Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-12, 18:38   #151
pepsimaxxx
Raczkowanie
 
Avatar pepsimaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Mam paskudne krostki na pupie, czerwone swędzące, peeling nie działa, żel do skóry trądzikowej też. Do lekarza kolejka, zapisana jestem na koniec czerwca dopiero !! Chce na plazy ładnie wyglądac a nie wiem jak sie tego pozbyc, i w ogole co to jest??!??!??! Pomoże mi ktos? W razie czego moge wkleic zdjęcie
__________________
waga przed : 82
cel : 68

Cel osiągnięty nadprogramowo czyli 64 kg


HEAVEN, I'm in heaven !!!
pepsimaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:43   #152
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Azs i posterydowe zapalenie skory

Potrzebuje pocieszenia i rady...wiem, ze jest juz podobny watek na forum ale moze wiecie cos wiecej od tego czasu. Tak wiec cierpie na AZS Stosowalam m.in. Elocom. Stosowalam sterydy ciagle przez okolo 9 miesiecy. Kiedy zauwazylam poprawe ostawilam sterydy i wtedy katastrofa...Okropne wykwity na twarzy, swedzi, piecze...wygladam jak potwor! Wstydze sie chodzic na zajecia wyjsc do ludzi unikam chodzenia na uczelnie. Wybralam sie do lekarza a On stwierdzil, ze uzaleznilam sie od sterydow i przepisal metronidazol i antybiotyki z grupy tetracyklin.
Biore je od piatku. Mam w zwiazku z tym pytanie czy to normalne, ze stan mojej skory sie pogorszyl? Wygladam strasznie cala w wykwitach i to strasznie swedzi...czy ktos z Was mial cos podobnego? Jak dlugo trwalo leczenie? Co zrobic mam kiedy juz sie wylecze a azs powroci'? Jak sobie radzic? Wyczytalam gdzies, ze azs przechodzi wraz z wiekiem czy to prawda? Bo Ja juz nie mam sil tak zyc...prosze o rade...z gory dziekuje Sylwia
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:06   #153
ela3s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Azs i posterydowe zapalenie skory

moja skóra uzależniła się od samego elokomu. Po jakimś czasie stosowania po prostu przestał działać. Niestety nie pamiętam nazw leków, jakie przepisał mi lekarz, napewno brałam jakiś antybiotyk doustnie i żel sprowadzany z Francji (ale to już dawno było). Żel był strasznie drogi (30ml ponad 200zl) ale oparty na składnikach, które nie uzależniały. Kuracja trwała ok.3 miesięcy i skóra wyglądała dużo lepiej niż podczas brania sterydów. Następnie leczyłam się naturalnymi metodami u Bonifratów, i to chyba najlepiej na mnie działało. Rany w okolicy pachy nie mam juz od prawie roku, został tylko ledwo zauważalny ślad, z twarzy też mi wszystko ślicznie poschodziło. Męczę się tylko ze skórą głowy i okolicami uszu, bo to rejony, które ciężko się leczy. Męczę, to znaczy nadal używam masci z kasztana i jakiejś śmierdzącej nalewki od Bonifratów na skórę głowy. Poza tym biorę witaminy z grupy B plus skrzyp polny i pokrzywę. Moje AZS na szczęście nie jest takie tragiczne, szwagier leczył się chemią w tabletkach, takie miał zmiany skórne, do których, swoją drogą doprowadziło m in długotrwałe stosowanie elokomu w maści.
radzę skończyć kurację a przy okazji zasięgnąć rady u Bonifratów. Byłam do nich bardzo sceptycznie nastawiona, ale szybko zmieniłam zdanie!
ela3s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:52   #154
SiostraRamona
Przyczajenie
 
Avatar SiostraRamona
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 22
Atopowa skóra i czerwone policzki

W dzieciństwie przeszłam atopowe zapalenie skóry.Które rzekomo zostało wyleczone lecz na policzki są cały czas czerwone (kiedy wykonuje wysiłek fizyczny lub sie czymś zdenerwuje stają się strasznie czerwone) i nad brwiami zostały mi zaczerwienienia. Stosowałam już maść robiona na zamówienie ale ona nic nie pomogła. co mam robić?
SiostraRamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 09:53   #155
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Exclamation Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

