Gorzkie prawdy o życiu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-13, 19:37   #91
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 339
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja myślę że ogólnie upada trochę mit o nauce w sensie dobrych ocen czy studiów. Przez lata mówiono że studia i dobre oceny to taka gwarancja sukcesu. A potem okazywało się ze nie jest. W sensie są zawody do których studia są niezbędne, ale wiele osób szło na "jakieś" studia a potem było zdziwienie że nikt nie pada przed Panem/Panią Magistrem. Tak samo z ocenami. Wielu moich znajomych który byli prymusami wcale jakiegoś szału nie zrobili. Myślę że powoli zaczyna się dostrzegać że oprócz dobrych ocen po prostu trzeba być "zaradnym" (w bardzo ogólnym pojęciu).

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
To że na tobie czyjeś życie nie robi wrażenia nie jest problemem tych osób. Te osoby pewnie w ogóle o tobie nie myślą...

Tylko w Polsce wykształcenie jest tak odsądzane od czci. I nie, nie wszyscy wybierają studia, żeby dobrze zarabiać. Ja wybrałam je na przykład (pierwsze, drugie, trzecie...), bo mnie interesowały. A że potem okazało się, że są firmy, które chcą mi za umiejętności bardzo dobrze płacić to było coś dodatkowego. Umiejętności nie były skutkiem wykształcenia, ale wykształcenie pomogło je nabyć.

Jak zatrudniam to zwracam uwagę na studia i umiejętności. To, że ktoś "umie się sprzedać" albo "zakręcić" jest dla mnie bezwartościowe, chyba że idą za tym konkretne kompetencje.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 19:57   #92
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
To że na tobie czyjeś życie nie robi wrażenia nie jest problemem tych osób. Te osoby pewnie w ogóle o tobie nie myślą...

Tylko w Polsce wykształcenie jest tak odsądzane od czci. I nie, nie wszyscy wybierają studia, żeby dobrze zarabiać. Ja wybrałam je na przykład (pierwsze, drugie, trzecie...), bo mnie interesowały. A że potem okazało się, że są firmy, które chcą mi za umiejętności bardzo dobrze płacić to było coś dodatkowego. Umiejętności nie były skutkiem wykształcenia, ale wykształcenie pomogło je nabyć.

Jak zatrudniam to zwracam uwagę na studia i umiejętności. To, że ktoś "umie się sprzedać" albo "zakręcić" jest dla mnie bezwartościowe, chyba że idą za tym konkretne kompetencje.

Jak studia mogą być czczone, skoro każdy może je skończyć? Gorzka prawda o życiu - jeśli chcesz mieć wyższe wykształcenie to je będziesz mieć.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 21:54   #93
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Gorzka prawda o życiu:

Wielu magistrów już nic nie pamięta ze swoich studiów. Ich wiedza przypomina tę sprzed studiów.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 05:44   #94
KsiezycNaPatelni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 9
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Nadmierna gorycz zatruwa zycie
KsiezycNaPatelni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 06:08   #95
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
To że na tobie czyjeś życie nie robi wrażenia nie jest problemem tych osób. Te osoby pewnie w ogóle o tobie nie myślą...



Tylko w Polsce wykształcenie jest tak odsądzane od czci. I nie, nie wszyscy wybierają studia, żeby dobrze zarabiać. Ja wybrałam je na przykład (pierwsze, drugie, trzecie...), bo mnie interesowały. A że potem okazało się, że są firmy, które chcą mi za umiejętności bardzo dobrze płacić to było coś dodatkowego. Umiejętności nie były skutkiem wykształcenia, ale wykształcenie pomogło je nabyć.



