Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 08:21   #391
VanityOverdose
Raczkowanie
 
Avatar VanityOverdose
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A ktoś wie co z Colgate-Palmolive? Ostatnio jak sprawdzałam PETA wrzuciła ich jako firmę dążącą do zaprzestania testowania na zwierzętach i obiecali się przyjrzeć sprawie. To by dopiero było ułatwienie

Edytowane przez VanityOverdose
Czas edycji: 2012-03-19 o 10:27
VanityOverdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 12:42   #392
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linusiaczek elegancka lista
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 12:59   #393
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Babeczki, ponieważ Rossmanna nie ma na niemieckiej liście Pety to nie wiem co myśleć Dam go może na razie na niepewną, czy jednak na zieloną go dodać? Ja chyba oszaleję

Dobra, Rossmann na zielonej, bo przecież nie mogę go dać na niepewną po takiej wyczerpującej odpowiedzi. Teoretycznie odpowiedzieli na wszytskie pytania, dawanie ich po tym na fioletową listę byłoby już chyba jednak przesadą

Głosowanie, kto za niepewną, a kto za zieloną?

Dzięki Dziewczyny za słowa otuchy i wskazówki, iherb.com zaraz dodam na listę (bardzo trafnie).
Tak, powinien być na zielonej

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Coty pójdzie na fioletową dopóki nie zepnę ja albo ktoś inny pośladków i nie napisze maila do Pety Stanowisko Coty Polska już znamy, teraz tylko chcę się dowiedzieć czemu Peta ich nie dała na dobrą listę
Słusznie. Niepewna + adnotacja.

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Ale on nie będzie na zielonej liście (iherb), tylko na liście sklepów, które mają w ofercie dużo kosmetyków nietestowanych na zwierzętach Tak więc spokojnie mogą tam być
Dobry pomysł
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:23   #394
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Lisaczek - lista jest przepiękna! Nie ma się do czego przyczepić, wszystko przejrzyste Niech tylko nikt tam postów nie zostawia niepotrzebnych.

Kawy - Irving, Dallmayr, Lavazza, Mokate. Te firmy wypisałam sobie kiedyś, ale czy to jest aktualne to nie wiem. Kupiłam sobie ostatnio w promocji kawę ze znaczkiem fair trade na takiej kawowej wysepce w Realu. Była tak pyszna, że teraz jakaś tania Intensso z Carefurra to dla mnie szczyny ...
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:18   #395
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linusiaczek - super to wygląda, zgrabnie, przejrzyście

Mam pytanie, czy to już ostateczna wersja? U góry jest komentarz, iż jest w trakcie tworzenia, co jeszcze się zmieni?

A co z marką Clovin ( np. proszki Clever) ??? Coś się zmieniło w sprawie jej testowania, a w zasadzie nietestowania, bo nie widzę na liście

YR jednak zostało usunięte? Tak czytałam wsze opinie i dyskusje po ich mailu i myślałam, że jednak gdzieś ich będziecie wrzucać ...

Czy będzie wrzucana tak jak w poprzedniej liście - lista testujących firm?

Jakaś podziałka w dodatkowym poście na kategorie?

Sorki za zalew pytań, ale jak już piszę, to od razu pytam o wszystko co mi do głowy przyjdzie ))


I jeszcze jedno - perfumy Shakira ... z tego co wiem to należą do PUIG, może by dorzucić na listę
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"

Edytowane przez liliana27
Czas edycji: 2012-03-19 o 16:26
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:45   #396
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Linusiaczek
I jeszcze jedno - perfumy Shakira ... z tego co wiem to należą do PUIG, może by dorzucić na listę
tak, tak, cały Puig nie testuje, są na zielonych Tak się cieszę, bo z tych zapachów które mają mam jeden ulubiony- "Alien", a resztę na pewno sobie z nich dobiorę Bo moje ex-kochane Dior i Chanel się zeszmacił

