kupno kuchni w IKEA????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 21:47   #1
moncia_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34

kupno kuchni w IKEA?????


Hej,
zastanawiałam się w którym dziale napisać o tym co mnie zastanawia, hmm najwyżej mnie wyzwiecie
Mam pytanie, nie wiem czy śmieszne czy nie hih otóż jak wygląda zakup kuchni w sklepie IKEA? Mam do zakupienia 15 szafek. Przeraża mnie strasznie latanie po magazynie i szukanie obudowy, frontów, itp. elementów. Uzyskałam informację, że istnieje możliwość poproszenia pracownika za 100 zl (do500kg) i mi zbierze te wszystkie elementy ale ta opcja jest możliwa tylko wtedy gdy zamawiam transport. A mnie on jest niepotrzebny, bo mam własną przyczepkę Tak więc błagam jeśli ktoś już ma takie zakupy za sobą i wie co z czym się je, to niech się ze mną podzieli tą informacją. Czy mając numer artykułu jestem w stanie znaleźć te elementy??????????

Pozdrowionka :)))))
moncia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 22:42   #2
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

3 tygodnie temu przeżywałam to samo. A więc po kolei. Na stronie jest program do projektowania kuchni, wklepujesz swoje dane i zapisujesz na serwerze Ikea. W sklepie siadasz przy komputerku i ściągasz swój projekt. Pan(najczęściej) z obsługi sprawdzi projekt i doradzi ewentualne zmiany- moj był super i dobrze obeznany. Następnie zapisze projekt na swoim komputerze, wydrukuje projekt i spis szafek. Fronty, cokół i niektóre półki będą czekały do odbioru w punkcie obsługi klienta, za kasami, resztę musisz sama zgromadzić. Dostaniesz wydruk co gdzie leży i ile paczek czego wziąć, w magazynie będziesz się przesuwała po kolei(najlepiej z ołówkiem w ręce) i zbierała szafki. W mojej Ikei, dział kuchnia był rozłożony w sąsiadujących trzech regałach, zbieranie szafek zajęło mi 20 minut. Przy kasie kasjerka podliczy wartość towarów gdyby się nie zgadzała cena oznacza to, że czegoś Ci brakuje. Za kasami czeka reszta rzeczy.
Pamiętaj, żeby poprosić o przewodnik jak poskładać te meble- jest tam napisane co i jak i od czego zacząć. Mebelki łatwo się składa, najpierw montujesz listwę- ileś tam cm nad ziemią(chyba 141..) na niej opierasz szafki górne wieszając je, potem szafki dolne, blat, uchwyty wykończeniowka. Ja stanęłam na blacie na razie
Aha, jeśli będziesz z kimś, kto pomoże Ci składać te szafki pamiętajcie, żeby szczegółowo wypytać jak się to robi, jak włożyć szuflady- można ćwiczyć w sklepie, jak się wkręca, zakłada amortyzatory..
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 08:36   #3
moncia_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Łaaał to by mnie bardzo zadowalało a jeśli mogę się zapytać w którym sklepie Ikea kupowałaś kuchnię?
moncia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 12:54   #4
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

W Katowicach
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 16:45   #5
moncia_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Ja będę kupowała w Łodzi. Troszkę zaczerpnęłam informacji ze źródła, i oczywiście mogą mi zebrać wszystkie elementy jakich potrzebuję, ale to kosztuje 100 zl (do 500kg), przy czym musiałabym zamówić transport dodatkowo. Więc, jednak będziemy musieli sami sobie wszystkich elementów wyszukać, chociaż wszyscy uspakajają mnie, że nie jest to wcale takie trudne hih Na dniach wybieramy się po zakup kuchni, więc nie omieszkam opisać w jaki sposób to się odbywało. Może kiedyś komuś to się przyda)

Wyciągając wnioski , to chyba zależy od miasta w którym się znajduje Ikea. ;/ Ale myślę że będzie dobrze)
Pozdrawiam!!
moncia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:18   #6
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Mój były TŻ kupił kuchnie w Ikei równo rok temu. Szafek było z 8, blat, agd z innych sklepów. Wolal zapłacić 100zł za poszukiwanie wszystkiego w dwóch magazynach( Warszawa)- jakoś kilka stron tego było (?) i noszenie i przewóz z wniesieniem, niż dźwigać. Kwestia do rozważenia.

