Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-26, 17:09   #61
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

no wąłsciwie co 15 dni powinnos ie robic to najszybciej, chociaz on jest raczej delikatniejszy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-26, 18:15   #62
Zambezzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Ale mi narobilyscie smaku Ale chyba przy naczynkach taki peeling odpada?
Mam naczynka i serwuję od dawna migdałowca. Trochę podrażnia, ale tylko na początku. Pierwszy raz jak nakłądałam czułam jak buzowały pod skórą. Potem takich efektów nie miałam.
Używam tego pilingu i jestem bardzo kontent. Ja go jednak nie zmywam czekam sobie ile dam radę i dopiero potem lanolina.
Zambezzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-26, 19:54   #63
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

No to chyba jednak sprobuje Powiedzcie mi jeszcze, czy nie wystepuje po tym wysyp jak przy innych kwasach?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-26, 22:38   #64
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Super wątek, akurat planuje zakup kwasu na mazidłach. Powiedzcie mi, czy po tym peelingu musimy nakładać lanolinę czy może wystarczy krem nawilżający Ziaji? Ten rossman mi strasznie nie po drodze..
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 07:32   #65
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Super wątek, akurat planuje zakup kwasu na mazidłach. Powiedzcie mi, czy po tym peelingu musimy nakładać lanolinę czy może wystarczy krem nawilżający Ziaji? Ten rossman mi strasznie nie po drodze..
Najlepsza jest lanolina, bo idalnie koi podrażnienia i przyspiesza gojenie; inne kremy mogą powodować szczypanie i dodatkowo podrażniać.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 07:42   #66
lublinianka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 342
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

czy kwas migdałowy można tak normalnie kupić? i gdzie? i napiszcie prosżę (tak dla totalnego laika i w dodatku blondynki ) jak wykonać roztwór, który nadawałby się do pierwszego kontaku kwasu ze skórą...nigdy nie używałam kosmetyków z kwasami i nie chcę sobie krzywdy zrobić. z góry dziękuję
lublinianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 08:00   #67
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Post Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

A czy mydło musi być jakieś specjalistyczne czy wystarczy zwykłe mydło? I czy któras z Was łuszczących się nakładała podkład i jak to wygląda, bo ja bez podkładu nie mogę się ludziom pokazać: przebarwienia i ogólnie brzydka skóra a boję się tej wylinki bardzo. Dzięki
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 08:07   #68
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Lublinianko,
możesz kupić kwas migdałowy na www.mazidla.com albo na www.chemik.aip.pl
Ja kupowałam na chemiku, ale następny kupię w mazidłach. Jest 100%.Poza tym na mazidłach masz receptariusz. Znajdź przepis na tonik migdałowy 5%, dokup przy okazji kwas hialuronowy lub hydromanil i kręć Kochana.
Tonikiem przygotujesz skórę do peelingu migdałowego.

Auryna,
ja używam zwykłego mydła, żadne tam Dove - teraz mam dziecięce Babydream z Rossmana za parę groszy.

U mnie zaczął się czwarty dzień po peelingu. Skóra w zasadzie schodziła mi mocniej tylko z okolic ust i brody. Z reszty facjaty ścierała się chyba dyskretnie ręcznikiem.
Żadne płaty, placki - da się to spokojnie ukryć pod filtrem.
Co do podkładu, to większość, niestety, podkreśla suche skórki. Radziłabym barwiony filtr, np. Biodermę lub SVR (kryją lepiej niż niejeden podkład). U mnie Bioderma i Avene (już nie tak kryjący ale fajny) suchych skórek nie podkreślają.
Nie ma się co łudzić, żeby się pozbyć przebarwień trza tę skórę jakoś zedrzeć. Musisz wybrać, albo dalej ukrywasz przebarwienia, albo idziesz na wojnę
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 08:40   #69
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Super wątek, akurat planuje zakup kwasu na mazidłach. Powiedzcie mi, czy po tym peelingu musimy nakładać lanolinę czy może wystarczy krem nawilżający Ziaji? Ten rossman mi strasznie nie po drodze..
To nie musi być lanolina - dobrze, żeby było coś tłustego i z prostym składem. Kupne kremy niby łagodne, mają napakowane różnych różności i przez to potrafią nieźle podszczypać lub podrażnić już podrażnioną skórę.

Równie dobrze spiszą się wszystkie elo- clo- i inne - bazy, dermosan...
w zalezności od cery, niektórzy preferują krem z cynkiem w składzie np. Bambino, równie dobry będzie Linomag, albo ApiPanthen...
z tych droższych - nie słyszałam złego słowa o Cicalfate.

To musi być mazidło z prostym i krótkim składem, najlepiej jeszcze z łagodzącymi właściwościami.