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
A ktoś wie co z Colgate-Palmolive? Ostatnio jak sprawdzałam PETA wrzuciła ich jako firmę dążącą do zaprzestania testowania na zwierzętach i obiecali się przyjrzeć sprawie. To by dopiero było ułatwienie
A możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? To by ułatwiło nam życie, a zwierzakom zaoszczędziło cierpień (oczywiście kolejność odwrotna). Bo ja niestety ostatnio widziałam ich tylko na czerwonych

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
No to kiepsko A pisalas do nich pytanie?
No własnie nie jeszcze, ale chyba w końcu to zrobię Ale widziałam ich na listach, ale pochodzenie list niewiadome, jako testujących karmę dla zwierzaków na zwierzakach, więc chyba to już mówi samo za siebie, testują i koniec
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:52   #397
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

czesc
w koncu wchodze i super nowiny o rossmanie
Linus, super ta lista wyszla! jestes wielka dzieki wielkie duzo dla naszego watku robisz, ogolna lista, piekna czytelna lista perelek

Lil, pewnie bedzie lista zlych firm, tylko Linus dodaje posty w odstepie jednodniowym bo by sie wszystko zlalo. I to, ze w trakcie tworzenia to chyba tez z tego powodu.
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 17:13   #398
armania82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
kurczę gdyby coty okazało się zieloni można by było polecić Davidoffa
Czy to się tyczy mojego pytania o kawę? Bo Davidoff to i kawę widziałam i perfumy.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Kawy - Irving, Dallmayr, Lavazza, Mokate. Te firmy wypisałam sobie kiedyś, ale czy to jest aktualne to nie wiem. Kupiłam sobie ostatnio w promocji kawę ze znaczkiem fair trade na takiej kawowej wysepce w Realu. Była tak pyszna, że teraz jakaś tania Intensso z Carefurra to dla mnie szczyny ...
Dziękuję.

Ja chciałam jeszcze dodać pytanie o Farmonę, nie widziałam jej na liście, czy coś się zmieniło od napisania przez p. Waliczka lakonicznego maila z "pzdr" w podpisie?...

Edytowane przez armania82
Czas edycji: 2012-03-19 o 17:14
armania82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:23   #399
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
tak, tak, cały Puig nie testuje, są na zielonych Tak się cieszę, bo z tych zapachów które mają mam jeden ulubiony- "Alien", a resztę na pewno sobie z nich dobiorę Bo moje ex-kochane Dior i Chanel się zeszmacił

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------


A możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? To by ułatwiło nam życie, a zwierzakom zaoszczędziło cierpień (oczywiście kolejność odwrotna). Bo ja niestety ostatnio widziałam ich tylko na czerwonych

co do Shakiry to w sumie czytałam pozytywne opinie na temat tego zapachu i muszę koniecznie gdzieś go obwąchać

a o Colgate i zmianach jakie PETA wprowadziło odnośnie wprowadzenia dodatkowej listy też już czytałam - tutaj taki króciutki artykuł:

http://www.peta.org/mediacenter/news...ted-Tests.aspx

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość

Lil, pewnie bedzie lista zlych firm, tylko Linus dodaje posty w odstepie jednodniowym bo by sie wszystko zlalo. I to, ze w trakcie tworzenia to chyba tez z tego powodu.
rozumim, rozumim ... czekam zatem na rozwój wypadków
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:25   #400
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

tak, tak kawa davidoff kawę mi chodziło
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:21   #401
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
co do Shakiry to w sumie czytałam pozytywne opinie na temat tego zapachu i muszę koniecznie gdzieś go obwąchać

a o Colgate i zmianach jakie PETA wprowadziło odnośnie wprowadzenia dodatkowej listy też już czytałam - tutaj taki króciutki artykuł:
No to podskocz do jakiejś perfumerii, czekam na relacje!! I dzięki za info o Colgate i Palmoliwe!

Dziewczyny co do kawy, to odkryłam z przerażeniem, że ja mam ekspre nespresso, a to marka Nestlé, a to to chyba testuje
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 20:00   #402
VanityOverdose
Raczkowanie
 
Avatar VanityOverdose
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ula_ka - jest o tym napisane na liście PETA (bodajże zielonej), że Colgate-Palmolive należy do marek pracujących nad zmianą polityki względem testowania. Oczywiście na lepsze.
Oby na ładnych słówkach się nie skończyło.

