Perfumy w książkach... - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-21, 09:50   #241
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Śmiały się potem z Marią, że przywiozą do Leningradu z Polski zapach rosyjskiego czosnku.
- Ja mam w torebce perfumy Chanel, ale nie wiem jaki zapach utworzą z czosnkiem"

"No i Antek doprawił bimber Yardleyem. Anka wypiła tylko łyżeczki tego nektaru, a i tak obudził ją w nocy zapach Yardleya wydostający się z żołądka. Jaka silna woda kolońska, pomyślała. Czy Antek nie przeholował z tym zakrapianiem?"

(D. Marcinkowska, E. Marcinkowska-Schmidt, K. Schmidt: Lawendowy pył)
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:02   #242
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"- Babcia opowiadając mi o życiu na Kresach , przekazywała mi też swoje kobiece zasady - mówi Aleksandra. - Pamiętaj, że prawdziwa kobieta zmienia perfumy, gdy w jej życiu coś się wydarzy: wyjdzie za mąż albo urodzi dziecko. To ma być znak, jak wchodzi na salony, że w jej życiu coś się zmieniło."

Anna Kamińska: Miastowi. Slow food i aronia losu. Warszawa 2011, s. 257
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:29   #243
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Szymek ryczy, że chce do taty, a ja ryczę wieczorami w poduszkę, wyobrażając sobie, że zaraz, za chwilę, usłyszę kroki mego urokliwego męża, wychodzącego z łazienki, pachnącego, niech go szlag, Egoiste by Chanel za dwieście pięćdziesiąt zet polskich, kupowanych mu z okazji urodzin i bez okazji z mojej kasy."

"Jeszcze resztki ulubionych przez mego męża (czy ja z nim nigdy nie skończę?) perfum Chanel Chance za dwieście trzydzieści zet, które, ostatnia idiotka, kupowałam za swoją kasę, żeby jemu sprawić przyjemność, ponieważ całując mnie w szyję, szeptał o podniecającym go zapachu, nie to szlag!"

"Tymczasem usta szefa przylepiły się do mojego nadgarstwa.
- Ach, ależ pani pachnie pani Kasieńko. Jak konwalia wczesną wiosną"

Ewa Ostrowska: Ja, pani woźna. Kraków 2008
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 12:30   #244
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

Poczuła się jak królewska wybranka i tak też mu podziękowała, jak dama szlachetnemu rycerzowi. Dziękuję ci, jestem naprawdę wzruszona. Rozpakuj, ponaglił, ciekawy jej reakcji na zawartość paczuszki. Rozwinęła ostrożnie papier i wyjęła kartonik z perfumami Dior Addict. Wspaniale, o takich właśnie marzyłam, niewinnym kłamstewkiem ubarwiła swój zachwyt. Franek przyjął z zadowoleniem jej wyrazy uznania. Popatrz, otworzył kartonik i wyjął z niego smukłą butelkę, jak będziesz chciałą psiknąć to musisz przekręcić ten dynks. Obrócił złotą gałkę wieńczącą czarne szkło. Chodź, pokażę ci jak to działa. Pochyliła się i odgarnęła włosy za ucho. Nacisnął atomizer. Zapach perfum rozsiał się niewidzialną mgiełką. Ładne. Cudowne, podniosła wartość oceny aromatu. Te perfumy będą mi przypominały o tobie (...) Dzisiaj włożyła butelkę Dior Addict do walizki, pewna, że da ją komuś w prezencie. Nie będzie codziennie rozpylać wspomnień. Im szybciej zapomni, tym lepiej.

Iwona Poczopko: Służąca. Zakrzewo 2011, s. 250-251
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 17:00   #245
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Perfumy w książkach...

"Byłem wczoraj w perfumerii i widziałem, jak kobiety z upodobaniem spryskiwały sobie wewnętrzną stronę nadgarstków, testując nowe perfumy. Przypatrując się im, poczułem, że bardzo chciałbym pocałować Twoje nadgarstki."

S@motność w Sieci Janusz L. Wiśniewski
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:27   #246
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Jednak walerianą śmierdziało niesamowicie i wyznam, że naprawdę ośmieszająco. Stara baronowa, trzymając oburącz flakon z lawendą yardley, zaczęła ją rozpylać dookoła"

"Chorego przebrano w granatową piżamę z popeliny i z fularową chusteczką w kieszonce, spryskano wodą yardley by w końcu czule przenieść do sypialni."

