Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-09, 09:03   #4921
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak to jest z tymi tabletkami? Izotek, aknenormin, tretinex-czym się różnią składy, skoro ceny są dość różne? Aknenormin 20mf w apteze doz to 106zł. Więc biorąc pod uwage post wyżej to duża różnica.
niczym, rozni producenci po prostu;/
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 09:23   #4922
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Polecam apteki www.☠☠☠☠☠☠☠
Tretinex 20 mg niecałe 80 zł
opłacałoby mi się jakby mi wysyłali za darmo
a tak za 82zł kupuje, bez ponoszenia kosztów przesyłki
ale napewno inni skorzystają na internetowym zamawianiu

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak to jest z tymi tabletkami? Izotek, aknenormin, tretinex-czym się różnią składy, skoro ceny są dość różne?
składy przypuszczam, że nie różnią się niczym


Izotek na pudełku ma skład:
izotretinoina
olej sojowy oczyszczony
olej sojowy uwodorniony
olej sojowy częściowo uwodorniony
dwutlenek tytanu E171
czerwony tlenek żelaza E172
żółty tlenek żelaza E172
i inne
(inne to zapewne standardowo - żelatyna, wosk żółty, glicerol)

Tretinex skład:
izotretinoina
olej sojowy rafinowany
olej sojowy uwodorniony
olej sojowy częściowo uwodorniony
dwutlenek tytanu E171
czerwony tlenek żelaza E172
żółty tlenek żelaza E172
wosk zółty
żelatyna
glicerol


Izotek i Tretinex różnią się chyba tylko firmą (BlauFarma, Medana)
oraz niuansami typu - opakowanie wierzchnie, ulotka
blister i tabletki są takie same, jednym słowem identyczne

cena to wynik kosztów poniesionych przy produkcji, reklamy (BlauFarma ma największy rozgłos to i lek najdrożdzy), i innych takich pierdół, za które nie musimy płacić

Aknenormin i Curacne też są pewnie takie same składowo
Kupię następnym razem Curacne to się dowiem

nie ma co sobie tym głowy zaprzątać
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 09:32   #4923
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak to jest z tymi tabletkami? Izotek, aknenormin, tretinex-czym się różnią składy, skoro ceny są dość różne? Aknenormin 20mf w apteze doz to 106zł. Więc biorąc pod uwage post wyżej to duża różnica.
Ich składy się nie różnią - każdy z tych preperatów jako substancję czynną ma izotretynoinę, mogą być minimalne różnice w składzie otoczki, ale nie sądzę, żeby akurat to miało jakikolwiek wpływ na cenę leku.
A koszt jest tak różny, bo różni są producenci, do tego dolicz jeszcze marżę hurtowni farmaceutycznej i marżę apteki. Chociaż z tą marżą to bardziej widać różnice w cenie tego samego preparatu w różnych aptekach.

Derma poleciła mi tanią aptekę z retinoidami i dermokosmetykami, kupiłam tam pierwsze opakowanie Curacne 20 mg za 110 zł i spytałam, czy przy zakupie większej ilości jednocześnie można dostać jakiś rabat (to też sugestia dermy, żeby o to spytać ), Pani powiedziała, że taka cena już i tak jest super niska. A ja dzięki forum znalazłam inną aptekę, gdzie kupuję ten lek za 89 zł. Powiedziałam o tym lekarce i zaliczyła zdziwko, bo nie spodziewała się, że gdzieś może być taniej. A jednak!

