Maltipoo :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-26, 21:27   #1
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135

Maltipoo :)


Hej
czy ma któraś z was pieska tej rasy(hybrydy...nie wiem do konca czy jest to juz uznana rasa)? Maltipoo to krzyzówka maltańczyka z pudelkiem . Jest niewiele hodowców w Polsce *znalazłam dwoch w Łodzi* . Jestem zakochana w tym piesku , zwłaszcza dlatego że jest niewielkich rozmiarów a ma w sobie piekno maltańczyka i pudla
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:42   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Maltipoo :)

ja akurat nie jestem przekonana do idei mieszanek dwóch ras, ale pieski rzeczywiście urocze W Stanach chyba takie 'hybrydy' są zarejestrowane, ale w Polsce nic o tym nie słyszałam, czyli to pewnie kolejna odsłona pseudohodowli bałabym się kupować takiego pieska nie z porządnej hodowli, bo może mieć w sobie choroby obu ras
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 23:11   #3
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Maltipoo nie jest rasą uznaną przez FCI W internecie pojawiają się ostatnio ogłoszenia o rodowodowych maltipoo, co w praktyce oznacza tylko tyle, że rodzice są rodowodowi Taki szczeniak jednak rodowodu nie ma i nie zanosi się, żeby coś się zmieniło, bo "rasa" istnieje od 1995 roku, a nadal nie jest uznana przez Związek Kynologiczny.

Miałam przez 15 lat pudla i urzekło mnie maltipoo, ale jednak obawiam się obciążeń genetycznych.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 23:39   #4
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Maltipoo :)

Heh...kolejny wymysł...żeby lepiej sprzedawać wytwory psich fabryczek...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 07:01   #5
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Maltipoo :)

Żeby można było mówić o rasie, musi istnieć odpowiednia ilość psów o ustalonych cechach, i to na tyle utrwalonych, żeby w następnych pokoleniach dawały psy również zbliżone pod kątem eksterieru i charakteru. Co więcej, musi ich istnieć tyle, żeby pula genetyczna była w miarę zrównoważona (bez konieczności ciągłego dolewania innych ras).

Niestety, słodkie obrazki małych, puchatych piesków z kokardką to jedna strona medalu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że takie pieski nie zawsze rodzą się w koszyczku w sypialni u pani. Małe, dobrze się sprzedające psie maskotki o chwytliwej, obco brzmiącej nazwie to doskonały cel dla rozmnażaczy. Odkrywane co jakiś czas fabryczki psów, gdzie psy tłoczą się całe życie w piętrowych klatkach jak gryzonie laboratoryjne, albo w dawnych pomieszczeniach gospodarczych, często zaniedbane, siedzące we własnych odchodach nie biorą się znikąd. Minimum kosztów, a szczeniaka, jako modny, ekskluzywny gadżet można sprzedać za wysoką cenę. Na zachód idą często całe mioty. Kupując popieramy ten proceder.
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 15:27   #6
magda1039
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Maltipoo :)

Witam, ja mam przecudowną sunię Maltipoo, od ponad 4 miesiecy codzień mocniej pobija nasze serca jest cudownym pieskiem, ma naprawdę idealny charakter, jest jak pluszak, maskotka do przytulania i jakby to nie brzmiało ona jest do tego stworzona, uwielbia wszelkie pieszczoty i przytulanie. Wiem ze pewnie kazdy tak powie o swoim psie ale mój jest najukochańszym psem na świecie
i wcale mi nie przeszkadza co mowicie o maltipoo a w zasadzie o hybrydach czy takich nierodowodowych mieszankach, ja zakochalam sie w maltipoo i w mojej suni , i wcale nie mam jej po to by sie nią chwalić, nie, wrecz odwrotnie, na zapytania mowie ze to poprostu kundelek
magda1039 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 20:31   #7
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Maltipoo :)