Tu jest link:
http://www.peta.org/mediacenter/news...ted-Tests.aspx

Edytowane przez VanityOverdose
Czas edycji: 2012-03-19 o 20:17
VanityOverdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:27   #403
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
A ktoś wie co z Colgate-Palmolive? Ostatnio jak sprawdzałam PETA wrzuciła ich jako firmę dążącą do zaprzestania testowania na zwierzętach i obiecali się przyjrzeć sprawie. To by dopiero było ułatwienie
uwielbiam czytać takie wiadomości jakby się potwierdziło to doszłaby chemia Ajax czyli zniknąłby mój problem ze środkami do czystości (frosh mnie średnio przekonuje pod względem cena-wydajność)

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
No to podskocz do jakiejś perfumerii, czekam na relacje!! I dzięki za info o Colgate i Palmoliwe!

Dziewczyny co do kawy, to odkryłam z przerażeniem, że ja mam ekspre nespresso, a to marka Nestlé, a to to chyba testuje
Dlaczego z przerażeniem? Uważam, że nie ma co z takich powodów tracić nerwów i zmieniać jedynie to co jest w naszych możliwościach finansowych i w ogóle technicznych, bo nie wszystko się uda zastąpić produktami NT.

Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia, ale dla mnie to przesadzanie po prostu lepiej zamiast się dołować z powodu rzeczy, które mamy od firm testujących cieszyć się tym, że coś zmieniamy kupująć produkty NT, bo to jest motywujące. A ciągłe smuty tylko zniechęcają, zwłaszcza jak sobie człowiek uświadomi ile starych rzeczy ma testowanych i jak ciężko niektóre z nich będzie zastąpić.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:40   #404
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia, ale dla mnie to przesadzanie po prostu lepiej zamiast się dołować z powodu rzeczy, które mamy od firm testujących cieszyć się tym, że coś zmieniamy kupująć produkty NT, bo to jest motywujące. A ciągłe smuty tylko zniechęcają, zwłaszcza jak sobie człowiek uświadomi ile starych rzeczy ma testowanych i jak ciężko niektóre z nich będzie zastąpić.
Wszystko zależy od podejścia. Z własnego doświadczenia mówię — bycie BO (bez okrucieństwa, polski odpowiednik CF) wciąga Człowiek powoli, powoli się wdraża we wszystko... I zaczyna widzieć, że wiele rzeczy naprawdę nie jest mu potrzebnych. Właściwie wszystko poza lekami można zamienić (a i leki w granicach rozsądku można próbować zamieniać na naturalne metody). Tylko niektóre rzeczy trudno ze względu na cenę i dostępność, ale to raczej kawy nie dotyczy
Mnie samej jest przykro jak się orientuję, że od lat używam czegoś, co produkuje firma nieprzyjazna zwierzętom. Raz, że dlatego, że finansowo tę firmę wspomagam, a dwa, że uważam siebie za świadomego konsumenta, i nie czuję się fajnie, jak sobie uświadamiam, że przez tyle lat nie domyśliłam się, że z danym produktem może być coś nie tak.

Ale oczywiście, masz rację. Nie ma co się załamywać i popadać w depresję. Dużo tutaj robimy dla zwierząt, każda w miarę swoich możliwości. I zamiast się smucić i martwić, powinnyśmy dalej robić swoje
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:03   #405
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

co ja tu czytam MAC testuje???!! o nie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:14   #406
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od podejścia. Z własnego doświadczenia mówię — bycie BO (bez okrucieństwa, polski odpowiednik CF) wciąga Człowiek powoli, powoli się wdraża we wszystko... I zaczyna widzieć, że wiele rzeczy naprawdę nie jest mu potrzebnych. Właściwie wszystko poza lekami można zamienić (a i leki w granicach rozsądku można próbować zamieniać na naturalne metody). Tylko niektóre rzeczy trudno ze względu na cenę i dostępność, ale to raczej kawy nie dotyczy
Mnie samej jest przykro jak się orientuję, że od lat używam czegoś, co produkuje firma nieprzyjazna zwierzętom. Raz, że dlatego, że finansowo tę firmę wspomagam, a dwa, że uważam siebie za świadomego konsumenta, i nie czuję się fajnie, jak sobie uświadamiam, że przez tyle lat nie domyśliłam się, że z danym produktem może być coś nie tak.

