Tampony - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-23, 12:52   #271
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
a ja nie wierzę, że ta sytuacja miała miejsce kit jak nic.
A ja mam nadzieję, że to kit, bo takie szybkie podejście to pilnej sprawy trochę mnie zaskakuje. Gdyby to była prawda, to miałabym taką minę
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 13:54   #272
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Myślę, że to możliwe. W pewnym wieku różne głupstwa przychodzą do głowy. Nasze nastoletki coraz wcześniej zaczynają współżycie, a nie mają pojęcia o cyklu miesięcznym. Nie możemy wyśmiewać osoby, która nawet z takim głupstwem zwraca się do nas, tylko dać jej w pupę i wysłać choćby do prywaciarza.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 13:58   #273
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że to możliwe. W pewnym wieku różne głupstwa przychodzą do głowy. Nasze nastoletki coraz wcześniej zaczynają współżycie, a nie mają pojęcia o cyklu miesięcznym. Nie możemy wyśmiewać osoby, która nawet z takim głupstwem zwraca się do nas, tylko dać jej w pupę i wysłać choćby do prywaciarza.
nikt jej nie wyśmiewa.
raczej się dziwi, że coś takiego w XXI wieku może się jeszcze zdarzyć.

usprawiedliwienie typu "nastolatka" "głupi wiek" nie mają tu znaczenia.
dziewczyna nie poszła do ginekologa, choć powinna to zrobić już dawno.
nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś nie dba o swoje zdrowie

a co do takiej sytuacji - mają miejsce, znajoma sąsiadka też się tak "zapomniała"
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 14:06   #274
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Nie usprawiedliwiam jej, tylko próbuję uświadomić, że to jak najbardziej jest możliwe.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 14:06   #275
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
Więc ja czekam na Twoją śmieszną historię byle nic poważnego "zdrowotnie"
no raczej mało prawdopodobne
Cytat:
Napisane przez kasiek1234 Pokaż wiadomość
. Ale myślę ze jak przez ten czas nic sie nie działo to będzie dobrze.
no moze nic spektakularnego sie nie dzialo ale mnostwo bakterii na pewno sie wykluło.Koniecznie musisz isc sie zbadac
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 14:25   #276
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Ciekawe czy zrobiła jakąkolwiek płukankę zalecaną na pierwszej stronie albo próbowała iść prywatnie do gina, czy raczej oczekuje na odpowiedź "wszystko ok mała, po co Ci lekarz, jak nie jesteś w ciąży, wszystkim nam się to zdarzyło"...

PS. Ciekawe czy jakby pękła gumka, też czekałaby tyle czasu...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 14:43   #277
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Malla, 9 miesięcy napewno
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-27, 21:20   #278
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Malla czemu piszesz ze polecasz wymieniac tampon podczas kazdego korzystania z wc?? pierwsze słysze to ma jakies znaczenie?

a co do smiesznych historyjek to kumpel kiedys powiedział - wy dziewczyny to macie dobrze - wsadzicie sobie tampon zatkacie sie i nie musicie chodzić siku
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 22:46   #279
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

ja gdy mnie cokolwiek niepokoi to od razu za telefon i do lekarza-a w takiej sytuacji obawiałbym się bardzo infekcji
a co do zabawnych tamponowych historii :ja kiedyś w roztargnieniu zapomniałam zdjąć folii ochronnej i tak sobie zapodałam
kapłam się dopiero przy wymianie-dzięki bogu nie zsunęła się z czubka tamponu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 22:55   #280
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

kyrie elejson

to mamy takie fajne wątki na wizażu i ja nic o tym nie wiem
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 07:16   #281
loll
Raczkowanie
 
Avatar loll
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: "mój jest ten kawałek podłogi.."
Wiadomości: 158
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez bess
no moze nic spektakularnego sie nie dzialo ale mnostwo bakterii na pewno sie wykluło.Koniecznie musisz isc sie zbadac
dokładnie bo przez 2 tygodnie nieprzyjemnie (delikatnie powiedziane) zapachy musiały być nie dozniesienia.... i nie bój się iść do lekarza bo zdrowie jest ważniejsze ps. ja osobiście również słyszałam o takich przypadkach...
loll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 10:40   #282
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
kyrie elejson

to mamy takie fajne wątki na wizażu i ja nic o tym nie wiem
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 12:44   #283
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

