Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 19:06   #751
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witajcie!
Choruję na AZS od 3 r.ż. Lekarze mówili, że przejdzie po okresie dojrzewania, teraz mam 21 lat i nadal bez zmian. Teraz, kiedy przyszła zima jest jeszcze gorzej Całe dłonie mam suche, nawet nic nie mogę porządnie złapać, bo tak mnie bolą, na rękach wyżej wyskoczyły ogromne liszaje aż do zgięcia łokci.
Próbowałam dużo maści, byłam w szpitalach itd, ale teraz jest po prostu masakra Kiedyś chodziłam na zabiegi naświetlania do hellarium i było ok, myślicie, że jak pójdę na solarium to pomogłoby? Bo jakoś tak wydaje mi się, że słońce podlacza mi te zmiany.
I jeszcze chciałam zapytać czy Wy też po stosowaniu Protopicu miałyście wrażenie, że skóra pali żywym ogniem? Bo właśnietak na mnie to działało, a lekarze tak to chwalili. Elidel też nie działał.
Co na to możecie poradzić?
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 20:12   #752
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pizmak007 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Choruję na AZS od 3 r.ż. Lekarze mówili, że przejdzie po okresie dojrzewania, teraz mam 21 lat i nadal bez zmian. Teraz, kiedy przyszła zima jest jeszcze gorzej Całe dłonie mam suche, nawet nic nie mogę porządnie złapać, bo tak mnie bolą, na rękach wyżej wyskoczyły ogromne liszaje aż do zgięcia łokci.
Próbowałam dużo maści, byłam w szpitalach itd, ale teraz jest po prostu masakra Kiedyś chodziłam na zabiegi naświetlania do hellarium i było ok, myślicie, że jak pójdę na solarium to pomogłoby? Bo jakoś tak wydaje mi się, że słońce podlacza mi te zmiany.
I jeszcze chciałam zapytać czy Wy też po stosowaniu Protopicu miałyście wrażenie, że skóra pali żywym ogniem? Bo właśnietak na mnie to działało, a lekarze tak to chwalili. Elidel też nie działał.
Co na to możecie poradzić?
to normalna reakcja po zastosowaniu protopic'u, jest nawet zawarta w ulotce. tak dzieje się przez pierwsze 3-4 dni od początku stosowania (przynajmniej u mnie tyle to trwa). chodzi o to,że w pierwszych dniach stosowania muszą się wysypać jakieś przekaźniki odpowiedzialne za reakcje zapalną w skórze, co skutkuje właśnie takim strasznym pieczeniem i swędzeniem skóry. ale przechodzi po ok 3-4 dniach i wtedy zmiany zaczynają się zmniejszać. ale to oczywiście moja indywidualna reakcja na ten lek
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 11:18   #753
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Znów wyglądam koszmarnie, wszystkie piecze i swędzi. Mam całą twarz w czerwonych suchych plamach, szyję, plecy, ręce...
Nie mam już siły na to cholerstwo.

A wy w jakim stanie teraz jesteście?
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:19   #754
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Znów wyglądam koszmarnie, wszystkie piecze i swędzi. Mam całą twarz w czerwonych suchych plamach, szyję, plecy, ręce...
Nie mam już siły na to cholerstwo.

A wy w jakim stanie teraz jesteście?
Ja miałam masakrę w tamtym tygodniu, bo byłam przed okresem, teraz już jest lepiej. Mam tylko nadzieję, że do sylwestra już będzie ok.
A próbowałaś może z ziaji maść oliwkową? To ma 20 ml, kosztuje ok 5 zł, ale jest rewelacyjny, "skleja" rany, po prostu cudo
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:25   #755
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pizmak007 Pokaż wiadomość
Ja miałam masakrę w tamtym tygodniu, bo byłam przed okresem, teraz już jest lepiej. Mam tylko nadzieję, że do sylwestra już będzie ok.
A próbowałaś może z ziaji maść oliwkową? To ma 20 ml, kosztuje ok 5 zł, ale jest rewelacyjny, "skleja" rany, po prostu cudo
Gdzie kupiłaś tą maść, czy jest w rossmannie? Chciałabym kupić mojemu TŻtowi. Teraz stan rąk mu się poprawił, ale z łokciami jest gorzej.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:52   #756
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Znów wyglądam koszmarnie, wszystkie piecze i swędzi. Mam całą twarz w czerwonych suchych plamach, szyję, plecy, ręce...
Nie mam już siły na to cholerstwo.

