Holandia - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 06:30   #2851
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: Holandia

Cześć, przyłączam się do waszego wątku W Holandii jestem już prawie trzy tygodnie i chociaż wciąż jeszcze mam kłopoty z dostosowaniem się do tej nowej rzeczywistości, to sam kraj zachwycił mnie od pierwszej chwili
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 07:55   #2852
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

No to witamy

Kurdę muszę się wziąć porządnie za szukanie pracy...ale tak ciężko coś znależć w tych godzinach, w których ja mogę pracować...

Pogoda dopisuje,aż w szoku jestem

Lafirynda i jak tam z tym mieszkaniem???
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 17:27   #2853
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
HAMALIELKA - dziwne ze nie ma u ciebie kursow, szkoda Ale i tak lepiej uczyc sie na wlasna reke, jak bedziesz w Polsce kup sobie cwiczenia do nauki niderlandzkiego, na chomikuj tez znajdziesz materialy do nauki. Ja zalapalam jezyk podsluchujac Tz-a i ogladajac tv, czytajac napisy. Duzo dalo mi pojscie do pracy - wstydzilam sie jako jedyna mowic po angielsku i zaczelam sie zmuszac do rozmowy po holendersku. A w domu o zgrozo rozmawiamy z Tz po... angielsku! Chociaz prosze go zeby rozmawial ze mna w jego jezyku to po 5 minutach zapomina a ja tez podchwytuje angielski bo kiedy trzeba cos wytlumaczyc albo szybko powiedziec cos trudniejszego angielski jest dla mnie o niebo latwiejszy i przychodzi naturalnie w przeciwienstwie do niderlandzkiego
Mam, zakupiłam już w Polsce płyty i książki. Choć pozal się boże z tym programem. Nawet mój T. stwierdził ,że z tych plyt on się szybciej nauczy mówić po Polsku niż ja po Holendersku. Bo prowadzący wiecej używa polskiego niż niderlandzkiego.
Na razie znalazłam coś na internecie i uczę się pojedynczych słów i sformułowań. Ogladam tv, świadomie wybierając kanały gdzie mówią w tutejszym języku, wsłuchuje się w rozmowę mojego T i jego przyjaciół, w których ma również duże wsparcie. Małymi kroczkami i wierzę ,że bedzie dobrze.

Wczoraj bylismy na slubie znajomych T. - ach coż to był za ślub! Aż łza kręciła sie w oku, tak slicznej panny młodej jeszcze nie widziałam. Wszyscy generalnie byli elegancko ubrani, jedzenia było dość i to samo z alkoholem. Tańce były również, choć cała impreza skonczyła się już koło 1.00 w nocy, ale wszystkim wystarczyło. Było idealnie i osobiście sama widzę taką perspektywę zawarcia związku małżeńskiego, niz tradycyjne polskie weselicho, tym bardziej, że jestem nie wierząca.

Edytowane przez HAMALIELKA
Czas edycji: 2012-08-29 o 17:28
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:03   #2854
la_firynda
Raczkowanie
 
Avatar la_firynda
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 123
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
A nie mozecie juz odpuscic tamtego mieszkania i zamieszkac w tym za ktore przyszloby wam placic 1000 euro kary? I tak pewnie wyszloby was taniej niz placic kare i wynajem za inne mieszkanie.
Nie, bo to jest dużo ładniejsze, umeblowane, wieksze i w lepszym miejscu.
Z DW nie ma żadnego odzewu od tamtej pory, zero reakcji, więc możliwe, że myśleli, że mają do czynienia z idiotami, których wystarsza i w ten sposób wytargają od nas kasę.



Ktoś wspomniał o szczegółowych danych na 'umowie".
Imie, nazwisko (na dodatek zle wpisane przez ta debilkę), wysokosc zarobkow, nazwa firmy.
TO SA SZCZEGÓLOWE DANE DO PODPISANIA UMOWY? Nie sądzę.


