Mamusie marcowe 2017 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-16, 10:12   #4831
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia u nas wygląda tak zasypianie w prawie każdym skoku... Szczęście że ten ostatni w pierwszym roku zaraz nam się skończy bo nocki są też niestety koszmarne...

Nie wracam do pracy bo nie mamy żłobka... Musiałabym do prywatnego dowodzić nie wiadomo gdzie i za ile wiec z pensja w urzędzie się nie kalkuluje poczekam na miejsce w państwowym i tyle 500 plus ratuje mnie trochę hihi a tak serio to mam problem tzn jestem na umowie na zastępstwo i do 9 lutego mam urlop rodzicielskiej, laska za którą mam umowę miała wrocic 14 do pracy więc powinni mi już dać wypowiedzenie a tu nic... Zaczynam się bać że jednak 12 lutego będę musiała iść do pracy i to wiece okaże się że na miesiąc czy coś bo jednak wróci później :/ pomijając że nie wiem co zrobię z dziećmi wtedy masakra! Czekam jeszcze do przyszłego tygodnia i jadę do kadr jak nie dostanę żadnego info...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 12:10   #4832
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia jakbym czytała o swoim synku. Jest skok chyba 42-47 tydzień. Maksiu ma 45 więc pasuje. Plus zeby i mamy wieczorny koszmarek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 12:32   #4833
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. U nas jakiś armagedon
Mały bardzo marudzi w dzień, ma tylko tryb mama. Jak znikam z oczu to najpierw płacz, potem udaje się go czymś zabawić, a gdy mnie zobaczy to znów płacz. Jak jestem z nim sama (czyli większość czasu) mam problem żeby choćby się ubrać bo nie opuszcza mnie na krok, trzyma się mojej nogi i tak sobie stoimy. Myślę, że moje ubieranie już się mu kojarzy wyjściem i dlatego tak robi.
Jak ma lepszy moment to się uśmiecha, lubi się wyglupiać, a nagle płacz. Mamy już wszystkie jedynki, teraz chyba górna dwójka już jest przebita i to chyba ona mu tak dokucza. Wczoraj znów miał biegunkę a dziś od rana katar, ale raczej nie jest to przeziębienie. Jak zaczyna robić kupę, to przychodzi do mnie i go przytulam a on robi na stojąco. Umie robić papa, przybić piątkę, pokazać parę przedmiotów i mamy zabawę na łóżku , ja mówię Iguś bam a on z siedzenia się kładzie, śmieje się i znów siada.
A tak apropo łóżka w zeszłym tygodniu też spadł na głowę na podłogę płakał mocno, ale dość szybko się uspokoił. Miał siniaka na czole i odarty nos. a dzień wcześniej miał bliskie spotkanie z drzwiami i miał guza po drugiej stronie czoła. taka ze mnie matka.
A noce to u nas koszmar. Budzi się co pół godziny / godzinę i siada, wstaje. Ostatnio zauważyliśmy, że wieczorem gdy wyłączmy lampkę lub tv to on odrazu się budzi. Dziś więc spaliśmy ze światłem. Do 1 w nocy było nawet trochę lepiej a potem masakra bo dokuczał mu ból brzucha i zatkany nos.
Niech już wyjdą te wszystkie zęby.
Gratuluję planów, powrotów do pracy, wyjazdów, nowych umiejętności dzieciaczków, przeprowadzki... To tak w skrócie, bo nie dam rady każdej z osobna wymienić. Mam nadzieję, że teraz już będę na bieżąco pisać.

Edytowane przez interewcia
Czas edycji: 2018-01-16 o 12:34
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 13:04   #4834
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas wczoraj w nocy pojawiła się gorączka Iga zasnęła wieczorem po basenie w moment i potem tak ładnie spała,że aż dziwne to było. Poszłam do niej o 24 a ona gorąca cała. Trzyma ją teraz cały czas takie 37,7 - 38. Markotna jest i śpiąca,ale żadnego kaszlu czy kataru nie zauważyłam. Zastanawiam się czy to na zęby tak (choć nigdy temp nie reagowała) czy to po basenie. Mąż mówił,że wczoraj jakoś wyjątkowo zimna woda była. Ech.. tymczasem się tulimy i będziemy obserwować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 16:32   #4835
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Witch zdrówka! Byle to tylko zęby ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 16:57   #4836
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Younan a kiedy szansa na miejsce w państwowymc? U nas pewnie wrzesień... Serio, nie wiem co robić.

Interewcia jak zawsze wysyłam duzp siły :-* Przywiązany jest do Ciebie. Umiejętności super! U nas żadnego papa itd.

