Olejek rycynowy do włosów - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 12:07   #4981
dostojewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Trochę źle się wyraziłam Włosy zaczęły mi wypadać własnie po tamtym ścięciu , potem przestały i trafia się okres gdy nie wypadają w ogóle zarówno jak i okres gdy przy suszeniu jest ich wszędzie pełno i potem jeszcze wychodzą . Także nie wiem czy w takiej sytuacji mam po co iść do dermatologa ...
Rozumiem może to okresowe wypadnie włosów związane jest z przesileniami albo stresem. W każdym razie czasem warto sobie zrobić badania profilaktyczne Pozdrawiam
dostojewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:39   #4982
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez dostojewska Pokaż wiadomość
Nie! Dziewczyny podczas mycia dodają kilka kropel rycyny do szamponu, myją włosy jak zwykle (jakie kto ma zwyczaje - masaż skóry głowy przez minutę czy dwie, a potem spłukują), potem odżywka i koniec
Ach, ta metoda!
Myślałam, że na odwrót - do oleju dodaje się szamponu i tym olejuje włosy.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:35   #4983
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2774610 7]Ach, ta metoda!
Myślałam, że na odwrót - do oleju dodaje się szamponu i tym olejuje włosy.[/QUOTE]

ja tak samo
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 11:39   #4984
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

No tak dziwnie napisała, że można było się nabrać na nową metodę stosowania Mam nadzieję, że żadna nie napakowała olejku z szamponem na noc bądź na cały dzień
Zgłaszam się znowu, wcześniej trochę przetłuściły mi się włosy po olejowaniu, ale to widocznie dlatego, że myłam je za mało razy.
Wczoraj mieszanka z olejkiem i żółtkiem (niepotrzebnie odrobinę podgrzałam olejek, bo mi spływało po twarzy i karku ) na ponad godzinę. Eh zwyzywałam psa, że śmierdziel, ale po chwili zdałam sobie sprawę, że to moje włosy mają "aromat"mokrej psiej sierści... Macie jakiś sposób na zabicie zapachu po mieszance żółtka i oleju? Myłam włosy jakimś ziołowym (3 razy) i na końcu Dave...
No i jeszcze 1 spostrzeżenie- na końcówki dałam najpierw sam olej, potem na całość mieszankę- końcówki suche jak siano, reszta włosów mięciutka.
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:23   #4985
dirty_diana58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 50
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

witam. zaczynam przygodę z olejami na wlosach wczoraj drugi raz w życiu olejowalam wlosy rycynowym olejkiem [znalazlam go przez przypadek w lazience, nawet niewiedzialam, ze go mam]... supernawilżenia nie widzę ( mam mocno zniszczone i przesuszone włosy ), ale za to skręt włosa mi się polepszył, mam teraz ładniejsze loczki i podobają mi się. jak skończę inne oleje, to kupię ponownie ten olejek
__________________

dirty_diana58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 07:56   #4986
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Olejek rycynowy docelowo może wysuszać włosy.. Szukając dobrego nawilżenia polecam kokosowy
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 17:12   #4987
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

witajcie kochane zachecona waszymi opiniami kupilam olejek rycynowy. nalozylam maseczke 1lyzeczka oleju z oliwek 1lyzejczka olejku rycynowego kilka kropel cytyrny i zoltko mam zamiar zmyc ta cudowna odzywka dopiero rano i tu mam kilka pytan czy mozna stosowac taka maseczke przy kazdym myciu ? dodam ze myje wlosy co 2 dni i jeszce jedno ostatnio zakupilam jedwab bardzo chcialabym miec wlosy geste i blyszczace czy moge zrobic tak ze zmyc odzyywke i potem na wilgotne wlosy nalozyc jedwab? czy mija sie to z celem? naprawde sie na tym nie znam i z gory przepraszam za glupie pytania ale musze jakos naprawic moje wlosy
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 19:23   #4988
dostojewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez sophisticated_ Pokaż wiadomość
witajcie kochane zachecona waszymi opiniami kupilam olejek rycynowy. nalozylam maseczke 1lyzeczka oleju z oliwek 1lyzejczka olejku rycynowego kilka kropel cytyrny i zoltko mam zamiar zmyc ta cudowna odzywka dopiero rano i tu mam kilka pytan czy mozna stosowac taka maseczke przy kazdym myciu ? dodam ze myje wlosy co 2 dni i jeszce jedno ostatnio zakupilam jedwab bardzo chcialabym miec wlosy geste i blyszczace czy moge zrobic tak ze zmyc odzyywke i potem na wilgotne wlosy nalozyc jedwab? czy mija sie to z celem? naprawde sie na tym nie znam i z gory przepraszam za glupie pytania ale musze jakos naprawic moje wlosy
Hej! Ja proponuję stosować tą maseczkę 2 razy w tygodniu. Jajko to proteiny, dlatego może lekko podsuszać jeżeli będziesz za długo trzymać (osobiście nigdy nie zostawiłam żółtka na włosach na noc). Co do jedwabiu, uważam, że możesz stosować jako preparat wizualnie polepszający wygląd włosów. Jedwab to zazwyczaj silikony, jeżeli będziesz je zmywać, to powinno być dobrze. Zwróć jednak uwagę czy w jego składzie nie ma alkoholu, jeśli jest to będzie wysuszać. Ja osobiście jedwab preferuję tylko na końcówki włosów. Co do gęstości włosów - tu trzeba działać na skórę głowy - wcierki, mgiełki, masaż - jest o tym cały wątek. Pozdrawiam
dostojewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 19:37   #4989
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Jedwab nie służy naprawie. Tzn. mam na myśli kosmetyki z jedwabiem i silikonem typu Chi, Biosilk.
Ale można zabezpieczać nim końcówki, jak pisały wizażanki.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 14:01   #4990
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