Jak zatrudniam to zwracam uwagę na studia i umiejętności. To, że ktoś "umie się sprzedać" albo "zakręcić" jest dla mnie bezwartościowe, chyba że idą za tym konkretne kompetencje.
Moim problemem też nie jest to że o mnie nie myślą.
W Polsce jest tak ponieważ wyższe wykształcenie nie jest czymś nierealnym jak kiedyś zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście uniwersyteckim. To wtedy nawet odpada czynnik finansowy. Progi na studiach na niektórych kierunkach są bardzo niskie.

Nie wiem jakie umiejętności pomogły nabyć Ci studia, ale jak sama piszesz nie były one nabyte przez wykształcenie ale przez studiowanie. Wiele ludzi po prostu pewne umiejętności po prostu ma.

Ależ owszem że właśnie często za tym sprzedaniem się czy zakręceniem idą często kompetencje miękkie. A żeby je rozwinąć studia nie są niezbędne.

Sama piszesz ze umiejętności nie były skutkiem wykształcenia, ale studia pomogły je nabyć. Czyli nie były niezbędne studia. Po prostu ważne były umiejętność.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 08:03   #96
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Nie wiem, na jakich studiach byłyście, ale mi moje pozwoliły zdobyć dużo umiejętności, które potem wykorzystywałam w pracy (praca z tekstami różnego rodzaju). Bo w sumie każdy może skończyć studia, ale czy coś z nich uzyska, to już jest jego kwestia. Do dziś pamiętam znajomych zdziwionych, że praca na nich nie czeka tylko dlatego, że skończyli studia - a podczas nich nic nie robili w stronę zdobycia praktyki.
Natomiast studia liczą się m.in. do stażu pracy, który wpływa na podstawę urlopów, dlatego jednak mają też inne znaczenie
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 09:00   #97
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja myślę że ogólnie upada trochę mit o nauce w sensie dobrych ocen czy studiów. Przez lata mówiono że studia i dobre oceny to taka gwarancja sukcesu. A potem okazywało się ze nie jest. W sensie są zawody do których studia są niezbędne, ale wiele osób szło na "jakieś" studia a potem było zdziwienie że nikt nie pada przed Panem/Panią Magistrem. Tak samo z ocenami. Wielu moich znajomych który byli prymusami wcale jakiegoś szału nie zrobili. Myślę że powoli zaczyna się dostrzegać że oprócz dobrych ocen po prostu trzeba być "zaradnym" (w bardzo ogólnym pojęciu).

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ja bym powiedziala, ze w sferze zawodowej najwazniejsza jest inteligencja emocjonalna, dobrze rozumiana pewnosc siebie i pozytywny egoizm. Jezeli sie ich nie ma, to wysoki poziom IQ na niewiele sie zda.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-14, 11:20   #98
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 339
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89689613]Jak studia mogą być czczone, skoro każdy może je skończyć? Gorzka prawda o życiu - jeśli chcesz mieć wyższe wykształcenie to je będziesz mieć.[/QUOTE]

Tak, dla mnie "studia" to studia na dobrej uczelni. Wyższych Szkół Gotowania na Gazie nie traktuję jako studiów przeglądając cefałki.

Studiowałam na kilku uczelniach w Polsce i za granicą. Na tych z lepszych. W Polsce nawet na dobrych uczelniach poziom jest niski (bardzo możliwe, że nie jest tak na wszystkich kierunkach, ale na moich było). Z tego co słyszę od znajomych wykładowców na Wyższych Szkołach Gotowania na Gazie jest jeszcze dużo gorzej. Nie traktuję tego jako poważnego wykształcenia.

Natomiast biorąc pod uwagę, że dzisiaj w Polsce nawet do pracy niewykwalifikowanej wymaga się studiów, to te uczelnie to tylko odzwierciedlają. Trudno powiedzieć, co było pierwsze jajko czy kura.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 23:33   #99
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Tak, dla mnie "studia" to studia na dobrej uczelni. Wyższych Szkół Gotowania na Gazie nie traktuję jako studiów przeglądając cefałki.

