Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 14:41   #2731
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

witam.
jestem posiadaczką aparatu od 15.01 i zastanawiam się, czemu wszyscy mówią, że noszenie go z początku boli... mnie nic nie bolało ani nie obcierało.
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:53   #2732
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
witam.
jestem posiadaczką aparatu od 15.01 i zastanawiam się, czemu wszyscy mówią, że noszenie go z początku boli... mnie nic nie bolało ani nie obcierało.
To nie jest regułą, że MUSI bolec. Ja jak założyłam aparat też mnie nie bolało. Dopiero potem...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:57   #2733
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

potem czyli kiedy?
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:17   #2734
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kkermitt Pokaż wiadomość
Od dzisiaj mam aparat. Zdjęcia przed założeniem robiłam w poczekalni oczywiście jak nikogo oprócz mnie nie było
Na górze miałam usuwane czwórki, na dole orto mówił o strippingu, ale jeszcze go nie miałam i tak sobie myślę, gdzie te zęby będą się upychać do następnej wizyty No ale orto chyba wie co robi.
Mam założony łuk podniebienny i seplenię Jeśli ktoś nosił łuk, to chciałam zapytać, po jakim czasie zaczęliście normalnie mówić?
I nie wiem, czy widać na zdjęciach, ale na trójkach z zamków wystają mi takie jakby "antenki". Czy to znaczy, że będę tam nosić wyciągi?

masz damona czy to jest poprostu zwykły metalowy z przezroczystymi gumkami??
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:30   #2735
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.. jak tylko cos uda mi się załatwić to dam znać.. i mam nadzieje, że już nikt nie trafi na takiego lekarza co ja! Bo najgorsze jest to, ze ta cala ortodoncja przeciez nie jest na NFZ tylko płaci się naprawdę dużo kasy!
Zaczeło się od tego, że w pod koniec zeszłego roku.. kazał mi wyrwać 4-kę.. gdzie ja już od roku mam aparat na dole! i tak po tym wszystkim dopiero zorientowałam się, że jest jakiś nienormalny bo to chyba nienormalne wyrywać juz podczas leczenia zębów.. to się robi przed założeniem aparatu.
Więc nie mam zamiaru napewno wrócić do tego lekarza.. ale nic innego mi nie zostaje jak wyłożyć kolejną kasę na poprawienie aparatu.. tylko właśnie dlatego uważam, że należy mi się odszkodowanie za źle wykonywane leczenie.. ale juz wiem tyle, że nawet jak go zaskarż to może powiedzieć ze taki jest plan leczenia bo nadal mam aparat na zębach.. i niby nie jest zakończone leczenie.. i to chyba mnie stawia na pozycji przegranej
Moja siostra jak nosiła aparat to miała wyrywane czwórki podczas noszenia, tzn po miesiącu.
Cytat:
Napisane przez kkermitt Pokaż wiadomość
Od dzisiaj mam aparat. Zdjęcia przed założeniem robiłam w poczekalni oczywiście jak nikogo oprócz mnie nie było
Na górze miałam usuwane czwórki, na dole orto mówił o strippingu, ale jeszcze go nie miałam i tak sobie myślę, gdzie te zęby będą się upychać do następnej wizyty No ale orto chyba wie co robi.
Mam założony łuk podniebienny i seplenię Jeśli ktoś nosił łuk, to chciałam zapytać, po jakim czasie zaczęliście normalnie mówić?
I nie wiem, czy widać na zdjęciach, ale na trójkach z zamków wystają mi takie jakby "antenki". Czy to znaczy, że będę tam nosić wyciągi?
ale ładnie się prezentuje ten aparacik
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:44   #2736
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
potem czyli kiedy?
W trakcie leczenia to nie znasz dnia ani godziny
Najczęściej po zmianie druta.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:29   #2737
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

jestem już pełnoprawną aparatką
dziś założony został górny łuk, dolny za jakieś 3-4miesiące.

wrzucam fotki przed założeniem i z dziś

mam pytanie - mam Damona, tutaj gumeczki są przeźroczyste. czy istnieje jakaś metoda na to, żeby one nie zrobiły się ciemniejsze?? nie wiem czy dobrze kojarzę, czy któraś z Was myła zęby białą perłą..? czy coś zamieszałam?

minęły 4 godziny od założenia i zaczynają mnie coraz mocniej boleć 1,2 i 3. tył póki co bez problemowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (31,2 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aparat.jpg (28,0 KB, 121 załadowań)
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 17:35   #2738
jagoda
Raczkowanie
 
