Honorowe krwiodawstwo - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 18:39   #691
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
oj tak, ja bylam kilka razy odsylana z powodu hemoglobiny :/ tylko ostatnio jak oddalam juz krew, to mi przyslali wyniki, ze slabe, wiec krew tez na zmarnowanie no ale coz...
To wyniki przysyłają u was?? U mnie to od razu pobierana jest próbka z palca i pielęgniarka bada hemoglobinę na takiej maszynce i jeśli będzie za mała to krwi nie wezmą!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:46   #692
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
To wyniki przysyłają u was?? U mnie to od razu pobierana jest próbka z palca i pielęgniarka bada hemoglobinę na takiej maszynce i jeśli będzie za mała to krwi nie wezmą!
hemoglobine sprawdzaja od razu ale jesli inne wyniki sa zle to przysylaja wyniki
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:49   #693
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

A to nie wiedziałam!!! A oddaję krew prawie 7 lat!!!
Wiem, że raz w roku maja obowiązek zrobić pełną morfologię i mozesz sobie odebrać wyniki w punkcie oddawania krwi i tyle
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:06   #694
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

przysylaja wyniki, zeby mozna bylo sie zbadac jak najszybciej ja teraz nosze ze soba zaswiadczenie od lekarza ze jestem zdrowa, bo bez tego mnie znow nie przyjma na oddawanie krwi
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 17:34   #695
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Fajnie wiedzieć
JA tyle lat oddaję krew, a dopiero niedawno przeczytałam informację, że raz w roku mają obowiazek zrobić morfologię. Tylko nie wiem jednego: czy muszę sie upomnieć o wyniki? Bo nigdy takich nie dostałam! I okazalo sie ze mi w styczniu tą morfologie zrobili! A ja nie wiedziałam
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 17:46   #696
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

odnosnie wynikow krwi, przegladalam watek ale chyba coś przeoczyłam, a dokładnie chodzi mi o to czy nadal mogę odebrać wyniki jeśli od oddania krwi minął jakiś miesiąc moze troszke więcej(oddawalam pierwszy raz), czy już nie warto się fatygować.
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:07   #697
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Tak, nadal możesz odebrać.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 18:17   #698
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Tak, nadal możesz odebrać.
dziękuję
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 21:46   #699
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

A powiedzcie mi, jak to jest z niedociśnieniowcami ? Ja mam dosyć niskie ( 90/60, 90/50 , 100/48 ) i często mdleje lub słabne po pobraniach krwi z tego powodu ( nie boje się pobierań wbrew pozorom-omdlenia najprawdopodobniej wynikają właśnie z niskiego ciśnienia i tego,że badania robiłam zwykle na czczo, a wiadomo,że z głodu człowiek jest słabszy ). W prawdzie nie jestem jeszcze pełnoletnia, ale bardzo chciałabym kiedyś oddać krew
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:09   #700
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Mogą się nie zgodzić na pobranie Ci krwi.
Ja też mam niskie ciśnienie, nawet 80/50 i jak poszłam oddać krew, to kazali mi wypić herbatę/kawę albo ileś tam szklanek wody mineralnej żeby podnieść ciśnienie i później mierzyli je ponownie, czy jest na tyle dobre, żebym oddała krew.
Krew oddałam, ale było mi jednak trochę słabo, ale tylko przez chwilę, potem przeszło.

A krwi nie oddaje się na czczo, trzeba zjeść lekkie śniadanie, więc może nie będzie Ci aż tak slabo
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 21:12   #701
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

No, ale jeszcze mam jakieś 2 lata czekania, więc sporo czasu. Zobaczymy, może do tego czasu ciśnienie mi podskoczy
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 15:27   #702
Myszoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 54
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

dziewczyny, dziś pierwszy raz oddałam krew, co za przeżycie! na początku trochę się bałam, szczerze mówiąc, to nie wiedziałam, że tej krwi mi upuszczą prawie pół litra

personel był niesamowicie miły, cały czas mnie podtrzymywali na duchu ("ale pani pięknie oddaje", "ale mamy świetną debiutantkę"). No i lekarz mi powiedział, że mam świetne wyniki krwi i dobre ciśnienie. A za 10 dni dostanę pełne wyniki, wraz z badaniem np. obecności HIV.

Po pobraniu krwi dostałam herbatę i wafelki, a do domu oczywiście czekolady. Lekarz ze mną posiedział, pogadał. Przy okazji przestrzegł, żeby lepiej nie oddawać krwi w takich autobusach PCK, bo tam w razie omdlenia czy złego samopoczucia nie ma warunków do pomocy, a człowiek wychodzi prosto na upał, nie ma gdzie posiedzieć nawet chwili.

Szczerze mówiąc to tak z 10 minut po pobraniu zrobiło mi się trochę słabo i już wyobrażałam sobie, jak mi z powrotem tę krew przetaczają na szczęście zaraz wszystko wróciło do normy.

