Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 12:47   #31
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Istnieje jeszcze ryzyko że pracodawca potrzebuje "jelenia" do podłożenia się
A pomysl logicznie kto odpowiedzialnosc za te bledy poniesie .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:50   #32
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Ksiegowa-po podpisaniu poc o odpowiedzialnosci karnej i finansowej-moja taka ma i to standard
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:50   #33
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A pomysl logicznie kto odpowiedzialnosc za te bledy poniesie .
Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Ksiegowa-po podpisaniu poc o odpowiedzialnosci karnej i finansowej-moja taka ma i to standard
Dokładnie tak

Też mam taką
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:55   #34
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Bo wg mnie to chyba standard-place za cos i nie ma ze jak cos zle to ksiegowa umywa raczki-przeciez tu chodzi moje pieniadze
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:16   #35
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Bo wg mnie to chyba standard-place za cos i nie ma ze jak cos zle to ksiegowa umywa raczki-przeciez tu chodzi moje pieniadze
I wlasnie chociazby dlatego w mniejszych firmach na stanowisko glownej ksiegowej nikt myslacy powaznie nie zatrudnilby osoby bez doswiadczenia.
W wiekszych korporacjach nikt o zdrowych zmyslach na taki uklad (odpowiedzialnosci karnej) nie pojdzie .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:20   #36
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
I wlasnie chociazby dlatego w mniejszych firmach na stanowisko glownej ksiegowej nikt myslacy powaznie nie zatrudnilby osoby bez doswiadczenia.
W wiekszych korporacjach nikt o zdrowych zmyslach na taki uklad (odpowiedzialnosci karnej) nie pojdzie .
Ale o czym Ty mówisz?
Skoro podpisuje się pod jakimś przelewem/dokumentem swoim nazwiskiem to logiczne że odpowiadam za to.
Co masz na myśli mówiąc większe korporacje ?
Jeżdże na szkolenia z wieloma osobami ( znane firmy) i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się spotkać głównej księgowej/dyr finansowego bez odpowiedzialności karnej
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:27   #37
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Wszystkiego się można nauczyć, jestem tego świetnym przykładem.Ważne jest aby mieć przy sobie osobę która Cię poprowadzi i przeszkoli. Także głowa do góry i marsz do pracy
__________________
życie jest piękne

Edytowane przez metaxa
Czas edycji: 2011-03-09 o 13:33
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 13:30   #38
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Ale o czym Ty mówisz?
Skoro podpisuje się pod jakimś przelewem/dokumentem swoim nazwiskiem to logiczne że odpowiadam za to.
Co masz na myśli mówiąc większe korporacje ?
Jeżdże na szkolenia z wieloma osobami ( znane firmy) i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się spotkać głównej księgowej/dyr finansowego bez odpowiedzialności karnej
Oczywiscie jezeli prowadzi sie wlasna firme ksiegowa i sprawuje sie takie uslugi w firmie w ktorej sie pracuje to jak najbardziej ta odpowiedzialnosc sie ponosi albo jesli posiada sie jakis wklad w ta firmie. Ale nie zwykla osoba fizyczna jak autorka watku
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:41   #39
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Ale i tak zatrudnianie kogoś, nawet podlegającego osobie, która to potem sprawdza, bez przeszkolenia w jakimkolwiek aspekcie jest dziwne. Używając porównania z kardiochirurgią - owszem, moze osoba bez studiów medycznych mogłaby być na sali i podawać kardiochirurgowi narzędzia, ale skąd wiedziałaby co podaje badź jak wygląda narzędzie, które ma podać?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:42   #40
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oczywiscie jezeli prowadzi sie wlasna firme ksiegowa i sprawuje sie takie uslugi w firmie w ktorej sie pracuje to jak najbardziej ta odpowiedzialnosc sie ponosi albo jesli posiada sie jakis wklad w ta firmie. Ale nie zwykla osoba fizyczna jak autorka watku
Mówie właśnie o zwykłych osobach fizycznych pracujących w firmach a nie świadczących usługi

Idąc Twoim tokiem rozumowania jeśli autorka pracuje jako księgowa i wykona przelew "na lewe konto" w kwocie 200 tys to ona umywa ręce ? Odpowiada za to właściciel firmy albo członek zarządu ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:50   #41
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Ksiegowy - główny czy nie, pracujący w firmie (w sensie nie prowadzacy działalności gospodarczej, np. obsługując kilka małych firm) tez odpowiada za swoją pracę i ponosi odpowiedzialność karną (finansową czy tez pozbawienia wolności) za swoją "kreatywność", bo praktycznie każdy związany z finansami papierek przechodzi przez jego ręce.