To jest tak samo jak z Ibupromem, Ibufenem, Nurofenem, Ibumem - wszystkie mają jednakową substancję czynną ibuprofen, a ceny naprawdę różne...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 09:56   #4924
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
To jest tak samo jak z Ibupromem, Ibufenem, Nurofenem, Ibumem - wszystkie mają jednakową substancję czynną ibuprofen, a ceny naprawdę różne...
hahah, ja napisałam pare zdań o lekach z paracetamolem, ale uznałam, że moj wczesniejszy post bedzie za długi dobrze, że Ty to dodałaś


a tak o kuracji Izo, to mam wysypkę na całym brzuchu, na udach, biodrach i lewym nadgarstku, zamówiłam sobie w aptece olej z ogórecznika w kapsułkach, mam nadzieję, że cofnie mi te placki "łuszczycowe" - bo taką formę maja te zmiany skórne
kiedys na te place pomagał olej z dyni (tabsy), teraz myślę, że jak nie ogórecznik, to pewnie wiesiołek da z tym radę, obadamy zobaczymy

wnerwia mnie to, przynajmniej tyle dobrze że nie swędzi
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 11:28   #4925
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie rozumiem więc czemu niektórzy dermatolodzy wypisują np izotek a inni a inni tretinex?! jesli wszystko to jest to samo,nie lepiej byłoby brać najtansza wersje?
ja biore izotek i płace 99zł.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 11:32   #4926
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Bo to w sumie nie do końca jest tak - pojawia się dużo głosów, że czystość może być różna.
Podejrzewam, że technologie są na tyle chronione, że sami tu się niczego nie dowiemy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 13:13   #4927
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość

Derma poleciła mi tanią aptekę z retinoidami i dermokosmetykami, kupiłam tam pierwsze opakowanie Curacne 20 mg za 110 zł i spytałam, czy przy zakupie większej ilości jednocześnie można dostać jakiś rabat (to też sugestia dermy, żeby o to spytać ), Pani powiedziała, że taka cena już i tak jest super niska. A ja dzięki forum znalazłam inną aptekę, gdzie kupuję ten lek za 89 zł. Powiedziałam o tym lekarce i zaliczyła zdziwko, bo nie spodziewała się, że gdzieś może być taniej. A jednak!
A co to za apteka? Jakas konkretna anzwa? Może to jakaś sieć aptek i u mnie tez gdzieś się znajdzie
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 13:25   #4928
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
A co to za apteka? Jakas konkretna anzwa? Może to jakaś sieć aptek i u mnie tez gdzieś się znajdzie
Ta pierwsza (polecona przez dermę) to apteka 'Zielony Bluszcz', żadna sieciówka. A ta, gdzie teraz kupuję Curacne to apteka Dolnośląskiej Grupy Aptecznej, jest ich kilka na Dolnym Śląsku.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 14:07   #4929
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Marże aptek są różniste. Kiedy 2 miesiące temu chodziłam po Krakowie za tanim Aknenorminem 20mg - w jednej aptece krzyknęli mi 150 zł, 2 przystanki dalej 89 zł... Ta sama firma, ten sam lek - a ceny i tak się różnią. Myślę, że apteki przy przychodniach mogą być tańsze ( bo zamawiają hurtowo więc pewnie z rabatami ), a takie które mają po kilka sztuk - muszą na czymś zarabiać.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 14:07   #4930
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Nie rozumiem więc czemu niektórzy dermatolodzy wypisują np izotek a inni a inni tretinex?! jesli wszystko to jest to samo,nie lepiej byłoby brać najtansza wersje?
ja biore izotek i płace 99zł.
moja pozowliła mi wybrać co chce brac, powiedzialam ze to co najtansze wiec wybralam izotek,99zl ale jesli znajde tretinex za mniej(mam namiar nie wiem czy sie sprawdzi) to chyba spokojnie bede mogla go brac zamiast izoteku.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 15:07   #4931
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Marże aptek są różniste. Kiedy 2 miesiące temu chodziłam po Krakowie za tanim Aknenorminem 20mg - w jednej aptece krzyknęli mi 150 zł, 2 przystanki dalej 89 zł... Ta sama firma, ten sam lek - a ceny i tak się różnią. Myślę, że apteki przy przychodniach mogą być tańsze ( bo zamawiają hurtowo więc pewnie z rabatami ), a takie które mają po kilka sztuk - muszą na czymś zarabiać.
A mogłabyś mi zdradzić gdzie można kupić Aknenormin za 89 zł w Krakowie? Albo jakiś jeszcze tańszy odpowiednik?
Ja ostatnio kupiłam Izotek za 93 zł w aptece Vena Vita. I nic taniej nigdzie nie mogłam znaleść niestety..
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 16:50   #4932
ada_rut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam wszystkich!
Ja już jestem z tych, którzy swoją kurację mają już za sobą na całe szczęście(dokładnie to skończyłam brać Curacne chyba 12 marca 2009 roku). Moja kuracja trwała prawie rok(11 miesięcy). Dodam, że problem z trądzikiem miałam od jakiejś 5 klasy podstawówki. Oczywiście na początku było to tylko kilka pryszczy, ale pojechałam do dermatologa i dostałam jak dobrze pamiętam Skinoren. Wtedy głównie pryszcze mi wyskakiwały na plecach+kilka na twarzy i Skinoren sobie z nimi poradził. Oczywiście problem nie zniknął, ale było o wiele lepiej i jakoś mi to nie przeszkadzało. Problem zaczął się jakoś w 1 klasie gimnazjum. Otóż w wakacje zaczęły mi wyskakiwać na policzkach ogromne ropne pryszcze(wcześniej były małe i z białymi "główkami"). Więc pojechałam znowu do dermy(tym razem już innego) i ona zaczęła mi wypisywać różnego rodzaju maści,np. Differin itd. (od koloru do wyboru ) oczywiście efekty były nie wielkie,ale pani dermatolog twierdziła, że widać poprawę. Tych maści było naprawdę bardzo dużo(po prostu były one przepisywane na chybił trafił- ta maść nie pomogła,a to może ta pomoże). Problem robił się coraz większy(coraz więcej ropnych syfów) i naprawdę nie wyglądało to za wesoło. Aż pewnego razu poszłam do lekarki rodzinnej(bo byłam chora) i ona poleciła mi właśnie Izotek(jej córka miała też trądzik i się nim wyleczyła) i dermatolog u której ona się leczyła. Oczywiście zadzwoniłam do niej, ale najbliższy termin był dopiero za ok.2-3 miesiące, a że jeździłam jeszcze do tamtej dermy to spytałam