Ale oczywiście, masz rację. Nie ma co się załamywać i popadać w depresję. Dużo tutaj robimy dla zwierząt, każda w miarę swoich możliwości. I zamiast się smucić i martwić, powinnyśmy dalej robić swoje
Mnie też wciąga bycie BO (jak to ładnie określiłaś) i to co się mi uda zastąpić to zastąpię, a jeśli dla czegoś nie znajdę odpowiedniego zamiennika i kupię jakąś rzecz testowaną to też tragedii z tego nie zrobię. Nie wymienię też nagle np. depilatora Brauna, który dostałam w prezencie od TŻta, bo wydał na niego dużo kasy i zwyczajnie nie stać mnie na nowy. A jak się popsuje to tym razem dokonam świadomego zakupu
Co do odkrycia przeze mnie tego, że wiele firm przeze mnie dotychczas lubianych to w sumie mnie to wkurza dlaczego owe firmy nadal testują swoje produkty skoro mogliby tego nie robić jak grom firm przyjaznych zwierzętom. Ogólnie cała polityka takich firm jest wkurzająca- to, że mają gdzieś cierpienie zwierząt, konsumentów i ogólnie ludzi, a liczy się tylko hajs. I w sumie potem przestaje mnie to wkurzać, bo nagle nie chcę ich produktów skoro oni mają mnie gdzieś :P
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:18   #407
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Linusiaczek - super to wygląda, zgrabnie, przejrzyście

Mam pytanie, czy to już ostateczna wersja? U góry jest komentarz, iż jest w trakcie tworzenia, co jeszcze się zmieni?

YR jednak zostało usunięte? Tak czytałam wsze opinie i dyskusje po ich mailu i myślałam, że jednak gdzieś ich będziecie wrzucać ...

Czy będzie wrzucana tak jak w poprzedniej liście - lista testujących firm?

Jakaś podziałka w dodatkowym poście na kategorie?

Sorki za zalew pytań, ale jak już piszę, to od razu pytam o wszystko co mi do głowy przyjdzie ))


I jeszcze jedno - perfumy Shakira ... z tego co wiem to należą do PUIG, może by dorzucić na listę
No to ładnie mnie tu "stoma pytaniami do" zagadałaś....

Shakirę dopisałam.

Lista testujących i niepewnych będzie, ale może być tak, że ta lista testujących będzie bardziej okrojona, żeby uniknąć takich wpadek jak miała teteesia, że ją ktoś prawie sądem straszył. Prawdopodobnie będą dodawane adnotacje jak mamy jakieś zastrzeżenia do firm. Np. uważam, że do koncernu Colgate - Palmolive powinna być admotacja, że Peta umieściła ich na osobnej liście, zasługują na to.

YR raczej wrzucę na niepewną listę, bo zniknęli z listy, ale sami twierdzą, że niczego nie zmienili w polityce. W związku z czym ja nie umiem rozstrzygnąć czy powinni być na zielonej, chyba zapytam przy okazki pytania o Coty.

Podzielona lista mże być, ale dokładnie zgapiona od teteesi

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
czesc
w koncu wchodze i super nowiny o rossmanie
Linus, super ta lista wyszla! jestes wielka dzieki wielkie duzo dla naszego watku robisz, ogolna lista, piekna czytelna lista perelek

Lil, pewnie bedzie lista zlych firm, tylko Linus dodaje posty w odstepie jednodniowym bo by sie wszystko zlalo. I to, ze w trakcie tworzenia to chyba tez z tego powodu.
Tak, nad listą ciągle pracuję i dlatego powstaje w takim ślimaczym tempie. Nie ma czegoś takiego jak wersja ostateczna, bo tu się stale coś zmienia

Cytat:
Napisane przez armania82 Pokaż wiadomość
Ja chciałam jeszcze dodać pytanie o Farmonę, nie widziałam jej na liście, czy coś się zmieniło od napisania przez p. Waliczka lakonicznego maila z "pzdr" w podpisie?...
Hmm, prawdę mówiąc nie pamiętam co ustaliliśmy z Farmoną, miała być na zielonej czy niepewnej?