Nadal nie rozumiecie, że to NAPRAWDE był zwykły świstek, nie żadna umowa.




I przepraszam za formę, ale rzeczywiście ponosi mnie trochę jak mówię, że to był świstek , a wy nadal o tej niby podpisanej umowie...
__________________
23.07.2011 - I found You
07.09.2011 - You're mine
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
niderlandzki
już NIE chudniemy
ćwiczymy

Edytowane przez la_firynda
Czas edycji: 2012-08-30 o 12:05
la_firynda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:22   #2855
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Mam, zakupiłam już w Polsce płyty i książki. Choć pozal się boże z tym programem. Nawet mój T. stwierdził ,że z tych plyt on się szybciej nauczy mówić po Polsku niż ja po Holendersku. Bo prowadzący wiecej używa polskiego niż niderlandzkiego.
Na razie znalazłam coś na internecie i uczę się pojedynczych słów i sformułowań. Ogladam tv, świadomie wybierając kanały gdzie mówią w tutejszym języku, wsłuchuje się w rozmowę mojego T i jego przyjaciół, w których ma również duże wsparcie. Małymi kroczkami i wierzę ,że bedzie dobrze.

Wczoraj bylismy na slubie znajomych T. - ach coż to był za ślub! Aż łza kręciła sie w oku, tak slicznej panny młodej jeszcze nie widziałam. Wszyscy generalnie byli elegancko ubrani, jedzenia było dość i to samo z alkoholem. Tańce były również, choć cała impreza skonczyła się już koło 1.00 w nocy, ale wszystkim wystarczyło. Było idealnie i osobiście sama widzę taką perspektywę zawarcia związku małżeńskiego, niz tradycyjne polskie weselicho, tym bardziej, że jestem nie wierząca.