Witch zdrówka :-*
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-16, 19:03   #4837
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Panterka hmm może wrzesień ale p. Dyrektor wątpi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-16, 20:23   #4838
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

O masakra.
... A wiesz która jesteś w kolejce?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 07:42   #4839
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dziewczyny, współczuję Wam z tymi żłobkami. Jestem przeszczęśliwa, że mam mamę, która bez problemu zaopiekuje się Zuzią. Po cichu liczę na to, że to kwestia roku z kawałkiem. W przyszłym roku we wrześniu Zuzia będzie mieć już 2,5 roczku i jeśli tylko będzie wołać siku i kupę to ma szansę na przedszkole. I jeszcze te pieniądze na nianię dosłownie z nieba mi spadły
Kolejna koszmarna noc za nami. Jak tylko weszłam do wanny to się obudziła i tak rozwrzeszczała, że nawet kiedy przyszłam to nie mogła się uspokoić. Pociąganie nosem i kwilenie trwało ok. pół godziny po tym jak w końcu niby usnęła Wycieńczające jest to na Maksa. Dobrze, że chociaż w dzień nie ma problemów.
Z umiejętności to u nas raczej dużo: cześć, pa pa, przytulanie, granie na bębenku (na brzuszku w rytm piosenki), wie gdzie tata, piesek, kotek, lala, misiu, piłeczka, światełko, oczko, nosek, dawanie-branie na proszę-dziękuję, rozumie niam niam i mleczko, pić, dać, bawi się w nie ma, nie ma zasłaniając oczy rączkami albo chowając się za zasłonę lub zakrywając buzię pieluchą. Wydaje mi się, że bardzo dużo rozumie tylko powiedzieć nie potrafi Jestem taka szczęśliwa! I często sobie myślę, że to największy cud, że nam się udało.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 08:00   #4840
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Przechlapane z tymi zlobkami. Wy jestescie z duzych miast czy takie sytuacje wystepuja w mniejszych miescinach?

U nas nie mam pojecia jak wygladaja kolejki do zlobkow - ale gdyby nie Wasze posty to bym zyla w przekonaniu ze z miejscami jest latwiej.

U nas przy ewentualnym powrocie do pracy - zaangazujemy do niunia albo tesciowke albo moja mame (o ile jej zdrowie sie nie pogorszy). Zlobka w tej chwili nie rozwazamy, w ostatecznosci wychowawczy.

Przedwczoraj odbylismy wizyte w osrodku regabilitacji dzieci - wizyta pod katem terapii SI. Na pierwszy rzut wsadzili nas na pozarcie zakreconego ortopedy, ktory zbieral wywiad i badal Ignasia. Jestesmy strasznie dumni z mlodego, bo mimo ze wizyta byla wycelowana na godz drzemki - niuniu zniosl dzielnie badanie i elegancko prezentowal swoje umiejetnosci.
Lekarz nie mogl wyjsc z podziwu jak zobaczyl co Ignacy wyprawia w parterze doktorek poczatkowo sceptycznie podchodzil do tematu "dziecko zaczelo chodzic w 9 miesiacu" ale po prezentacji byl nie malo zaskoczony, bo mlody i chodzi i biega a co najwazniejsze miesnie nog i stop sa bardzo, bardzo silne (5 miesiecy do przodu). Dowiedzielismy sie, ze mamy dziecko miesniowo rozwiniete na szostke. Ewenement pouczyl nas, ze w tej sytuacji zacznie sie pozno mowienie.
Tymczasem mlody mowi juz baba, mama, ko i papu.

W poniedzialek mamy psychologa i bedziemy rozkminiac czemu dziecko nie chce siedziec w wozku, foteliku, krzeselku do karmienia i przeanalizujemy nocki. Trzymajcie kciuki za nas.

Fizjoterapeuta ma wg polecen doktora zmeczyc syna, bo po 5 minutach stwierdzili ze takie dziecko (zywa iskra) to wyzwanie i wcale latwiej nie bedzie...
Od kilku dni koksik zaczal wspinac sie na lozko. Takie pochwaly to miod dla naszych uszu, tylko skad po nieprzespanych nocach czerpac energie dla siebie ?

