Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 09:08   #2971
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A nie wysycha Ci też skóra? Może warto zadbać o dawkę wit. A?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 11:12   #2972
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mam pytanie z serii tych glupich - na ile mniej wiecej (nie chodzi mi co do dnia oczywiscie) wystarcza plyn 360ml?
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 11:23   #2973
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

średnio jakieś 2-3 miesiące
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 11:42   #2974
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam wszystkich!

Mam do Was gorącą prośbę... czy ktoś z Was nosi soczewki Air optix for astigmatism? albo inne na astygmatyzm? jeśli tak czy widzicie normalnie... idealnie jak w okularach?

Byłam na badaniu pod kątem soczewek, zamówiono dla mnie próbne i od środy je testuje.. ale mam dziwne wrażenie jakoby załzawionego oka... obraz przez to jest rozmazny ale nie cały... tylko na dole.. dziwne uczucie.. zastanawaim się czy to przejdzie po kilku dniach.. czy mam odstawić te soczewki.. nie chciałabym sobie zepsuć wzroku (jeszcze bardziej)... Dodatkowo mam wrażenie, że dotyczy to bardziej lewego oka (parametry w obu oczach zblizone, różnią się jedynie osie, gdzie OP 10 a OL 170 więc różnica jest duża...)

Okulistka mówiła ze w astygmatyzmie na poczatku możliwe jest zamazanie obrazu ale po kilku mrugnieciach podobno ustaje... u mnie niestety nie...

Będę wdzięczna za wasze opinie... może ktoś z Was byl kiedyś w podobnej sytuacji...


Pozdrawiam
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 14:37   #2975
izaa1916
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 90
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez olc Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Mam do Was gorącą prośbę... czy ktoś z Was nosi soczewki Air optix for astigmatism? albo inne na astygmatyzm? jeśli tak czy widzicie normalnie... idealnie jak w okularach?

Byłam na badaniu pod kątem soczewek, zamówiono dla mnie próbne i od środy je testuje.. ale mam dziwne wrażenie jakoby załzawionego oka... obraz przez to jest rozmazny ale nie cały... tylko na dole.. dziwne uczucie.. zastanawaim się czy to przejdzie po kilku dniach.. czy mam odstawić te soczewki.. nie chciałabym sobie zepsuć wzroku (jeszcze bardziej)... Dodatkowo mam wrażenie, że dotyczy to bardziej lewego oka (parametry w obu oczach zblizone, różnią się jedynie osie, gdzie OP 10 a OL 170 więc różnica jest duża...)

Okulistka mówiła ze w astygmatyzmie na poczatku możliwe jest zamazanie obrazu ale po kilku mrugnieciach podobno ustaje... u mnie niestety nie...

Będę wdzięczna za wasze opinie... może ktoś z Was byl kiedyś w podobnej sytuacji...


Pozdrawiam
Ja nosze soczewki toryczne ale Oasys. I szczerze mówiąc na początku noszenie ich też nie było zbyt konfortowe. Czułam je cały czas na oczach ale po około tygodniu wszystko mineło i teraz noszą się naprawde super Ale nie miałam takiego wrażenia załzawionego oka.
__________________
05.12.2003 - pierwsze spotkanie
20.12.2008 - nasze zaręczyny
13.08.2011 - ślub
J
izaa1916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 14:42   #2976
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

dziękuję za odpowiedź

Może faktycznie to wina płynu... nie pomyślałam o tym... ja dostałam startowy płyn [Complete multi-purpose solution easy rub formula] i jego używam..

Kropelki nawilżające stosuję AQuify i wkraplam je kilka krotnie więc oczka powinny być dobrze nawilżone.. mimo to coś jest nie tak... złudzenie zalzawionego oka.. zamazany obraz szczególnie w dolnej części..

Zadzwoniłam do Pani dr. i powiedziala, że może moje oczy się tak długo przyzwyczajają.. w środe miałam soczewki ok 3h, w czwarek ok 4h dziś 5h. powiedziala, żebym nadal je zakłdała jutro i w niedziele a jak to nie ustanie to w pn - wt do niej się zglosić i zobaczy co i jak..

