na stosie palono "czarownice" i z takim postępowaniem kościoła Bóg raczej nie miał nic wspólnego.
Kościól się zmienia - to fakt.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 12:46   #30
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Kalendarzyk !!!!!

ale jeśli kościół się zmienia to decydują o tym Papież i inni duchowni, a nie zwykli ludzie. więc jeśli są jakieś zasady to powinno się ich przestrzegać. Owszem, ludzie są omylni i nie zawsze wszystkie decyzje duchownych były słuszne (sam Jan Paweł II przeprosił za błędy Kościoła), ale do czasu kiedy Papież nie zmieni zasad to należy ich przestrzegać. to tak jak z prawem - też uważam że wiele paragrafów jest źle skonstruowanych, czasami prawo jest nieżyciowe itd. Czasami sie z nim nie zgadzam ale musze go przestrzegać,sama sobie go zmienić nie mogę.
ale rozmowa była o kalendarzyku... jak sie komuś nie podoba to niech powie wprost że sie nie podoba i stosować nie będzie. a ja uważam że warto wysłuchać jak stosować kalendarzyk - przyda się jeśli się będzie dziecko planować - zawsze to lepiej wiedzieć kiedy jest najlepszy czas żeby się onie zacząć starać.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.