Szafki wziął najtańsze. Montaż Ikeowy- gdyby było coś nie tak jest gwarancja. I było, trzeba było drugi raz zlew osadzić- za mało silikonu...

Kuchnia jak kuchnia, nie widzę różnicy z meblami w tanich studiach w Wawie-a cena niższa, bo z tym projektem jeździliśmy po różnych miejscach (z 7 firm zaliczyliśmy). Myślę, że cena rozsądna, do jakości.

Za to szafki z szufladami i stoperami- lepsze niż szuflady z Nowolipek- 3razy droższe... Także, jak możecie gdzieś wcisnąć szuflady, to warto. Stopery sa blumma(?).

Po roku wyglądała tak samo jak na początku. Teraz nie wiem

Sama kupię sobie też kuchnie z Ikei. Już mam projekt. W sieci jest dużo dobrych opinii.

Pamiętajmy, że oceniamy cenę do jakości a nie samą jakość
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:52   #7
laurynowitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ostrów
Wiadomości: 8
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Kończę remontować mój mały domek i czeka mnie teraz najciekawsza część dotycząca urządzania. Dziękuję za opinie o kuchni Ikea, ale zastanawiam się, czy są tak samo trwałe jak inne firmy produkujące kuchnie. Może ktoś poradzi mi, gdzie mogę znaleźć w okolicach Ostrowa i Poznania. Muszę się zdecydować, bo czas nagli i chciałabym się ostatecznie wprowadzić do września. Są to moje pierwsze kroki na forum liczę na dobre rady

Edytowane przez laurynowitka
Czas edycji: 2010-02-26 o 09:53
laurynowitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 10:26   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Warto tez sprawdzic na stronie czy dana kuchnia jest dostepna w twoim miescie ,zeby sie w sklepie nie zdziwić
Słyszalam bardzo duzo pozytywów na temat kuchni z ikea w przeciwienstwie do reszty mebli.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:55   #9
laurynowitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ostrów
Wiadomości: 8
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Spróbuję coś znaleźć, jest tego tyyyle, że troche to potrwa, więc lepiej już teraz zaczać. Tynki będą się robić swoją drogą, a ja będę się zastanawiać jaki blat i szerokość szafki. Mam nadzieje, ze sie uda.
laurynowitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:39   #10
moncia_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

I już po zakupie mebli Hmm czerwony połysk.. cuudniuśki...
Myślałam, że będą same problemy, ale okazało się że nie było tak źle.
Sam zakup kuchni wygląda następująco: poszliśmy do pracownika (dział kuchnie) odtworzyliśmy mu kuchnie którą zapisaliśmy na serwerze. Doradził nam jeszcze co ewentualnie można by było dokupić. Potem wydrukował listę produktów (na liście znajduje się na którym regale i miejscu znajduje się dany element). Sami znaleźliśmy i przywieźliśmy kuchnie, hihi (samochód z przyczepką + drugi samochód)
Daliśmy radę!! Teraz tylko elementy czekają na skręcenie

Ja też słyszałam dobre opinie na temat kuchni z ikea. Wychodzimy z założenia, że 25 gwarancji do czegoś zobowiązuje)
Pozdrawiam
moncia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 20:55   #11
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Ja użytkuję swoją już miesiąc i dalej jestem w niej zakochana, całkowicie spełnia moje oczekiwania.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 21:05   #12
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Moncia, gratulacje Ta czerwona jest piekna! Łączyliście z szarym, czy tylko czerwień? Ja się zastanawiam nad wyborem innych agd... wolałabym zmywarkę boscha (45cm) zamiast tego z Ikea... Sprzęt kupiliście w Ikea, czy obce AGD?
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 23:58   #13
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Ja od ok 3 lat mam kuchnię z IKEA i sobie bardzo chwale,nic się z nimi nie dzieje. Jedyne na co zwróciłabym uwagę, to jeżeli masz do skręcenia szuflady (takie duże np na garnki) to radziłabym je dobrze przykręcić. Bo kiedy ja składałam kuchnie (sama z byłym już TŻ ) nie posiadałam wkrętarki tylko zwykłe śrubokręty. Teraz po takim czasie obciążone dwie mi opadły, zrobiła się szpara i się nieco ociera o dolą. Ale ogólnie rzecz biorąc nie mogę narzekać.