Teraz się boją, że jednak soczewki to nie dla mnie a już było tak dobrze...

ale może to faktycznie wina płynu.... tylko czy aż tak dużo zależy do plynu? może piwinnam mieć z tej samej firmy co soczewki...? Jak założyłam je w gabinecie, wyjęte z tego nowego szczelnego opakowania (i z takmego płynu) to nie miałam takiego wrażenia.. a przynajmniej nie pamiętam bo bylam pod dużym wrażeniem, że widze tak dobrze bez okularów


Izaa1916 - może to zależy od firmy... jak wybiorę sie na wizytę to może zapytam czy mogłaby zamówić probne z Oasys... tylko nie wiem czy współpracują też z tą firmą..

Edytowane przez olc
Czas edycji: 2010-06-18 o 14:45
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 15:31   #2977
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez olc Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Mam do Was gorącą prośbę... czy ktoś z Was nosi soczewki Air optix for astigmatism? albo inne na astygmatyzm? jeśli tak czy widzicie normalnie... idealnie jak w okularach?

Byłam na badaniu pod kątem soczewek, zamówiono dla mnie próbne i od środy je testuje.. ale mam dziwne wrażenie jakoby załzawionego oka... obraz przez to jest rozmazny ale nie cały... tylko na dole.. dziwne uczucie.. zastanawaim się czy to przejdzie po kilku dniach.. czy mam odstawić te soczewki.. nie chciałabym sobie zepsuć wzroku (jeszcze bardziej)... Dodatkowo mam wrażenie, że dotyczy to bardziej lewego oka (parametry w obu oczach zblizone, różnią się jedynie osie, gdzie OP 10 a OL 170 więc różnica jest duża...)

Okulistka mówiła ze w astygmatyzmie na poczatku możliwe jest zamazanie obrazu ale po kilku mrugnieciach podobno ustaje... u mnie niestety nie...
Witam. Ja także noszę Air Optix for astigmatism i powiem tak - one są zupełnie inne od zwykłych. Mnie lekarz od razu powiedział, że przez pierwsze pół godziny można w nich widzieć gorzej niż bez, bo muszą się ułożyć na oku.
Faktem jest, że musiałam się do nich przyzwyczaić, ale ogólnie są super. Teraz już ich w ogóle nie czuję na oku. U mnie czasami tylko pojawia się mgła, ale to z racji tego, że mam bardzo suche oko. Zawsze mam przy sobie kropelki, więc nie jest źle.
A co do ściągania soczewek - to tak jak mówią dziewczyny - przy ściąganiu soczewka jest raczej sucha i baaardzo się prosi o nawilżenie jej w płynie..
Mam jeszcze takie pytanie - zazwyczaj uzywam Aquify, natomiast teraz kupowałam kropelki w Czechach na szybko i padło na *******. Możecie mi powiedzieć czy one są bez konserwantów? Są dość tanie i do tego 15ml. Ich skład to: Sól sodowa karboksymetylocelulozy 0,5%, PURITE 0,005%.

Aaaa - jakby ktoś chciał mogę odstąpić dwa opakowania soczewek Dailies -0,75 z zestawu startowego (10szt.), bo pierwsze szkła miałam zwykłe, nie toryczne.
Za to przy zamawianiu torycznych też dostałam na próbę dwa opakowania po 5 szt Dailies, ale pomylili się i dostałam dwa o tej samej osi (bo moce mam te same na obu oczach, róznicę mam tylko w osi). Czy wiecie może czy można dokupić 10 szt dziennych torycznych? Wymienić niestety nie mogę bo na pewniaka otworzyłam opakowania, a tu taki klops... Za to w sklepach mają tylko po 30szt. Widziałam na sztuki, ale tylko zwykłe bez cylindrów...

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. nie wiem czemu mnie ocenzurowało. Kropelki nazywają się Re fresh. Pisane razem .