Z plyt za wiele sie nie nauczysz bo to powtarzanie w kolko slowek i zwrotow ktore i tak zapomniesz, wiem z doswiadczenia. Najlepsze sa ksiazki i czytanie napisow pod angielskimi programami - latwo mozna sobie przetlumaczyc, ja czasem bawilam sie w wylaczanie dzwieku i czytanie samych podpisow, dalo sie zrozumiec o co biega. No i oczywiscie wyjscie do ludzi, pojscie do pracy dalo mi bardzo duzo. Jestem z siebie dumna bo dzisiaj wlasnie zadzwonilam i zalatwilam sprawe urzedowa przez telefon w jezyku niderlandzkim, w zeszlym tygodniu sama dzwonilam do ludzi i zalatwilam sobie dwie dodatkowe prace Wstyd mi troche bo robie bledy i czesto mam opozniony zaplon ( np po minucie orientuje sie co ktos do mnie powiedzial) ale i tak sie ciesze bo widze postep w stosunku do tego co bylo pol roku temu. Bedzie dobrze Tez bylam na tutejszym slubie - siotry mojego TZ. I chociaz para do biednych absolutnie nie nalezala to nie podobalo mi sie, wszystko wydawalo mi sie jakies... dziadowskie. Glodni jak wilki goscie ubrani w jeansy czekali do 17 zeby cos zjesc Trzeba bylo sie najadac bo po pol godzinie bufet zostal ponownie zamkniety. Goscie nie bardzo sie rwali do tanca, zmyli sie szybko. Za to para mloda w poroz poslubna pojechala sobie do Tajlandii Lepsze wesela mamy w Polsce, dla mnie sa bez porownania
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:43   #2856
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Z plyt za wiele sie nie nauczysz bo to powtarzanie w kolko slowek i zwrotow ktore i tak zapomniesz, wiem z doswiadczenia. Najlepsze sa ksiazki i czytanie napisow pod angielskimi programami - latwo mozna sobie przetlumaczyc, ja czasem bawilam sie w wylaczanie dzwieku i czytanie samych podpisow, dalo sie zrozumiec o co biega. No i oczywiscie wyjscie do ludzi, pojscie do pracy dalo mi bardzo duzo. Jestem z siebie dumna bo dzisiaj wlasnie zadzwonilam i zalatwilam sprawe urzedowa przez telefon w jezyku niderlandzkim, w zeszlym tygodniu sama dzwonilam do ludzi i zalatwilam sobie dwie dodatkowe prace Wstyd mi troche bo robie bledy i czesto mam opozniony zaplon ( np po minucie orientuje sie co ktos do mnie powiedzial) ale i tak sie ciesze bo widze postep w stosunku do tego co bylo pol roku temu. Bedzie dobrze Tez bylam na tutejszym slubie - siotry mojego TZ. I chociaz para do biednych absolutnie nie nalezala to nie podobalo mi sie, wszystko wydawalo mi sie jakies... dziadowskie. Glodni jak wilki goscie ubrani w jeansy czekali do 17 zeby cos zjesc Trzeba bylo sie najadac bo po pol godzinie bufet zostal ponownie zamkniety. Goscie nie bardzo sie rwali do tanca, zmyli sie szybko. Za to para mloda w poroz poslubna pojechala sobie do Tajlandii Lepsze wesela mamy w Polsce, dla mnie sa bez porownania
Ajtam, lepsze płyty niż nic bede wyłapywać słowka, a to już coś.
Poza tym znalazłam super holenderski program kulinarny, który od kilku dni oglądam na okrągło
Z pewnością praca daje wiele, bo obcujesz z językiem na codzien. Ale bez choćby podstaw niderlandzkiego, żadnej normalnej pracy tutaj nie dostanę. Czym Ty się zajmujesz Madziu?
Tak, słyszałam, że każde wesele jest inne , w zależności jak sobie to zorganizuje para młoda. Na weselu, którym byłam, każdy wyglądał elegancko, jedzenia było dosyć i nawet po zamknieciu restauracji, kelnerzy cały czas serwowali mięsne przekąski . Lokal był bardzo elegancki , na plazy. Nie mogę narzekać , każdy był zadowolony, a para młodych przeszczęśliwa(choć to oczywiste).
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:33   #2857
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Holandia

Co to za program? Bo kulinarnych to tutaj na peczki Na razie pracuje na poczcie jako listonosz ale chce sie zwolnic - idzie zima, praca ciezka i nie mam zamiaru sie z tym wiecej uzerac, zreszta brakuje mi juz na to czasu. Poza tym sprzatam i na razie nie chce szukac innej pracy bo ta jest dobrze platna, mam dobrego szefa i fajnych wspolpracownikow. Moj plan wyglada w ten sposob ze przez pare lat bede pracowala w sumie gdziekolwiek i uczyla sie jezyka a pozniej ewentualnie pojde na studia bo nie chce cale zycie sprzatac. Mam 23 lata i zdaje sobie sprawe ze nie wszystko przyjdzie mi od razu a jestem jeszcze wystarczajaco mloda zeby studiowac wiec powinno byc ok. Niestety z samym angielskim nawet do sprzatania nie przyjmuja, na poczatku szukalam pracy dosc intensywnie, jezdzilam na targi pracy, wysylalam cv, chodzilam po firmach i nic No chyba ze znasz kogos kto moze cie gdzies wkrecic. Jesli jestes osoba dobrze wyksztalcona, z doswiadczeniem na dobrym stanowisku to mozesz szukac pracy w korporacjach bo tam nie maja wiekszego problemu z nieznajomoscia jezyka, mozna mowic po angielsku... Ale bez jezyka generalnie jest ciezko, nigdy bym nie pomyslala bo zawsze slyszalam ze w Holandii wystarcza angielski a to wcale nie prawda (chyba ze do kwiatow).