SiostraRamona skoro masz ciagle te czerwone miejsca i nic sie z nimi nie dzieje to mysle, ze nie powinnas sie martwic...Ja jestem wlasnie po zapaleniu posterydowym i kuracji antybiotykami i tez kiedy np wypije cos goracego lub zjem robi mi sie czerwona skora na twarzy mam jednak nadzieje, ze kiedy mi to posterydowe przejdzie calkiem to zniknie i ten okropny rumien
Dzisiaj biore juz 7 dzien antybiotyki i jest lepiej o jakies 35% zniknely prawie calkiem ropne wykwity skora jest jedynie czerwona i ma plamy oczywiscie strasznie swedzi i zaczyna sie luszczyc. Mam nadzieje, ze to dobrze? Co mam zrobic zeby uniknac AZS? Nawilzam skore ale nie wiem czy to pomoze. Powiem jeszcze jedna ciekawostke wysluchalam wywiadu dr Ireny Grzesiak w ktorym sugeruje, ze atopowe moga wywolywac nawet pasożyty. Co Wy na to?
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 14:50   #156
SiostraRamona
Przyczajenie
 
Avatar SiostraRamona
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

dzieki za slowa otuchy z tymi pasożytami to nie słyszalam. Syla1987Lublin życzę Ci powodzenia w dalszej kuracji
SiostraRamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 14:59   #157
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

a bardzo prosze dziękuje Ty rowniez 3maj sie cieplutko u mnie juz jest duzo lepiej...
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 20:31   #158
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izzie1983 Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pytanko: właśnie mam nawrót AZS (twarz ). Możecie mi polecić jakiś podkład, który nadaje się do skóry atopowej i jednocześnie silnie nawilża? (oczywiście będę używać jak to draństwo zaleczę)

Najlepiej w rozsądnej cenie (ale jestem wymagająca ).
Dzięki!
Ja w przypadku nawrotu azs na twarzy używam Vichy Dermablend. B.dobrze kryje, p nie pogarsza stanu skóry, nie podrażnia. Nie wiem czy nawilża, ale u mnie na pewno nie wysusza. Dzięki niemu w chwilach ataku azs mogę jakoś wyjść z domu i nie prowokować wyglądem swojej twarzy pytań typu: Co ci się stało z twarzą Tani nie jest, ale daje mi komfort psychiczny, więc cena nie gra roli.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 08:40   #159
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dermablend firmy Vichy - świetny, gdyby był jednak za ciężki dla Pani skóry dobrze sprawdza się również podkład Tolerane firmy La Roche Posay dla cery suchej (dostępny w aptece bez recepty).
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 09:30   #160
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

dziewczyny ja też mam atopowe zapalnie skóry
byłam ostatnio u dermatologa bo strasznie mi skóra na czole schodziła i wogle koszmar

przepisała mi krem robiony i pomogło wszystko zeszło iii emulsja do twarzy jest super nazywa się Cetaphil można ją zmywać wodą a można wziąść na wacik i przemyć twarz jak tonikiem