To nie o to chodzi, czy to kundelek czy nie, tylko o to, że często wzruszając się pieskiem kupionym od rozmnażacza, ukochanym, wypieszczonym i wycałowanym, nie chcemy myśleć o tym, że jego rodzice, rodzeństwo... abyśmy my mogli mieć swojego ukochanego pupilka często siedzą we własnych odchodach, w piętrowych klatkach, z zaropiałymi oczami, sierścią zbitą w jeden kołtun i brzuchami wypełnionymi przez robale. No tak, ale na zdjęciach były pieski w słodkich koszyczkach, z różowymi kokardkami, to na pewno nie o te chodzi... To na pewno nie te czasem odbierają rozmnażaczon, śmierdzące moczem, z dreadami zamiast włosków...
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 22:16   #8
mujerka
Przyczajenie
 
Avatar mujerka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Maltipoo :)

Śliczne pieski, ale rzeczywiście w Polsce jest ich jeszcze mało. Masz fotki swojego ?
mujerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 02:31   #9
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Maltipoo :)

Taa maltipo kurde w stanach gdzie są fabryki psów w których na potrzeby rynku mega snobstwa z dnia na dzień tworzy się nowe rasy i jak każda taka mieszanka pojawia się z racji znudzenia się już rasami które zapełniły ulice. I wszędzie na całym świecie jest to zwykłe podłe pseudo. Dopiero co koledzy zlikwidowali taka hodowlę. Babsko mieszało pudla z yorkiem te z czichuachułami i shitzu. CUDNE!!! genetycznie obciążone chorobami że szok. A czyja to jest wina ? Każdej durnej osoby która ma potrzebę posiadania mikro pieska podobnego do maskotki. Psy geneteczycznie poskręcane na maksa. Dysplazje u takich maleńst, przepukliny, choroby układu oddechowego, krtani. Zaniedbane, chore. Szczeniaki na granicy zagłodzenia. Rase tworzy się latami nie powstaje po skrzyżowaniu z dnia na dzień dwóch ras. Psy powinny być trzymane w super komfortowych warunkach a nie kojcach czy klatkach dla kur w oborze. a tak jest najczęściej.Te rasy tworzy rynek pełen bezmyślnych idiotek i idiotów potrzebujących pysia do różowej kokardki i równie debilnych kubraczków.przyczyniając się do mega męczarni zwierzat. Tyle o maltipo. Czytaj, kolejna nazwa zwykłego uroczego często genetycznie upośledzony psa maskotki.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 06:00   #10
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Maltipoo :)

chyba nie są aż tak upośledzone skoro tyle osób tak chętnie je kupuje,
szczęśliwe , piekne pieski , długością zycia podobne do maltańczyków
mysle ze skoro na zachodzie jest to już w jakis sposób uznawane to nie widze przeciwskazań , o ile właściciele nie robią tego w sposób wbrew naturze lub nieludzki .

rozwala mnie takze najazd na hodowle , pseudohodowle, rozmnażaczy ... to jest chyba przypadek 1 na milion żeby ktos tak bestialsko traktował psy , do prawie kazdej hodowli (lub też dla zaspokojenia jadu niektórych wizażanek - pseudohodowli ) można przyjechać, zajżeć i zobaczec w jakich warunkach wychowuja sie psiaki , przynajmniej zawsze dla mnie byl to priorytet przy kupowaniu zwierzaka ... i tak też wybierałam swojego psa . Który byl trzymany w idealnych warunkach.
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:27   #11
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Maltipoo :)

Camillie, jeśli mieszkasz w Polsce to powinnaś sobie zdawać sprawę, że zarówno produkowanie takich mieszańców jak i ich kupowanie jest tu zabronione. Oczywiście że można to obejść, wszystko można obejść jak się bardzo chce. Ale trzeba mieć chyba bardzo wybiórczo działające sumienie, żeby rozczulać się nad swoim "słodkim psiaczkiem" kupionym w pseudo ze świadomością, że dzięki temu zakupowi jego rodzice siedzą w klatkach, gdzieś w przerobionym na te potrzeby chlewie, często we własnych odchodach. One nie wyglądają jak ten słodki szczeniaczek, nie muszą. One nie muszą wyglądać ani pachnieć, one mają zarabiać,póki mogą. Fajnie sobie tłumaczyć, że to wymysły nawiedzonych wariatek i po prostu nie oglądać tych wszystkich zdjęć (to pewnie fotomontarze), nie czytać raportów z akcji, nie dorzucać się do ratowania zabiedzonych, wyeksploatowanych pozostałości po pseudo.

