żele IBD - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 05:11   #391
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Przedłużanie żelami IBD

jeśli dobrze pracyje ci się na ibd to po co zmieniać. Ibd clear to nic innego jak żel jednofazowy średniogęsty. Pod nigo wystarczy tylko primer kwasowy lub bez. Moim zdaniem popełniłas bląd w nakładaniu że odpadł.
Jeśli natomiast chciałabyś wypróbować coś innego to polecam ci Perfect Beauty Clear lub Dobrej Rady i-nails violet.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:53   #392
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Przedłużanie żelami IBD

Hej !

do IBD jest zalecany bonder jako primer i tak właśnie używam. Nawet instruktorka tak mi powiedziała.
Jak pominę bonder a położę primer to tez będzie się ten żel clear ibd trzymał na paznokciach dobrze?
Sama już nie wiem.

A chciałam inny żel jednofazowy ciut gęstszy bo IBD clear jest za rzadki i rozlewa mi sie na skórki ( jak robię zatapiane żelki ).
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 13:10   #393
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Przedłużanie żelami IBD

wcale nie potrzebujesz bondera, szczególnie że trzeba umiec go nakładać. Ja nieszkoląc sie na ibd nie umiałam sobie z nim poradzić i powodował że żel się zapowietrzał. Odstawiłam więc bonder i zaczęłam uzywać primer kwasowy lub bezkwasowy (obojętne) od tego czasu brak zapowietrzeń.

a zresztą poekserymentuj troszkę i nie trzymaj się sztywno zasad.
__________________


Edytowane przez asikczek
Czas edycji: 2010-06-25 o 13:11
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 14:13   #394
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: żele IBD

Myślałam że trzeba się jednak sztywno trzymać zasad jeśli chodzi o firmy.
Nawet chciałam w hurtowni kupić primer kwasowy IBD ( napisane jest że to do akrylu tylko ) zamiast bondera do tego żelu clear a sprzedawczymi na to że absolutnie nie primer tylko bonder do żeli IBD się stosuje bo nie będą trzymać się pazurki i zapowietrzenia się zrobią. Tym tropem podążyłam.

Ale jakoś swędzi mnie do primera bo ten bonder dużo czasu zajmuje ( nałożenie i do lampy ). To do tego żelu IBD clear moge z tej samej firmy użyć primera kwasowego i też będzie dobrze, tak?

Jakby się to sprawdziło to rewelacja .

Obojętnie jakikolwiek primer to może być? Tzn jakakolwiek firma? lepszy kwasowy czy bez kwasowy?

Dziękuję za zaangażowanie.
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:05   #395
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: żele IBD

firmy straszą że pazury odpadną jak będziem,y mieszać produkty a oczywiście tak nie jest. w przypadku żeli możesz mieszać dowoli w 90% przypadków. W każdym razie zawsze możesz używać odtłuszczacza i primera z róznych firm niekoniecznie z tej samej co żele. Co do żeli ibd możesz uzyć kwasowego lub bez - obojętnie to już zależy od ciebie (ja wole bezkwasówkę bo nie śmierdzi)

Tak na przyszłośc, nabłyszczacz też możesz używać z innej firmy (np od DR) jest tańszy i ładnie błyszczy.

Kłócenie się firm częściej wystepuje w akrylach (tam częśćiej są problemy z połączeniem akrylu i liquidu z różnych firm).
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 08:28   #396
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Super ! Dziękuję za odpowiedź.
Wypróbuję na pewno.

A czy któraś z was pracowała na żelach jednofazowych firmy 4 Pro Nail Tech?
Mają dość przystępną cenę.

Pozdrawiam,

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jakiej firmy primera użyć? W opisach różnych marek jest podana informacja o zwiększeniu przyczepności akrylu do paznokcia.
Ja pracuję na żelach. Mam wybrać taki primer który w ma w opisie informacje tylko o zwiększeniu przyczepności masy do paznokcia czy opisy są bez znaczenia. Ma być primer kwasowy lub bez kwasowy i już.

Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2010-06-30 o 22:23
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:43   #397
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: żele IBD

primer to primer, nie przejmuj się że pisze o akrylu. Kup obojętnie jak primer tylko dobre firmy bo te NO NAME z allegro mogą powodowac jakieś podraznienia bo to nigdy nie wiadomo co w nich jest. Ja przez długi czas używałam Ra Nails i był ok, miałam też z nsi bezkwasowy a ostatnio z Perfect Beauty bezkwasowy wszystkie sprawdzały się w 100%
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 21:01   #398
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: żele IBD

Suuuuper !

Dziękuję serdecznie za Twoją pomoc. Rozwiałaś moje wątpliwości.

A jest jakiś dobry klej który zapobiega zapowietrzeniom? Czy to tylko wprawa może wyeliminować burchle pod tipsem?
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:56   #399
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: żele IBD

aby nie powstały zapowietrzenia tips musisz dobrze przykleić, niestety to jest jedyny sposób. A jesli chodzi o zapowietrzenia w masie to oczywiście wprawa (dobre przygotowanie płytki, odtłuszczenie, niezalanie skórek, itp). Możesz się zaopatrzyć w Line Off (lub line vanish, różne są nazwy), jest użyteczny przy uzupełnieniu / odnowie, gdy masz małe zapowietrzenia które trudno usunąc pilnikiem i nie przepiłować płytki. Smarujesz sobie tym preparatem miejsce zapowietrzenia i zapowietrzenie znika, ale tak jak mówię jest to na małe zapowietrzenia. Pozdrawiam
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:25   #400
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: żele IBD

Zapytałam o te zapowietrzenia nie bez przypadku. Zakładałam tipsy kilku moim znajomym. Miały strasznie krzywe płytki. I tipsy nie chciały się szczególnie na kciukach dobrze przykleić wręcz były mega zapowietrzenia. Jak sobie z tym radzić? Bo jak mam ładną płytkę (równą ) to nie ma problemu z klejeniem.
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 18:20   #401
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: żele IBD

wtedy używam form zamiast tipsów
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 18:52   #402
Kamis2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: żele IBD

nie zawsze się da - jedna miała tak poobgryzane paznokcie ze formy to nie było można pod nic podłożyć...no nic

Dziękuje za wszystkie wskazówki.
Kamis2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 22:19   #403
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez Kamis2 Pokaż wiadomość
nie zawsze się da - jedna miała tak poobgryzane paznokcie ze formy to nie było można pod nic podłożyć...no nic

Dziękuje za wszystkie wskazówki.
.......
nieszkodzi...jest kilka metod jak reanimować nawet najgorsze ogryzki poszukaj na forum,było o tym nieraz.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 09:34   #404
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: żele IBD

własnie na najwieksze ogryzki formy sa jak znalazł . a jak nie masz pod co formy podłozuć ro robisz sobie taką zakłądkę z żelu (nakładasz żel na paznokieć i przeciągasz aż na "mięcho", utwardzasz i odklejasz żel od mięcha, powstaje taka zakładka pod którą podkładasz formę i budujesz całego pazurka). Są też inne metody wystarczy poszukać na forum.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 07:20   #405
silverstone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
wizaz to nie targ.
jak to nie??
silverstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 13:43   #406
dzusia2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez dagonia Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy ktoras ma moze sprawdzonego sprzedawce na allegro z zelami IBD? nie chciala bym kupic podroby a wiem ze takie sprzedaja i zdazylo mi sie takie kupic
hej, ja zamowiłam sobie zele IBD z allegro i dzis mam dostac oaczuszke, także mogę dać znać czy są ok.


