przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 22:13   #4531
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
dzięki, dziewczyny
no ja jestem póki co bardzo zadowolona z tego szamponu, zobaczę jeszcze tą maskę, chociaż zastanawia mnie, czy nie byłaby też dobra maska mleczna Mila (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...teinami.html)? Raz jej użyłam i wydawała mi się ok, teraz przymierzałam się do jej zakupu, ale nie wiem, czy faktycznie nie szukać tej Kallos
Nie znam jej składu, ale wiem, że ma jakiś silikon w składzie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:23   #4532
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Czyli ta Kallos jest pod względem składu bardzo dobra?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:43   #4533
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

lovebird, a odżywki bardzo Ci obciążają włosy? Ja mam przetłuszczające się włosy, ale sylikonów w odżywkach nie unikam. Grunt żeby nie trafiały na skalp (przynajmniej u mnie). Bardziej bym się obawiała tego, że Twoje włosy nie polubią protein mleka, które jak mniemam są w tych odżywkach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:58   #4534
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Czyli ta Kallos jest pod względem składu bardzo dobra?
Kallos jest lekką maską, ja jej nigdy nie miałam, ale dużo dziewczyn uważa ją bardziej za odżywkę Ogólnie można trafić też na Kallosa Latte z silikonami, bo ktoś kiedyś wspominał, że coś pozmieniali skład

Ja na Twoim miejscu naprawdę bym się tak nie obawiała odżywek, mnie też każda obciążała, ale odkąd wyrzuciłam silikony z pielęgnacji już tak nie jest

Co do maski, to ja bardzo lubię Biovax, mam tą do ciemnych włosków Co prawda ma jedno pq w składzie, ale mi ona nie obciąża włosków, a potrafię ją trzymać godzinę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-03-08 o 23:00
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 01:44   #4535
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Też uwielbiam maskę Biovax do ciemnych

A co do przetłuszczających się włosów - też mam ten problem i też obawiam się obciążenia, ale jak nałoży się odżywkę/maskę w rozsądnej ilości, na samą długość włosów to powinno być ok.
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 23:07   #4536
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
lovebird, a odżywki bardzo Ci obciążają włosy?
Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić
Zielona jestem, jeśli chodzi o pielęgnację włosów
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 11:19   #4537
Cnotka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Mam pytanko czy ktos był z problem przetłuszczających sie włosów u dermatologa??
Cnotka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 11:26   #4538
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja byłam, nie raz i nie dwa
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 17:29   #4539
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Kallos jest lekką maską, ja jej nigdy nie miałam, ale dużo dziewczyn uważa ją bardziej za odżywkę Ogólnie można trafić też na Kallosa Latte z silikonami, bo ktoś kiedyś wspominał, że coś pozmieniali skład
No ja znalazłam tylko tą Latte... Ale poszukam jeszcze
Mówisz, że wyrzuciłaś silikony z pielęgnacji - a co z tymi w odżywkach? Bo zrozumiałam, że odżywki/maski masz z jakimiś tam silikonami, czy nie? Czy chodziło Ci tylko o pozbycie się silikonów z szamponów?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 17:44   #4540
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
No ja znalazłam tylko tą Latte... Ale poszukam jeszcze
Mówisz, że wyrzuciłaś silikony z pielęgnacji - a co z tymi w odżywkach? Bo zrozumiałam, że odżywki/maski masz z jakimiś tam silikonami, czy nie? Czy chodziło Ci tylko o pozbycie się silikonów z szamponów?
W odżywkach i maskach też nie stosuję silikonów, mam jedynie jedną maskę Elseve Total Repaire z jednym silikonem na końcu składu

Jedyne silikony jakie używam, to w jedwabiu CHI, którym zabezpieczam same końcówki
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 13:56   #4541
Kociaczek19
Przyczajenie
 
Avatar Kociaczek19
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11
GG do Kociaczek19
BARDZO przetłuszczające się włosy.