Edytowane przez madzia0007
Czas edycji: 2012-08-31 o 13:35
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:31   #2858
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

No właśnie dziewczyny co polecacie w holenderskiej tv do ogladania??? w dzien najlepiej, bo wieczorem tż zajmuję tv, poza tym pracuje
Codziennie rano skaczę po tych programach i nic ciekawego nie mogę zanleżć
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:27   #2859
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Jesli jestes osoba dobrze wyksztalcona, z doswiadczeniem na dobrym stanowisku to mozesz szukac pracy w korporacjach bo tam nie maja wiekszego problemu z nieznajomoscia jezyka, mozna mowic po angielsku... Ale bez jezyka generalnie jest ciezko, nigdy bym nie pomyslala bo zawsze slyszalam ze w Holandii wystarcza angielski a to wcale nie prawda (chyba ze do kwiatow).
Też tak myślałam, ale niestety...

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny co polecacie w holenderskiej tv do ogladania??? w dzien najlepiej, bo wieczorem tż zajmuję tv, poza tym pracuje
Codziennie rano skaczę po tych programach i nic ciekawego nie mogę zanleżć
Totalnie nic, w dzień tylko telezakupy i telezakupy nie cierpię tutejszej TV, dlatego pewnie mój holenderski tak kuleje... Ale od przyszłego tygodnia kursik
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:38   #2860
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Chorea Pokaż wiadomość
Też tak myślałam, ale niestety...



Totalnie nic, w dzień tylko telezakupy i telezakupy nie cierpię tutejszej TV, dlatego pewnie mój holenderski tak kuleje... Ale od przyszłego tygodnia kursik
No właśnie nic nie ma
Dzisiaj wieczorem leci The Voice Of Holland
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:39   #2861
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Ja głównie oglądam 24Kitchen - przeważnie prowadzony w języku niderlandzkim, czasami angielskim, ale wówczas są napisy.
Poza tym jeszcze tylko jakieś Wiadomości zostają, reszta kanałów to już w innym jezyku, z dominacją angielskiego. Czasem spotykam się z belgijskim dialektem.
Poza tym lubie ogladać swoje kryminalne programy w tym ID - Investigation Discovery.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 21:19   #2862
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Ja głównie oglądam 24Kitchen - przeważnie prowadzony w języku niderlandzkim, czasami angielskim, ale wówczas są napisy.
Poza tym jeszcze tylko jakieś Wiadomości zostają, reszta kanałów to już w innym jezyku, z dominacją angielskiego. Czasem spotykam się z belgijskim dialektem.
Poza tym lubie ogladać swoje kryminalne programy w tym ID - Investigation Discovery.
Ja teraz cisnę TVOH na programy typu Discovery narazie się nie porywam, bo chyba nie rozumiałabym za wiele
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 12:29   #2863
mariola70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 3
Dot.: Holandia

Hej Chodze po stronce czytam recenzje kosmetykow ,zajzalam tutaj na forum i co widze??Tutaj bardzo rozmownie sie zrobilo Siedze do poludnia w domu, nudze sie Do pracy ide na godzine 14.Ktos pytal o jakies programy w TV ja ogladam na Youtube wlasnie dzisiaj obejzalam Film Loverboy - part 1 .Obejzalam wszyskie odcinki ,cwicze jezyk

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Zapomnialam dodac ze ogladam tez programy telewizyjne przez internet . http://www.hebikietsgemist.nl/zender/7/rtl-4.html macie wszystkie kanaly telewizyjne jakie chcecie .Uczcie sie .
mariola70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 21:55   #2864
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Holandia

Tez ogladalam loverboy, lecialo jakis czas temu w telewizji Z holenderskich polecam tez film "vanishing", widzialam w tv, stary ale mnie sie bardzo spodobal. A z programow to do poludnia niestety nic nie ma, same telezakupy Przewaznie ogladam TLC i MTV ale tam nie ma holenderskich programow, z takich lubie np "Hotter than my daughter", programy typu "obese", "peter r de vries" (takie tutejsze 997) - szkoda ze sie juz skonczylo...
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:05   #2865
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Sprawdziłam co to ten "loverboy" - sorry ale takie tasiemce to nie dla mnie, tym bardziej, że to film bardziej dla nastolatek z fankami Britney S na czele :P
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:21   #2866
la_firynda
Raczkowanie
 
