Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-30, 09:11   #1
Chwalba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2

Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci


Od kilku tygodni stosuje sztuczne paznokcie - akrylowe ,mocowane na dobry klej. Zmieniam je co dwa tygodnie. Ostatni przy kolejnej wymianie zauważylam zielony nalot na pzanokciach, niedający się usunąć zmywaczem z acetonem, nie jest to klej. Wygląda to raczej na jakieś zmiany chorobowe płytki paznokcia. Jak z tym walczyć i co to może być ? Jaka może być przyczyna wystąpienia tych nalotów ?
Chwalba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 10:51   #2
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Ale to sa tipsy? Tipsy zmieniasz co 2 tygodnie? Troche szybko....A stosujesz oskazacz przed nalozeniem?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 11:24   #3
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

A zakładasz sobie sama? Bo przyczy może dużo, brak dezynfekcji, zapowietrzenia pod które dostaje sie brud itd. - grzyb gwarantowany...
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 11:26   #4
Chwalba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

nie stosowałam zadnych innych środków przed nalożeniem poza dokładnym przemyciem acetonem. Dwa tygodnie to termin, który wymieniono jako najdłuższy w informacji dołączonej do zestawu z paznokciami
Chwalba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 13:39   #5
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Od 2 lat mam paznokcie żelowe, ostatnio akrylowe. Na kciuku paznokieć zbrązowiał mi do połowy, ale nie odchodzi, więc nie mam pewności czy to grzybica. Tak dziwnie zbrązowiał,trochę zzieleniał, nie cały ale od połowy, akryl zaczął mi w tym miejscu odchodzić, więc go usunęłam, ale nadal nie wiem co to jest. Pozostałe paznokcie mam nadal z akrylem, jak na razie tylko temu dziwnemu dałam odpocząć, ale nadal się bardzo martwię. Czy to wina akrylu, czy moja naiwność, że przy tak długim stosowaniu sztucznych przedłużeń paznokci nie ma efektów uboczny w postaci zmian na paznokciach ?????
Chcę jak najszybciej iść do dermatologa, tylko nie mogę znaleźć dobrego.
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 13:55   #6
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

maljozmaz napisał(a):
> Od 2 lat mam paznokcie żelowe, ostatnio akrylowe. Na kciuku paznokieć zbrązowiał mi do połowy, ale nie odchodzi, więc nie mam pewności czy to grzybica. Tak dziwnie zbrązowiał,trochę zzieleniał, nie cały ale od połowy, akryl zaczął mi w tym miejscu odchodzić, więc go usunęłam, ale nadal nie wiem co to jest. Pozostałe paznokcie mam nadal z akrylem, jak na razie tylko temu dziwnemu dałam odpocząć, ale nadal się bardzo martwię. Czy to wina akrylu, czy moja naiwność, że przy tak długim stosowaniu sztucznych przedłużeń paznokci nie ma efektów uboczny w postaci zmian na paznokciach ?????
> Chcę jak najszybciej iść do dermatologa, tylko nie mogę znaleźć dobrego.

[b] Wiesz - to najprawdopodobniej jest plesn. Byc moze kiedy manikurzystka zrobila ci paznokcie, dostal sie pecherzyk powietrza i przez niego zaczela wchodzic wilgoc - kremy, woda itp.
Stalo sie tez tak raz mojej kolezance, z tym ze ona miala paznkcie zelowe, czesto chodzila na basen i widocznie jeden paznokiec byl zle zrobiony, niedocisniety, z pechcerzykiem powietrza. Tak tez moze sie zdarzyc jesli paznokcie sa bardzo krotkie - a chcesz na nie nalozyc tipsy - wtedy jest o wiele trudniej je przykleic, bedzie bardziej prawdopodobne ze dostanie sie powietrze...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 14:20   #7
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Femme Banale, proszę napisz jak Twoja koleżanka poradziła sobie z tym problemem ???
Och, pleśń na paznokciu ??? Całkiem możliwe, bo jak kosmetyczka ściągała mi ten akryl to miałam takie wrażenie. Ale jak to się leczy, czy samo odrośnie ?
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-30, 19:02   #8
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Przeciez przed nalozeniem tipsow trzeba stosowac Primer, wiadomo, jakie jest ryzyko np. grzybicy Dl;aczego tego nie zrobilas? Jedynym sensownym wyjsciem jest wycieczka do lekarza, no i leki
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 19:24   #9
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

