'hotelowa dieta'??!! :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-26, 21:26   #1
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Question

'hotelowa dieta'??!! :/


kolejny wątek wyjazdowy... niedługo zamierzam wyjechać za granicę, cieszę się jak nie wiem co... tylko tak sobie myślę, jak tu się rozsądnie odżywiać podczas takiego wyjazdu?? wiadomo, wikt hotelowy to z reguły 2 posiłki typu 'jesz,ile chcesz'... czyli 2 duże zamiast 5 niewielkich, rozłożonych w czasie i rozsądnie skomponowanych...; trudno też zjeść mało, a potem szykować sobie dodatkowe posiłki - bo raz, że do sklepu zwykle daleko (lub bardzo daleko!), dwa, że z hotelowej restauracji nic wynosić nie można
co radzicie? głodzić się nie mam zamiaru, ale opcja 2 wielkich posiłków w ciągu dnia też mi raczej na zdrowie nie wyjdzie :/
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:32   #2
kaaasik
Raczkowanie
 
Avatar kaaasik
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 64
Smile Dot.: 'hotelowa dieta'??!! :/

Hej
miałam ten sam problem przed wyjazdem. Ale jak sie okazało zupełnie niepotrzebnie. Na sniadanie najadałam się do syta i w zasadzie starczało mi do kolacji ( takie dobre rzeczy mniam mniam). Jadłam o wiele więcej aniżeli tu w domu, sama się sobie dziwiłam, ale wszystko tak smakowicie wyglądało że po prostu trzeba było spróbować. Sniadanie jadłam pózno bo przed 10 a kolacje o 18.30.Na pewno dużo piłam wody, strasznie ciepło było . Oczywiście dużo pływania na basenie i w morzu co dawało super samopoczucie. Ale co miłe i fajne szybko się kończy niestety
Powrót z wakacji, niby normalne jedzenie ale mniej ruchu i efekt w postaci 2 kilo więcej w ciągu tygodnia.
I znowu trzeba jakoś dietke zacząć i troszkę sie poruszać

Pozdrawiam i zyczę udanego wyjazdu
kaaasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:19   #3
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: 'hotelowa dieta'??!! :/

dzięki serdeczne za odpowiedź wiesz, ja się obawiałam, że 2 duże (pewnie duże,bo różne pyszne rzeczy będą kusić...no i to jedyna szansa,żeby się najeść) posiłki zamiast 5 mniejszych rozregulują mi przemianę materii, słyszałam, że jednak powinnam się starać jeść 5 razy... tylko jak wolałabym zrobić tak jak i Ty; zamiast uprawiać ekwilibrystyki jedzeniowe - uprawiać sport, basenik etc mam nadzieję, że, jeśli nawet nie schudnę, to chociaż nie przytyję... drogie Wizażanki, a co Wy radzicie?
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:27   #4
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Question Dot.: 'hotelowa dieta'??!! :/

[QUOTE=kaaasik]
Powrót z wakacji, niby normalne jedzenie ale mniej ruchu i efekt w postaci 2 kilo więcej w ciągu tygodnia.
I znowu trzeba jakoś dietke zacząć i troszkę sie poruszać

Kaaasik, a co byś radziła, żeby uniknąć przytycia po powrocie z urlopu? ze sportem raczej nie powinno byc problemu (lubię basen, rowerek, mam zamiar zapisać się na regularny aerobik)... tylko ta dieta... naprawdę trudno mi odstawić ziemniaczki i cukierki
Wizażanki udzieliły mi parę rad, dzięki którym łatwiej mi poradzić sobie z wieczornym łasuchowaniem, poprzeglądałam rozmaite wątki na forum... ale nie powiem, żebym była wzorem wszelkich cnót pod tym (i kazym innym dietetycznym) względem co robić
i, kochane Wizażanki, oczywiście cały czas czekam na 'hotelowe' rady im więcej informacji zwrotnych, tym lepiej no i motywacja do zdrowego życia rośnie
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 22:13   #5
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: 'hotelowa dieta'??!! :/

... przejrzałam archiwa forum i bardzo podobały mi się rady SmoczkaSmoczku, jeżeli tam jesteś, może Ty mi poradzisz co robić w sprawie tej 'hotelowej' dietki
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.