Avatar la_firynda
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 123
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Sprawdziłam co to ten "loverboy" - sorry ale takie tasiemce to nie dla mnie, tym bardziej, że to film bardziej dla nastolatek z fankami Britney S na czele :P
ja jestem fanką Britney, a nastolatką już (dawno) nie jestem

Dziewczyny, co sądzicie o pracy w smartshopie w Amsterdamie?
__________________
23.07.2011 - I found You
07.09.2011 - You're mine
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
niderlandzki
już NIE chudniemy
ćwiczymy
la_firynda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 06:53   #2867
mariola70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 3
Dot.: Holandia

Hallo .Nie zrozumcie mnie zle ,ale ja wam nie kazalam ogladac Loverboy,ja go ogladalm na necie bo w telewizji mi umknal.Niewiem co lubicie ogladac ,ale ja ogladam wszystko co przyciaga moja uwage .Czasem nawet tasiemce ,gdzie sa napisy holenderskie lub mowia po holendersku .Jak nie obejrze po poludniu lub wieczorem to wskakuje na necik i ogladam .np.The bold and the beautiful, wszystkim znana moda na sukces .Goede tijden ,slechte tijden tez holenderski tasiemiec .Na SBS6 Red mijn vakantie -Ratuj moje wakacje .Budowlano remontowe programy RTL4 Eigen huis en tuin ,Huizenenjacht. Tienermoeders,Barbie ,Trauma centrum, Dit is mijn lijf,to sa programy o zdrowiu . Spangas-film dla mlodziezy . Do cwiczenia jezyka wsam raz kazdy temat jaki jest wam potrzebny .Ja mam duzo wiecej ulubionych .Polskie tez mam na Ipla -Dlaczego ja ,Trudne sprawy i inne.Milego Ogladania.
mariola70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 08:55   #2868
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez la_firynda Pokaż wiadomość
ja jestem fanką Britney, a nastolatką już (dawno) nie jestem

Dziewczyny, co sądzicie o pracy w smartshopie w Amsterdamie?
Ja tam fanką BS też nie jestem, ale odkąd ten pajac z nią pojechał, bardzo dobrze jej życzę i zawsze trzymam za nią kciuki,żeby w koncu wyszła na prostą

A co to ten smartshop? i co miałabyś tam robic?
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:24   #2869
Amica92
Raczkowanie
 
Avatar Amica92
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 134
Dot.: Holandia

jak to co sprzedawac dragi :P

przyjmuja wogole do smartów polakow watpie ;>
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.
Amica92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 19:44   #2870
qsloncu
Wtajemniczenie
 
Avatar qsloncu
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 2 723
Dot.: Holandia

.
__________________
Make every day a happy day



Edytowane przez qsloncu
Czas edycji: 2012-09-13 o 20:43
qsloncu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:52   #2871
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Amica92 Pokaż wiadomość
jak to co sprzedawac dragi :P

przyjmuja wogole do smartów polakow watpie ;>
Tzn coffee shop?? ja się jeszcze z polakiem za lada nie spotkałam
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:10   #2872
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: Holandia

cześć wam! przepraszam, że tak się wpraszam, ale chciałabym się was doradzić. być może wyjadę jako au pair za rok, być może do holandii, nie wiem jeszcze sama gdzie. zdaję sobie sprawę, że każde miasto holenderskie jest wyjątkowe, ale jakbyście mogły wybrać, to które byście wybrały: utrecht czy maastricht? chodzi mi o kwestie rozrywkowe, zakupowe, ale również kulturalne. nie chciałabym do amsterdamu, ani rotterdamu.
mam kolegę we fryzji, z chęcią bym tam pojechała, ale chodzi mi również o kwestie edukacyjne (uniwersytet), poza tym mało rodzin jest z tamtych rejonów.
mam nadzieję, że nie zawracam wam głowy, pozdrawiam
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 08:49   #2873
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

zdecydowanie maastricht
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 08:52   #2874
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

