Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 19:23   #2911
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

dziewczyny, teraz noszę soczewki o średnicy 14.2. chciałam zamówić sobie jednodniówki na wakacje i te które chce mają średnicę 13.8 ryzykować i je zakupić?
i krzywizna - teraz mam 8.6, mogę zmienić na 8.4?
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!

Edytowane przez Baby Lu
Czas edycji: 2010-06-06 o 19:28
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 21:10   #2912
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Orientujecie się może, czy w soboty czynny jest Voigt w Krakowie ?
Nie mogę znaleźć tego w internecie, a w niedziele to nie wypada dzwonić
byłam tam w sobotę
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 21:11   #2913
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla i jak tam pobyt w górach w okularkach?
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 21:26   #2914
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
byłam tam w sobotę
ooo... to się bardzo cieszę
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 21:44   #2915
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

karola - umawiam się zwykle na maila, bo on często ma jakieś wyjazdy i nie zawsze jest dostępny

Danaeee84 - fajnie słońce prażyło, ale nie chodziłam z zamkniętymi oczami, tak jak to bywa w soczewkach. Mam zwykłe okulary z antyrefleksem, niebarwione. Soczewki strasznie uwrażliwiają mnie na światło.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 21:51   #2916
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Danaeee84 - fajnie słońce prażyło, ale nie chodziłam z zamkniętymi oczami, tak jak to bywa w soczewkach. Mam zwykłe okulary z antyrefleksem, niebarwione. Soczewki strasznie uwrażliwiają mnie na światło.
No ja na szczęście wczoraj na Szczelińcu miałam okularki przeciwsłoneczne, więc to było dla mnie zbawienie. Jakbym miała zwykłe okulary, te co mam, to bym wyklinała pół drogi, bo by mi spadały, brudziły się itp. Kiepskie są, a nie mam kiedy się wybrać po nowe :/

Jedyne, co mi przeszkadza (przynajmniej na razie) w soczewkach to to, że przy komputerze nie widzę najlepiej. No ale w domu biegam w okularkach, bo po co męczyć oczka...

I jak już się nauczyłam ściągać soczewki raz dwa, to wiecznie mam problemy z zakładaniem, chociaż po 10 minutach z reguły się udaje... A jak zaczynałam nosić i się bałam oka dotykać, to zakładałam w kilka sekund. A teraz uparcie się nie udaje i soczewka przykleja się do palca, a nie do oka. Zaczęłam wkładać na maksa suchą soczewkę i w końcu się udaje, ale ciągle się boję, że mi się rozerwie... Czekam aż się moje oasys skończą i jak pójdę na dobór miesięcznych, to pomęczę optyka o zakładanie
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 22:11   #2917
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
a ja mam glupie pytanie - czy soczewki kontaktowe w jakimkolwiek stopniu chronia przed promieniowaniem UV?
Soczewki chronią przed UV, ale tylko tę część oka na której leżą.
Mogą mieć różne klasy filtrów UV, z tego co się orientuję to w tej kwestii
przodują soczewki Johnson&Johnson, nie wiem dokładnie jak sprawa wygląda z cooper vision
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 22:44   #2918
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Fiolka - a wiesz coś może o wrażliwości na światło w soczewkach? Noszę zwykłe okulary i w nich mnie tak słońce nie razi jak w soczewkach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 23:16   #2919
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Fiolka - a wiesz coś może o wrażliwości na światło w soczewkach? Noszę zwykłe okulary i w nich mnie tak słońce nie razi jak w soczewkach.
nie słyszałam, ale czy to na pewno chodzi tylko o to, że słońce Cię bardziej razi czy może oczy Cię bardziej szczypią na słońcu w soczewkach niż w okularach?
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-06, 23:39   #2920
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