A wy w jakim stanie teraz jesteście?
ja leczę plamy na szyi:/ przeszła faza 'wysypu przekaźników' i da się wytrzymać
życzę zdrowia
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:47   #757
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A ja niestety w święta skusiłam się na kilka ,,zakazanych" produktów i mam nauczkę jutro sylwester a ja mam całą twarz w czerwonych plamach, tego nie da się zatuszować. ehh...
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 13:01   #758
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja mialam ostatnio przejscia ze skóra pod oczami wysuszyło mi tak, ze wyglądałam na 10 lat wiecej, niż mam co ciekawe, pani dermatolog z salonu, do którego chodzę się strzyc (a majatam usługi wszelakie, w rodzaju mydło i powidlo) doradziła mi zastosować Alantan w kremie i maść z witamina A - częsciowo pomogło, ale bez makijażu i tak wyglądam jak upiór....
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:14   #759
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pizmak007 Pokaż wiadomość
Ja miałam masakrę w tamtym tygodniu, bo byłam przed okresem, teraz już jest lepiej. Mam tylko nadzieję, że do sylwestra już będzie ok.
A próbowałaś może z ziaji maść oliwkową? To ma 20 ml, kosztuje ok 5 zł, ale jest rewelacyjny, "skleja" rany, po prostu cudo
W ogóle o niej nie słyszałam, a wypróbowałam już mnóstwo rzeczy. Po przeczytaniu Twojego postu przejrzałam jej recenzje na wizażu i są genialne! Spróbuje w takim razie na pewno. Gdzie można ją dostać?
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:16   #760
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Zmagam się z pewną chorobą już 3 rok, nie wiem dokładnie czy jest to AZS, objawy są podobne do tych, które tu opisujecie.
Przewinęłam się przez wiele dermatologów i każdy wzruszał ramionami na mój widok.
Na rękach, brzuchu i nogach wychodzą mi czerwone, suche plamy, często wypukłe, a także czerwone kropki, głównie w okolicach zgięć ramion, pod pachami i koło kolan. Najgorsze jest to, że krostki te swędzą niemiłosiernie.
Objawy nasilają się głównie zimą, w lecie plamy są minimalne (przez słońce? mniej chloru w wodzie?), jednak przez te kilka lat nauczyłam się jak temu zapobiegać i mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą.
Obecnie używam:
- maść Advantan 1mg/g, która jest moim ZBAWIENIEM. Nie da się opisać jak bardzo mi pomogła. Stosuję ją na noc, po posmarowaniu plam/krostek wybielają się, natłuszczają, po pewnym czasie całkowicie znikają!!
- Cerkoderm 15 - 15% krem mocznikowy, stosuję go rano i po południu, super nawilża skórę i powoduje zmniejszenie się plam
- płyn do mycia "top-to-toe" Johnson's Baby - obecnie myję się w nim, bardzo wydajny, nie uczula i super nawilża skórę.
Używałam:
- Cetaphil krem, jedynym plusem była wydajność, powodował jeszcze większe występowanie krostek, sktóra była po nim czerwona szybko wysychał. nie polecam!
- krem Oilatum Soft bezzapachowy, skóra po nim swędziała, za to ją zmiękczał, niestety plamy jak były tak były, nadal mam ledwo co rozpoczętą tubkę w domu, ogólnie jest dobry, na problemy skórne nie polecam!
- Emolium emulsja do ciała 200ml, fajnie nawilżała skórę, ale to wszystko, strasznie swędziało po niej