Michał Choromański: Miłosny atlas anatomiczny. Poznań 1987, s. 88 i 93
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 18:05   #247
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Perfumy w książkach...

Kilka dni temu natknęłam się w książce Joanny Chmielewskiej "Boczne drogi" na perfumy Soir de Paris. Jakaś pani chciała zdaje się wytargować je jako odszkodowanie za brak iluś tam butelek pasty do podłogi. Był to tylko drobny epizod więc nie pamiętam konkretnie sytuacji.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 20:39   #248
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Kilka dni temu natknęłam się w książce Joanny Chmielewskiej "Boczne drogi" na perfumy Soir de Paris. Jakaś pani chciała zdaje się wytargować je jako odszkodowanie za brak iluś tam butelek pasty do podłogi. Był to tylko drobny epizod więc nie pamiętam konkretnie sytuacji.
Aż musiałam poszukać:

"(...) Trafiłyśmy na chwilę między turnusami i tarzałyśmy się w luksusach, zmąconych nieco dramatyczną sceną, jaka rozegrała się późną nocą akurat pod naszymi oknami. Zrozpaczony damski głos domagał się kategorycznie natychmiastowego zwrotu dwustu pudełek pasty do podłogi, ewentualnie godząc się z zamianą pasty do podłogi na perfumy Soir de Paris, męski zaś głos z irytacją proponował zamianę pudełek na butelki i dokonanie stłuczki (...)
(...) Teresa zdenerwowała się okropnie zbrodniczą aferą, według niej tym bardziej podejrzaną, że zrozpaczonej damie najwyraźniej w świecie było wszystko jedno, czy zalatuje od niej pastą do podłogi, czy Soir de Paris."

A jak już jesteśmy przy Chmielewskiej to w którejs z części Autobiografii opisuje swoją rozprawę rozwodową, kiedy to wylała jej się zawartość miniaturowego flakonika Diora i weszła na salę mocno pachnąca. Nie pamiętam tylko jaki to był Dior.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 12:08   #249
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
A jak już jesteśmy przy Chmielewskiej to w którejs z części Autobiografii opisuje swoją rozprawę rozwodową, kiedy to wylała jej się zawartość miniaturowego flakonika Diora i weszła na salę mocno pachnąca. Nie pamiętam tylko jaki to był Dior.
W części chyba 2, pod sam koniec. Z tego co pamiętam, było tylko powiedziane, że był to mały Dior "do torebki" bez wymieniania konkretnej nazwy.
Ten Dior zresztą przewija się w Autobiografii, przykładowo, wspominając jak to jako mała dziewczynka chciała pachnieć "fiołkami" Chmielewska pisze, że w dorosłym życiu fiołki jej przeszły i "przerzuciła się na Diora" dalej bez konkretnej nazwy.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:15   #250
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
W części chyba 2, pod sam koniec. Z tego co pamiętam, było tylko powiedziane, że był to mały Dior "do torebki" bez wymieniania konkretnej nazwy.
Ten Dior zresztą przewija się w Autobiografii, przykładowo, wspominając jak to jako mała dziewczynka chciała pachnieć "fiołkami" Chmielewska pisze, że w dorosłym życiu fiołki jej przeszły i "przerzuciła się na Diora" dalej bez konkretnej nazwy.
A to możliwe, że dlatego zapamiętałam tylko tego Diora, bez szczegółów.
Swoją drogą ciekawe co to było Pasowałby mi do niej Poison, ale ona chyba rozwodziła się prze 85 rokiem...
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:52   #251
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
A to możliwe, że dlatego zapamiętałam tylko tego Diora, bez szczegółów.
Swoją drogą ciekawe co to było Pasowałby mi do niej Poison, ale ona chyba rozwodziła się prze 85 rokiem...
Na 100% przed 85, wydaje mi się że to były lata 60., może przełom 60. i 70. Nie mam pojęcia jakie Diory wtedy były?

edit: Po namyśle, na pewno 60. Fragrantica podaje następujące damskie Diory sprzed roku 1970: Diorama, Diorissimo, Diorling, Eau Fraiche, Miss Dior. Może ta Miss Dior?
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR

Edytowane przez kamena
Czas edycji: 2012-04-26 o 15:09
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 00:36   #252
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Perfumy w książkach...

