Co kupujecie w EcoSpa ? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 13:41   #181
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

http://www.ecospa.pl/products_new.php

ktoś ma coś z tych nowych zestawów? ciekawi mnie ten marokański żel do mycia ciała

na eco spa jest dość drogo w porównaniu z innymi sklepami ale też mam wrażenie, że artykuły są jakby lepszej jakości?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 13:57   #182
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

W powietrzu zapachniało wiosną, więc wzięłam powiekszające lusterko stanęłam w słońcu i przyjrzałam się swojej twarz i masakra. Zmarszczki w okolicach oczu ust i bruzdy nosowe tragedia. Chciałabym sobie zrobić dobre serum przeciwzmarszczkowe. Trochę czytałam ale dla początkujących nie ma przepisów na silnie działające specyfiki(albo żle szukałam) potrzebuję pomocy, jeżeli któraś się zlituje (mam już sprzęt do robienia) co dodać aby zadziałało (do bazy, bo chyba nie dam rady zrobić całości na tym etapie) Z góry dzięki

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Skleroza nie boli? Jaką bazę proponujecie
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 15:42   #183
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Nie bardzo jest co zaproponować bo w ecospa jest tylko jedna baza z której idzie zrobić krem. Z substancji przeciwzmarszczkowych godny polecenia jest koenzym Q10 + witamina E. Do tego ewentualnie skwalan, witamina A (tu warto dodać, że w innych sklepach jej nie ma), może jakiś olejek eteryczny. Może nie są to jakieś super mocne składniki, ale taki krem i tak będzie z 10 razy bardziej przeciwzmarszczkowy niż większość tego co mogłabyś kupić w sklepie/aptece.
Swojej teściowej robię kremiki z 1% koenzymu q10 i jest bardzo zadowolona To jest zawsze główny przeciwzmarszczkowy składnik, ale dodaję/dodawałam (bo przecież nie wszystko na raz) jej też witaminę E, algi bioferment (mazidła), kwas hialuronowy, witaminę A, alginat (głównie dla zagęszczenia kremu), witaminę B3 i zwykle na jakimś fajnym oleju ma ten kremik, bo ja sobie kupuję, mnie zapycha i potem mogę jej zrobić krem na oleju śliwkowym lub żurawinowym.
Gotowe bazy kremowe i inne zestawy składników aktywnych znajdziesz na stronach http://www.zrobsobiekrem.pl/ i http://www.biochemiaurody.com/
W sklepie ecospa najbardziej podoba mi się wybór glinek . I estetyczne opakowania Mają najładniejsze naklejki na olejach i olejkach

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-02-20 o 15:44
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:28   #184
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
W powietrzu zapachniało wiosną, więc wzięłam powiekszające lusterko stanęłam w słońcu i przyjrzałam się swojej twarz i masakra. Zmarszczki w okolicach oczu ust i bruzdy nosowe tragedia. Chciałabym sobie zrobić dobre serum przeciwzmarszczkowe. Trochę czytałam ale dla początkujących nie ma przepisów na silnie działające specyfiki(albo żle szukałam) potrzebuję pomocy, jeżeli któraś się zlituje (mam już sprzęt do robienia) co dodać aby zadziałało (do bazy, bo chyba nie dam rady zrobić całości na tym etapie) Z góry dzięki

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Skleroza nie boli? Jaką bazę proponujecie
nie do końca się to w tytule wątku mieści ale..
na te sprawy polecam to oraz to, a także to
wszystko można spokojnie dodawać do prostych w składzie kremów (aczkolwiek wg mnie najlepiej działają rozpuszczone w wodzie)