wczoraj byłam do kontroli i poleciła mi krem
http://www.sklep.eris.pl/p783-pharma....do.twarzy.htm
taki i narazie jest ok ale krem drogi i tylko 30ml
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 13:38   #161
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A ja mam własnie nasilenie, cała twarz, szyja, dekolt, kark i rece w plamach. Okropnie to swędzi, piecze, przy każdym ruchu czuje naciagającą się skórę. Byłam wczoraj u lekarki a ona przerazona, ze trzeba sie jak najpredzej leczyc. Niestety wczesniej trafialam na konowałów, ktorzy nie potrafili postawic konkretnej diagnozy... Na dodatek stojac dzis w aptece 300 zł poszło na leki, ale mam nadzieje, ze mi pomogą. W poniedziałek wyniki testow, moze wreszcie sie czegos dowiem konkretnego. Ogolem mam wrazenie, ze trafilam w dobre rece. Jest we mnie nadzieja, mimo, ze nie bylam jeszcze w tak złym stanie. Pozdrawiam wszystkich atopików, duzo zdrowia zycze
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 16:42   #162
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam! Mam zmiany na zewnętrznej stronie dłoni: najpierw mini pęcherzyki z płynem, grudki (taka wysypka) potem zaczerwienienie, suchość i pękanie skóry - raz swędzi raz piecze. Jak dziecko miałam atopię - ale w innych miejscach -którą udał się zaleczyć - sterydami)
Przez przypadek odkryłam że krem Dermaknel (na trądzik) przynosi ulgę w swędzeniu, a po tygodniu smarowania gasi stan zapalny. Jego aktywny składnik to kwas salicylowy (nic nie piecze, tylko czuje się ulge przy posmarowaniu, ale lepi sie straszecznie). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kwasem salicylowym (np: w innym preparacie) w problemach atopowej skóry?
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 19:46   #163
ela3s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

na ślady, nie tylko po AZS, dobra jest mikrodermabrazja.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71213

Tylko to trzeba chyba mieć już zaleczone wszystko...

Sama jestem w trakcie testowania kosmetyków do mikrodermabrazji w domu, aczkolwiek rozważam udanie się do kosmetyczki u mnie głównym problemem na twarzy są w chwili obecnej kratery wulkanowe po trądziku, a właściwie teraz to już tylko blizny- widać pierwsze efekty
ela3s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 10:46   #164
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ela3s Pokaż wiadomość
na ślady, nie tylko po AZS, dobra jest mikrodermabrazja.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71213

Tylko to trzeba chyba mieć już zaleczone wszystko...

Sama jestem w trakcie testowania kosmetyków do mikrodermabrazji w domu, aczkolwiek rozważam udanie się do kosmetyczki u mnie głównym problemem na twarzy są w chwili obecnej kratery wulkanowe po trądziku, a właściwie teraz to już tylko blizny- widać pierwsze efekty
No tak, tylko z Azs jest trochę inaczej niż z trądzikiem, przynajmniej u mnie - "ślady" które były już zaleczone, po jakimś czasie znów się aktywują. I nie wyobrażam sobie robić mikrodermabrazji na cieniutką , podrażniona skórę po długim używaniu sterydów. Raczej regeneracja, natłuszczanie, a nie ścieranie naskórka
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 11:16   #165
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
No tak, tylko z Azs jest trochę inaczej niż z trądzikiem, przynajmniej u mnie - "ślady" które były już zaleczone, po jakimś czasie znów się aktywują. I nie wyobrażam sobie robić mikrodermabrazji na cieniutką , podrażniona skórę po długim używaniu sterydów. Raczej regeneracja, natłuszczanie, a nie ścieranie naskórka

Zgadzam się z anetką Ja również nie wyobrażam sobie mikrodermabrazji na cieniutkiej skórze, która przeszła kurację sterydami Tu przede wszystkim trzeba natłuszczać i chronić skórę przed niekorzystnym wpływem pogody, chemii domowej itp.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 09:18   #166
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Chciałabym wyjaśnić na czym polega działanie regenerujące Dermaknelu, na suchą, popękaną skórę z odczynem zapalnym i świądem. Biorąc po uwagę przeznaczenie mógłby podrażniać, ale działa kojąco! (i nie zawiera sterydów). Podaję skład: Sulfur ppt 4,0, Acidum salicylicum 1,0, Vehiculum 100,0. Może miałyście już jakieś doświadczenia z tymi składnikami w innych kosmetykach lub maściach leczniczych? (Nie wiem jak długo mogę go bezpiecznie stosować - po doświadczeniach ze sterydami wolę dmuchać na zimne)
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:07   #167
SiostraRamona
Przyczajenie
 
Avatar SiostraRamona
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja stosuje krem Emolium ale on nie pomaga.Moze ktos moze mi polecic jakis lepszy krem?