Edytowane przez olcia_czwa
Czas edycji: 2010-06-18 o 15:33
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 15:46   #2978
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
Witam. Ja także noszę Air Optix for astigmatism i powiem tak - one są zupełnie inne od zwykłych. Mnie lekarz od razu powiedział, że przez pierwsze pół godziny można w nich widzieć gorzej niż bez, bo muszą się ułożyć na oku.
Faktem jest, że musiałam się do nich przyzwyczaić, ale ogólnie są super. Teraz już ich w ogóle nie czuję na oku. U mnie czasami tylko pojawia się mgła, ale to z racji tego, że mam bardzo suche oko. Zawsze mam przy sobie kropelki, więc nie jest źle.
Jak długo się przyzwyczajałaś? Faktycznie po 30 min widziałaś już idealnie? Ja mam wrażenie, że one się szybciutko układają bo ostrość widzenia jest dobra.. jak mam coś przeczytać nie ma problemu.. ale ten efekt zamglenia na dole zostaje... przez cały czas noszenia... mimo zakraplania.. to jest bardzo uciążliwe.. jeśli tak to ma wyglądać zawsze to ja rezygnuje
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 16:12   #2979
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Co do wysokiego uwodnienia soczewek przy suchych oczach- zdaje sie że już ktos poruszał ten temat i właśnie jest to mylna opinia bo soczewki takie tylko 'dodatkowo zabierają oczom płyny'(na chłopski rozum tłumaczenie), czy dobrze pamiętam? Poprawcie mnie, nie chcę wprowadzać w błąd ale tak mi się coś plącze po głowie...
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 16:42   #2980
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

poziomka_321 - wysokouwodnione soczewki bez silikonu mogą faktycznie pogorszyć sytuację suchookich
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 16:59   #2981
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hm... czyli Air Optix for astigmatism powinny się lepiej sprawdzać niż Acuve Oasys for astigmatism w przypadku suchego oka?

Jeszcze są soczewki dla astygmatyków z bausch & lomb... ktoś stosował może?

Już myślałam, że może inna firma bardziej się sprawdzi, a teraz już tracę nadzieję

Dziewczyny czy te dolegliwości mogą być spowodowane płynem?
olc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 18:26   #2982
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

oba te modele mają silikon, więc uwodnienie schodzi na dalszy plan
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 18:42   #2983
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja uzywam Cooper Vision Proclear Compatibilies Toric.
Wydaja mi sie OK, choc na suchosc tez czasem narzekam, no ale pracuje w klimatyzowanym miejscu, bez dostepu swiezego powietrza.
Uzywa ich ktos jeszcze?
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 19:25   #2984
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A nie wysycha Ci też skóra? Może warto zadbać o dawkę wit. A?
Jeżeli pytanie było do mnie to mam od zawsze problem z przesuszoną i odwodnioną skórą ( tarczyca itp) ale jakoś nie wpadłam na to, że to może mieć związek w oczami. Kupię witaminkę i zobaczymy. Dzięki

Cytat:
Napisane przez olc Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Mam do Was gorącą prośbę... czy ktoś z Was nosi soczewki Air optix for astigmatism? albo inne na astygmatyzm? jeśli tak czy widzicie normalnie... idealnie jak w okularach?

Byłam na badaniu pod kątem soczewek, zamówiono dla mnie próbne i od środy je testuje.. ale mam dziwne wrażenie jakoby załzawionego oka... obraz przez to jest rozmazny ale nie cały... tylko na dole.. dziwne uczucie.. zastanawaim się czy to przejdzie po kilku dniach.. czy mam odstawić te soczewki.. nie chciałabym sobie zepsuć wzroku (jeszcze bardziej)... Dodatkowo mam wrażenie, że dotyczy to bardziej lewego oka (parametry w obu oczach zblizone, różnią się jedynie osie, gdzie OP 10 a OL 170 więc różnica jest duża...)

Okulistka mówiła ze w astygmatyzmie na poczatku możliwe jest zamazanie obrazu ale po kilku mrugnieciach podobno ustaje... u mnie niestety nie...

Będę wdzięczna za wasze opinie... może ktoś z Was byl kiedyś w podobnej sytuacji...


Pozdrawiam
Ja mam Air Optix Toric i widzę tak jak w okularach. Na początku też zachodziła mi mgła tak na dole soczewki ale szybko przechodziło (pomrugałam i już).
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 21:07   #2985
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
oba te modele mają silikon, więc uwodnienie schodzi na dalszy plan
to ja już nic nie wiem

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Ja uzywam Cooper Vision Proclear Compatibilies Toric.
nawet nie wiedziałam, że takie są...