Zachęcam do oddawania krwi, sama też jeszcze będę oddawać (może nie co 3 miesiące, ale tak raz-dwa na rok - jestem dosyć mała, wagowo ledwo się łapię, trochę się boję tak forsować organizm...)
Myszoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 15:29   #703
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Mogę się przyłączyć?

Na koncie niecałe 3 litry, póki co przerwa z zamiarem wznowienia
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 16:52   #704
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

U mnie przymusowa przerwa, miesiąc temu nie mogłam po raz drugi w ciągu pół roku oddać krwi przez hemoglobinę. Odkąd oddaję, jst systematycznie coraz niższa. Łykam żelazo w tabletkach i za jakiś czas (pewnie akurat na Wampiradzie) spróbuję znowu.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 00:37   #705
sara100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 241
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

hej!
chciałabym zacząć oddawać krew, ale nie wiem jak dokładnie jest z tą wagą. Czy trzeba ważyć powyżej 50 kg. niezależnie od wzrostu? mam 160 i ważę zazwyczaj ok. 48 kg., ale np. teraz (po tygodniu obżarstwa) ważę 50 kg., ale wiem, że to długo nie potrwa. nie jestem mega chudzielcem, jestem po prostu drobna, no ale przeczytałam, że nie liczy się stosunek wagi i wzrostu, tylko sama waga. to prawda? żadna z Was nie waży poniżej 50 kg.? jestem całkiem zdrowa i głupio, że przez to nie mogę oddawać krwi
sara100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:03   #706
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez sara100 Pokaż wiadomość
hej!
chciałabym zacząć oddawać krew, ale nie wiem jak dokładnie jest z tą wagą. Czy trzeba ważyć powyżej 50 kg. niezależnie od wzrostu? mam 160 i ważę zazwyczaj ok. 48 kg., ale np. teraz (po tygodniu obżarstwa) ważę 50 kg., ale wiem, że to długo nie potrwa. nie jestem mega chudzielcem, jestem po prostu drobna, no ale przeczytałam, że nie liczy się stosunek wagi i wzrostu, tylko sama waga. to prawda? żadna z Was nie waży poniżej 50 kg.? jestem całkiem zdrowa i głupio, że przez to nie mogę oddawać krwi
Zależy hmm.. od personelu. Znam dziewczynę, która waży niecałe 50 kg, ale przy wzroście trochę ponad 150 cm i bez problemu oddawała na akcjach wyjazdowych.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 12:31   #707
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Zależy hmm.. od personelu. Znam dziewczynę, która waży niecałe 50 kg, ale przy wzroście trochę ponad 150 cm i bez problemu oddawała na akcjach wyjazdowych.
z reguly jesli ktos wyglada drobno to go waza przed. bywa ze jak brakuje ci kilograma-dwoch to puszczaja.
w organizmie drobnej osoby krazy mniej krwi niz w organizmie wiekszej. przy oddaniu 450ml krwi istnieje ryzyko ze bedzie to powyzej 10% calosci krwi krazacej (a to juz tworzy ryzyko zaslabniec i innych powiklan) i stad - dla twojego wlasnego dobra moga odmowic ci oddania.

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2011-09-07 o 12:33
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 12:33   #708
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ja również się przyłączam, już jakiś czas zdaję krew, ostatnio raczej płytki krwi
a dzisiaj dowiedziałam się, że honorowi dawcy krwi magą liczyc na zniżkę w księgarni internetowej http://selkar.pl/dawcom_w_darze_5_rabatu_n_22.html
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 12:40   #709
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ja też mam na koncie kilka litrów oddanej krwi. Miałam ostatnio sporą przerwę ale zamierzam wrócić do oddawania jednak po przeprowadzce zgubiłam swoją książeczkę honorowego dawcy krwi a mój punkt krwiodawstwa został zlikwidowany jakiś czas temu, orientujecie się, gdzie mogę wyrobić duplikat takiej książeczki? czy zapiszą mi w niej oddane już jednostki krwi?
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 12:44   #710
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez dysia77 Pokaż wiadomość
Ja też mam na koncie kilka litrów oddanej krwi. Miałam ostatnio sporą przerwę ale zamierzam wrócić do oddawania jednak po przeprowadzce zgubiłam swoją książeczkę honorowego dawcy krwi a mój punkt krwiodawstwa został zlikwidowany jakiś czas temu, orientujecie się, gdzie mogę wyrobić duplikat takiej książeczki? czy zapiszą mi w niej oddane już jednostki krwi?
Dysiu - chyba w każdym punkcie możesz wyrobić taką książeczkę i zapiszą Ci w niej oddane jednostki, bo oni mają to wprowadzone do bazy krwiodawców
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:05   #711
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

dzięki NN

No to muszę się przejść do tego drugiego punktu, to się nazywa wojskowe centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa a z tego co pamiętam oni się nie lubili z tym punktem w szpitalu miejskim, gdzie ja oddawałam
mam nadzieję, że nie będą mi robić problemów
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 19:57   #712
nobodysperfect
Wtajemniczenie
 