jej się czy jest sens w ogóle przeprowadzać u mnie tą kurację( ona oczywiście powiedziała, że nie-byłam o tym przekonana na 99% ale chciałam się upewnić jej odpowiedzi, powiedziała, że trzeba robić sobie co miesiąc badania itp. stosować antykoncepcję, później są problemy z zajściem w ciąże ble ble ble ... Więc poszukałam w necie jakiegoś profesora-bo i tak miałam wizytę u dermy dopiero za te 2-3 miechy( o ile dobrze pamiętam był to Ryszard Żaba z Poznania- jakiś czas temu ktoś tu wrzucił pdf z jakimiś wynikami tego dermy)- pojechałam do niego i on powiedział że jak najbardziej jest wskazane u mnie stosowanie retinoidów, ale musiałam jeszcze brać prze miesiąc tabletki anty i zrobić badania zanim zaczęłam brać Izotek. Więc brałam przez ten miesiąc te anty, ale że później miałam już wizytę u tej nowej dermy9poleconej przez lekarkę rodzinną) to poszłam do niej i podpisałam takie oświadczenie i dalej nie brałam anty(bo i tak nie współżyłam) i ona prowadziła mi kurację(Curacne). Leczyłam się dalej u niej bo miałam bliżej, a ten Ryszard Żaba leczył w Poznaniu więc miałam jakieś 50 km a poza tym przyjmował prywatnie(80 zł za wizytę), a ta derma na NFZ.
Tak w skrócie, bo i tak się rozpisałam- kuracja przebiegała bez żadnych problemów i wybrałam prawie 120 mg(bodajże 118). Teraz jestem pół roku po kuracji, jak na razie wszystko jest dobrze(odpukać). Oczywiście wróciło mi przetłuszczenie twarzy, ale nie w takim stopniu jak przed kuracją i włosów(teraz muszę je myć codziennie, ehh te mycie co 2-3 w czasie brania Curacne . Pryszcze od czasu do czasu wyskakują,ale już nie ropne i jakoś się nimi nie przejmuję bo gdyby tak było już cały czas to była bym w siódmym niebie Zostały mi niestety blizny(niektóre użytkowe) ale niestety brak funduszy nie pozwala mi na żadne zabiegi. Może dodam że teraz mam 17 lat, więc kurację przechodziłam w dość młodym wieku, ale nie żałuję bo wiem że gdybym później zaczęła brać te tabsy to bym miała jeszcze więcej blizn i przebarwień. Jedyne czego właśnie żałuję to to,że tak późno je zaczęłam brać. Ehh to chyba tyle, może niedługo wrzucę jakieś zdjęcia. W razie jakiś pytań postaram się odpowiedzieć.
Ps. Na jakiś wcześniejszych stronach są moje relacje z kuracji i zdjęcia(tylko nie przeraźcie się bo naprawdę strasznie wyglądałam) i ostatnio jak zobaczyłam te zdjęcia to nie wiem jak mogłam się tak ludziom na oczy pokazywać-to musiał być straszny widok
ada_rut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 17:44   #4933
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny mam pytanie-czy któraś z was odstawiała tabletki anty W TRAKCIE KURACJI i bez konsultacji z dermą i ginekologiem?
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 18:20   #4934
Sailor_Thoth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czy nie orientujecie się, gdzie może przyjmować dr Barbara Molik na NFZ?
Sailor_Thoth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 19:41   #4935
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
A mogłabyś mi zdradzić gdzie można kupić Aknenormin za 89 zł w Krakowie? Albo jakiś jeszcze tańszy odpowiednik?
Ja ostatnio kupiłam Izotek za 93 zł w aptece Vena Vita. I nic taniej nigdzie nie mogłam znaleść niestety..
Kupiłam w aptece na al. Pokoju4 - w przychodni ( niedaleko Ronda Grzegórzeckiego). To było 2 miesiące temu, więc teraz lepiej sprawdzić. Może ceny poszły w górę. Niestety bardzo trudno się dodzwonić, ale z tego co pamiętam to apteka jest czynna do 24.00, albo jest całodobowa - więc można podjechać kiedy Ci wygodnie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 08:30   #4936
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny! kiedys juz pisałam, ze wyskakuja mi plamy na dloniach, takie czerwone grudki, ale teraz jest tego strasznie duzo, swędzi i mam też jedną ranke, nie do krwi ale takie jakby pękniecie na dłoni, takie samo wyskoczylo mi miedzy lokciem a ramieniem. wczesniej to znikało po posmarowaniu kremem a teraz nic mi nie pomaga, ide dzis do rodzinnego, a w przyszlym tyg do mojej dermatolog, ale powiedzcie mi czy którasz was tez to miała. zastanawiam sie czy to nie przez basen alez dugiej strony nigdy po basenie nie mialam czegos takiego. wpisałam na googlach liszaj ipopatrzylam na zdjecia i powiem Wam ze mnie jwiecej tak to wyglada.
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 11:34   #4937
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