Czy to tak trudno zrozumieć że bez jakiegokolwiek wdrożenia, choćby kilku dni w formie "pani X, będzie pani korzystać z tego programu, tu będzie pani wpisywać to, a nastepnie robić tak i tak, aby potem się zgadzało to i to, w razie problemów prosze się zgłosić do pani Y" tak naprawdę ma umiejętności co najwyżej podawania kawy, czy tez układania segregatorów we właściwej kolejności? Bo widzę, że wiele osób ma problem ze skojarzeniem tego faktu.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2011-03-09 o 13:52
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 14:06   #42
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Dziewczyny zszokowalyscie mnie,ze w Polsce ksigowy jest osobiscie odpowiedzialny za bledy

ja pracuje jako ksiegowa w Anglii ( notabene, nie mialam zadnego doswiadczenia ani kursow, wszystkiego sie nauczylam i teraz dodatkowo sie ksztalce). Tutak wrecz nalezy zdobywac doswiadczenie i studiowac jednoczesnie

w kazdym razie tutak odpowiedzialnosc karna spada na firme , nie na jednostke. Oczywiscie chodzi mi o nieumyslne bledy itd. Co innego jesli ktos robi jakies machojki...

Teraz sie bede bala do PL wrocic;-)

Autorko, jesli nie bedziesz jedyna ksiegowa w zespole, to idz do tej pracy. Szybko nauczysz sie wszystkiego, zwlaszcza ,ze teraz ksiegowosc jest skompteryzowana i jest o wiele latwiej wszystko zrobic a i system czesto wychwytuje bledy
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 14:16   #43
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zszokowalyscie mnie,ze w Polsce ksigowy jest osobiscie odpowiedzialny za bledy

ja pracuje jako ksiegowa w Anglii ( notabene, nie mialam zadnego doswiadczenia ani kursow, wszystkiego sie nauczylam i teraz dodatkowo sie ksztalce). Tutak wrecz nalezy zdobywac doswiadczenie i studiowac jednoczesnie

w kazdym razie tutak odpowiedzialnosc karna spada na firme , nie na jednostke. Oczywiscie chodzi mi o nieumyslne bledy itd. Co innego jesli ktos robi jakies machojki...

Teraz sie bede bala do PL wrocic;-)

Autorko, jesli nie bedziesz jedyna ksiegowa w zespole, to idz do tej pracy. Szybko nauczysz sie wszystkiego, zwlaszcza ,ze teraz ksiegowosc jest skompteryzowana i jest o wiele latwiej wszystko zrobic a i system czesto wychwytuje bledy
Rowniez pracuje jako ksiegowa w innym panstwie Europy i dlatgo nie chce mi sie wierzyc ze w Polsce ludzie godza sie na ponoszenie takiej odpowiedzialnosci.
Zreszta kazda zarejestrowana fakture przed zaplaceniem jej sprawdza kilkanascie osob. Dodatkowo kazdy przelew musi sprawdzic najwyzsza osoba w firmie i go zatwierdzic dlatego nie ma mozliwosci zrobienia "lewego" przelewu. Nikt komu zycie mile nie zgodzi sie na odpowiedzialnosc karna czy finansowa w korporacji gdzie obraca sie milionami.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 14:16   #44
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zszokowalyscie mnie,ze w Polsce ksigowy jest osobiscie odpowiedzialny za bledy

ja pracuje jako ksiegowa w Anglii ( notabene, nie mialam zadnego doswiadczenia ani kursow, wszystkiego sie nauczylam i teraz dodatkowo sie ksztalce). Tutak wrecz nalezy zdobywac doswiadczenie i studiowac jednoczesnie

w kazdym razie tutak odpowiedzialnosc karna spada na firme , nie na jednostke. Oczywiscie chodzi mi o nieumyslne bledy itd. Co innego jesli ktos robi jakies machojki...

Teraz sie bede bala do PL wrocic;-)

Autorko, jesli nie bedziesz jedyna ksiegowa w zespole, to idz do tej pracy. Szybko nauczysz sie wszystkiego, zwlaszcza ,ze teraz ksiegowosc jest skompteryzowana i jest o wiele latwiej wszystko zrobic a i system czesto wychwytuje bledy

No wybacz ale skoro zatrudniam ksiegowa to wymagam od niej pewnych zobowiazan
Tak jak sprzedawca w sklepie jest odpowiedzialny za towar tak ksiegowa za swoje bledy
Moze w korporacjach nie ale ja mowie na moim przykladzie tzw "malych firm"

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2011-03-09 o 14:18
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:08   #45
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Niestety jest tak, że albo ponosisz odpowiedzialność, albo nie masz pracy.
http://ksiegowosc.infor.pl/temat-dni...siegowego.html
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:04   #46
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Skoro autorce zaproponowano taka pozycje to jestem przekonana ze ktos to dokladnie przemyslal . Mozliwe ze sprawdzila sie w innym dziale wiec w ksiegowosci tez moglaby pomoc. Autorka nie napisala nigdzie ze bedzie tam jedyna ksiegowa i na niej bedzie ciazyc cala odpowiedzialnosc. W zaleznosci od korporacji czasami w wiekszych przedsiebiorstwach w dziale ksiegowosci pracuje kilkanascie osob i kazda jest odpowiedzialna za czesc pracy.
To zalezy juz od ambicji ale ja nie dalabym za wygrana tak latwo bo wiem ze takie oferty nie zdarzaja sie czesto a szczegolnie biorac pod uwage sytuacje na polskim rynku pracy.
no tak - bo przecież wszyscy ludzie są na pewno totalnie odpowiedzialni, rozsądni i z pewności racjonalni
podziwiam, naprawdę podziwiam za taką wiarę w cudzy zmysł odpowiedzialności