Bardzo proszę, jeden przypadek na milion https://www.google.pl/search?hl=pl&b...w=1463&bih=716

A tu świeża sprawa, cudne bolończyki
http://www.olsztyn.com.pl/galerie,li...mazurach!.html

mało? miłego ogladania
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 15:26   #12
mujerka
Przyczajenie
 
Avatar mujerka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
rozwala mnie takze najazd na hodowle , pseudohodowle, rozmnażaczy ...
Dlaczego Cię "rozwala" ? Walka będzie trwać nim związek nie zlikwiduje konkurencji. Opanowali internet, śmiecą w każdym wątku i człowiek ma wrażenie, że cała Polska tak myśli.
mujerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 15:49   #13
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Neutrina, myślę, że mocno przesadziłaś nazywając wszystkich kupujących w pseudo idiotami i durnymi osobami. Świadomość w naszym społeczeństwie ad. pseudo się zwiększa, ale nie jest tak duża, żeby zakładać, że wszyscy ludzie świadomie godzą się na takie traktowanie zwierząt, bo są bandą idiotów. Wcale nie przychylasz się do zwiększania świadomości społecznej obrażając wszystkich i generalizując nie mając ku temu żadnych podstaw.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 17:01   #14
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Maltipoo :)

nie bede tego ogladac bo mam swiadomosc co ludzie potrafią zrobic zwierzętom

jednak to że coś wzgledem prawa nazwane jest 'pseudohodowlą' nie oznacza ze psy sa maltretowane, trzymane w klatkach jak w fabrykach, w brudzie, głodne ...

mysle ze cala afera wokół 'pseudo' została napedzona przez ludzi którym bardziej niż na warunkach hodowlanych zalezy na swoich portfelach
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 17:15   #15
mujerka
Przyczajenie
 
Avatar mujerka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
mysle ze cala afera wokół 'pseudo' została napedzona przez ludzi którym bardziej niż na warunkach hodowlanych zalezy na swoich portfelach
Też tak uważam. Ustawa przepchnięta przez posła który należy do związku kynologicznego. Jego asystentka na dogo chwali się kolejnymi pomysłami na ustawy.
mujerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 17:20   #16
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez mujerka Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Ustawa przepchnięta przez posła który należy do związku kynologicznego. Jego asystentka na dogo chwali się kolejnymi pomysłami na ustawy.
To o niczym nie świadczy, to, że pracuje w ZK znaczy, że nie zależy mu na dobru zwierząt?
A dalsze ustawy popieram w 100%, niestety zwierzęta traktuje się w Polsce tragicznie, powinno być więcej przepisów, które by to regulowały
Wg mnie lepiej niech zamkną wszystkie pseudohodowle, także te 'dobre' jeśli mieliby zamknąć przy okazji kilka złych, w których maltretuje się zwierzęta niż gdyby mieli nic z tym nie zrobić. Im mniej hodowli tym łatwiej będzie je kontrolować i warunki w jakich przechowują zwierzęta.

Ale to nie temat o tym tylko o maltipoo
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 17:22   #17
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Maltipoo :)

Bo prawda jest taka, że może być ktoś kto rozmnaża psy będąc zarejestrowanym w jakimś stowarzyszeniu i ma o wiele lepsze warunki ku temu niż hodowca zarejestrowany w ZK.

Sęk w tym, że interwencje fundacji zajmujących się ratowaniem zwierząt traktowanych jak maszynki do rozrodu w hodowlach z ZK zdarzają się o wiele rzadziej niż w tych zarejestrowanych w powstałych stowarzyszeniach.

