wynajem - awaria/prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-18, 21:48   #1
Spongebob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 49

wynajem - awaria/prośba o pomoc


Hej wszystkim!

Piszę z prośbą o poradę dotyczącą problemu z wynajmowanym mieszkaniem i jego właścicielami. Jeśli ktokolwiek miał podobne doświadczenia, bądź jest w stanie powiedzieć mi, jak to wygląda z formalnego/prawnego punktu widzenia, będę wdzięczna. Dodam tylko, że poradę prawną mam umówioną po weekendzie, ale czas mnie nagli, właściciele robią się niezbyt przyjemni i męczy mnie troszkę moja sytuacja.
Wprowadzając się, nie wiedziałam o dosyć poważnych problemach z hydrauliką w mieszkaniu, właściciele nie poinformowali mnie o pewnych istotnych rzeczach. Po jakimś czasie mieszkania zaczęłam zauważać, że nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. Nie były to, na tamta chwilę, bardzo duże awarie, jednak skontaktowałam się w tej sprawie z właścicielami. Nie chcąc wydawać na fachowców, zajęli się kwestią naprawy sami, co spowodowało usterki tak duże, że woda zaczęła zalewać mieszkanie. Zawiadomieni o tym właściciele, znów na własną rękę interweniowali, co skończyło się rozebraniem prysznica i pozostawieniem mnie bez funkcjonującej łazienki na tydzień. Rozmawiałam z nimi o możliwości zmniejszenia czynszu za miesiąc, w którym problemy wystąpiły i ewentualnych naprawach, właściciele jednak nie mają zamiaru nic inwestować w mieszkanie, nie będą przeprowadzali żadnych prac, nie chcą też obniżyć czynszu.
Czy w tej sytuacji, jako lokator, mogę cokolwiek zrobić, czy od strony prawnej nic tutaj nie da się zdziałać? Wiem, że najlepiej byłoby się wyprowadzić jak najszybciej, ale obecnie sytuacja na rynku najmu w moim mieście jest kiepska, więc nie wiem, ile zajmą mi poszukiwania potencjalnego nowego miejsca.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Spongebob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-19, 16:37   #2
Interceptor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 100
Dot.: wynajem - awaria/prośba o pomoc

Najlepiej jak Ci prawnik doradzi, ja widzę dwa rozwiązania, zamawiasz fachowca i potrącasz z czynszu to co wydasz na naprawę. Albo się wyprowadzasz bez okresu wypowiedzenia ze względu na poważne usterki w mieszkaniu. Raczej co nie zrobisz to jesteś w kropce i będziesz musiała się z nimi szarpać, być może sądownie, o zwrot kaucji, bo z tego co piszesz to masz do czynienia z cwaniakami.
Nie wiem na ile Ci się podoba to mieszkanie, na ile atrakcyjną masz cenę za najem i na ile by Ci się opłacało zacisnąć zęby i zapłacić z własnej kieszeni za naprawy i mieszkać tam dalej.
Interceptor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-19 17:37:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.