Studiowałam na kilku uczelniach w Polsce i za granicą. Na tych z lepszych. W Polsce nawet na dobrych uczelniach poziom jest niski (bardzo możliwe, że nie jest tak na wszystkich kierunkach, ale na moich było). Z tego co słyszę od znajomych wykładowców na Wyższych Szkołach Gotowania na Gazie jest jeszcze dużo gorzej. Nie traktuję tego jako poważnego wykształcenia.

Natomiast biorąc pod uwagę, że dzisiaj w Polsce nawet do pracy niewykwalifikowanej wymaga się studiów, to te uczelnie to tylko odzwierciedlają. Trudno powiedzieć, co było pierwsze jajko czy kura.
Ja też studiowałam na kilku uczelniach, ale tylko w Polsce.

I wydział wydziałowi nierówny, po prostu. Na niektórych kierunkach ledwo się wyrabiałam z robotą, inne mnie bardzo rozczarowały. (W sensie takim, że się nudziłam, dostawałam same 4 i 5 nie ucząc się, bo wszyscy musieli zdać itd.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:18   #100
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja myślę że ogólnie upada trochę mit o nauce w sensie dobrych ocen czy studiów. Przez lata mówiono że studia i dobre oceny to taka gwarancja sukcesu. A potem okazywało się ze nie jest. W sensie są zawody do których studia są niezbędne, ale wiele osób szło na "jakieś" studia a potem było zdziwienie że nikt nie pada przed Panem/Panią Magistrem. Tak samo z ocenami. Wielu moich znajomych który byli prymusami wcale jakiegoś szału nie zrobili. Myślę że powoli zaczyna się dostrzegać że oprócz dobrych ocen po prostu trzeba być "zaradnym" (w bardzo ogólnym pojęciu).

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Czas najwyższy, całe pokolenie millenialsów jest ofiarami myslenia swoich rodziców, że studia to trzeba mieć żeby być kimś - niewazne czy to inżynieria mikroprocesorów czy kulturoznawstwo. Rozumiem, że dla niektórych to było fajne przedłuzenie młodości, ale też jednak często też po prostu marnowanie czasu.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:30   #101
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

uprzywilejowanie ma ogromny wpływ na życie. Jeśli urodziłaś się w bogatej rodzinie, to z dużym prawdopodobieństwem będziesz mieć w życiu łatwiej.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-16, 11:55   #102
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Wiekszosc osob nie dba o to co sie z toba stanie. Sama musisz o sobie zadbac. Masz jedno zycie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 17:34   #103
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 431
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:45
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 19:21   #104
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze dodała:

jak masz prawdziwy problem, to zostajesz sam. Pomoże ci wtedy całkiem obca osoba, którą przypadkowo spotkasz i której nawet wcześniej nie znałeś. Ale ludzie, których do tej pory uważałeś za największych przyjaciół, Cię zostawią. Będą mieli mnóstwo wymówek, będą do Ciebie mówić okrągłymi słowami, ale też będą coraz rzadziej odbierać telefony i znikną.

(nie mówię, że tak jest zawsze u wszystkich, ale zaobserwowałam to w skrajnych życiowych sytuacjach u różnych osób i zawsze to było dla mnie szokujące, jak człowiek może nagle zostać sam)
No tak jest. Ogólnie ludzie są w większości niemoralnymi egoistami. A do przyjaźni potrzeba rozwinąć w sobie pewne jakości etyczne, czego większość nie robi, dlatego większość ludzi, których uważamy za przyjaciół, wcale nie nadaje się do tego. Fałszywi przyjaciele
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 12:46   #105
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze dodała:

jak masz prawdziwy problem, to zostajesz sam. Pomoże ci wtedy całkiem obca osoba, którą przypadkowo spotkasz i której nawet wcześniej nie znałeś. Ale ludzie, których do tej pory uważałeś za największych przyjaciół, Cię zostawią. Będą mieli mnóstwo wymówek, będą do Ciebie mówić okrągłymi słowami, ale też będą coraz rzadziej odbierać telefony i znikną.