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Ja mam Air Optix Toric i widzę tak jak w okularach. Na początku też zachodziła mi mgła tak na dole soczewki ale szybko przechodziło (pomrugałam i już).
szczerze zazdroszczę...


Nie pozostaje mi nic innego jak pomęczyć się jeszcze 3 dni i wybrać na wizyte do Pani doktor..

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Nie ukrywam ... męczy mnie to... bardzo się nastawiłam na soczewki... chyba za bardzo..

O ile dobrze pamiętam, przy założeniu ierwszego dnia wszystko bylo ok.. tzn nie było tego złudzenia załzawienia.. wiec uznałam, że może to faktycznie wina płynu... w pudełku oryginalnym soczewki musiały być w płynie danej firmy więc domyślam się, że był to ciba visiob solo care plus.. mimo, że pani dr pokazywała mi jak pielęgnować soczewki i przemywała je jakimś innym (nie pamiętam nazwy) to był to za krótki czas żeby jakoś "zmienić ich właściwości" ... tego samego dnia wracałam w nich do domu (prowadziłam samochód) więc musiałam dobrze widzieć dopiero po powrocie je zdjełam, oczyściłam i zalałam otrzymanym płynem w pudełeczku.. a przez ponad 12h to jakos ten płyn już mógł na nie zadziałać prawda?

Pomyślałam sobie, że nie będe czekać do wtorku... tylko kupię jutro inny płyn... chyba ciba visiob solo care plus (żeby był tej samej firmy co soczewki i krople) i zobaczę czy będzie poprawa... można zmiać płyn bez konsultacji z lekarzem prawda? a może doradzacie jakiś inny płyn przy moich doegliwościach? myślę, że to są objawy suchego oka... teraz mimo, iż mineło ponad 6h od wyjecia czuje suchosc... a nigdy wczesniej (przed próbą z soczewkami) nie miałam takiego uczucia

Poradźcie... mogę spróbować inny płyn na własną rękę? Może to przynieść jakiś skutek czy nie ma znacznia? Bylebym tylko nie zaszkodziła..

Edytowane przez olc
Czas edycji: 2010-06-18 o 19:45
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 21:14   #2986
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie wolno zmieniać płynu podczas stosowania tej samej pary soczewek. Nie jestem specjalistką, ale o ile płyn może rzeczywiście wpływać na suchość oczu, o tyle jakoś nie jestem pewna, czy może powodować takie problemy jak u ciebie. Jednak podkreślam, że ja się tak naprawdę nie znam i polecam wizytę u specjalisty.
Jedyny płyn, jaki mogłabyś kupić podczas gdy używałaś już innego, to płyn katalityczny (Aosept lub Monosept). Te płyny są nieco droższe i trudniej dostępne, nie zawierają konserwantów i dlatego można je stosować zamiennie z innym płynem (pamiętając, aby do płynu katalitycznego nie wkładać soczewek zmoczonych tradycyjnym płynem).
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 21:22   #2987
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Nie wolno zmieniać płynu podczas stosowania tej samej pary soczewek. Nie jestem specjalistką, ale o ile płyn może rzeczywiście wpływać na suchość oczu, o tyle jakoś nie jestem pewna, czy może powodować takie problemy jak u ciebie. Jednak podkreślam, że ja się tak naprawdę nie znam i polecam wizytę u specjalisty.


Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Jedyny płyn, jaki mogłabyś kupić podczas gdy używałaś już innego, to płyn katalityczny (Aosept lub Monosept). Te płyny są nieco droższe i trudniej dostępne, nie zawierają konserwantów i dlatego można je stosować zamiennie z innym płynem (pamiętając, aby do płynu katalitycznego nie wkładać soczewek zmoczonych tradycyjnym płynem).
nie do końca rozumiem... chodzi o to, że po wyjęciu soczewki z oka przemywam ją i moczę w nowym płynie kataliktycznym tak? żeby po kontakcie z okiem a przed nowym płynem nie miała styczności ze stanym.. o to chodzi?