Być może nie wszyscy reagują tak samo na te maści/kremy, ale ja na większości się zawiodłam
Z domowych sposobów polecam kąpiel w mleku:
2l mleka wymieszać z ciepłą wodą, zanurzyć się na 20min., spłukać letnim prysznicem. zabieg najlepiej powtarzać 2-3 razy w tygodniu.
+ zażywam tran w kapsułkach i magnez, gdzieś przeczytałam że może pomóc, mi trudno jest powiedzieć, bo używam na raz maści, kremów i tabletek. Na pewno nie zaszkodzi

Pozdrawiam
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:34   #761
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja tez mam teraz straszne pogorszenie, w dodatku skończyła mi się maść robiona od dermatologa
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 19:06   #762
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Co do tabletek to polecam kwas hialuronowy w takim biało różowym opakowaniu. Nazywają się Hialu-femin. W aptekach kosztują nawet 50 zł za 60 tabl, na allegro są za 30 zł. Bardzo mi pomogły. Dobry też jest olej z wiesiołka i z ogórecznika. Popytajcie w aptekach.
Co do maści z ziaji, kupiłam ją w drogerii, ale nie w rossmanie, może być w naturze, trzeba popytać. http://www.ziaja.com/page/kontakt/gd...rtnerskie.html - tutaj macie listę sklepów, gdzie można kupić ich produkty, dzięki tej stronie znalazłam "mój" sklep
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 20:23   #763
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Udało mi się dostać maść z Ziaji w aptece.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 17:21   #764
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny a ja mam pytanie. Wiem, że forum to nie lekarz ale sądzę, że możecie mi coś doradzić. Otóż od 2 miesięcy mam okrutnie swędzące plamy między palcami u rąk. Początkowo myślałam, że nie służy mi krem do rąk ale byłam w błędzie. Plamy są czerwone i skóra pęka w tych miejscach. Staram się nie drapać ale łapię się na tym, że potrafię przez sen nieświadomie drapać. Czytałam, że to może być łagodne AZS. Od kilku dni stosuję maść z hydrocortisonem i fakt zaczerwienienie znika i już tak nie swędzi w ciągu dnia ale skóra jest jakby popękana. Możecie mi coś polecić? Będę wdzięczna za za każdą radę.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 07:43   #765
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny, dostałam skierowanie na lampy Tol1, była któraś na takich? Dało to coś? Ja byłam dopiero raz, a mam zapisane 15 wizyt. I jeszcze jedno pytanie- dostałam zalecenie, zeby przed tymi lampami, w tym dniu nie używac zadnych masci, kremów- co jest dla mnie udręka, jak mam wytrzymać od 7 do 11, 12 bez kremu. Wy też tak miałyście?
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 15:01   #766
cruella_de_mon
Przyczajenie
 
Avatar cruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam wszystkich Atopików!

Mam AZS odkąd tylko sięgam pamięcią. Występuje u mnie głównie na skórze dłoni, ale zdarzają się pojedyncze plamy na przedramionach i łydkach. Przez całe dzieciństwo przepisywano mi Elocom (mogę za to "podziękowac" jakże wybitnym, kompetentnym lekarzom rodzinnym i dermatologom, psia ich mac). Dopiero kilka lat temu trafilam na fenomenalnego lekarza, który jako jedyny (!!!) wytłumaczył mi na czym ta choroba polega i jak można sobie z nią radzic bez używania silnych sterydów. Gdy tylko weszłam do gabinetu przywitał mnie słowami "gdy widzę takie blade coś z takimi oczami, to już wiem, co ci dolega" podstawą jest, jak wiadomo, nawilżanie i natłuszczanie. Polecam Wam Cetaphil MD Dermoprotektor - to istny cudotwórca! Rewelacyjne są też kosmetyki Babydream (dostępne w Rossmannie) - bez parafiny, barwników, konserwantów i do tego tanie jak barszcz. Stosuję głównie kremy do twarzy z tej serii. Parę tygodni zajęło mi odzwyczajenie moich rąk od Elocomu (zareagowały znacznym pogorszeniem), ale teraz praktycznie zapomniałam, co to sterydy. Od wielkiego dzwonu smaruję się kremem Cutivate.
Atopia jest w moim przypadku dziedziczna (spadek po tacie ) i niestety, trzeba nauczyc się z nią życ i to w miarę małoinwazyjnie. Najważniejsze jest to, by nie miec z jej powodu kompleksów. Ja ich nie mam. Widzę czasem, że ludzie przyglądają się moim dłoniom lub bez ogródek pytają "Boże, co Ci się stało???", ale ja mam to (za przeproszeniem) gdziś. To nie jest moja wina, nic nie mogę na to poradzic, a jeśli komuś nie odpowiada - trudno, to nie mój problem.
Pozdrawiam Was, Atopiki, serdecznie. Walczmy z tym dziadostwem!
cruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 12:34   #767
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam specjalistki

