Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-23, 05:10   #511
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja żałuję, że nie zrobiłam fotek przed (ale naprawdę wyglądało to... strasznie!!!!) a teraz mówię Ci, nawet rozstępy się spłycają nie zmienię go już nigdy (tylko tyle, że mało wydajny, małe opakowania i na krótko starcza) zapach genialny konsystencja super nie ma żadnych dramatycznych efektów ubocznych typu grzanie czy chłodzenie (lekko orzeźwia) warto zainwestować lepiej kupić od razu po 2 opakowania mi 1 opakowanie starczyło na 2 tygodnie codziennego stosowania. Tyle, że ja sobie nie żałowałam
Ooo, czego używasz? Jakiej Ziai? Ja mam pełno rozstępów i chętnie się ich pozbędę
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 07:46   #512
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Natomiast czytałam nieciekawe historie o testowaniu Nestea
Nestea stosuje herbatę Liptona, a Ci jak wiadomo robią paskudne testy wszczepiając bakterie zwierzętom i lecząc je herbatą. Tak więc nawet jeśli Coca-Cola jest bez winy, to Nestea już nie.

Poza tym czytałam, że Cola ma w składzie karmel, który jest rakotwórczy i planują tylko zmniejszyć jego ilość a nie usunąć, więc jak dla mnie jest tu coś nie tak.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:49   #513
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chatul czarna seria ziai rebuild rano - serum drenujące wieczorem - masło - tylko pamiętaj, że to schodzi wolniej niż pan C mi dopiero zeszły z ud na biodrach (rosłam szybko w podstawówce wiec mam od tego czasu - 5 krech i tego sie nie moge w ogole pozbyc (((() nadal mam.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:23   #514
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witam się oficjalnie
Choć podczytuję już od jakiegoś czasu, a przez ostatnie dni bardzo intensywnie.
Bardzo podziwiam i doceniam Waszą wiedzę i determinację w dążeniu do celu

Zauważyłam na liście (starej), że marka Vanderbilt znajduje się w dwóch miejscach: L'oreal i Parfumeurs Createurs.
Podobnie Agnes B: Parfumeurs Createurs i Club Créateurs de Beauté.
Tak czy siak czerwona lista, ale chciałabym wiedzieć, czy to PC i CCdB jest właścicielem, czy to po prostu jakieś organizacje () czy jeszcze co innego, bo nazwy nic mi nie mówią. Może ktoś pomoże rozwikłać zagadkę.

I jeszcze marka Fendi, której nie znalazłam (perfumy). Wiem, że zajmuje się też produkcją futer, czy w związku z tym automatycznie zasługują na czerwoną listę?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:32   #515
Barwinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Okolice Śląska
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja bym H&M również wrzuciła na listę niepewną.

Podobnie jednak oświadczenie Sleeka na stronie wydaje mi się wymijające - napisali "MY nie testujemy" i dodali, że ich działania są zgodne z dyrektywą 76/768/EEC. Właśnie tę dyrektywę przeglądam i jak ją wreszcie ogarnę, dam znać, com wyczytała
Barwinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 15:10   #516
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ta Ziaja na cellulit dziala takie cuda samodzielnie czy oprocz tego cwiczycie, masujecie sie itd?
Ja ćwiczę. Dość sporo. Ale krem jest bardzo fajny. Fajnie napina skórę. Musiałabym przestać ćwiczyć i zostać na samym kremie, ale nie dam rady

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja żałuję, że nie zrobiłam fotek przed (ale naprawdę wyglądało to... strasznie!!!!) a teraz mówię Ci, nawet rozstępy się spłycają nie zmienię go już nigdy (tylko tyle, że mało wydajny, małe opakowania i na krótko starcza) zapach genialny konsystencja super nie ma żadnych dramatycznych efektów ubocznych typu grzanie czy chłodzenie (lekko orzeźwia) warto zainwestować lepiej kupić od razu po 2 opakowania mi 1 opakowanie starczyło na 2 tygodnie codziennego stosowania. Tyle, że ja sobie nie żałowałam
No właśnie chciałam pisać, że krem sam nie działa, ale doczytałam resztę Twoich wypowiedzi. Ja nie mam dużego problemu z cellulitem. Widać go jak ścisnę skórę. Ale nawet to mnie denerwowało, więc zaczynałam z niveą, ale teraz wiadomo... no i ziaja. Jestem zadowolona, ale mimo wszystko uważam, że przy takim cellulicie jak ja mam, czyli mało widocznym, żaden krem specjalnie nie pomoże. Dieta i ćwiczenia za to sprawiają, że po jakimś czasie nawet ściskając skórę cellultu brak Jesli problem u kogoś jest większy to wiadomo, że krem przyniesie efekt. Może to głupie porównanie, ale to podobnie jak gdy odchudza się kobieta ważąca 90 kg i kobieta ważąca 55 i chcąca zrzucić tylko brzuch. Tej mniej ważącej zawsze będzie trudniej. A ta o wadze 90 kg zgubu przynjamniej 5 w 14 dni.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ooo, czego używasz? Jakiej Ziai? Ja mam pełno rozstępów i chętnie się ich pozbędę
to polecam krem clareny na rozstępy!! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ch-sorbet.html
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach

Edytowane przez Naleeen
Czas edycji: 2012-03-23 o 15:12
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 15:25   #517
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dostałam odpowiedź od Verony:

Szanowna Pani,
zakaz testowania na zwierzętach wyrobów kosmetycznych oraz surowców stosowanych do produkcji kosmetyków obowiązuje od 2004 roku. My jako producent nigdy nie prowadziliśmy testów naszych wyrobów na zwierzętach, używane do produkcji surowce nowej generacji takich testów również nie posiadają. Jednakże są w recepturach kosmetyków surowce wykorzystywane od dziesiątków lat. Są popularne i mają bardzo dobre działanie na naszą skórę, niestety te kilkadziesiąt lat temu mogły być testowane na zwierzętach.
Staramy się unikać stosowania takich surowców w naszych recepturach ale czasami nie jest to możliwe chcąc uzyskać jak najwyższą skuteczność kosmetyku.

Z wyrazami szacunku
xxx
Verona Products Professional Sp. z o.o.


Co o tym sądzicie? Verona twierdzi, że składniki nie mogą być testowane od 2004roku

__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 16:36   #518
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej, hej
Moim zdaniem, lepiej jest być ostrożnym i jak są jakiekolwiek wątpliwości czy braki dowodów, ZAWSZE wrzucać firmę na listę niepewną.
Ja już mam naprawdę czarne wizje, boję się, że firmy zaczną wchodzić na nasz wątek i "nauczą się" pisać piękne emaile o nietestowaniu...
Sprawdzajmy firmy 10 razy zanim wrzucimy je na zieloną listę

Ja tu z poważnymi wątpliwościami się zgłaszam... Flos-Lek jest na zielonej liście, kupiłam kilka dni temu krem do twarzy beECO, z certyfikatem ECOCERT. Wszystko pięknie, wszystko zielono, czytam ulotkę, a tu napisane: "produkt końcowy nie jest testowany na zwierzętach".
Dlaczego tylko końcowy??? Czy ja już jestem przewrażliwiona i przesadzam, czy Flos-Lek coś kręci?

Edytowane przez Sternchen_7
Czas edycji: 2012-03-23 o 16:38
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 16:48   #519
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno jakby ktoś z Was był zainteresowany w Niemieckim C&A jest kolekcja bio stworzona z bio materiałów (nie wiem czy do PL dotrze)
dotarły, dotarły, przeglądałąm ostatnio tę kolekcję w Poznaniu ( u mnie w Zielonej to C&A jest co najmniej ubogi) i jest całkiem, całkiem

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Jak wykonczę Eveline to pewnie wypróbuję tę cudowną Ziaję
Nigdy nie wierzyłam w kosmetyki zwalczające cellulit ale kto wie
no właśnie ja też teraz jadę drugi tydzień z Eveline i jak tak czytam, to może jak wykończę opakowanie to na Ziaję się przerzucę

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Hanuś ja też byłam w szoku po 2tygodniach już zobaczysz pierwsze super efekty
kurcze - no właśnie, przydałaby się osoba, która przetestowała i Ziaję i Eveline i zrobiła porównanie

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam takie zdjęcie A powiem Ci, że mi to chlodzenie Eveline się spodobało Chociaż przy pierwszej aplikacji byłam w szoku
też miałam takie wrażenie, określiłabym je jako 'mrożenie, które parzy' - ale ogólnie przynajmniej czuję, że coś tam na dupsku i brzuchu się dzieje

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Powiem Wam Dziewczyny, że nowa lista wymaga kupę, masakryczną ilość pracy.