razi, co objawia się szczypaniem, wręcz muszę chodzić z zamkniętymi oczami
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 15:12   #2921
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Fiolka - a wiesz coś może o wrażliwości na światło w soczewkach? Noszę zwykłe okulary i w nich mnie tak słońce nie razi jak w soczewkach.
mam to samo, odkąd nosze soczewki mam strasznie wrazliwe oczy na swiatlo słoneczne,
bez ciemnych bryli w sloneczny dzien ani rusz
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 11:57   #2922
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cześć Dziewczyny!
Jestem stosunkowo młoda jeśli chodzi o soczewki - nosze je dopiero od miesiaca i to też nie codziennie. W związku z tym zdecydowałam się na soczewki jednodniowe. Okulistka przepisała mi Ciba Vision Dailies Aqua Comfort Plus. Generalnie nosi mi się je całkiem nieźle. Miewam jednak czasem wrażenie, ze mnie uwierają - nie zawsze, ale od czasu do czasu i chwilami nawet krople do oczu nie pomagają. Kolega, który soczewkowiczem jest już od dawien dawna ostatnio powiedział, ze to jest domena jednodniowek, bo one sa bardzo miekkie i się nie układają na oczach tak jak powinny i dlatego on nosi miesięczne, ktore są twardsze. Ile w tym prawdy? Ja swoje niewygody zrzucałam do tej pory głownie na tusz do rzęs [bo przecież moze się obsypał], albo na jakieś paprochy [bo przecież nie kontroluje wszystkiego co lata w powietrzu ].
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 12:01   #2923
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Każdemu pasuje co innego. Proponuję udać się na badanie i zmienić model jednodniówek na inny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 19:49   #2924
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Arashy Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Jestem stosunkowo młoda jeśli chodzi o soczewki - nosze je dopiero od miesiaca i to też nie codziennie. W związku z tym zdecydowałam się na soczewki jednodniowe. Okulistka przepisała mi Ciba Vision Dailies Aqua Comfort Plus. Generalnie nosi mi się je całkiem nieźle. Miewam jednak czasem wrażenie, ze mnie uwierają - nie zawsze, ale od czasu do czasu i chwilami nawet krople do oczu nie pomagają. Kolega, który soczewkowiczem jest już od dawien dawna ostatnio powiedział, ze to jest domena jednodniowek, bo one sa bardzo miekkie i się nie układają na oczach tak jak powinny i dlatego on nosi miesięczne, ktore są twardsze. Ile w tym prawdy? Ja swoje niewygody zrzucałam do tej pory głownie na tusz do rzęs [bo przecież moze się obsypał], albo na jakieś paprochy [bo przecież nie kontroluje wszystkiego co lata w powietrzu ].
Niestety kolega nie ma racji, jednodniówki wcale nie są mniej komfortowe w użytkowaniu z powodu swojej miękkości, wręcz przeciwnie, bardziej elastyczne soczewki są bardziej komfortowe.
Jeżeli soczewka uwiera to świadczy o tym, że albo nie jest dobrze dopasowana do kształtu oka, albo materiał z którego jest wykonana "nie lubi" się z Twoim okiem, albo po prostu źle tolerujesz soczewki.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 21:04   #2925
wzrok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam pytanie. Czy soczewka jednodniowa, skoro jest bardziej miękka ,przepuszcza więcej tlenu niż miesięczna, która jest bardziej twarda, przy założeniu, że obie mają zbliżony współczynnik przepuszczalności tlenu?

Może to i głupie pytanie, ale mnie nurtuje.
wzrok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 00:17   #2926
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wszystko zależy od wartości wskaźnika Dk dla konkretnego materiału z którego zbudowana jest soczewka i grubości samej soczewki. Znając te wartości można obliczyć wskaźnik przepuszczalności tlenu dla konkretnej soczewki Dk/t ( gdzie -t -to grubość soczewki).

Cytat:
Napisane przez wzrok Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy soczewka jednodniowa, skoro jest bardziej miękka ,przepuszcza więcej tlenu niż miesięczna, która jest bardziej twarda, przy założeniu, że obie mają zbliżony współczynnik przepuszczalności tlenu?

Może to i głupie pytanie, ale mnie nurtuje.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 11:53   #2927
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od wartości wskaźnika Dk dla konkretnego materiału z którego zbudowana jest soczewka i grubości samej soczewki. Znając te wartości można obliczyć wskaźnik przepuszczalności tlenu dla konkretnej soczewki Dk/t ( gdzie -t -to grubość soczewki).
a zeby sie nie bawic w obliczanie mozna poczytac w necie, np. w sklepach internetowych przy opisie konkretnych soczewek jest podana %-owa przepuszczalnosc tlenu
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 12:18   #2928
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Niestety kolega nie ma racji, jednodniówki wcale nie są mniej komfortowe w użytkowaniu z powodu swojej miękkości, wręcz przeciwnie, bardziej elastyczne soczewki są bardziej komfortowe.
Jeżeli soczewka uwiera to świadczy o tym, że albo nie jest dobrze dopasowana do kształtu oka, albo materiał z którego jest wykonana "nie lubi" się z Twoim okiem, albo po prostu źle tolerujesz soczewki.
No własnie wydawało mi się, że powinno być na odwrót, bo przecież są elastyczniejsze, ale z nim nei dyskutowałam, bo z nim sie nie da dyskutować Kłociło mi się to ze swiatopoglądem. Wizytę u okulisty mam za dwa tygodnie, ale ciekawość zżera mnie juz teraz
Generalnie to nie przywiązywałam do tego specjalnej uwagi, bo nie mam tego uczucia cały czas. Zazwyczaj zdarza się ono przy wchodzeniu do pomieszczeń, albo pod koniec dnia. Mój okulista, gdy zakładałam je po raz pierwszy, powiedział że takie uczucie dyskomfortu moze sie zdarzać na początku, a potem moje oczy 'nauczą sie się je nosić'

