Wasze wpadki w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 18:09   #1
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638

Wasze wpadki w pracy


witajcie,



Zwykle podczas, gdy zaczyna sie nowa prace wiąże sie to ze stresem. I zdarzaja sie małe, lub większe wpadki. Lecz nie musi to byc regula, przyczyny moga byc rózne Moze podzielimy sie naszymi drobnymi, lub mniejszymi przewinieniami?
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:25   #2
Niebieska88
Zakorzenienie
 
Avatar Niebieska88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KK
Wiadomości: 4 153
GG do Niebieska88
Dot.: Wasze wpadki w pracy

A jakie były Twoje wpadki?


Moje:
-mówiłam do wszystkich "dzień dobry", a oni odpowiadali mi "cześć", było mi głupio
-powiedziałam do głównej księgowej coś o "pieniążkach", zamiast użyć słowa środki, pieniądze, cokolwiek
-więcej teraz sobie nie przypominam, ale na pewno były
__________________

Insta


PM 2018
Niebieska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 20:37   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Na pewno jakieś miałam, ale nie pamiętam
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:21   #4
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Szefowa taka konkretna babka, polecenia krótko i na temat. Do mnie zabiegana mówi: pani kasiu, kawa. A ja: nie, dziękuję. Okazało się, że to ja jej miałam tą kawę zrobić, a nie że ona mi
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:23   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wasze wpadki w pracy

No podebrałam klientkę bo nie miałam pojęcia, że to koleżanki i mega głupio wyszło
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 23:37   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Byłam praktykantką w szkole podstawowej w młodszych klasach.
Na przerwie jedno z dzieci zakrztusiło się kanapką. Nic się dziecku nie stało ale zwymiotowało na podłogę. Będąca wraz ze mną nauczycielka wysłała mnie po woźną aby przyszła ze ścierką.
Miała być gdzieś koło szatni na parterze.

Zeszłam na parter. Pod zegarem i dzwonkiem stała zaniedbana, z tłustymi włosami, odrostami, bez makijażu a z wąsikiem kobieta po 50 ce. Ubrana była w stylonową fartucho-podomkę w kwiatki spod której widać było zmechacony sweter z odbarwionymi miejscami jakby jakimś wybielaczem. Zapach też maiła jakiś taki domestosowy.

Powiedziałam "dzień dobry' i poprosiłam o przyjście z wiaderkiem i ścierą do klasy pierwszaków.
Popatrzyła na mnie ze zdziwieniem i powiedziała, że z tym to do woźnej, którą widziała jak szła do szatni.

Poszłam do tej szatni i dowiedziałam się od prawdziwej woźnej/eleganckiej, umalowanej/ , że rozmawiałam z panią od chemii a jednocześnie zastępcą dyrektora.
Fartuch w kwiatki i poplamiony sweterek to jej stały ubiór bo boi się , że zajęcia w pracowni chemicznej mogą zniszczyć jej ubranie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 09:00   #7
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Mam straszny problem z pamięcią do twarzy. Mimo że w pierwszych dniach pracy zapoznano mnie z wszystkimi pracownikami, to kilka dni później poszłam do pani Iwony i spytałam jej czy nie ma pani Iwony i kiedy będzie

Zaginął jeden dokument i cały dział go szukał za moimi prośbami aż znalazłam go w swoim biurku