Witam. Jestem załamana... Od zawsze bardzo szybko przetłuszczały mi się włosy, ale teraz to jest już jakaś masakra. Wieczorem umyje włosy, nałożę odżywkę do włosów ze spłukiwaniem, kładę się spać a rano włosy są już tak tłuste, że trzeba je na nowo myć. Próbowałam już je przetłuścić, po kilka dni ich nie myć ale to nic nie dało.Cere też ma tłustą jeśli to ma jakieś znaczenie. Nie mogę brać tabletek anty (w ciągu najbliższych miesięcy zaczynam starania o dziecko). Proszę mi doradzić coś bo nie wiem już co robić.. Nie mam możliwosci codziennie rano myć włosów.
Kociaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 14:08   #4542
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: BARDZO przetłuszczające się włosy.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144 może pomoże
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 15:38   #4543
Alex_07
Zadomowienie
 
Avatar Alex_07
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 1 338
Dot.: BARDZO przetłuszczające się włosy.

Cytat:
Napisane przez Kociaczek19 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem załamana... Od zawsze bardzo szybko przetłuszczały mi się włosy, ale teraz to jest już jakaś masakra. Wieczorem umyje włosy, nałożę odżywkę do włosów ze spłukiwaniem, kładę się spać a rano włosy są już tak tłuste, że trzeba je na nowo myć. Próbowałam już je przetłuścić, po kilka dni ich nie myć ale to nic nie dało.Cere też ma tłustą jeśli to ma jakieś znaczenie. Nie mogę brać tabletek anty (w ciągu najbliższych miesięcy zaczynam starania o dziecko). Proszę mi doradzić coś bo nie wiem już co robić.. Nie mam możliwosci codziennie rano myć włosów.
Bo to nic nie da takie przetrzymywanie włosów.
Mi po olejowaniu zaczęły się mniej przetłuszczać. Płukanki też mi pomagają, najlepiej zakwaszające.
Alex_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 15:56   #4544
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: BARDZO przetłuszczające się włosy.

Cytat:
Napisane przez Kociaczek19 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem załamana... Od zawsze bardzo szybko przetłuszczały mi się włosy, ale teraz to jest już jakaś masakra. Wieczorem umyje włosy, nałożę odżywkę do włosów ze spłukiwaniem, kładę się spać a rano włosy są już tak tłuste, że trzeba je na nowo myć. Próbowałam już je przetłuścić, po kilka dni ich nie myć ale to nic nie dało.Cere też ma tłustą jeśli to ma jakieś znaczenie. Nie mogę brać tabletek anty (w ciągu najbliższych miesięcy zaczynam starania o dziecko). Proszę mi doradzić coś bo nie wiem już co robić.. Nie mam możliwosci codziennie rano myć włosów.
u mnie kiedyś pojawił sie podobny problem, nie wiedziałam od czego to a potem sie okazalo ze jestem w ciąży chyba hormony albo coś


może poszukaj przyczyny, może tak wpłyneło odstawienie tabletek anty i hormony Ci szaleją

może jakiś szampon który przesuszył skóre głowy i teraz wzmnogła sie produkcja sebum?

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

aaa i ratunkiem na szybko rano może też być suchy szampon
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 21:25   #4545
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: BARDZO przetłuszczające się włosy.

Cytat:
Napisane przez Alex_07 Pokaż wiadomość
Bo to nic nie da takie przetrzymywanie włosów.
U mnie daje Generalnie myję co drugi dzień i drugiego dnia po południu mam już nieciekawe, ale raz na jakiś czas, jak nie muszę wychodzić z domu, to przetrzymuję jeszcze jeden dzień i potem przez jakiś czas tego drugiego dnia dłużej są świeże.