Cytat:
Napisane przez Auryna Pokaż wiadomość
A czy mydło musi być jakieś specjalistyczne czy wystarczy zwykłe mydło? I czy któras z Was łuszczących się nakładała podkład i jak to wygląda, bo ja bez podkładu nie mogę się ludziom pokazać: przebarwienia i ogólnie brzydka skóra a boję się tej wylinki bardzo. Dzięki
Zwykłe mydło , albo roztwór zasadowy ...po prostu coś co zneutralizuje kwas - i znowu powtarza się zasada, że im prostrze tym lepsze - żadne "fiki-miki" z zapachem z drugiego końca świata albo jakieś dziecięce mydełko, albo zwykły roztwór sody kuchennej
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 08:41   #70
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Post Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Lublinianko,
możesz kupić kwas migdałowy na www.mazidla.com albo na www.chemik.aip.pl
Ja kupowałam na chemiku, ale następny kupię w mazidłach. Jest 100%.Poza tym na mazidłach masz receptariusz. Znajdź przepis na tonik migdałowy 5%, dokup przy okazji kwas hialuronowy lub hydromanil i kręć Kochana.
Tonikiem przygotujesz skórę do peelingu migdałowego.

Auryna,
ja używam zwykłego mydła, żadne tam Dove - teraz mam dziecięce Babydream z Rossmana za parę groszy.

U mnie zaczął się czwarty dzień po peelingu. Skóra w zasadzie schodziła mi mocniej tylko z okolic ust i brody. Z reszty facjaty ścierała się chyba dyskretnie ręcznikiem.
Żadne płaty, placki - da się to spokojnie ukryć pod filtrem.
Co do podkładu, to większość, niestety, podkreśla suche skórki. Radziłabym barwiony filtr, np. Biodermę lub SVR (kryją lepiej niż niejeden podkład). U mnie Bioderma i Avene (już nie tak kryjący ale fajny) suchych skórek nie podkreślają.
Nie ma się co łudzić, żeby się pozbyć przebarwień trza tę skórę jakoś zedrzeć. Musisz wybrać, albo dalej ukrywasz przebarwienia, albo idziesz na wojnę
Dzięki za szybki odzew Właśnie notuję sobie zakupy na mazidłach, najpierw zrobię sobie tonik migdałowy, żeby skórę przygotować do peelingu.
Możesz dać linka do tej barwionej Biodermy?
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 08:50   #71
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Proszę uprzejmie
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1737
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 09:08   #72
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Post Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
thx. no recenzji to ona nie ma za dobrych, zanim na coś się zdecyzduję to popytam w aptekach o próbki filtrów.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 09:15   #73
lublinianka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 342
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

wielkie, wielkie dzięki za wszelkie info.
a możecie jeszcze powiedzieć jakich rezultatów można się spodziewać regularnie stosując?
lublinianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 09:28   #74
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Wszystko zależy od cery, ale poprzez złuszczenie skóra wyrównuje się, wygładza, pory się oczyszczają i jest szansa, że przebarwienia też będą bledsze.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 09:56   #75
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

A czy tonik migdałowy 5% można stosować codziennie? I czy powinnam się po nim nawilżać, czy nie jest to konieczne? Peeling zrobię dopiero koło środy, na razie stosuję 5% a on poniedziałku chcę zrobić 10%. Mam nadzieję, że nie przesadzam
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 10:08   #76
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez _Lunka_ Pokaż wiadomość
A czy tonik migdałowy 5% można stosować codziennie? I czy powinnam się po nim nawilżać, czy nie jest to konieczne? Peeling zrobię dopiero koło środy, na razie stosuję 5% a on poniedziałku chcę zrobić 10%. Mam nadzieję, że nie przesadzam
Na mój gust - mozna...a czy nawilżać - będziesz widziała czy trzeba, czy nie
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 10:15   #77
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez _Lunka_ Pokaż wiadomość
A czy tonik migdałowy 5% można stosować codziennie? I czy powinnam się po nim nawilżać, czy nie jest to konieczne? Peeling zrobię dopiero koło środy, na razie stosuję 5% a on poniedziałku chcę zrobić 10%. Mam nadzieję, że nie przesadzam
Sama się zorientujesz Jak po jego użyciu nie będziesz czuła szczypania, nie będzie długo utrzymującego się zaczerwnienia, czy przesuszenia, czy wręcz podrażnienia - to jak najbardziej możesz go stosować codziennie. Co do nawliżenia to jw.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 10:39   #78
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Dzięki za szybki odzew na razie użyłam 2 razy pod rząd, nie było żadnego podrażnienia, zaczerwienienia ani szczypania, tylko takie napięcie skóry, ale nie było to nieprzyjemne uczucie pierwszą noc tonik spędził solo, drugą w towarzystwie serum hialuronowo-olejowego będę obserwować i zdam relację pozdrawiam
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 11:26   #79
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Contax, Marianna dzięki za odpowiedzi Teraz wiem czego powinnam szukać.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 19:33   #80
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Witam!
Bardzo mnie zachecil ten temat do zrobienia peelingu migdalowego
Z tego co tu wyczytałam to do jego przyrządzenia potrzebny jest kwas migdalowy, woda destylowana, lanolina z rossmana ...
A w czym robicie ten peeling? Jak on wygląda? Ma postać jakiejs mazi, kremu czy jak? Jakiego pędzelka uzywacie do jego nalozenia? I co najwazniejsze, jak go zmywacie? Pisałyście o zwyklym mydle, ale chcialam sie upewnic, zeby mi buziaczka nie wypalilo :P Jaką macie miarke? Chodzi mi o miarki dostępne na www.mazidla.com bo wlasnie tam bede skladac zamowienie, wiec od razu zamowilabym miarke... Piszcie jesli cos jeszcze jes potrzebne to od razu sie zaopatrze. Z góry dzięki
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 20:29   #81
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Leelee - Contax w poście nr 27 (na poprzedniej stronie) opisała wszystko krok po kroku.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 20:58   #82
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