Avatar jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
GG do jagoda
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
mam pytanie - mam Damona, tutaj gumeczki są przeźroczyste. czy istnieje jakaś metoda na to, żeby one nie zrobiły się ciemniejsze?? nie wiem czy dobrze kojarzę, czy któraś z Was myła zęby białą perłą..? czy coś zamieszałam?
Przecież Damon to aparat bezligaturowy, więc nie jest mozliwe, żebyś miała jakieś gumeczki...
__________________
Georgia Thomas: Ally, dlaczego twoje problemy zawsze są najważniejsze?
Ally McBeal: Bo są moje.



jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:42   #2739
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez jagoda Pokaż wiadomość
Przecież Damon to aparat bezligaturowy, więc nie jest mozliwe, żebyś miała jakieś gumeczki...
ona ma w polowie przezroczysty. moze byc taki...


aaa te czerone kropeczki to co to? fajne to to
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:44   #2740
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

kiniaczek - jak na moje oko to na 17miesięcy to mało się zrobiło z ząbkami Może przejdź się do innego orto,bo może obecny chce na Tobie zarobić?

Ja mam aparat 7miesięcy i już bardzo ładnie ustawione ząbki, oprócz wystających jedynek ,ktore miałam bardzo wystające. Przerwy po wyrwanych obu 4kach już dawno zamknięte. Na dole po 4miesiącach już stały równo...! A Ty 17miesięcy... oj ja bym już się zdenerwowała...

Już się nie mogę doczekać wizyty u orto ale dopiero 9lutego...
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:46   #2741
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

jagoda, to jest napewno Damon. nie wiem może to nie są gumeczki, może to inaczej się nazywa..

ariva to 'kropeczki' włąśnie nie są czarne.. one są czerwone, zielone i niebieskie. nie wiem co to jest ale wygląda śmiesznie nawet mi się podoba. chociaż nie wiem czy potem nie będzie mi się wydawało że to jakiś brud np.
zapytam następnym razem orto czemu nie jest całkowicie przezroczysty, tylko 'kropkowany'
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 17:50   #2742
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
jagoda, to jest napewno Damon. nie wiem może to nie są gumeczki, może to inaczej się nazywa..

ariva to 'kropeczki' włąśnie nie są czarne.. one są czerwone, zielone i niebieskie. nie wiem co to jest ale wygląda śmiesznie nawet mi się podoba. chociaż nie wiem czy potem nie będzie mi się wydawało że to jakiś brud np.
zapytam następnym razem orto czemu nie jest całkowicie przezroczysty, tylko 'kropkowany'
przepraszam. mialam napisac 'czerowone'
fajnie, masz w polowie przezroczysty. nie martw sie, nic Ci nie powinno ciemniec. biala perla? oj nie,to dopiero wtedy kiedy zakonczysz leczenie,ale na pewno nie teraz, teraz z 'wybielaczami' nie kombinuj. zabki bedziesz miala laciate

ale mi sie te kropki podobaja, chcialabym miec cos takiego
ja tez mam Damon'a ,ale caly metalowy. a ile placilas za luk?
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:00   #2743
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ariva, a cały metalowy to taki gdzie te zamki nie są na górze takie przezroczyste, tak? hm.. myślałam że jest tylko jeden rodzaj

za łuk zapłaciłam 2500.

może podpytaj swojej orto czy jest możliwość założenia tych kropeczek hehe zawsze to jakaś odmiana przy tym, co masz obecnie

widzę że górę masz od września.. po jakim czasie zauważyłaś jakieś pierwsze efekty? bo ja już jestem ciekawa kiedy moje ząbki pójdą 'w ruch'

i o białej perle już nie myśle
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:02   #2744
skorpio84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 101
GG do skorpio84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja dzisiaj byłam na mojej pierwszej wizycie z aparatem.
Orto wymieniła mi drucik (na 14) i mam śliczne jasno niebieskie ligaturki

Niestety cos czuję, że nic nie zjem przez najbliższe pare dni, bo strasznie mnie bolą ząbki... no i na dodatek jakiś katar mi się przyplątał...

