Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 19:22   #91
PoisonCandy
Raczkowanie
 
Avatar PoisonCandy
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 296
GG do PoisonCandy
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

hehe sponge!
PoisonCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 19:57   #92
aleksandra xx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 95
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Witam
Ja moja przygodę z modeliną zaczęłam dopiero wczoraj. Kupiłam dwa opakowania modeliny zwykłej za 3 zł i modelinę z astry za 7 zł. :p
Mój tata zgodził się kupić mi aż 10 kolorów fimo na dzień dziecka.
Oto mój pierwszy "wytwór". Miał być wisiorek ale Hello kitty się niestety.. zgniotła zanim zdążyłam ją wypalić ..
W piątek albo poniedziałek kupuję sobie worek do bitej śmietany i silikon.
http://republika.pl/blog_cj_4089190/...ello_kitty.jpg

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

I jeszcze elmo - będą kolczyki, z dzisiaj.
Jestem z nich dumna no nie powiem..
http://i41.tinypic.com/96mj5x.jpg
aleksandra xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 22:26   #93
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

aleskandra xx . Nie wiem czy mam uprawnienia witania w świecie wizażowej modeliny Bo jestem tu też nie tak długo. Ale witam mimo wszystko .'
Świetne ci te elmo'sy wyszły! Czym robiłaś teksturę futra? Szczoteczką do zębów, pogniecioną folią? Wykałaczką? Ciekawa jestem bo ładnie wyszło. . Jak wchodzę na photoblogi dziewczyn które kulają od dawna to ich elmosy wyglądają identycznie niemal Masz widocznie wrodzony talent to takich rzeczy z dziedziny rękodzielniczej
A i HK też śliczna... Szkoda jej. (nawiasem mówiąc, pierwszym moim wyrobem [nie liczę tego jak miałam 3 lata xP] modelinowym także była Hello Kitty ) Z resztą. Pokażę Wam ^^.
Oto moja HK, pierwszy wyrób modelinowy, (oprócz czasów gdy lepiłam jak miałam 3 lata xd ) wakacje 2009 :
Wiem że ma złe, małe oczy Ale przynajmniej jest oryginalna .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 23:53   #94
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

aleksandra xx : ja również witam i przyznaję, że jak na pierwsze prace to niewiarygodnie dobre <brawo> właśnie tak pomyślałam, muszę wygrzebać w szafek moje pierwsze wyroby z czasów podstawówki kiedy lepiło się w ferie z "Misiem i Margolcią" - nie wiem czy oglądałyście, ale mieli niezłe patenty
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:23   #95
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez qppancegle Pokaż wiadomość
aleksandra xx : ja również witam i przyznaję, że jak na pierwsze prace to niewiarygodnie dobre <brawo> właśnie tak pomyślałam, muszę wygrzebać w szafek moje pierwsze wyroby z czasów podstawówki kiedy lepiło się w ferie z "Misiem i Margolcią" - nie wiem czy oglądałyście, ale mieli niezłe patenty
Oj lepiłam, lepiłam ale z plasteliny wiec nic się nie ostało. Pamiętam że raz robili fokę, a ze nie miałam szarej plasteliny to zrobiłam razem z mamą taką we wszystkich kolorach tęczy
aleksandra xx - jak na pierwszy raz jest naprawdę ładnie
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:30   #96
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ja już nie mam niestety moich najpierwsiejszych wyrobów :< .

Ale tak z innej beczki. Na pewno niejednokrotnie słyszałyście o cukierkach ciuciu? Było nawet kilka razy na forum w części pierwszej ^^. No ale znalazłam dziś na YT bardzo ciekawey filmik o tychże cukierkach Ciekawe i wydaje mi się że może być bardzo pomocne dla kogoś kto uczy się redukować wzory w modelinowym millefiori Bo właśnie redukcja świetnie jest pokazana od 4:40 minuty filmiku Oto link. Może komuś się przyda bo nie spotkałam jeszcze filmiku o redukcji :p Oczywiście modelina to zupełnie inny materiał i nie będzie się tak ładnie rozciągać ale ogólne pojęcie jest i można łatwo wszystko wywnioskować

P.S. Uwaga oglądnięcie grozi napadnięciem ogromnej ochoty na cukierki xd Nie oglądać bez cukierków w domu. Ja niestety to zrobiłam! ;o
Mmm... jadalne koraliki, pastylki millefiori!