Tak czy siak, uzupełnianie tej listy to robota na naprawdę kilka tygodni. Ważne że chociaż szkielet powoli powstał


Lista się "tasiemcuje" , czyli wydłuża.
Wygląda coraz bardziej imponująco - jest po prostu MEGA !!!

Chylę czoła, bo tylko domyślać się mogę ile pracy cię to kosztuje
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:12   #520
saymekate
Przyczajenie
 
Avatar saymekate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Witam się oficjalnie
Choć podczytuję już od jakiegoś czasu, a przez ostatnie dni bardzo intensywnie.
Bardzo podziwiam i doceniam Waszą wiedzę i determinację w dążeniu do celu

Zauważyłam na liście (starej), że marka Vanderbilt znajduje się w dwóch miejscach: L'oreal i Parfumeurs Createurs.
Podobnie Agnes B: Parfumeurs Createurs i Club Créateurs de Beauté.
Tak czy siak czerwona lista, ale chciałabym wiedzieć, czy to PC i CCdB jest właścicielem, czy to po prostu jakieś organizacje () czy jeszcze co innego, bo nazwy nic mi nie mówią. Może ktoś pomoże rozwikłać zagadkę.

I jeszcze marka Fendi, której nie znalazłam (perfumy). Wiem, że zajmuje się też produkcją futer, czy w związku z tym automatycznie zasługują na czerwoną listę?
Witaj agnyska81 Ja też głównie podczytuję

Nie znam niestety firm, o które pytasz, natomiast Fendi należy do LVMH (Louis Vitton, Moet Hennessy) i dlatego pewnie wylądował na czerwonej. Chociaż na stronie LVMH jest info, że od 1989 r. nie testują swoich produktów (ale czy składników też?),natomiast na ile to jest wiarygodna informacja, to nie wiem Ja, ze względu na futra Fendi, zbojkotuję ich perfumy, a co!
saymekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:20   #521
mooniq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny!

Chciałam was poinformować (o ile jeszcze tego nie wiecie), że z informacji PETA wynika, że Estee Lauder zaczął przeprowadzać testy na zwierzętach.

Po drugie chciałam się wypowiedzieć na temat kosmetyków Eveline- zwróćcie uwagę, że nie na wszystkich jest króliczek. Np. na lakierach go nie ma i wątpię, aby było to przeoczenie.

Listy nie widziałam, ale mogę się wypowiedzieć na temat produktów aptecznych, które nie są testowane. Jest to potwierdzone i ręczę za to głową, rękami i nogami. Oto one:

Bioderma
Svr
Auriga
Uriage
Pierre Fabre (np.Avene)
Iwostin
Pharmaceris

Oprócz tego:
CeCe,Farmona

Do makijażu:
Burjois, MAC, Yves Rocher, Sephora, Revlon
mooniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 19:22   #522
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A mam dziewczyny jeszcze pytanko - a w zasadzie do ciebie Linuś.

Burt's Bee - czy oni aby nie zostali wykupieni przez Clorox, a nie L'oreal, jak jest na liście? No chyba, że coś pomąciłam


I jeszcze pytanko o Clarins of Paris - ktoś mi gdzieś wspominal, że oni też zostali wykupieni przez L'oreal - jeżeli to prawa, to czy aby zgodnie z naszym tokiem rozumowania nie powinni być na pomarańczowo.

Jasna cholera - zgubiłam się w tym wszystkim ...
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"

Edytowane przez liliana27
Czas edycji: 2012-03-23 o 19:42
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 19:24   #523
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź od Verony:

Szanowna Pani,
zakaz testowania na zwierzętach wyrobów kosmetycznych oraz surowców stosowanych do produkcji kosmetyków obowiązuje od 2004 roku. My jako producent nigdy nie prowadziliśmy testów naszych wyrobów na zwierzętach, używane do produkcji surowce nowej generacji takich testów również nie posiadają. Jednakże są w recepturach kosmetyków surowce wykorzystywane od dziesiątków lat. Są popularne i mają bardzo dobre działanie na naszą skórę, niestety te kilkadziesiąt lat temu mogły być testowane na zwierzętach.
Staramy się unikać stosowania takich surowców w naszych recepturach ale czasami nie jest to możliwe chcąc uzyskać jak najwyższą skuteczność kosmetyku.

Z wyrazami szacunku
xxx
Verona Products Professional Sp. z o.o.