Dawno temu, gdy byłam jeszcze kelnerką w czasie liceum, zaliczyłam mega wpadkę. Klient bardzo prosił o grzane piwo z sokiem, a ja usilnie tłumaczyłam, że nie mamy w menu. Upierał się jednak, że specjalnie po to przyszedł i z tego przecież słyniemy(?). Postanowiłam się ugiąć, gdyż stolik sześcioosobowy zapowiadał się dobrze napiwkowo Zamówiłam w barze piwo 0,33 z sokiem i chciałam podgrzać potajemnie w mikrofali, ale się okazało, że tych kufli nie można, więc przelałam do innej szklanki i całe się nie zmieściło Więc została mi resztka, którą schowałam Podałam trzęsącymi się rękami. Za chwilę klient mnie woła, że jest przepyszne i proszą jeszcze 6 razy Tego dnia prawie zawału dostałam. Na szczęście mnie nie wywalili
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 09:39   #8
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Świetny wątek
- pani sprzątaczka wymiata
- to z kawą też super
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 09:47   #9
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Ja raz wybuchnęłam śmiechem w obecności klientów, (nie, gorzej, dłużników) i musiałam uciec do łazienki.Siedziałam tam póki ni poszli, bo strasznie mi było głupio. Śmiałam się z zabawnej sytuacji jaką miałam przed chwilą z kasjerem, który ich obsługiwał. Myślałam że dam radę wysiedzieć spokojnie na swoim miejscu, ale niestety
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 10:33   #10
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Gdy byłem na stażu w Urzędzie z rozpędu oprócz tytułu wykonawczego zniszczyłem oryginalny mandat karny. Miałem potem zakaz przebywania w pobliżu niszczarki.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 10:41   #11
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Szefowa taka konkretna babka, polecenia krótko i na temat. Do mnie zabiegana mówi: pani kasiu, kawa. A ja: nie, dziękuję. Okazało się, że to ja jej miałam tą kawę zrobić, a nie że ona mi

boskie
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 16:00   #12
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Na praktykach w UP mieliśmy za zadanie poszukać coś w archiwum no a że koleżanka miała mi przyjść pomóc więc musiała mnie znaleźć między regałami któree z racji wielu dokumentów się takim wichajstrem rozsuwało. No i ja zaczytany naglę widzę że się ściana kurczy, myśląc że koleżanka sobie jaja robi krzyknąłem "ej no nienormalna jesteś?" Jak się okazało była to najgorsza baba w całym urzędzie, typowa urzędniczka - nie mam czasu piję kawę. Na szczęście nie słyszała albo może i bo przeprosiła.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 19:29   #13
messaa
Raczkowanie
 
Avatar messaa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 172
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Ja ciagle robie glupie wpadki z etak powiem . w pracy recepcja : 28 l , 32 l , 29 l, 27 l .
I zawsze jak na recepcji siedzi ta 29 latka , mowie dzien dobry xD a do reszty czesc
Ostatnio szef opowiada jak to mu pani dyrektor proponuje zupe i opwiada i wtracil dialog '' chcesz zupe ?''
a ja odpowiedzialam '' nie dziekuje '' xD
spaliłam buraczka ale szef miał dobry humor i sie zasmial ze zupe i tak dostane :P
__________________
''I'm sorry '' K.B. 23.02.2014 14:32[*]

Wymiana (+ moja lista ) https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=46160139
messaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 20:21   #14
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Ja: studentka położnictwa.
Praktyki zawodowe w szpitalu.
Miałam rozkojarzony dzień, kazali dołożyć do każdego zestawu do abrazji, 2 łyżki w rozmiarze 2 i 4. Wzięłam z szafki, te na których było napisane 2 i 4, wrzuciłam jałowo do jałowego zestawu (już się nie da za bardzo ich wyjąć). Okazało się, że jeszcze jeden zestaw mam zrobić i pytam położnej co mam zrobić, bo łyżki w rozmiarze 2 się skończyły. Ona patrzy na mnie jak na kosmitę, idzie do szafki i pokazuje, że połowa z leżących tam to "dwójki". Okazało się, że zamiast na rozmiar, ja patrzałam na numer sterylizatora. A to co ja podokładałam to były "dziesiątki" i "ósemki".
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 21:40   #15
Shabby_Chic
Raczkowanie
 
Avatar Shabby_Chic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 42
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Pracuje jako opiekunka do dzieci chorych w DE. Pierwszy dzień, dzieci mnie nie znają i pytają się kim jestem bo taka ładna i uśmiechnięta a ja zapomniałam jak jest opiekunka i powiedziałam że jestem WRÓŻKĄ ,
kolega który stał z boku ma ubaw do tej pory.
Shabby_Chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 06:41   #16
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Zamykajcie ubikację, gdy się załatwiacie.

Pracuję w biurze i mieliśmy głuchoniemą klientkę, która nigdy nie zamykała drzwi w ubikacji. Gdy korzystała z toalety drzwi zawsze były niedomknięte i nigdy ich nie zamykała na klucz.