r-o - ze względów czysto higienicznych. Po pierwsze, nie musisz chwytać obsikanego sznureczka, po drugie podczas oddalania moczu również dużo krwi się wydala. Tampony nie są tanie, ale portfel nie ucierpi bardzo, skoro dany tampon można trzymać max.4 godziny wg zaleceń lekarzy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 18:52   #284
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Ja kiedyś miałam tampon 9 godzin. Nie będę opisywać całej sytuacji, ale naprawde nie miałam warunków żeby go zmienić i przez to nabawiłam się nadżerki. A to tylko 9 godzin w porównaniu z 2 tygodniami. Nie chce mi się wierzyć, że "tam" u autorki wątku jest wszystko wporządku.
Wizyta u lekarza konieczna
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:33   #285
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Pamiętam, jak w podstawówce wszystkie dziewczyny używały tamponów na noc. Nie wiem, czy miały problemy z tego powodu. Ja nie mogę używać z zaleceń lekarza, stąd w trakcie tych dni jestem wiecznie niewyspana i chodzę jak kaczka Gosiu, 9 godzin i takie skutki... poważna sprawa...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:44   #286
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
r-o - ze względów czysto higienicznych. Po pierwsze, nie musisz chwytać obsikanego sznureczka, po drugie podczas oddalania moczu również dużo krwi się wydala. Tampony nie są tanie, ale portfel nie ucierpi bardzo, skoro dany tampon można trzymać max.4 godziny wg zaleceń lekarzy.
mozna sobie narobic problemow przez zbyt czeste zmienianie tamponow.

wyjmowanie nie nasiaknietego tamponu moze spowodowac bol i obtarcia.

zadna filozofia, przytrzymac sznureczek aby go nie obsiusiac.

ja biore leki ktore maja dzialanie moczopedne i dosc czesto musze smigac, gdybym miala wyjmowac prawie suchy tampon za kazdym razem, to chyba bylabym cala obolala i miala stan zapalny

nawet w instrukcji uzycia tak jest: tampon zmieniasz gdy pociagajac lekko za sznureczek nie czujesz duzego oporu.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:19   #287
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Możliwe. Nie tylko w tak mlodym wieku. Ginekolog mi kiedys mowił, że pani przed 40 stką przy wymianie tamponów, po prostu dołożyła drugi, a poprzedniego nie usunęła. 1 został w środku, a reszte zmnieniała. Chodziła tak do trzeciego okresu.... Później mialam jakieś objawy i dopiero przy wizycie u ginekologa, pan Dr powiedział jej co sie stało.
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:36   #288
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

truskawkowawiosna - 4 godz. to chyba wystarczająco, by tampon nasiąkł? Przy mniejszych krwawieniach nawet się na nie nigdy nie porywałam, bo po co, skoro podpaski sobie wtedy radzą i są o wiele tańsze. Chyba że była jakaś szczególna okazja, impreza, basen, to rozumiem. W życiu nie trzymałabym tamponu dłużej niż 5 godzin, przez oczy przelatywałyby mi te miliony małych stworków, mnożących się z minuty na minutę. Ponieważ i tak już nie używam, nie mam takich wizji. Jak tylko przeczytałam ten wątek, powróciły. Ostatnio szukałam w necie na stronach typu przychodnia.pl podobnych sytuacji i widzę, że często się zdarzają. Lekarze są różnie do tego nastawieni. Z tego co widziałam, zalecali oczywiście wizytę, a że w większości przypadków nic się nie działo (na szczęście!), proponowali płukankę lub profilaktycznie globulki i niedopuszczanie do takich sytuacji w przyszłości. Z jednej strony straszyli, że trzeba iść do lekarza, bo (...), a z drugiej, że nic się nie dzieje. Ja jednak wolałabym nie być tą pierwszą na forum, której by się coś stało...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:41   #289
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna - 4 godz to chyba wystarczająco, by nasiąkł? Przy mniejszych krwawieniach nawet się na nie nigdy nie porywałam, bo po co, skoro podpaski sobie wtedy radzą i są o wiele tańsze. Chyba że była jakaś szczególna okazja, impreza, basen, to rozumiem. W życiu nie trzymałabym tamponu dłużej niż 5 godzin, przez oczy przelatywałyby mi te miliony małych stworków, mnożących się z minuty na minutę. Ponieważ i tak już nie używam, nie mam takich wizji. Jak tylko przeczytałam ten wątek, powróciły. Ostatnio szukałam w necie na stronach typu przychodnia.pl podobnych sytuacji i widzę, że często się zdarzają. Lekarze są różnie do tego nastawieni. Z tego co widziałam, zalecali oczywiście wizytę, a że w większości przypadków nic się nie działo (na szczęście!), proponowali płukankę lub profilaktycznie globulki i niedopuszczanie do takich sytuacji w przyszłości. Z jednej strony straszyli, że trzeba iść do lekarza, bo (...), a z drugiej, że nic się nie dzieje. Ja jednak wolałabym nie być tą pierwszą na forum, której by się coś stało...
nie zawsze.