Ogólnie jakaś depresja mnie łapie... echhh... Byle do wiosny
__________________
Szczęśliwa Ex-Aparatka
2oo8 - 2010

PM 7-5-2011

skorpio84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:03   #2745
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
ariva to 'kropeczki' włąśnie nie są czarne.. one są czerwone, zielone i niebieskie. nie wiem co to jest ale wygląda śmiesznie nawet mi się podoba. chociaż nie wiem czy potem nie będzie mi się wydawało że to jakiś brud np.
zapytam następnym razem orto czemu nie jest całkowicie przezroczysty, tylko 'kropkowany'
Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
ale mi sie te kropki podobaja, chcialabym miec cos takiego
ja tez mam Damon'a ,ale caly metalowy. a ile placilas za luk?
Te kropeczki służą ortodoncie to rozpoznania który zamek na który ząb idzie Po paru dniach pewnie ci odpadną
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:05   #2746
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kiniaczek Pokaż wiadomość
dziewczyny, chciałam was zapytać o niefachową opinię noszę aparat 17 miesięcy i zaczynam czuć się zrezygnowana jak patrzę w lustro. czy ja przesadzam, czy postępy naprawdę są kiepskie?
p.s. mam 22 lata, wyrwane dwie czwórki, zdjęcia przed w dniu założenia aparatu, chodzi mi naturalnie tylko o zęby górne
pzdr.
przy takich prostych zębach mialas wyrywane czworki?? spojrz kilka stron wczesniej, dawalam swoje zdjecie z aparatem i jeszcze wczesniej bez, mam dwojke bardziej krzywa od Ciebie a nie mialam wyrywanych czworek ani piatek.
I po 17 miesiacach te przerwy miedzy zębami sa az takie duze :/ szczerze mowiac nieciekawie to wyglada...
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:05   #2747
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

eeee Gonia to szkoda, już myślałam że to tak na stałe
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:32   #2748
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

właśnie po miesiącu a tu po roku ale mimo brasku czasu na wszystko.. troszkę znalazłam na temat skarg i biorę się do roboty bo na luty umówiłam się na zmianę aparatu a do tego czasu powinnam wszystko załatwić jak chcę cokolwiek działać w tej sprawie.

Pozdrawiam świeże "aparatki" ja pamiętam, że 1-szego dnia miałam taki ból, że bez proszków przeciwbólowychto bym chyba umarła
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:49   #2749
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kkermitt Pokaż wiadomość
Od dzisiaj mam aparat. Zdjęcia przed założeniem robiłam w poczekalni oczywiście jak nikogo oprócz mnie nie było
Na górze miałam usuwane czwórki, na dole orto mówił o strippingu, ale jeszcze go nie miałam i tak sobie myślę, gdzie te zęby będą się upychać do następnej wizyty No ale orto chyba wie co robi.
Mam założony łuk podniebienny i seplenię Jeśli ktoś nosił łuk, to chciałam zapytać, po jakim czasie zaczęliście normalnie mówić?
I nie wiem, czy widać na zdjęciach, ale na trójkach z zamków wystają mi takie jakby "antenki". Czy to znaczy, że będę tam nosić wyciągi?
te chaczyki są zawsze i to nie jest reguła, że każdy nosi wyciągi. to zalezy od wady jaką masz i czy musisz wyciągać ząbki do przodu czy do tyłu je cofac, bo jeśli to masz w normnie to nie bedzie wyciągów i innych cudeniek

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
jagoda, to jest napewno Damon. nie wiem może to nie są gumeczki, może to inaczej się nazywa..

ariva to 'kropeczki' włąśnie nie są czarne.. one są czerwone, zielone i niebieskie. nie wiem co to jest ale wygląda śmiesznie nawet mi się podoba. chociaż nie wiem czy potem nie będzie mi się wydawało że to jakiś brud np.
zapytam następnym razem orto czemu nie jest całkowicie przezroczysty, tylko 'kropkowany'
też miałam kropkowany, bo teraz takie robię kolorki, że czarne kropeczki to zamki na jedynki, czerowne na dwójki itd. ale z czasem jak zaczniesz jeść, albo mocniej przejedziesz szczoteczką to one schodzą

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Te kropeczki służą ortodoncie to rozpoznania który zamek na który ząb idzie Po paru dniach pewnie ci odpadną
j/w
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 19:34   #2750
sin_city
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

mam takie pytanie. liczylyscie kiedys ile w sumie wydalyscie pieniedzy na cale leczenie? jestem ciekawa jak to wyglada w polsce. ja bede zakladala aparat w czechach ale dopiero poczatkiem maja bo u mojej orto takie kolejki ze szok ;/ cale leczenie jednego luku razem z wizytami, odciskami bedzie mnie kosztowalo ok 1800zl.
sin_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:36   #2751
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez sin_city Pokaż wiadomość
mam takie pytanie. liczylyscie kiedys ile w sumie wydalyscie pieniedzy na cale leczenie? jestem ciekawa jak to wyglada w polsce. ja bede zakladala aparat w czechach ale dopiero poczatkiem maja bo u mojej orto takie kolejki ze szok ;/ cale leczenie jednego luku razem z wizytami, odciskami bedzie mnie kosztowalo ok 1800zl.
całe leczenie czyli ?
rok ?
dwa lata ?
czy tylko łuk ?
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:40   #2752
sin_city
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

