Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 11:10   #481
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
certyfikat wegański - produkt nie zawiera produktów zwierzęcych i odzwierzęcych, żadne zwierzę nie ucierpiało w trakcie jego produkcji
Czyli certyfikat dostaje produkt, a nie firma...

Cytat:
Chatul weganką nie jestem ale wiele prezerwatyw jest testowanych a te wiem, że nie są dlatego zapytałam
A, rozumiem
A dlaczego nie chcesz przez internet zamawiać?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:28   #482
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Paese - miałam kiedyś katalog i cała strona u nich poświęcona była ekologicznej polityce firmy, która jest także przyjazna zwierzętom. To ja zaproponowałam teteesi, żeby umieściła Paese na liście, ale podobną politykę ma avon - napisali na ostatniej stronie katalogu, że nie testują a tu zonk... Proponuję na razie wysiudać ich z zielonej i wpakować na niepewną dopóki nie odpiszą.

Wiele jest przypadków, że firma posiada jakiś eko certyfikat, ale należy do koncernu, który taki certyfikat nieprędko dostanie. Tak było na wątku w przypadku rossmanowskiej Alterry: jedne z nas kupowały, bo A. jest dla wegan, inne nie, bo kasa szła na Rossmanna, który do niedawna był u nas na czerwonej. To samo jest z Sanoflore, na której łapę trzyma loreal.

Certyfikaty są jak najbardziej wiarygodne, ale to od Was zależy czy chcecie finansować testujący koncern. Tu jest trochę o tym jakie warunki trzeba spełniać aby dostać certyfikat: Klikadło
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-03-22 o 11:31
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:32   #483
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

aha o to chodzi właśnie chciałam tutaj jedno zdanie podsumowujące, czyli podobnie jak z the body shopem sami w sobie są etyczni ale należą do l'oreala który już nie jest więc nie ma sensu ich wspierać - załapałam, w końcu (pamiętajcie kto pyta nie blondzi, ja już właśnie załapałam )

co do gumek zamawianych w necie, mimo, że całkiem nieźle się poruszam to jestem lewa noga z robieniem interesów w sieci, normalne rzeczy zamawia mi mama ale gumek mi nie zamówi znaczy może by mi i zamówiła ale to tak głupio "mamo weź mi zamów z tej strony gumki" chyba by mnie wyśmiała
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:44   #484
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
co do gumek zamawianych w necie, mimo, że całkiem nieźle się poruszam to jestem lewa noga z robieniem interesów w sieci, normalne rzeczy zamawia mi mama ale gumek mi nie zamówi znaczy może by mi i zamówiła ale to tak głupio "mamo weź mi zamów z tej strony gumki" chyba by mnie wyśmiała
Czyli co, masz problem ze zrobienie zakupów w sklepie internetowym? To naprawdę nie jest trudne A jak coś, to mogę Ci wirtualnie pomóc
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:45   #485
Barwinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Okolice Śląska
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witajcie!

Kiedyś trafiłam na (pierwszy jeszcze) wątek Bezpieczne firmy... i momentalnie się wciągnęłam. Odtąd staram się nie kupować kosmetyków testowanych

Kobitki, jesteście niesamowite! Śledzę tę trzecią część wątku uważnie od początku i cieszę się ogromnie, że istnieje takie źródło informacji na ten temat. Jestem pewna, że dzięki Wam nie zdarzy mi się już żadna wpadka z kupnem czegoś testowanego. Tak na przykład zamawiałam kosmetyki z katalogu pewnej amerykańskiej firmy na A - pewna, że nikomu futrzastemu nie szkodzę. I to od Was dowiedziałam się, jak sobie ta firma poczyna. Zatem Avonowi powiedziałam "Bujaj się!" Może napiszemy im wszystkie po kolei na ich Facebooku, co o tym myślimy?

