krem dla 18-latki za nie wielka cene - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-18, 17:14   #1
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26

krem dla 18-latki za nie wielka cene


interesuja mnie kremy dla mojego wieku, tak zeby cera wygladala "piekniej", byla "naciagnieta",swieza i zeby wygladala mlodziej (nie koniecznie przeciwzmarszkowe).zauwaz ylam ze wygladam jakby miala z 40 lat, i po uzyciu fluidu(paloma nr 26, ale nie chodzi o to) i bez uzycia fluidu itp kosmetykow.
dodam ze piecze mnie w okolicach policzkow skora(kiedy uzywam st.ives-peling, i jak nakladam go na kilka minut to mnie wlasnie piecze; no i jak naloze fluid i spojrze w lusterko-to denerwuje mnie meszek na twrzy i go gole, wiec po takim zabiegu tez mnie piecze)
co polecacie, za nie zbyt wysoka cene(tak do gora 20 zl i prosze bez kremow z katalogow)?
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:46   #2
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cześć
Widzę, że jesteś nowa kilka uwag
-kremu nie dobiera się do wieku, a potrzeb skóry w danym momencie - możesz określić, jaką masz cerę, jakie problemy - konkretniej? Czym się ta wizualna 40 charakteryzuje? Ziemisty kolor cery? Brak jędrności zdołałam wyczytać Masz blizny, przebarwienia, czy jest w miarę bezproblemowa pod tym względem, prócz, załóżmy, wyprysków przed okresem?
-jeśli piecze Cię skóra po użyciu tego peelingu (mechaniczny jak się domyślam - po innych tego typu też?) może warto przerzucić się na łagodniejsze, enzymatyczne? Moja skóra np. nie znosi pocierania
-Nie "gol" (maszynką) meszka - jest on biały, niewidoczny, jak u każdego człowieka, czy ciemny? Jeśli ciemny, męski - idź koniecznie do lekarza

Spróbuj prócz swoich oczekiwań nakreślić profil swojej cery, powiedz ile śpisz, co jesz, czy chodzisz do solarium.. Widzę w Twoim profilu skórę suchą, z małą podatnością na podrażnienia, więc podrażnienie po peelingu jest tylko "jednorazowym wybrykiem" Twojej skóry, przy stosowaniu tego kosmetyku?

Warto poszperać w archiwum (możesz wybrać, czy wyszukiwarka ma szperać tylko na kosmetycznym, czy na wszystkich podforach wizaz.pl), spójrz na KWC, może coś wpadnie Ci w oczy http://www.wizaz.pl/produkty/baza/
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 18:07   #3
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

uwazam ze mam cere mieszana-nos jest tlusty, mam rumience na policzkach i brodzie czasem mam zaczerwienienia-takie chrostki pomiedzy brwiami,nie mam zadnych chrostkow takich jakj tradzik,nie mam blizn,
uzycie tego pilingu-na dluzej powoduje pieczenie(zostawiam piling np na 5-10 min jak maseczke),przy normalnych masowaniu i plukaniu nic mnie nie szczypie
meszek-mini wloski, z bliska sa widoczne(powiekszajace lustro) i sa normalne `

dot profilu, tam nic nie wpisywalam i nie zmienialam.spie-zalezy ile od 7 do 11 godzin, ciezko powiedziec co jem , bo roznie to bywa, nie chodze na solarium-tradycyjnie sie opalam i przyjmuje pigulki (cilest)
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 18:27   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
uwazam ze mam cere mieszana-nos jest tlusty, mam rumience na policzkach i brodzie czasem mam zaczerwienienia-takie chrostki pomiedzy brwiami,nie mam zadnych chrostkow takich jakj tradzik,nie mam blizn,
uzycie tego pilingu-na dluzej powoduje pieczenie(zostawiam piling np na 5-10 min jak maseczke),przy normalnych masowaniu i plukaniu nic mnie nie szczypie
meszek-mini wloski, z bliska sa widoczne(powiekszajace lustro) i sa normalne `