Ale uważacie, że ten płyn kataliktyczny jest lepszy dla suchego oka?
Jest szansa, że pomoże?
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 21:33   #2988
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Chodziło mi o to, że nie wolno soczewki - uprzednio wymoczonej w tradycyjnym płynie - włożyć od razu do płynu katalitycznego, bo wszystko się spieni i wypłynie z pojemniczka Natomiast można ze spokojem wyjąć soczewkę z oka i zanurzyć w płynie katalitycznym, nawet jeśli tego samego ranka wyjęłaś soczewki z tradycyjnego płynu - bo wtedy na soczewce nie będzie już po nim śladu Dlatego można stosować płyn katalityczny naprzemiennie z tradycyjnym, trzeba jedynie pamiętać o tej zasadzie.
Tradycyjnych płynów nie można mieszać, bo przyjęło się, że ich składniki, których niewielkie ilości pozostają na soczewce, mogą się "gryźć" i podrażniać oczy - dotyczy to zwłaszcza stosowanych środków konserwujących.
Co do stosowania płynów katalitycznych u osób z problemem suchego oka - owszem, mogą pomóc, choć zapewne nie u każdego; moim zdaniem warto spróbować. To dobre płyny również dla osób, które mają skłonność do podrażnień ze względu na konserwanty czy też osady białkowe. I nie są chyba aż tak wiele droższe od tradycyjnych, jedynie trudniej je kupić, zwłaszcza w stacjonarnych salonach (ja kiedyś obdzwoniłam pół Poznania i był tylko w jednym salonie).
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 21:38   #2989
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nais... bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję!

Jutro poszukam, może gdzieś uda mi się go dopaść... też myślę, że warto spróbować.. a jak się okaże, że bez zmian to będę już wiedziała, że to nie zależne od płynu i we wotrek poproszę o zamówienie szczewek z innej firmy..

taki kłopot z tym wzrokiem...
olc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 18:50   #2990
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez olc Pokaż wiadomość
Nais... bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję!

Jutro poszukam, może gdzieś uda mi się go dopaść... też myślę, że warto spróbować.. a jak się okaże, że bez zmian to będę już wiedziała, że to nie zależne od płynu i we wotrek poproszę o zamówienie szczewek z innej firmy..

taki kłopot z tym wzrokiem...
Płyny katalityczne mozna kupić na allegro ok.40 zł za dużą butelkę

Czy soczewki Biofinity są dobrym rozwiązaniem dla suchookich ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 19:55   #2991
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, może poradzicie Od kilku dni noszę soczewki, wygodne są, ale widzę w nich niezbyt ostro, gorzej niż w okularach, mimo, że lekarz dobrał mi dokładnie takie same moce jak mam w okularach. Zastanawiam się czy konieczna jest zmiana mocy soczewek czy może wpływa na to coś innego, np. suchość oka? Do lekarza oczywiście pójdę z tym, ale wolałabym wiedzieć wcześniej jakie są możliwe przyczyny...
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:30   #2992
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Płyny katalityczne mozna kupić na allegro ok.40 zł za dużą butelkę
dziękuję za rade

póki co postanowiłam się wstrzymać...

ale powiem wam, że dziś było już lepiej (może to potęga podświadomości ) ... założyłam rano soczewki i pojechałam do fryzjera, jadąc autkiem wszystko widziałam dobrze i u fryzjera też nie było źle.. momentami zdarzały się zamglenia całego pola widzenia, ale pomrugałam spojrzałam na prawo i lewo i było znów ok za to po powrocie do domu powtórka z rozrywki.. (efekt zamglonego, załzawionego oka utrzymujący się u dołu) .. chyba przestrzeń domowa nie służy moim soczewkom

i co wydaje mi się dość dziwne... zakropiłam oczka tylko raz rano a potem dopiero po zdjeciu soczewek! myślałam, że to może efekt suchego oka a tu może się okazać, że zbyt nawilżonego? nie wiem... nie znam się...

tak czy inaczej we wtorek czeka mnie wizyta ...