Niestety nie mam jak sprawdzić i już jakiś czas temu miałam do czynienia z tą powieścią, ale wydaje mi się że w książce José Donoso pt. "Plugawy ptak nocy", karlica Emperatriz, lubująca się w modowych nowinkach i przywiązująca niezwykłą wagę do swojego image'u, pachniała Mitsouko.
Mógłby ktoś potwierdzić, lub zaprzeczyć?
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:35   #253
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Na 100% przed 85, wydaje mi się że to były lata 60., może przełom 60. i 70. Nie mam pojęcia jakie Diory wtedy były?

edit: Po namyśle, na pewno 60. Fragrantica podaje następujące damskie Diory sprzed roku 1970: Diorama, Diorissimo, Diorling, Eau Fraiche, Miss Dior. Może ta Miss Dior?
Znam tylko Miss Dior i Diorissimo- mam nadzieję, że nie pachniała tym ostatnim. Syntetyczne konwalie jakoś mi do niej nie pasują

W książce "Julio, gdzie jesteś?" Joy Fielding zaginiona córka głównej bohaterki używała Aniołka i matka obiecywała sobie w myślach, że jak tylko córka się odnajdzie to nie będzie się z nią już kłóciła, przestanie się jej czepiać, kupi jej największą butelkę perfum Angel...
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 09:51   #254
teclo
Raczkowanie
 
Avatar teclo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 461
Dot.: Perfumy w książkach...

Smakowity fragment z "Drwala" M. Witkowskiego:

W samochodzie pachniało tak, jak zapamiętałem z czasów, kiedy mieszkałem w Zurichu i często zadawałem się z bogatymi facetami. Na zapach wnętrza samochodu bogatego faceta składają się:
Tytoń fajkowy: jakby słodkie kakao, skóra, pieprz, wanilia i męskie feromony.
Cygara.
Na całym świecie taki sam zapach zionący z wylotów i wywietrzników metra.
Perfumy Chanel Egoiste (w żadnym wypadku nie Platinum!).
Skórzana tapicerka (w upalne dni rozgrzana).
Znów nuta wanilii.
Zapach, który nazywam "zapachem portfela" i zawczasu pragnę opatentować go na poczet przyszłych perfum niszowych, a więc zapach dolarów, skóry, kart kredytowych, liści bananów i przemocy.
Odrobina metalu, chromu, niklu.
Zapach wnętrza etui drogich okularów słonecznych.
Pomarańcza, mandarynka, cytryna, pieprz, wanilia.
Kurtka skórzana.
Plus nieuniknione drzewko Wunder-Baum jak kwiatek do kożucha



__________________
Próbki na wymianę - aktualizacja 03.2020
teclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:10   #255
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Pamiętam sto tysięcy złotych, które zebrałam żeby kupić swoje pierwsze prezenty dla innych - starczyło na dwa zestawy mydeł Fa w czterech kolorach, dezodorant Bac, skarpetki i perfumy Być Może". Dorota Szelągowska, Katarzyna Grochola: Makatka. Kraków 2011, s. 97

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

"Czy to oznacza, że do następnego numeru miesięcznika <<Film>> dołączona zostanie piracka kopia filmu, który właśnie wchodzi do kin, a <<Pani>> zasugeruje, że perfumy Kunzo są tak samo dobre jak Kenzo i można je mieć już za 17,50? No, cholera jasna!"
(też w Makatce, s. 330)
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 05:36   #256
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Perfumy w książkach...

W horrorach i opowiadaniach Mastertona jego bohaterki pachną: Obsession, Shalimar i Joy
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:43   #257
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Perfumy w książkach...

Graham Masterton Bazyliszek

"Wziął prysznic i owinął się w pasie grubym białym ręcznikiem. Umył włosy, ogolił się, wklepał w policzki trochę wody kolońskiej Aqua di Gio i znowu poczuł się człowiekiem."

"- Jeszcze nie jesteśmy pokonani, Keiro - odezwał się. - Być może przegraliśmy jedną bitwę, ale wojna trwa nadal. A poza tym podoba mi się zapach twoich perfum.
- Gucci Rush. - Keira uśmiechnęła się do niego."