EDIT: jeszcze chciałam dodać że jeden front szuflady przy składaniu mi się ostro porysował tzn już nie pamiętam czy to przy składaniu czy już taka była, w każdym bądź razie jak dowozili komuś innemu meble to przy okazji przywieźli mi nowy front, reklamacja odbyła się bez problemu, bez dodatkowych kosztów

Edytowane przez elwiraradlak
Czas edycji: 2010-04-05 o 00:03
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:39   #14
moncia_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

martagg myślę, że moją czerwień połączę z bielą tzn marzy mi się pomiędzy szafkami zamiast płytek, taka szklana biała szyba ale marzy mi się..) i jeszcze chciałabym wprowadzić jakieś dodatki czarne.
Mam na oku szklany blat (na stół do części jadalnej) z Ikei z takimi czarnymi kwiatami.. nie wiem czy kojarzycie.
A jeśli chodzi o AGD to raczej nie będziemy kupować w Ikei, rozglądamy się po innych sklepach bo już widzieliśmy dwa zestawy (płyta gazowa + piekarnik) w przystępnej cenie.
Za to myślimy kupić w Ikea taki mały zlew za około 100zl. hmm a może dołożyć trochę grosza i kupić lepszy? A może okazać się ze ten w ikea się sprawdzi ... ot to takie dylematy i problemy jaki by każdy chciał mieć.. drobnostki hihih..

Buuziaczki
moncia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:10   #15
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Hej! i jak kupiłaś już swoją kuchnie? pytam bo mnie tez to czeka. Mam już wszytsko zaplanowane - zbieram tylko kase ;/
i tu moje pytanko - czy orientuje się ktoś kiedy bedzie jakaś promocja na kuchnie w Ikea? z regoły chyba jest właśnie jakoś w tym okresie a fajnie by było zaoszczedziś na transporcie lub mozntażu.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:42   #16
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

własnie dlatego czekam na jakąś promocję moze montaz będzie za 1 zł albo za np. 50% taniej - czasmi zdarzają się takie promocje.
Sama montazu tez się nie podjmę bo o ile samo skręcanie nie jest trudne (skręcałam już parę mebli z Ikei) to jakoś nie wybrażam sobie wieszania, montowania blatu, wycinania otworów pod Agd itp.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 08:48   #17
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

teraz jest montaż -15% czyli na przykład masz 15 szafek x 70 zł od szafki = 1050 - 15% = 892,5 i przy zakupie za 3000 dostajesz bon 300 zł .. kupujemy właśnie kuchnie Adel i aktualnie są takie promocje
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 00:50   #18
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

A my zrobiliśmy tak, że szafki skręciliśmy sami, ale już właśnie otwory i te sprawy zrobili "fachowcy" którzy wykonywali inne czynności przy remoncie. Z pewnością tak wychodzi korzystniej, niż jak się weźmie kogoś specjalnie do wszystkich szafek. No, chyba że jest promocja
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:03   #19
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

mam pytanie
chcę wstawić do kuchni pralkę o szerokości 60 cm. Najlepiej chowaną w szafce.
Nie znalazłam nigdzie informacji ile cm jest w środku takiej szafki (60 centymetrowej) bo wiadomo że boki szafki zwężają jej wznętrze, podejrzewam że taka szafka w środku ma ok. 57-58 cm czy któraś z Was wstawiła zwykła pralkę do szafki- czy wtedy wystarczy kupić front (60X70) typowy do małej lodówki pod zabudowę
I nie rozumiem że w programie do projektowania Ikea jak wstawiam np. przy scianie szafkę to wyświetla mi się taki rysunek z pionowym paskiem przy tej scianie - jakby taka szafka nie mogła stać bezposrednio przy ścianie

będę wdzięczna za odpowiedź
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 16:06   #20
chiquititaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquititaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Ków
Wiadomości: 131
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

