Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-16, 16:29   #1
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544

Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi


Mam nadzieję, że któraś z Was będzie mogła pomóc Szukam w Łodzi jakiegoś sklepu lub komisu, w którym mogłabym kupić stare obiektywy manualne (Helios, Pentacon, Trioplan itp.). Oczywiście wiem, że mogę je znaleźć na Allegro lub eBay'u, ale przed zakupem wolałabym sama obejrzeć czy obiektyw nie jest przypadkiem uszkodzony. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi
__________________


Mam co robić w wolnym czasie, więc nie wdaję się w bezsensowne dyskusje z osobami, które poniżając na Wizażu innych starają się w ten sposób leczyć swoje kompleksy.
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 04:04   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

Na pewno masz jakiś "pchli targ" albo inne miejsce, gdzie dziwni ludzie sprzedają jeszcze dziwniejsze rzeczy (spokojnie, nie "podejrzane" ale "dziwne", np. kryształowa patera obok lampy naftowej, obok kołnierza z lisa na którym leży jakiś stary Zenit).
Tylko nastaw się na wybrzydzanie i targowanie, i nie dawaj po sobie poznać, że coś uznałaś za okazję od pierwszego rzutu oka
Lombardy - większość nie ma bladego pojęcia o sprzęcie foto, to ma swoje dobre i złe strony: dobre, bo czasem poniżej 100zł dostaniesz zestaw aparat+ jakieś dodatkowe szkło, złe, bo czasem Zenit wyglądający na rozjechany przez czołg stoi na półce z ceną 400zł (a realnie nie jest wart ani 40).
Kupując od pośredników płacisz im za to, że u nich kupujesz. Kupując np. z ogłoszeń (olx, gumtree, jakieś lokalne serwisy) możesz kupić od właściciela, często w dobrej cenie (np. portretowy Jupiter 9 w idealnym stanie, komplet z pudełkiem, sporo poniżej 100zł).
Allegro - dział "obiektywy" jest w większości opanowany przez pośredników, często są to aukcje, więc ceny są rynkowe (niespecjalnie atrakcyjne).

Ja szukałbym wśród znajomych i (starszej) rodziny, wiele Zenitów i Praktic jeszcze leży po domach. Potem ogłoszenia, lokalne bazarki i lombardy (im bardziej "zakazana" okolica, tym większa szansa na coś ciekawego). Jeśli soczewki nie będą porysowane ani zapleśniałe, a przysłona będzie działać, kupowałbym każdy obiektyw M42 w dobrej cenie, niezależnie, czy już miałbym taki jeden czy dwa. Dlaczego? Jakość (szczególnie radzieckich) bywała nierówna, może się okazać, że masz na półce całkiem fajnego Heliosa, i drugiego mniej fajnego, ale dopiero po sprawdzeniu piątego zdziwisz się, jaki to fajny obiektyw
A jeśli uda się coś kupić poniżej ceny rynkowej (cena rynkowa = zakończona transakcją aukcja na allegro z ostatniego miesiąca na podobny sprzęt w podobnym stanie), to już pełnia szczęścia
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 09:22   #3
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

magrad Bardzo dziękuję
__________________


Mam co robić w wolnym czasie, więc nie wdaję się w bezsensowne dyskusje z osobami, które poniżając na Wizażu innych starają się w ten sposób leczyć swoje kompleksy.
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 07:14   #4
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

ja co do allegro troche sie nie zgodze pentacona w idealnym stanie dostałam za 60 zł + przesyłka
to samo moja psiapsióła i kumpel
jesli chodzi o trioplana jest na czasie i cieżko dostac po niskiej cenie bo jest boom na to szkło juz ok 2 lat ceny końcowe kosmiczne możesz tez dodac sie do grupy na fb https://www.facebook.com/groups/polskagieldafoto/ tutaj tez można czasem cos dorwac za grosze,na pchlich targach włąsnie ceny sa mocno przesadzone,wiem bo jestem z okolic,ale może cos Ci sie trafi
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:57   #5
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

Depresja2010 dziękuję
__________________


Mam co robić w wolnym czasie, więc nie wdaję się w bezsensowne dyskusje z osobami, które poniżając na Wizażu innych starają się w ten sposób leczyć swoje kompleksy.
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 08:32   #6
rednosek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 257
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

Sprawdź komis interfoto.eu - siedzibę główną mają w Warszawie, ale kiedyś można było umawiać się w Łodzi. Tylko niestety ceny maja dość wysokie.
rednosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 18:58   #7
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Stare obiektywy manualne - gdzie kupić w Łodzi

Poszukaj na forach fotograficznych - tam głównie są oferty sprzedaży używek w dobrych cenach.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 19:58:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.