A propos H&M. Oni napisali "Nie przeprowadzamy żadnych testów..." - ale to nie znaczy, że nie zlecają tego komuś, ani że nie kupują składników od testujących laboratoriów.
Barwinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:11   #486
saymekate
Przyczajenie
 
Avatar saymekate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cześć Dziewczyny!
A propos Original Source znalazłam na ich brytyjskiej stronie taką informację:
We've been making shower gels for some time now. But long before we made our first one, we sat in a darkened room, stripped to our waists and made some big promises that we've kept to this day.
WE WILL:
  • Never ever consider, or even think of, showering or bathing as a routine
  • Always remain curious (enough to worry Laura from Health & Safety)
  • Use our senses to discover intense experiences
  • Use natural ingredients
  • Never tire of looking for new ingredients
  • Never stop messing around with new ingredients and packaging
  • Never test our products on animals
  • Always test our products on ourselves
  • Never be wasteful
Z tego wynika, że nie testują produktów, ale nie wiadomo, jak jest ze składnikami? No i szukają nowych składników, które jakoś muszą być przetestowane... Może umieścić je na liście niepewnej, bo mają w końcu znaczek Vegan (?)

Ja kupiłam ich żel pod prysznic właśnie ze względu na certyfikat - byłam święcie przekonana, że jest nietestowany...

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

-'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.-'*((,,.'*-

zacna petycja, kto nie podpisał link ---> klik(!)

-'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.--'*((,,.-'*((,,.'*-



* O Firmie
** Marki Własne
Silwena, petycja podpisana
saymekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:54   #487
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chatul nie dość, że mam problemy z zakupami w necie to jeszcze właśnie nie wiem które są najlepsze w sensie takie pro zwierzęce brałam hormony (bo dodatkowo miałam problemy z rozregulowanymi hormonami swoimi) jednak chce je odstawić bo i tak ch*ja dają więc nie ma sensu się truć i jeszcze żeby zwierzaki cierpiały więc pomyślałam o gumkach więc mam pytanie za 100 punktów bo widziałam te Pasante w sklepie tylo właśnie nie wiem one na bank są nietestowane? bo w 2 części wątku było podane, że są "niepewne" (sorry, że wyskoczyłam z tym tematem gumkowym )
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 16:43   #488
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Na moim opakowaniu jest znaczek Vegan więc wydaje mi się, że powinni być na zielonej. Nie znam się aż tak dobrze, nie wiem czy była prowadzona jakaś korespondencja więc prosze o wypowiedz pozostałe użytkowniczki
Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ale to się wyklucza mają certyfikat vegański i są marką testującego cussonsa tak? no tak wszystko się zgadza, czyli certyfikaty są także niewiarygodne czy jak??
Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
czyli certyfikat dotyczy tylko jednego produktu a nie całej marki tak? czyli certyfikat nie jest znaczący? - upewniam się tylko
Dziewczyny certyfikat Vegan jest jak najbardziej wiarygodny, oznacza, że ani produkt ani żaden ze składników nie jest testowany na zwierzętach i że nie zawierają żadnego składnika pochodzącego z uboju. Niestety certyfikat ten jest przyznawany tylko konkretnym produktom, nie fimie (patrz Oriflame, seria EcoBeauty)
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:18   #489
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Chatul nie dość, że mam problemy z zakupami w necie to jeszcze właśnie nie wiem które są najlepsze w sensie takie pro zwierzęce brałam hormony (bo dodatkowo miałam problemy z rozregulowanymi hormonami swoimi) jednak chce je odstawić bo i tak ch*ja dają więc nie ma sensu się truć i jeszcze żeby zwierzaki cierpiały więc pomyślałam o gumkach więc mam pytanie za 100 punktów bo widziałam te Pasante w sklepie tylo właśnie nie wiem one na bank są nietestowane? bo w 2 części wątku było podane, że są "niepewne" (sorry, że wyskoczyłam z tym tematem gumkowym )
Z tego, co wiem, to RFSU i Pasante są pewne Pasante są dużo tańsze od RFSU, ale RFSU są testowane elektronicznie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:10   #490
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chatul dzięki rozwiałaś moje gumkowe wątpliwości człowiek może żyć spokojnie


a czy któraś z Was używa może ekologicznych kubków menstruacyjnych??? szukam jakichś obiektywnych opinii na ich temat

i jeszcze jedno jakby ktoś z Was był zainteresowany w Niemieckim C&A jest kolekcja bio stworzona z bio materiałów (nie wiem czy do PL dotrze)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:32   #491
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Że tak zapytam, może trochę z dupy ale mam spore zaległości - co z naszą listą?