/już je wypróbowałam i sa naprawdę super, i przede wszystkim oryginalny. Kupiony od coralgola czy jakoś tak

Edytowane przez dzusia2008
Czas edycji: 2010-09-14 o 20:23 Powód: dopisanie
dzusia2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:35   #407
doris05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: żele IBD

witam. mam taki problem iz przez trzy lata uzywalam zeli naildesign a chciala bym zaczác pracowac na IBD lub Sun Fower. jednak problemem jest ,iz nie jestem wyuczona na ich zelac. jedni twierdzá na forum ze sie zaklada bonder--->zel jednofazowy lub budujácy a inni twierdzá ze primer--->bonder i dopiero zel. proszé o pomoc slyszalam ze zele z tych firm sá najlepsze.
przyznam sie ze nigdy nie uzywalam bondera ;/
pozdrawiam cieplutko
doris05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:58   #408
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez doris05 Pokaż wiadomość
witam. mam taki problem iz przez trzy lata uzywalam zeli naildesign a chciala bym zaczác pracowac na IBD lub Sun Fower. jednak problemem jest ,iz nie jestem wyuczona na ich zelac. jedni twierdzá na forum ze sie zaklada bonder--->zel jednofazowy lub budujácy a inni twierdzá ze primer--->bonder i dopiero zel. proszé o pomoc slyszalam ze zele z tych firm sá najlepsze.
przyznam sie ze nigdy nie uzywalam bondera ;/
pozdrawiam cieplutko
..........
IBD- primer-bonder-żel budujący-nabłyszczacz lub jak niektóre dziewczyny stosują:
IBD-primer-żel budujący-nabłyszczacz.
ibd nie ma jako takich z nazwy żeli Jednofazowych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 00:17   #409
kasiulka690
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka690
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 47
GG do kasiulka690 Send a message via Skype™ to kasiulka690
Dot.: żele IBD

witam, a ja mam takie pytanie czy jak utwardze żelem clear ibd naturalną płytkę to mogę użyć Intense Seal na koniec? nie będzie podchodzić powietrzem? lub pękać? bo jak kiedyś użyłam nabłyszczacza z innej firmy chyba naildesign to w tym samym dniu mi popękały paznokietki ;/ ja wiem ze ten clear sam w sobie sie ładnie błyszczy ale jak już opracuje paznokcia i nakładam tego cleara to widać takie jakby rowki ryski z tego piłowania ;/ takie nie fajne te paznokcie zwłaszcza jak użyję kamuflażu to dopiero widać a jak pokryję je nabłyszczaczem to fajnie wszystko zakrywa ale znow sie zapowietrza ;/ taki jest mój problem... może któraś mi odpowie na pytania?
kasiulka690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 11:18   #410
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez kasiulka690 Pokaż wiadomość
witam, a ja mam takie pytanie czy jak utwardze żelem clear ibd naturalną płytkę to mogę użyć Intense Seal na koniec? nie będzie podchodzić powietrzem? lub pękać? bo jak kiedyś użyłam nabłyszczacza z innej firmy chyba naildesign to w tym samym dniu mi popękały paznokietki ;/ ja wiem ze ten clear sam w sobie sie ładnie błyszczy ale jak już opracuje paznokcia i nakładam tego cleara to widać takie jakby rowki ryski z tego piłowania ;/ takie nie fajne te paznokcie zwłaszcza jak użyję kamuflażu to dopiero widać a jak pokryję je nabłyszczaczem to fajnie wszystko zakrywa ale znow sie zapowietrza ;/ taki jest mój problem... może któraś mi odpowie na pytania?
.....
a clear nie jest przypadkiem z silikonem? na kazdym silikonowym żelu raczej każdy nabłyszczacz popęka .
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:22   #411
kasiulka690
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka690
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 47
GG do kasiulka690 Send a message via Skype™ to kasiulka690
Dot.: żele IBD

nie wiem czy clear gel z ibd jest z silikonem, być może, że jest jeśli jest do naturalnych ale muszę sama sprawdzić czy nic sie nie będzie działo z Intense Seal chyba że ktoś już to sprawdził?? pisać ;p
kasiulka690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 18:52   #412
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: żele IBD