jee znalazlam tretinex 20mg za 80,60zl:P ale sie ciesze bo to o 20 zl taniej niz izotek za 99;/ super. Bylam w tej aptece ktorej byl tu podawany adres www.☠☠☠☠☠☠☠, tam nie mieli tretinexu ale sie dowiedzialam ze jesli zamowie go na stronce to on do 2dni przyjdzie do apteki i to w tej samej cenie ktora jest na stronce mam tylko nadzieje ze wszystko pojdzie sprawnie i bez problemow..
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.

Edytowane przez party_girl7
Czas edycji: 2010-02-10 o 11:41
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 12:52   #4938
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Ja już jestem z tych, którzy swoją kurację mają już za sobą na całe szczęście(dokładnie to skończyłam brać Curacne chyba 12 marca 2009 roku). Moja kuracja trwała prawie rok(11 miesięcy). Dodam, że problem z trądzikiem miałam od jakiejś 5 klasy podstawówki. Oczywiście na początku było to tylko kilka pryszczy, ale pojechałam do dermatologa i dostałam jak dobrze pamiętam Skinoren. Wtedy głównie pryszcze mi wyskakiwały na plecach+kilka na twarzy i Skinoren sobie z nimi poradził. Oczywiście problem nie zniknął, ale było o wiele lepiej i jakoś mi to nie przeszkadzało. Problem zaczął się jakoś w 1 klasie gimnazjum. Otóż w wakacje zaczęły mi wyskakiwać na policzkach ogromne ropne pryszcze(wcześniej były małe i z białymi "główkami"). Więc pojechałam znowu do dermy(tym razem już innego) i ona zaczęła mi wypisywać różnego rodzaju maści,np. Differin itd. (od koloru do wyboru ) oczywiście efekty były nie wielkie,ale pani dermatolog twierdziła, że widać poprawę. Tych maści było naprawdę bardzo dużo(po prostu były one przepisywane na chybił trafił- ta maść nie pomogła,a to może ta pomoże). Problem robił się coraz większy(coraz więcej ropnych syfów) i naprawdę nie wyglądało to za wesoło. Aż pewnego razu poszłam do lekarki rodzinnej(bo byłam chora) i ona poleciła mi właśnie Izotek(jej córka miała też trądzik i się nim wyleczyła) i dermatolog u której ona się leczyła. Oczywiście zadzwoniłam do niej, ale najbliższy termin był dopiero za ok.2-3 miesiące, a że jeździłam jeszcze do tamtej dermy to spytałam jej się czy jest sens w ogóle przeprowadzać u mnie tą kurację( ona oczywiście powiedziała, że nie-byłam o tym przekonana na 99% ale chciałam się upewnić jej odpowiedzi, powiedziała, że trzeba robić sobie co miesiąc badania itp. stosować antykoncepcję, później są problemy z zajściem w ciąże ble ble ble ... Więc poszukałam w necie jakiegoś profesora-bo i tak miałam wizytę u dermy dopiero za te 2-3 miechy( o ile dobrze pamiętam był to Ryszard Żaba z Poznania- jakiś czas temu ktoś tu wrzucił pdf z jakimiś wynikami tego dermy)- pojechałam do niego i on powiedział że jak najbardziej jest wskazane u mnie stosowanie retinoidów, ale musiałam jeszcze brać prze miesiąc tabletki anty i zrobić badania zanim zaczęłam brać Izotek. Więc brałam przez ten miesiąc te anty, ale że później miałam już wizytę u tej nowej dermy9poleconej przez lekarkę rodzinną) to poszłam do niej i podpisałam takie oświadczenie i dalej nie brałam anty(bo i tak nie współżyłam) i ona prowadziła mi kurację(Curacne). Leczyłam się dalej u niej bo miałam bliżej, a ten Ryszard Żaba leczył w Poznaniu więc miałam jakieś 50 km a poza tym przyjmował prywatnie(80 zł za wizytę), a ta derma na NFZ.
Tak w skrócie, bo i tak się rozpisałam- kuracja przebiegała bez żadnych problemów i wybrałam prawie 120 mg(bodajże 118). Teraz jestem pół roku po kuracji, jak na razie wszystko jest dobrze(odpukać). Oczywiście wróciło mi przetłuszczenie twarzy, ale nie w takim stopniu jak przed kuracją i włosów(teraz muszę je myć codziennie, ehh te mycie co 2-3 w czasie brania Curacne . Pryszcze od czasu do czasu wyskakują,ale już nie ropne i jakoś się nimi nie przejmuję bo gdyby tak było już cały czas to była bym w siódmym niebie Zostały mi niestety blizny(niektóre użytkowe) ale niestety brak funduszy nie pozwala mi na żadne zabiegi. Może dodam że teraz mam 17 lat, więc kurację przechodziłam w dość młodym wieku, ale nie żałuję bo wiem że gdybym później zaczęła brać te tabsy to bym miała jeszcze więcej blizn i przebarwień. Jedyne czego właśnie żałuję to to,że tak późno je zaczęłam brać. Ehh to chyba tyle, może niedługo wrzucę jakieś zdjęcia. W razie jakiś pytań postaram się odpowiedzieć.
Ps. Na jakiś wcześniejszych stronach są moje relacje z kuracji i zdjęcia(tylko nie przeraźcie się bo naprawdę strasznie wyglądałam) i ostatnio jak zobaczyłam te zdjęcia to nie wiem jak mogłam się tak ludziom na oczy pokazywać-to musiał być straszny widok
Baaardzo sie cieszę,że retinoidy Ci pomogły ja kończę kurację za około miesiąc i bardzo się boję,że wszystko wróci,a tego bym nie przeżyła!Mam nadzieję,żę mi tez uda się pokonać to dziadostwo.
Ada oglądałam Twoje fotki,bardzo chciałabym zobaczyć jak teraz ma się Twoja cera.Rozumiem przez co przechodziłaś,gratuluję wytrwałości
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2010-02-10 o 13:30
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:41   #4939
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wiem, że to pytanie może już się przewija niejednokrotnie, ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi:

