Pierwszy raz samolotem - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 21:04   #3721
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Kochane wizazanki zyję!!!
Leciałam samolotem ale emocje. Pomijam że ze stresu nabawiłam się biegunki, lot był fajny ale stresowy, troche trzęsło, w samolocie miło ale ciasno no i drogo bo za ŻYWCA 330ML az 5 zł za puszeczke. Gorący kubek 10 zł;/ sorry. Na szczęscie leciałam niecałe 2 godz więc nie zgłodniałam poza tym stres swoje zrobił i jeść nie mogłam. Droga powrotna byla gorsza, mimo ze siedzialam przy oknie to na skrzydle wiec malo widzialam, to jeszcze nad Warszawą były mega duże chmury i stewardessa kazała na szybko raz jeszcze przed lądowaniem zapoznać się z wyjściami awaryjnymi- i wtedy juz się bałam;/ na szczescie wylądowaliśmy, ale pilot w drodze powrotnej nawet sie nie odezwał;/ co za...ekhm..
Pewnie leciałaś jakimś low costem, więc nie wiem dlaczego dziwią Cię ceny itd. Na pokładzie nie ma zapewnionego posiłku, dzięki czemu mniej płacisz za bilet. Coś za coś. A te 2 godziny bez jedzenia chyba można wytrzymac....

Co za....kto? Przepraszam, ale jakąś głupotę napisałaś. Mój tata jest pilotem i nie ma obowiązku żegnania się z pasażerami, bez przesady. Tymbardziej, że wspomniałaś że była zła pogoda, więc chyba miał ważniejsze "sprawy" na głowie.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 06:34   #3722
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Pierwszy raz samolotem

nie chodzilo mi o to ze mial do nas rozmawiac ale nawet sie nie przedstawil nie powiedzial gdzie lecimy( w sensie gdzie w chwili obecnej jestesmy) bo w drodze naszej destynacji pilot wlasnie to robil wiec nie wiem. Opisalam tylko swoje odczucia a wy juz gromy z nieba.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 07:35   #3723
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pierwszy raz samolotem

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:17
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 18:19   #3724
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Niedługo będę leciała pierwszy raz samolotem i jak samego lotu nie mogę się doczekać, to trochę przerażają mnie te wszystkie przepisy. Przeglądnęłam wątek i mam pytanie odnośnie wymiarów walizki. Pisałyście, że na lotniskach są kosze, do których wkłada się bagaż podręczny. Czy mogę wcześniej wziąć swoją walizkę i spróbować, czy zmieści się w tym koszu?

Wymiary mojego bagażu podręcznego to: 53 x 34,5 x 21 (tu chodzi o głębokość, w razie czego mogę ścisnąć tutaj, ale na dole są kółka i tam głębokość wynosi już 23). Dodam, że lecę wizzairem z Wrocławia.

Czy w tym wątku można też pytać o porady dotyczące pakowania?
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-07-18 o 18:20 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 19:35   #3725
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Pierwszy raz samolotem

O pakowanie zapytac tez mozna.

Co do wymiarow.
Ja latalam z Katowic ale mysle ze tak jest w wiekszosci.
Tylko raz bylam sprawdzana co do wymiarow bagazu podrecznego.
Byl to okres swiat Bozego Narodzenia i chyba zrobili to specjalnie zeby zarobic na wyjezdzajacych od rodziny rodakach.

Ale jesli cie sprawdza to twoja walizka na pewno sie w stojak nie zmiesci przez te kolka. Bo ma sie miescic wszystko.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 22:02   #3726
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dzięki za odpowiedź. A ona cała musi wejść do tego kosza? Jeżeli zapakuję ją do góry nogami, to wejdzie, tylko kółka będą wystawać. Zakładając, że spełni się najgorszy scenariusz, to co się dzieje wtedy? Zabierają walizkę i każą zapłacić za 2 bagaż rejestrowany?

W kwestii bagażu chciałam się dopytać, ponieważ jadę na około 2 miesiące i na zimę niestety. Ile orientacyjnie pomieszczą 32kg (pisałyście, że nawet 16 to dużo, ale chyba jadąc na zimę inaczej to wygląda)? Wiem, że to zależy od tego co tam napakujemy, ale właśnie boję się, że się nie zapakuję. Same kozaki dużo ważą, a trzeba by zabrać jakieś swetry, buty na zmianę itd. Może macie jakieś rady na zminimalizowanie bagażu? Chyba ograniczę kosmetyki, bo inaczej obawiam się, że w życiu się nie zmieszczę w tym limice.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-07-18 o 22:10 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 06:22   #3727
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak musi cala wejsc do kosza.
Jesli kosz jest pionowo to kolka ujda (chyba - nie mam doswiadczenia) ale wtedy w wizzair stojak byl poziomo - czyli wysoka na 55 cm walizke trzeba bylo wlozyc bokiem. Mam nadzieje ze pisze zrozumiale.
Cos spac nie moge ale sie do konca nie obudzilam.