ja krwawie naprawde slabo, czasem po 5 h tampon mini(bo tylko takich uzywam) stawia duzy opor i gdybym go mocno pociagnela to by bolalo i to bardzo.

jak zaczynalam swoja przygode z tamponami to wymienialam je co 3-4 h bo sie balam. przez to bylam cala obolala i podrazniona. nabawilam sie ostrego stanu zapalnego

gdybym miala bardziej obfite krwawienie to zmienialabym czesciej

a podpaski to dla mnie rowniez tragedia, zmieniam je jak najczesciej, a zawsze mam ostry stan zapalny skory, czeste mycie troche to lagodzi, ale nie do konca.

i tamponow mi nie sluza do konca i podpaski, nawet te najdelikatniejsze
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-29, 17:16   #290
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dwa tygodnie z tamponem pomocy

Truskaweczko, masz przewalone Ja krwawię patologicznie mocno, więc zawsze mam "nawilżenie". Ech, trzeba sytuację dostosować do osoby... Założycielka wątku również podkreślała, że na znalezionym wreszcie tamponie nic nie było, bo to był koniec okresu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 08:36   #291
kati95
Przyczajenie
 
Avatar kati95
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

Dzień dobry, mam pytanie co do tamponów, już niedługo zbliża mi się następny okres ( dokładnie to 6 ) i chciałabym zacząć używać tamponów, tylko nie wiem jakie będą dla mnie najlepsze na pierwszy raz, dużo tu się pisze o tamponach ProComfort mini o.b. Tylko ja chciałabym tampon który wytrzyma 6 godzin bez zmieniania i nie przecieknie , ponieważ moje lekcje w szkole trwają najdłużej 6 godzin, a gdy bym musiała zmieniać tampon w szkole to chyba by mi się nie udało, dlatego też proszę Was DrOGIE wIZAżYSTKI O ODPowiedź

A i jeszcze mam pytanie czy można zakładdać tampon i podpaske? Ja zawsze boje się że mi coś przecieknie, ale nie wiem czy to będzie takie zdrowe, a podpaske to jak najcieńszą bym zakładała i tampon ob procomfotr mini ale doradźcie mi coś

Z góry dziękuje ;****
kati95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 09:47   #292
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

na pierwszy raz to oczywiście te najmniejsze ale one nie wytrzymają 6 godzin,poza tym i tak tampon powinno się zmieniać średnio co 4 godziny.możesz popróbować tych z aplikatorem-moim zdaniem są naprawde świetne.
i oczywiście że możesz używać podpaski i tamponu ale po co? przecież tampon jest po to żeby nie musieć uzywać tych okropnych podpasek! a jak się czujesz niepewnie to załóż wkładkę
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 10:33   #293
toffi_frunie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 56
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

Nie trzymaj tamponu 6 godzin, chcesz toksoplazmozy dostac albo jakiegos innego zapalenia? Zmieniaj w szkole, nie rozumiem dlaczego nie mozesz?

Obojetnie jaka firma tamponow, ale na poczatek wez male. Nie wiem jaka masz blone dziewicza, ale ja bedac dziewica mialam akurat taka budowe blony, ze moglam uzywac tez wieksze rozmiary.

A na noc podpaski zakladaj.

powodzenia
beata
toffi_frunie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 12:48   #294
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez toffi_frunie Pokaż wiadomość
Nie trzymaj tamponu 6 godzin, chcesz toksoplazmozy dostac albo jakiegos innego zapalenia? Zmieniaj w szkole, nie rozumiem dlaczego nie mozesz?

jak sie nie znasz to nie wypisuj bzdur ,toksoplazmozy od tamponu dostac nie mozna.

moze nie moze bo jest brudno,nie wygodnie itp.

ja spokojnie trzymam tampon 6 godzin i nic sie nie dzieje.

stosuj tampon i wkladke higieniczna dla bezpieczenstwa.

podpaska tez jest dobrym rozwiazaniem a latwiej zmienic,jesli nie masz wf czy innych zajec to podpaska jest dobrym rozwiazniem .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 13:36   #295
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