Dziewczyny gdzie w GDYNI lub
Sopocie kupię Izotec 20 mg po 30 szt.lub
jego tańszy zamiennik (np. Acnenormin) NAJTANIEJ?
Proszę podawać ceny, bo ja dostałam dwa namiary
ale wcale te apteki nie oferowały tanio
tych tabletek, wręcz na osiedlu dostałabym taniej, ale może znajdzie się miejsce gdzie dostanę je poniżej 98 zł?
Jeśli mogłabym prosić, odpowiedzi najlepiej
zasyłać na priv, ale tutaj też pewnie się komuś przydadzą.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 18:52   #4940
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Mi się w zasadzie wogóle nie łuszczy(5 miesiąc),jedynie na nosku trochę.A nie stosowałam nawet żadnych nawilżaczy.
Też zasatanawiam się jak słońce wpłynęłoby na cerę,czy chodzi o to,że mogłoby podrażnić,czy jest zabronione tak jak np.przy tetralysalu bo mogą wyjść przebarwienia..?ja bardzo chciałabym się troszeczkę opalić,bo wyglądam jak trup,jak wiecznie chora..
pisałam o tym co robi mi się od słońca, przebywania na dworze, po spacerze w słoneczny zimowy dzień itd
pisałam, o konieczności stosowania fotostabilnego wysokiego filtra, etc

ale mimo to, nadal LauroS rozmyślasz nad pójściem na solarkę

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
a niestety teraz przy takiej pogodzie jedynie pozostaje solarium:/ zastanawiam się czy nie pójść parę razy tak na króciutko(3 minutki)zeby skóra nie trupio szaro blada.boje sie tylko ze wyjda mi pryszcze
promienie UVA/UVB nie powodują pryszczy
(u trądzikowców opalających się latem, znany jest natomiast fenomen wysypu jesiennego, ale to nie wina tego, że słonko świeci tylko tego, że trądzikowiec sie opala )

z uwagi na to, że mało kto jak widzę mnie czyta, a już napewno nikt nie bierze mnie za autorytet, bo jestem w końcu jedną z Was, normalna dziewuchą, to wklejam wypowiedź pani dermatolog, która udziela się na wizażu, a której słowa tyczą się celowego opalania, czy też opalania na solarium, tudzież przebywania na powietrzu/słońcu

Cytat:
Napisane przez dr n. med. Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Przy stosowaniu preparatu Isotek (isotretinoina) skora staje sie sucha i uwrazliwiona na kazda dawke promieni slonecznych. Nawet "codzienne " chodzenie po powietrzu bez odpowiedniej ochrony w słoneczny dzień moze sie skonczyc poparzeniem, a w najgorszym wypadku nawet odczynem toksycznym (pecherze, spełzanie naskórka)
Korzystanie z solarium grozi jeszcze wiekszymi konsekwencjami.
Surowo zabronine!!!