Ja widzę tylko jeden plus- jak już rozmnażają to się przynajmniej zarejestrowali, a nie robią to na czarno. Nie ma tak, że sobie możesz czerpać profity bez ponoszenia też kosztów- dlatego jak najbardziej popieram inicjatywę- albo sprzedajesz i rejestrujesz to jako działalność albo oddajesz za darmo i nie ma zmiłuj.

Dzięki temu z większości targowisk znikły pudła ze szczeniętami. A jak ktoś jest ignorantem to kupi zwierzaka nie zdając sobie sprawy z tego, że popiera w ten sposób bezsensowne rozmnażanie. I dotyczy to nie tylko zakupu szczeniaka u hodowcy ze stowarzyszenia przyjaciół Ciapka, ale też zakupu u hodowcy z ZK, który swoją wizję hodowlaną spełnia kryjąc co roku sukę jedynie po hodowlance tym samym repem, albo repem kumpli, w ogóle nie starając się wprowadzić do kraju świeżej krwi.

Jak ktoś poważnie podchodzi do zakupu psa to myslę, że wybierze odpowiednią hodowlę czy "hodowlę".
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2012-11-19 o 17:25
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:04   #18
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Neutrina, myślę, że mocno przesadziłaś nazywając wszystkich kupujących w pseudo idiotami i durnymi osobami. Świadomość w naszym społeczeństwie ad. pseudo się zwiększa, ale nie jest tak duża, żeby zakładać, że wszyscy ludzie świadomie godzą się na takie traktowanie zwierząt, bo są bandą idiotów. Wcale nie przychylasz się do zwiększania świadomości społecznej obrażając wszystkich i generalizując nie mając ku temu żadnych podstaw.
Uważasz że generalizuje? A co kupiłas psa z pseudo i przez to wzrosła u ciebie świadomość czym jest fabryka psów czy zwykłe polskie pseudo.?Moją podstawą do takich stwierdzeń jest moje wieloletnie doświadczenie w walce przeciw pseudo jak i wolontariat miejski. Byłam w takich miejscach żeszok. brodziłam za psami po płynnym gównie bo w takie miejsca pseudo wrzucają " gorsze gatunkowo " psy z klatek przeznaczonych dla kur czy królików. I co jest najgorsze to do takich miejsc ludzie przyjeżdżają po nakolankowego pupila i nie zgłąszają tego co widzą bo mająto w wielkim deee i nawet jak im pies zejdzie potrafią pojechać w to samo miejsce po następnego prosząc o rabat. Normalny człowiek jak chce psa chocby maskotkę szuka hodowli z prawdziwego zdarzenia, sprawdza w necie, magluje hodowcę zadając szereg ważnych pytań i po tym decyduje czy kupić u niego zwierzaczka. A przede wszystkim zaczyna od poczytania o rasie i jej potrzebach, chorobach !!! I zawsze jeśli to tylko możliwe jedzie sprawdzić w jakich warunkach są psy trzymane. Czy uważasz że to normalne że ktoś widzi shitzu , maltańczyki itp trzymane w klatkach dla królików i nie widzi w tym nic złego ? To jest wina masy ludzi bo chcą mieć coś za prawie darmo i nie interesuje ich w jakich warunkach ich pupilek przyszedł na świat. I co najgorsze możesz pisać , pokazywać foty , filmy , zaświadczenia od setek wetów w jakim stanie są zwierzęta w takich hodowlach ale to ich nie interesuje. Częśc musi się na własnej kieszeni przekonać przy zejściu, często w męczarniach nowo zakupionego pieska czym to pachnie, a skoro potrzebuje aż