Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 11:10   #3511
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Dlaczego nie dziennych?!
Ja wlasnie na takich jestem i w czasie 2/3 miesiecznych wakacji chcialam odbyc jakis staż
Jeszcze jedno pytanko, czy tylko przez urzad pracy szukacie praktyk, czy same chodzicie/ dzwonicie po firmach ?
Bo jako studentka studiów dziennych nie możesz się zarejestrować w UP jako bezrobotna.
Musisz szukać praktyk na własną rękę, zazwyczaj takie letnie praktyki są bezpłatne.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:12   #3512
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziekuje bardzo mi pomogłąs juz wiem ze nie mam po co wybierac sie do UP
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:15   #3513
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Zwykłe praktyki (zazwyczaj bezpłatne) możesz odbyć zawsze. Najlepiej zgłosić się do firmy/instytucji z cv i lm. Na uczelniach zazwyczaj są wymagane po 3cim/4tym roku obowiązkowe praktyki (można je odbyć wcześniej, albo parę razy), więc może jak znajdziesz firmę to załatw umowę przez uczelnię. Będziesz je mogła mieć wpisane w suplement do dyplomu, jesli załatwisz tak.
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 14:38   #3514
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
juz wiem ze nie mam po co wybierac sie do UP
No w twoim wypadku nie masz zdecydowanie po co
Spróbuj przez biura karier na uczelni, o ile takie macie.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 15:10   #3515
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Tak mamy biuro karier, przedje sie do niego w tym tygodniu. A jesli tam nic nie znajde to nie pozostaje nic innego jak dzownic badz jezdzic po firmach. A jak to u was wygladalo, ciezko o staż?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 17:33   #3516
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Tak mamy biuro karier, przedje sie do niego w tym tygodniu. A jesli tam nic nie znajde to nie pozostaje nic innego jak dzownic badz jezdzic po firmach. A jak to u was wygladalo, ciezko o staż?
O staż jeśli trafi się na moment kiedy UP ma kasę(początek roku) jest bardzo łatwo, tylko trochę trwa załatwienie formalności. Gorzej jak UP nie ma kasy.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 18:33   #3517
kaila890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cześć jestem pierwszy raz na tym forum wiec od razu chciałabym się przywitac i wszytkich pozdrowić.

Mam problem
we wrzesniu zaczełam staż w placówce państwowej jako pracownik biurowy. Moj szef traktuje mnie jak smiecia bo jestem w trakcie studii zaocznych a nie mam jeszcze wykształcenia wyższego.Jego placówka od nowego roku nie otrzymała jakiś dotacji i musiał zwolnić sprzataczke a że jestem stazystką to kazał mi myć podłogi , ścierać kurze, myć kible no i jeszcze wypełniać wszelkie obowiązki które mam wypisane w umowie. (dowiedziałam się że jestem w ciązy)Niestety jak mu powiedziałam że nie nie bede już sprzatać to on mi powiedział :
- "na odwrocie umowy możesz sobie wypisać wypowiedzenie"
No to posprzatałam ten zasrany kibel, i sie uspokoił. Niestety nastepnego dnia wylądowałam w szpitalu, (ZAGROŻONA CIĄŻA) .dostałam L4 do konca stazu czyli do czerwca 2009.
Mój szef sie o tym dowiedział i powiedział że mnie zwolni ze stażu, wypisze mi opinie że poszłam na L4 zeby tylko nie "pracować" . Jeżeli ciąza jest zagrożona. Czy UP może mnie zwolnic ze stażu? czy szef moze mi taka opinie wypisać? Proszę pomóżcie mi. doradźcie. Czy mogą mnie zwolnić jeżeli ciąza jest zagrożona i mam leżec?
Nie chce stracic dziecka
kaila890 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 19:19   #3518
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

NIE MOŻE!!! Ja miałam zwolnienie na cały staż z tego samego powodu i nie ma takiego prawa Cie zwolnić. Jeżeli oczywiście szef nie będzie ściemniał, że np nie wywiązywałaś się z obowiązków zawartych w karcie stażu. Idz do UP i powiedz jaka jest sytuacja i że ten facet Ci grozi czymś takim. Up Cie na pewno nie zwolni bez powodu a tym bardziej jezeli jestes w ciazy. Jeśli masz zwolnienie do końca to już nie ma takiej możliwości.