Edytowane przez SiostraRamona
Czas edycji: 2008-04-21 o 13:33
SiostraRamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:01   #168
Tomy86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

pozwólcie ze się wtrącę


choroby skóry pewnie nie patrzą na płeć dlatego i mnie dopadło coś dziwnego. Nad jednym okiem mam zaczewienioną skórę. Byłem u Pani Doktor, przepisała Dicortineff. Powiedziała ze po 2 dniach powinno zejść a jak nie to do kontroli. No i własnie rzez okres smarowania była poprawa. Ale wyczytałem ze to maść sterydowa wieć w 3 dniu przestałem smarowac oko bo sie wystraszyłem ze dostane wysypki posterydowej. Teraz jednak na 2 dzień po przerwaniu zaczerwienienia wracają. Nie wiem czy jest to AZS ale Pani Doktor stanowczo zaprzeczyła. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Oczywiście jutro idę na wizytę ale jak dostane mocniejszy steryd. Troche sie boje.


Moze tutejsza Pani Doktor coś poradzi
Tomy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:41   #169
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SiostraRamona Pokaż wiadomość
ja stosuje krem Emolium ale on nie pomaga.Moze ktos moze mi polecic jakis lepszy kre?
Ja bardzo lubię całą serię Emolium, ale traktuję ją tylko jako "wspomagacze", a większych problemów to nie rozwiąże; na poważne sprawy ładuję sterydy niestety Mogę jeszcze polecic Lipobase, tez żadne cudo, bez aktywnych substancji, ale fajnie natłuszcza i uspokaja skórę. No i cena przyzwoita ok 14 zl za 30gram, tylko mocno tłuste.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 21:44   #170
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tomy86 Pokaż wiadomość
pozwólcie ze się wtrącę


choroby skóry pewnie nie patrzą na płeć dlatego i mnie dopadło coś dziwnego. Nad jednym okiem mam zaczewienioną skórę. Byłem u Pani Doktor, przepisała Dicortineff. Powiedziała ze po 2 dniach powinno zejść a jak nie to do kontroli. No i własnie rzez okres smarowania była poprawa. Ale wyczytałem ze to maść sterydowa wieć w 3 dniu przestałem smarowac oko bo sie wystraszyłem ze dostane wysypki posterydowej. Teraz jednak na 2 dzień po przerwaniu zaczerwienienia wracają. Nie wiem czy jest to AZS ale Pani Doktor stanowczo zaprzeczyła. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Oczywiście jutro idę na wizytę ale jak dostane mocniejszy steryd. Troche sie boje.


Moze tutejsza Pani Doktor coś poradzi
Nie popadajmy w sterydofobię, po kilku dniach nie dostaniesz posterydowego zapalenia.
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 18:58   #171
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam wszystki atopikow
Chcialam sie "pochwalic" ze moje posterydowe zapalenie skory dobiega konca dzisiaj wyszlam na dwor bez fluidu i wygladalam naprawde ok Martwie sie teraz tylko nawrotu azs:
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 08:57   #172
SiostraRamona
Przyczajenie
 
Avatar SiostraRamona
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

cieszymy się razem z Tobą u mnie bez zmian(niestety).muszę się wybrać do dermatologa.
SiostraRamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 09:22   #173
Tiaa
Przyczajenie
 
Avatar Tiaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok / Varna (BG)
Wiadomości: 24
Post Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Po prostu barwo!! Czy Wy nie widzicie jak katujecie swój organizm? Czy nie widzicie,że leki, które stosujecie pomagają na krótką chwile dla Waszego wyglądu, ale wewnątrz Wam szkodzą?? Na początku jak przeczytałam wątek (nie cały) po prostu z przerażeniem i brakiem słów zamknęłam stronę. Po krótkim przemyśleniu doszłam do wniosku, że może na moje słowa, któraś z Was zwróci uwagę...
Całe to azs to reakcja organizmu na niepokojące zmiany dziejące się w środku. Zatem należy doszukać się przyczyny azs, a nie skupiać się jedynie na skutku. Nic więc dziwnego, że potem azs nadzwyczajnie sobie w świecie wraca i znów się pojawia.
Należy więc zacząć od czegoś co wyleczy organizm od środka, dzięki czemu z azs po prostu się wyleczycie bez nawrotów. Też leczyłam się (ale nie wyleczyłam) azs lekami sterydowymi, teraz wiem,że to był błąd! Dopiero, gdy trafiłam na NATURALNY produkt, który oczyścił mnie od wewnątrz, wyleczyłam azs...Przemyślcie to. Wasze zdrowie jest TYLKO i wyłącznie w Waszych rękach -ja już to wiem.
Tiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 13:36   #174
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Słuchajcie, mam pytanie, czy mogę mieć AZS??