(nie mówię, że tak jest zawsze u wszystkich, ale zaobserwowałam to w skrajnych życiowych sytuacjach u różnych osób i zawsze to było dla mnie szokujące, jak człowiek może nagle zostać sam)
Trochę tak jest, niestety.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 15:27   #106
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Myślę że bardzo uogólniasz i teraz sama wrzucasz ludzi o innych poglądach niż własne do jednego worka Po prostu statystycznie bliska znajomość z singlem przeciwnej płci zawsze będzie potencjalnie bardziej "ryzykowna" dla związku niż brak takich relacji (nikt mi nie wmówi że na jakimś tam etapie zażyłej znajomości faceta i kobiety nie pojawia się jakieś takie a co by było gdyby bo ten Jasiek/Kasia jednak są atrakcyjni /mądrzy/zabawni- nawet jeśli to platoniczne to się pojawia, a co za tym idzie stanowi jakieś tam większe niebezpieczeństwo niż brak takiej relacji). Uważam, że każdy mądry przyjaciel na pewnym etapie życia widzi, że dla dobra związku przyjaciółki nie ma co się pchać z nadmiarem spotkań (gdy jest się singlem) bo nie bedzie to super komfortowe dla partnera przyjaciółki. Jasne że można się spotykać razem, w parach, w grupach, indywidualnie co nie znaczy, że osoby atrakcyjne dla siebie seksualnie, mogą w pewnym momencie poczuć do siebie większy pociąg niż do partnera. Czy to jest ryzykowanie? Dla mnie tak.
Argument że zawsze może nas spotkać ktoś kogo pokochamy - spoko, ale raczej nie zakochujemy się w randomach na ulicy albo w Panu Krzyśku który przynosi nam paczki do domu. Angażowanie się emocjonalne, wsparcie, służenie pomocą to budowanie głębokiej więzi- a przecież jesteśmy tylko ludźmi i działamy na siebie też seksualnie, takie prawa biologii.
Pewnie że miałam głęboką relacje z innym facetem, ale- przed związkiem. Dawał mi emocjonalnie to, czego nie miałam na co dzień. W związku te potrzeby mam zaspokojone więc nie szukam ich na zewnątrz i zwykle koleżeństwo jest zupełnie satysfakcjonujące i przy okazji mniej ryzykowne.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To to był twój przyjaciel czy przydupas?

Dla mnie moi bliscy znajomi są ważni, wspierali mnie, lubię ich i nie widzę potrzeby by ich odcinać od swojego życia, bo poznałam TŻ ( jeszcze tego używamy na Wizażu? ). Oczywiście spotkania nie są tak częste itp.

A jeśli już się tak martwicie znajomościami to... NAJLEPSZA KOCHANKA TO ŻONY KOLEŻANKA.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 16:15   #107
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
To to był twój przyjaciel czy przydupas?



Dla mnie moi bliscy znajomi są ważni, wspierali mnie, lubię ich i nie widzę potrzeby by ich odcinać od swojego życia, bo poznałam TŻ ( jeszcze tego używamy na Wizażu? ). Oczywiście spotkania nie są tak częste itp.



A jeśli już się tak martwicie znajomościami to... NAJLEPSZA KOCHANKA TO ŻONY KOLEŻANKA.
A to nie wiem, proponuję jego zapytać Raczej nie siedzę w głowie innych ludzi

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 16:28   #108
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
A to nie wiem, proponuję jego zapytać Raczej nie siedzę w głowie innych ludzi

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To daj namiary.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
a jeśli już się tak martwicie znajomościami to... Najlepsza kochanka to żony koleżanka. :d
xd
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 02:44   #109
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Kolejna gorzka prawda o życiu: wszystko co powiesz (facetowi, znajomym, rodzinie) zostanie użyte przeciwko tobie.