takiego bodzca to kim jest ? Kim jest taka osoba która ma informacje na dany temat na każdym kroku ale je ignoruje? Ostatnio mega popisał się arogancki narzeczony mamy mojej koleżanki. Umarła im mikro sunia. Facet mieszka z nią klatkę ode mnie. Nie raz widział co Ja do domu z interwencji przywoziłam i w jakim stanie. Powiedziałam jej że jak będzie interwencja w pseudo to jej jakąs bidę przywiozę. Narzeczony chciał być mega szybszy i zakupił pieska rasy czichuachua z hodowli za 1tys. i uradowany przywiózł mega przeuroczego kundelka z uwaga tatuażem i metryczką odbitą na ksero. W ksiażeczce zdrowia są sfałszowane potwierdzenia szczepień a wpis o odrobaczeniu zawiera dawkę leku na 20kg psa. Czy nie jest mega idiotą zwłaszcza że Ja mu o tym wszystkim mówiłam i widział na własne oczy psy z interwencji wiedząc że często z psa z pseudo nie wiadomo co wyrośnie ? I nie chciał przyjąć do wiadomości że to nie żadna czichuachuła / bo przecież ma tatuaż/ nawet jak poszłyśmy z nią do wetki po zaświadczenie o stanie zdrowia i stwierdzeniu mega oszustwa i kilku chorób to jeszcze nie wierzył mimo że pies ma ok 3mc a już waży 2kg a jak wszyscy wiemy dorosły pies tej rasy jak waży 3,5kg to jest dobrze. Dopiero jak kilka dni później przywiozłam do domu cziłałki z interwencji to się wku***ł na maksa. Kasa nie do odzyskania ale pseudo zostanie między innymi na tej podstawie rozwalone. Pan i pani maja z 6ras do zaoferowania i dla nich roczny pies to pies już bardzo stary. No i na pewno taki co to już po nim widać co z niego wyrosło.I wiesz ile działa ta fabryczka psów ok 8lat. I gdyby nie banda chętnych na taniego ale " rasowego " psa nie byłoby takich miejsc, a są i to dzięki właśnie mega zidiociałym snobom którzy chcą mieć to co i sąsiad czy sąsiadka ma. Nie ważne że kosztem zdrowia i życia zwierzęcia. Nie ma popytu nie ma podaży/ a co mnie jeszcze normalnie wkurza to często kupują w pseudo ludzie których stać na kupno psa za większą kasę ale tego nie robią wiec po raz kolejny zapytam o czym to świadczy? Czy to jest miłośc do zwierząt czy kompletna ignorancja i zidiocenie przy chęci posiadania ? Jak ktoś postępuje inaczej i nie kupuje psa z pseudo/ to się nie obraża na takie np moje wpisy bo nie podlega takiej jak moja ocenie jego postępowanie. albo też wali skruchę bo można wręcz w depresję popaść jak ci pies zacznie w wieku kilku mc chorować na wszystko i mimo włożonego wysiłku w ratowanie jego życia trzeba go uśpić. Ja to już przeżywałam iX razy i na pewno będę przeżywać/ bo chyba też nie sądzisz że jest mega kolejka po " rasowe" ale ciężko chore młode psy zabierane z pseudo. A może sama zabierzesz do siebie kilka np jest ok 10 owczarków niemieckich chorych na nużycę z czego 4 mają dysplazję z jednego pseudo zabrane. I ludzie przychodzili i kupowali psy i nikt nie widział zagłodzonych chorych psich podrostków. Cud selektywnego widzenia na potrzeby własne. Jak ci kilka takich psiaczków zejdzie dosłownie na rękach to może wtedy też ci różowe szkiełka oburzenia z oczu spadną i pojawi się mega obiektywne wkurzenie bo raczej powinno.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.