Od około pół roku 3 razy pojawiły mi się niepokojące, male, czerwone, swedzace jak diabli (a jak sie podrape to jakby sie powiekszaly i pieką) krostki na udach (tylko na udach!!). Z początku myslalam, ze to dlatego, ze czesto mie po prostu skóra tam swedziala i drapalam sie i ze to jest wynik rozdrapania mieszków włosowych (no tzn tego wiecie o co chodzi), bo krostki sa wlasnie w tych miejscach dokładnie... Samo przeszlo... Ok pozniej znow sie pojawilo, ale zauwazylam ze czesciej mam to po kąpieli i po uzyciu plynu do kapieli... przeszlo i od wczoraj znowu!!
Siedze w pracy i nie wyrobie za chwile. Pojawilo sie wczoraj po fitnessie po cwiczeniach poszlam z kolezanka na spacer i nagle zaczely mnie piec uda cale dookola tak jakbym zabardzo sie opalila i tak pieklo przez co pojawiala mi sie gesia skorka (nieuzasadnione niczym zrobilo mi sie po prostu zimno)... I teraz mam na udach totalna wysypke, ktora jak podrape czerwone krostki zmieniaja sie w biale i jakby kolor zmienialy... czy to moze byc AZS???????????
Prosze o odpowiedzi
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 23:36   #175
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez istotka Pokaż wiadomość
powiem cos, co pewnie czesc was zbulwersuje i trudno wam bedzie uwierzyc.....bardzo czeto podlozem atopowego zapalenia skory sa sprawy psychiczne, nie chodzi oczywiscie o zadne zaburzenia. Podobnie jest z luszczyca, nie da sie jej wyleczyc farmakologicznie.

To prawda, ale źle to interpretujesz
Chodzi o to, że stres nasila objawy AZS
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 14:55   #176
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

to może nieodpowiednie miejsce na moje pytanie, ale cóż - nie wiem gdzie mogę je zamiesć. a więc - chciałabym się dowiedzieć, czy to prawda, że stosowanie leków na astmę (glikokortykosteroidów) powoduje tycie? a maści sterydowych od alergii - tworzenie się zmarszczek i rozstępów. bardzo proszę o odpowiedż
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:16   #177
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tiaa Pokaż wiadomość
Po prostu barwo!! Czy Wy nie widzicie jak katujecie swój organizm? Czy nie widzicie,że leki, które stosujecie pomagają na krótką chwile dla Waszego wyglądu, ale wewnątrz Wam szkodzą?? Na początku jak przeczytałam wątek (nie cały) po prostu z przerażeniem i brakiem słów zamknęłam stronę. Po krótkim przemyśleniu doszłam do wniosku, że może na moje słowa, któraś z Was zwróci uwagę...
Całe to azs to reakcja organizmu na niepokojące zmiany dziejące się w środku. Zatem należy doszukać się przyczyny azs, a nie skupiać się jedynie na skutku. Nic więc dziwnego, że potem azs nadzwyczajnie sobie w świecie wraca i znów się pojawia.
Należy więc zacząć od czegoś co wyleczy organizm od środka, dzięki czemu z azs po prostu się wyleczycie bez nawrotów. Też leczyłam się (ale nie wyleczyłam) azs lekami sterydowymi, teraz wiem,że to był błąd! Dopiero, gdy trafiłam na NATURALNY produkt, który oczyścił mnie od wewnątrz, wyleczyłam azs...Przemyślcie to. Wasze zdrowie jest TYLKO i wyłącznie w Waszych rękach -ja już to wiem.
Katujemy swój organizm, powiadasz? Skupiamy się jedynie na skutku?
Moje AZS ma podłoże alergiczne, ale nasila się w sytuacjach stresowych. Więc jak mam według ciebie wyleczyc organizm od środka? Jak leczy się alergię od środka, żeby ją wyleczyc? Jak uniknąc całkowicie stresu? Jeśli wieloletnie odczulania itp nic nie pomagają? ( a odczulanie w moim przypadku to były metody w dużym stopniu naturalne-w końcu kontrolowane wstrzykiwanie naturalnych alergenów) Piszesz, że stosujemy leki, które tylko na chwilę pomagają-fakt. Ale w przypadku silnego ataku to te leki właśnie pozwalają mi kilka godzin spokojnie przespac, bez rozdrapywania skóry do krwi. Zresztą, co ja się będę tłumaczyc, jakoś lekarze też nie maja złotej rady i walą sterydy - bo u mnie tylko one pomagają na poważne zmiany.