Ale Kociaczek19, może powinnaś w takim razie zacząć myć rano? Ja tak robię, inaczej bym musiała codziennie myć
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 19:26   #4546
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

cześć!
chce Wam powiedzieć, że zaczęłam używać szamponów bez silikonów, sls itp, głównie naturalnych, pomogło na przetłuszczające się włosy 0 niby wolniej się przetłuszczają, musże myc co 2-3 dni, ale ALE pojawił sie łupież. suchy, nie na skórze, na włosach bardzo mnie to stresuje!!!! to teraz mam robić? jak to pogodzić? włosy mam tłuste, łupież suchy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:36   #4547
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

U mnie ostatnimi czasy przedłużenie trwałości włosów z 1,5 dnia do pełnych 2 dni daje stosowanie lotionu seboradinu niger zaraz po myciu, a na noc wody brzozowej, ale myślę, że najwiecej daje ten seboradin
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:52   #4548
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
U mnie ostatnimi czasy przedłużenie trwałości włosów z 1,5 dnia do pełnych 2 dni daje stosowanie lotionu seboradinu niger zaraz po myciu, a na noc wody brzozowej, ale myślę, że najwiecej daje ten seboradin
No to bardzo pocieszające, bo trochę ponad tydzień temu mąż mi kupił Seboradin
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:55   #4549
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
U mnie ostatnimi czasy przedłużenie trwałości włosów z 1,5 dnia do pełnych 2 dni daje stosowanie lotionu seboradinu niger zaraz po myciu, a na noc wody brzozowej, ale myślę, że najwiecej daje ten seboradin
też stosowałam, i niestety u mnie nie zadziałał i do tego swędziała mnie po nim skóra głowy
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 08:37   #4550
jadzia96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

witam , postanowiłam również skorzystać z tego wątku zeby poradzic się Was na temat mojego problemu ... mam 16 lat , mam włosy długości tak do połowy pleców . nigdy nie mialam z nimi większych problemów - do niedawna . nie wiem co się z nimi stało , myję je normalnie a kiedy wyschną przy skórze są już przetłuszczone , chodze do szkoły i myje je wieczorem a kiedy wstaje mam je tłuste , zrreszta nawet kiedy myje je rano i susze to i tak zbytnio nie pomaga . masakra ;( . przeczytam gdzies ze trzeba zmienic szampon , i rzeczywiscie , zmienilam , ale to nic nie dało . w maju mam bal gimnazjalny , czy może któras z was mi pomoże ? błaaaagam , bo ja z tej bezsilności to płacze tylko :c
jadzia96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 10:23   #4551
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jadzia96 Pokaż wiadomość
witam , postanowiłam również skorzystać z tego wątku zeby poradzic się Was na temat mojego problemu ... mam 16 lat , mam włosy długości tak do połowy pleców . nigdy nie mialam z nimi większych problemów - do niedawna . nie wiem co się z nimi stało , myję je normalnie a kiedy wyschną przy skórze są już przetłuszczone , chodze do szkoły i myje je wieczorem a kiedy wstaje mam je tłuste , zrreszta nawet kiedy myje je rano i susze to i tak zbytnio nie pomaga . masakra ;( . przeczytam gdzies ze trzeba zmienic szampon , i rzeczywiscie , zmienilam , ale to nic nie dało . w maju mam bal gimnazjalny , czy może któras z was mi pomoże ? błaaaagam , bo ja z tej bezsilności to płacze tylko :c
Napisz czego używasz obecnie, jakich szamponów, odżywek itp

Moim zdaniem problem może być spowodowany wiekiem, okresem dojrzewania. Napisałaś, że masz 16 lat, a to wiek burzy hormonów
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 23:05   #4552
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cześć
Zawsze, gdy mam kupić jakiś kosmetyk, czytam najpierw opinie w internecie, najczęściej oczywiście na KWC i zazwyczaj kupuję to, co ma najwyższe "noty" i najlepsze opinie. Postanowiłam teraz coś zrobić z włosami przetłuszczającymi się co drugi dzień i przestać stosować head&shoulders, którego używa moja rodzina

Przejrzałam KWC i jestem strasznie zawiedziona Weszłam w zakładkę "szampony / do włosów przetłuszczających się", posortowałam kosmetyki według największej ilości "hitów" iii... tragedia Wszystkie szampony mają baardzo średnie opinie, przeważają 3 gwiazdki, czasem gdzieś 4 gwiazdki... Tak samo jest w zakładce "odżywki / do włosów przetłuszczających się"
Te kosmetyki, które mają najwięcej "hitów" (i tak mało, bo ok. 20 :/) mają średnie lub mizerne opinie...