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
co do Shakiry to w sumie czytałam pozytywne opinie na temat tego zapachu i muszę koniecznie gdzieś go obwąchać

a o Colgate i zmianach jakie PETA wprowadziło odnośnie wprowadzenia dodatkowej listy też już czytałam - tutaj taki króciutki artykuł:

http://www.peta.org/mediacenter/news...ted-Tests.aspx


Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
ula_ka - jest o tym napisane na liście PETA (bodajże zielonej), że Colgate-Palmolive należy do marek pracujących nad zmianą polityki względem testowania. Oczywiście na lepsze.
Oby na ładnych słówkach się nie skończyło.

Tu jest link:
http://www.peta.org/mediacenter/news...ted-Tests.aspx
Dokładnie tak, chyba sama coś o tym wspominałam jakiś czas temu nawet, ale pewna nie jestem

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia, ale dla mnie to przesadzanie po prostu lepiej zamiast się dołować z powodu rzeczy, które mamy od firm testujących cieszyć się tym, że coś zmieniamy kupująć produkty NT, bo to jest motywujące. A ciągłe smuty tylko zniechęcają, zwłaszcza jak sobie człowiek uświadomi ile starych rzeczy ma testowanych i jak ciężko niektóre z nich będzie zastąpić.
Wiesz, ludzie różnie reagują. Ja mam podobne podejście do Ciebie, uważam, że robię co mogę, ale jak się gdzieś potknę, to sobie nie wyrzucam. Czasami sytuacja mnie przerasta, zwłaszcza pod względem jedzeniowym i obecnie chemii - bo mieszkam chwilowo z moją amerykańską rodziną, szukam pracy i nie wyobrażam sobie dyktować im co mają kupować a czego nie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
co ja tu czytam MAC testuje???!! o nie
No, nikt się tego nie spodziewał a tu taki ZONK

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-19 o 21:20
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:25   #408
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A, ja mam jeszcze pomysł dotyczący wysyłania maili — może podpisujmy się z imienia i z nazwiska? Ja wiem, że nie każdy to lubi (sama wręcz nienawidzę), ale na pewno firmy poważniej potraktują Janinę Nowak niż Jankę666 czy kolorowąmisiępysię.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:30   #409
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
No to ładnie mnie tu "stoma pytaniami do" zagadałaś....

Shakirę dopisałam.

Lista testujących i niepewnych będzie, ale może być tak, że ta lista testujących będzie bardziej okrojona, żeby uniknąć takich wpadek jak miała teteesia, że ją ktoś prawie sądem straszył. Prawdopodobnie będą dodawane adnotacje jak mamy jakieś zastrzeżenia do firm. Np. uważam, że do koncernu Colgate - Palmolive powinna być admotacja, że Peta umieściła ich na osobnej liście, zasługują na to.

YR raczej wrzucę na niepewną listę, bo zniknęli z listy, ale sami twierdzą, że niczego nie zmienili w polityce. W związku z czym ja nie umiem rozstrzygnąć czy powinni być na zielonej, chyba zapytam przy okazki pytania o Coty.

Podzielona lista mże być, ale dokładnie zgapiona od teteesi

Dzięki bardzo kochana za wyczerpujące odpowiedzi

pozostało tylko jedno pytanie, które zostało bez odpowiedzi.