Pochwale sie jeszcze ze pokoj Ignasia, garderoba i sypialnia jest juz w panelach i za niedlugo malujemy.
Asia jaki kolor wybralas do pokoju dziecka i sypialni? Szukan inspiracji
Dziewczyny co byscie polecily? Pokoj mlodego jest na poddaszu(skosy) i ma male okno. Rozwazam tylko jasne pogodne kolory.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 08:24   #4841
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola jestem z jednego z największych miast w kraju co do koloru to chyba wybrałbym jasny odcień szarości ale taki hmm cieplejszy (są jednak różne nasycenia i odcienie szarości w końcu ma 50 twarzy hihi) a tak serio to wg mnie mógłby taki kolor hmm wyciszac a na pewno nie rozbudzac co w Waszym przypadku raczej nie byłoby pożądane zawsze modny kolor, pasujący do wszystkiego do tego białe meble... Rozmarzylam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 09:06   #4842
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia fajnie że się odezwałaś pisz częściej.

Witch i jak zdrówko?

Kajusia ja też chcę postać Ole w wieku 2.5 do przedszkola. Starszak tak poszedł a jest ż mają więc jeszcze młodszy był i super się sprawdziło.
Zuzia zdolniacha.

Fruktola Ignas sam już chodzi? On od początku był hej do przodu... dobrze że mięśniowe wszystko ok. Ja ciągle mam obawy że takie szybkie stanie/chodzenie potem będzie miało jakieś złe konsekwencje u nas.
Powodzenia u kolejnych specjalistów.
Ja tam obstawiam że nie chce Wam siedzieć no to nuda i wolalby pobiegać a nie siedzieć przypiety pasami w wózku i foteliku. Tak sobie to tłumaczę w kontekście Oli

Ola też się wspina ma kanapę a że nie umie bezpiecznie schodzić to trzeba ja non stop pilnować tym bardziej że zrobiła sobie z kanapy sale treningową do ćwiczenia chodzenia. Upadki bardzo ja bawią więc idzie przewraca się że śmiechem wstaje i znowu idzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 09:06   #4843
1906monika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 73
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Jeśli chodzi o żłobek u nas tylko to wchodzi w grę. Jestem z dużego miasta i ten sam problem. Koleżanka urodziła w styczniu, zapisała i ma 90 miejsce chyba. Ja jeszcze nie byłam

Pokój my mamy biały i obrazek kolorowy na ścianie
1906monika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 09:07   #4844
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kolory do pokoju tak jak Youan polecam jasny szary i kolory w meblach. Jakiś czas temu tak zrobiliśmy pokój starszakowi i dalej mi się tak podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 13:07   #4845
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola mam u Ani w pokoju 2 ściany jasnoszare (beckers light grey) i 2 białe. Na szarej ścianie będą białe meble. Do tego kolorowe dodatki, dywan, obrazki na ścianie, może naklejki ścienne. Mam nadzieję że wyjdzie przytulnie.

U nas przeziębienie. Katar i lekko pokasłuje na jutro w razie w zrobiłam termin u lekarza. Na razie ściągam katar i obserwuje...mam nadzieję że to się jakoś nie rozwinie. Straszne epidemie teraz...

Interwcia miło Cie czytać wpadaj częściej!

Fruktola Ignacy to niezły ananas wystrzelił pięknie z tym chodzeniem

Sent from my SM-G903F using Wizaz Forum mobile app
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 14:10   #4846
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia gorączka odpuściła,ale noc była ciężka i teraz jest wcale nie lepiej. Iga jest nieodkładalna. Nie ma mowy o spaniu w łóżeczku. Doceniam dzisiaj Tule bardzo. Choć i tak już mnie wszystko boli :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 14:24   #4847
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia wow, wow, wow!! Jakie umiejętności, szok!

Fruktola super ze trafiliście na takich specjalistów. A co macie z nocami?
Placicie za diagnozę czy to NFZ?
Ignas naprawdę dużo umie, brawo

Witch dużo sily!

Ja też z większego miasta. No co zrobić. Wczoraj wpadłam a pomysł wychowawczego i wzięcie pod opiekę innego dziecka. Byłaby to dodatkowa kasa, wczoraj jedna mama się oglaszala i zapytałam to mówi że 1000zl planuje wydać na taki rodzaj opieki, więc mieć a nie mieć.

Sonia jak tak jej się podoba i kontroluje w miarę upadki to super

U nas Robert coraz częściej stoi bez trzymanki, myślę że chodzenie to kwestia krótkiego czasu teraz.

Monika nie byłaś jeszcze zapisać do żłobka?
Ja zapisałam w maju zeszłego roku i nie mamy miejsca...

Asia zdrowia <3
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 18:05   #4848
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Asia, my mamy w sypialni light greya i białe meble


Fruktola a w jakich kolorach masz panele, okna i drzwi?


Zdrowia maluszkom!