miałam tego nie pisać/wklejać, ale z uwagi na wolną chwilę...
wolałabym w sumie przeczytać, że komuś po solarce wypaliło ryja,
ale sie nie doczekałam

więc niepocieszona, wpadłam się tylko przywitać

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-10 o 18:58
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 21:16   #4941
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

I ja się dołączam do wątku Jutro powtórne badanie moczu i trójglicerydy i biorę pierwszą dawkę Acnenorminu. Trochę się stresuję, że moje nadzieje związane z tym lekiem, są wyolbrzymione, a skutki uboczne mnie odstraszą.. , ale spróbuję, bo mam dość tych moich kompleksów, mam 20 lat i chłopaka, ani widu ani słychu. A jak tak dalej pójdzie to zostanę starą panną i to tylko przez swoją niską samoocenę i to jak odstraszam tym od siebie ludzi.
uff. no to się wyżaliłam

Bedę pisać na bierząco o postępach, no i tych ew. skutkach ubocznych...
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 05:11   #4942
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jestem ciekawa, co by bylo gdybysmy jednak nie zdecydowaly sie na kuracje izotekiem... czy te ropne gule, ciagle wypryski, wagry itd zostaly nam na cale zycie? Strasznie nurtuje mnie to pytanie
U mnie minal wczoraj 2 miesiac i poprawa znikoma, wyskakuje mnostwo podskornych,ropnych bomb ale dam rade.
3mam za WAS kciuki, jak to mowia: 'Nie rezygnuj nigdy z celu, tylko dlatego,ze wymaga czasu. Czas i tak uplynie.'
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 08:35   #4943
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Moja pani dermatolog stwierdziła, że przy takim trądziku jak ja mam grudkowo-krostkowy, (to taka tarka na buzi, nie mam żadnych gładkich miejsc, tylko mnóstwo zaskórników, które przekształcają się w bolesne, fioletowe ropne krościska, a po nich z kolei zostają takie doły), że mogę mieć przez całe życie, bo to samo sobie nie minie. Ale pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 11:20   #4944
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
I ja się dołączam do wątku Jutro powtórne badanie moczu i trójglicerydy i biorę pierwszą dawkę Acnenorminu. Trochę się stresuję, że moje nadzieje związane z tym lekiem, są wyolbrzymione, a skutki uboczne mnie odstraszą.. , ale spróbuję, bo mam dość tych moich kompleksów, mam 20 lat i chłopaka, ani widu ani słychu. A jak tak dalej pójdzie to zostanę starą panną i to tylko przez swoją niską samoocenę i to jak odstraszam tym od siebie ludzi.
uff. no to się wyżaliłam

Bedę pisać na bierząco o postępach, no i tych ew. skutkach ubocznych...
Witaj Nie martw się, Acnenormin na pewno Ci pomoże i nie bój sie tak bardzo skutków ubocznych, nie będzie tak źle Widzę, że jesteś w tym samym wieku co ja. Co to za sprawiedliwość, że takie stare, a ciągle z trądzikiem trzeba sie użerać

U mnie dzisiaj 9-ty dzień (normalnie weteran ze mnie), senność i bóle głowy wieczorem minęły, usta suche jak niczym nie posmaruje. Skóra zrobila mi się wrażliwa, że nawet przy wycieraniu jej ręczikiem musze bardzo uważać bo jak za mocno przycisnę to boli. Syfki wyskakują, ale nie są takie wielkie i czerwone jak zazwyczaj, skóra jest jakby mniej podrażniona.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 12:23   #4945
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja izotek juz hmmmmmm 15 dzień
wysyp cały czas. nie taki bardzo uciążliwy ale jednak cały czas szczególnier wokół ust mi coś wyskakuje ale widze ze izotek dziala bo usta suche, i skóra na twarzy sie łuszczy tzn jak sie goją te wypryski to normalnie odpada po 2-3 dniach skóra, więc to chyba dobrze??
biore mala dawke bo 20mg / 60 kg ale w nst tygodniu ide do derm to moze poprosze o zwiekszenie dawki bo czuję sie dobrze