Graham Masterton Strażnicy piekła

"Postaraj się wyobrazić sobie, że jest cała i zdrowa, cała i zdrowa, tak jak ty. Jej ciało jest ciepłe, a płuca pracują, wdychając i wydychając powietrze. Oczy ma zamknięte, ale porusza powiekami, ponieważ tylko śpi, Josh. I śni o tobie. Śni o tym, że wraca i rozmawia z tobą, opowiadając ci, gdzie była. Czy widzisz ją? Czujesz teraz jej zapach? Pamiętasz perfumy, jakich zawsze używała?
Stojąc obok Josha Nancy powiedziała nagle:
- Anais Anais.
- Co? - wymamrotał Josh czując lekkie mrowienie korzonków wszystkich włosów na głowie.
- Anais Anais. Julia zawsze używała tych perfum. Nie czujesz ich?
Josh wciągnął powietrze przez nos. Poczuł słaby kwiatowy zapach, ale nie był pewny, czy to perfumy Julii."
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2012-06-02 o 17:44 Powód: literówka
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 10:45   #258
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

Wczoraj powtórzyła seans piękności, jaki kiedyś zafundowała jej Karolina, tyle że we własnej łazience i swoimi skromnymi środkami. Podkręciła włosy, machnęła delikatny makijaż, wyciągnęła z dna szafy małą czarną, w którą swego czasu odziała ją Iza, na koniec skropiła się cudnymi perfumami Baby Doll, które podarował jej na urodziny Andrzej.

Katarzyna Michalak: Rok w Poziomce. Kraków 2012, s. 147
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:45   #259
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Dot.: Perfumy w książkach...

Karla z "Shantaramu" pachnie Coco...
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 13:09   #260
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy w książkach...

James Patterson "Gra w kotka i myszkę" (jedna z najsłabszych książek Pattersona, ale jest sporo wzmianek o perfumach):

"Tej nocy się wyperfumowała (...)
Były to perfumy Joy marki Jean Patou. Bardzo drogie. Dostała je od niego na Boże Narodzenie"



" Wszystko obracało się wokół Isabelli- w mieszkaniu pozostały jej fotografie, ubrania, a nawet flakoniki z perfumami. Do dziś w sypialni unosił się zapach L'Air du Temps i Je Reviens"

"Skropiła się perfumami Shalimar i to też mi się podobało"


W "Enigmie" Roberta Harrisa bohater kupił ukochanej Ashes of Roses marki Bourjois, na które znacząco się wykosztował.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:56   #261
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Wtorek 6 grudnia.
Jak słonecznie. Pięknie. Dobrze. Ciepły wiatr muska po twarzy jak dłoń kochanka w pościeli, w powietrzu dyskretny zapach wiszących ogrodów i perfum <<Romantic>> Ralpha Laurena, na głowie stylowa chustka Audrey Hepburn utrzymuje w ładzie pukle mojej jedwabistej, wylokowanej fryzury."
Eliza Sarnacka-Mahoney: Dom naszych marzeń. Poznań 2008, s. 283
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:34   #262
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy w książkach...

Joy Fielding "W pajęczej sieci"

(...)Podobnie jest z matkami, myślała, chwytając w nozdrza woń ulubionych perfum Elizabeth Webb.
-Moja mama chyba używa tych samych perfum- zwróciła się do sekretarki.
-Chanel Numer Pięć- odpowiedziała kobieta, nie odwracając głowy.- Od lat są popularne.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 12:24   #263
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Ja Kamie dałam flakon perfum <<Opium>>, Sparkowi zaś zegarek pokryty osiemnastokaratowym złotem".
Ewa Barańska: Ostatni wielki Kahun. Warszawa 2012, s. 181
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 14:13   #264
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Perfumy w książkach...

Kurde, ja dużo czytam ale na perfumy w książce się jeszcze nie natknęłam przynajmniej w ostatnim czasie :/ może dlatego, ze czytam w większości horrory pisane przez facetów, którzy nie zawracają sobie głowy takimi rzeczami jak opisywanie czym pachniał dany bohater a szkoda! Jakbym w najbliższym czasie natknęła się na jakieś perfumy u Kinga to dam znać

Edit: właśnie zobaczyłam wyżej, że Masterton pisze czasem o perfumach jestem w szoku! co prawda nie czytałam żadnej jego książki od jakichś 5-6 lat a wcześniej mogłam nie zwrócić uwagi na takie szczegóły...muszę zatem sięgnąć po jakąś jego książkę w najbliższym czasie, może się natknę na jakiś ciekawy zapach Niestety mój ukochany Stevvie nie przywiązuje wagi do takich rzeczy...
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine



Edytowane przez lexxi
Czas edycji: 2012-07-10 o 14:17
lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 16:17   #265
Efie
Raczkowanie
 
Avatar Efie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: Perfumy w książkach...