Wtedy pojawia sie pani z terminalem i albo gotowka albo karta placisz 272 zl. a bagaz do luku.

Ja nigdy nie dobilam do 32 kg. Chyba bym musiala miec walizke giganta.
Jak sie pakowac? Upychac wszystko bez foliowych workow do walizki. Wiecej wejdzie. Wkladac np skarpety i bielizne do butow - ktorych nie scisniesz bo sie zniszcza. Kosmetyki wziasc podstawowe reszte dokupisz na miejscu. Najwiecej wazy szklo - szklane pojemniki na kosmetyki odpadaja.
Wloz na siebie co ciezsze rzeczy. Moze nie kozaki ale np trapery albo inne sportowe, cieple buty w ktorych mozesz chodzic takze w zimie - sa duze i ciezkie ale nie bedzie sensacji jak je zalozysz w cieply dzien.

A gdzie sie wybierasz i kiedy - jesli mozna wiedziec?

Ja nie biore takich wynalazkow jak suszarka i prostownica. No chyba ze kupisz sobie taka mala, skladana suszarke podrozna.
To wszystko co mi sie przypomnialo.

A i poczytaj sobie takie porady http://www.fly4free.pl/oszczedzamy-1...-z-podrecznym/
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 10:09   #3728
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pierwszy raz samolotem

to nie zmniejszy wagi tobołka, ale zwiększy pojemność walizki-worki próżnioweszczególni e dobre jeśli chodzi o swetry
32kg to dla mnie baaardzo dużo-najlepiej zrób sobie próbny bagaż, zaoszczędzisz sobie nerwów
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 12:50   #3729
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dzięki dziewczyny za porady.

dorka, właśnie tak myślałam, żeby na próbę się spakować. O workach próżniowych też, ale nie mam pojęcia, gdzie je kupić, popytam w gospodarczych.

sjoanna, dzięki za link, teraz widzę jak ten koszyk wygląda. Pojadę wcześniej na lotnisko i zobaczę, czy się zmieści. Pisałyście, że te kosze są nawet trochę większe, a mój brat jak leciał rynairem z tego samego lotniska też mówił, że te koszy są większe. Co do pakowania, mam składaną suszarkę, ale w razie czego mogę z niej zrezygnować. Natomiast największym zmartwieniem są buty (ciężkie) i płaszcz zimowy (objętościowo dużo miejsca zajmie). Skorzystam z rady dorki i po prostu w jakiś weekend zrobię próbne pakowanie i zobaczymy co z tego będzie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 12:58   #3730
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja bym plaszcza nie brala.
Kurtka wystarczy.

Linie maja swoje stojaki.
Jak pisaly dziewczyny wczesniej roznia sie nieco rozmiarami.
No i czesc jest ustawionych pionowo a czesc poziomo.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 13:52   #3731
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia, gdzie je kupić, popytam w gospodarczych.
na allegrokup sobie kilka np4 różnych rozm, przydatne są także w domu (zwiększają pojemność szafy, gdy chowamy zimową garderobę)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 18:40   #3732
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Czy podczas kontroli muszę wyciągać z bagażu podręcznego wszystkie elektryczne rzeczy, typu aparat,komórka itp do osobnej kontroli? Cytat ze strony Balic ( stamtąd lece - Ryanair) :

" Zgodnie z unijnymi regulacjami z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego sprzęt elektroniczny (laptopy, kamery) oraz odzież wierzchnia muszą zostać skontrolowane jako oddzielna sztuka bagażu. W związku z tym, zbliżając się do punktu kontroli bezpieczeństwa prosimy o wyjęcie wszelkiej elektroniki z bagażu kabinowego i przekazanie jej oddzielnie do kontroli. Identycznie prosimy postąpić w przypadku posiadania na sobie odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcza, marynarki)."


karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 18:45   #3733
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Niedługo będę leciała pierwszy raz samolotem i jak samego lotu nie mogę się doczekać, to trochę przerażają mnie te wszystkie przepisy. Przeglądnęłam wątek i mam pytanie odnośnie wymiarów walizki. Pisałyście, że na lotniskach są kosze, do których wkłada się bagaż podręczny. Czy mogę wcześniej wziąć swoją walizkę i spróbować, czy zmieści się w tym koszu?

