Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-02, 19:19   #1
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP


no wlasnie prosze wszystkich o pomoc, otuz ostatnio porobily mi sie takie czerowne place na twarzy ktore sa strasznie suche popekane i sie luszcza, co to takiego i jezeli wiecie to czym to zwalczyc?? :? moge powiedziec tyle ze mam sere mieszana strefa T swiecaca reszta partii twarzy sciagnieta, uzywam kremu poltlustego <trudno postawilam na dobre nawilzenie, a nie na zmatowienie> sklonnosc do alergii i rozszerzone nayczynka wkolo nosa i na polikach plissss pomozcie miiii
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 20:07   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

a gdzie masz te suche łuszczące placki? w okolicach strefy T? nos? linia włoasów, brwi?
jeśli tak, to można podejrzewać łojotokowe zapalenie skóry. jeśłi nie, to moze chodzi o alergię.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 20:18   #3
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

Nie napisalas gdzie Cis ie skora zlyszcza,
ja mam cos takiego po wyjsciu z wilgotna twarza na mroz (tzn jak mnie owieje kiedy pieski wypuszczam),
albo kiedy za dlugo prztyrzymam na twarzy spirytus.

Zawsze "lecze" cere baardzo delikatnymi kremami-nawilzajacymi na dzien, natluszczajacymi na noc

nie wiem czy pomoglam, ale opisalam "swoj przypadek"

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 21:16   #4
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

ja mam takie place przy linii włosów ,pojawiaja się co jakiś czas szczególnie gdy czesto mu\\yje twarz i włosy mi się moczą własnie przy lini włosów, staram się nie dotykac tych plam mimo ze swędza , aby je zwalczac ku[puje nizoral który pomaga ale z czasem ponownie mi sie robią re "placki"-raz mniejsze innym razem większe ze az rozprzestrzenuiają sie triche we włosy!!!

tesz niewiem co to jest, dodoam ze cere mam tłusta i skłonna do zasdkórniaków

co to może być???
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 21:22   #5
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

aha dodam jeszce ze smarowanie tłustymi kremami nic nie daje a wrecz przeciwnie, powoduje to ze skóra na tych czerwonych placach schodzi i potem w wyniku działania kremu robiasie srtrupkiktóre znów schodzą i tak w kółko, dopiero gdy 3x umyje głowe szamponem nizoral to zaczyna mi sie wszystko goic aż całkowicie zniknie i tak do kolejnego razu!!

mam juz tego dośc, może któraś z was drogie dziewczyny wie co to może być lub ma podobny problem?? i wie co można na to poradzić??

p.s. sorki ze podpięłam sie do watku
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-03, 00:49   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

misss3 napisał(a):
> ja mam takie place przy linii włosów ,swędza , aby je zwalczac ku[puje nizoral który pomaga, rozprzestrzenuiają sie triche we włosy!!! cere mam tłusta i skłonna do zasdkórniaków

typowe obiawy łojotokowego zapalenia skóry. jest to dolegliwość, która lubi sie wielokrotnie nawracać. rozsądnie byłoby pójśc do dermatologa.
we własnym zakresie możesz np. stosować nizoral/mediket plus/selsun blue raz na tydzień, a do tego codziennie octopirox erisa, pityva la roche posay, sensibio d.s. biodermy lub ocerin ptz oceanica.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-03, 06:48   #7
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

no fakt dziewczyny nie pomyslalam zeby napisac gdzie mi sie te place robia. wiec one pojawiaja sie wokolo brody policzkow ust i troszke skrzydelek nosa wlasnie tam gdzie mam za ogol sciagnieta i nieswiecaca buzie, ale nie pojawiaja mi sie wokolo wlosow i lini tuz przy nich wiec co to moze byc?? pliss help
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-03, 09:06   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

maja_s napisał(a):
> pojawiaja sie wokolo brody policzkow ust skrzydelek nosa wlasnie; mam za ogol sciagnieta i nieswiecaca buzie,
ciężko ocenić. możesz sprawdzić jak skóra zareaguje na octopirox erisa- ten krem ładnie na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. jeśli będą dobre efekty, być moze to ŁZS.

ale po diagnozę to powinnaś iść do dermatologa, a nie na wizaż.

> ale nie pojawiaja mi sie wokolo wlosow i lini tuz przy nich
nie muszą, nawet, jeśłi to jednak ŁZS.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-03, 12:50   #9
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

Justy! Mam pytanie. Czy pojawienie się objawów łojotokowaego zapalenia skóry może mieć związek z zaprzestaniem brania tabletek antykoncepcyjnych (po 3 latach)? Wydaje mi się, że właśnie po ich odstawieniu pojawiły mi się zmiany wskazujące na ŁZS przy linii włosów, na czole i jestem ciekawa, czy może to być przyczyną. Pozdrawiam!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-03, 20:49   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

może mieć związek z hormonami płciowymi- na ŁZS nie chorują dzieci, a przechodzi on po okresie przekwitania.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 10:46   #11
britter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

polecam Ci z Oriflame malutkie opakowanie wazeliny z witaminami i miodem chyba, nazywa się Tender Care Protecting Balm jest boskie na Twoja i moją dolegliwość ... kilka dni i po sprawie...
britter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 22:39   #12
aneta73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Liban
Wiadomości: 10
Dot.: Re: Zluszczajace sie miejsca na twarzy... HELP

Maja mam taki sam problem,wlasnie dzis wygladam jak straszydlo,wczoraj bezmyslnie zrobilam piling,cala tearz w czerwonych plackach,prwdopodobnie zarowna ja jak i Ty mamy alergie.
Najlepsze wyjscie to uzywanie kremow gleboko nawizajacych,taki dla alergikow,ale uwazam ze powinnas isc do dermatologa,lepiej nie wykonywac takich experymentowek jakie ja zrobilam a teraz mam za swoje

Pzdrawiam
aneta73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.