dot profilu, tam nic nie wpisywalam i nie zmienialam.spie-zalezy ile od 7 do 11 godzin, ciezko powiedziec co jem , bo roznie to bywa, nie chodze na solarium-tradycyjnie sie opalam i przyjmuje pigulki (cilest)
Wydaje mi się, że masz cerę naczynkową, mieszaną i wrażliwą jednocześnie. Zresztą, naczynkowcy są z reguły wrażliwcami. Tak jak napisała już Agnieska, zapomni o peelingach mechanicznych [ziarnistych] - wybierz cos enzymatycznego, np z serii AA. Powinnaś także zainteresowac sie kosmetykami do skóry naczynkowej, mają je w swojej ofercie: Eris, Ziaja, AA, FlosLek, a także - z kosmetyków aptecznych, ale niestety droższych, Avene oraz La Roche Posay. Unikaj alkoholu w składzie kosmetyków, to zabójca naczynek.
Poza tym, makijaż i OPALANIE to sprawy drugo i trzeciorzędne, najpierw zajmi się ukojeniem i wzmocnieniem skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:20   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

W związku z kosmetykami - podpisuję się pod postem L_V, zwróć jednak uwagę na skład, często żele skierowane dla skór wrażliwych mają na drugim miejscu SLS (zresztą - większość żeli tak ma). Moim zdaniem powinnaś postawić na nawilżanie i łagodzenie.
meszek proponuję w takim wypadku zostawić w spokoju, to naprawdę niepotrzebne podrażnianie skóry - każdy go ma
Pytałam o długość snu ze względu na Twoje porównanie do 40, ale najwidoczniej jest to kwestia złego doboru kosmetyków, wnioskuję choćby po poszukiwaniu w pierwszym poście nie tego, co jest potrzebne
Moje propozycje kosmetyków dla Ciebie - choć nie mam specjalizacji w tego typu cerze
-żel z Pharmacerisu A lub jego tańszy odpowiednik z Lirene do skóry wrażliwej - podstawą wszystkiego jest łagodne, ale dokładne oczyszczenie, szczególnie przy Twojej cerze
-krem na naczynka z Iwostinu, może być na dzień - choć w wypadku skóry naczynkowej przydałaby się stabilna ochrona przeciwko słońcu, żeby tych naczynek "nie rozeźlać" - poczytaj na forum, mnóstwo postów oraz artykuły pani Basi, poszukaj na stronie głównej, po prawej stronie
-zastanawiam się, czy na te przesuszenia nie polecić Ci Octopiroxu, również z Pharmacerisu - przynajmniej jako kurację na doprowadzenie skóry do porządku - poczytaj na KWC
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:08   #6
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

pytalam o kremy (wygladzajace wyszczuplajace itp) bo zrobilam sobie zdjecie i zrobilam link:

http://img365.imageshack.us/img365/5970/cimg01782tj.jpg

mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 09:25   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
pytalam o kremy (wygladzajace wyszczuplajace itp) bo zrobilam sobie zdjecie i zrobilam link:


http://img365.imageshack.us/img365/5970/cimg01782tj.jpg


Oj, Misiupysiu, ewidentnie widać, ,że masz cerę naczynkową - całe policzki. Wg mnie uspokojenie popekanych naczynek powinno być priorytetem w Twojej pielęgnacji
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 10:06   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cytat:
Napisane przez agnieska
-żel z Pharmacerisu A lub jego tańszy odpowiednik z Lirene do skóry wrażliwej - podstawą wszystkiego jest łagodne, ale dokładne oczyszczenie, szczególnie przy Twojej cerze
-krem na naczynka z Iwostinu, może być na dzień - choć w wypadku skóry naczynkowej przydałaby się stabilna ochrona przeciwko słońcu, żeby tych naczynek "nie rozeźlać" - poczytaj na forum, mnóstwo postów oraz artykuły pani Basi, poszukaj na stronie głównej, po prawej stronie
Ja używałam tego żeliku z Lirene do skóry wrażliwej i jestem bardzo z niego zadowolona. Jest naprawdę bardzo delikatny, nie powoduje niemiłego ściągnięcia skóry twarzy, a przy tym dobrze oczyszcza.
Obecnie kończę kremik Iwostinu z którego jestem średnio zadowolona Może jestem za bardzo wymagająca jesli chodzi o kremy i za dużo się po nim spodziewałam.