dziekuje za odpowiedz ta maseczke trzymalam przez poltorej godziny nie widze jakis specjanych zmian ale wiadomo ze po 1 razie ciezko o jakiekolwiek widoczne zmiany
zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzecza zakupilam sobie ostatnio odzywke wax i chcialabym stosowac razem z olejkiem rycynowym tylko boje sie ze przetluszcze wlosy . myje wlosy mniej wiecej 3 razy w tygodniu (co 2dni) i zastanawiiam sie czy moglabym robic tak ze 2 razy w tygodniu uzywac olejku a 1 wax czy to bardzo mi zaszokdzi
tak sie sklada ze jestem po farbowaniu i w niedlugim czasie znowu bede sie farbowac i bardzo mi zalezy zeby dobrzze odzywic i wzmocnic wlosy
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 16:25   #4991
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Ja mam kręcone od połowy włoski, końce były nieco wysuszone. Zachęcona pozytywnymi recenzjami o olejku rycynowym kupiłam go jakiś rok temu pierwszy raz i stosowałam na noc, na końcówki. Końce były nieco bardziej wygładzone i z początku włoski były ładniejsze. Po 2 miesiącach przestałam go używać.
Zimą wróciłam do niego i po miesiącu moje ciemnobrązowe włosy ... zaczęły robić się rude
Ostatnio nawet kolega mnie pytał mnie czy jestem farbowana, bo dół prawie rudy a czubek głowy praktyczniej czarny
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 21:18   #4992
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

O, zazdroszczę rudego efektu!
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 10:33   #4993
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

tatty w moim przypadku nie wygląda to najlepiej
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 14:20   #4994
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Rety, nie chciałabym żeby mi olejek wyrudził włosy
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 19:20   #4995
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 07:11   #4996
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
tatty w moim przypadku nie wygląda to najlepiej
No to jesteś dla mnie fenomenem, bo do tej pory przyłączałam się do krążącej opinii, że olej rycynowy jedynie zamyka łuski włosów, skąd ewentualna zmiana koloru, najczęściej przyciemnienie.
Chyba że z natury masz lekko rudawy kolor i o tym nie wiesz.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 12:36   #4997
batonikowateoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

wypróbowałam dzisiaj olejek rycynowy, zrobiłam sobie maseczkę:
1 łyżka olejku rycynowego
1 łyżka oliwy z oliwek
1 żółtko.
mam włosy za łopatki, i jestem naturalną blondynką. następnym razem zrobię tego trochę więcej, ale i tak wystarczyło. potrzymałam ze dwie godzinki, nie mierzyłam dokładnie czasu
umyłam trzy razy: raz zwykłym tanik pokrzywowym szamponem, drugi raz jakimś ziołowym (a może kwiatowym? :P) z Yves Rocher a ostatni z johnson baby przeciw splątywaniu się włosów. spukałam to zimną wodą (zamykają się łuski włosa i nie 'pęcznieje'. nie użyłam odżywki.
na koniec w umywalce trzymałam włosy we wcześniej przygotowanej płukance z rumianku.
Jestem zachwycona efektem, nie są matowe, obciążone, naturalnie się błyszczą
batonikowateoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 17:35   #4998
niewa
Rozeznanie
 