Ja już staż skończyłam,byłam tam tylko miesiąc z pół roku a mimo tego dostałam opinie normalną i tyle wpisałam do karty stażu ile zrobiłam! Jest tam oczywiście pewnie zaznaczone na opinii, że byłam na L4

Jeżeli jednak coś takiego by się miało stać (jeżeli w UP nic nie zaradzą na kolesia)to na Twoim miejscu olałabym ten staż,wzięła ostatnią wypłate i poszła z tamtąd w cholere,dziecko jest najważniejsze
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ



Edytowane przez maugoszatka
Czas edycji: 2009-03-22 o 19:24
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 19:30   #3519
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

fireman240 dziękuję bardzo za odpowiedź
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 20:35   #3520
kaila890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziekuje za pomoc. i pozdrawiam
kaila890 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 13:53   #3521
lnatalial
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 97
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dostałam ten staż jako sekretarka
Ale zgłupiałam, wy tu mówicie ze za staż ok 650-670 zł na reke dostajecie,ale u mnie na karcie jest napisane ze to brutto, to juz nie wiem ile w koncu sie na ta reke dostaje.
Prosze odpowiedzcie szybko

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Oj pomyliłam sie, jest napisane ze od 1 kwietnia czyli wtedy kiedy zaczynam brutto jest 791 zł, to ile procent sie odlicza do kwoty netto ?
lnatalial jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 14:08   #3522
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lnatalial Pokaż wiadomość
Dostałam ten staż jako sekretarka
Ale zgłupiałam, wy tu mówicie ze za staż ok 650-670 zł na reke dostajecie,ale u mnie na karcie jest napisane ze to brutto, to juz nie wiem ile w koncu sie na ta reke dostaje.
Prosze odpowiedzcie szybko

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Oj pomyliłam sie, jest napisane ze od 1 kwietnia czyli wtedy kiedy zaczynam brutto jest 791 zł, to ile procent sie odlicza do kwoty netto ?
"Na rękę" dostajesz 670 zł z groszami to jest właśnie kwota netto.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 15:47   #3523
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cos jednak jest z ta obnizka ja dzisiaj za caly miesiac przepracowany dostalam 616zl
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 18:11   #3524
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Cos jednak jest z ta obnizka ja dzisiaj za caly miesiac przepracowany dostalam 616zl
To jest też chyba tak, że zależy kiedy rozpoczęlaś staż, bo te osoby, które zaczynaly zanim wzrosla kwota stypendium, mimo, że już jest więcej i tak dostają tę wcześniejszą kwotę. Nie znam szczególów, ale jakoś tak jest.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 18:15   #3525
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
To jest też chyba tak, że zależy kiedy rozpoczęlaś staż, bo te osoby, które zaczynaly zanim wzrosla kwota stypendium, mimo, że już jest więcej i tak dostają tę wcześniejszą kwotę. Nie znam szczególów, ale jakoś tak jest.
Ja zaczelam staz w lutym (o2.o2) i nie bylo mowy o zadnych obnizkach,ale jednak sa.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 19:44   #3526
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie. Dostałam ofertę stażu, ale firma zamierza sobie powybierać spośród kandydatów. I pytanie moje wynika poniekąd z roztargnienia. ja nie pamiętam, czy zostawiałam tam to skierowanie, czy je zgubiłam ( przeczesałam wszystko), do środy mam dostać odpowiedź z firmy i tak czy inaczej muszę mieć to skierowanie. I teraz się zastanawiam co mogę zrobić w takiej sytuacji, czy urząd wyda mi ewentualny duplikat czy co?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 11:20   #3527
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
O staż jeśli trafi się na moment kiedy UP ma kasę(początek roku) jest bardzo łatwo, tylko trochę trwa załatwienie formalności. Gorzej jak UP nie ma kasy.