Co o tym sądzicie? Verona twierdzi, że składniki nie mogą być testowane od 2004roku



A Verona do mnie odpisu nie wysłała
olali mnie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 19:27   #524
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
A Verona do mnie odpisu nie wysłała
olali mnie
Ja pisałam do dyrektora a Ty do innego działu chyba? No i ja chyba dzień prędzej wysłałam pytanie z tego co pamiętam
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:27   #525
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Napisałam taką piękną wyczerpującą wiadomość z odpowiedziami dla Was wszystkich, ale mi przepadła

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Nestea stosuje herbatę Liptona, a Ci jak wiadomo robią paskudne testy wszczepiając bakterie zwierzętom i lecząc je herbatą. Tak więc nawet jeśli Coca-Cola jest bez winy, to Nestea już nie.

Poza tym czytałam, że Cola ma w składzie karmel, który jest rakotwórczy i planują tylko zmniejszyć jego ilość a nie usunąć, więc jak dla mnie jest tu coś nie tak.
To że Cola jest niezdrowa jest żadną tajemnicą (tylko co ma do tego karmel? Ogólnie kartmel ma być rakotwórczy czy ten, który oni akurat używają?). Jeśli chodzi o Liptona to także zaprzestano testów z tą herbatą. Testy Nestea to jakaś inna kwestia, o której czytałam. Coca cola finansowała mnóstwo testów w różnych ośrodkach i oficjalnie się z finansowania tych ośrodków wycofała. O zaprzestaniu testów Liptona pisałam jakiś czas temu w 2 części wątku, chociaż Dziewczyny nie były zachwycone, że to tylko Lipton. Tak czy siak, zarówno Coca Cola, jak i Lipton nie powinny być już na czerwonej liście.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Witam się oficjalnie
Choć podczytuję już od jakiegoś czasu, a przez ostatnie dni bardzo intensywnie.
Bardzo podziwiam i doceniam Waszą wiedzę i determinację w dążeniu do celu

Zauważyłam na liście (starej), że marka Vanderbilt znajduje się w dwóch miejscach: L'oreal i Parfumeurs Createurs.
Podobnie Agnes B: Parfumeurs Createurs i Club Créateurs de Beauté.
Tak czy siak czerwona lista, ale chciałabym wiedzieć, czy to PC i CCdB jest właścicielem, czy to po prostu jakieś organizacje () czy jeszcze co innego, bo nazwy nic mi nie mówią. Może ktoś pomoże rozwikłać zagadkę.

I jeszcze marka Fendi, której nie znalazłam (perfumy). Wiem, że zajmuje się też produkcją futer, czy w związku z tym automatycznie zasługują na czerwoną listę?
Hej

Marka Fendi, jak słusznie zauważyła saymekate, jest wykupiona przez LVMH. Nie wiem jakie info ma LVMH na stronie, jednakże Pety wypowiedziała się o nich jako o koncernie z bardzo podejrzaną polityką prozwierzęcą, w związku z tym przedkładam słowo Pety nad ich oświadczenie. Peta ściągnęła z listy Diora po tym jak został wykupiony przez ten koncern.

Agnes B należy do Parfumeurs Createurs, które to z kolei zostało wykupione w 50% przez L'Oreala w 2002r. Info tu: http://www.basenotes.net/company/102229

Cytat:
Napisane przez Barwinek Pokaż wiadomość
Ja bym H&M również wrzuciła na listę niepewną.

Podobnie jednak oświadczenie Sleeka na stronie wydaje mi się wymijające - napisali "MY nie testujemy" i dodali, że ich działania są zgodne z dyrektywą 76/768/EEC. Właśnie tę dyrektywę przeglądam i jak ją wreszcie ogarnę, dam znać, com wyczytała
A to nie jest ta dyrektywa, która zabrania testów na zwierzętach gotowych substancji oraz składników? Akt prawny, który zeszwala na testy to REACH. Tam są zawarte wytyczne dotyczące testów na toksykokinetyki, toksyczności dawki powtarzalnej i tej 3 grupy.

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź od Verony:

Szanowna Pani,
zakaz testowania na zwierzętach wyrobów kosmetycznych oraz surowców stosowanych do produkcji kosmetyków obowiązuje od 2004 roku. My jako producent nigdy nie prowadziliśmy testów naszych wyrobów na zwierzętach, używane do produkcji surowce nowej generacji takich testów również nie posiadają. Jednakże są w recepturach kosmetyków surowce wykorzystywane od dziesiątków lat. Są popularne i mają bardzo dobre działanie na naszą skórę, niestety te kilkadziesiąt lat temu mogły być testowane na zwierzętach.
Staramy się unikać stosowania takich surowców w naszych recepturach ale czasami nie jest to możliwe chcąc uzyskać jak najwyższą skuteczność kosmetyku.