ale moje pytanie brzmi, czy moge zażywać wspomagacz odchudzania? zakupilam sobie therm - line II i tak mysle czy to nie koliduje z izotekiem ??
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 12:55   #4946
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

madziulek na czas kuracji darowalbym sobie dodatkowe jakies tabletki odchudzajace w tym czasie. Nie dosc, ze watroba jest obciazana lekami caly czas, to chcesz dorzucic kolejna porce tabsow ? pomysl

ja tez planowalem brac suplement, ale nie odchudzajacy, tylko kreatyne, jezeli wiesz o czym mowa, ale na czas kuracji akne odpada zupelnie.

Wracajac do Twojego spalacza, to w ogole darowalbym go sobie, strata pieniedzy
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 12:57   #4947
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Łojotok sobie poszedł, twarzy, ciała i skóry głowy! mam świeże włosy mimo, że wczoraj myte
zwykle pare godzin po umyciu były tłuste, a teraz po nocy nadal wyglądaja super
to jak zbawienie, jak zrzucenie z siebie ciężaru, zaczynam się czuć jak normalny człowiek
nawet krosty mi nie przeszkadzają (a troche ich wyskakuje teraz)

wysypka coraz większa, roznosi się coraz bardziej po ciele, (brzuch, uda, ramiona)
głowa mniej boli, krwi w nosie i z nosa juz nie miewam! usta super, mniej używam pomadki
na twarzy skóra schodzi, ale nie płatami, po prostu mam pełno skórek, ale cera nie ejst wysuszona na wiór

w załączniku kawałeczek mojej wysypki, na które na razie nic nie pomaga
picie wapna, Bepanthen maść, Bepanthen w aerolozu, maść nagietkowa itd
od wczoraj pije tabsy z Ogórecznikiem, jak to nie pomoże w przeciągu tygodnia przerzucam się na Hydrokortizon (na parę dni, jak to też nic nie da, skonsultuje się z dermą, może po prostu trzeba to olać skoro nie piecze, nie swędzi)



Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
ale moje pytanie brzmi, czy moge zażywać wspomagacz odchudzania? zakupilam sobie therm - line II i tak mysle czy to nie koliduje z izotekiem ??
na forum izoteku zalecaja pić karnityne podczas brania IZO
(dobrze działa osłonowo na wątrobe? no napewno obniza cholesterol)
kolidować nie będzie, tylko tetracylina koliduje

dużo ćwiczysz? nie masz obolalych stawów przy IZO? bólów kręgosłupa itd?
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 13:59   #4948
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Łojotok sobie poszedł, twarzy, ciała i skóry głowy! mam świeże włosy mimo, że wczoraj myte

tez przestały mi sie wlosy przetłuszczać,wczoraj rano myłam a dziś teraz jeszcze mam śliczne jak po umyciu szok



na forum izoteku zalecaja pić karnityne podczas brania IZO
(dobrze działa osłonowo na wątrobe? no napewno obniza cholesterol)
kolidować nie będzie, tylko tetracylina koliduje

dużo ćwiczysz? nie masz obolalych stawów przy IZO? bólów kręgosłupa itd?
dużo jezdze na rowerku i narazie ani nie czuje jakiegoś osłabienia organizmu ani bólów
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 14:47   #4949
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja cwicze 3-4 razy w tyg siłowo i zadnego bólu stawu nie zauwazylem
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 15:57   #4950
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

u mnie ogólnie dobrze, ale nie mogę wejść po schodach (mieszkam na 3 piętrze) z obciązeniem
wejście na góre z dwiema siatami zakupów to duży ból, po równym śmigam jak wariat,
kolana nie dają rady przy schodach, z siatkami gorzej boli, chodze jak staruszka wtedy

no ale jakoś się trzeba kulać z dnia na dzień
mniej jeść, bo jak na razie codziennie dwie siaty zakupów to standard
no i ból
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.