No u Nas w Lublinie chyba znowu nie maja Bylam dzisiaj na "obowiazkowej wizycie" w UP i mam sie zglosic 6 kwietnia,moze wtedy juz podpisze umowe . Podobno dopiero od kwietnia dostana jakies nowe dofinansowanie na staze .
karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:59   #3528
basinka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam
Jestem tu nowa i chcę się na początku gorąco przywitać
Mam jeden wielki problem...
Chciałabym pójść na staż mam 21 lat i studiuję zaocznie, ale mam juz za sobą rok przepracowany na umowie o pracę, przez co otrzymuję obecnie zasiłęk jeszcze przez 2 meisiące.. moje pytanie czy mogę teraz iść na stać , w moim UP mi powiedzieli że dopiero jak bd stale bezrobotna czyli po tych 6 mies odkąd dostaje zasiłek... staż miałabym już załatwiony tylko teraz problem z moim urzędem, dzowniłam do wojewódzieku UP i tam mi powiedzili że prawnie mogę iść na staż tlyko reszta zależy od UP, bardzo bym chciałą pracodawca też by mnie przyjął ale teraz nie wiem co robić żeby w UP dobrze to załatwić i szybko?choć wiem że tak sie po prostu nie da.. DZIĘKUJE za jakiekolwiek porady
basinka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:20   #3529
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myszkaaa88 Pokaż wiadomość
Ja zaczelam staz w lutym (o2.o2) i nie bylo mowy o zadnych obnizkach,ale jednak sa.
No ale nie zaczęłąs od początku miesiąca, więc pewnie dlatego dostałas mniej. Choć i tak za jeden dzień to Ci sporo potrącili.

Cytat:
Napisane przez basinka18 Pokaż wiadomość
Chciałabym pójść na staż mam 21 lat i studiuję zaocznie, ale mam juz za sobą rok przepracowany na umowie o pracę, przez co otrzymuję obecnie zasiłęk jeszcze przez 2 meisiące.. moje pytanie czy mogę teraz iść na stać , w moim UP mi powiedzieli że dopiero jak bd stale bezrobotna czyli po tych 6 mies odkąd dostaje zasiłek...
Co to znaczy stale bezrobotny... To UP woli za darmo komuś wypłacać zasiłek niż wysłać na staż? Na pewno tak jest? Może źle usłyszałaś... Ja nie bardzo rozumiem. W zasadach jest, że kazdy do 25 roku, lub 27 w okresie 12tu mies. od ukończenia szkoły wyższej może, i nie widziałam, i nie slyszałam takiej zasady o ktorej ty piszesz. Rejestrujesz się jako bezrobotna i od razu możesz zgłosić się na staż, przecież zasiłek chyba nie moze być przeskodą Ja myślałam, że tych z zasiłkiem też się wysyła na staże i proponuje oferty pracy a nie to blokuje!
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 14:35   #3530
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
No ale nie zaczęłąs od początku miesiąca, więc pewnie dlatego dostałas mniej. Choć i tak za jeden dzień to Ci sporo potrącili.
01.02 to byla niedziela wiec chcac nie chcac nie poszlabym wtedy do pracy a o ile wiem to sie liczy 30 dni a nie ze jezeli miesiac jest krotszy to potracaja mi pensje.
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:36   #3531
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basinka18 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tu nowa i chcę się na początku gorąco przywitać
Mam jeden wielki problem...
Chciałabym pójść na staż mam 21 lat i studiuję zaocznie, ale mam juz za sobą rok przepracowany na umowie o pracę, przez co otrzymuję obecnie zasiłęk jeszcze przez 2 meisiące.. moje pytanie czy mogę teraz iść na stać , w moim UP mi powiedzieli że dopiero jak bd stale bezrobotna czyli po tych 6 mies odkąd dostaje zasiłek... staż miałabym już załatwiony tylko teraz problem z moim urzędem, dzowniłam do wojewódzieku UP i tam mi powiedzili że prawnie mogę iść na staż tlyko reszta zależy od UP, bardzo bym chciałą pracodawca też by mnie przyjął ale teraz nie wiem co robić żeby w UP dobrze to załatwić i szybko?choć wiem że tak sie po prostu nie da.. DZIĘKUJE za jakiekolwiek porady
Niech pracodawca złoży wniosek. Najwyżej wstrzymają ci zasiłek na okres odbywania stażu, popytaj u siebie w dziale staży, czy jest taka opcja. Powołaj się na to, co powiedzieli ci w WUP.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 15:04   #3532
missmissy
Raczkowanie
 