[b] Bo ja wlasnie wczoraj bylam u tej kolezanki i jej tipsy nakladalam zelowe i podczas mej przyjemnej robotki ona mi te historie opowiedziala jak jej kiedys paznokietek zzielenial...
Kolezanka ta ma niektore paznokcie bardzo krotkie, obgryzione - przede wszystkim kciuki, na takie paznokcie trzeba BARDZO, BARDZO uwazac jak sie naklada tipsy, bo nie przyklejaja sie z taka latwoscia jak na normalne, gladkie, dluzsze panokcie.
No ale coz - klient nasz pan - zalozylam jej te tipsy, gdybym to nie byla ja poszlaby do kogos innego.
I wlasnie jej wytlumaczylam jak to moglo byc, ze jej ta plesn sie dostala.
Ona bardzo czesto chodzi na basen, poza tym pracuje jako kosmetyczka, uzywa wielu kremow, olejkow - wystarczy mala dziurka, zapowietrzenie by to wszystko dostalo sie do srodka i wprowadzilo wilgotnosc...
Kolezance paznokiec odrosl sam. Radzilabym Ci nie zakladac prrzez jakis czas tipsow. Pozwolic by plytka sie zregenowala.
Na mily koniec wklejam efekt mej wczorajszej pracy - zrobilam jej raczej krotkie, naturalne paznokietki.
No i oczywiscie BARDZO uwazalam.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 07:08   #10
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Hmmm...mam pytanie- jak to jest dokładnie z primerem? Bo mnie na kursie uczono, żeby nakładać go po przyklejeniu tipsa i tylko na tę część paznokcia, na której tipsa nie ma (inaczej on sam -tips- zżółknie). Ale w ten sposób to, co jest pod nim nie jest zabezpieczone... Jak to jest Dziewczyny? Pozdrawiam!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 07:41   #11
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

MNie uczono, by pokrywać primerem calosc- czyli czesc paznokcia i tips. Nigdy mi tipsy nie żółkły.

A jak u was?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 10:00   #12
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Primer służy tylko i wyłącznie do zwiększania przyczepność żelu, nie chroni natomiast przed żółknięciem (od tego sa blokery UV).
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 10:03   #13
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

A i jeszcze jedno nakłada sie go tylko na naturalną część paznokcia, nigdy na tipsa, bo usuwa efekt zmatowienia - żel sie zapowietrzy i odpadnie.
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 10:42   #14
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

wejdz na fryzjer.net,zaloguj sie i tam byl watek o 'zielonych paznokciach'.
To nie jest plesn.
Po zdjeciu tipsow musisz wyrzucic pilnik.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 19:16   #15
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

A na Primerze, ktory mialam byla informacje, ze rowniez ma dzialanie przeciwgrzybiczne. Wiec jak to jest?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 21:45   #16
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

No właśnie! Mnie też nauczono, że działa przeciwgrzybicznie...

Zgredku! czyli w takim razie powinnam położyć primer na całą płytkę jeszcze przed przyklejeniem tipsa?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 22:17   #17
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Mnie nauczono że nie należy kłaść primera na cały paznokieć ponieważ tips może odpaść, tylko i wyłącznie na tą część bez tipsa. To jest silny preparat i może spowodować jakby "rozpuszczenie "tipsa, który jest przecież z tworzywa.
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 22:19   #18
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

I jeszcze raz powtarzam Primer ma za zadanie zwiększyc PRZYCZEPNOŚĆ ŻELU, wytrawia płytke paznokcia po to żeby żel się trzymał.
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 06:38   #19
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