Kajusia a tak się martwiłaś o Zuzię a tu proszę ile umiejętności


Pantera, dobry pomysł Za granicą często rodzice tak się zrzeszają.



__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:33   #4849
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Almat okna i drzwi w kolorze zlotego debu. Panele wybralismy jasne (mieszanka szarosci z sosnowym bezem z przewaga tego drugiego). Mysle o polaczeniu delikatnego zoltego (piasek pustyni czy jakos tak) plus jedna sciana w jasnym szarym. Asiu sprawdzilam i ten Wasz szary calkiem pogodny (o ile to w ogole mozliwe jak na szary).

Jeszcze pol roku temu dziwilam sie co to za moda teraz na szare sciany, ale dzis widzac te nascie odcieni szarosci - mysle ze jedna sciana na cztery - nikomu krzywdy nie zrobi ☺ tylko trzeba z glowa zestawic dwa kolory. Ejjj ale o co chodzi z ta moda na szarosc? Nierzadko widze ze w jednym mieszkaniu i kuchnie sa robione na szaro i pokoje. Przeciez to przygnebiajacy i dolujacy kolor. No nie?

Slyszalam tez o farbie tablicowej a nawet magnesowej lub dwa w jednym. Stosowala ktoras z Was? Obawiam sie ze tablicowa sciana lub tez jej kawalek bedzie jak z kazda tablica kredowa - hit przez max tydzien. Z tablica jest latwiej bo idzie w kat a taka sciana zostaje na amen (no dobra - do nastepnego malowania ☺). A ta zlowieszcza szarosc tablicowa mnie przeokrutnie odstrasza. Co innego farba magnesowa - to ciekawy patent i planuje wykombinowac z niej jedna sciane na dole w jadalni glownej - cos na kroj harmonogram zadan - tabela motywacyjna.

Brawo dla wszystkich dzieci za umiejetnosci !

Pantera 1000 zl? Ciekawy pomysl !zuch dziewczyna za kreatywnosc !
Tak wizyta jest na nfz - po skierowaniu przez pediatre. Czekalismy 2 tyg.

Witch a sa dziaselka zabielone? Dasz rade zerknac?

Asia to moze posmaruj na noc aromactivem albo smalcem z borsuka. To nie zaszkodzi a wygrzeje i moze wypedzi to co zle. Polecamy tez olbas na kocyk lub tetre i siup obok na lozeczko. Z opisu wynika ze pokoik niuni wyglada uroczo

Monika a jaki obrazek macie na scianie?

Sonia Twoja cora to prawdziwa smieszka no a jaka twardzielka. Nasz mlody po wiekszosci upadkach mine ma nietega a po niektorych solidnych alarm na pol miasta ☺ i niech spelnia sie Twe slowa ze te problemy z wozkiem, fotelikiem to tylko efekt nudy i minie z wiekiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fruktola
Czas edycji: 2018-01-17 o 21:38
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 22:15   #4850
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola a na podstawie jakich objawów dostaliście skierowanie na takie badania? Bo u nas też ani w wózku, ani w aucie...

A co do szarosci- pół domu mam szare ale ja lubię ten kolor, dla mnie w połączeniu z drewnem (podlogi) i bielą (drzwi, listwy, meble) którą uwielbiam za rozjasnianie i optyczne powiększanie pomieszczeń wygląda super przytulnie<3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 09:03   #4851
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola farby tablicowe są w różnych kolorach nie musi być taka ciemna chociaż na takiej będzie lepiej widać napisy.
Wg mnie szary nie jest dolujacy tylko neutralny jeśli dac fajne dodatki to jest super przytulnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 14:00   #4852
1906monika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 73
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Właśnie zobaczyłam że się obrazek nie dodał. próbuje drugi raz

Nie zapisałam, bo chyba zapiszę go w rekrutacji marcowej na wrzesień, jeśli takie coś się odbywa. A do września jeszcze nie wiem, na razie zaległy urlop.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2017-02-28 21.27.08.jpg (101,7 KB, 29 załadowań)
1906monika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 16:06   #4853
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U mnie też sporo szarości w mieszkaniu i nie zmieniłabym tego po 4 latach mieszkania farbą tablicową mamy pomalowaną ścianę nad stołem. Fajnie motywacyjnie się sprawdza albo do życzeń na przykład

Fruktola nie zauważyłam zabielonych dziąseł. Jej teraz jedna dwójka się przebiła,ale nigdy aż tak nie reagowała na zęby.