Avatar missmissy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 37
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

cześć dziewczyny
mam pytanie.dostalam sie na staz i mam go zaczac od 1 kwietnia.dopiero dzisiaj dostalam odpowiedz wiec jeszcze nie bylam w UP,ale teraz naszly mnie watpliwosci czy ten staz jest dla mnie odpowiedni.Wiec sie zastanawiam czy moge jeszcze zrezygnowac?niczego jeszcze nie podpisywalam i nie robilam zadnych badan.
missmissy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 15:11   #3533
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basinka18 Pokaż wiadomość

mam juz za sobą rok przepracowany na umowie o pracę
A masz prawo w takim przypadku ubiegać się o staż? Wydaje mi się że można mieć max 3 miesiące przepracowane żeby być traktowanym jako osoba bez doświadczenia i dostać sie na staż, no chyba że w Twoim UP przymykają na to oko, albo zmieniły się przepisy.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 16:52   #3534
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
No ale nie zaczęłąs od początku miesiąca, więc pewnie dlatego dostałas mniej. Choć i tak za jeden dzień to Ci sporo potrącili.


Co to znaczy stale bezrobotny... To UP woli za darmo komuś wypłacać zasiłek niż wysłać na staż? Na pewno tak jest? Może źle usłyszałaś... Ja nie bardzo rozumiem. W zasadach jest, że kazdy do 25 roku, lub 27 w okresie 12tu mies. od ukończenia szkoły wyższej może, i nie widziałam, i nie slyszałam takiej zasady o ktorej ty piszesz. Rejestrujesz się jako bezrobotna i od razu możesz zgłosić się na staż, przecież zasiłek chyba nie moze być przeskodą Ja myślałam, że tych z zasiłkiem też się wysyła na staże i proponuje oferty pracy a nie to blokuje!
Jest takie określenie, ale stale bezrobotny to osoba zarejestrowana dłużej niż rok, chyba, że się mylę ? Apropo stażu to pośrednik ustala czy osoba kwalifikuje sie na staż. Moze wedle ich kryteriów basinka nie kwalifikuje się ?

Cytat:
Napisane przez missmissy Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
mam pytanie.dostalam sie na staz i mam go zaczac od 1 kwietnia.dopiero dzisiaj dostalam odpowiedz wiec jeszcze nie bylam w UP,ale teraz naszly mnie watpliwosci czy ten staz jest dla mnie odpowiedni.Wiec sie zastanawiam czy moge jeszcze zrezygnowac?niczego jeszcze nie podpisywalam i nie robilam zadnych badan.
Zawsze możesz zrezygnować, ale wiąże się to z wykreśleniem z listy bezrobotnych lub karencją 90 dni. Musisz zapytać w swoim UP jakie byłyby konsekwencje przy rezygnacji w Twoim przypadku.