Edytowane przez susan1224
Czas edycji: 2010-05-14 o 14:33
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:58   #97
aleksandra xx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 95
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

suzan - futro robiłam przy pomocy dość grubej szpilki.
a tak w ogóle to dziękuję, fajnie że komuś się podoba to co zrobiłam.
czarna kawa i qppancegle - dziękuuję.

Jak przyczepiacie bigle do kolczyków ?
aleksandra xx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 15:45   #98
czerwonaaa
Raczkowanie
 
Avatar czerwonaaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez aleksandra xx Pokaż wiadomość

Jak przyczepiacie bigle do kolczyków ?
najpierw trzeba mieć haczyki, lub zrobić je z drutu a potem na to bigle
czerwonaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 18:36   #99
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Moje najnowsze. Może niedopracowane ale jestem z nich bardzo dumna z powodu ogromnych trudów i zmarnowanego czasu spędzonego nad zdobyciem materiałów
Moje pierwsze babole (podoba mi się chyba tylko ten z czerwonymi kuleczkami. Wiem że muszę poćwiczyć ale to są pierwsze. Następnym razem pokombinuje z końcówkami do tortu).
Koraliki Sparrowa z piratów z karaibów. TAK wygląda oryginał z filmu na którym się wzorowałam. Ten 'medalion' to nie modelina. Plastik i taśma klejąca xP Tymczasowy dopóki nie wynajdę lepszego sposobu.
Tak, krzywe. Ale te oryginały też są właśnie krzywe.
Oceniajcie. Wiem że niedopracowane . Ale jakoś je [szczególnie] polubiłam .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:00   #100
AleXia ('',)
Raczkowanie
 
Avatar AleXia ('',)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

nie wiem czemu się tak spinacie na temat niedopracowanych,niewypie szczonych wyrobów

kurcze,przeciez to - przynajmniej mi - ma sprawiać radochę,że mam cos co sama zrobiłam,nawet jeśli nie jest takie jak bym chciała

u Polsce jest tak naprawdę mało profesjonalnych rzeczy hobbistycznych a wszyscy sie naoglądają zdjęć ze Stanów,na których większość jest odciskana ze specjalnych form itd,wiec naprawdę nie ma się co dziwić,że my ręcznie idealnie tego nie odwzorujemy
ba! powinnismy być dumni,ąę mimo tego udaje nam się stworzyc coś orginalnego
__________________
Pani Domu
studentka zootechniki

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę



AleXia ('',) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 13:41   #101
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez AleXia ('',) Pokaż wiadomość
nie wiem czemu się tak spinacie na temat niedopracowanych,niewypie szczonych wyrobów

kurcze,przeciez to - przynajmniej mi - ma sprawiać radochę,że mam cos co sama zrobiłam,nawet jeśli nie jest takie jak bym chciała

u Polsce jest tak naprawdę mało profesjonalnych rzeczy hobbistycznych a wszyscy sie naoglądają zdjęć ze Stanów,na których większość jest odciskana ze specjalnych form itd,wiec naprawdę nie ma się co dziwić,że my ręcznie idealnie tego nie odwzorujemy
ba! powinnismy być dumni,ąę mimo tego udaje nam się stworzyc coś orginalnego
No tak :P Masz rację. A mi może właściwie chodzi o to że wiem że stać mnie na więcej xP Ale wiem też że aby to osiągnąć muszę ćwiczyć. Ale jak na razie to mimo wszystko ze swoich prac jestem za zwyczaj dumna Bo tylko ja wiem ile trudu wkładam w ich wykonanie, ile radości, przyjemności choć czasem wściekłości xd Bo nie zawsze potrafię być cierpliwa
No ale ogólnie to masz rację . Nie mogłabym być szczęśliwa i dumna z idealnego koralika wiedząc że tak naprawdę nie zrobiłam go ja, a specjalna forma .
Z resztą właśnie dlatego wybrałam modelinę a nie np. tworzenie biżuterii z gotowych koralików (choć to też nie łatwa sprawa) . Bo lubię włożyć w pracę 102% siebie choćby i była krzywa Ja też nie jestem przecież idealna! .
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 22:23   #102
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Plumk. Znaczy, wodna tematyka.
Żółwik, dwie rozgwiazdy, konik.

Chyba na razie dość i wracam do trybików, więc następny będzie mechakonik
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 10:58   #103
Eloquence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Mam pytanie. Czym mocujecie te sztyfty/wkręty do swoich wyrobów, żeby nie poodpadały? Robicie to przed czy po ugotowaniu? Chodzi mi o takie jak w załączniku:
Eloquence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:00   #104
Eloquence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

.
Eloquence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:34   #105
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ech, wciaz nie zebralam indeksu pierwszego watku.