CLOVIN (m. in. Clever) - bo wciąż ich nie widzę, a ostatnio dość spore zakupy (na szopiepraczu) z działu chemii gospodarczej u nich zrobiłam - szczerze to chyba na pół roku lekko mi tego wystarczy. Dziwczyny dajcie no jakieś potwierdzenie, że nic się w tej kwestii nie zmieniło i że firma nadal jest 'zielona'
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 21:36   #410
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A, co do maili, jeszcze jedna uwaga — w naszym szablonie polskojęzycznym na początku znajduje się „witam”. Wiem, że to słowo jest coraz bardziej popularne, ale nadal nie jest uznawane za oficjalne Należałoby pisać „Szanowna Pani/Szanowny Panie”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:39   #411
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A, co do maili, jeszcze jedna uwaga — w naszym szablonie polskojęzycznym na początku znajduje się „witam”. Wiem, że to słowo jest coraz bardziej popularne, ale nadal nie jest uznawane za oficjalne Należałoby pisać „Szanowna Pani/Szanowny Panie”
Jeszcze fajnie by było z oficjalnych adresów jak ktoś taki ma. Nie misiaczek65 tylko jakieś bardziej profesjonalne i dopisać z powazaniem x.nazwisko

A swoją drogą meeeeeeeega robota ! Należą Wam się ogromne brawa
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?


Edytowane przez vanadis
Czas edycji: 2012-03-19 o 21:41
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:41   #412
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ja tak wysyłałam do niektórych i też nie odpisywali, mam imię i nazwisko w mailu (adresie) i pod mailem podpisywałam się imieniem i nazwiskiem - kilka firm owszem odpisało ale te najbardziej istotne nie
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:03   #413
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ehh, ja ciągle znajduje 'jeszcze coś..', wyrzucam albo próbuję komuś wcisnąć z jednoczesnym przestrzeżeniem i objaśnieniem czemu to robię.., Jednoczesnie wystawiam ocenę na KWC, bo im więcej uzywamy zwrotów testowane/nietestowane tym wiecej według mnie osób to przeczta i może będzie się tym zagadnieniem zainteresować

Przyszła też kolej na szafke TŻta, zostały mu antyperspirant, szampon i szczoteczka do zębów, ale już ustaliłam z nim podmianę na CF. On jest ZA, moja przyszła teściówka jest w jakichś 60% CF, skłonna do współpracy. Siostra TŻta ma wyrabane na wszystko, ale widzę, że w łazience pełno CFóff

ps. bardzo lubiłam kawy Davidoff, niestety jest to wyższopółkowy wynalazek od Tchibo



Ja tu sie jesio nad nimi zastanawiam:

1 Verona: Vollare, Ingrid, Verona Laboratories, Vittorio Belluci, Butterfly - Ma króliczka
2 Global Cosmed: Apart, Bobini, Malwa, Sofin, Kret, Izo - mail ze nie testują
3 Inter Fragrances np Seboradin - Ma króliczka
4 SI Świt
5 Quiz Cosmetics
6 Sarantis Group: STR8, C-Thru, X-POSE, Whisky, Nair, Pearl Drops, B.U.
7 Pollena-Savona np Bambi
8 Kosmed
9 Septyk
10 Scan Anida Sp. z o.o.
11 Farmina
12 Vinsvin, Atomus
13 Florina Kraków
14 Marion
15 DR. THEISS NATURWAREN GmbH: np Lacalut Active
16 Galderma: Cetaphil
17 Herbina
18 Editt Cosmetics
19 Herba Studio
20 Golden Rose
21 Octagon Investment Holdings: Dairy Fun
22 Paris Presents Incorporated : Ecotools, Ms. Pedicure, Ms. Manicure, Ms. Makeup

Pędzle Eco Tools całkowicie Eco i CF widze na liście zielonej, a reszta należąca do Paris Presents Inc.?


.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-21 o 14:13 Powód: wykasowałam firmy które znalazłam, dowiedzialam sie czy nie testuja etc
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 23:50   #414
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

dziewczyny a co z kosmetykami aa?? należą do czegoś większego? widzę w aptece ciągle tę linię eko i nie wiem z czym to się je bardzo ? testowani nie testowani? nic nie wiem konkretnie o tej firmie bo nigdy jakoś ich nie kupowałam na vege stronie tak są pomieszane odpowiedzi, że w końcu zgłupiałam
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 00:09   #415
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
dziewczyny a co z kosmetykami aa?? należą do czegoś większego? widzę w aptece ciągle tę linię eko i nie wiem z czym to się je bardzo ? testowani nie testowani? nic nie wiem konkretnie o tej firmie bo nigdy jakoś ich nie kupowałam na vege stronie tak są pomieszane odpowiedzi, że w końcu zgłupiałam