Wymiary mojego bagażu podręcznego to: 53 x 34,5 x 21 (tu chodzi o głębokość, w razie czego mogę ścisnąć tutaj, ale na dole są kółka i tam głębokość wynosi już 23). Dodam, że lecę wizzairem z Wrocławia.

Czy w tym wątku można też pytać o porady dotyczące pakowania?
Jeśli będą sprawdzać walizki, to Twoja niestety nie przejdzie. Jak pisałam tutaj wcześniej, miałam taką przygodę z Wizzairem, te ich kosze są małe, w dodatku poziome
32 kg + 10 kg bagażu podręcznego to naprawdę bardzo dużo. Ja raczej martwiłabym się o objętość niż o wagę
Kiedyś 15 kg na wakacyjny wyjazd wydawało mi się mało, ale trening czyni mistrza Teraz potrafię na 2 tyg. wyjechać z bagażem podręcznym 8-9 kg

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Czy podczas kontroli muszę wyciągać z bagażu podręcznego wszystkie elektryczne rzeczy, typu aparat,komórka itp do osobnej kontroli? Cytat ze strony Balic ( stamtąd lece - Ryanair) :

" Zgodnie z unijnymi regulacjami z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego sprzęt elektroniczny (laptopy, kamery) oraz odzież wierzchnia muszą zostać skontrolowane jako oddzielna sztuka bagażu. W związku z tym, zbliżając się do punktu kontroli bezpieczeństwa prosimy o wyjęcie wszelkiej elektroniki z bagażu kabinowego i przekazanie jej oddzielnie do kontroli. Identycznie prosimy postąpić w przypadku posiadania na sobie odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcza, marynarki)."

Nie trzeba. Mnie się jeszcze to nie zdarzyło. Raz tylko zostałam zapytana czy aparat mam duży czy mały, jak powiedziałam, że mały to nie kazano mi wyjmować. Natomiast odzież wierzchnią zawsze trzeba zdjąć.
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA

Edytowane przez Lucrecia3
Czas edycji: 2011-07-19 o 19:19
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 23:21   #3734
rata_hono
Przyczajenie
 
Avatar rata_hono
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: city that never sleeps
Wiadomości: 26
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Kochane wizażanki.
Mam do Was pytanie odnośnie tych foliowych woreczków, do których pakuje sie te wszystkie płynne rzeczy (do 100ml każdy) w bagażu podręcznym - kilka stron wcześniej któraś z Was napisała, że są one do nabycia na lotnisku za 2zl. A czy mogłabym wziąć po prostu taki woreczek śniadaniowy i do niego wpakować to co trzeba? Czy koniecznie musi być on z lotniska?
Dziękuję z góry za odpowiedź
__________________

All I wanted was to know I'm safe

Don't want to lose the love I've found

Remember when you said that you would change

Don't let me down...



rata_hono jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 00:03   #3735
aadzikowa
Raczkowanie
 
Avatar aadzikowa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 54
GG do aadzikowa
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja pierwszy raz lecialam do Turcji,wiec teoretycznie lot krótki, dwu i półgodzinny i bylo spokojnie, raczej sie nie balam, ale za to drugi lot, to bylo jakos zaraz po katastrofie w Smolensku i jeszcze siedzialam na samym 'ogonie' samolotu, calkowicie z tylu i jak samolot wzbijal sie ku gorze i był prawie poziomo to ja z racji usadzenia ciagle bylam na dole i sie balam,ze samolot przeciązy sie i spadnie hahaha.
aadzikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 09:41   #3736
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez rata_hono Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki.
Mam do Was pytanie odnośnie tych foliowych woreczków, do których pakuje sie te wszystkie płynne rzeczy (do 100ml każdy) w bagażu podręcznym - kilka stron wcześniej któraś z Was napisała, że są one do nabycia na lotnisku za 2zl. A czy mogłabym wziąć po prostu taki woreczek śniadaniowy i do niego wpakować to co trzeba? Czy koniecznie musi być on z lotniska?
Dziękuję z góry za odpowiedź
są w rossmanie, drogeriach, może być przeźroczysta kosmetyczka lub dealerka
jak dla mnie możesz zapakować i w śniadaniowy ale schludniej i praktyczniej będzie mieć coś "porządniejszego":ehe m:
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 10:34   #3737
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Czy wy zamykacie na kłódeczki bagaż rejestrowany ? Wylatuję za 2 dni i tak nagle sobie o tym przypomniałam, i nie wiem czy takie coś jest w ogóle potrzebne...
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 10:50   #3738
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pierwszy raz samolotem