Avatar niewa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 639
GG do niewa
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

zeby cos dalo efekt trzeba to - BARDZO REGULARNIE UZYWAC ! - ja od pol roku zmagam sie z efektem "siano-wlosow", czyli - prostowalam wlosy przynajmniej dwa razy dziennie, co miesiac farbowalam + stosowalam inne rewalacje na wlosy - tak ze doprowadzilam do obumarcia moich wlosow - doslownie !
- podcielam z poldlugich na pazia wlosy i chodz nie uzywalam wogole prostownicy - teraz musze codziennie myc wlosy + codziennie ukladam na szczotke wlosy - efekt "siano-wlosow" powrocil !!

uzywam pilo-wax ( rewelacyjny preparat na wlosy z apteki) i daje rezultaty, teraz kupilam olejek rycunowy i bede robila nim sobie nocne maseczki, ale ...

1. co z myciem wlosow ? czy mozna myc wlosy codziennie ? - czy jesli bede robila sobie maseczki z olejku rycynowego a mimo tego bede myla wlosy codziennie to wlosy odzywia mi sie, skoro mycie + suszarka niszczy - a olejek odzywia ... czy ta regenaracja nie bedzie na marne ? dodam - ze mam wlosy baaaardzo przesuszone !
niewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 18:19   #4999
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez niewa Pokaż wiadomość
zeby cos dalo efekt trzeba to - BARDZO REGULARNIE UZYWAC ! - ja od pol roku zmagam sie z efektem "siano-wlosow", czyli - prostowalam wlosy przynajmniej dwa razy dziennie, co miesiac farbowalam + stosowalam inne rewalacje na wlosy - tak ze doprowadzilam do obumarcia moich wlosow - doslownie !
- podcielam z poldlugich na pazia wlosy i chodz nie uzywalam wogole prostownicy - teraz musze codziennie myc wlosy + codziennie ukladam na szczotke wlosy - efekt "siano-wlosow" powrocil !!

uzywam pilo-wax ( rewelacyjny preparat na wlosy z apteki) i daje rezultaty, teraz kupilam olejek rycunowy i bede robila nim sobie nocne maseczki, ale ...

1. co z myciem wlosow ? czy mozna myc wlosy codziennie ? - czy jesli bede robila sobie maseczki z olejku rycynowego a mimo tego bede myla wlosy codziennie to wlosy odzywia mi sie, skoro mycie + suszarka niszczy - a olejek odzywia ... czy ta regenaracja nie bedzie na marne ? dodam - ze mam wlosy baaaardzo przesuszone !
Samo mycie nie niszczy włosów, natomiast suszarka tak.
Do mycia wybieraj łagodne szampony, najlepiej ziołowe o prostym składzie (Polecam Barwę). Po umyciu koniecznie nakładaj odżywkę.

Jeśli już musisz suszyć to zimnym nawiewem.
Wg mnie kuracja olejkiem na pewno przyniesie efekty, ale nie możesz zapominać o prawidłowym myciu włosów i stosowaniu odpowiednich odżywek/masek.

A może pomyśl nad ograniczeniem suszarki? Może wypróbuj np. grube wałki? Albo układanie fryzury palcami.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2011-07-20 o 18:21
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 21:00   #5000
daisywearsheels
Przyczajenie
 
Avatar daisywearsheels
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Witam!
Zaczęłam niedawno kuracje olejkiem - z grubej rury zakupiłam duże opakowanie Co dwa dni nakładam olejek na wilgotne włosy + skalp i trzymam pod ręcznikiem jakieś 2h, później myję dwa razy włosy + odżywka. Poczytałam trochę na forum o silikonach i alkoholach w szamponach i od razu dorwałam się do etykiety swoich produktów. Oczywiście same paskudztwa Cały czas używałam szamponów ze sklepowych półek, te do włosów przetłuszczających się sprawiały, że włosy mi się puszyły, a te które miały wygładzić/nadać połys obciążały i przetłuszczały niemiłosiernie, Stąd pytanie: jakich używacie szamponów i odżywek podczas kuracji olejkiem? Dodam, że mam włosy przetłuszczające a końce mega suche (milion farbowań, prostownica itd.).
z góry dziękuję
daisywearsheels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 09:18   #5001
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez daisywearsheels Pokaż wiadomość
Witam!
Zaczęłam niedawno kuracje olejkiem - z grubej rury zakupiłam duże opakowanie Co dwa dni nakładam olejek na wilgotne włosy + skalp i trzymam pod ręcznikiem jakieś 2h, później myję dwa razy włosy + odżywka. Poczytałam trochę na forum o silikonach i alkoholach w szamponach i od razu dorwałam się do etykiety swoich produktów. Oczywiście same paskudztwa Cały czas używałam szamponów ze sklepowych półek, te do włosów przetłuszczających się sprawiały, że włosy mi się puszyły, a te które miały wygładzić/nadać połys obciążały i przetłuszczały niemiłosiernie, Stąd pytanie: jakich używacie szamponów i odżywek podczas kuracji olejkiem? Dodam, że mam włosy przetłuszczające a końce mega suche (milion farbowań, prostownica itd.).
z góry dziękuję
Te informacje znajdziesz na innych wątkach. Ponieważ szamponów jak i odżywek, które używają włosomaniaczki jest bardzo wiele.
Przejrzyj parę wątków, poczytaj opinie na KWC i sama zdecyduj co nabyć.