Edytowane przez olc
Czas edycji: 2010-06-19 o 21:31
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:45   #2993
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dorotqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może poradzicie Od kilku dni noszę soczewki, wygodne są, ale widzę w nich niezbyt ostro, gorzej niż w okularach, mimo, że lekarz dobrał mi dokładnie takie same moce jak mam w okularach. Zastanawiam się czy konieczna jest zmiana mocy soczewek czy może wpływa na to coś innego, np. suchość oka? Do lekarza oczywiście pójdę z tym, ale wolałabym wiedzieć wcześniej jakie są możliwe przyczyny...
Mnie taki efekt dają migrujące do oka kremy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 22:00   #2994
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dorotqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może poradzicie Od kilku dni noszę soczewki, wygodne są, ale widzę w nich niezbyt ostro, gorzej niż w okularach, mimo, że lekarz dobrał mi dokładnie takie same moce jak mam w okularach. Zastanawiam się czy konieczna jest zmiana mocy soczewek czy może wpływa na to coś innego, np. suchość oka? Do lekarza oczywiście pójdę z tym, ale wolałabym wiedzieć wcześniej jakie są możliwe przyczyny...
nie znam się niestety więc trudno mi pomóc/poradzić.. ale kilka-kilkanaście stron wcześniej bylo sporo w tym temacie.. szczególnie doboru mocy soczewek i faktu, że w soczewkach powinno się widzieć nawet lepiej niż w okularkach

jak sama napisałaś - bez wizyty się nie obejdzie..

pozdrawiam!
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 07:57   #2995
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jak soczewki sprawdzają się podczas wakacji za granicą ? Wybieram się tam niedługo i trochę martwię się tym,czy podczas pływania i upałów soczewki będą w nienaruszonym stanie ... Czy u Was soczewki się spisały?
(Jednodniówek nie chce kupować, a mam Oasys )
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 08:04   #2996
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Jak soczewki sprawdzają się podczas wakacji za granicą ? Wybieram się tam niedługo i trochę martwię się tym,czy podczas pływania i upałów soczewki będą w nienaruszonym stanie ... Czy u Was soczewki się spisały?
(Jednodniówek nie chce kupować, a mam Oasys )
nie chciałabym Cie wprowadzić w błąd... ale odnośnie pływania to z tego co mi wiadomo soczewki mogą wypaść... należy unikać bezpośredniego kontaktu soczewki z wodą.. a jak pływasz to jest on nieunikniony no chyba, że będziesz miała zamknięte oczy.. ale nie wiem.. raz otworzysz i soczewki mogą popłynąc gdzieś oceanem

codo upałów to nie wiem.. wiec się nie wypowiadam
olc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 08:23   #2997
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Jak soczewki sprawdzają się podczas wakacji za granicą ? Wybieram się tam niedługo i trochę martwię się tym,czy podczas pływania i upałów soczewki będą w nienaruszonym stanie ... Czy u Was soczewki się spisały?
(Jednodniówek nie chce kupować, a mam Oasys )
Noszę Oasys i sprawdzają się świetnie na wyjazdach. Nad wodą nieuniknione jest korzystanie z okularów pływackich lub zmiana na soczewki jednodniowe. W trakcie upałów nie rozpływają się na oczach
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 10:37   #2998
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Jak soczewki sprawdzają się podczas wakacji za granicą ? Wybieram się tam niedługo i trochę martwię się tym,czy podczas pływania i upałów soczewki będą w nienaruszonym stanie ... Czy u Was soczewki się spisały?
(Jednodniówek nie chce kupować, a mam Oasys )
Jeżeli masz zamiar pływać to niestety pozostają tylko jednodniówki. No chyba że masz zamiar zakładać okulary pływackie za każdym razem wchodząc do wody, to możesz zostać przy oasys.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 10:43   #2999
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a czy ktos z was plywal w soczewkach (np. jedniodniowych) bez okularow plywackich, oczywiscie mając kontakt z wodą?
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 10:46   #3000
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja pływam zwykle w jednodniówkach bez okularków i o mało co parę razy nie zgubiłam. Trudno dobrać mi okulary, bo mam niewymiarową głowę i te dla dorosłych przeciekają, a dla dzieci uciskają.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2010-06-21 o 10:47
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.