W każdym bądź razie - kryzys zażegnany już wczoraj temp była tylko leciutko podwyższona a dzisiaj już wstała z o niego lepszym samopoczuciem. Nawet drzemkę przespała sama w łóżeczku a nie na mnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 16:35   #4854
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Monika piękne!
Nie wiem jak u Was żłobki, ale u nas zapisy są non stop. Ja zapisałam na kwiecień tego roku i nie mamy miejsca :-(

Witch no to dobrze że już lepiej

Fruktola z tą opieka to na razie myśl, nie wiem czy dałabym radę.
I podbijam pytanie Soni :-D
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 20:30   #4855
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ho ho ! Ale u nas wieje 😲
U Was tez tak??

Pediatra wypisal skierowanie na moja prosbe. Opowiedzialam o problemach z wozkiem, fotelikiem i nieprzespanych nocach (pobudki co godzine, co dwie) - myslcie co chcecie, ale tonacy brzytwy sie chwyta.
Probowalam wszystkiego - nawet abstrakcyjnych pomyslow typu kasztany pod materac ☺ a moze i faktycznie taki kaliber nam sie trafil, ale bede spokojniejsza jesli specjalista zajrzy w jego Ignasiowy swiat i troche w nim pogrzebie 😁
Ostatnio dziadkowie wpieraja mi teorie, ze przebodzcowalam dziecko swoimi niekonczacymi sie opowiesciami. Noo lubie gadac a jak jestem sama w domu to i z kotem potrafie pogaworzyc. Dacie wiare, ze kocury zdolne bestie - naprawde wiele rozumieja?
No ale wracajac do sedna - od urodzenia Ignas jest otaczany od switu po noc mamusinym slowotokiem i badz co badz bardzo mozliwe ze przez to juz bardzo duzo rozumie, ale istnieje ryzyko, ze jest przebodzcowany. Aj i badz tu czlowieku madry. Psychologiem nie jestem i nie mi to oceniac. Poniedzialek wyjasni nam wiecej.

Dzis Ignacy przeszedl sam siebie. Posadzilam mlodego na podlodze i zaczelam wyciagac z szafy ubrania na wyjscie. Wszystko ukladalam obok niunia na kupke a on tylko obserwowal i grzecznie siedzial a jak juz wyciagalam czapke i szalik mlody wstal - powedrowal w strone kominka - tam gdzie stoja jego buciki. Zlapal za jednego z nich i mi go przyniosl. Czadowo to wygladalo - choc wiem ze musial byc to przypadek ale swietnie wkomponowalo sie w sytuacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:23   #4856
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola absolutnie nie chce żeby to źle zabrzmiało ale widać po Twoich postach, że jesteś gadatliwa ale to dobrze ja za to chyba mało mówię do małej...nie umiem tak sama z siebie. Jak mnie ktoś zagada, wciągnie w temat to umiem gadać ale tak do małej to często się łapie na tym że do niej nie mówię...

Czy Wasze dzieci też się ciągną za włosy albo biją rączka po główce? Ania tak czasem robi i trochę mnie to martwi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:25   #4857
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas chyba ta gorączka związana była z trzydniówką. Wczoraj w nocy Młoda była mega marudna i płacząca, nie spałyśmy do 3 i rano już miała kropeczki na główce i tułowiu. Tak jak czytam to wypisz wymaluj trzydniówka,ale popołudniu jeszcze do pediatry podjedziemy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 14:45   #4858
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

O widzisz Witch, to wtedy już za Wami Daj znać co lekarz powiedział.

Fruktola może i ja mojej lekarce głowę posusze... Wcześniej jej mówiłam o ciągłych pobudkach, ale mnie zbyla, mówiąc że przejdzie.

Asia mam tak samo, mało mówię, nie opowiadam co robimy, jak złapie się na tym że nic nie mowilam to gadam, ale nie mam nawyku i i tak mi z tym dziwnie :-(

Foteliki! Kto już kupił i jaki?
My chyba zdecydujemy się na axkid minikid, świadomie rezygnując z wygody obracanego fotelika...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 16:20   #4859
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fotelik kupuje recaro ten sam co Starszej

News dnia 3 kwietnia wracam do pracy okazało się że laska za którą miałam umowę jednak nie wraca więc ja... Szukam żłobka lub niani na już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 16:22   #4860
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

My jeszcze nie zmieniliśmy fotelika, mała raczej nie ma jeszcze 9 kg...myślę poważnie o foteliku obrotowym żeby mieć opcje w razie gdyby nadal robiła histerie w aucie.

Youan cieszysz się czy nie bardzo?

Sent from my SM-G903F using Wizaz Forum mobile app
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.