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Rowniez pracuje jako ksiegowa w innym panstwie Europy i dlatgo nie chce mi sie wierzyc ze w Polsce ludzie godza sie na ponoszenie takiej odpowiedzialnosci.
Zreszta kazda zarejestrowana fakture przed zaplaceniem jej sprawdza kilkanascie osob. Dodatkowo kazdy przelew musi sprawdzic najwyzsza osoba w firmie i go zatwierdzic dlatego nie ma mozliwosci zrobienia "lewego" przelewu. Nikt komu zycie mile nie zgodzi sie na odpowiedzialnosc karna czy finansowa w korporacji gdzie obraca sie milionami.
wiesz, poza Polską ludzie nie godzą się na pracę za 3zł/h, studenci nie godzą się na darmowe wyzyskiwanie na praktykach, ludzie nie ryzykują zdrowiem za parę groszy nie bacząc na np. fatalne warunki bezpieczeństwa na budowach etc.
więc akurat branie na siebie odpowiedzialności za obrót milionami tylko po to żeby dostać 1.200zł wypłaty w tym kraju nie powinno dziwić

zresztą - co widać po tym wątku - zobacz ile osób byłoby w stanie iść do jakiejkolwiek pracy nie mając o niej pojęcia (a co za tym idzie nie znając nawet ryzyka związanego z odpowiedzialnością) byleby tylko dostać wypłatę
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:49   #47
koperek1987
Raczkowanie
 
Avatar koperek1987
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zagłębie :)
Wiadomości: 174
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no tak - bo przecież wszyscy ludzie są na pewno totalnie odpowiedzialni, rozsądni i z pewności racjonalni
podziwiam, naprawdę podziwiam za taką wiarę w cudzy zmysł odpowiedzialności



wiesz, poza Polską ludzie nie godzą się na pracę za 3zł/h, studenci nie godzą się na darmowe wyzyskiwanie na praktykach, ludzie nie ryzykują zdrowiem za parę groszy nie bacząc na np. fatalne warunki bezpieczeństwa na budowach etc.
więc akurat branie na siebie odpowiedzialności za obrót milionami tylko po to żeby dostać 1.200zł wypłaty w tym kraju nie powinno dziwić

zresztą - co widać po tym wątku - zobacz ile osób byłoby w stanie iść do jakiejkolwiek pracy nie mając o niej pojęcia (a co za tym idzie nie znając nawet ryzyka związanego z odpowiedzialnością) byleby tylko dostać wypłatę
Rozczaruję Cię - księgowa w Polsce zarabia więcej niż 1200 złotych miesięcznie. O jakim obrocie milionami mówisz? Wszystkie decyzje dotyczące obrotu pieniędzmi w firmie podejmuje właściciel/prezes. Księgowa ot tak z własnego widzi mi się nie ma prawa wypuścić żadnego przelewu. Odnoszę wrażenie, że nie masz pojęcia na czym polega praca w księgowości a próbujesz przegadać osoby, które znają się na rzeczy i wiedzą jak praca na takim stanowisku wygląda. I czego się tu bać? Odpowiedzialności? Praca na każdym stanowisku wiąże się z odpowiedzialnością, mniejszą czy większą.
Pracodawca zna przecież autorkę wątku i gdyby nie wierzył w jej umiejętności to przecież nie zaproponowałby jej tego stanowiska, prawda? Ty pewnie wolałabyś siedzieć w domu i nic nie robić niż pójść do jakiejkolwiek pracy? Cóż... zazdroszczę tak komfortowej sytuacji finansowej...
__________________
"Nieproporcjonalnie wiele rzeczy nas dotyczy, które mało nas obchodzą (...)!"
koperek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:51   #48
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

mówcie co chcecie, ale jak ja bym nie chciała żeby księgowa się uczyła na moim pit'cie jak się go wypełnia.
ja bym takiej księgowej o zerowej wiedzy, albo (o zgrozo!) po wirtualnym kursie nie zatrudniła. sama też bym sie na takie stanowisko nie pchała.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:58   #49
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Do KSIĘGOWYCH - potrzebuję mini kursu!

Zalezy gdzie księgowa i czym się zajmująca. Chociaż obecnie jest tendencja by zatrudniać ksiegową, ale taką ogarniającą wszystko, za naprawdę niewielkie sumy, a w roku 2009 królowały ogłoszenia, przynajmniej w Krakowie, o ksiegowych ze znajomością greckiego, za te 1370 . A równie dobrze można zahaczyć się w firmie, która zaoferuje i 2500, także mówienie, że zna się ksiegową która pracuje "tak" i zarabia "tyle" niewiele mówi o całym rynku, ewentualnie o pracy w danej firmie czy branży.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.