A swoją drogą - przy kupnie soczewek dostałam krople do oczu tej samej firmy. I zauwazyłam, ze gdy nosze soczewki [bo normalnie to ich prawie nie używam] lepiej na mnie działają niż inne kupne w aptece. I tak się zastanawiam czy firmy produkują krople do oczu - że tak powiem - dostosowujac je stricte pod swoje soczewki? Czy to po prostu przypadek, ze odpowiednie krople do oczu dla mnie okazały sie byc tej samej firmy co soczewki?
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:42   #2929
wzrok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
a zeby sie nie bawic w obliczanie mozna poczytac w necie, np. w sklepach internetowych przy opisie konkretnych soczewek jest podana %-owa przepuszczalnosc tlenu
Ok, tylko mnie chodziło, czy jeżeli mamy soczewkę jednodniową o dk/t np: 118 i miesięczną o dk/t też 118, to czy ta jednodniowa, z racji tego, że jest cieńsza przepuszcza więcej tlenu niż ta miesięczna czy nie?
wzrok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 14:44   #2930
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

"t" oznacza grubość soczewki, więc ten współczynnik już to obejmuje
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:16   #2931
Mala_mi18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 277
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

kurcze, starsznie mnie dzisiaj szczypi lewe oko po zalozeniu soczewki... do tego stopnia, ze rano zrezygnowalam z soczewek, teraz zakroplilam oczy, wlozylam je na nowo i jakby jest lepiej, ale dalej poszczypuje...
__________________




26.12.2008


Biorę się za siebie !
Mala_mi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 19:52   #2932
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Do tej pory używałam płynu Eyeye Monosept,ale zastanawiam się czy kupić teraz "zwykły". Na wizycie optometrysta polecił mi tylko 3, podobne do mojego.Jednak zastanawiam się czy inne są słabsze i czym w ogóle się różnią. Może któraś z Was miała podobny problem ? Cena monoseptu jest dosyć wysoka niestety, a chciałabym maksymalnie zmniejszyć koszty.
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:40   #2933
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

W Optilandzie kosztuje 38 zł, podrożał ostatnio.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 11:31   #2934
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cześć dziewczyny
Noszę soczewki już od wielu lat ale ostatnio pojawił mi się taki problem: od czasu do czasu soczewka na jednym oku mi się przesuwa, tzn. kiedy mrugam idzie trochę do góry z powieką kilka milimetrów, a później wraca na swoje miejsce. Strasznie uciążliwe to jest :/
I w związku z tym moje pytanie: miała któraś z Was coś takiego? Miałam wrażenie, że to od suchego powietrza, ale zakraplam oczy, żeby były wilgotne i nie zauważyłam poprawy. Dodam też, że z krzywizną raczej jest wszystko ok, bo rodzaju soczewek nie zmieniałam.
Mam nadzieję, że podzielicie się doświadczeniem
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 11:43   #2935
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

line_87 - mam tak, gdy soczewka jest za duża. O poprawności rozmiaru przekonasz się tylko na wizycie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 14:32   #2936
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez line_87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Noszę soczewki już od wielu lat ale ostatnio pojawił mi się taki problem: od czasu do czasu soczewka na jednym oku mi się przesuwa, tzn. kiedy mrugam idzie trochę do góry z powieką kilka milimetrów, a później wraca na swoje miejsce. Strasznie uciążliwe to jest :/
I w związku z tym moje pytanie: miała któraś z Was coś takiego? Miałam wrażenie, że to od suchego powietrza, ale zakraplam oczy, żeby były wilgotne i nie zauważyłam poprawy. Dodam też, że z krzywizną raczej jest wszystko ok, bo rodzaju soczewek nie zmieniałam.
Mam nadzieję, że podzielicie się doświadczeniem
A czy odczuwasz też czasem swędzenie oczu lub noszenie soczewek stało się mniej komfortowe?
Takie dziwne przesuwanie się soczewki, (poza złym rozmiarem) może być spowodowane zmianami w spojówce powieki górnej( pojawienie się brodawek)
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 14:51   #2937
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
W Optilandzie kosztuje 38 zł, podrożał ostatnio.
Do tego dochodzi jeszcze przesyłka w moim przypadku, bo mam tam spory kawałek drogi... Wychodzi ok. 51 zł całość .
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 14:57   #2938
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

W Polsce prawie wyłącznie spotkasz AOSept i Monosept z katalitycznych.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 20:01   #2939
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A czy odczuwasz też czasem swędzenie oczu lub noszenie soczewek stało się mniej komfortowe?
Takie dziwne przesuwanie się soczewki, (poza złym rozmiarem) może być spowodowane zmianami w spojówce powieki górnej( pojawienie się brodawek)
Wiesz co, właśnie nie. Tylko to przesuwanie tak mi przeszkadza, że je ściągam. A przecież nie po to się kupuje soczewki, żeby w okularach chodzić :/ Ale może macie rację i to dotyczy rozmiaru. Tylko dziwne jest to, że często tak mam w lecie, a w pozostałej części roku wszystko jest ok...
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 20:06   #2940
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Koniecznie przebadaj oczy, nie ma co tego bagatelizować...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.