To po co ma działanie przeciwgrzybiczne?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-01, 07:40   #20
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Estella, napisz proszę co z tymi zielonymi paznokciami??? Próbowałam się zalogować na fryzjer.net, ale na razie nie mogę wejść. Czy mogłabyś podać bliższe informacje na ten temat?
Pozdrawiam
Gosia
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 21:21   #21
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

http://www.polished.ca/zielonypaznokiec.html

To jest dokladnie to co bylo na fryzjerze.Mam nadzieje,ze pomoze.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 08:55   #22
amelka*
Raczkowanie
 
Avatar amelka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 56
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

FEMME_BANALE napisał(a):
> [b] Bo ja wlasnie wczoraj bylam u tej kolezanki i jej tipsy nakladalam zelowe i podczas mej przyjemnej robotki ona mi te historie opowiedziala jak jej kiedys paznokietek zzielenial...
> Kolezanka ta ma niektore paznokcie bardzo krotkie, obgryzione - przede wszystkim kciuki, na takie paznokcie trzeba BARDZO, BARDZO uwazac jak sie naklada tipsy, bo nie przyklejaja sie z taka latwoscia jak na normalne, gladkie, dluzsze panokcie.
> No ale coz - klient nasz pan - zalozylam jej te tipsy, gdybym to nie byla ja poszlaby do kogos innego.
> I wlasnie jej wytlumaczylam jak to moglo byc, ze jej ta plesn sie dostala.
> Ona bardzo czesto chodzi na basen, poza tym pracuje jako kosmetyczka, uzywa wielu kremow, olejkow - wystarczy mala dziurka, zapowietrzenie by to wszystko dostalo sie do srodka i wprowadzilo wilgotnosc...
> Kolezance paznokiec odrosl sam. Radzilabym Ci nie zakladac prrzez jakis czas tipsow. Pozwolic by plytka sie zregenowala.
> Na mily koniec wklejam efekt mej wczorajszej pracy - zrobilam jej raczej krotkie, naturalne paznokietki.
> No i oczywiscie BARDZO uwazalam.


hmmmm super wyszly te paznokcie zelowe tez chce takie szczerze to wygladaja jagby byly naturalne hmmm gdzie moge w warszawie zrobic takie?? jest mnostwo salonow ale gdzie zrobia to tak zeby tego nie zepsuc a efekt byl taki jak na zdjeciu powyzej?????
amelka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 22:33   #23
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

moze uczulenie na klej zreszta waidomo ze klej nisczy płytke paznokcia
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 14:49   #24
anus1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Ważne jest to czy przebarwienie pojawiło się pod naturalnym paznokciem czy pod produktem. Jeśli wersja 1 to na\leży udać sie do dermatologa, jeżeli 2 t może być wynikiem nieprawidłowo przygotowania płytki przed nałożeniem produktu ( bakteria mogła już być na paznokciu), może być również rozwinięta w trakcie noszenia paznokci np. kiedy paznokieć został ponownie przyklejany w złych warunkach higienicznych bez oczyszczenia.

Zawsze bakterie rozwijają
sie w ciepłym i wilgotnym miejscu to jest ich wymarzone środowisko. W I stadium nalot jest zielonkawy, później ciemnieje.
Należy delikatnie spiłować produkt i usunąć nalot pilniczkiem drobnoziarnistym i dokładnie odtłuścić ponownie nakładając produkt. Jednak paznokieć musi być pod stałą obserwacją.

Należy dokładnie przestrzegać higieny przy modelowaniu paznokci gdyż to najczęściej jest przyczyną rozwijania się stanów chorobowych.