Edytowane przez Neutrina
Czas edycji: 2012-11-19 o 18:15
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:16   #19
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Neutrina, bądź tak miła i przestań mnie obrażać, bo nie Ty jedna coś w życiu widziałaś. Odbywałam wolontariat w TOZie, mój jeden pies był z legalnej hodowli, drugi ze schroniska, oba dożyły wieku 15 lat, a ja od 2 lat chodzę po hodowlach, czytam, sprawdzam miejsca i rodowody, szukam odpowiedniej hodowli dla siebie by kupić u nich rasowego, przebadanego psa. Więc nie wmawiaj mi rzeczy, których nie wiem, w którym miejscu się w moim poście doczytałaś. Po co mi to wszystko tłumaczysz skoro ja znam realia takich miejsc, wcześniej napisałam, że popieram likwidację pseudohodowli i nowe ustawy ad. zwierząt, ale nie tego juz niełaska było przeczytać.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że obrażasz ludzi, którzy padli ofiarą pseudohodowli (nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nie wszystkie 'hodowle' zapraszają kupców do siebie, niektórzy zdają sobie sprawę ze złych warunków w jakich trzymają zwierzęta i nie chcą tego pokazywac potencjalnym właścicielom, jeszcze inni specjalnie na czas odwiedzin urządzają 'mini hodowle' u siebie w mieszkniach, że niby jest czysto i porządnie), bo nie przyszło Ci do głowy, że są inni ludzie niż tacy, których nie obchodzi pochodzenie ich psa i warunki w jakich przebywał. Ale co tam, lepiej wszystkich powyzywać od idiotów.
Więc daruj sobie obrażanie mnie i udowadnianie Bóg wie czego.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 19:26   #20
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Neutrina, bądź tak miła i przestań mnie obrażać, bo nie Ty jedna coś w życiu widziałaś. Odbywałam wolontariat w TOZie, mój jeden pies był z legalnej hodowli, drugi ze schroniska, oba dożyły wieku 15 lat, a ja od 2 lat chodzę po hodowlach, czytam, sprawdzam miejsca i rodowody, szukam odpowiedniej hodowli dla siebie by kupić u nich rasowego, przebadanego psa. Więc nie wmawiaj mi rzeczy, których nie wiem, w którym miejscu się w moim poście doczytałaś. Po co mi to wszystko tłumaczysz skoro ja znam realia takich miejsc, wcześniej napisałam, że popieram likwidację pseudohodowli i nowe ustawy ad. zwierząt, ale nie tego juz niełaska było przeczytać.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że obrażasz ludzi, którzy padli ofiarą pseudohodowli (nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nie wszystkie 'hodowle' zapraszają kupców do siebie, niektórzy zdają sobie sprawę ze złych warunków w jakich trzymają zwierzęta i nie chcą tego pokazywac potencjalnym właścicielom, jeszcze inni specjalnie na czas odwiedzin urządzają 'mini hodowle' u siebie w mieszkniach, że niby jest czysto i porządnie), bo nie przyszło Ci do głowy, że są inni ludzie niż tacy, których nie obchodzi pochodzenie ich psa i warunki w jakich przebywał. Ale co tam, lepiej wszystkich powyzywać od idiotów.
Więc daruj sobie obrażanie mnie i udowadnianie Bóg wie czego.
Po pierwsze to nie jesteś tu personalnie wymieniona więc obraza twojej osoby jest twoją osobistą imaginacja. Po drugie EOT bo mnie takie dyskusje na twoim poziomie pojmowania tego co piszę nie interesują. Odpowiadam tylko za to co piszę, a nie za to co sobie ktoś do mojego pisania nawymyśla.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 19:36   #21
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez Neutrina Pokaż wiadomość
Po pierwsze to nie jesteś tu personalnie wymieniona więc obraza twojej osoby jest twoją osobistą imaginacja. Po drugie EOT bo mnie takie dyskusje na twoim poziomie pojmowania tego co piszę nie interesują. Odpowiadam tylko za to co piszę, a nie za to co sobie ktoś do mojego pisania nawymyśla.
Ach, to się dopiero nazywa selektywność. Wchodzisz na wątek, robisz aferę, wyzywasz ludzi dookoła, ale Ty nie jesteś winna.
To jest temat o maltipoo, więc może wróć do niego starając się nie wyzywać właścicieli od idiotów i skretyniałych snobów.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:57   #22
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Maltipoo :)

Proszę o spokój! Odsyłam do regulaminu, by wkrótce nie było wátpliwości, jeśli posypiá się ostrzeżenia.