Z wyrazami szacunku
xxx
Verona Products Professional Sp. z o.o.


Co o tym sądzicie? Verona twierdzi, że składniki nie mogą być testowane od 2004roku

Patrz punkt wyżej. Ponadto gdzieś wyczytałam, że można testować nowe, niezbadane substancje, co do których nie istnieją metody alternatywne.

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Hej, hej
Moim zdaniem, lepiej jest być ostrożnym i jak są jakiekolwiek wątpliwości czy braki dowodów, ZAWSZE wrzucać firmę na listę niepewną.
Ja już mam naprawdę czarne wizje, boję się, że firmy zaczną wchodzić na nasz wątek i "nauczą się" pisać piękne emaile o nietestowaniu...
Sprawdzajmy firmy 10 razy zanim wrzucimy je na zieloną listę

Ja tu z poważnymi wątpliwościami się zgłaszam... Flos-Lek jest na zielonej liście, kupiłam kilka dni temu krem do twarzy beECO, z certyfikatem ECOCERT. Wszystko pięknie, wszystko zielono, czytam ulotkę, a tu napisane: "produkt końcowy nie jest testowany na zwierzętach".
Dlaczego tylko końcowy??? Czy ja już jestem przewrażliwiona i przesadzam, czy Flos-Lek coś kręci?
Ecocert jest dowodem wyłącznie na nietestowanie gotowego produktu. Możliwe, że Flos - Lek przepisał formułkę z certyfikatu. Nie wiem, ale jest to możliwe.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
A mam dziewczyny jeszcze pytanko - a w zasadzie do ciebie Linuś.

Burt's Bee - czy oni aby nie zostali wykupieni przez Clorox, a nie L'oreal, jak jest na liście? No chyba, że coś pomąciłam


I jeszcze pytanko o Clarins of Paris - ktoś mi gdzieś wspominal, że oni też zostali wykupieni przez L'oreal - jeżeli to prawa, to czy aby zgodnie z naszym tokiem rozumowania nie powinni być na pomarańczowo.

Jasna cholera - zgubiłam się w tym wszystkim ...
Clarinsa nie ma na liście marek L'Oreala. Przy przeszukiwaniu netu nic nie wyskoczyło w sprawie Clarins, wydają się czyści. Natomiast masz rację co do Burt's Bees, nie są na liście marek L'Oreala. Muszę popatrzeć do kogo teraz należą.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Hmmm, jak teraz tak o tym myślę, że LVHM powinien być nie na czerwonej liście, a na liście niepewnej z adnotacją, że im nie ufamy. W końcu Peta jedno, oni drugie, pewności nie ma. żeby lista była spójna, to nie powinnam ich dawać za czerwoną. Kto za?

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-23 o 21:24
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:31   #526
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Chatul czarna seria ziai rebuild rano - serum drenujące wieczorem - masło - tylko pamiętaj, że to schodzi wolniej niż pan C mi dopiero zeszły z ud na biodrach (rosłam szybko w podstawówce wiec mam od tego czasu - 5 krech i tego sie nie moge w ogole pozbyc (((() nadal mam.
Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
to polecam krem clareny na rozstępy!! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ch-sorbet.html
Dzięki dziewczyny Będę szukała w sklepach tych kosmetyków. Jak w składach nie będzie żadnych substancji odzwierzęcych, to kupię
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 02:16   #527
MiaColucci
Rozeznanie
 
Avatar MiaColucci
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 544
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej, mam pytanko odnośnie firm produkucjących m.in kosmetyki dla dzieci Hipp i Skarb matki
Czy ktoś coś wie na temat tego czy testują ?
MiaColucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 07:57   #528
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ja ostatnio napisałam do inter Fragrances, ale jeszcze nie odpisali
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 09:11   #529
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
To że Cola jest niezdrowa jest żadną tajemnicą (tylko co ma do tego karmel? Ogólnie kartmel ma być rakotwórczy czy ten, który oni akurat używają?). Jeśli chodzi o Liptona to także zaprzestano testów z tą herbatą. Testy Nestea to jakaś inna kwestia, o której czytałam. Coca cola finansowała mnóstwo testów w różnych ośrodkach i oficjalnie się z finansowania tych ośrodków wycofała. O zaprzestaniu testów Liptona pisałam jakiś czas temu w 2 części wątku, chociaż Dziewczyny nie były zachwycone, że to tylko Lipton. Tak czy siak, zarówno Coca Cola, jak i Lipton nie powinny być już na czerwonej liście.
Linuś, ale jak to - Lipton nie powienin być na czerwonej liście?? Przecież należy do Unilevera, który testuje na potęge...
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 11:47   #530
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez saymekate Pokaż wiadomość
Witaj agnyska81 Ja też głównie podczytuję