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Nie bardzo jest co zaproponować bo w ecospa jest tylko jedna baza z której idzie zrobić krem. Z substancji przeciwzmarszczkowych godny polecenia jest koenzym Q10 + witamina E. Do tego ewentualnie skwalan, witamina A (tu warto dodać, że w innych sklepach jej nie ma), może jakiś olejek eteryczny. Może nie są to jakieś super mocne składniki, ale taki krem i tak będzie z 10 razy bardziej przeciwzmarszczkowy niż większość tego co mogłabyś kupić w sklepie/aptece.
Swojej teściowej robię kremiki z 1% koenzymu q10 i jest bardzo zadowolona To jest zawsze główny przeciwzmarszczkowy składnik, ale dodaję/dodawałam (bo przecież nie wszystko na raz) jej też witaminę E, algi bioferment (mazidła), kwas hialuronowy, witaminę A, alginat (głównie dla zagęszczenia kremu), witaminę B3 i zwykle na jakimś fajnym oleju ma ten kremik, bo ja sobie kupuję, mnie zapycha i potem mogę jej zrobić krem na oleju śliwkowym lub żurawinowym.
Gotowe bazy kremowe i inne zestawy składników aktywnych znajdziesz na stronach http://www.zrobsobiekrem.pl/ i http://www.biochemiaurody.com/
W sklepie ecospa najbardziej podoba mi się wybór glinek . I estetyczne opakowania Mają najładniejsze naklejki na olejach i olejkach
a nie witamina A
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:28   #185
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
. I estetyczne opakowania Mają najładniejsze naklejki na olejach i olejkach
to fakt, lubię ich za szklane butelki bo wyglądają lepiej niż te plastikowe jak po wodzie utlenionej
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:06   #186
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

O, przeoczyłam tą witaminę A w naturalisie. Jej minusem jest jednak to, że ma datę ważności tylko do lipca.
Kto sprzedaje w plastiku? Mazidła i naturalis też mają szklane buteleczki. Z tym, że nalepki z naturalisa są nie za ładne i mało funkcjonalne, są wydrukowane na zwykłym papierze i jak się zamoczą to się rozmazuje się tusz . Z mazideł są całkiem ok i nic się nie zamazuje (śliski papier) a Ecospa ma bardzo ładne te nalepki i są na nich krótkie notki o produkcie co mi się bardzo podoba, ale tusz się troszkę ściera z czasem.
No i w ecospa ma rzeczywiście mały wachlarz tych składników typowo przeciwzmarszczkowych i w innych sklepach można upolować coś lepszego .
No i zauważyłam, że pomyliłam się w jeszcze jednym miejscu - na BU nie ma bazy kremowej, tylko w ecospa i zsk.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 08:51   #187
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Bardzo, bardzo Wam dziękuję jesteście super . Właśnie myślałam a jakimś witaminowym koktajlu i A i E i C (można łączyć?) i cos bardziej aktywnego typu maska-krem na noc z czymś aktywnym. Obiuło mi się o uszy (a raczej oczy)syntetyczny jad żmiji że niby akternatywa dla botoxu ale cos misię wierzyć nie chce? Co Wy na to? A może inne propozycje?
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 11:10   #188
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Witamina C zakwasi krem, co może (ale nie musi, zależy od bazy) spowodować, że baza się rozwarstwi. Poza tym witamina C w roztworze po pewnym czasie traci część swoich właściwości dlatego najlepiej dodawać ją do kremu tuż przed aplikacją, wtedy jest bardzo aktywna i bardzo skuteczna.
Witaminę C można dodawać do kremu stosowanego na dzień.
Jak będziesz miała dobrze dobrane składniki w kremie na noc, to żadna maska nie będzie potrzebna. Taki domowej roboty krem potrafi być bardziej odżywczy niż niejedna maseczka . Ewentualnie widziałabym w tym zestawie jakąś maskę napinającą (kwas hialuronowy, algi bioferment i pewnie sporo innych rzeczy o których nie mam pojęcia).
O jadzie żmii nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Przejrzyj strony z półproduktami, większość produktów ma naprawdę wyczerpujące opisy, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 15:18   #189
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Kto sprzedaje w plastiku? Mazidła i naturalis też mają szklane buteleczki. Z tym, że nalepki z naturalisa są nie za ładne i mało funkcjonalne, są wydrukowane na zwykłym papierze i jak się zamoczą to się rozmazuje się tusz . Z mazideł są całkiem ok i nic się nie zamazuje (śliski papier) a Ecospa ma bardzo ładne te nalepki i są na nich krótkie notki o produkcie co mi się bardzo podoba, ale tusz się troszkę ściera z czasem.
BU i ZSK mają plastiki, szczególnie mnie to denerwuje przy hydrolatach, olejach BU w nieprzezroczystych butelkach gdzie nie widać ile jeszcze zostało. A ZSK etykiety przy olejach i masłach się rozmazują po czasie.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:45   #190
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
A ZSK etykiety przy olejach i masłach się rozmazują po czasie.
o tak niestety napisy z produktów zyskowych rozmazują się błyskawicznie ja mam zeszyt w powypisywanymi datami ważności, bo na niektórych buteleczkach już nic nie widać
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:36   #191
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Nie doczytałam się (gamoń ze mnie) pytam o jad żmiji a to dipeptide pseudobotoks dzięki czy moge to dodac do bazy i już, bo nigdzie nie moge znależć przepisu (albo znowu na oczy mi padło)