Podczas lunchu musiałam skorzystać z toalety. Drzwi niedomknięte, pukam, a tam cisza. Pchnęłam drzwi, a tam pani zmienia podpaskę. Odskoczyłam szybko, przeprosiłam i zamknęłam jej te drzwi. Tak krzyknęła ze strachu, że moja szefowa podbiegła do drzwi i je otworzyła. I tak szefowa też zobaczyła jak ta biedna pani zmienia podpaskę.

Nie rozumiem ludzi, którzy nie zamykają drzwi, gdy korzystają z toalety.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Gdy byłem na stażu w Urzędzie z rozpędu oprócz tytułu wykonawczego zniszczyłem oryginalny mandat karny. Miałem potem zakaz przebywania w pobliżu niszczarki.
Mi raz niszczarka się spaliła. Włożyłam o jedną kartkę za dużo i nagle BUM! Śmierdziało tak, że pół dnia wietrzyłam gabinet .
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:09   #17
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Mam straszny problem z pamięcią do twarzy. Mimo że w pierwszych dniach pracy zapoznano mnie z wszystkimi pracownikami, to kilka dni później poszłam do pani Iwony i spytałam jej czy nie ma pani Iwony i kiedy będzie
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:44   #18
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Szefowa taka konkretna babka, polecenia krótko i na temat. Do mnie zabiegana mówi: pani kasiu, kawa. A ja: nie, dziękuję. Okazało się, że to ja jej miałam tą kawę zrobić, a nie że ona mi
O ja .

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;45300556]Zamykajcie ubikację, gdy się załatwiacie.

Pracuję w biurze i mieliśmy głuchoniemą klientkę, która nigdy nie zamykała drzwi w ubikacji. Gdy korzystała z toalety drzwi zawsze były niedomknięte i nigdy ich nie zamykała na klucz.

Podczas lunchu musiałam skorzystać z toalety. Drzwi niedomknięte, pukam, a tam cisza. Pchnęłam drzwi, a tam pani zmienia podpaskę. Odskoczyłam szybko, przeprosiłam i zamknęłam jej te drzwi. Tak krzyknęła ze strachu, że moja szefowa podbiegła do drzwi i je otworzyła. I tak szefowa też zobaczyła jak ta biedna pani zmienia podpaskę.

Nie rozumiem ludzi, którzy nie zamykają drzwi, gdy korzystają z toalety.[/QUOTE]

Może się boją, że się drzwi zatną.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:21   #19
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Wpadka z kawą genialna
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 14:16   #20
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Powiedziałam do klienta na przywitanie do widzenia .
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:02   #21
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Moją legendarną wpadką jest mail do części dyrektorów w mojej firmie - co ważne - komunikacja po angielsku.

Wysyłałam im jakies zestawienie kosztorysów i w każdym zeszycie (sheet) w excelu było coś innego a w jednej zestawienie wszystkiego. Chciałam im bardzo ułatwić zadanie jeśli chodzi o szukanie tego i napisałam im maila o tej treści:

Please look at this shit(czyli że tak to ujmę kupę ). Do tej pory nie rozumiemk jakim cudem walnęłam takiego babola. Zorientowałam się dopiero kiedy mój bezpośredni szef odpisał mi: This shit looks amazing


Matko mówię wam, jak mi było wstyd, całe szczęście wszyscy się śmiali, a ja miałam kisiel, że mnie zwolnią

Miałam jeszcze kilka mniejszych, ale tą wszyscy znają
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:13   #22
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Moją legendarną wpadką jest mail do części dyrektorów w mojej firmie - co ważne - komunikacja po angielsku.