cale leczenie. lacznie ze wszystimi kosztamitakimi jak odciski,zdjecia aparat,wizyty. ile wydaliscie na leczenie jednego luku.
sin_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:46   #2753
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja sie nie wypowiem ile wydałam, bo byście wpadły w kompleksy
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:04   #2754
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja jak do tej pory (1,5 roku) noszenia dwóch łuków zostawiłam w gabinecie orto 3910zł i to jeszcze niestety nie koniec
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:08   #2755
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ale zawsze się mówi, że całkowity kszt leczenia to tyle i tyle a potem wychodzi wszystko w praniu, tu zeby sie nie przesuwają, tu czas sie wygłuża, tu tamto i koszta rosną

kiedyś z 5 lat temu jak moja kol zaczynała z aparatem a jakić czas póxniej ja w polsce to koszta były podobne. ona musiała jeszcze kase wybulic za dojazd, bo jak jej sie zamek odkleił czy cos to musiała jechać do czech speclajnie, a ja podkoszczyłam sobie do miasta busem za 2,5 i gotowe ale wychodziło to samo pod względem tego: wizyta za wizytę/ czechy/polska
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:13   #2756
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez sin_city Pokaż wiadomość
cale leczenie. lacznie ze wszystimi kosztamitakimi jak odciski,zdjecia aparat,wizyty. ile wydaliscie na leczenie jednego luku.

Ja płaciłam za łuk 1500zł, wycisk miałam 'za darmo', a wizyty, to koszt 30zł. Moja orto ma gabinet w domowej piwnicy, wszystko luks urządzone etc., więc 'nie opłacam' jej lokalu .
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:13   #2757
kanashimi
Raczkowanie
 
Avatar kanashimi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ok Krakowa
Wiadomości: 56
GG do kanashimi
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Moje leczenie 3 lata i dwa łuki ma wyjsc ok 6 tys. czyli wlasciwie jeden łuk z wizytami itp 3 tys. nie wiem wlasciwie czy to duzo czy mało, licze że leczenie będzie krótsze i mniej zapłace.

Cos strasznie tanio wychodzi, może to naprawde tylko jeden łuk, ja za łuk zam zapłaciłam 1560 jak się nie myle, ok 1600 mam zwykły metal
__________________
Aparatka 23.12.2008 godzina 12:30 - góra


"Smutek to coś czego nienawidzę, ale to on ukształtował moje uczucia"


BECK
kanashimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:14   #2758
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Hej dziewczyny Ja aparat zakładam w czwartek, teraz przechodze separację no i trochę mnie boli, szczególnie prawa strona. Czuję jak te gumki dotykają mi tam chyba nerwów w dziąśle czy czegoś, sama nie wiem. Chciałam zadać pytanie, bo moje zęby z boku wyglądają jak "firanka" i orto musi je tak wszystkie wyrównać, tak wyciągnąć w doł i czy do tego też będą te wyciągi czy robi się to jakoś inaczej?

Edytowane przez _Paulinka_
Czas edycji: 2009-01-19 o 20:16
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:17   #2759
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ja aparat zakładam w czwartek, teraz przechodze separację no i trochę mnie boli, szczególnie prawa strona. Czuję jak te gumki dotykają mi tam chyba nerwów w dziąśle czy czegoś, sama nie wiem. Chciałam zadać pytanie, bo moje zęby z boku wyglądają jak "firanka" i orto musi je tak wszystkie wyrównać, tak wyciągnąć w doł i czy do tego też będą te wyciągi czy robi się to jakoś inaczej?
nie bójcie się tych wyciągów Są super Ciągle je nosze , ciągle na inne sposoby I spać już bez nich nie mogę
A to zależy od twojej wady, firanki- ale nie wiemy jak to wygląda, pewnie w trakcie leczenia sie dowiesz i napewno jak już nie dostaniesz wyciagów odrazu
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:18   #2760
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Zaraz zrobię fotkę i same zobaczycie. ;P Postaram się aby było ją widać. ;]
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.