up
chiquititaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 19:43   #21
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Moi rodzice kupowali meble kuchenne w ikea, szafki plus tzw. 'wyspa'. Razem z panem na dziale kuchennym zrobili projekt wg pomiarów rodziców co i ile potrzebują i meble zostały przywiezione i zamontowane, nie było mowy o żadnym bieganiu po magazynie, jakoś trudno mi sobie to wyobrazić. Przecież są tam pracownicy, którzy się tym zajmują. Nie wyobrażam sobie szarpać się z jakimiś pudłami.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 22:07   #22
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

hmm...kiedys rozmawialam ze znajomym co pracuje w tym sklepie i odradza kupowania kuchni tutaj, ze wzgledu, ze one sa slabej jakosci.
Jak to sie mowi " jesli chcesz meble na dluzej, to na pewno nie Ikea, zreszta sama cena mowi za siebie".
I mowi sie, ze to sa "jednorazowe meble".
Cos tam zaraz bedzie sie odklejac/odpadac itp.

Opinia pracownika. Nigdy nie mialam nic z tego sklepu, wiec nie podpisuje sie pod tym, ale moze warto miec to na uwadze.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 08:25   #23
kasiazabrze
Raczkowanie
 
Avatar kasiazabrze
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 397
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Hej posiadam kuchnię z IKEA od ponad 2 lat i dalej ją chwalę. Kuchnia wygląda jak nowa, nic się nie zacina, nic nie odchodzi
Kuchnia składana osobiście, osobiście wybierana na magazynie ( łącznie ok. 100 paczek było, na kasie liczone wszystko było 3 razy , około godziny byliśmy na kasie ). I do nowego domu też będzie na 100% IKEA.
Zresztą u mnie w domu 90% mebli to IKEA. Ja polecam.
kasiazabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 09:41   #24
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Cytat:
Napisane przez kasiazabrze Pokaż wiadomość
Hej posiadam kuchnię z IKEA od ponad 2 lat i dalej ją chwalę. Kuchnia wygląda jak nowa, nic się nie zacina, nic nie odchodzi
Kuchnia składana osobiście, osobiście wybierana na magazynie ( łącznie ok. 100 paczek było, na kasie liczone wszystko było 3 razy , około godziny byliśmy na kasie ). I do nowego domu też będzie na 100% IKEA.
Zresztą u mnie w domu 90% mebli to IKEA. Ja polecam.

O boze 100 paczek a zawsze sie zastanawialismy czy kuchnie tez sie sklada i ile tego wszystkiego jest
A jak to jest ze Sofa. Bo My z TZ chcemy kupic 4 sofy, w tym jedna narozna 5osobowa. I takie sofy tez sie przywozi w kawalkach, a pozniej trzeba samemu skladac?

Co do kuchni, ladne one sa, i nie sa drogie. Ale jakos nie mielismy odwagi zamowic ( wlasnie poprzez powyzsza opinie, ktora napisalam. Szkoda,ze wczesniej sie nie zapytalam tutaj) i zamowilismy u stolarza. Wyszla ponad 2razy drozej niz w Ikea, ale moze tez dlatego, ze mamy kilka bajerow. No i w koncu nie bede miala klamek na drzwiczkach tylko np mieszajac ciasto rekoma dotykam mocniej kolanem drzwi i sie otwieraja nic bie brudząc. Taki drobiazg a zawsze chcialam miec

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-11-17 o 09:51
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 09:59   #25
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
O boze 100 paczek a zawsze sie zastanawialismy czy kuchnie tez sie sklada i ile tego wszystkiego jest
A jak to jest ze Sofa. Bo My z TZ chcemy kupic 4 sofy, w tym jedna narozna 5osobowa. I takie sofy tez sie przywozi w kawalkach, a pozniej trzeba samemu skladac?