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
A masz prawo w takim przypadku ubiegać się o staż? Wydaje mi się że można mieć max 3 miesiące przepracowane żeby być traktowanym jako osoba bez doświadczenia i dostać sie na staż, no chyba że w Twoim UP przymykają na to oko, albo zmieniły się przepisy.
Nie ważne ile czasu ktoś pracował. Ważna jest data urodzenia. Ciągle rocznikowo do 25 i 27 lat mozna iść na staż. Lata pracy nie maja w tym momencie znaczenia.
Kiedy ja szłam na pierwszy staż miałam przepracowane dwa lata i nikt nie robił z tego powodu problemów. Chociaż było to dawno temu, to nie wydaje mi się żeby coś się zmieniło. Chyba, że znowu co Urząd to inne kryteria
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2009-03-24 o 16:54
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 17:33   #3535
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
No u Nas w Lublinie chyba znowu nie maja Bylam dzisiaj na "obowiazkowej wizycie" w UP i mam sie zglosic 6 kwietnia,moze wtedy juz podpisze umowe . Podobno dopiero od kwietnia dostana jakies nowe dofinansowanie na staze .
U nas to cud jak w ogóle mają kasę, kiedy u nas nie mieli (od października do marca) to w innych miastach normalnie dawali wtedy staże, u nas w sumie też ale w PUP, a nie MUP pod który podlegam ja. Teraz z tego co wiem bardzo dużo osób dostało staże, bardzo duża liczba z nich zaczynała 23 i tego samego dnia mieliśmy się prosto z instytucji zgłosić do UP. Pod pokojami 3-5 i 12 były takie gigantyczne kolejki jak nigdy, dłuższe niż ta do ubezpieczeń pietro wyżej. Ludzie czekali po ok 1,5 godz w tej kolejce. Masakra.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 20:36   #3536
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
U nas to cud jak w ogóle mają kasę, kiedy u nas nie mieli (od października do marca) to w innych miastach normalnie dawali wtedy staże, u nas w sumie też ale w PUP, a nie MUP pod który podlegam ja. Teraz z tego co wiem bardzo dużo osób dostało staże, bardzo duża liczba z nich zaczynała 23 i tego samego dnia mieliśmy się prosto z instytucji zgłosić do UP. Pod pokojami 3-5 i 12 były takie gigantyczne kolejki jak nigdy, dłuższe niż ta do ubezpieczeń pietro wyżej. Ludzie czekali po ok 1,5 godz w tej kolejce. Masakra.

a Ty podanie o przedluzenie stazu skladalas moze w styczniu ;>?
karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 22:04   #3537
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basinka18 Pokaż wiadomość
w moim UP mi powiedzieli że dopiero jak bd stale bezrobotna czyli po tych 6 mies odkąd dostaje zasiłek...
Nie stale, tylko długotrwale, pojęcia pierwszego nie ma w ustawie
Może wiąże się to z tym, że staż jest finansowany z EFS i tam założone kryterium dla osoby to długotrwałe bezrobocie. Może, może, może...
Nikt tu Ci nie pomoże. Trzeba uderzać do urzędu
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 08:56   #3538
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

a ja sie chciałam pochwalić że własnie dzwoniłam do up i od 16 kwietnia zaczynam staż, ale się cieszę
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 09:49   #3539
basinka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny..
No byłam sie dziś pytać w UP i mi powiedzieli że mam złożyć prośbę do starosty o przyjęcie na staż z uzasadnieniem że nie mam doświadczenia na tym stanowisku o które sie ubiegam , bo jako tako doświadczenie mam (1 rok przepracowany) na zupełnie innym stanowisku i oznajmili mnie że w pierwszej kolejności biorą tych co nei mają wogole doświadczenia lub mniej niż 6 miesięcy a w dalszej kolejnośći rozpatrują takie osoby jak ja, bo do 25 roku życia mogę iść na staż ale reszta decyzji należy do UP więc muszę to napisać ale bardzo nie wiem jak , krótki i na temat no także będę musiała czekać cierpliwie na decyzje

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

No cieszę się z innymi którzy już sie dostali na staż <brawo>
basinka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 10:23   #3540
loll
Raczkowanie
 
Avatar loll
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: "mój jest ten kawałek podłogi.."
Wiadomości: 158
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

kaila890 aż się we mnie krew zagotowała jak przeczytałam Twój post! dziewczyno jesteś na stanowisku biurowym a nie na etacie sprzątaczki i nie musisz tego robić ani w żaden inny sposób być poniżana przez pracodawce! zgłoś tą sprawę w urzędzie! to jest nie dopomyślenia! facet jak przyjmował Cię na staż opisał Twoje obowiązki we wniosku oraz określił na jakim stanowisku będziesz pracować i wypełniasz tylko TE obowiązki!
loll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.