Zgadzam się z L_V że "uspokojenie" naczynek powinno być dla ciebie najwazniejsze. Jeśli zaniedbasz pielęgnację pajaczków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczną pękać następne, a wiadomo, że takich popękanych pajączków jest się pozbyc bardzo trudno. Wiem to niestety z własnego doświadczenia Na pewno zrezygnowałabym z tego peelingu st. ives. Skoro po jego użyciu piecze Cię skóra to chyba wyraźny znak, że nie służy on Twojej cerze. Poza tym taki peeling to zabójstwo dla wrazliwej, naczynkowej cery. Polecam peeling enzymatyczny oceanic. Mi krzywdy nie robi Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 10:22   #9
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Masz młodą skórę więc na razie zrezygnuj z kremów przeciwzmarszczkowych. Stosuj raczej nawilżające, matujące. Polecam zestaw z Nivea Young Mleczko do oczyszczania twarzy, tonik (mgiełka w sprayu) i żel nawilżająco matujący. Napina skórę, i faktycznie skóra się po nim nie błyszczy. Ale dla Twojego wieku będzie to odpowiedni zestaw.
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 10:35   #10
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Jako naczynkowiec i wrażliwiec spieszę z pomocą
Mysiupysiu, słusznie Ci dziewczyny radzą, żebyś zajęła się najpierw doprowadzeniem do ładu buzi, tj.naczynek i rumienia.
Przy takiej cerze zapomnij o tych agresorach - mechanicznych pillingach, przejdź na enzymatyczne albo gommage.
Łykaj rutinoscorbin i wit. c.
Fajne kremy dla naczynkowców fajne kremiki ma Dax Cosmetics i seria kasztanowa Bielendy.
Zapomnij o alkoholu, sls, agresywnych składnikach. Przerzuć się na te łagodniejsze.
A o goleniu meszku zapomnij. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, wybierz się do kosmetyczki, ale sama nie majstruj przy twarzy. Możesz sobie dopiero zaszkodzić.
Napisz, jakich kosmetyków aktualnie używasz, to łatwiej bedzie wyelimować te najbardziej złe I podaj linki do KWC.
Nie ma skóry tłustej, mieszna raczej też marginalnie, wiec nie stosuj kremów matujących - one tylko powodują,że skóra wariuje z wydzielaniem sebum i dopiero byś się świeciła.

A na czym polega ta skóra 40-latki?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 10:52   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cytat:
Napisane przez jola26
Masz młodą skórę więc na razie zrezygnuj z kremów przeciwzmarszczkowych. Stosuj raczej nawilżające, matujące. Polecam zestaw z Nivea Young Mleczko do oczyszczania twarzy, tonik (mgiełka w sprayu) i żel nawilżająco matujący. Napina skórę, i faktycznie skóra się po nim nie błyszczy. Ale dla Twojego wieku będzie to odpowiedni zestaw.
Obawiam się że ta seria wysuszy skórę. Mam 14-letnią siostrę, skóra wrażliwa, bardzo piegowata i niestety, dorobiła się pięknych łuszczących się plam na policzkach po tych "cudach". Teraz mnie "okrada" a moich avenek
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 14:39   #12
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Napisz, jakich kosmetyków aktualnie używasz