Avatar nobodysperfect
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Panowie Niemcowie
Wiadomości: 2 833
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Dla mnie oddanie krwi to 15 min roboty wraz z badaniem i wyjściem z punktu. Traktuję to jak normalnośc, każdy człowiek świadomy powinien iśc i oddac pół litra krwi. Ze względu na to, że dopiero niecały rok mogę oddawac krew, mam za soba tylko trzy razy. Nigdy mi się nic nie stalo, nic nie bolało. Pani pielęgniarka wbiła iglę, pobawiłam się piłeczką w dłoni i wróciłam do domu. Tylko tyle a jak cenne.
nobodysperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 21:15   #713
alice333
Rozeznanie
 
Avatar alice333
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 885
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Hej. Mam pytanie do was, czy jak ktoś ma bardzo słabo widoczne żyły w obu rękach, to jest jakaś możliwość by to trochę poprawić?
Oddawałam krew dwukrotnie, lecz za każdym razem pielęgniarki miały problem z wbiciem, gdy im się udało żyła pękała(mam kruche żyły) i w końcu nie oddawałam pełnych 450ml, tylko trochę mniej.
alice333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 09:55   #714
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Hej. Oddaję krew regularnie.

mam takie pytanie. Ostatnio coś mnie tknęło, że to oddawanie krwi wcale bezpiecznym (dla przyjmujacych ją) nie jest. Zalóżmy, że sypiam ze swoim chlopakiem, ktory mnie zdradza. Zarazam sie od niego Hivem. Idę oddać krew, wypelniam ankiete i nie zaznaczam opcji'ryzykowne kontakty seksualne'. Oddaję krew, która później jest przebadana i jedzie do szpitala jako krew bezpieczna. Mimo, że mam hiv. Poprostu trafilo na okienko serologiczne.

Taka opcja jest mozliwa, prawda? ja sie nie znam na tym zupelnie, prosze, rozwiejcie moje watpliowsci
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 09:59   #715
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ta krew na pewno jest dokładnie przebadana, więc wydaje mi się, że to niemożliwe.

Ja sama mam zamiar zacząć oddawać regularnie krew jak tylko dobrnę do osiemnastki
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 10:59   #716
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez vespertine_ Pokaż wiadomość
Hej. Oddaję krew regularnie.

mam takie pytanie. Ostatnio coś mnie tknęło, że to oddawanie krwi wcale bezpiecznym (dla przyjmujacych ją) nie jest. Zalóżmy, że sypiam ze swoim chlopakiem, ktory mnie zdradza. Zarazam sie od niego Hivem. Idę oddać krew, wypelniam ankiete i nie zaznaczam opcji'ryzykowne kontakty seksualne'. Oddaję krew, która później jest przebadana i jedzie do szpitala jako krew bezpieczna. Mimo, że mam hiv. Poprostu trafilo na okienko serologiczne.

Taka opcja jest mozliwa, prawda? ja sie nie znam na tym zupelnie, prosze, rozwiejcie moje watpliowsci
Raczej nie jest to możliwe, krew jest dokładnie badania na obecność HIV, HCV, kiły i chyba czegoś tam jeszcze(niezależnie od tego co zaznaczyłas w ankiecie). Po oddaniu krwi możesz wybrać się do najbliższego RCKiK i odebrać te wyniki
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 14:45   #717
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez Karolinka:):) Pokaż wiadomość
Raczej nie jest to możliwe, krew jest dokładnie badania na obecność HIV, HCV, kiły i chyba czegoś tam jeszcze(niezależnie od tego co zaznaczyłas w ankiecie). Po oddaniu krwi możesz wybrać się do najbliższego RCKiK i odebrać te wyniki
Ale przeciez jakis czas po zakazeniu(miesiac?) testy nie wykrywaja obecnosci HIV (tzw. okienko serologiczne).
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 11:43   #718
lidkas102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 141
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Każda osoba od dająca krew podpisuje swoim nazwiskiem że że ankieta jest wypełniona zgodnie z prawdą , a tam jest napisane że jeżeli jest nie prawda to taka osoba może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej
lidkas102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:10   #719
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

No dobrze, ale przecież ktoś może byc nieświadomy, że naraził się na zakażenie wirusem HIV np, bo przecież jak się jest w związku małżeńskim, nie podejrzewa się, że małżonek zdradza - no to w takiej ankiecie się zaznacza NIE przy punkcie "ryzykowne kontakty seksualne"
ale i tak wydaje mi się, że prawdopodobieństwo takiego zakażanie osoby potrzebującej w tej chwili krwi jest znikoma, brane pod uwagę ale jednak taka osoba bardzo potrzebuje w tej chwili krwi - nikt nie przetacza krwi od tak bez powodu
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 07:43   #720
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Dziewczyny czy to prawda że po zrobieniu tatoo nie mogę przez jakiś czas oddać krwi ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-19 12:29:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.