Nie znam niestety firm, o które pytasz, natomiast Fendi należy do LVMH (Louis Vitton, Moet Hennessy) i dlatego pewnie wylądował na czerwonej. Chociaż na stronie LVMH jest info, że od 1989 r. nie testują swoich produktów (ale czy składników też?),natomiast na ile to jest wiarygodna informacja, to nie wiem Ja, ze względu na futra Fendi, zbojkotuję ich perfumy, a co!
Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Marka Fendi, jak słusznie zauważyła saymekate, jest wykupiona przez LVMH. Nie wiem jakie info ma LVMH na stronie, jednakże Pety wypowiedziała się o nich jako o koncernie z bardzo podejrzaną polityką prozwierzęcą, w związku z tym przedkładam słowo Pety nad ich oświadczenie. Peta ściągnęła z listy Diora po tym jak został wykupiony przez ten koncern.

Agnes B należy do Parfumeurs Createurs, które to z kolei zostało wykupione w 50% przez L'Oreala w 2002r. Info tu: http://www.basenotes.net/company/102229
---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Hmmm, jak teraz tak o tym myślę, że LVHM powinien być nie na czerwonej liście, a na liście niepewnej z adnotacją, że im nie ufamy. W końcu Peta jedno, oni drugie, pewności nie ma. żeby lista była spójna, to nie powinnam ich dawać za czerwoną. Kto za?
Dziękuję za informacje Nie wiedziałam, że Fendi należy do LVHM.

A w kwestii gdzie LVHM powinno się znaleźć... Co według PETA znaczy podejrzana polityka? Czy chodzi tu o futra, czy coś jeszcze?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 18:17   #531
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez MiaColucci Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko odnośnie firm produkucjących m.in kosmetyki dla dzieci Hipp i Skarb matki
Czy ktoś coś wie na temat tego czy testują ?

Jak redagowałam perełki to pamiętam, że Hippa miałyśmy na zielonej, nietestującej liście, ale prawdę mówiąc nie pamiętam na jakiej podstawie go tam wrzuciłyśmy. Ktoś mi może przypomnieć?

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
ja ostatnio napisałam do inter Fragrances, ale jeszcze nie odpisali
No to czekamy

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Linuś, ale jak to - Lipton nie powienin być na czerwonej liście?? Przecież należy do Unilevera, który testuje na potęge...
No właśnie w takiej sytuacji powinien być pomarańczowy a nie czerwony, jak TBS, Bare Esentuals, Burt's Bees etc.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje Nie wiedziałam, że Fendi należy do LVHM.

A w kwestii gdzie LVHM powinno się znaleźć... Co według PETA znaczy podejrzana polityka? Czy chodzi tu o futra, czy coś jeszcze?
Dobre pytanie, szczerze mówiąc nie wyjaśnili dokładnie stanowiska. Natomiast z ogólnego tonu maila można było wywnioskować, że raczej dyskusja prowadzona jest w sprawie testowania. Pytałam czy Dior nie jest na liście ponieważ sprzedaje futra i dostałam odpowiedź, że nie dlatego, tylko dlatego że został wykupiony przez koncern LVHM, którego polityka budzi podejrzenia.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:20   #532
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez mooniq Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Chciałam was poinformować (o ile jeszcze tego nie wiecie), że z informacji PETA wynika, że Estee Lauder zaczął przeprowadzać testy na zwierzętach.

Po drugie chciałam się wypowiedzieć na temat kosmetyków Eveline- zwróćcie uwagę, że nie na wszystkich jest króliczek. Np. na lakierach go nie ma i wątpię, aby było to przeoczenie.

Listy nie widziałam, ale mogę się wypowiedzieć na temat produktów aptecznych, które nie są testowane. Jest to potwierdzone i ręczę za to głową, rękami i nogami. Oto one:

Bioderma
Svr
Auriga
Uriage
Pierre Fabre (np.Avene)
Iwostin
Pharmaceris

Oprócz tego:
CeCe,Farmona

Do makijażu:
Burjois, MAC, Yves Rocher, Sephora, Revlon
Bez obrazy, ale wypowiedź ni z gruszki ni z pietruszki. Naszej listy nie widziałaś, ale oświadczasz, że podane firmy nie testują. Na jakiej podstawie to wnioskujesz? Trochę szkoda nóg, rąk i głowy . . .