Mi też bardziej podoba się Maastricht(;
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:09   #2875
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: Holandia

Bardzo dziękuję i pozdrawiam
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 15:01   #2876
kofpaul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 175
Dot.: Holandia

Witam Holenderskie Emigrantki, śledzę Wasz wątek od jakiegoś czasu i postanowiłam dołaczyc. Co prawda obecnie jestem w Polsce, ale moj luby został tam, a ja niedlugo dolacze. Takze chetnie sledze na biezaco holenderskie nowinki.

Co do nauki jezyka to nauka z plyty mi dala niewiele ... mozna sie osluchac, ale nie nikt nie poprawia Twoich bledow.... to taki najwiekszy zarzut jak na moje. Ale fakt, od czegos trzeba zaczac. Grunt to determinacja i chec nauki. Jak dla mnie to jest to masakrycznie trudny jezyk, wiec zycze sobie i wszystkim Emigrantkom powodzenia!
kofpaul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:07   #2877
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Maastricht jest pięknym miastem, ale jeśli chodzi o perspektywy studiów i znalezienia później pracy, to wydaje mi się, że lepiej zahaczyć się w Randstad gdzieś, bo tu jest więcej perspektyw dla cudzoziemców.
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 08:27   #2878
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Jutro zaczynam pierwsze zajęcia Juz nie mogę się doczekać!
Nauczyłam się wielu słów z płyt i książek, ale problem w tym, że nie mam ich gdzie używać (z moim T. rozmawiam tylko po angielsku, zresztą nie ma się co dziwić, o żadnej normalnej konwersacji nie ma tu jeszcze mowy).
Do tego:
Potrafię się przedstawić, powiedzieć gdzie mieszkam, skąd pochodzę, ile mam lat, przywitać, pożegnać, poprosić o powtórzenie czy mówienie wolniej. Ale najlepsze są słowa - nie rozumiem, nie wiem i nie mówię dobrze po niderlandzku

Znam miesiące i dni tygodnia, potrafię liczyć (nawet nie utrudnia mi ich zamienność liczb - szyk przestawny).
Znam czasownik byc i mieć w liczbie pojedynczej i mnogiej.

To na razie tyle czego mogłam nauczyć się sama. Uczę się codziennie, pomijając weekendy i poświęcam temu jedynie 15min/30min. Rzadko zdarza się godzina. Głownie chodzi o systematyczność.

Jesli chodzi o tv, wyłapuje słowa , które juz znam i próbuje coś z nich wydedukować, ale najłatwiej mi gdy widzę napisy holenderskie, szybciej zrozumiem niż ze słuchu.

Mam nadzieje, ze szkoła mi pomoże, nawet jesli są to tylko 3 godziny w tygodniu.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:56   #2879
mindless
Zakorzenienie
 
Avatar mindless
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sweet Home Alabama
Wiadomości: 16 257
Dot.: Holandia

Cześć. Można dołączyć? Co prawda ja nie mieszkam w H., ale pewien Holender jest mi bliski sercu i tak się przymierzam, że może kiedyś... Chętnie poczytam jakieś nowinki.
mindless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 19:47   #2880
sudenly
Zakorzenienie
 
Avatar sudenly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 787
Dot.: Holandia

Hej można dołączyć? W Holandii jestem od 1,5 miesiąca Kraj podoba mi się bardzo, ale włączyła mi się tęsknota za rodziną i przyjaciółmi
__________________

If You're Going Through Hell, Keep Going




sudenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.