Jedne mogą trzymać tampon 3 godziny a inne 6 - to już sprawa indywidualna. Tak samo jak z podatnością na infekcje - jedne dostaną, a drugie (mimo ze nie sa nadgorliwe z higienia) będą miały spokoj.
Co do zmieniania tamponów w szkole - fakt, może być brudno, niezbyt wygodnie. Może wyjdź z domu z tamponem, a w szkole po 2-3 lekcjach wymień na podpaskę?
Tak jak już zostalo napisane - zacznij od najmniejszego rozmiaru, zawsze możesz zmienić go największy, jesli będziesz miała taką potrzebę. Aplikator to też dobry pomysł. Jak boisz się, że Ci przeleci to zabezpieczaj się wkładką. To lepsze wyjście niż tampon + podpaska.
Zresztą, Paula ma rację - jeśli w danym dniu nie masz wuefu to podpaska będzie dobrym rozwiązaniem. Możesz przecież używać cienkich
Moze mama Ci coś doradzi w sprawie tamponów? Rozmawiałaś z nią o tym?
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 13:55   #296
kati95
Przyczajenie
 
Avatar kati95
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

dziękuje wam za odpowiedzi, i mam nadzieje że będą jeszcze następne


Nie, nie rozmawiałam z moją mamą o tym, bo to dość jak dla mnie stresujący temat


A i mam pytanie co do podpasek jakie waszym zdaniem sa najlesze? Ja dzisiaj myślałam o kupnie podpasek Bella perfect blue te jasne ale już sama nie wiem, i co jest lepsze podpaska z bawełny czy ta z siateczką ??

?
kati95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 14:04   #297
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

Rozmową z mamą nie ma się co stresować Przecież ona też kiedyś była nastolatką i miała różne rozterki. Poza tym zawsze Ci pomoże, doradzi, ma przecież doświadczenie.
Jeśli chodzi o wybór podpasek, to już zależy od tego w jakich będziesz czuła się komfortowo. Podpaski bawełniane są o tyle lepsze, że są delikatniejsze dla skóry wrażliwej, rzadziej wywołują podrażnienia.
Natomiast te z siateczką mogą podrażniać, obcierać, ale oczywiście nie muszą. Może wypróbuj jedne i drugie, wtedy będziesz miała porównanie i wybierzesz te, w których będziesz mieć większy komfort.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 14:21   #298
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

moim zdaniem na pierwszy raz wybierz te z aplikatorem. O wiele łatwiej się je wlłada bo aplikator jest plastikowy i śliski. Nawet te tampony z tą otoczką co ułatwiają niby wkładanie nie są tak śliskie jak aplikator
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:47   #299
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

w sumie to wydaje mi sie, ze chyba wszystko jedno jakich podpasek i tamponow sie uzywa. ale kazda z nas ma swoje ulubione. ja np kupuje zawsze tampony Tampax Comfort (nie pamietam ceny), lub/i podpaski Always Normal ze skrzydelkami 10 szt.za 2,40pln.
Podpaski ze skrzydelkami sa szczegolnie dobre na noc.
acha - nie boj sie pogadac o tym z mama, na pewno bardzo ja ucieszy jak okazesz jej zaufanie i poprosisz o rade.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 15:13   #300
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: Odpowiednie tampony, na pierwszy raz użycia. Pomóżcie!

ja tam o takich rzeczach z mamą nie rozmawiam, więc całkiem autorkę wątku rozumiem Tym bardziej że moja mama akurat to nieco starsze pokolenie


co do tamponów i podpasek - na początek, żebyś czuła się pewnie możesz założyć i to i to, sama noszę kiedy nie jestem pewna czy mój tampon wytrzyma. Czasem noszę też 6 godzin, nic się nie dzieje zawsze mozesz wyjąć go i zostawić samą podpaskę kiedy miną te godziny.

co do podpasek, ja nie używam tych bawełnianych tylko z siateczką Bella bo mam dość obfite miesiączki i wydaje mi się że się w nich, że tak powiem"nie przelewa"

Na początek używałam tych najmniejszych tamponów OB mini, i są spoko, chociaż uważam że łatwiej będzie Ci użyć Tampaxów, najmniejsze to te fioletowe (ale są droższe niestety od OB ) naprawdę dobrze się sprawdzają! tylko pamiętaj żeby włożyć też aplikator do środka, a nie tylko przyłożyć do ujscia (wiem ze tak kolezanki robiły, ale wtedy tampon ni ejest wystarczająco głęboko).

Powodzenia
adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-16 19:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.