Słyszałam, że dobre są szampony Joanna, Barwa i inne tego typu, ale one na kwc też się gdzieś "gubią", mają bardzo przeciętne oceny, podobne do siebie...

Pisałyście o Kallosie, który ma b. dobre recenzje, ale on raczej jest do włosów suchych i bardzo zniszczonych (ja mam dość zdrowe, tylko nie chcę żeby się tak szybko przetłuszczały) Dużo dziewczyn pisze, że po Kallosie mogą się szybciej przetłuszczać się włosy :/

Nie wiem nawet jaki szampon i odżywkę wybrać do testów Niby 10 zł na szampon i 20 zł na odżywkę to nie tak wiele, ale 30 zł ot tak na ulicy nie leży

Podsumowując - mam wrażenie, że kosmetyki do włosów przetłuszczających się po prostu leżą i kwiczą

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-04-21 o 23:06
nhung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 23:42   #4553
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Zgadzam sie. Leza i kwicza, a to pewnie wynika stad, ze niewiele (albo i wcale) jest w stanie tak naprawde ograniczyc przetluszczanie.
A przynajmniej ja nie znalazlam jeszcze takiego, ktory by sobie z tym radzil.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 23:46   #4554
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Leza i kwicza, a to pewnie wynika stad, ze niewiele (albo i wcale) jest w stanie tak naprawde ograniczyc przetluszczanie.
A przynajmniej ja nie znalazlam jeszcze takiego, ktory by sobie z tym radzil.
Stwierdziłam, że jak nie "szampony do przetłuszczających się" to może chociaż "szampony uniwersalne", ale tu sytuacja b. podobna :/

Ogólnie mam nadzieję, że po prostu lepsza pielęgnacja włosów (czyli mycie szamponami bez SLSów? [które notabene niestety plączą włosy ]) choć trochę poprawi problem przetłuszczania

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-04-21 o 23:51
nhung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 00:00   #4555
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Słyszałam, że dobre są szampony Joanna, Barwa i inne tego typu, ale one na kwc też się gdzieś "gubią", mają bardzo przeciętne oceny, podobne do siebie...
Barwa ma dobre szampony, choć niekiedy są mocne. Szamponów Joanny nie stosowałam, ale widziałam, że niektóre mają w składzie jakieś substancje powłokotwórcze, więc osoby z przetłuszczającymi się włosami powinny na to uważać.

Cytat:
Podsumowując - mam wrażenie, że kosmetyki do włosów przetłuszczających się po prostu leżą i kwiczą
1. Jakich kosmetyków już używałaś?
2. Które z nich dawały najlepsze efekty?
3. Masz problem z przetłuszczającą się cerą itd.?
4. Masz problem z nadmiernym poceniem się?
5. Masz włosy bardzo cienkie i bez objętości nawet prosto po umyciu?

Spróbujemy coś poradzić
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 00:38   #4556
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
3. Masz problem z przetłuszczającą się cerą itd.?
4. Masz problem z nadmiernym poceniem się?
5. Masz włosy bardzo cienkie i bez objętości nawet prosto po umyciu?
Że tak się "wetnę"... U mnie tu 3x tak (znaczy włosy cienkie raczej tylko po umyciu, potem jakąś tam objętość mają, ale ogólnie zbyt grube nie są), a co to oznacza, jeśli można wiedzieć?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki

Edytowane przez lovebird
Czas edycji: 2012-04-22 o 00:47
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 00:40   #4557
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
1. Jakich kosmetyków już używałaś?
2. Które z nich dawały najlepsze efekty?
3. Masz problem z przetłuszczającą się cerą itd.?
4. Masz problem z nadmiernym poceniem się?
5. Masz włosy bardzo cienkie i bez objętości nawet prosto po umyciu?