Co do kuchni, ladne one sa, i nie sa drogie. Ale jakos nie mielismy odwagi zamowic ( wlasnie poprzez powyzsza opinie, ktora napisalam. Szkoda,ze wczesniej sie nie zapytalam tutaj) i zamowilismy u stolarza. Wyszla ponad 2razy drozej niz w Ikea, ale moze tez dlatego, ze mamy kilka bajerow. No i w koncu nie bede miala klamek na drzwiczkach tylko np mieszajac ciasto rekoma dotykam mocniej kolanem drzwi i sie otwieraja nic bie brudząc. Taki drobiazg a zawsze chcialam miec
Ten bajer jest bajerancko funkcjonalny
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 10:44   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Cytat:
Napisane przez kasiazabrze Pokaż wiadomość
Hej posiadam kuchnię z IKEA od ponad 2 lat i dalej ją chwalę. Kuchnia wygląda jak nowa, nic się nie zacina, nic nie odchodzi
Kuchnia składana osobiście, osobiście wybierana na magazynie ( łącznie ok. 100 paczek było, na kasie liczone wszystko było 3 razy , około godziny byliśmy na kasie ). I do nowego domu też będzie na 100% IKEA.
Zresztą u mnie w domu 90% mebli to IKEA. Ja polecam.
a jak szlo skladanie? Ile Wam to zajelo? To chyba trzeba miec anielska cierpliwosc
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 14:59   #27
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Pracownicy z Ikea we dwóch składali kuchnię do późnego wieczora, więc nie wyobrażam sobie jak długo robiły to osoby, które nie znają się na rzeczy.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:14   #28
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Cytat:
Napisane przez kiika Pokaż wiadomość
Pracownicy z Ikea we dwóch składali kuchnię do późnego wieczora, więc nie wyobrażam sobie jak długo robiły to osoby, które nie znają się na rzeczy.
Znam osoby, które takie meble składają niczym klocki. Zanim ja się połapię co do czego, to moja sis już zaczyna skręcać. Dałyśmy radę z tragiczną w składaniu kuchnią z Bodzia, więc z ikeą byłoby dużo łatwiej. Wiadomo, że pracownicy ikea składają meble niemal na pamięć, ale sądzę, że w miarę wprawiona osoba z wyobraźnią przestrzenną bez problemu dałaby radę poskręcać wszystko.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:55   #29
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

Dla mnie to totalna czarna magia, ale ja mam zupełnie nietechniczny umysł
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:51   #30
masztika
Przyczajenie
 
Avatar masztika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
Dot.: kupno kuchni w IKEA?????

skoro temat odżył to i ja się wypowiem gdyż jestem na świeżo

niedawno wprowadziliśmy sie do nowego mieszkania - temat kuchni byl bardzo mocno wałkowany ze względu na dosyć okrojony budżet.
kilku stolarzy wycenilo nam nasze projekty na zbyt wysokie ceny wiec postanowilismy szukac kuchni w sklepach meblowych.

po glebokich analizach roznych firm, opinii i cen padlo na ikee

projekt zrobilismy sobie elegancko w programie, nastepnie poszlismy do sklepu gdzie razem z bardzo milym i pomocnym panem omowilismy go, pan zaproponowal nam mnostwo przydatnych rozwiazan oraz dobrze doradzil we wszystkim

w koncu padlo na najtansze fronty (bialy harlig - jak w przyszlosci budzet bedzie wiekszy to mozna same fronty wymienic)
troszke drozszy szary blat
sprzety bralismy spoza ikei bo akurat sprzety agd maja tam drogie (tylko piecyk wzielismy stamtad),
ale nie bylo z tym problemu

jako ze kuchnia wyszla nam taniej niz gdzie indziej zamowilismy sobie wyszukanie tych wszytskich elementow przez pracownika, transport i montaz

panowie od montazu byli u nas od 8 do 21. oczywiscie montaz troche kosztowal, ale wszystko zrobili super i tak aby gwarancja byla wazna

kuchnia wyszla sliczna i tania!
wszystko super dziala, w szafkach sa juz calkiem fajne systemy, do pierwszego mieszkania, na tzw start jak znalazl, takze jestesmy bardzo zadowoleni


ellish :
co do sof - bo tez mamy stamtad :P - sofe przywozi sie w czesciach, jedno pudlo jest wielkie jakby z calym korpusem, a reszte trzeba do niego podokładać, ale u nas montaz przebiegł bez problemu (sami montowalismy)
masztika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-10 17:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.