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

W koszyku już czeka:
- baza kremowa
- koenzym Q10 + E
- wit.A
-wit.B3
-wit.c
-zlote masło karite (czy dosyłaja pózniej bo w tej chwili nie ma?)
-sealik
-olej makadamia
-olej ze slodkich migdałów
chciałoby się więcej ale kasa blokuje, no i nie wiem czy z tego coś będzie czy powinnam jeszcze coś dołożyć koniecznego (żeby jedna przesyłka była) jak radzicie?

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

W koszyku już czeka:
- baza kremowa
- koenzym Q10 + E
- wit.A
-wit.B3
-wit.c
-zlote masło karite (czy dosyłaja pózniej bo w tej chwili nie ma?)
-sealik
-olej makadamia
-olej ze slodkich migdałów
chciałoby się więcej ale kasa blokuje, no i nie wiem czy z tego coś będzie czy powinnam jeszcze coś dołożyć koniecznego (żeby jedna przesyłka była) jak radzicie?
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 10:51   #192
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Jak nie ma, to znaczy, że nie doślą. Twoje zamówienie będzie tańsze o cenę tego produktu. Produkt zostaje na stronie jako niedostępny żeby osoby które juz go mają dalej miały dostęp do opisu produktu i żeby potem jak będzie już z powrotem w ofercie szło go szybko i sprawnie udostępnić na stronie. Najlepiej napisz do ecospa z pytaniem kiedy będzie to masełko i jeśli miałoby być niedługo, to poczekaj z zamówieniem. Albo też wybierz coś z produktów dostępnych. Ja muszę przyznać, że zawsze mam największy zgryz i nie wiem co wybrać właśnie wtedy, jak mam wybrać oleje ...
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 11:20   #193
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

W Naturalisie zamawiam jeszcze Dipeptide pseudobotoks, pantenol i nie wiem który kwas hialuronowy wybrać czy ten małocząsteczkowy czy mieszany? co radzicie może któraś używała i ma skalę porównawczą który lepiej? Z eco spa jeszcze dołożyłam hydrolat z róży rdzawej i olej shea, a co tam jak szaleć to szaleć
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:48   #194
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Nie bardzo jest co zaproponować bo w ecospa jest tylko jedna baza z której idzie zrobić krem. Z substancji przeciwzmarszczkowych godny polecenia jest koenzym Q10 + witamina E. Do tego ewentualnie skwalan, witamina A (tu warto dodać, że w innych sklepach jej nie ma), może jakiś olejek eteryczny. Może nie są to jakieś super mocne składniki, ale taki krem i tak będzie z 10 razy bardziej przeciwzmarszczkowy niż większość tego co mogłabyś kupić w sklepie/aptece.
Swojej teściowej robię kremiki z 1% koenzymu q10 i jest bardzo zadowolona To jest zawsze główny przeciwzmarszczkowy składnik, ale dodaję/dodawałam (bo przecież nie wszystko na raz) jej też witaminę E, algi bioferment (mazidła), kwas hialuronowy, witaminę A, alginat (głównie dla zagęszczenia kremu), witaminę B3 i zwykle na jakimś fajnym oleju ma ten kremik, bo ja sobie kupuję, mnie zapycha i potem mogę jej zrobić krem na oleju śliwkowym lub żurawinowym.
Gotowe bazy kremowe i inne zestawy składników aktywnych znajdziesz na stronach http://www.zrobsobiekrem.pl/ i http://www.biochemiaurody.com/
W sklepie ecospa najbardziej podoba mi się wybór glinek . I estetyczne opakowania Mają najładniejsze naklejki na olejach i olejkach
Dronf, czy dobrze rozumiem, że robisz ten krem dla teściowej z tej bazy kremowej z EcoSpa i dodajesz do niej w/w substancji?