Mam AZS od bardzo dawna, a teraz zrobiło mi się pod obiema pachami - uczulił mnie antyperspirant. I niestety kolejny, który teraz stosuję powoduje to samo (od tamtego czasu kiedy to się zrobiło używałam 2, jakichś takich tańszych, z drogerii). Najpierw zrobiła mi się wielka, czerwona i swędząca plama pod jedną pachą, a po miesiącu to samo pod drugą więc już nie mam wątpliwości, że to od dezodorantu.
Byłam u lekarza i dał mi jakieś tam leki których jeszcze nie kupiłam, ale kiedy go spytałam jaki antyperspirant mi poleca to powiedział, że mam wcale nie stosować ;/ próbowałam go przekonać, ale on jest zdecydowanie przeciw. Tak więc niczego mi nie polecił. A ja choćbym miała mieć to pod pachami to i tak muszę go stosować bo nie mogłabym znieść tego po prostu!!! Nie wyobrażam sobie siebie np. na wf-ie bez antyperspirantu:| Więc może wy mi powiecie jaki antyperspirant mogłabym stosować żeby wybrać tzw. mniejsze zło??
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2011-01-12 o 12:36
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 11:59   #768
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

a miałaś ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...yu.html&next=1
jak mi coś wyskoczyło po pachami to ten był mega delikatny.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:48   #769
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Naturalne w kamieniu sporo osob uzywa i sobie chwali czyli np. taki:

http://www.helfy.pl/dezodorant-mineral-soli-krysztal

http://allegro.pl/naturalny-dezodora...346348641.html

Sama niestosowalam...chyba nie ma co uczulic jednak
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 21:18   #770
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny jakimi kremami smarujecie buzie na codzień? Chciałabym coś nowego bo moja skóra się już za bardzo przyzywyczaiła do SVR.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:46   #771
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

dołączam dziewczyny do was... Choruje na azs od dziecinstwa czyli juz spooooro . Aczkolwiek nie odczuwalam nigdy wczesniej skutkow tej choroby az tak jak niedawno . Otoz od kilku lat stosowalam sterydową masc Lorinden a obecnie odlozylam ja na tydzien bo chce juz zrezygnowac ze sterydow na dobre . I co .. jest jeszcze gorzej . Przewiduje , ze moja skóra a głownie twarzy uzaleznila sie od sterydu , na pewno wdalo sie zapalenie a czy grzybicze czy inne to nie wiem . Wizyte u alergologa mam dopiero 9 lutego , ale nie wytrzymam do tego czasu i pojde prywatnie do dermatologa . Powiedzcie mi , jaki srodek zlagodzi świąd , obrzęk oraz ten rumieniec ... ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 15:24   #772
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
dołączam dziewczyny do was... Choruje na azs od dziecinstwa czyli juz spooooro . Aczkolwiek nie odczuwalam nigdy wczesniej skutkow tej choroby az tak jak niedawno . Otoz od kilku lat stosowalam sterydową masc Lorinden a obecnie odlozylam ja na tydzien bo chce juz zrezygnowac ze sterydow na dobre . I co .. jest jeszcze gorzej . Przewiduje , ze moja skóra a głownie twarzy uzaleznila sie od sterydu , na pewno wdalo sie zapalenie a czy grzybicze czy inne to nie wiem . Wizyte u alergologa mam dopiero 9 lutego , ale nie wytrzymam do tego czasu i pojde prywatnie do dermatologa . Powiedzcie mi , jaki srodek zlagodzi świąd , obrzęk oraz ten rumieniec ... ?
Sprawdź hydrocortisonum albo bez recepty cutibaza albo zwykła maść z witaminą A (dla mnie najlepsza jest z hasco-lek). Teraz też miałam straszne ręce, całe czerwone jakby poparzone i wzięłam dexamethason (tylko na receptę, ale działa fenomenalnie; można brać tak do 5 dni, niech lekarz powie Ci jak masz dawkować).
Teraz biorę antyalergicznie Fenistil krople, bardzo mi pomaga

