Badanie HSG- wątpliwości - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-22, 14:34   #31
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Hej. Czy dk badania trzeba się jakoś przygotować? Tzn jakieś badania , coś słyszałam o lekach przed samym badaniem . I jak wygląda sytuacja hmm z jelitami tzn . Nie trzeba się wcześniej " oczyszczać ".

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 09:12   #32
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Hej. Czy dk badania trzeba się jakoś przygotować? Tzn jakieś badania , coś słyszałam o lekach przed samym badaniem . I jak wygląda sytuacja hmm z jelitami tzn . Nie trzeba się wcześniej " oczyszczać ".

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Tak, trzeba się przygotować. Zazwyczaj potrzebna jest cytologia, wymaz z pochwy, HBS, HCV, HIV i USR, morfologia i układ krzepnięcia. Do tego kreatynina, TSH i mocznik (badanie nie starsze niż 14 dni).
Przed badaniem dieta lekkostrawna, warto też pobrać przez parę dni espumisan by pozbyć się gazów z jelit.
Co do leków przed samym badaniem, to pytanie, czy robią w znieczuleniu czy bez. Jeśli bez, to trzeba zapytać w gabinecie, jakie leki przeciwbólowe możesz zażyć i kiedy wziąć coś rozkurczowego.
Ogólnie wymagane badania mogą różnić się między gabinetami - więc warto po prostu skontaktować się z danym gabinetem i zapytać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 21:14   #33
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Hej. W następnym tygodniu będę miała badanie. Trochę się denerwuje ale myśl , że starania mogą posunąć się do przodu sprawia , że chce szybko zrobić re badanie.
Nigdy nie byłam w szpitalu i zastanam się ...w sumie głupia rzecz - czy trzeba brać piżamę do dziewczyn , które miały badanie. Co wziąć żeby było wygodnie? Wezmą mnie na oddział więc bede musiała się przebrać

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 09:05   #34
Majki5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Hej, ja jestem już po tym badaniu,tak piżamkę (lepiej koszulę) należy zabrać do szpitala
Majki5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 10:05:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.