I jeszcze mam pytanko: używal ktoś hydrolatów cedrowego i bławatkowego? Oba mnie kuszą - jeden - (domniemanym) zapache, a drugi (też domniemanym) działaniem na zmaltretowaną skórę wokól oczu _ czyli moja na co dzień). Wyszukiwarkę wyeksploatowałam na maksa odmieniając cedr i bławatek przez wszystko, co mi przyszo do głowy i nic nie znalazła (to tak na wypadek, gdyby coś jednak było, tylko moja postepująca wada wzroku/analfabetyzm wtórny/itp. sprawiły, że nie widzę...).

Aha, auraria, pewnie już złożyłaś zamówienie wtedy... Ale ja wolę ten mieszany hialuron z Naturalisa - najlepszy jaki miałam (IMHO).

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2010-05-17 o 21:49
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:23   #195
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Tak zamówionka były już dwa, a teraz idzie trzecie z koenzymem Q10+E zamówiłam też bazy kremową i balsamową oraz masełka karite (oba) z hydrolaty bławatkowego robię tonik z dodatkiem wit.B3 nawilżacza i odrobiną gliceryny wieczorem po toniku wit.C solo na buzię a póżniej szybkie rerum na dłoni z olejku (różne do wyboru ostatnio z pestek granatu) plus żel hialuronowy plus kolagen z elastyną i nawilżacz a rano serum peptydowo-liposomowe a pod oczy dipeptide+tripeptyde. Trochę tego dużo ale to jaką mam cerę to nie da się opisać. Nie ma rano wgnieceń (a miałam takowe) naczynka redukcja o 50% koloryt wyrównany, zmarszczki płytsze i krótsze tak o 40% no a nad jędrnością i sprężystością swojej skóry to sama się zachwycam . Co do hydrolatu bławatkowego to dla mnie rewelka, teraz idzie sandałowy i geraniowy. Pierwszy dla zapachu (mam nadzieję, a drugi dla działania). Także dziękuje wszystkim dziewczynom za porady, bo naprawdę jestem tymi produktami zachwycona.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

A co do hiluronowego żelu to mam i ten 2% i kwas hialuronowy mieszam oba przed aplikacją a do kolagen z elastyną też wzmacniam kupioną elastyną to w Naturalisie oczywiście.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 12:19   #196
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

A z czym stosujesz Q10+E? Tak to "szybko" napisałaś, że nie mogę się połapać
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 10:39   #197
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Ja mam bazę kosmetyczną kremową z EcoSpa i robię małe porcyjki kremów jeden pod oczy jeden na dzień i na noc trzeci. Konezym Q10+E dodaję do kremu na noc ok.0,5% w stosunku do całości, a pod oczy 1% to tak mniej więcej 1 ml na 30 gr.kremiku dodaję jeszcze kilka kropli żelu hialuronowego i kolagenu z elastyną, wychodzi kremik bajka no i skutki widoczne przez innych mie tylko ja to widzę. Jak nie masz bazy to
możesz dodać do jakiegoś gotowca lub do czego tam masz ja tak robiłam bazę mam dopiero teraz. Powodzonka
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:09   #198
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