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Raczej nie testuja, to tania polska firma, maja kroliczka na produktach
Ostatnio bardzo polubilam ich podklad kosztujacy 9zł

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------




Mozna dostac to gdzies stacjonarnie?
A moja mama dostała całą serię kosmetyków do ciała i muszę przyznać, że po wypróbowaniu masła do ciała (coś chyba z jaśminem i orchideą) byłam zachwycona!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 22:34   #492
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

O mamo, Dziewczyny, ogarnęłam chwilowo bałagan, jaki się zrobił. Ponieważ Teteesia miała w nawiasie marki poszczególnego koncernu (z uwagi na mało miejsca), dużo czasu zajmuje mi ogarnięcie zwłaszcza czerwonej listy.

Cytat:
Napisane przez saymekate Pokaż wiadomość
Linuś,
na niepewną listę trzeba też dorzucić marki należące do [/COLOR][/COLOR]COTY Prestige – Baby Phat, Balenciaga, Calvin Klein, Cerruti,Chloe, Chopard, Davidoff, Jennifer Lopez, Jette Joop, Jil Sander, Joop, Karl Lagerfeld, Kenneth Cole, L.A.M.B (zapach Gwen Stefani), Lancaster, Marc Jacobs, Nautica, Nikos, Phat Farm, Sarah Jessica Parker, Vera Wang, Vivienne Westwood - niektóre z nich mocne marki perfumowe
No i w takim razie Chloe powinna przeskoczyć z czarnej listy na fioletową, bo należy do Coty, chyba że mamy pewność, że testują

A i jeszcze dorzuć, proszę, Adidasa, Chanson D'Eau, Heidi Klum, Manhattan, Lamborghini na niepewną (należą do Coty) bo nie ma ich na razie nigdzie
[COLOR="Silver"]

Dobrze powiedziane To chyba takie firmy powinny wylądować na niepewnej liście i będziemy czekać na jakąś rzeczową odpowiedź (?)
Dodane, zaraz przerzucę Chloe na fioletową.

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Linuś to może Veronę i te wszystkie jej marki dać na niepewną dopóki nie odpiszą na maila?

To skoro mają oświadczenie to nie jest to wystarczający argument?

W takim razie na podstawie jakich dowodów ma powstawać lista? Myślałam, że oświadczenie na stronie jest bardziej znaczące niż odpowiedź na maila?
Vollare mogę zmienić na fioletową, ale wolałabym to zrobić jeśli nie odpiszą np. do tygodnia, bo jak zacznę się bawić w przerzucanie firm w trakcie pracy nad czerwoną listą to zaraz się zrobi syf. Ale pamiętajmy, że Verona jest chwilowo warunkowo na zielonej. Czy uważacie, że tak jest ok czy wolicie Vollare jednak na fioletowej?

Oświadczenie powinno być wystarczające, bo sporo firm na zielonej było dopisanych dzięki oświadczeniu na stronie, m.in. niedawno dopisałam tak Sleeka. W związku z tym trzeba być konsekwentnym.

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
po prostu robi się bałagan a Linuś też wszystkiego nie ogarnie może jakoś oddzielajmy od całości to co chcemy na zielonej dodać i dlaczego to chcemy dodać a oddzielnie wypiszmy listy, które mają króliczka żeby to jakoś przejrzyście było bo jak wszystko się wkotłuje na zieloną to wyjdzie z tego wiecie co ))))))
Trochę się tego obawiam, przynajmniej na razie, kiedy lista ma wciąż spore braki.

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Tak podlegają pod Cussons(info z opakowania). Czyli co, na pomarańczową ich ?


Super, cieszę się bardzo
Chyba na pomarańczową. Ludzie i tak utożsamiają Original Source z osobną firmą. Czy nie? Jak uważacie?

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
pokusiłam się:


Reasumując:

Blanx – nie testuje potwierdzone mailem (info od Silweny)
Global Cosmed – przysłali maila z odpowiedzią że nie testują
Madara i Figs& Rouge – oświadczenie na stronie, że nie testują
Original source – certyfikat vege (ale należy do testującego koncernu)
H&M – na stronie stanowisko, że nie testują


Verona – znaczek króliczka (Vollare, Ingrid, Verona Laboratories, Vittorio Belluci, Butterfly) ---> do nich ma pójść mail z zapytaniem

to podsumowanie z 2 ostatnich stron, żeby się nie pogubić
Dzięki To co z H&M-em? Nie mogę się pozbyć przeświadzczenia, że widziałam ich na jakiejś ważnej liście.