Znaczek króliczka na opakowaniu Eveline o niczym nie świadczy - wiele firm może sobie takie coś wydrukować na opakowaniu.

O Estee L. było kilkanaście postów temu, chyba nawet pod koniec poprzedniego wątku dowiedziałyśmy się o tym, że ten koncern razem z Avonem testują.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:47   #533
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

czemu na zadnej z list nie ma NARSa?
dodam tylko ze na swojej stronie ma oswiadczenie ze nie testuje ale nalezy do Shiseido.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:00   #534
VanityOverdose
Raczkowanie
 
Avatar VanityOverdose
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

mooniq - przeczytaj dokładnie cały wątek zanim zabierzesz głos. MAC oraz Yves Rocher również należą do testujących, a o Estee Lauder pisałyśmy tu całkiem sporo. Proponuję zweryfikować swoją wiedzę i zapoznać się z listą nad którą dziewczyny (zwłaszcza Linusiaczek) tak ciężko pracują.

ranka - NARS kiedyś był na czerwonej PETA, ale teraz nie mogę go namierzyć na żadnej :/ Może szukać nie potrafię.

Linusiaczek - co z koncernem Colgate-Palmolive? Na naszej liście są czerwoni, na PETA są " Working for Regulatory Change". To może jednak niepewna? Chociaż sama nie wiem

Edytowane przez VanityOverdose
Czas edycji: 2012-03-25 o 17:34
VanityOverdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 18:08   #535
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
"Dyplomacja to powiedzieć komuś s********j w taki sposób by poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży." Bardzo chciałabym aby nie mieli nic wspólnego z testami, ponieważ pokrywają bardzo dużą część potrzeb kosmetycznych, ale czy po prostu nie są dobrymi dyplomatami w tej kwestii? A co jeśli piszą prawdę i ich kosmetyki są testowane, ale nie przez nich i nie z ich polecenia, tylko chinole sami testują? Bo wiecie to taka delikatna rasa, nas nie zabiły te kosmetyki, ale kruchego chinola mogą
Cześć Dziewczyny!
Nadrabiam zaległości. Tekst o dyplomacji wymiata .
Moim zdaniem YR najlepiej wsadzić na czerwoną listę. Gdyby naprawdę nie tolerowali testowania na zwierzakach nie wchodziliby na na chiński rynek. I to żadne tłumaczenie, że jest tam dobry rynek zbytu.
Nie oszukujmy się: nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka.

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Z rzeczy które ostatnio odkryłam:
1. Himalaya- kosmetyki do pielęgnacji- na opakowaniu mają króliczka- więc teoretycznie nie testują. Link do stronki: http://himalayaherbals.pl/
2. Zamiast kostek rosołowych wynalazłam "Jarzynkę" Smakosza, bez soli, produkowana w Polsce, dostępna w sklepach zielarskich
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 18:09   #536
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

VanityOverdose no wlasnie ja tez nie widze. ja bym zaliczyla na niepewną skoro naleza do Shiseido. ale pamietam ze Shiseido w 2012 mial przestac testowac?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:25   #537
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
czemu na zadnej z list nie ma NARSa?
dodam tylko ze na swojej stronie ma oswiadczenie ze nie testuje ale nalezy do Shiseido.
Z Narsem mam duży problem. Widziałam go jaką firmę używaną przez niektóre Dziewczyny używające wyłącznie produktów nietestowanych (te, które używają też Burt's Bees czy TBS), ale nie ma go nigdzie na żadnej liście. A Burt's Bees i TBS są.