karola, lepiej zamknąć. Ja mam przy bagażu kłódeczkę, tylko kodu nie dołączyli, więc będę musiała poszukać nowej.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 10:55   #3739
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Czy wy zamykacie na kłódeczki bagaż rejestrowany ? Wylatuję za 2 dni i tak nagle sobie o tym przypomniałam, i nie wiem czy takie coś jest w ogóle potrzebne...
możesz zamknąć, na pewno to nie zaszkodzi, chociaż moim zdaniem i tak jak ktoś będzie chciał Ci coś ukraść to znajdzie sposób, w końcu pancerne te walizki nie są...
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 17:05   #3740
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez rata_hono Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki.
Mam do Was pytanie odnośnie tych foliowych woreczków, do których pakuje sie te wszystkie płynne rzeczy (do 100ml każdy) w bagażu podręcznym - kilka stron wcześniej któraś z Was napisała, że są one do nabycia na lotnisku za 2zl. A czy mogłabym wziąć po prostu taki woreczek śniadaniowy i do niego wpakować to co trzeba? Czy koniecznie musi być on z lotniska?
Dziękuję z góry za odpowiedź
Ja kupiłam woreczki na Allegro, np. takie: http://allegro.pl/torebki-strunowe-1...726155780.html
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 19:31   #3741
rata_hono
Przyczajenie
 
Avatar rata_hono
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: city that never sleeps
Wiadomości: 26
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
są w rossmanie, drogeriach, może być przeźroczysta kosmetyczka lub dealerka
jak dla mnie możesz zapakować i w śniadaniowy ale schludniej i praktyczniej będzie mieć coś "porządniejszego":ehe m:
Ach no dobrze, teraz już rozumiem Po prostu ma być przeźroczyste. Nie wiedziałam czy są jakieś wymogi co do tych woreczków, dlatego wolałam się upewnić
Dziękuję za odpowiedzi.
__________________

All I wanted was to know I'm safe

Don't want to lose the love I've found

Remember when you said that you would change

Don't let me down...



rata_hono jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 12:27   #3742
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Słuchajcie,po jutrze lecę do Turcji. Nie jest to mój ierwszy raz samolotem,ale jednego czego się boję- zgubiony bagaż. Nie mam żadnej przesiadki,ale biore ze sobą moje ubrania,buty,torebki,łado warki,kosemtyki etc. Jadę z grupą turystów,więc jest to zorganizowana wycieczka. Ale nie poradzę sobie 2tyg w jednych ubraniach...Błagam,jakieś słowa otuchy czy coś!!
Nie chodzi mi o walizkę,ale o rzeczy w niej. Sumując wszystko,nie są to tanie rzeczy...i jeszcze moje ulubone...
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.

Edytowane przez himym
Czas edycji: 2011-07-22 o 12:29
himym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 12:33   #3743
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Słuchajcie,po jutrze lecę do Turcji. Nie jest to mój ierwszy raz samolotem,ale jednego czego się boję- zgubiony bagaż. Nie mam żadnej przesiadki,ale biore ze sobą moje ubrania,buty,torebki,łado warki,kosemtyki etc. Jadę z grupą turystów,więc jest to zorganizowana wycieczka. Ale nie poradzę sobie 2tyg w jednych ubraniach...Błagam,jakieś słowa otuchy czy coś!!
Nie chodzi mi o walizkę,ale o rzeczy w niej. Sumując wszystko,nie są to tanie rzeczy...i jeszcze moje ulubone...
Może Cię to pocieszy- moja walizka się zgubiła, co prawda już w drodze powrotnej, ale po 2 tygodniach ją znaleźli i przywieźli kurierem
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:16   #3744
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Lainathiel Pokaż wiadomość
Może Cię to pocieszy- moja walizka się zgubiła, co prawda już w drodze powrotnej, ale po 2 tygodniach ją znaleźli i przywieźli kurierem
Ni pociesza ani trochęjeszcze bardziej przeraża że ta wizja stanie się prawdziwa...
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:16   #3745
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Ni pociesza ani trochęjeszcze bardziej przeraża że ta wizja stanie się prawdziwa...
daj spokoj, przeciez to sie bardzo rzadko zdarza
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:30   #3746
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Słuchajcie,po jutrze lecę do Turcji. Nie jest to mój ierwszy raz samolotem,ale jednego czego się boję- zgubiony bagaż. Nie mam żadnej przesiadki,ale biore ze sobą moje ubrania,buty,torebki,łado warki,kosemtyki etc. Jadę z grupą turystów,więc jest to zorganizowana wycieczka. Ale nie poradzę sobie 2tyg w jednych ubraniach...Błagam,jakieś słowa otuchy czy coś!!
Nie chodzi mi o walizkę,ale o rzeczy w niej. Sumując wszystko,nie są to tanie rzeczy...i jeszcze moje ulubone...
Ja latam juz pare ladnych lat - co prawda nie do Turcji ale do Wloch - (ale jesli chodzi o balagan to chyba Wlosi sa mistrzami) i nigdy nic mi nie zginelo.
Malo tego - jeszcze sie nie zdarzylo zebym widziala ze ktos biega i szuka walizke.
Raz widzialam bezpanski bagaz krecacy sie na tasmie - moze ktos zapomnial.
To nie ludzie sortuja walizki a system czytnikow komputerowych.
Nie martw sie.