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
trzeba pamiętać, że Global Cosmed, oferuje nam nie tylko kosmetyki: Apart, Bobini, Malwa,
ale też środki czystości: Sofin, Kret, Izo =)


Wysłałam tego maila do Verony, poszło w końcu na dział Obsługi Klienta, zapomniałam, że takowy mają
Czekamy na odpowiedź


A tak ogólnie o Veronie to:
"Verona Products Professional jest producentem kosmetyków
do makijażu, pielęgnacji ciała i twarzy oraz kosmetyków do
pielęgnacji i stylizacji włosów. Firma oferuje kosmetyki marek
INGRID, VOLLARE, BUTTERFLY, VERONA LABORATORIES,
VITTORIO BELLUCCI, ACTION SPORT
, które są rozpoznawalne
na rynku polskim oraz wielu krajach Azji i Europy..." *

W Ofercie pisze: "Gama Verona Laboratories prezentuje również linie szamponetek Ryana oraz farb do włosów Revia."

oraz info, że Verona jest producentem kosmetyków pod markami Private Label:

"Aktualnie w kategorii kosmetyków kolorowych tworzymy:
- markę Celia na rynek francuski,
- na rynku skandynawskim - french manicure Vevay.

W kategorii stylizacja i pielęgnacja włosów:
- Drogerie Natura - brand ARTISTE,
- Auchan." **
;mdleje: Dobra, już się pogubiłam

Widzę 2 marki:

Global Cosmed (i podległe jej marki,w tym kret ) oraz Vollare. Vollare jest chwilowo na zielonej, ale czekamy na odpowiedź. Global Cosmed warto dodać i zaraz to zrobię.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-22 o 22:50
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:47   #493
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
guacamole - Clinique testuje! Ostatnio było olbrzymie zamieszanie wokół Clinique, MAC, Smashbox i innych z grupy Estee Lauder, bo okazuje się, że okłamywali swoich klientów. Gdzieś wcześniej umieściłam link do artykułu o pozwie, który w Stanach będzie przeciw nim wytoczony.
No właśnie tutaj mam pytanie. Testują, czy należą do testujących koncernów? Tak jak the body shop?

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
niemiecki to dla mnie czarna magia, poważnie lubię uczyć się języków, ale niemiecki nigdy nie wszedł mi do głowy, może mam blokadę :P


Linusiaczek super jest ta nowa lista
Dajcie dziewczyny link do nowej listy please!!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:52   #494
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Szukałam po różnych listach i nie moge nigdzie znaleść kosmetyków Basic ze schleckera, na opakowaniu mają producenta InterCo. Macie jakieś informacje?
Tak samo Guerlain mi chyba umknął gdzieś.
Pewnie obie firmy testują ale zawsze jest jakaś nadzieja
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:53   #495
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
kurczę super, ja wpadłam w taki zastój w sensie kupowałam jak najwięcej rzeczy firm, których byłam na 100% pewna, Ziai pełno w moim domu, zatrzęsienie całe ale jestem bardzo zadowolona i naprawdę kurcze nie wiem kto mi polecił tę ziaję rebuild ale muszę tego kogoś wycałować, znika mi praktycznie całkowicie cellulit a myślałam, że tylko operacja plastyczna mi pomoże ))) jesteście kochane i nawet nie wiecie jak ogoromny wpływ macie na to, że polepszacie komuś życie
Też mam rebuild - jest super. Ale nie wiem, czy zwróciłaś uwagę, że coraz trudniej dostać reduktor cellulitu tzn. bardzo trudno go dostać w Poznaniu.
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:56   #496
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Vollare mogę zmienić na fioletową, ale wolałabym to zrobić jeśli nie odpiszą np. do tygodnia, bo jak zacznę się bawić w przerzucanie firm w trakcie pracy nad czerwoną listą to zaraz się zrobi syf. Ale pamiętajmy, że Verona jest chwilowo warunkowo na zielonej. Czy uważacie, że tak jest ok czy wolicie Vollare jednak na fioletowej?
Verona na razie nie odpisała na maila, zobaczymy co dalej.
Linuś zostaw jak jest, rozprawisz sie z wrzucaniem jak odpisza mi co z tym testowaniem