jeszcze się nie chwaliłam, ale mam od kilku miesięcy pumeks wulkaniczny,
bardzo go lubię, ładnie wygląda przede wszystkim, i jest dobry, tylko potem musże troszeczkę stopy tarka/pilnikiem na gładko przejechać, ale ja gruboskórna na piętach. Polecam!
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:10   #199
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Dzień dobry chciałam się dowiedziec jakie macie opinie na temat baz kosmetycznych zwłaszcza kremowej i balsamowej? czy kremowa niezapycha?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 08:01   #200
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Witam, używam bazy kremowej i balsamowej. Są bardzo podobne. Balsamowa jest bardziej płynna. Mnie nie zapychają. Do robionych kremów na bazie kremowej muszę jeszcze dodawać jakiegoś olejku, bo dla mnie jest za delikatna. Skórę mam normalną (w niektórych miejscach trochę suchą). Można dodawać dużo różnych aktywnych czynników i "ulepszaczy" i się nie rozwarstwia. Jest stabilna. Ja polecam.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 13:57   #201
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
EcoSPA - co kupujecie, jakie receptury polecacie.

Praktycznie każdy sklep z surowcami do produkcji kosmetyków ma swoj wątek. Postanowiłam założyć wątek o EcoSPA, ponieważ uważam ten sklep za wart uwagi. Jest wątek na Biochemicznym KWC, ale w formie sondy i niknie gdzieś.

Jestem ciekawa jakie produkty tam kupujecie. Co polecacie, a przed czym ostrzegacie.

Podobają mi się receptury na masełko do ciała:

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=22

i zloty mus do ciała

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23

Zamierzam je wypróbowac gdy tylko odbiorę w Warszawie na ul. wilczej zamówienie (firma oferuje odbiór osobisty).

Zamówiłam:
* Olej arganowy (tradycyjny) () Pojemność 50 ml

* Masło karite (shea) FAIR TRADE i EKO. Waga 250 g

* Masło kakaowe - niefiltrowane EKOLOGICZNE.Waga 100 g

*Lecytyna sojowa

* Masło karite (shea) - Nilotica EKOLOGICZNE. Waga 100 g

* Witamina E

* Olej z pestek moreli 100 ml

* Olej kokosowy (ze świeżego miąższu) EKOLOGICZNY . Waga 100 g

* Wosk pszczeli płatkowany

* Gliceryna kosmetyczna 99.5%

* Hydrolat kadzidłowca

* Olej sojowy EKOLOGICZNY 100 ml

* Olej ze słodkich migdałów 100 ml

*Polisorbat 85

Olejek sojowy i emulgatory kupiłam z myślą o ukręceniu własnego olejku do kąpieli z kadzidlem i labdanum.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 21:30   #202
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Wątek o EcoSpa istnieje od dawna. Proszę korzystać z wyszukiwarki.
Wątki łączę.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 07:55   #203
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Wątek o EcoSpa istnieje od dawna. Proszę korzystać z wyszukiwarki.
Wątki łączę.
Dziękuję bardzo Wątek niestety mi umknął w recordach wyszukiwarkowych. W ciągu 7,5 roku pobytu na wizażu nauczyłam się korzytsać z wyszukiwarki. Nie trzeba mi o tym przypominać
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 17:57   #204
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: EcoSPA - co kupujecie, jakie receptury polecacie.

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość

Podobają mi się receptury na masełko do ciała:

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=22

i zloty mus do ciała

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23

Zamierzam je wypróbowac gdy tylko odbiorę w Warszawie na ul. wilczej zamówienie (firma oferuje odbiór osobisty).