Eloquence: tu juz temat był parę razy, zajrzyj do pierwszego posta w tym watku i tam jest link do poprzedniego.

(najprosciej to po upieczeniu, zamocować klejem do bizuterii )
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:44   #106
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Srebrna, żółwik i konik najbardziej mi się podobają fajnie wyszły i fantastyczne te zielone koraliki/ kuleczki
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:00   #107
czerwonaaa
Raczkowanie
 
Avatar czerwonaaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

zielona gwiazda cudna, ale konik boski!
czerwonaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:15   #108
Kiiriana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska ^^
Wiadomości: 60
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Wszystko wspaniałe, ale ten konik... fenomenalny! dobra robota ^^
Kiiriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:41   #109
B_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 91
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Śliczne. A żółwik najbardziej mi się podoba ;p
B_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 21:37   #110
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Dziekuje, dziekuje :)

Zielone to Miyuki fringe: http://www.firemountaingems.com/deta...p?PN=H204371SB - sliczne, drogie jak niewiemco, kompletnie nieuzyteczne jak sie nie ma 6h wolnych zeby podlubac w drobnicy. A ja ostatnio (ostatnie 3-4 lata) mam na to malo czasu :> Wiec uzywam ich jako oczek, sprawdzaja sie o niebo lepiej niz zwykle, bo mozna zostawic wiecej koralika na wierzchu bez ryzyka pokazania drutu.

Na kafelku lezy i czeka nowy konik i kolejna jaszczurka a dzisiaj w pracy dostalam ZAMOWIENIE na takiego kameleona jak ten pierwszy, tylko fioletowo-niebiesko-srebrnego. Yay :)
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 21:55   #111
PoisonCandy
Raczkowanie
 
Avatar PoisonCandy
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 296
GG do PoisonCandy
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

koniecznie chce zobaczyć nowego kameleona!
PoisonCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 16:16   #112
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

hejka wszystkim
ja mam dzisiaj do zaprezentowania swoejpierwsze lizaczki.
Pierwsza jest zawieszka ale zrypałam w niej ten srodek ;| no ale była to moja pierwsza taka praca wiec nie wiedzialam do konca co i jak ale nastepne-kolczyki wydaje mi sie ze sa całkiem spoko i jestem w nich w sumie zadowolona (w rzeczywistosci wygladaja bardziej delikatnie i subtelnie, na zdjeciu wyszły jakies takie ciemne i brzydkie : P )
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 16:54   #113
B_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 91
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Śliczne lizaczki A ten środeczek wygląda jak truskawka :P
B_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 17:20   #114
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

o to ciekawy punkt widzenia
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:20   #115
PoisonCandy
Raczkowanie
 
Avatar PoisonCandy
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 296
GG do PoisonCandy
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

lizaczki super

w moich często się nóżki odłamują :/ muszę jakoś wykombinować żeby lepiej sie trzymały
PoisonCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 14:10   #116
Dagus9
Raczkowanie
 
Avatar Dagus9
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 334
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

A ja sie zawsze mecze z tymi lizaczkami i nigdy mi nie wychodza
__________________
<ciach_reklama>
Dagus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 16:36   #117
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez PoisonCandy Pokaż wiadomość
lizaczki super

w moich często się nóżki odłamują :/ muszę jakoś wykombinować żeby lepiej sie trzymały
Moze spróbuj zrobić patyczek owijając modeliną kawałek drutu?
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 21:43   #118
olaa97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

o ja właśnie teraz też piekłam moje lizaczki i ogółem wszystkie moje "wyroby" ale jakoś tak cały czas zapominam zdjęcia zrobić ;d
olaa97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 22:43   #119
PoisonCandy
Raczkowanie
 
Avatar PoisonCandy
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 296
GG do PoisonCandy
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
Moze spróbuj zrobić patyczek owijając modeliną kawałek drutu?
taki właśnie mam plan
PoisonCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 16:03   #120
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

nikt nie dodaje nowych zdjec to pomęcze was troche swoimi szpargałami :P
tym razem buka
troche mi nie poszlo z namalowaniem jej ust <pierwszy raz malowalam po fimo wiec marker drżał w rękach> no i ten nos jakos wyszedł małobukowy tak mi sie zdaje, ale mysle ze troche do oryginalu podobna wiec nie jest zle
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.