Wysyłałam im jakies zestawienie kosztorysów i w każdym zeszycie (sheet) w excelu było coś innego a w jednej zestawienie wszystkiego. Chciałam im bardzo ułatwić zadanie jeśli chodzi o szukanie tego i napisałam im maila o tej treści:

Please look at this shit(czyli że tak to ujmę kupę ). Do tej pory nie rozumiemk jakim cudem walnęłam takiego babola. Zorientowałam się dopiero kiedy mój bezpośredni szef odpisał mi: This shit looks amazing


Matko mówię wam, jak mi było wstyd, całe szczęście wszyscy się śmiali, a ja miałam kisiel, że mnie zwolnią

Miałam jeszcze kilka mniejszych, ale tą wszyscy znają

Wygrywasz wszystko!
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:22   #23
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Moją legendarną wpadką jest mail do części dyrektorów w mojej firmie - co ważne - komunikacja po angielsku.

Wysyłałam im jakies zestawienie kosztorysów i w każdym zeszycie (sheet) w excelu było coś innego a w jednej zestawienie wszystkiego. Chciałam im bardzo ułatwić zadanie jeśli chodzi o szukanie tego i napisałam im maila o tej treści:

Please look at this shit(czyli że tak to ujmę kupę ). Do tej pory nie rozumiemk jakim cudem walnęłam takiego babola. Zorientowałam się dopiero kiedy mój bezpośredni szef odpisał mi: This shit looks amazing


Matko mówię wam, jak mi było wstyd, całe szczęście wszyscy się śmiali, a ja miałam kisiel, że mnie zwolnią

Miałam jeszcze kilka mniejszych, ale tą wszyscy znają
Popłakałam się ze śmiechu . Ja już się nauczyłam, że sheet wymawia się przed długie "i", ale często beach wymawiałam jak bitch.

I kiedyś w pracy powiedziałam "Idę na dziwki, mam tam spotkanie z klientem", zamiast "Idę na plażę, mam tam spotkanie z klientem".

Masz świetnego szefa :P.

Edytowane przez 0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Czas edycji: 2014-02-25 o 22:26
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:23   #24
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Wasze wpadki w pracy

To chyba częsta przeklęta-pomyłka, u mnie na studiach (anglistyka) napisaliśmy do wykładowcy maila z prośbą o przesłanie workshit. Długo się to za nami ciągnęło.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:32   #25
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Mam straszny problem z pamięcią do twarzy. Mimo że w pierwszych dniach pracy zapoznano mnie z wszystkimi pracownikami, to kilka dni później poszłam do pani Iwony i spytałam jej czy nie ma pani Iwony i kiedy będzie

Zaginął jeden dokument i cały dział go szukał za moimi prośbami aż znalazłam go w swoim biurku

Dawno temu, gdy byłam jeszcze kelnerką w czasie liceum, zaliczyłam mega wpadkę. Klient bardzo prosił o grzane piwo z sokiem, a ja usilnie tłumaczyłam, że nie mamy w menu. Upierał się jednak, że specjalnie po to przyszedł i z tego przecież słyniemy(?). Postanowiłam się ugiąć, gdyż stolik sześcioosobowy zapowiadał się dobrze napiwkowo Zamówiłam w barze piwo 0,33 z sokiem i chciałam podgrzać potajemnie w mikrofali, ale się okazało, że tych kufli nie można, więc przelałam do innej szklanki i całe się nie zmieściło Więc została mi resztka, którą schowałam Podałam trzęsącymi się rękami. Za chwilę klient mnie woła, że jest przepyszne i proszą jeszcze 6 razy Tego dnia prawie zawału dostałam. Na szczęście mnie nie wywalili
Ja też miałam problem z zapamiętywaniem twarzy. Jestem słuchowcem, ludzi rozpoznaję po barwach ich głosu.
Kiedyś zadzwonił do mnie były szef, że mnie przyjmuje na staż. Dzień wcześniej miałam rozmowę kwalifikacyjną, on ją prowadził. Miał na imię Kieran. Zapytał czy mogę wpaść do działu I.T., bo chciał mi przekazać papiery. Poszłam więc tam jak idiotka i zapytałam go czy nie widział gdzieś Kierana, bo to mój szef i jestem z nim umówiona. ;D
Do dziś nie zapomnę jego miny.
Na ulicach ludzi też nie rozpoznaję, muszą się odezwać, bo kojarzę tylko ich głosy.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
To chyba częsta przeklęta-pomyłka, u mnie na studiach (anglistyka) napisaliśmy do wykładowcy maila z prośbą o przesłanie workshit. Długo się to za nami ciągnęło.
Mi to się zdarzało w wymowie, nigdy nie pisemnie. Teraz moim problemem już jest tylko mój irlandzki akcent. Mam irlandzko-polski akcent. Wszyscy zawsze pytają z której części Irlandii jestem. Mój akcent brzmi lokalnie i obco jednocześnie.