Zamówiłam:
* Olej arganowy (tradycyjny) () Pojemność 50 ml

* Masło karite (shea) FAIR TRADE i EKO. Waga 250 g

* Masło kakaowe - niefiltrowane EKOLOGICZNE.Waga 100 g

*Lecytyna sojowa

* Masło karite (shea) - Nilotica EKOLOGICZNE. Waga 100 g

* Witamina E

* Olej z pestek moreli 100 ml

* Olej kokosowy (ze świeżego miąższu) EKOLOGICZNY . Waga 100 g

* Wosk pszczeli płatkowany

* Gliceryna kosmetyczna 99.5%

* Hydrolat kadzidłowca

* Olej sojowy EKOLOGICZNY 100 ml

* Olej ze słodkich migdałów 100 ml

*Polisorbat 85

Olejek sojowy i emulgatory kupiłam z myślą o ukręceniu własnego olejku do kąpieli z kadzidlem i labdanum.

beliczek ukręciłaś może już ten mus? bo ja też się do niego przymierzam i jestem ciekawa opinii
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-10-12 o 17:59
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:01   #205
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Alunialunia - mus wyszedł świetny! O niebo lepszy niz masła z Body shop'u! Polecam reepturę.

Ostatnio w korepsopndecji mailowej z EcoSpa dowiedziałam się, że mają rozszerzyc receptariusz o nowe przepisy
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:23   #206
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

no to mnie teraz przekonałaś, bo cały czas zmieniam listę składników w koszyku nie moge się zdecydować

a dodałaś identyczne składniki jak w przepisie czy może lekko zmodyfikowałaś recepturę?
jeszcze kokosowe masełko do ust mnie kusi, tylko czytam komentarze na temat oleju kokosowego ,tego z miąższu i przy tym ekologicznym są opinie,że słabo pachnie, a o tym tańszym nie eko,że pachnie bardzo intensywnie,ale niestety nie ma go obecnie na stanie, marzy mi się takie miękkie masełko,nie twardniejące na mrozie na skałę o intensywnym zapachu kokosa, mniam

widzę,że kupiłaś ten olej kokosowy eko,ma mocno kokosowy zapach?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:31   #207
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
no to mnie teraz przekonałaś, bo cały czas zmieniam listę składników w koszyku nie moge się zdecydować

a dodałaś identyczne składniki jak w przepisie czy może lekko zmodyfikowałaś recepturę?
jeszcze kokosowe masełko do ust mnie kusi, tylko czytam komentarze na temat oleju kokosowego ,tego z miąższu i przy tym ekologicznym są opinie,że słabo pachnie, a o tym tańszym nie eko,że pachnie bardzo intensywnie,ale niestety nie ma go obecnie na stanie, marzy mi się takie miękkie masełko,nie twardniejące na mrozie na skałę o intensywnym zapachu kokosa, mniam

widzę,że kupiłaś ten olej kokosowy eko,ma mocno kokosowy zapach?
zmodyfikowałam oleje - dałam arganowy.
Co do oleju, zapach nie jest intensywnie kokosowy, niknie w formulacjach.
Też marzy mi się takie masełko...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:42   #208
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

dzięki
ja mam w domu tylko jojobe, więc raczej będę musiała dokupić inny olej, to szkoda,że nie ma tak intensywnego aromatu,bo uwielbiam kokosa
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 13:39   #209
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

czy możecie mi polecić któryś z olejów arganowych?
nie wiem na jaki się zdecydować, kiedyś miałam świetny z Allegro - mętny, z kłaczkami, bardzo naturalny, teraz kupiłam w Helfach i jest klarowny i taki oczyszczony
Chciałabym wiedzieć czy lepszy jest ten argan tradycyjny czy może ze świeżych orzechów?
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:01   #210
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
czy możecie mi polecić któryś z olejów arganowych?
nie wiem na jaki się zdecydować, kiedyś miałam świetny z Allegro - mętny, z kłaczkami, bardzo naturalny, teraz kupiłam w Helfach i jest klarowny i taki oczyszczony
Chciałabym wiedzieć czy lepszy jest ten argan tradycyjny czy może ze świeżych orzechów?
Moim zdaniem lepszy jest ze świerzych, ale poczekaj jeszcze na opinię innych koleżanek.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-01 18:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.