Co do szamponu to najlepszy jest prosty, ziołowy. Np. barwa czy pollena eva. Z droższych aptecznych fajny jest Garnier Neril lub Dermena. Dobre są też szampony z Joanny np. rzepa czy jajeczny, naprawdę wybór jest spory i każdemu pasuje co innego.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:43   #5002
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

wczoraj użylam pierwszy raz maseczki z olejkiem i żółtkiem, cytryny nie mialam w domu wiec bez cytryny bylo :P. No i tak miałam gdzieś od ok. 23 do 1 i potem zmylam bo jak zdjelam czepek to takie sztywne byly jakies i wgl. no i 2 razy umylam szamponem NIVEA potem jeszcze odzywką z PANTENE i nadal czuje zapach rycyny
mam tylko pytanie. czy to sie rozprowadza na suche czy na mokre wlsoy? bo ja umyłam przed nalożeniem i potem pod czepek..
ktoś mnie oświeci?
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 23:02   #5003
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
wczoraj użylam pierwszy raz maseczki z olejkiem i żółtkiem, cytryny nie mialam w domu wiec bez cytryny bylo :P. No i tak miałam gdzieś od ok. 23 do 1 i potem zmylam bo jak zdjelam czepek to takie sztywne byly jakies i wgl. no i 2 razy umylam szamponem NIVEA potem jeszcze odzywką z PANTENE i nadal czuje zapach rycyny
mam tylko pytanie. czy to sie rozprowadza na suche czy na mokre wlsoy? bo ja umyłam przed nalożeniem i potem pod czepek..
ktoś mnie oświeci?
Ja nakładam na suche przed myciem, jak każdy olej.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 15:05   #5004
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja od dzis znow polubilam sie z olejkiem na nowo (od 2 lat nie uzywalam, ze wzgledu na moje blond wlosy, ktory olejek lubi przyciemnic).

mysle, ze az tak bardzo ich nie przyciemni dodawany tylko do szamponu
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 15:30   #5005
kolorowo_
Raczkowanie
 