Niestety King nie przywiązuje - też Go uwielbiam, ale (podpatruje wasz wątek) zwróciłam uwagę na to ,że czytałaś ,,Martwego w rodzinie" - ja wtedy również byłam pochłonięta tą lekturą - z tego co pamiętam w 2 tomie cyklu Sookie idąc na imprezę nie może się zdecydować na perfumy (na toaletce jest kilka flakonów, ale nie było nazw) i w końcu Eric wybiera dla niej Obsession CK.
Efie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 18:55   #266
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Perfumy w książkach...

Długo się zastanawiała, co włożyć i wreszcie zdecydowała się na obcisłe dżinsy firmy Rock&Republic, białą bluzkę koszulową z salonu Anne Fontaine oraz ekstrawagancką wodę toaletową Jo Malone o zapachu limetki, bazylii i mandarynki"

S. Montefiore "Francuski Ogrodnik"
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:15   #267
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Efie Pokaż wiadomość
Niestety King nie przywiązuje - też Go uwielbiam, ale (podpatruje wasz wątek) zwróciłam uwagę na to ,że czytałaś ,,Martwego w rodzinie" - ja wtedy również byłam pochłonięta tą lekturą - z tego co pamiętam w 2 tomie cyklu Sookie idąc na imprezę nie może się zdecydować na perfumy (na toaletce jest kilka flakonów, ale nie było nazw) i w końcu Eric wybiera dla niej Obsession CK.
Właśnie w żadnej książce o Sookie nie wychwyciłam perfum aż muszę przewertować drugi tom i zobaczyć, bo w ogóle czegoś takiego nie pamiętam ale książkę czytałam ze 3 lata temu chyba więc mogło mi wylecieć z pamięci
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:12   #268
Efie
Raczkowanie
 
Avatar Efie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: Perfumy w książkach...

Sama chętnie bym przewertowała, żeby sprawdzić czy czegoś nie pokręciłam, ale niestetety 2, 3 i 4 tom pożyczyłam koleżance Z tego co pamiętam to było po śmierci Lafayeta - Sookie szła na imprezę z Erikiem, żeby ,,posłuchać" myśli obecnych tam osób i namierzyć mordercę. dlatego obstawiam, że to 2 tom (Lafayet zostaje zabity chyba na początku 2 tomu). Poza tym podobał mi się ten fragment bo Eric włożył amarantowe leginsy . I do tego wzmianka o perfumach. Ja czytałam książkę ok. półtora roku temu. Swoją drogą szkoda, że autorka nie wspomina o perfumach, zwłaszcza że szczegółowo opisuje strój, makijaż i fryzurę bohaterki. Na ogół również dość szczegółowo opisuje wygląd pozostałych postaci - a o zapachach ani słowa. Mastersona i Koontza czytałam będąc w liceum, ale nie pamiętam żadnych wzmianek o zapachach. Natomiast moją ulubioną książką z czasów dzieciństwa była Ania z Zielonego Wzgórza (w sumie to nawet wolałam te dalsze tomy) i z tego co pamiętam to Ania używała czegoś - chyba woy toaletowej -o zapachu kwiatów jabłoni (t. 4 Ania z Szumiących Topli).
Efie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 14:27   #269
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Perfumy w książkach...

We "Flamandzkiej szachownicy" Artura Perez Reverte - Menchu pachnie Rumbą Balenciagi .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 09:10   #270
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Perfumy w książkach...

Jak ja mogłam o tym zapomnieć Stephen King w swoich książkach jednak wspomina perfumy, męskie i zawsze te same: English Leather! W Rose Madder i chyba jeszcze jakiejś innej książce mistrza przewijało się zdanie: "wszyscy moi mężczyźni używają English Leather albo niczego", a w Mrocznej Połowie którą właśnie kończę George Stark niemal wykąpał się w zapachu English Leather, żeby ukryć smród swojego rozkładającego się ciała Nie wiem dokładnie o jaką wodę chodzi, Fragrantica wypluła dwa wyniki: TO i Royal English Leather Creeda...Obstawiam za tym pierwszym, ale muszę jeszcze sprawdzić jak będę miałam dostęp do domowej biblioteki, bo mam wrażenie, że w Rose Madder były jakieś wskazówki o którą wodę może chodzić Czyli jednak Stevvie nie jest obojętny na zapachy!
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-22 00:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.