Oceanic, AA pewnie będzie na Fioletowo z racji niepewności/nieścisłości

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Sylcia wrzuciła listę firm, które jej odpisały, że nie testują. Starała się, niestety nie sprawdziła u innych źródeł.
(...)
O ile wiem, Oceanic AA twierdzi, że nie testuje, ale nie ustosunkował się do sprawy składników.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 04:58   #416
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Blanx nie testuje-wysylalam im mejla juz jakis czas temu, odpisali ze nie testuja i nie stosuja skladnikow poch zwierzecego
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 06:42   #417
armania82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
tak, tak kawa davidoff kawę mi chodziło
No, faktycznie takową widziałam, tylko czytałam już w poście od Silweny, że należy jednak do Tchibo....

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hmm, prawdę mówiąc nie pamiętam co ustaliliśmy z Farmoną, miała być na zielonej czy niepewnej?
Wydaje mi się, że była wcześniej na zielonej. Z tego, co udało mi się jednak znaleźć w poprzednich częściach wątku, korespondencja z nimi była na żenującym poziomie, panu Waliczkowi nie chciało się nawet pełnym zdaniem odpowiedziać na pytania, napisał bodajże "Nie testujemy..." czy coś takiego no i podpisał się wpomnianym "pzdr". Założyciel lub prezes, o ile się znam, bo przecież jego nazwisko widnieje przy logo firmy.
armania82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:26   #418
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Słuchajcie dostałam odpowiedz od Bingo (swoją drogą bardzo szybko bo w nocy wysłałam). Uważam, że co prawda nie wysłali długiej odpowiedzi ale jednak coś tam jest. Nie olali tematu, nie odpisali za miesiąc, podpisany imieniem i nazwiskiem (odpisał mi Dyrektor d/s Marketingu i Rozwoju ). Dlatego też pozwoliłam sobie wstawić maila. Jak to oceniacie? Jak dla mnie wypadli na plus. Szybko odpisali no i punkt 1 i 2 mi sie podoba
Że używają kolagenu, elastyny, protein mlecznych oczywiście wiedziałam, bo mam sporo ich kosmetyków.


Pani xxx,
1. Kosmetyki marki BingoSpa nie są testowane na zwierzętach.
2. Mamy kilkudziesięciu dostawców i według naszej wiedzy surowce nie są testowane na zwierzętach w celach kosmetycznych.
3. Z tego co wiemy nie są zwolennikami testowania kosmetyków na zwierzętach.
4. 5. Wszystkie produkty marki BingoSpa, informacje o produktach i ich zdjęcia można znaleźć na stronach sklepów internetowych:
www.bingosklep.com oraz www.bingospa.eu. Do niektórych z nich używamy ekstraktów np. kolagenu czy jedwabiu.
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?


Edytowane przez vanadis
Czas edycji: 2012-03-20 o 08:32
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:29   #419
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A, co do maili, jeszcze jedna uwaga — w naszym szablonie polskojęzycznym na początku znajduje się „witam”. Wiem, że to słowo jest coraz bardziej popularne, ale nadal nie jest uznawane za oficjalne Należałoby pisać „Szanowna Pani/Szanowny Panie”
A to jakiś stary szablon skopiowałaś sobie. Na początku tego wątku polski list zaczyna się od Dzień dobry! I faktycznie zachęcam wszystkie piszące listy wizażanki, aby podpisywały się przynajmniej nazwiskiem, a nie ksywami

A tak poza tym to ostatnio wysłałam parę grzecznych maili i zero odpowiedzi...
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-03-20 o 11:32
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:50   #420
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Blanx nie testuje-wysylalam im mejla juz jakis czas temu, odpisali ze nie testuja i nie stosuja skladnikow poch zwierzecego
cudowna wiadomość
dziekuje za odp
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.