Witam Was, chciałabym się poradzić i zapytać tylko czy ten żel ibd :

http://allegro.pl/ibd-zel-uv-builder...267458187.html

jest jednofazowy na pewno i wystarczy dać pod niego primer?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 21:22   #413
kasiulka690
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka690
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 47
GG do kasiulka690 Send a message via Skype™ to kasiulka690
Dot.: żele IBD

Eska88 ja myślę że możesz dać tylko primer, ale wiadomo jeśli jest bonder to po coś on jest żeby bardziej sie trzymało ja daję primer i bonder i super sie trzyma
kasiulka690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 10:51   #414
Annca
Przyczajenie
 
Avatar Annca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: żele IBD

ja używam z ibd clear french xtreme (jest super-polecam) kładę pod niego jedynie primer też z ibd lub z nsi , do tej pory nabłyszczałam go żelem ibd intense seal (nic nie pękało) a teraz nabłyszczam żelem nawierzchniowym z nsi takim w pędzelku i super wszystko się trzyma i błyszczy
Annca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 09:18   #415
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: żele IBD

Dziękuję Wam za odpowiedzi, już sama przekonałam się, że wystarczy Primer, na koniec żel nabłyszczający i wszystko jest pięknie, a przede wszystkim trzyma się
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 10:44   #416
kasiulka690
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka690
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 47
GG do kasiulka690 Send a message via Skype™ to kasiulka690
Dot.: żele IBD

Annca a używasz tego żelu tez na naturalne pazurki??
kasiulka690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 17:17   #417
Annca
Przyczajenie
 
Avatar Annca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: żele IBD

Cytat:
Napisane przez kasiulka690 Pokaż wiadomość
Annca a używasz tego żelu tez na naturalne pazurki??
na naturalne nie próbowałam ale póki co to jest to najwytrzymalszy clear na jakim do tej pory pracowałam
Annca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 19:23   #418
OlaKosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: żele IBD

Hej Dziewczynki! Mam problem nie dotarł mi budujacy z allegro a na jutro go potrzebuje orientujecie sie gdzie we Wrocławiu mozna kupic zele IBD bo zawsze przez internet zamawialam i od przedstawicieli. A teraz juz nie pracuje w salonie i nie mam mozliwosci. Prosze o jakies adresy jak znacie z gory dzieki.
OlaKosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:27   #419
Magda 00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: żele IBD

witam wszystkich,
ostatnio kupilam shinig gel IBD poniewaz pracwalam juz na clear, pink i extreme white (ktory jest jest jednym z najlepszych bialych zeli na jakich pracowalam) i co sie okazało, ze zólknie. Normalnie az mnie wgielo troszke bo to przeciez IBD to musi byc idealny a tu takie rozczarowanie. Wczesniej mialam shining z PB i nic sie nie dzialo, z Prestige byl troszke gorszy, ale nic nie zolklo ani w salarium ani od palenia papierosow. Normalnie to sie zalamalam
Moze za duza ilosc dałam, sama juz nie wiem.
Magda 00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:47   #420
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

ja się jeszcze was zapytam, ponieważ do tej pory pracowałam na sun flowerze, ale niestety nagle mam serie niezadowolonych klientek ktore maja mnostwo podpowietrzen, chce zmienic zel, ale moja instruktorka dalej wciska mi sf :S mysle o IBD, ale taki, ktory na 100% mi sie nie podpowietrzy.. czy ten IBD clear w polaczeniu z primerem bedzie mial zadowalającą przyczepnosc ? albo lepiej ten bonder-podkladowy z IBD ? nie wiem kogo sie poradzic wiec pytam was , jestem megazła bo ni stąd ni z owąd 6 osób jest niezadowolonych po kilku latach robienia u mnie paznokci
stwierdziłam ze pora na zmianę


---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

o kurcze, dopiero teraz widze ze temat strasznie stary (google mnie tu przekierowało) mam jednak nadzieję że ktoś odpowie.
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-05 18:52:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.