AsikS czytalam wszystkie posty dokladnie, ale nadal nie wiem jaką kupić miarke, gdzie zaopatrzyc sie w pędzelek i w czym zrobic ten peeling.
Nie wiem jeszcze jak długo trzymac na twarzy ten peeling. Contax pisala o 5 minutach a ktos wczesniej pisal o 30 minutach, wiec nie jestem pewna ile...
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 21:04   #83
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
AsikS czytalam wszystkie posty dokladnie, ale nadal nie wiem jaką kupić miarke, gdzie zaopatrzyc sie w pędzelek i w czym zrobic ten peeling.
Nie wiem jeszcze jak długo trzymac na twarzy ten peeling. Contax pisala o 5 minutach a ktos wczesniej pisal o 30 minutach, wiec nie jestem pewna ile...
Uzywam miarki od syropu, musi byc taka zeby zmiescilo sie 5 ml rozpuszczonego kwasu migdalowego.

Peeling mozna nakladac palcami, wacikiem kosmetycznym albo pedzelkiem.

Ja zmywam peeling po 5 minutach, a sa osoby co wcale go nie zmywaja. Jednak jak na pierwszy raz lepiej go zmyc za wczesnie niz za pozno. Skora musi byc przyzwyczajona do takich ekscesow.

Przed zrobienieim peelingu lepiej przez jakis czas pouzywac toniku migdalowego.

http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2

http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 21:07   #84
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
AsikS czytalam wszystkie posty dokladnie, ale nadal nie wiem jaką kupić miarke, gdzie zaopatrzyc sie w pędzelek i w czym zrobic ten peeling.
Nie wiem jeszcze jak długo trzymac na twarzy ten peeling. Contax pisala o 5 minutach a ktos wczesniej pisal o 30 minutach, wiec nie jestem pewna ile...
Potrzebujesz czegoś do odmierzenia kwasu i wody. W mazidłach są specjalne łyżki marowe, zamiast zlewki wystarczy kieliszek, zamiast pędzelka płatek kosmetyczny. Peelingu na początku lepiej nie trzymać dlużej niż 5 minut.
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 21:14   #85
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Takiej zwyklej miarki? Przeciez to jest bardzo male. I to wystarczy na calą twarz? Myslalam ze tego troche wiecej bedzie...

Moja twarzyczka raczej jest juz przyzwyczajona do zluszczania itd. Od ponad miesiąca uzywam atredermu. Wczesniej uzywalam przeroznych kwasow wiec raczej mi nie zaszkodzi
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 21:15   #86
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Miarki od syropów są bardzo przydatne. Używam ich do przyrządzania wielu specyfików.
Jak to czasem przydaje się "chomikowanie" różnych drobiażdżków. Nigdy nie wiadomo, co się przyda.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-28, 10:12   #87
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 608
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Peeling mozna nakladac palcami, wacikiem kosmetycznym albo pedzelkiem.

Nakładanie peelingu palcami odradzam. Po pierwszym razie (fakt, że robię wysokie stężenia) złuszczał mi się naskórek na opuszkach palców. Teraz aplikuję peeling płatkiem kosmetycznym, ale rękę zabezpieczam wcześniej rękawiczką foliową (taką, jak do farbowabia włosów).
__________________
Mądrość przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-28, 15:23   #88
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

ale kusicie tym peelingiem, obiecałam sobie ze narazie nie zamawiam juz nic z mazideł, a tu taki post chyba bede musiała zatrudnić się na drugi etat
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-28, 16:37   #89
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Z kolei na łydki zrobiłam peeling (2 ml + 3 ml spirytu 98%) i wylinka jest jak trzeba, nieustająca od tygodnia.
na lydki?
a w jakim celu?
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-28, 18:09   #90
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez kaemka Pokaż wiadomość
Nakładanie peelingu palcami odradzam. Po pierwszym razie (fakt, że robię wysokie stężenia) złuszczał mi się naskórek na opuszkach palców. Teraz aplikuję peeling płatkiem kosmetycznym, ale rękę zabezpieczam wcześniej rękawiczką foliową (taką, jak do farbowabia włosów).
jakos mi nie zlazla po peelingu, ale za to po atredermie
teraz aplikuje platkiem kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
na lydki?
a w jakim celu?
w takim samym jak na twarz, no i wloski nie beda wrastac - oczywisce na lydkach
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.