Avatar kolorowo_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 145
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Dzisiaj pierwszy raz nałożyłam olejek rycynowy na włosy (do tego parę kropel oleju tamanu i odrobinę olejku kokosowego). Jednak widzę, że większość z Was nakłada taką "maskę" na suche włosy. Ja też tak próbowałam, ale po prostu nie dałam rady rozprowadzić, mimo, że przed nałożeniem tę mieszankę olejków podgrzałam. Mam grube i ciężkie włosy, nawet fryzjerka zawsze mi to powtarza, że nie dość, że ciężko jakiekolwiek kosmetyki na nich rozprowadzić, to jeszcze później spłukać i rozczesać... Dlatego ostatecznie zmoczyłam włosy, porządnie wycisnęłam i dopiero wtedy nałożyłam olejek (zaraz idę spłukać). Stąd moje pytanie: czy przy nakładaniu na mokre włosy też widać efekty czy mija się to z celem?
kolorowo_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 15:33   #5006
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez kolorowo_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz nałożyłam olejek rycynowy na włosy (do tego parę kropel oleju tamanu i odrobinę olejku kokosowego). Jednak widzę, że większość z Was nakłada taką "maskę" na suche włosy. Ja też tak próbowałam, ale po prostu nie dałam rady rozprowadzić, mimo, że przed nałożeniem tę mieszankę olejków podgrzałam. Mam grube i ciężkie włosy, nawet fryzjerka zawsze mi to powtarza, że nie dość, że ciężko jakiekolwiek kosmetyki na nich rozprowadzić, to jeszcze później spłukać i rozczesać... Dlatego ostatecznie zmoczyłam włosy, porządnie wycisnęłam i dopiero wtedy nałożyłam olejek (zaraz idę spłukać). Stąd moje pytanie: czy przy nakładaniu na mokre włosy też widać efekty czy mija się to z celem?
Powinno działać. Mi tez olej ycynowy ciężko rozprowadza się na włosach, polecam robić maseczkę dodając żółtko, miód czy śmietanę, aplikacja będzie łatwiejsza i działanie lepsze.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 23:23   #5007
aniusiapdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Witam, kiedyś ale bardzo dawno, raz chyba się tu udzieliłam. Pisze lecz znowu, ponieważ, mam zamiar zacząć olejować włosy.. chce zrobić sobie maseczkę : olejek rycynowy, żółtko oraz sok z połowy cytryny.. Włosy mam do pasa i zastanawiam się czy tylko 1 łyżka olejku i 1 żółtko wystarczy.. ktoś robił już tą maseczkę z tych składników? chodzi mi o takie dłuższe zastosowanie oraz efekty mam włosy z tendencją do przetłuszczania się u nasady a na końcach są suche.. mam też bardzo zniszczone, ponieważ kiedyś używałam rzadko prostownicy i lokówki..co spowodowało rozdwajanie się końcówek.. oraz od czasu do czasu używam suszarki, ale częściej schną same.. ostatnio tez robiłam kompres na włosy z piwa i żółtka, włosy po tym kompresie były bardzo suche, lecz lśniące.. niestety też po anemii ponieważ borykam się z tym problemem od 3 lat, moje włosy cały czas wypadają i też łamią się.. mam przerzedzone włosy przez to. Od czubka głowy za łopatki są w normalnej grubości a później już coraz cieńsze i cieńsze.. spowodowane tym, że w pewnym momencie się rozdwajają i łamią.. mam nadzieje, że jak zacznę stosować regularnie olejek rycynowy będę miała piękne, zdrowe, i gęste włosy nawet na końcówkach.. Wiem, ze olejek nie uratuje złego stanu końcówek, lecz mam nadzieje, że poprzez używaniu maseczek z olejkiem włosy które wyrastają zaczną szybciej i gęściej rosnąć oraz się wzmocnią. Dodam też, że włosy myje latem w całkiem zimnej wodzie.. myślicie, ze taka zimna woda im szkodzi? czasami też robię płukanki z pokrzywy. na dniach końcówki zostaną podcięte, ale o te nowsze końcówki też będę dbać nakładając olejek na noc.. ktoś nakładał? jakie efekty? Pozdrawiam
aniusiapdg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 23:47   #5008
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja nie wiem jak olej sie moze ciezko nakladac
:P nie wiem jak z kreconymi ,ale ja wylewam troche rycyny ,rozprowadzam na dłoniach i przeciągam ręka po włosach ...czesze włosy grzebieniem i dalej... a na koniec opuszkami palców w skalp
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:12   #5009
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
wczoraj użylam pierwszy raz maseczki z olejkiem i żółtkiem, cytryny nie mialam w domu wiec bez cytryny bylo :P. No i tak miałam gdzieś od ok. 23 do 1 i potem zmylam bo jak zdjelam czepek to takie sztywne byly jakies i wgl. no i 2 razy umylam szamponem NIVEA potem jeszcze odzywką z PANTENE i nadal czuje zapach rycyny
mam tylko pytanie. czy to sie rozprowadza na suche czy na mokre wlsoy? bo ja umyłam przed nalożeniem i potem pod czepek..
ktoś mnie oświeci?
tak niemiłosiernie pachnie też jajko
Ja zrobiłam maskę z olejkiem i żółtkiem raz w życiu i tego więcej nie powtórzę, jak sobie przypomnę ten zapach to...

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
ja nie wiem jak olej sie moze ciezko nakladac
:P nie wiem jak z kreconymi ,ale ja wylewam troche rycyny ,rozprowadzam na dłoniach i przeciągam ręka po włosach ...czesze włosy grzebieniem i dalej... a na koniec opuszkami palców w skalp

mi strasznie skleja włosy i mam problemy z rozprowadzaniem, efekt wielkiej dawki lakieru
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:32   #5010
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Zapraszam do drugiej części https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28401511
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.