Jak zastapic wloczke? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 04:24   #1
annadagny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Question

Jak zastapic wloczke?


Znalazlam w ostatnim wydaniu Sandry wzor na tunike, ktora chcialabym zrobic. Ale ze jestem srednio zaawansowana w robieniu na drutach i mam za soba porazki, chcialabym sie poradzic:

Wloczka, jaka zalecaja w gazecie to "Ambiente" Lana Grossa. Sprawdzilam na stronie internetowej tej firmy cene tej wloczki i w sumie wymagana ilosc razem z kosztem przesylki kosztowalaby mnie okolo 250 PLN. Wydaje mi sie, ze jest to troche za duzo. Czy ktos moglby mi poradzic, jaka wloczka o bardziej dostepnej cenie najlepiej zastapic "Ambiente"?
(85% bawelny z recyklingu, 15% kaszmiru z recyklingu, dl. 125m/50g) Zalecaja druty 4,5.

Bede wdzieczna za odpowiedzi! Dzieki z gory!
annadagny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:07   #2
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Jak zastapic wloczke?

wiec ja pewnie bym dla wygody zastapila jakas wloczka bawelniana o podobnej probce na etykiecie...
ewentualnie
http://www.fastryga.pl/go/_info/?user_id=1221&lang=pl
ale ona ma 2x tyle rzedow i oczek na 10cm, a niby nie 2x wiecej metrow w motku, wiec moznaby zaryzykowac i albo wziac 2nitki i zrobic probke czy wyjdzie jak trzeba (choc watpie w sumie), ewentualbnie przeliczyc wzor na ciensza nitke i troche ciensze druty - tylko wtedy wyjdzie Ci ciensza tunika i duuuzo wiecej roboty... bo gdyby wyszlo duzo grubszy wzor, to 1. moze byc trzeba wiecej wloczki niz pisza we wzorze = moze juz nie wyjsc tak taniej... 2. moze byc trudniej dopasowac wzor, 4. wyjdzie raczej sztywniejsze na tych samych drutach niz oryginal 3. ale jesli probka wyjdzie ladnie, to czemu nie?..

z samej bawelny wyjdzie raczej sztywniejsza, ale tansza (bawelny sa juz od 6-7zl za 50g np camilla, miya, Bahar, Supreme) - te dwie pierwsze uzywalam i sa mieciutkie jak na bawelne, w porownaniu np z virginia czy "bawelna"... robilam z nich ubranka na drutach dla synka i ladnie sie ukladaja, te dwie pozostale z opisu wydaja sie podobne, ale nie mialam ich w rekach wiec sie nie wypowiem.
moglabys tez sprobowac wykorzystac jakas bawelne z niewielka zawartoscia akrylu, takie wloczki sa mniej sztywne niz sama bawelna i wychodza tez korzystnie cenowo...


Ambiente:
Zusammensetzung:
85 % Baumwolle
15 % Kaschmir
Lauflänge 125m ~ 50gr
Nadelstärke 4,5 - 5,0mm
Maschenprobe 10x10 / 16M-24R


Włóczka AMANDE
Skład: 90% bawełny 10% kaszmiru
Motek50 gram 180 metrów
Zalecane druty ny 3
Próbka 10 na 10 cm. 32 rzędy 30oczek.
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 01:03   #3
annadagny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zastapic wloczke?

Dzieki wielkie, Agatka. bede probowac wybrac cos z wloczek, ktore zaproponowalas. Dla mnie to wlasnie jest najtrudniejszym elementem robienia na drutach, same wzory to pikus. . Moze tym razem sie uda.
annadagny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.