Kiedyś w irlandzkiej szkole była tam Polka - Daria. Słyszałaś jak Irlandczycy wymawiają imię Daria?
"Diarrhoea, come here!"
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 16:04   #26
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Kilka ładnych lat temu, kiedy zaczynałam pracowniczą karierę, a połączenia stacjonarne były różnej jakości... odbieram telefon.Połączenie jak z kosmosu, brzęcząco - szumiące. Ktoś chciał mówić z szefową. Ja niewiele myśląc podaję jej słuchawkę mówiąc: "Pani Tereso - z zaświatów". Ku mojej zgrozie okazało się, że to szefowej siostra z wiadomością, że zmarł ich ojciec.
Na szczęście nikt mi tego nie wypomniał
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 16:51   #27
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Kilka ładnych lat temu, kiedy zaczynałam pracowniczą karierę, a połączenia stacjonarne były różnej jakości... odbieram telefon.Połączenie jak z kosmosu, brzęcząco - szumiące. Ktoś chciał mówić z szefową. Ja niewiele myśląc podaję jej słuchawkę mówiąc: "Pani Tereso - z zaświatów". Ku mojej zgrozie okazało się, że to szefowej siostra z wiadomością, że zmarł ich ojciec.
Na szczęście nikt mi tego nie wypomniał
Wykrakałaś.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:37   #28
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Zostając w temacie telefonicznym. Mamy w pracy jednego gościa, lenia śmierdzącego za którego wszyscy wszystko muszą robić. Byłam na chorobowym i dzwoni inny kolega o coś zapytać. Odpowiedziałam, a na koniec brzydko zapytałam czy S. (kolega leń) wziął się do roboty czy dalej leci w ch... Szczegół jest taki, że telefon był na głośniku, a ów S. siedział obok
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 21:36   #29
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Cytat:
Napisane przez hanureku Pokaż wiadomość
Zostając w temacie telefonicznym. Mamy w pracy jednego gościa, lenia śmierdzącego za którego wszyscy wszystko muszą robić. Byłam na chorobowym i dzwoni inny kolega o coś zapytać. Odpowiedziałam, a na koniec brzydko zapytałam czy S. (kolega leń) wziął się do roboty czy dalej leci w ch... Szczegół jest taki, że telefon był na głośniku, a ów S. siedział obok
To pewnie po tym telefonie S. tak się przyłożył do pracy, że został Pracownikiem Miesiąca.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 22:02   #30
lady_nathalie
Raczkowanie
 
Avatar lady_nathalie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Wasze wpadki w pracy

Pracowałam jakiś czas w McDonaldzie, wpadkę miałam mega pierwszego dnia szkolenia. 10 min mi potłumaczyli i zostawili samą na deserach/napojach. Był mega duży ruch, ja nie wiedziałam co do czego, nikt mi nie powiedział, że jak się że tak powiem zamyka napój to trzeba tam na górze powciskać jakby te guziczki na tym zamknięciu (zaspana już jestem i zapomniałam jak to się nazywa). A więc każdy dostał co innego, napoje się pomieszały, nikt już nie wiedział które to które, ludzie odnosili te napoje mówiąc że chcieli co innego,a zamówienia już skasowane więc ... nie mówiąc już że spowodowałam dość spore opóźnienie a ruch był nieziemski.ja w trybie natychmiastowych zostałam odesłana do sprzątania
a moja managerka, gdy instruktorka Jola uczyła mnie robić mcflurry, krzyknęła: " Jola nauczy Cię robić lody" oczywiście był śmiech, bo nawet się nie zastanowiła co mówi
__________________
Czas dużych przemian

Edytowane przez lady_nathalie
Czas edycji: 2014-02-25 o 22:07
lady_nathalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-05 14:09:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.