.
anus1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 08:21   #25
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

hej. prosze was o pomoc. robilam ostatnio tipsy siostrze mojego chłopaka (zelowe) miala strasznie pobgryzane paznokcie naprawde byly w strasznym stanie ostatnio odpadly jej dwa i postanowila ze juz zdejmie sobie wszystkie. na 4 palcach na koncówkach paznokci ma zielony nalot. prosze o pomoc co to moze byc. z gory mowie ze wszystko wykonalam poprawnie dyzenfekja odtluszczenie zmatowienie wypilowanie primer (dwa razy) itd. nie wiem co moze byc przyczyna i co to jest ???? prosze podpowiedzcie mi
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:51   #26
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Oolaa niestey zielony natol moze być oznaka zakażenia bakterią z grupy pseudomonas i niestety, jezeli bakteria pojawiła sie pod zelem, który Ty nakładałaś, a klientka nie podklejała, to wina lezy po Twojej stronie
Tutaj masz wspaniały artykuł na ten temat:
http://www.polished.ca/zielonypaznokiec.html
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 12:49   #27
EveMW
Rozeznanie
 
Avatar EveMW
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraina czarow
Wiadomości: 695
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

ta sie zastanawiam po co co dwa tygodnie zrywac paznokcie i naklejac nowe ?? chyba mowimy tu o zestwiku z kiosku ? bo nie roumiem paznoikcie akrylowe sie uzuplenia tak jak zelowe po co to zrywac i "naklejac na dobry klej" ?? nic ne rozumiem
__________________
Wszyscy się odchudzają, odchudzam się i JA !

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 21:50   #28
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

dziękuje Albertynko . EveMW nierozumiem o ci chodzi. napisalam wszystko, nie mowimy tu o zestawiku z kiosku. mowie tu o Tipsach zelowych.
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 07:49   #29
czarodziejka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 47
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Moj problem ze sztucznymi paznokciami był tak bolesny, że nikomu tego nie życzę!!! Zaczelo sie od tego, ze sprobowalam przygody z tipsami od zestawu za 6 zl. Kilka razy je robilam i bylo wszystko ok, az pewnego razu zrobilo mi sie uczulenie o objawach powsatlych okolo godziny po przyklejeniu: okropne swedzenie skory w miejscu gdzie wyrasta paznokiec i troszke wyzej (na wszystkich palcach), zaczerwienienie i zareaz potem malenkie grudki, ktore rano okazaly sie pecherzami. Nie sposob bylo tego nie drapac, bo swedzialo okropnie! Pecherze pekaly i sączyla sie z nich ropa. Odkleilam paznokcie, ale skutki byly powalające, robily mi sie strupy, ktore odpadaly i dalej tworzyly sie pecherze, skóre mialam tak suchą na palcach, że odpadala platami, swędząc przy tym niemilosiernie! Dermatolog zalecil jakies dwie masci (w tym Linomag), ktore raczej nie pomogly, bo po okolo 2 tyg przeszly te straszliwe dolegliwosci. Wszystko przez ten klej zapewne! Drugi raz przydarzylomi sie to samo, gdy kolezanka zrobila mi profesjonalne tipsy, wiec pewniechodzio jakis skladnik, ktory zawarty byl w kleju z zestawu z drogerii jak i w preparatach,ktorych uzywala kolezanka.Roznica polegalana tym, że tamte tipsy odkleilam a z tymi juz nie bylotak latwo i koszmar trwal o wieeeele dluzej!
__________________
Miłość to dwie dusze w jedną całość złączone...
I wzniesione do nieba i na ziemię rzucone...
czarodziejka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 08:35   #30
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Skutki uboczne stosowania sztucznych paznokci

Zestawu do tipsow raczej nie kupilas za 6zl. 6zeta to kosztuja SZTUCZNE PAZNOKCIE, a to roznica
A kolezanka i jej tipsy... hmm.. miala jakiekolwiek doswiadczenie? Jest profesjonalistka? Produkty do zelu, czy akrylu moga dzialac drazniaco kontaktowo- tzn, gdy maja kontkakt ze skora -ja np.: jestem uczulona na liquid uzywany do akrylu, a pracuje i szkole na akrylu od paru lat. Pracujac prawidlowo produkty te nie maja kontaktu ze skora, dlatego ja nie mam z tym zadnego problemu. Jezeli ktos nie umie... no coz... efekty moga byc rozne- z uczuleniami i chorobami wlacznie!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.