BTW
Dzięki, dzięki Linuś za prace wkładaną w listę
<tu dowolne rzeczy się dzieją, począwszy od masowania stóp, wachlowania wielkim pękiem liści palmowych, po bardziej wysublimowane upodobania Linusiaka>
_______________

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-22 o 23:06
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:57   #497
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Szukałam po różnych listach i nie moge nigdzie znaleść kosmetyków Basic ze schleckera, na opakowaniu mają producenta InterCo. Macie jakieś informacje?
Tak samo Guerlain mi chyba umknął gdzieś.
Pewnie obie firmy testują ale zawsze jest jakaś nadzieja
Guerlain na 95% testuje, czytalam gdzies w necie ale nie pamietam gdzie.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:03   #498
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Już znalazłam listę. Jest oszałamiająca!!!!!!!!!!!!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:08   #499
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Naleen no u mnie na razie nie ma problemu są całe półki tylko, że te najniższe (chociaż raz faktycznie były max 2 sztuki).

a h&m z tego co czytam ich politykę zmienia się coraz bardziej na lepsze
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 23:16   #500
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny a ta Ziaja na cellulit dziala takie cuda samodzielnie czy oprocz tego cwiczycie, masujecie sie itd?
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:27   #501
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hanuś ja ćwiczę brzuch i biodra na nogi nic nie robię więc krem działa sam )))
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:35   #502
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Hanuś ja ćwiczę brzuch i biodra na nogi nic nie robię więc krem działa sam )))
Jak wykonczę Eveline to pewnie wypróbuję tę cudowną Ziaję
Nigdy nie wierzyłam w kosmetyki zwalczające cellulit ale kto wie
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:44   #503
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hanuś ja też byłam w szoku po 2tygodniach już zobaczysz pierwsze super efekty
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:46   #504
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Hanuś ja też byłam w szoku po 2tygodniach już zobaczysz pierwsze super efekty
Po dwóch tygodniach stosnowania Ziai czy Eveline?
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:49   #505
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ziai właśnie, wiesz tylko ie spodziewaj się za 2 tyg photoshopa na nogach :P zresztą sama zrozumiesz jak zobaczysz )))
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 23:56   #506
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Ziai właśnie, wiesz tylko ie spodziewaj się za 2 tyg photoshopa na nogach :P zresztą sama zrozumiesz jak zobaczysz )))
Na photoshopa to ja nie licze bo takie cuda to tylko w kolorowych gazetach
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 00:05   #507
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ja żałuję, że nie zrobiłam fotek przed (ale naprawdę wyglądało to... strasznie!!!!) a teraz mówię Ci, nawet rozstępy się spłycają nie zmienię go już nigdy (tylko tyle, że mało wydajny, małe opakowania i na krótko starcza) zapach genialny konsystencja super nie ma żadnych dramatycznych efektów ubocznych typu grzanie czy chłodzenie (lekko orzeźwia) warto zainwestować lepiej kupić od razu po 2 opakowania mi 1 opakowanie starczyło na 2 tygodnie codziennego stosowania. Tyle, że ja sobie nie żałowałam
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 00:16   #508
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja żałuję, że nie zrobiłam fotek przed (ale naprawdę wyglądało to... strasznie!!!!) a teraz mówię Ci, nawet rozstępy się spłycają nie zmienię go już nigdy (tylko tyle, że mało wydajny, małe opakowania i na krótko starcza) zapach genialny konsystencja super nie ma żadnych dramatycznych efektów ubocznych typu grzanie czy chłodzenie (lekko orzeźwia) warto zainwestować lepiej kupić od razu po 2 opakowania mi 1 opakowanie starczyło na 2 tygodnie codziennego stosowania. Tyle, że ja sobie nie żałowałam