Cytat:
Napisane przez Lainathiel Pokaż wiadomość
Może Cię to pocieszy- moja walizka się zgubiła, co prawda już w drodze powrotnej, ale po 2 tygodniach ją znaleźli i przywieźli kurierem
No to chyba nie jest pocieszajace.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 16:02   #3747
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Słuchajcie,po jutrze lecę do Turcji. Nie jest to mój ierwszy raz samolotem,ale jednego czego się boję- zgubiony bagaż. Nie mam żadnej przesiadki,ale biore ze sobą moje ubrania,buty,torebki,łado warki,kosemtyki etc. Jadę z grupą turystów,więc jest to zorganizowana wycieczka. Ale nie poradzę sobie 2tyg w jednych ubraniach...Błagam,jakieś słowa otuchy czy coś!!
Nie chodzi mi o walizkę,ale o rzeczy w niej. Sumując wszystko,nie są to tanie rzeczy...i jeszcze moje ulubone...
Ja miałam raz nieprzyjemną przygodę z bagażem, dlatego teraz wszyskie ubrania i rzeczy, które są dla mnie ważne wkładam do podręcznego. Do rejestrowanego wędrują tylko ręczniki, koc i inne rzeczy, po których nie będę płakać jak zaginą
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 17:22   #3748
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Ja latam juz pare ladnych lat - co prawda nie do Turcji ale do Wloch - (ale jesli chodzi o balagan to chyba Wlosi sa mistrzami) i nigdy nic mi nie zginelo.
Malo tego - jeszcze sie nie zdarzylo zebym widziala ze ktos biega i szuka walizke.
Raz widzialam bezpanski bagaz krecacy sie na tasmie - moze ktos zapomnial.
To nie ludzie sortuja walizki a system czytnikow komputerowych.
Nie martw sie.



No to chyba nie jest pocieszajace.
wiesz, to wszystko kwestia podejścia, latałam już setki razy więc to jedno małe zawieruszenie nie wygląda na tragedie moim zdaniem jeśli patrzeć na to z odpowiedniej perspektywy.
Koniec OT.

Nie przejmuj się himym, to naprawdę są sporadyczne przypadki
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 20:56   #3749
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy piszesz o Balicach, czy ogólnie.
Ja często chodziłam po lotnisku.
Najczęściej jak wysiadałam to na halę szłam na pieszo. Ale przy wsiadaniu też się zdarzało. Wtedy droga odgrodzona jest taśmą i stoi obsługa lotniska pilnując, żeby nikt się nie pałętał.

Z Balic nie leciałam.
Witam wraacając do tematu: JA chodziłam i po Gdańskim lotnisku i w Londynie po stansted . A poza tym to przeczytałam prawie cały wątek , leciałam tylko raz; Gdańsk - Londyn i z potrotem, nie dość że był to piwerszy raz, to nie znałam dobrze angielskiego, i w drodze powrotnej Pani stewardessa zaczęła coś mówić po angielsku o Poznaniu- no i stało się, zamiast w Gdańsku wylądowaliśmy w Poznaniu, z powodu złych warunków atmosferycznych . W październiku znów lecimy do Londynu, na zakupy na 3 dni, już nie mogę się doczekać i odliczam dni jak wariatka, hehe . Mimo lekkiego strachu- pokochałam latanie
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 21:38   #3750
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, a co myślicie o strefach bezcłowych? Na co najlepiej tam polować, perfumy?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.