Żydowskie przysłowie: nie powierzaj nikomu tajemnic bo twój przyjaciel też ma przyjaciela, a tamten przyjaciel ma też przyjaciela...
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 08:16   #110
KsiezycNaPatelni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 9
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Kolejna gorzka prawda o życiu: wszystko co powiesz (facetowi, znajomym, rodzinie) zostanie użyte przeciwko tobie.

Żydowskie przysłowie: nie powierzaj nikomu tajemnic bo twój przyjaciel też ma przyjaciela, a tamten przyjaciel ma też przyjaciela...
Wiem, że Świat nie jest bajką i raczej uważam go za miejsce bardziej paskudne, niż piękne, ale jak czytam, co tutaj piszesz, robi mi się smutno. Nie myślałaś o terapii?
KsiezycNaPatelni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 08:24   #111
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez KsiezycNaPatelni Pokaż wiadomość
Wiem, że Świat nie jest bajką i raczej uważam go za miejsce bardziej paskudne, niż piękne, ale jak czytam, co tutaj piszesz, robi mi się smutno. Nie myślałaś o terapii?
No to widać nie wiesz, że świat nie jest bajką.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 15:13   #112
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja myślę że ogólnie upada trochę mit o nauce w sensie dobrych ocen czy studiów. Przez lata mówiono że studia i dobre oceny to taka gwarancja sukcesu. A potem okazywało się ze nie jest. W sensie są zawody do których studia są niezbędne, ale wiele osób szło na "jakieś" studia a potem było zdziwienie że nikt nie pada przed Panem/Panią Magistrem. Tak samo z ocenami. Wielu moich znajomych który byli prymusami wcale jakiegoś szału nie zrobili. Myślę że powoli zaczyna się dostrzegać że oprócz dobrych ocen po prostu trzeba być "zaradnym" (w bardzo ogólnym pojęciu).

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem studia sporo dają jeśli:

1. Zrobiło się research, czego można od samych studiów i od pracy oczekiwać, reseach jakie są wymagania pracodawców, jakie umiejętności są pożądane i na co można liczyć, np. finansowo, research na temat programu studiów na danej uczelni, wykładowców.

2. Wiesz, że robisz coś co lubisz. Może to nawet nie być wielka pasja, ale wystarczy, że to lubisz i na myśl o robieniu tego nie ziewasz i cię nie skręca.

Jeśli wiesz co lubisz i jakie masz predyspozycje oraz wiesz na co się piszesz idąc na studia, a także czego możesz oczekiwać potem, to jest zupełnie inna bajka.

Moje pierwsze studia były bez takiego pomyślunku i były nietrafione, natomiast drugie studia podjęłam po przeprowadzeniu researchu i wiedziałam, czego mogę oczekiwać i na co się piszę.

Myślę, że w Polsce problem jest to, że mało kto w wieku 18 lat ma porządnie zrobiony punkt 1 a często i punkt 2 stanowi problem z tego co zauważyłam, bo jednak wymaga jakiejś samoświadomości.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2023-10-23 o 15:14
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 22:17   #113
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 431
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:22
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 10:01   #114
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

"Będzie dobrze" to najgłupsze pocieszenie jakie istnieje i jest po prostu pustym gadaniem kiedy ktoś wie, że nie może kogoś realnie pocieszyć ani zagwarantować mu poprawy sytuacji.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 10:20   #115
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Gorzkie prawdy o życiu

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
"Będzie dobrze" to najgłupsze pocieszenie jakie istnieje i jest po prostu pustym gadaniem kiedy ktoś wie, że nie może kogoś realnie pocieszyć ani zagwarantować mu poprawy sytuacji.
Zgadzam się. Będzie dobrze albo nie będzie, tego nikt nie wie. Już lepiej nie powiedzieć nic niż rzucać tym oklepanym stwierdzeniem.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-26 11:20:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.