Spróbujemy coś poradzić
Ojejku, jak miło, dziękuję

1) - Od dłuższego czasu używam Head&Shoulders (bo "akurat jest w domu")
- Kiedyś, gdy byłam młodsza, używałam Pantene do codziennej pielęgnacji... wtedy włosy mi się rzadziej przetłuszczały, ale to było jeszcze przed okresem, gdy nagle zaczęłam myć włosy codziennie ot tak po prostu, żeby codziennie ładnie pachniały :/ od tamtego czasu włosy przetłuszczają mi się częściej, tj. pod koniec drugiego dnia, a nie co 4-5 dni (!)
- Raz umyłam włosy szamponem Fitti - Naturvita, Rzepa: TEN
I raz żelem uniwersalnym Babydream: TEN
Niestety efekty dość podobne: włosy się plątały, były bardziej suche, nie były zbyt puszyste ani miękkie
- próbowałam jedwabiu BioSilk, ale już na drugi dzień włosy były mega tłuste, musiałam odstawić. To samo z odżywką Gliss Kur do spryskiwania. Teraz kupiłam sobie odżywkę Isanę, ale nie widzę żadnego efektu.

3) Trudno stwierdzić, ale mam po dwóch przypadkach (z Naturvitą i Babydreamem) mam wrażenie, że te łagodniejsze, bardziej naturalne szampony się u mnie nie sprawdzają

3) nie, cerę mam suchą

4) niestety tak

5) nie, włosy mam raczej grube i dość mocne

I jak?

Zrobiłam sobie listę szamponów typu Joanna, Barwa, Farmona, ale nie wiem, czy to dobry wybór... Może z tej mini ankietki wynika wprost, że nie powinnam używać takich kosmetyków?

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-04-22 o 00:41
nhung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 00:56   #4558
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Że tak się "wetnę"... U mnie tu 3x tak, a co to oznacza, jeśli można wiedzieć?
1. Problem z przetłuszczającą się cerą sugeruje, że problem przetłuszczania dotyczy całego organizmu. Przyjrzałabym się przede wszystkim diecie i hormonom. Czy stan cery zależy też bardzo od dni cyklu?
2. Nadmierne pocenie potrafi bardzo zniszczyć fryzurę i ogólny wygląd włosów. Warto się zastanowić skąd owa nadpotliwość. Możliwe, że ma związek z dietą albo hormonami (również z tymi wprowadzanymi do organizmu, jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych). Jeśli wykluczymy taką ewentualność, można próbować pić szałwię lub brać tabletki szałwiowe na zmniejszenie potliwości.
Również z tego, co wiem, to nadmiar/niedobór niektórych składników odżywczych może powodować nadpotliwość.
3. To oznacza tylko tyle, że takie włosy bardzo łatwo obciążyć i wystarczy odrobina łoju, by wyglądały marnie. Bywa, że ilość łoju jest prawidłowa, ale włosy nie dają rady, bo są bardzo cienkie. Wtedy można lekko wysuszać włosy, np. mocnym żelem lub lakierem. Można też świeżo umyty skalp posypywać talkiem. Włosy wtedy zyskają objętość i będą się trochę wolniej przetłuszczały.

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
- Kiedyś, gdy byłam młodsza, używałam Pantene do codziennej pielęgnacji... wtedy włosy mi się rzadziej przetłuszczały, ale to było jeszcze przed okresem, gdy nagle zaczęłam myć włosy codziennie ot tak po prostu, żeby codziennie ładnie pachniały :/
Myślę, że Pantene tutaj nie pomagał. Z tego, co wiem, to Pantene to głównie sylikony.

Cytat:
- Raz umyłam włosy szamponem Fitti - Naturvita, Rzepa: TEN
I raz żelem uniwersalnym Babydream: TEN
Niestety efekty dość podobne: włosy się plątały, były bardziej suche, nie były zbyt puszyste ani miękkie
A używasz odżywki?
Patrz tylko na to, co mówi skalp i ta część włosów przy skórze głowy. Szampon jest do skóry głowy, a nie do całych włosów. Włosom na długości jeśli nie są bardzo tłuste, to wystarczy piana ściekająca ze skalpu.

Cytat:
- próbowałam jedwabiu BioSilk, ale już na drugi dzień włosy były mega tłuste, musiałam odstawić. To samo z odżywką Gliss Kur do spryskiwania.
Nie dziwię się, w tych kosmetykach są głównie sylikony.