praktycznie zadnych, bo nie mam czasu na nie rano(wstaje, ubieram sie i wychodze do szkoly, to wszystko zajmuje jakies 20 minut lacznie z 7 minutowym dojsciem do szkoly + kapiel 30 minutowy w goracej wodzie , bo mam zapalenie pecherza ), a wieczorem czasem zapominam cokolwiek uzyc albo mi sie nie chce/jestem zmeczona.na polce poniewiera sie : tylko 1 tonik( przeterminowany od roku, ), 2 zele do mycia twarzy(1 jest przeterminowany, od pol roku -uzywalam CLEARASIL TOTAL CONTROL, a a drugi to KOLASTYNA - nastolatki, wazny do lipca 2007 r-na szczescie) i mleczko do demakijazu (termin waznosci sie konczy w tym miesiacu , a moze go uzylam 3 razy), i uzyje czasem cos 1 na tydzien, albo jak jest jakas uroczystosc- typu slub, komunia, czy wyjscie.
no i ten peeling morelowy ze st.ives- jak umyje nim twarz,to wtedy nie szczypie, a jak naloze na 4-7 minut to szczypie.


czasem twarz posmaruje sobie sudocrem-em
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:56   #13
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Chyba powinnaś bardziej regularnie dbać o swoją cerę no i zwracać uwagę na terminy ważności produktów, które używasz Tak się zastanawiam po co trzymać na półce przeterminowane kosmetyki, ja bym dla nich inne miejsce znalazła
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:58   #14
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
Napisz, jakich kosmetyków aktualnie używasz

praktycznie zadnych, bo nie mam czasu na nie rano(wstaje, ubieram sie i wychodze do szkoly, to wszystko zajmuje jakies 20 minut lacznie z 7 minutowym dojsciem do szkoly + kapiel 30 minutowy w goracej wodzie , bo mam zapalenie pecherza ), a wieczorem czasem zapominam cokolwiek uzyc albo mi sie nie chce/jestem zmeczona.na polce poniewiera sie : tylko 1 tonik( przeterminowany od roku, ), 2 zele do mycia twarzy(1 jest przeterminowany, od pol roku -uzywalam CLEARASIL TOTAL CONTROL, a a drugi to KOLASTYNA - nastolatki, wazny do lipca 2007 r-na szczescie) i mleczko do demakijazu (termin waznosci sie konczy w tym miesiacu , a moze go uzylam 3 razy), i uzyje czasem cos 1 na tydzien, albo jak jest jakas uroczystosc- typu slub, komunia, czy wyjscie.
no i ten peeling morelowy ze st.ives- jak umyje nim twarz,to wtedy nie szczypie, a jak naloze na 4-7 minut to szczypie.


czasem twarz posmaruje sobie sudocrem-em

Rozumiem, bo mam wstręt do wklepywania czegokolwiek poza preparatami do twarzy (niestety - kiedyś trądzik, obecnie blizny). Trudno, musisz narzucić sobie pewną dyscyplinę, bo kosmetyki, nawet najlepsze, potrzebują trochę czasu żeby zadziałać (a już napewno regularności). Zaproponuję Ci niezbędne minimum, szybkie i w miarę bezproblemowe
-wcześniej wspomniany już żel Pharmacerisu/Lirene - łagodny, a potrafi b.dobrze zmyć nawet makijaż i tusz, choć Ty raczej na makijaż nie masz czasu. Proponuję pozbyć się przeterminowanych kosmetyków
-Sudocrem mimo tłustej konsystencji, nie jest skierowany dla właścicielek takiej skóry poczytaj opinie kosmetyków które zaproponowała Sandija i ich używaj, bo naprawdę nic nie zastąpi regularnego używania i cierpliwości
-nie wiem, czy gorąca woda dobrze wpływa na naczynka, ale na liście priorytetów ważniejsze jest Twoje zdrowie spróbuj to wykorzystać i nakładać na pół h maseczkę łagodzącą, kojącą, nawilżającą - wykorzystasz czas i ciepło, które Cię będzie otaczać
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 18:39   #15
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Dot.: krem dla 18-latki za nie wielka cene

Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, wybierz się do kosmetyczki,

a ile kosztuje taka wizyta?
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.