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Nadrabiam zaległości. Tekst o dyplomacji wymiata .
Moim zdaniem YR najlepiej wsadzić na czerwoną listę. Gdyby naprawdę nie tolerowali testowania na zwierzakach nie wchodziliby na na chiński rynek. I to żadne tłumaczenie, że jest tam dobry rynek zbytu.
Nie oszukujmy się: nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka.
Wiesz, to trochę tak jak jedna z Dziewcząt mówiła. Rynek chiński to jeden z największych rynków na świecie i dla niektórych mniejszych firm firm nie skorzystanie z takiej szansy jest to finansowe samobójstwo. YR jest znacznie mniejsze od Estee Lauder. Oczywiście nie chcę ich bronić, ale muszę powiedzieć, że jako jedyni z tych 4 firm wchodzących na rynek chiński nie wylądowali na czerwonej liście Pety (Estee, Mary Kay i Avon tam są) i nie mam pojęcia jak ich przez to traktować

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
VanityOverdose no wlasnie ja tez nie widze. ja bym zaliczyla na niepewną skoro naleza do Shiseido. ale pamietam ze Shiseido w 2012 mial przestac testowac?
Jeśli tylko należą do Shiseido, a sami na pewno nie testują, to należy im się pomarńczowy kolor na zielonej liście. Niestety nie widziałam ich na żadnej liście, a Shiseido w dalszym ciągu jest na pewno na czerwonej. Dlatego nie wiem na razie co zrobić z Narsem.

Dziewczyny, która jest za wrzuceniem Narsa na pomarańczową a kto za fioletową? Na stronie ma napisane, że ani sam nie testuje ani dostawcy.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
Linusiaczek - co z koncernem Colgate-Palmolive? Na naszej liście są czerwoni, na PETA są " Working for Regulatory Change". To może jednak niepewna? Chociaż sama nie wiem
Ale koncern Colgate - Palmolive w dalszym ciągu jest koncernem testującym, wszystko wiadomo, nie ma niepewności. Peta po prostu przyjęła do wiadomości, że starają się od dawna wyeliminować testy i zdają relacje z postępów. Na czerwonej liście będzie adnotacja dotycząca 'working for regulatory change'.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Ok, sprawdzam firmy z czerwonej, obecnie spożywkę. Jakby ktoś pytał to Nestle na pewno dalej testuje, zwłaszcza podległa jej Nestea.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-25 o 20:11
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:47   #538
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Nadrabiam zaległości. Tekst o dyplomacji wymiata .
Moim zdaniem YR najlepiej wsadzić na czerwoną listę. Gdyby naprawdę nie tolerowali testowania na zwierzakach nie wchodziliby na na chiński rynek. I to żadne tłumaczenie, że jest tam dobry rynek zbytu.
Nie oszukujmy się: nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka.
Absolutnie się zgadzam. Są firmy, które nie weszły do Chin? Są. Mają zyski? Mają. Więc jeżeli YR zależałoby, też mogliby tam nie iść. A miałam nadzieję, że będzie im zależało, bo przecież imidż firmy przyjaznej środowisku też jest czegoś wart (coraz więcej jest konsumentów, dla których to ma znaczenie). Ale wybrali drogę prostszą i bardziej pieniężną.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 14:42   #539
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny lecicie jak burza, nawet nadrabiać jest cięzko bo codzień nowa tona postów - rewelacja, czyli praca wre
Zgadzam się co do zdania niektórych dziewczyn, że nie ma co się litować nad YR... No cóż, poszli do Chin, to znaczy, ze testują. Prowadzenie rozmów z, jak to oni napisali, przedstwaicielami władz, to chyba troszkę bajeczka... No nie wiem, mnie nie przekonali

A co do Rossmanna, to napisałam do tierschutzbund.de, podesłałam im ten list z bloga i zapytanie o to co na ten temat sądzą, oraz zapytanie o Goldwella i Kryolan - na ich listach Goldwell jest na czerwonej a na PETA na zielonej. Wiem, że organizacja Tierschutzbund jest bardziej restrykcyjna niż PETA, ale zobaczymy co odpiszą. Pytałam o testy na zwierzętach stricte, nie o to czy produkty są wegańskie. A, również zapytałam o Aldi. No marzy mi się jakiś supermarket pewny, gdzie mogę iść i kupić chemię do kibelka, i wysłać tam mamę i pociotki na zakupy, a nie zamawiać przez neta
Zapomniałam, Tierschutzbund, nie ma potwierdzonych informacji co do Lidla, ale napisali, że są przesłanki, że testują

A tutaj zaproszenie do wydarzenia, wpadłam na pomysł, aby jakoś naszymi siłami zwiększyć świadomość w społeczeństwie, przypadkowych, zwyczajnych konsumentów, nie zaangażowanych i nie wiedzących o sprawie, że takie testy są w ogóle przeprowadzane:
http://www.facebook.com/events/179065015544931/

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2012-03-26 o 14:53
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:09   #540
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

O, dobry pomysł z tym pisaniem w recenzjach. Czy na KWC ktoś już to praktykował?
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.