Magdzia94 jaki krem stosujesz SVR i ile kosztuje?

Edytowane przez pizmak007
Czas edycji: 2011-01-14 o 15:25
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 17:08   #773
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

pizmak007 używam SVR Topialyse kosztuje 46 zł na all z przesyłką, pojemność 200 ml.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:20   #774
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja używam A-dermy do twarzy i ciała. Ten z Topialyse mnie uczula.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:54   #775
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja też zmagam się z atopią. od początku dermatolog przepisywał maśći ze sterydami. dopiero moja alergolog kazała mi je odstawić i stosować emolium(ogólnie natłuszczające) i tylko w przypadku zaostrzeń protopic. jest o wiele lepiej.
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:32   #776
fiolek wonny
Przyczajenie
 
Avatar fiolek wonny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja również choruję na AZS. Odradzam wszelkie maści sterydowe, choć zdaje sobie sprawę że szybko dają poprawę, ale jakim skutkiem...Dawno temu pewien lekarz przepisywał mi maści sterydowe na twarz, czym sobie tylko pogorszyłam sobie sytuację. (Nie wolno ich stosować na twarz). Moja aktualna dermatolog, przepisała mi Protopic i teraz mam praktycznie z głowy plamy. Po Protopicu troche piecze, ale jest to wpisane w efekty uboczne.
fiolek wonny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 12:34   #777
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czytam, czytam i czytam..
Może mi ktoś powiedzieć czego dokładnie używa do jakichś konkretnych celów:
a) sterydy?
b) protopic/elidel?
c) jakie emolienty?
d) jakis krem barierowy?
e) do mycia?

Proszę o szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam!
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 19:41   #778
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
Czytam, czytam i czytam..
Może mi ktoś powiedzieć czego dokładnie używa do jakichś konkretnych celów:
a) sterydy?
b) protopic/elidel?
c) jakie emolienty?
d) jakis krem barierowy?
e) do mycia?

Proszę o szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam!
do mycia - płyn do kąpieli babydream lub hipp
krem barierowy, emolienty - rafinowane masło shea, lipobaza, nanobaza (do twarzy także żel hialuronowy i jakiś olej)
protopic - na zmiany na twarzy i szyi
sterydów nie używam bo są zbyt niebezpieczne dla skóry (powodują ścieńczenie naskórka)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:59   #779
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

na oczy polecam - svr topialyse palperal. genialny jak dla mnie
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 09:55   #780
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Palpebral, o ile pamiętam. Ale dla mnie on za delikatny....

Klaudynko, ja stosuję Spirial w kulce - ale to oczywiscie po zaleczeniu, a miałam podobną przypadłość pod pachami jak TY. W okresie smarowania maściami żadnych antyperspirantów nie używaj, bo tylko pogorszysz sprawę.

Mnie dla odmiany niedługo trafi jasny szlag, a propos oczu właśnie. Na zmianę, puchną i się łuszczą, jedyne co jestem w stanie użyć (oprócz Dicortineffu i Elidelu, które i tak niewiele pomagają) to Alantan Plus, zmarszki mi sięporobiły jakbym miała lat 60 a nie 35, o makijażu moge w ogóle zapomnieć Dermatologa udało się na szczęście umówić już na przyszły tydzień, ale czy co pomoze to mocno wątpię....
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.