Jeżeli ktoś nie potrafi zachować podstaw kultury osobistej w tym temacie - proszę zaniechać wypowiedzi.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:33   #23
Joannarom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Maltipoo :)

Witam.
Sporo w temacie maltipoo znajdziecie na stronie maltipoo.pl
Pozdrawiam
Joannarom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:00   #24
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Maltipoo :)

Witam, ja mam od miesiaca maltipoo jest boski i ma niły charaktrek...
Z tego co wyczytałam, to ma więcej chyba z maltańczyka jak z pudla,ale zobaczymy z czasem jak się rozwinie.
Dodaje fotki naszego szczęścia-Lucky
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucky 008.jpg (78,5 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucky 003.jpg (72,8 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucky 007.jpg (59,3 KB, 72 załadowań)
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 19:13   #25
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Maltipoo :)

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
Witam, ja mam od miesiaca maltipoo jest boski i ma niły charaktrek...
Z tego co wyczytałam, to ma więcej chyba z maltańczyka jak z pudla,ale zobaczymy z czasem jak się rozwinie.
Dodaje fotki naszego szczęścia-Lucky
ooo, śliczny
koniecznie wstaw zdjecia za kilka miesiecy, jak bedzie dorosly
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 11:48   #26
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Maltipoo :)

Nie ma sprawy On już jest większy niż na tych fotkach,ale nadal taki piekny
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:13   #27
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Cudny Rzeczywiście bardzien przypomina maltańczyka niż pudla, a jak charakter?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 15:08   #28
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Maltipoo :)

właśnie z tego co ogladalam fotki maltipoo, to bardziej z nich maltanczyki niz pudle najbardziej rozni je brak tej długiej maltańskiej szyjki i mają bardziej pudlowy włos
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 15:24   #29
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Maltipoo :)

Nie dotykałam nigdy maltipoo (w ogóle nie widziałam żadnego na żywo), ale wyglądają jakby miały miękką i niekręconą sierść, takie strzępki jak u maltańczyka Jak patrzę na zdjęcia malucha Kasicy to też nie widać żeby sierść mu się kręciła
Miałam kilkanaście lat pudla i jego sierść była prawdziwym utrapieniem, kręcona, dosyć sztywna, łatwo się plątała, robiły się kołtuny, a moja mała nienawidziła czesania i gryzła każdego, kto próbował zbliżyć się do niej ze szczotką

Btw widzę, że robią mu takie brązowe zacieki pod oczkami, pamiętajcie, żeby mu to w porę czyścić, bo jak sierść się odbarwi to nic się z tym nie da zrobić
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 17:46   #30
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Maltipoo :)

Charakterk...hmmm,sama nie wiem jak określić, bo to nasz pierwszy piesek (nie licząc kundelka, którego miał mój brat jak byłam dzieckiem) .Nie jest wcale takim pieszczuchem jakby się wydawało,uwielbia zabawę i jest podstępny
Jego sierść jest bardzo przyjemna w dotyku,ale zupełnie inna jak np shih tzu.U nich jest to włos a tu jednak wyczuwa się sierśc-chyba
Z tym ze to jest pierwszy wlos,nie wiadomo jak będzie po pierwszym strzyżeniu. Narazie nie widać ,żeby się kręciła.

Z tymi odbarwieniami to lipa straszna...Przemywam mu przegotowaną wodą,ale to za wiele nie daje.Weterynarz powiediał,ze z tym nic nie zrobimy.Ja gdzies wyczytałam,ze mozna te miejsca posmarować wazeliną,żeby łzy nie wsiąkały w sierśc i właśnie dzisiaj to zrobię

U lucky-ego maltańczyk to mama a tata pudel, do tego szaro -czarny
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-29 11:04:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.