Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 15:13   #1
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681

Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?


Od jakiegoś roku farbuję moje włosy na kolor ciemny brąz. Pasuje mi, nie chcę go zmieniać. Mój naturalny to taki ciemny blond z rudym prześwitem, w sumie jasny brąz. Przeciętny

Problem polega na tym, że nie używam farb, które w nazwie mają "ciemny brąz", bo słyszałam, że drogeryjne zawsze wychodzą ciemniej. Farbuję więc np. cynamonowym brązem, orzechowym brązem (joanna - super farba jak dla mnie). Mimo to, na początku zawsze mam prawie czarne włosy! Nieważne, czy trzymam farbę 20 minut (min.) czy 40 (maks.). Dlaczego tak się dzieje? Dopiero po około miesiącu czarny się wypłukuje i mam fajny kolorek, który miał być tym zamierzonym.
W czarnym lub prawie czarnym wyglądam jak zombie, dlatego teraz ze strachu przed tym kolorem mam już 5 cm odrosty

Czy mój problem rozwiązałby się, gdybym kupiła farbę: jasny brąz? Nie rozumiem... A może polecicie mi jakieś dobre farby, które wychodzą BRĄZOWE od razu... Czy to nierealne
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:29   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Nie jestem fryzjerką, ale włosy farbuję od 10 lat. Kilka razy tylko farbą z drogerii w stylu Joanna, Palette itp. Te kolorki czasem wychodzą inne jak na pudełku. Pewnie od włosów zależne. Od dawna kupuję farby fryzjerskie i utleniacz w litrowej butelce. Najlepsza jest z Welli, ale są też jakieś włoskie dobre- nie pamiętam nazwy. Tam kolor wychodzi jaki chcesz. Poleciłam koleżance i była bardzo zadowolona. Ma super brąz i twierdzi, że tych farb już nie zamieni. Palette wysuszała mi włosy, a po tych są miękkie i błyszczące. Polecam.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:33   #3
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Po jasnym brązie poziom 5 - farby profesjonalne wychodzi zwykle średni/ciemny brąz.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:33   #4
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

A jaka jest cena tej fryzjerskiej farby z Welli?
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:43   #5
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
A jaka jest cena tej fryzjerskiej farby z Welli?
U mnie w hurtowni kosmetyczno- fryzjerskiej 60-ka kosztuje 25 zł, te włoskie są po 17 za 100- i też bardzo dobre. Litrowa woda około 12zł. One są przeważnie 1 do 1.5 ,więc bardzo wydajne. Nie ma porównania z tym pudełeczkiem z drogerii.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:47   #6
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
U mnie w hurtowni kosmetyczno- fryzjerskiej 60-ka kosztuje 25 zł, te włoskie są po 17 za 100- i też bardzo dobre. Litrowa woda około 12zł. One są przeważnie 1 do 1.5 ,więc bardzo wydajne. Nie ma porównania z tym pudełeczkiem z drogerii.
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:52   #7
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
A i jest też Joanna 50-ka za 8.50zl. I to nie jest ta sama Joanna co w zielonych pudełkach. Naprawdę inny efekt. Poszukaj w google, Joanna Professional w takich czarnych pudełkach.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 17:22   #8
AnikaWizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Kolor naturalny mam podobny do twojego i też farbuję na brąz, wybieram farby o odcieniu 5.43. Denerwowało mnie, że ciężko znaleźć nie za ciemną farbę, z kolei te jaśniejsze nie chwytały odrostu lub szybko z niego schodziły.
Chciałam nawet próbować henny Khadi, ale "spękałam", obawiałam się, że po kilku farbowaniach końce staną się czarne, nie wiedziałam jak farbować odrosty itd.
Ostatnie kilka miesięcy farbowałam Garnierem, ale ostatnio użyłam farby "profesjonalnej" Milaton 3D z wodą 6%. Wyszedł super brąz, odrosty super, farba nie schodzi, trochę tylko zjaśniał, ale bez porównania z drogeryjnymi, nie było mowy o czarnych włosach, wręcz przeciwnie, kolor się wyrównał (końce miałam ciemniejsze niż resztę włosów).

Dodam tylko, że ws moim przypadku farby Garnier wychodziły zawsze ciemniej niż się spodziewałam, np. ciemny blond zmienił się w ciemny brąz, Wella wychodziła przewidywalnie, podobnie jak na zdjęciu , natomiast Loreal i Syoss nie chwytały w ogóle. Po farbowaniu wyglądałam tak samo jak przed. Więc kolor zależy też od firmy farby - nigdy nie wiadomo czego się spodziewać.

Polecam poczytać bloga Mysi. Wpisz w googlu "kokardka mysi tajemnicze numerki", przydaje się, by dobrać właściwy kolor.
AnikaWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 19:52   #9
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Potwierdzam slowa poprzedniczek : Drogeria czesto chwyta inaczej niz na opakowaniu, a farby fryzjerskie sa bardziej przewidywalne.

Zasada zawsze jest taka, ze bierzesz farbe o ton jasniejsza od oczekiwanego koloru, gdy masz typowe slowianskie wlosy - a wiec wszelkie odcienie sredniej czy ciemnej myszy.

Jedynie biale Skandynawki i albinosi moga ufac obrazkom .

Bierz poziom 5 i bedzie ok. Probowalam wszystkich poziomow kolestonu i Color Touch i piekny gorzki czekoladowy braz wychodzi przy 5, a mlecznoczekoladowy przy 6-7.

Poziom 3 wychodzi jak czern z malym niuansem, a poziom 4 - tki 'arabski braz' - bardzo ciemny braz.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-02-26 o 19:53
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:33   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zawsze wychodzi mi czarny kolor. Dlaczego?

Ja brałam chyba 6 albo 5 i wyszło mi bardzo jasno
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.