Loss_lauri, co do leków na astmę to nie wiem, ale jeśli chodzi o maści sterydowe, to zacytuję Ci fragment ulotki ze sterydu, który akurat mam ( Cutivate):
"Długotrwałe i intensywne leczenie preparatami zawierającymi silne kortykosteroidy może byc przyczyną [...] rozstępów skórnych [...]"
O zmarszczkach nic mi nie wiadomo
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2008-04-30 o 19:24 Powód: dopisek
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:48   #178
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nie wiem czy to ktos przeczyta, ale nie mam AZS <jupi> jednak jak to powiedziala pani doktos "skora ze sklonnoscia do atopii", okazalo sie to silne uczulenie na srodki chemiczne w postaci barwnika w spodniach (krosty tylko na udach i posladkach) dostalam caly zestaw lekow + zalecenie stosowania balsamow i zeli pod prysznic do skory atopowej... wydalam w aptece 70 zł i 54 grosze w tym emulsja do ciała EMOLIUM za 26 zł :/ drogi ten interes jak nie wiem, ale alergii sie nie wybiera
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 20:06   #179
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to ktos przeczyta, ale nie mam AZS <jupi> jednak jak to powiedziala pani doktos "skora ze sklonnoscia do atopii", okazalo sie to silne uczulenie na srodki chemiczne w postaci barwnika w spodniach (krosty tylko na udach i posladkach) dostalam caly zestaw lekow + zalecenie stosowania balsamow i zeli pod prysznic do skory atopowej... wydalam w aptece 70 zł i 54 grosze w tym emulsja do ciała EMOLIUM za 26 zł :/ drogi ten interes jak nie wiem, ale alergii sie nie wybiera
To super, że minęło Cię AZS, w końcu to zadna przyjemnośc. Jednak pamiętaj, że skóra skłonna do atopii też wymaga "specjalnej troski", lepiej jednak wydac trochę więcej na pielęgnację i zapobiegac niz leczyc. A seria Emolium to bardzo dobry wybór
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 08:02   #180
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Loss_Lurie jestem przerazona! Kochana bardzo prosze przeczytaj co mnie spotkalo jakis czas temu kiedy bralam sterydy. Stosowalam je bardzo czesto w konsekwencji czego Moj organizm sie uzaleznil. Dostalam posterydowego zapalenia skory czyli straszny bol twarzy, wypryski ropne, swedzi, piecze! Zaufaj mi, ze samo azs to nic w porownaniu z tym jak cierpialam przez jakies2,5 tyg. od Mojego posterydowego zapalenia skory mija miesiac a Ja ciagle biore antybiotyki z tym, ze posterydowe juz prawie zniknelo i buzia wyglada ladnie. Teraz wiem, ze nawet jak bede miala znowu atak azs to bede czekala az mocno sie rozwinie i dop. wtedy posmaruje czymkolwiek ze sterydami i to maksymalnie przez 2 dni! Objawy azs z czasem ustapia przeciez. Wiem jak to jest kiedy kazdy sie pyta "o Jezu co Ci sie stalo?!" Potrzeba wytrwalosci i postaraj sie odstawic sterydy! 3mam kciuki!
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.