Cytat:
3) Trudno stwierdzić, ale mam po dwóch przypadkach (z Naturvitą i Babydreamem) mam wrażenie, że te łagodniejsze, bardziej naturalne szampony się u mnie nie sprawdzają
Możliwe, że to dlatego, że masz na włosach sylikony z innych kosmetyków. One obciążają włosy. A delikatne szampony nie dadzą rady zmyć sylikonów.
Na Twoim miejscu kupiłabym mocny szampon bez sylikonów i umyła nim włosy. A potem zaczęła myć jakimś delikatnym szamponem. Jeśli będzie za słaby, to wróciłabym do tego mocnego bez sylikonów.
I pamiętaj, że myjemy tylko sam skalp. Włosów na długości nie trzeba, jeśli nie są bardzo tłuste.

Cytat:
3) nie, cerę mam suchą

4) niestety tak
A jak u Ciebie z dietą i z hormonami? Wszystko w porządku, czy są jakieś problemy? Stosujesz jakieś środki hormonalne?

Cytat:
Zrobiłam sobie listę szamponów typu Joanna, Barwa, Farmona, ale nie wiem, czy to dobry wybór... Może z tej mini ankietki wynika wprost, że nie powinnam używać takich kosmetyków?
Ja bym wzięła coś Farmony.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 08:21   #4559
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
A używasz odżywki?
Patrz tylko na to, co mówi skalp i ta część włosów przy skórze głowy. Szampon jest do skóry głowy, a nie do całych włosów. Włosom na długości jeśli nie są bardzo tłuste, to wystarczy piana ściekająca ze skalpu.
Przy NaturVita i Babydreamie nie stosowałam odżywek, ale dziś chyba spróbuję, bo akurat mam Babydream i odżywkę Isana.

A jak powinno nakładać się odżywkę? Na całe włosy i skalp też?

Cytat:
Na Twoim miejscu kupiłabym mocny szampon bez sylikonów i umyła nim włosy. A potem zaczęła myć jakimś delikatnym szamponem. Jeśli będzie za słaby, to wróciłabym do tego mocnego bez sylikonów.
I pamiętaj, że myjemy tylko sam skalp. Włosów na długości nie trzeba, jeśli nie są bardzo tłuste.
A czy mogłabyś mi, proszę, podać nazwę jakiegoś szamponu mocnego bez silikonów? Bez silikonów bym może sama znalazła, ale nie wiem jaki jest mocny

Dzięki za radę dot. mycia samego skalpu Włosy na długości też mi się przetłuszczają, tracą swoją objętość, ale zobaczę, czy może sama piana ze skalpu im wystarczy

Cytat:
A jak u Ciebie z dietą i z hormonami? Wszystko w porządku, czy są jakieś problemy? Stosujesz jakieś środki hormonalne?
Nie stosuję żadnej specjalnej diety, jem "normalnie" (czyli pewnie nie za dobrze ). Kiedyś przez 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, później przez rok nie brałam i teraz od miesiąca znów biorę, ale nie widzę żadnej różnicy, jeśli chodzi o włosy... Może są jakieś minimalne, dlatego nie widzę...

Cytat:
Ja bym wzięła coś Farmony.
Jako ten szampon mocny bez silikonów na początek czy jako słaby bez silikonów?

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-04-22 o 08:55
nhung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 09:08   #4560
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

nhung kup sobie szampon z SLeS bez silikonów, aby oczyścić włoski np. Barwa, Joanna Rzepa, Joanna Naturia, Farmona, Malwa, Eva Natura

Nie zrażaj się do szamponu Babydream, spróbuj z użyciem odżywki, a poza tym, to nic dziwnego, że wydaję Ci się, że masz po nim gorsze włoski skoro cały czas używałaś szamponów z silikonami

Co do przetłuszczania włosów na długości, to one się nie przetłuszczają. Tylko skóra głowy, a tłuszcz przedostaję się na resztę włosów.

Jak chodzi o ranking szamponów do włosów przetłuszczających się, to ja w takie szampony nie wierzę
Moim zdaniem o skórę głowy trzeba zadbać w sposób delikatny, aby jej nie wysuszyć i nie podrażniać. Należy zachować jej równowagę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-04-22 o 09:09
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.