Ja zrobiłam takie zdjęcie A powiem Ci, że mi to chlodzenie Eveline się spodobało Chociaż przy pierwszej aplikacji byłam w szoku
Dobra kończę cellulitowego off topa
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 01:01   #509
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Powiem Wam Dziewczyny, że nowa lista wymaga kupę, masakryczną ilość pracy. Po pierwsze dlatego, że sprawdzam obecnie kilka źródeł, z naszą starą listą włącznie, a tam jest sporo nieścisłości, no i dużo się jednak zdezaktualizowało. Np. Coca cola oficjalnie przestała wspierać testy na zwierzętach podobno i nawet przesłała stosowne oświadczenie do Pety. Natomiast czytałam nieciekawe historie o testowaniu Nestea

Apropos, znalazłam stronę z markami LVMH Zastanawiam się czy nie powinniśmy wrzcucić całego koncernu na czerwoną listę Na razie wrzuciłam samego BeneFita, bo mi utknął w pamięci po odpowiedzi Pety, ale chyba wypadało by zgarnąć tam całą grupę.

Tak czy siak, uzupełnianie tej listy to robota na naprawdę kilka tygodni. Ważne że chociaż szkielet powoli powstał

Cytat:
Napisane przez Barwinek Pokaż wiadomość
Witajcie!

Kiedyś trafiłam na (pierwszy jeszcze) wątek Bezpieczne firmy... i momentalnie się wciągnęłam. Odtąd staram się nie kupować kosmetyków testowanych

Kobitki, jesteście niesamowite! Śledzę tę trzecią część wątku uważnie od początku i cieszę się ogromnie, że istnieje takie źródło informacji na ten temat. Jestem pewna, że dzięki Wam nie zdarzy mi się już żadna wpadka z kupnem czegoś testowanego. Tak na przykład zamawiałam kosmetyki z katalogu pewnej amerykańskiej firmy na A - pewna, że nikomu futrzastemu nie szkodzę. I to od Was dowiedziałam się, jak sobie ta firma poczyna. Zatem Avonowi powiedziałam "Bujaj się!" Może napiszemy im wszystkie po kolei na ich Facebooku, co o tym myślimy?

A propos H&M. Oni napisali "Nie przeprowadzamy żadnych testów..." - ale to nie znaczy, że nie zlecają tego komuś, ani że nie kupują składników od testujących laboratoriów.
Hej

Nie wiem co z tym H&Mem tak do końca, jeśli nie znajdę ich na żadnej oficjalnej liście to może dać ich na fioletową?

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Że tak zapytam, może trochę z dupy ale mam spore zaległości - co z naszą listą?
Lista się "tasiemcuje" , czyli wydłuża.

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Szukałam po różnych listach i nie moge nigdzie znaleść kosmetyków Basic ze schleckera, na opakowaniu mają producenta InterCo. Macie jakieś informacje?
Tak samo Guerlain mi chyba umknął gdzieś.
Pewnie obie firmy testują ale zawsze jest jakaś nadzieja
Guerlain, o ile wiem, był wymieniony w mailu od Pety, którego tu wkleiłam, jako jedna z marek LVHM, koncernu, którago politykę prozwierzęcą Peta określiła jako questionable, ale brzmiało to bardziej jako podejrzana
Po tym jak Schlecker zbankrutował (parę tygodni temu), przestałyśmy się na jakiś czas interesować jego markami. Jak wygląda obecnie sprawa ze Schleckerem?

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Verona na razie nie odpisała na maila, zobaczymy co dalej.
Linuś zostaw jak jest, rozprawisz sie z wrzucaniem jak odpisza mi co z tym testowaniem

BTW
Dzięki, dzięki Linuś za prace wkładaną w listę
<tu dowolne rzeczy się dzieją, począwszy od masowania stóp, wachlowania wielkim pękiem liści palmowych, po bardziej wysublimowane upodobania Linusiaka>
_______________
Dzięki Silweno

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Guerlain na 95% testuje, czytalam gdzies w necie ale nie pamietam gdzie.
Mogłaś przeczytać podobną wypowiedź Pety, jaką ja dostałam na maila

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Już znalazłam listę. Jest oszałamiająca!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-23 o 01:08
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 01:09   #510
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linuś na fioletową ale może z dopiskiem, że na oficjalnej stronie marka deklaruje się, że nie testuje na zwierzętach? żeby była jakaś uwaga bo teoretycznie na tej stronie piszą, że nie testują.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.